Sie 29

„Żałuję, że na nich głosowałem(łam)”

Już prawie półmetek sprawowania władzy przez NJ. A może nie półmetek, bo być może za dwa lata NJ nadal będzie w naszym imieniu kierować gminą?

Co dziś może powiedzieć wyborca o sytuacji w gminie?

Jeśliby traktować komentarze wyborców na tym blogu jako ocenę działań NJ, wypada ona średnio dla obecnej ekipy. Oczywiście ludzie rozsądni nie traktują anonimowych komentarzy jako wyroczni, choć niewątpliwie sporo opinii jest szczerych. Z drugiej strony, skoro blog jest forum otwartym dla wszystkich, czemu brak pochwał dla działań obecnej ekipy? Niech się pojawiają, nikt nigdy ich nie ocenzuruje.

Mniejsza o komentarze na blogu, bo przecież żyjemy w małej społeczności i dobrze się znamy. Otóż w tak zwanym realu również brak przychylnych opinii dla kierujących naszą gminą. Podczas kampanii wyborczej w rozmowach z ludźmi przeważały przekonania, by poprzeć NJ w wyborach i tak się zresztą stało. Byłem blisko tych rozmów, gdyż brałem czynny udział w kampanii. Dziś natomiast rozmowy na ten temat kończą się najczęściej tak: „żałuję, że na nich głosowałem(łam)”.

Następnym moim krokiem było spowodowanie, by nagrywano sesje rady miejskiej. Skutecznie tematem zajął się mój kolega Krzysztof Groch i dziś już bez jego czy też mojej obecności na sali obrad, sesje są nagrywane przez urząd i publikowane w sieci. Uważamy, że jest to dobre i podnosi standardy demokratyczne w naszej gminie. Kto śledził temat wie, jakie były perturbacje i opór ze strony rządzących względem  nagrywania.

Piszę to nie dlatego by się chwalić, piszę, by przypomnieć/sprostować, ponieważ już spotkałem się z przeświadczeniem jednego z mieszkańców gminy, że „to p. Burmistrz kazała nagrywać sesje i puszczają to w Internecie”. Owszem, p. Burmistrz zapewne wydała takie polecenie, no bo cóż innego mogła zrobić w sytuacji, gdy ktoś z zewnątrz nagrywał?

Następnym moim krokiem będzie startowanie w najbliższych wyborach samorządowych do rady miejskiej w Ryglicach lub do rady powiatu tarnowskiego. Czuję się na siłach, by już dziś zorganizować jawną i konstruktywną opozycję, a na czas kampanii wyborczej utworzyć komitet wyborczy mający na celu doprowadzić do przejęcia kontroli w gminie, łącznie z obsadzeniem stanowiska burmistrza. Tutaj oczywiście potrzebne jest zaplecze, chętni do współpracy, kandydaci, itd. Gdyby takie osoby były, to pod hasłem Lepsze Jutro (w domyśle Gminy Ryglice) można by powalczyć w wyborach. www.lepszejutroryglic.pl   to moja strona internetowa. Można się zapoznawać z jej treścią. Uważam, że osoby chętne i predysponowane do obejmowania funkcji publicznych powinny odpowiednio wcześniej (nawet cały czas) informować o tym społeczeństwo, dając się tym samym poznać. Zazwyczaj jest tak, że zaledwie kilka tygodni przed wyborami dowiadujemy się, jacy są kandydaci. Przedstawiają siebie z najlepszej strony, jakby byli bez wad (któż jest bez wad?) i jest krótki okres, by tak naprawdę tych ludzi poznać.

Piszcie w komentarzach o swoich pomysłach na gminę Ryglice. Zachęcamy także do pisania postów (tematów wprowadzających do dyskusji). Podpisujcie się pod nimi lub niech autor będzie chociaż znany redakcji bloga. Idzie jesień, zima, długie wieczory. Wiemy z doświadczenia, że wówczas czytających bloga przybywa. I o to chodzi, a cenzury u nas nie stosujemy. Za cały okres prowadzenia bloga dosłownie kilka razy musieliśmy usunąć komentarz, były niestosowne (słownictwo). Czasem jest tak, że przez kilka dni nie zaglądamy tutaj, a blog niejako sam się prowadzi. Dzięki.

Adam Zieliński

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: http://lepszeryglice.cba.pl/%e2%80%9ezaluje-ze-na-nich-glosowalemlam%e2%80%9d/

342 Komentarze

Skip to comment form

  • z zebrania on 15 października 2012 at 18:37
  • Odpowiedz

  wczoraj na zebraniu tak mało było ludzi, że jak nigdy dotąd. No ale jest nagranie i frekwencja będzie.

   • Anonim on 15 października 2012 at 20:17
   • Odpowiedz

   Widać problemów w Ryglicach nie ma.

    • pomocnik on 15 października 2012 at 20:43
    • Odpowiedz

    A Jezior tak krzyczał że trzeba demokratyzować gminę że za poprzednika mało ludzi włącza się w życie publiczne . Radny Andrzej miał na wszystko gotowe recepty cóż wyszło szydło z worka; ludzie nie chodzą bo nic się nowego nie dowiedzą , bo ta cała Nowa Jakość to ściema łącznie z tą burmistrz , która zamiast rozwiązywać problemy gminy , to je stwarza.
    Wystarczy posłuchać radia ona „wszystko robi dla mieszkańców ” tylko że w jej przypadku wszystko to NIC PUSTKA zostają słowa , słowa ,puste słowa.

    • Bystry on 15 października 2012 at 20:48
    • Odpowiedz

    Jakoś do cyrku w Zalasowej, Lubczy itp chodzą.

     • Anonim on 15 października 2012 at 21:52
     • Odpowiedz

     Bo tam taki cyrk jakie małpy. Poza tym większość Zalasowian glosowała na kogo innego dlatego więcej ich chodzi z podniesioną głową.

   • Krzysiek on 15 października 2012 at 20:27
   • Odpowiedz

   jak długo można chodzić do cyrku

   • Uczestnik on 15 października 2012 at 20:53
   • Odpowiedz

   Burmistrz chwaliła się że zwolniła swojego zastępcę dla oszczędności w Gminie a ja myślę że dla wywalczenia dla siebie wymarzonej podwyżki

    • sceptyk on 16 października 2012 at 16:56
    • Odpowiedz

    Pytanie do p. Burmistrz. Dlaczego zatrudniła V-ce burmistrza i ponosiła niepotrzebne koszty przez 2 lata?

     • Z Zalasowej on 16 października 2012 at 19:04
     • Odpowiedz

     Żeby tak jeszcze dało się przeliczyć wynagrodzenia za 2 lata na efekt pracy. Hmm , może się da.

     • Motywacja. on 17 października 2012 at 12:14
     • Odpowiedz

     OTO SĄ JEDNE Z MOTYWÓW ODWOŁANIA ZASTĘPCY BURMISTRZA PRYWATNIE MĘŻA ZASTĘPCZYNI WÓJTA Z GMINY TARNÓW. Nasza Poteska twardo związana z tym wójtem /wspólni liczni znajomi z PZPRu/ słuchająca go bo większość decyzji zapadała w gminie Tarnów /przypominam o Jego obecności na uroczystościach w Ryglicach / zauważając że zaczyna się koledze grunt palić pod nogami chce szybciutko wycofać się rakiem z tej przyjażni i licznych zobowiązań ot taka szczera przyjaźń. Poza nawiasem mówiąc gratuluję wszystkim koalicji z naszą panią czeka ich twarde lądowanie tak jak Chrząszcza. Poniżej ARTYKUŁ Z PRASY LOKALNEJ.
     Unijne pieniądze na wódkę wójta?
     Czy wójt Kozioł będzie z bratem edukował dzieci przy alkoholu?
     Długo na naszym forum nie podawaliśmy tej informacji, gdyż wydawała się ona nam tak nieprawdopodobna, że wręcz niemożliwe było, aby to była prawda. Ale wszystko sprawdziliśmy i – niestety – nie jest to plotka, ale smutna, bardzo smutna rzeczywistość. A po publikacjach prasowych m.in. w Gazecie Wyborczej i Gazecie Krakowskiej ciśnie się nam na usta jedno słowo: szok!!!

     Ale do rzeczy – ogłoszony został konkurs na rozdysponowanie unijnych pieniędzy na rozwój regionu przez Zielony Pierścień Tarnowa, który tworzy m.in. Gmina Tarnów. W ramach tzw. małych projektów można było dostać pieniądze na różne przedsięwzięcia – maksymalnie można było wziąć 25 tys. zł czyli sporo forsy. W radzie decyzyjnej, która decydowała o przyznaniu bądź nie środków finansowych na projekty zasiadał wójt Grzegorz Kozioł.

     Niedawno na stronie Zielonego Pierścienia Tarnowa ukazały się wyniki naboru. M.in. gmina Żabno dostała pieniądze na urządzenie terenu wokół figury Jana Wnęka w Odporyszowie oraz promocję jego postaci, gmina Skrzyszów na opracowanie i wydanie słownika gwarowego wsi Szynwałd, a gmina Wierzchosławice na remont połączony z modernizacją podłogi i odnowieniem ścian w hali sportowej w Mikołajowicach.

     A gmina Tarnów? Wierzyć się nie chce, gdy się to czyta, ale to nie pomyłka: 25 tys. zł czyli najwyższą możliwą kwotę zgarnęło Gospodarstwo Pasieczne „Rój” G&R Koziołowie z Woli Rzędzińskiej na projekt „W wolnym czasie przy miodówce i kiełbasie”. Mówiąc wprost: właścicielem tego gospodarstwa jest wójt Grzegorz Kozioł z bratem. Niektórzy grzmią: szczyt nepotyzmu!!.

     Jeszcze większe przerażenie ogarnia, gdy czytamy, jak wójt Kozioł tłumaczy się dziennikarzom. Mniejsza nawet o to, że twierdzi, że to jego brat dostał dotację, co jest tylko częścią prawdy, gdyż jak napisaliśmy wcześniej współwłaścicielem gospodarstwa jest wójt i to też są pieniądze dla niego. „Brat jest przedsiębiorcą i nauczycielem. Chce zorganizować cykl spotkań w pasiece skierowanych do dzieci, które będą mogły zobaczyć, jak powstaje miód, a wieczorem spędzić chwilę przy ognisku” – powiedział wójt Kozioł dziennikarzowi „Gazety”. Co? Edukacja dzieci przy miodówce – nomen omen 40% alkoholu jak wskazuje napis na butelce, który jest takim domowym bimbrem. Czy o tym wie Kurator Oświaty? Czy o tym wiedzą instytucje mające za zadanie chronić dzieci?

     Wymowny jest już pierwszy wpis pod artykułem o kontrowersyjnej dotacji unijnej dla wójta i jego brata, w internetowym wydaniu „Gazety”: „Spotkanie dla dzieci przy miodówce? To prokurator powinien zainteresować się tą dydaktyką. Miodówka jest wytworem spirytusowym, dzieci nie tylko nie powinny degustować, ale również nie powinny być zaznajamiane z procesem produkcyjnym, a ma to mieć najprawdopodobniej miejsce, na co wskazuje tytuł projektu i wyjaśnienia wójta”.

     Do tej szokującej i bulwersującej sprawy będziemy wracać.

      • anon on 17 października 2012 at 16:32
      • Odpowiedz

      Ale jaka w tym rola P. Chrząszcza? Czy to powód aby go zwalniać?

      • Anonim on 17 października 2012 at 23:32
      • Odpowiedz

      On niewinny był tylko zabawka w rekach szubrawców. J.W.

   • czarny charakter on 15 października 2012 at 23:22
   • Odpowiedz

   po co?

  • sasiednia gmina on 14 października 2012 at 19:03
  • Odpowiedz

  Ale się chlacie. Polewamy se z Was że ho ho

   • J23 on 15 października 2012 at 11:47
   • Odpowiedz

   To nie jest śmieszne, to jest tragiczne!!!

  • Zalasowiok on 13 października 2012 at 20:52
  • Odpowiedz

  Dziwicie się wszyscy, czemu nic się nie dzieje w Naszej Gminie. Piszecie o sołtysie i Radnym z Zalasowej pewnie o Sępku mowa. Popatrzcie, co robą. Zadajcie sobie pytanie, czemu tak walczyli z Karasiewiczem. Dlaczego do tej pory sołtys Zalasowej Olszówka mówi ile zarabiał Karasiewicz i działa wraz z Sępkiem o podwyżkę dla obecnej Pani Burmistrz? Ale to nie koniec. Olszówka poszedł dla władzy po to, aby:
  – wsadzić siostrę na stołek dyrektora Zespołu Szkół w Zalasowej
  – wsadzić córkę do pracy w powiecie
  – wsadzić druga córkę do pracy w szkoły w Zalasowej
  – wsadzić z rodziny młodą Panią nauczycielkę na stołek zastępcy dyrektora w Zalasowej (z informacji, które otrzymałem wieloletni dyrektor w Zalasowej wcześniej dyrektor w Lubczy został zastąpiony przez mało doświadczonego nauczyciele, który jest z rodziny Olszówków.
  – wsadzić syna siostry a obecnej dyrektor w Zalasowej na organistę.
  – wsadzić Sępka na stołek pałacowego.
  Czy to koniec? Jest teraz miejsce na Zastępcę Burmistrza w Ryglicach. Chyba nie zdziwi nikogo fakt, jeśli to będzie ktoś z rodziny Sołtysa z Zalasowej Władysława Olszówki.

  Dlatego jest jak jest. Jawnie to robią i nikt temu się nie sprzeciwia.

   • krewny on 13 października 2012 at 21:23
   • Odpowiedz

   To jest cała prawda i chcecie aby w Polsce było dobrze ej kumoterska RP. Zalasowa zwykłe chciejstwo , a że chamskie ? a kto widział kulturę u tych ludzi własne żony by oddali za pozyskane drzewo z lasu pańskiego. Co prawda nie na każdą był by nabywca.

   • John on 13 października 2012 at 23:07
   • Odpowiedz

   Co do Pani Dyrektor tu już pewne kroki są czynione. Więc nie wiem czy to tak płazem ujdzie. Może będzie nowy rekord w Zalasowej. Najkrócej sprawujący władzę dyrektor w Zalasoewj 😉

   • oburzony on 14 października 2012 at 09:55
   • Odpowiedz

   Pani Burmistrz pobudka.Przecież szkoły Pani podlegają i Pani na to przymyka oko,niech Pani nie mówi że nic o tym nie wie.Trzeba się zabrać za zdrowe zarządzanie Czy zobowiązania wyborcze w stosunku do niektórych osób nigdy nie będą mieć końca.Włos sie na głowie jeży jak się to czyta.

   • Obserwator on 14 października 2012 at 12:13
   • Odpowiedz

   Czyli klan Olszówków kwitnie jak nigdy. A tępe zalasowskie chłopki na niego głosują. Ciemnota poprostu. Dziwne że nie wyciągnęli żadnych wniosków z jego poprzednich rządów, a może zdążyli zapomnieć?

    • z Maziarni on 14 października 2012 at 14:19
    • Odpowiedz

    To jest ta transparentność Pani burmistrz. Wyrazy wdzięczności dla Jeziora że przegonił z klubu takich karierowiczów jak nasz Sępek

     • ZGROZA on 14 października 2012 at 21:55
     • Odpowiedz

     Coraz większe obrzydzenie mam do Zalasowskich radnych poziom okropny . Ten były dyrektor gimnazjum to już przechodzi wszystkie poziomy przyzwoitości . Wydawało by się że to osoba inteligentna , że ma dorobek społeczny a tu kicha na całej linii. Chodnik przy drodze powiatowej wiz a wiz szkoły nie robią mimo że kostka leży w pokrzywach bo oczywiście sołtys nie zgodzi się by płynęła woda z tego chodnika w fosie obok jego działki. Trudno się dziwić jeżeli PRYWATA i TYLKO PRYWATA. Dobrze że te asfalty na drogach zaplanował Karasiewicz z powodziowych pieniędzy za 2010 roku bo by już nic w tej Zalasowej nie zrobili. Wymiana okien bez zrobienia elewacji z dociepleniem na szkole to porażka i niech nie tłumaczą ze to się zrobi za te same pieniądze bo rusztowania rozłożyli i złożyli za chwile zrobią to po raz drugi i to nie za darmo. ZGROZA …..to tak rządzi transparentna burmistrz.

   • ha on 14 października 2012 at 18:29
   • Odpowiedz

   czyżby była niewolnicą Władka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.