Wydrukuj to Strona

To i Owo

 

to i owo

 

Na tej stronie wszytko jest na temat,  jednak specjalnie dla  Was dodaję zakładkę

„To i Owo”

Zapraszam do dyskusji, niech wszystko będzie na temat.

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: http://lepszeryglice.cba.pl/to-i-owo-2-2/

1 213 Komentarzy

Skip to comment form

 1. FISKUS

  Przypomnienie;na terenie ogólno-krajowym będą prowadzone wyrywkowo szczegółowe kontrole Rolników wykonujących usługi zarobkowo – bez ewidencji ,wpisu,usługi,kwoty,nr.gosp-krs-wymaganych kwalifikaci na kontrolowany sprzęt.np p-poż-oc -księga usług [min 1rok wstecz zrozliczeniem z US]

 2. czy

  pojechała do Warszawy delegacja obywateli RP z naszej gminy ?

 3. nadole

  CBA zabrało się do roboty , to cieszy uczciwych ludzi

  https://cba.gov.pl/pl/aktualnosci/3695,Dofinasowanie-wyludzone-4-zatrzymanych.html

 4. perełka

  list Michalkiewicza do rzecznika wybranego przez PO , warto

  https://www.magnapolonia.org/list-otwarty-red-stanislawa-michalkiewicza-do-adama-bodnara/

 5. Kurka

  pisze jak jest , i W Warszawie i na prowincji .
  Taka prośba do tych wszystkich klientów naszej władzy .Przemyślcie sprawę przy następnym głosowaniu .Zobaczcie jak budżet Polski jest obecnie wykonywany . Przed wojną wg ówczesnego prawa wielu z poprzednich władzy by chyba na ks zasłużyło .

  http://www.kontrowersje.net/komisja_amber_gold_i_komisja_weryfikacyjna_nie_pozostawia_w_tpliwo_ci_po_to_mafia

  1. ...

   Rząd powinien zwrócić się do nich o wypłacanie reparacjii wojennych. Zdaje się kilka miesięcy temu Niemcy wypłacił Francuzom ostatnią ratę, uwaga za pierwszą wojnę światową.

  1. pora

   Pora na pana Zbyszka Ziobro w wąskim krawacie

 6. Do Admina AZ

  Po reformie szkolnictwa będą zwalniani nauczyciele i u nas w gminie też. To tak miało być? Usłyszymy coś na ten temat od politologa??

  1. az

   Osoby 40+, ale chyba też 30+ pamiętają zapewne swoje dzieciństwo w tym, jak liczne były klasy w szkole podstawowej. Pamiętają zapewne swoich nauczycieli. I tak. Klasy były nierzadko dwa razy liczniejsze a nauczycieli było o wiele mniej niż dziś.

   Oczywiście, że tak miało być. Pani minister zapowiadała co innego, ale to nie pierwszy przypadek w Polsce i na świecie, że polityk mówi a praktyka jest inna. Czy była przekonana do swoich racji czy też może celowo tak mówiła? Tego nie wiem. Wiem natomiast, że wyborcy ją za to ocenią i rozliczą. Zwolnieni nauczyciele raczej negatywnie a pozostali wyborcy niekoniecznie negatywnie. Zobaczymy.

   1. Anonim

    Nawet 30 tys. pedagogów straci pracę. Nie edukowali dobrze i efekt ich pracy jest taki ze Polacy słabo się rozmnażają w Polsce. Imigrantów trzeba i będą klasy liczne. Żart

    1. az

     Miejmy nadzieję, że bezrobocie nie wzrośnie i dzięki temu rynek pracy z łatwością wchłonie te przewidywane 30 tys.

     1. Anonim

      Brak wakacji ferii urlopów zdrowotnych 14 pensji zaboli zaboli

  2. Miljard w rozumie

   B. już wie kto do zwolnienia? A w skali kraju ponad 1 miliard mniej do wydania w budżetówce na rok.

   1. prorok

    no w Zalasowej to można przewidzieć ,dwie sprawy za jednym zamachem zemsta i narzekanie jaki to pis zły

    1. az

     Pociągnę wątek, bo faktycznie Burmistrz chyba nawet na fb pisał a w RDN mówił o zwolnieniach nauczycieli. Właśnie to tak wygląda, że niektórzy będą narzekać na zmianę, która dla większości ludzi wydaje się być naturalną. No chyba, że się mylę i nie jest konieczne ograniczenie miejsc pracy w sytuacji, kiedy coraz mniej uczniów? Można podyskutować tutaj o tym.

     1. Anonim

      Nasz Pan Burmistrz z nauczycielami na terenie gminy już zrobił „porządek”.
      Po pierwsze szkoły w Bistuszowej, Joninach, i Woli Lubeckiej prowadzą stowarzyszenia czyli nauczyciele nie są zatrudniani na podstawie karty nauczyciela tylko na umowę o pracę. Poleciały etaty i profity już dawno. Po drugie połączył szkoły w Zalasowej , Lubczy i Ryglicach w zespoły podstawówki z gimnazjami. W tym przypadku też już poleciały etaty. Teraz z KOD-em walczy przeciwko reformie oświaty. Wielka paranoja.

   2. Anonim

    A to akurat dobrze zrobił. Jeszcze tych chorowitych pozwalniać co ciągle zdrowie (czytaj etaty) ratują i będzie ok. Pis powinien ta karte nauczyciela zlikwidować w ramach dobrej zmiany a głosów przybędzie. Za chwile 2 miesiące wakacji a kto ma tyle urlopu.

  1. Anonim

   A kto kogo zmusza żeby tam jechał. Jest opinia w necie. Kazdy może się z nią zapoznać i zdecydować. Rozum i wolną wolę podobno macie.

   1. Do fanów Owsiaka J

    Zmuszać nie zmusza nikt. A widać jak na dłoni, że Owsik to św krowa czy raczej byk. Wyroki olewa , kłamie fundacja w zeznaniach co do ilości pląsajacych w błocie. I wogóle wielki absmak ma każdy normalny człowiek

  2. Do ćwierć C.D.

   Nie jestem zwolennikiem Ojca Tadeusza, ale jak Rząd i podległe mu spółki w latach 2007–2015 zafundowały reklamy w TVN ie, Agorze, Polsacie za 356 mln zł, było OK?

 7. reżim

  Pisowski

  1. Śmiech na gminie

   Oto cofajacy cywilizację wg burmistrza

 8. tak

  było

 9. pytanie

  nie wie ktoś czy to cofanie cywilizacji nadal postępuje ?

  1. kiedyś

   nie trzeba się tym przejmować, to była cywilizacja kacapko -mongolska
   tylko pojedyncze osoby za tym tęsknią ,to ich świat ,ich poziom człowiczeństwa

 10. az

  Informacja.

  Policja oraz detektywi zwracają się do mnie o udostępnienie im adresów IP. Chodzi o wpisy na forum. Oczywiście nie mogę nie udostępnić.

  Proszę ważyć słowa, bo nie mam zbytnio ochoty wstawiać się na rozprawy w sądach, które się reformują.

  A jeśli mogę doradzić. Nie procesujcie się. Wolność słowa w sieci niech polega na tym, że jeśli X zwyzywa/pomówi Y, to Y zwyzywa/pomówi X jeszcze mocniej a ludzie sobie to ocenią odpowiednio.

  Miłego weekendu 🙂

  1. pozamykajo

   nos , olaboga

   1. az

    Pod klucz to może nie, ale z konta może ubyć środków za nieprzemyślane pisanie.

    1. haha

     „prawnik jest zalogowany”

     Panie Ziobro reforma sądów ,naród prosi !!!!

     ps1. jakież to wpisy na tym blogu nadają się do sądu ,bo nijak sobie nie mogę wyobrazić,może nie czytam wszystkiego ?

     ps2. Panie az pan się nadaje na polityka ,nie ma pan zdecydowanego zdania w żadnym temacie

     1. az

      Wiadomo, że wymiar sprawiedliwości musi być dobrze zreformowany.

      O tym, które się nadają do kierowania ich do organów ścigania i sądów decydują osoby, których one dotyczą i to jest kwestia przede wszystkim subiektywna.

      Zapewne Pan(i) nie czyta wszystkiego, co tu się pojawia, bo by też wiedział(a), że moje teksty nie są polityczne, tylko politologiczne jak już i zdecydowanie zdanie swoje mam na każdy temat, i jest ono z grubsza patrząc takie: tak, nie, nie wiem. Proszę je czytać jako politologiczne. Rożnica pomiędzy politykiem a politologiem jest mniej więcej taka jak pomiędzy pacjentem a lekarzem lub jak mawia Premier Leszek Miller. Polityk, to ptak a politolog, to ornitolog. Miłej niedzieli.

 11. komuchom

  do sztambucha

 12. Anonim

  Gdzie wyparowały miliony ze SKOKów. Kiedy ktoś wreszcie zajmie się tą pisowską aferą.
  http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/skok-nike-w-upadlosci/ngzbrg

  1. Anonim

   Gdzie są nasze pieniądze? Może Zieliński wie.

   1. az

    Jak to dobrze, że w Polsce mamy blogi, portale, radia, telewizje … plus nieograniczaną wolność słowa, przed którymi niewiele się ukryć da.

  1. hiena

   również

   1. az

    Lis też dziwnie rozumuje. Przecież fundusze strukturalne służą całej Unii a nie tylko Polsce. Jeżeli zabraknie np. na autostrady, to którędy pojedzie biznes np. francuski, czy nieniecki?

  2. Duchy zmarłych .....

   Stare jak świat manipulacje polityczne mają się dobrze w wydaniu PiSu. Przykre jest to że używa się w nich szczątków zmarłych. Niestety ten rodzaj cmentarnych hien opanowała partia rządząca. Przykrycie nieudolności i bieżących błędów takich jak, morderstwo policyjne we Wrocławiu, wyrok Sądu Najwyższego w sprawie ułaskawienia kolesia przez PADa , spór o Opole, rozłożenie trójpodziału władzy , nagonka na sądy itd. To wszystko w rozgrzebywaniu trumien po katastrofie Smoleńskiej ma być przykrywką dla nieudacznictwa. Braknie trumien na następne lata rządów, bo Smoleńsk poprze nadużycia polityczne staje się tematem obrzydliwym. Błędnie rząd PO i PSL zrobił nie dokonując pochówku w jednej mogile wszystkich zwłok , a było by to rozwiązanie najbardziej chrześcijańskie stosowane na świecie przy tego rodzaju katastrofach.

   1. Katecheta

    To rząd wg Ciebie mógłby ot tak sobie wbrew rodzinom zrobić taki pochówek? Tu nie Rosja Putina, tu cywilizacja

   2. Anonim

    Komuchy pochowały w jednym grobie zamordowanych naszych rodaków w Katyniu , Miednoje, Starobielsku, według Ciebie było to rozwiązanie najbardziej chrześcijańskie.
    Wystarczy tylko odsłuchać bredni głoszonych przez polityków PO po katastrofie, to była propaganda na miarę Gebelsa i Berii.
    Szkoda tylko tego, że to Polak Polakowi zgotował taki los.
    Ale co się nie robi dla kariery i pieniędzy.

    1. jest

     tyle w internecie nagrań w których Kopacz mówi że razem z Rosjanami robili badania DNA każdego kawałka szczątków ludzkich.Okazało się to wierutnym kłamstwem.Jest jeszcze inny aspekt ,na pewno upływ czasu zmniejsza prawdopodobieństwo wykrycia innych przyczyn zgonów ,np od wybuchu .Zakaz otwierania trumien temu sprzyjał . Nie mam wątpliwości że to ni jest pomysł niezbyt rozgarniętej Kopacz. Rozkazy Tuska wykonywała . Dla mnie partia zdrady narodowej

     1. Duchy zmarłych .....

      Któż bardziej plugawi ciała zmarłych Rosjanie , którzy wkładali do trumien ? Czy politycy wyciągający po 7 tach truchła ! By je kroić, składać , robić doświadczenia na obecność bomb zrodzonych w chorym umyśle Antka , Berczyńskich i Biniendów słono opłacanych z kieszeni polskiego podatnika . Jaki z tej działalności ma być efekt? Utrzymanie słupków poparcia dla rządzących. Zamachu nie stwierdzono winnymi są odpowiedzialni za przygotowanie lotu i Ci którzy zginęli podejmując decyzję o lądowaniu 10 kwietnia w Smoleńsku.

      1. ech

       twoi przodkowie to chyba „godnie” chowali ‚truchła” Polaków na słynnej Łączce .
       A o winie pilotów przesądził sms Sikorskiego 15 minut po katastrofie . Teza że można ufać Rosjanom gdy Katyń Miednoje Bykownia …… a tam rządzi pułkownik KGB ,nikt nie może być tak głupi.Trzeba być zdrajcą ,

       Prawda wyszła ,słychać wycie zaprzańców

      2. Duch żywych

       Bo jakby zgodnie z prawem zrobiono sekcje w Polsce w 2010, to duchu zmarłych , Komor i PO by nie wygrali wyborów. Ludzie by POgonili towarzystwo w cholerę. Ale jest nadzieja że ludzie PO do władzy juz nie POwrócą nigdy.

      3. Anonim

       Niektórych skremowano i rodziny mają dziś spokuj z ekshumacjami.

      4. az

       Polemicznie do Anonim.

       W świetle faktów, że ciała były pozamieniane i różne fragmenty w różnych trumnach się znajdują, to duże prawdopodobieństwo, że kremacje nie były w 100% w sensie nie całe ciało skremowane i tym samym wciąż może być problem dla niektórych rodzin, które zdecydowały o kremacji bliskiej osoby.

  1. a co

   „Nowe zakłady pracy, przedszkole, żłobek, tereny rekreacyjno-sportowe, restauracje, zalew i wyciąg narciarski.”

   to jeszcze lotnisko i stacja kolejowa

   1. Anonim

    tak obiecanki cacanki.

  2. a mi

   sie marzy żeby moja gmina z PO nie miała nic wspólnego ,zasługujemy na to ,nasi przodkowie to w większości przecież byli uczciwi ludzie i patrioci

  3. Anonim

   Konsultacje społeczne odnośnie nowego Studium dopiero się zaczynają a nie kończą. Po drugie ja nie słyszałam na tym spotkaniu żadnych obietnic tylko dyskusje na temat kierunków rozwoju wsi, zresztą słabą.

 13. trudno

  uwierzyć ,trzeba zobaczyć, minister obrony narodowej z PO ,Siemoniak

  1. Hicior

   Hit PO prostu heeeeeeeeehe

 14. a tu

  czytelnicy gazety wyborczej, podpory platformy obywatelskiej gratulują premier B.Szydło że syn został księdzem

  1. az

   To nie jest metoda na obalenie aktualnej władzy w RP. Ludzie piszący w ten sposób nie zostaną zrozumiani. W duchu konfrontacyjnym pisze dziś na swoim fb Pan Burmistrz. Nie tędy droga.

  2. Anonim

   Ten też ugrzeczniony

   https://forumemjot.wordpress.com/2015/03/01/zyd-hartman-do-polakow-miliony-was-chamy-miliony-i-co-my-mamy-z-wami-zrobic-ale-przyjdzie-na-was-czas-a-jak-nie-na-was-to-na-wasze-dzieci/

   A pro po cofania cywilizacji, to ma mój prosty rozum cofanie było za PO kiedy miliardy zł w postaci vatu uciekały a CBOS podawał że w nad Wisłą głodne dzieci. Jak to sie działo że Roztwowski i Balcerowicz wielcy ekonomiści niby nie widzieli tego procederu?

   1. cofanie cywilizacji

    Dzis CBŚ aresztowało w Lublinie wyłudzaczy podatku Wat. Gnojki za PO mili swobodny czas. Skończyło się babce sr… skur… om

 15. pamiętamy

  Witold Pilecki – (13 maja 1901 – 25 maja 1948) Ja już żyć nie mogę (…) mnie wykończono. Bo Oświęcim przy nich to była igraszka.

 16. już

  2 lata ,czekamy na następne 8 lat

  1. Czołem Wielkiej Polsce

   Daj Boże. Prosimy.

   1. taka

    ciekawostka jeszcze ,warto mieć świadomość ,wyborcza to przemilczy bo chyba taka ich proweniencja

 17. J23

  Odszedł wielki, sympatyczny człowiek (*)

 18. kasta

  nietykalnych

 19. Romek

  Czy w gminie Ryglice działa jakieś koło CBradiowców? Jeśli tak, to kiedy nadają i na jakim kanale dyskusja?

 20. czy

  miejscowa platforma jedzie 6 maja do Warszawy ?

  1. anonim

   jedzie jedzie tylko jak dawniej ormo czy pzpr wstydzą sie przyznac

  2. Anonim

   A czego mają się wstydzić?

   1. partia

    zewnętrzna sie zwołuje ,a jak nie rozumiesz czego się mają wstydzić to poczytaj trochę o śledztwie smoleńskim, o przekrętach na vacie itd itp

   2. Anonim

    Nie mają się czego wstydzić, niech się wstydzą ci co vat wyłudzają, czyli pomyśl kto

     1. Anonim

      Nikt nikogo nie zmusza lecz tylko daje możliwość bezpłatnego przejazdu dla chętnych osób to po pierwsze. Po drugie natomiast to z tej informacji nie wynika, że gmina finansuje ale, że organizuje bezpłatny transport. I wolno im jechać, wolno manifestować, czy się to komuś podoba czy nie. Pis zresztą robi tak samo.

      1. asd

       no to napisz kto dumnie pojedzie manifestować bo PIS niszczy nasz kraj

       nic dziwnego że chcecie powrotu do tego co było

       http://fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-najgorszy-sort-opozycji,nId,2390038

 21. pamiętajmy

  Dziś mija 74. rocznica ucieczki Witolda Pileckiego z Auschwitz!

 22. anonim

  na budynku gminy flagi gminna i unijna , na polską brakło miejsca ?

 23. Anonim

  Różnie to wygląda z tym 500+. Zwłaszcza komentarze ciekawe, dają do myślenia i raczej oddają rzeczywistość.
  http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/kto-dostaje-500-plus-co-zmienily-pieniadze-na-dzieci-reportaz/m2vezg

1 5 6 7

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Dalsze korzystanie z witryny, użytkownik wyraża zgodę na korzystanie z plików cookie. więcej informacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby dać Ci najlepszy sposób przeglądania z możliwych. Jeśli w dalszym ciągu korzystać z tej strony, bez zmiany ustawienia plików cookie lub kliknięciu przycisku "Akceptuję" poniżej, a następnie wyrażają Państwo zgodę na to.

Zamknij