«

»

Cze 08

Wydrukuj to Wpis

Perypetii z oczyszczalnią ciąg dalszy

 

 

Na życzenie mieszkańca Gminy Ryglice publikujemy ciąg dalszy spraw związanych z sporem pomiędzy mieszkańcem a Burmistrzem Ryglic.

Zgodnie z ideą bloga, każdy z Państwa ma możliwość umieszczania tutaj artykułów oraz innych materiałów bez większych, a w zasadzie żadnych ograniczeń. Nie ma znaczenia przynależność partyjna, wyznanie, światopogląd itp. autorów chcących publikować. Jedyne ograniczenie dotyczy treści zakazanych prawem w Polsce.

                                                                                                                                                     az 

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: http://lepszeryglice.cba.pl/perypetii-oczyszczalnia-dalszy/

56 Komentarzy

Skip to comment form

 1. nadole

  no i co z chłopem będzie, ciocia mu nie pomoże ? no dziwne

  1. 123

   a jak tak adminie, policja dalej szuka autorów wpisów , bo czekami i sie doczekać nie mogę..a moze było by co opowiadać

   1. az

    Czy szukają czy może już znaleźli – nie wiem. W każdym razie wpisy dotyczyły bardziej sfery prywatnej osób/osoby niż publicznej i pojawiły się w czasie kampanii samorządowej w 2014 r.

    Jeśli „abc” lub każda inna osoba ma zamiar pisać (opowiadać) o publicznych sprawach, to przecież konsekwencji prawnych z tego nie może być żadnych. No chyba, że użyte zostanie nieodpowiednie słownictwo (mowa nienawiści np.).

    Warto przypomnieć, że podczas kampanii samorządowej w 2010 r. również organy ścigania zajmowały się poszukiwaniem osoby zamieszczającej wpisy na forum, ale jak wiemy na innym blogu.

    Warto pisać merytorycznie i najlepiej nieanonimowo.

    Zapraszam do nowej sondy.

    Najbardziej merytoryczni i poważni posłowie opozycji to posłowie: Kukiz ’15, .Nowoczesna, PO, PSL, posłowie niezależni.

    1. czerwono biała

     Nowoczesna kiecka, przedstawicielka nowocześnie niepoważnych. Śmiech

     1. Aśka

      nowoczesna

    2. a

     politolog admin jak typuje ??? chyba, że tajemnica jaka

     1. az

      Hmm? Jaka tajemnica, nie ma żadnej tajemnicy, wręcz obowiązek ogłaszać pogląd.

      W pierwszych chwilach/miesiącach po wyborach kolejność: Kukiz’15, PSL, niezależni, .Nowoczesna i PO ex aequo.

      Dziś: PSL i Kukiz’15 ex aequo potem niezależni, .Nowoczesna, PO. W ogóle PO jak dla mnie i moich znajomych ze studiów bardzo słabo jako opozycja.

      1. az

       „Nie warto żyć sondażami”

       http://www.mlodziezkontra.pl/

      2. z hameryki

       Większość zdecydowana politologów i socjologów podobnie uważa. PO nie umie być opozycją po tylu latach rządzenia a w sejmikach nadal rządzą nawet

      3. Dobrze

       Małopolanie , Krakusy na podium

      4. az

       Od jakiegoś już czasu mówię i piszę w różnych miejscach (sieć), że kierownictwo PSL powinno kreować partię na lidera opozycji. Całkiem możliwe, że echa tego wkrótce nastąpią.

       Konkretna opozycja jest niezbędna w każdym normalnym kraju, a Polska jest normalnym krajem. Totalni uważają inaczej, ale totalni, to totalni i mają swój świat.

      5. az

       Reakcja i ciekawe komentarze na wczorajszy post na zamkniętej (otwartej dla każdego chętnego) grupie dyskusyjnej Ludowców.

      6. Kmiotek

       całkiem możliwe ze kupią tą myśl a Tobie nic z tego nie skapnie .

      7. az

       Do Kmiotka.

       A czy ja potrzebuję by mi coś skapnęło? Nie. Karmię się satysfakcją 😉

       Komentarzy przybywa. Temat żyje.

      8. az

       A tak jeszcze dopowiem. Najprostszy sposób, aby PSL było postrzegane jako lider opozycji jest taki, że Jarosław Kaczyński ogłasza to wszem i wobec mówiąc np.: Tak, PSL nie jest i nigdy nie było bez znaczenia dla Polski, wręcz ma dziś jako siła opozycyjna pierwszorzędne znaczenie.

       Ale niech kierownictwo partii szuka innych dróg. Ech ta polityka 🙂

      9. ubaw

       Uwaga. Jeden z totalnych niejaki Lech noblista vel elektryk chop przez plot usiądzie na chodniku 10 lipca celem blokady miesięcznicy he he

      10. ...

       Uczestnicy miesięcznicy mogliby np. obsypać nobliste kwiatami lub jak biednemu na ulicy dac pare zl i z uśmiechem spokojnie ominąć , niech sobie do rana pokica jak zając

      11. dlatego elektryk

       w natarciu.
       czytajcie

       Nie macie pojęcia, ile kasy stracili ludzie z PO będący do niedawna na stanowiskach zależnych od rządu lub przez poprzedni rząd lub układy opłacanych. Nie macie pojęcia. Oni zrobią wszystko, aby do tego strumienia kasy wrócić. Los kraju i tzw. maluczkich był i jest im obojętny, a często wypowiadane slowo wolność ma być rozumiane jako „moja wola i mój biznes i nikomu nic do tego”. Prywatyzacja w Warszawie była tego przykładem. Na naradach i odprawach podkreślano, że „ludzi trzymać krótko, nie pozwalać na wykluwanie się Janosików, bo nie zapanujemy” i wymuszano wręcz lokalne porozumienia pracodawców dużych i małych, aby podskakujących i „nieprawomyślnych” usuwać, zwalniać i „trzymać na uwięzi minimalnej / płacy /”. Zgroza.

      12. Anonim

       mierni ale wierni. wiadomo ze nie chodzi o to by byli dobrzy, kompetentni ale słuzalczy. a czy w naszej gminie jest inaczej?

      13. ...

       Oj jak były prezydent się dowie, to raczej odwagi mu nie starczy protestować.

       https://www.wp.pl/?paid=6139133572774017&service=wiadomosci.wp.pl

    3. nie do wiary

     Aż dziw bierze że rygielskie blogi są tak bardzo interesujące dla organów ścigania. To jest coś wręcz nienormalnego. Jest wiele tysięcy różnych blogów, vlogów itp, ale żeby organy ścigania interesowały się wpisami, to jest jakieś absolutne curiozum. Takie rzeczy tylko w gminie ryglice. ( celowo z małej litery)

 2. na temat

  Ile oczyszczalni jest gminie ? Ile z nich zostało poddanych tak skrupulatnym kontrolom ?
  Jak przebiega odbiór przydomówek- śmiechu warta sztuka,tu nikt nie ma zastrzeżeń. Więc czy rzeczywiście oczyszczalnia nie działa, czy kontrolujący z ,,góry znali wynik jej oględzin”.??Ponadto nasyłanie nadzoru budowlanego to standardowa procedura czy świńskie zagranie ?
  Po tym incydencie odp,organy powinny przyjrzeć się wszystkim oczyszczalniom w okolicy i wydać stosowne opinie..Prawo Równe wobec Wszystkich , Wszyscy Równi Wobec Prawa..
  Lecz chyba nie w Naszej gminie.

 3. (bez) radny

  Na niedawnym posiedzeniu komisji rewizyjnej mieliśmy okazję usłyszeć od wice burmistrz że w rowie pod domem P.W.pływają (gó…na)> cytat oryginalny<..
  Teraz sąsiadka wypowiada się że ścieki trafiają do potoku. Mili i życzliwi sąsiedzi w swej zaciekłości i walce o ekologię zdecydujcie się gdzie te ścieki w końcu trafiają.
  Cała sprawa niewątpliwie bardzo śmierdzi lecz nie ściekami lecz prokuraturą i sądem..

  1. nadole

   gmina powinna dać gościowi te 20 tys lub lepiej 26 na remont tej oczyszczalni.Gmina biedna nie jest

   1. ktoś

    Nie dotrzymał umowy,ktoś wydał pozwolenie (zgłoszenie), ktoś sporządził projekt na podstawie którego wykonano inwestycję. Więc może warto winnego szukać wśród tych instytucji.Najlepiej kopać najsłabszego. Ale oczywiście przywracamy szacunek,Brawo Beniu.

    1. Anonim

     Kto zrobił projekt, kto wydał pozwolenie i ktoś coś zbudował ale chyba nie całkiem dobrze to zrobił jak nadzór budowlany po kontroli kazał rozebrać.
     Jak znam Pawła to nigdy niczego dobrze nie zrobił, za to ile zepsuł to czasu by brakło wymieniać. On już tak ma.

 4. Gal

  Z tego co pamiętam to ten pan przed wyborami ostro działał w konkurencji naszego Benia . Kto nie jest z Nami ten przeciwko Nam ! Jak widać hasło wiecznie żywe…

  1. sa

   tam ludzie w domu mocno poszkodowani przez choroby , podobno dobro wraca
   zło chyba też

  2. sąsiadka

   Ciekawe że po półtora roku funkcjonowania kanalizacji oddanej za Burmistrzowania pani Połoski i deklaracji spółki dorzecza Białej o wykonaniu mu bezpłatnie przyłącza. Pan wielce poszkodowany się obudził kupił projekt przydomowej oczyszczalni i po dwóch latach byle jak ją wkopał w górkę przed oknami swojego domu. Mocno chore postępowanie, a może zwykłe pieniactwo? Cały czas ścieki wpuszcza bezpośrednio do potoku. Obrońcy pokrzywdzonych zobaczcie a potem się wypowiadajcie.

   1. Na temat

    Gdy by wszyscy wywiązywali się solidnie ze swoich zobowiązań to cała sprawa nie miała by miejsca.Co do wypuszczanych ścieków,wystarczy pobrać i oddać do analizy.
    ,, Jak dobrze mieć sąsiada”

   2. Plotka?

    Z tego co wiadomo w Kowalowej przypadków niemal identycznych jak koło sąsiadki sporo.

  1. ha

   tu jakaś dyskusja jest o karze dla człowieka ,nie o jakimś wyróżnieniu przez kolegów ,pytanie czy gmina ma zestawienie wywozu ścieków od domów bez kanalizacji .Bo to byłoby ciekawe.
   Ale na pewno sie nie dowiemy .

  2. Ciekawe

   Jeśli przydomówki w całej gminie działają wzorowo to czemu akurat jedna nie spełnia standardów skoro została zaprojektowana przez tą samą firmę co reszta? Czy tu na prawdę chodzi o ochronę środowiska,a może o zemstę na mieszkańcu ?

   1. 123

    ale jest dobrze ,ostatniego co środowisko zatruwa się spacyfikuje i będzie pięknie

    a poważnie może jaka dobra ciocia by pomogła gościowi ?

    1. ???

     Ponoć właśnie to dobra ciocia (w-c burmistrz) robi wszystko co w jej mocy by ,,umilić” życie sąsiadowi. W końcu władza jest by bronić obywateli..

     1. mieszkaniec

      Taka sąsiadka toż to istny SKARB.

      p.s.
      Jak nazywa się to zwierze co kwiczy i ryje ???

     2. anonim

      Może po prostu dba od to, aby na jej posesję z oczyszczalni sąsiada ewentualne zapachy nie dochodziły i tylko może tylko o tyle chodzi w tej sprawie.

      1. anonim

       i dzielny strażak zaangażowany w ochronę środowiska, no brawo

      2. na temat

       anonim idąc Twoim tropem dochodzimy do wniosku że wszystkie oczyszczalnie smrodzą, więc czemu nagonka trwa tylko na jedną ??

      3. anonim

       Odpowiedź zawarta jest w wypowiedzi „???”. Może te oczyszczalnie nie smrodzą i jest to tylko „profilaktyczne” działanie „dobrej cioci”?

 5. przecież

  ci którzy wywożą ścieki robią to „na sztuke” -czy są jakieś normy ile trzeba wywieść ścieków ,raz dwa razy do roku kwit a 90 procent idzie w ziemie . i nic złego moim zdanie sie nie dzieje jak chałupy nie sa gesto koło siebie ,co innego w centrum

  1. ekolog

   Przyjmuje się średnie miesięczne zużycie wody około 3m sześcienne na osobę. Przy czterech osobach domu mamy 12 metrów sześciennych. Przy sześciu osobach 18 metrów sześciennych. Taką pojemność to ma chyba mało które szambo w gminie. Zapewne są mniejsze, a nawet dużo mniejsze szamba. Tyle co miesiąc trzeba by wywozić szamba z każdego gospodarstwa (nie licząc tych w kanalizacją i oczyszczalniami). Szambowóz dorzecza też raczej nie zabiera na raz tyle szamba. Czyli dwa kursy miesięcznie do każdej posesji. Jeśli to przeliczyć na teren obsługiwany przez dorzecze czyli inne gminy to nie są oni w stanie z każdej posesji wywieźć szamba, które przez nikogo nie niepokojone spokojnie wylewa się gdzieś do rowu, lasu czy na łąkę. Raz na jakiś czas się wywiezie, żeby mieć fakturkę, że się wywozi i jest OK! Tak działa dorzecze i współpracujące z nim gminy. Nałapali trochę jeleni, którzy musieli się podpiąć do kanalizacji. Ci co nie mogą się podpiąć bo mieszkają na uboczu, itp. i chcą wybudować oczyszczalnie to się im rzuca kłody pod nogi, a reszta mieszkańców naszej gminy i gmin sąsiednich dalej robi jak robiła. Co niektórych opornych straszy się i nakłada kary zamiast pomóc. Takie jest prawdziwe oblicze naszych urzędników. Zamiast pomóc szkodzą. Warto to wsiąść pod uwagę przed zbliżającymi się powoli wyborami.

   1. 123

    proponuję niech burmistrz zrobi kontrole czy są wywożone wszystkie ścieki ,i kary jak nie są .zacząć należy oczywiście od Zalasowej . wtedy będzie uczciwe równe traktowanie wszystkich ludzi. a tak to ta kara na zemste wygląda

    1. papuga

     Zemsta może nie, ale strzał w własne kolano …

    2. ekolog

     Pamiętacie oczyszczalnię ścieków w Zalasowej przy ul. Sportowej, wybudowaną wiele lat temu przez obecnego burmistrza? W tej oczyszczalni 100% koncentratu nieoczyszczonych ścieków wylewał się do miejscowego strumyka. Nawet tutaj na blogu było o tym pisane, i stosowny film dokumentujący ten fakt też był nagrany i opublikowany. Bo trzeba było wtedy ujadać wtedy na „Nową Jakość”. Teraz chyba materiały zniknęły z sieci (nie mogę ich znaleźć), aby nie kompromitować obecnego burmistrza, który tą oczyszczalnię wybudował. Zapewne tamta nie istniejąca już oczyszczania ścieków, która powinna się nazywać koncentratornią ścieków spełniała wszystkie wymogi ekologii. O trafności tej inwestycji już nie wspomnę. Dosłownie pieniądze zostały utopione w gów***. Podobno ta oczyszczalnia mało kiedy działała poprawnie.

     1. az

      Temat na blogu jest, ale faktycznie brak filmu dokumentującego. Śledzący na bieżąco wydarzenia na blogu wiedzą, że swego czasu była awaria serwerów i były problemy z przywróceniem 100% treści bloga. Być może z tego powodu brak nagrania. Jak widać autorem postu jest Krzysztof. Zapewne na swoim komputerze ma ten film. Postaram się uzupełnić post.

      Zalasówka = ściekówka

     2. rocky

      Tutaj nie chodziło o niewłaściwą konstrukcję oczyszczalni czy zły jej dobór. Raczej chodziło konkretnie o brak jej obsługi. Każda oczyszczalnia biologiczna, ta przydomowa jak i przemysłowa wymaga minimum obsługi. Jeżeli takowej brak, wówczas nie funkcjonuje prawidłowo lub wcale. Sytuacja taka nie wynika jednak z jej wady konstrukcyjnej czy błędu podczas budowy.

   2. ech

    wyliczenia proste i klarowne. chyba kombinacja na skale nie lichą odchodzi

 6. Czytelnik gazety

  Trzeba kliknąć na gazecie prawym klawiszem myszki i wybrać otwórz grafikę w nowej karcie. Tam już jest możliwość sporego powiększenia gazety lewym klawiszem myszki.

  1. az

   🙂

 7. Anonim

  nic nie można z tej gazety wyczytać. Słaba jakość, zróbcie to w pdf żeby można pobrać albo dostatecznie powiększyć.

  1. az

   Da się powiększyć. Kombinacja Ctrl + kółko myszki. Na tabletach i smartfonach dotykowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dalsze korzystanie z witryny, użytkownik wyraża zgodę na korzystanie z plików cookie. więcej informacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby dać Ci najlepszy sposób przeglądania z możliwych. Jeśli w dalszym ciągu korzystać z tej strony, bez zmiany ustawienia plików cookie lub kliknięciu przycisku "Akceptuję" poniżej, a następnie wyrażają Państwo zgodę na to.

Zamknij