„Lipnicka gwiazda” i I Miejsce dla Zalasowej !!!

W tym roku do udziału w jubileuszowym XXX Przeglądzie Grup Kolędniczych „o Lipnicką gwiazdę” zgłosiła się rekordowa ilość grup kolędniczych. Na scenie zaprezentowało się 12 grup dziecięcych oraz 10 młodzieżowych. W niedzielę swoje występy zapowiedziało 13 dorosłych grup kolędniczych, tym także nasza ekipa z Zalasowej. W naszej kategorii otrzymaliśmy I miejsce i już niedługo, będzie nas można obejrzeć na:  Karnawale Góralskim 2012 w Bukowinie Tatrzańskiej.

źródło www.zalasowa.pl

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/%e2%80%9elipnicka-gwiazda%e2%80%9d-i-i-miejsce-dla-zalasowej/

46 Komentarzy

Skip to comment form

  • z Kowalowej on 4 lutego 2012 at 16:42
  • Odpowiedz

  Bardzo interesująca sonda o radnych, byleby tylko autorzy, administracja bloga nie wkladała tam przysłowiowych 5 groszy.

  1. Dziękujemy. Co do ingerencji w wyniki sondy, nie masz się czego obawiać. Zapraszamy do liczniejszego głosowania.

  • przegrany? on 29 stycznia 2012 at 22:17
  • Odpowiedz

  taka treść zamieścił powyżej ktoś o imieniu ANONIM.
  “Chcesz powiedzieć, grupa która przegrała wybory,( a tacy w większości piszą na tym blogu) w zaciszu pokojów analizuje to co im P. Groch nagrał aby zaraz po zamieszczeniu nagrań zrobić burzę w szklance wody. Śmieszne to jest.”
  Otóż mam pytanie-czy Pan do tej grupy należy bo bardzo często pan prowadzi konwersacje w każdym temacie.Ja należę akurat do tej grupy i nie życzyłbym sobie głupawych aluzji.Społecznik a za takiego się uważam nigdy nie szkodzi swojej małej ojczyźnie nie zależnie od wyników wyborów.Skąd ma Pan dane statystyczne kto i jak tu nadaje?Okazuje się ,że najwięcej zła i zamieszania robią niestety ale najbliżsi współpracownicy i założycieli Nowej Jakości.Pod płaszczykiem niby niezadowolonych żerują na anonimowości internetu i sieją propagandę raz za raz przeciw.Kilka osób jak Pan nazwał przegranych ubolewa wręcz ,że jakość dyskusji u nas nie jest rzeczowa, budująca tylko po prostu chamska i nie da się tego utrzymać w żadnych zawiasach- niestety.Mam nadzieję,że burmistrz już przejrzała na oczy po pierwszym okresie fascynacji władzą,która nie jest niestety taka prosta i wdzięczna jak sądziła.Wie też na kogo może liczyć i staranniej dobiera grono towarzyszy .Bardziej Ją szanuje opozycja i przegrani jak Swoi. Może Ci przegrani mieli mniej szczęścia tym razem ale więcej kultury osobistej?Jak nie masz co robić a chcesz komuś dołożyć to kup sobie worek treningowy a nie wyzywaj się na klawiaturze i nie psuj do reszty atmosfery wśród mieszkańców ,nie podpuszczaj , nie szczuj ,nie używaj żądła bo możesz tego żałować jak przyjdzie czas tzw godzina W.

   • koledzy bobrów on 29 stycznia 2012 at 22:23
   • Odpowiedz

   Madre słowa, nie społecznik tego by nie napisał. Pozdro.

  • Do rygliczanina ! on 29 stycznia 2012 at 20:08
  • Odpowiedz

  Do rygliczanina lub raczej Joninina, który nie zrozumiał sensu wypowiedzi p. Wócika. Bardzo mądra wypowiedź i atak na radnego jest conajmniej nie uzasadniony, by nie powiedzieć głupawy. Mam też prośbę do administratorów by kasowali takie wypowiedzi, jak Ryglicznina.

   • administratorzy on 29 stycznia 2012 at 20:35
   • Odpowiedz

   Nie za bardzo wiemy z jakiego powodu kasować ?

  • rygliczanin on 29 stycznia 2012 at 15:34
  • Odpowiedz

  Mam ogromną prośbę do przewodniczącego rady by nigdy już nie dopuszczał do głosu naszego radnego Wójcika bo to co on wygaduje przynosi ujmę i komromitację Ryglicom. Takich radnych powinno sie odwoływać w trybie przyspieszonym.Jego teoria- szkoły niech produkują głupszych uczniów, to będą częściej zostawać tu w naszej gminie a nie wyprowadzac do miast- jest godna nagrody. Wstyd i kompromitacja Panie radny, wstydzi się za pana chyba sama pani burmistrz

  1. za komuny czas że tylko jedni mieli rację , a sens wypowiedzi Wójcika był chyba inny

  • nie wiem on 29 stycznia 2012 at 14:40
  • Odpowiedz

  Oddalenie w czasie powstania młodzieżowej rady w naszej gminie – błąd. Tą decyzja starciliście w moich oczach i w sondzie umieszczonej na tym blogu oddałem głos na – nie wiem.

 1. I jeszcze jedno, jak sprytnie Przewodniczący odczytał apel mieszkańców Jonin w obronie szkoły, dopiero po głosowaniu. To się nazywa manipulacja.

   • obserwator on 29 stycznia 2012 at 15:03
   • Odpowiedz

   Gdybyś miał trochę wiedzy o samorządzie i statucie gminy to byś tych głupot nie pisał

    • do obserwatora on 29 stycznia 2012 at 15:14
    • Odpowiedz

    Proszę wytłumacz mi to, że odczytał po głosowaniu. Naprawdę tego nie rozumiem. Zakwalifikował to jako wolne wnioski i zapytania? Chyba mieszkańcy Jonin nie pochwalą tego, bo nie po to pisali to pismo. Dobrze, że głosowanie poszło po ich myśli.

    Po głosowaniu uchwały o radzie mlodzieżowej nie powiedział, że uchwała nie została przyjęta. To też jest w satucie, a moze to wstyd powiedzieć glosno, że sie nie powołalo rady młodych?

     • były radny on 29 stycznia 2012 at 15:50
     • Odpowiedz

     ZROBIŁ BARDZO DOBRZE w sposób wyważony. Dostał pismo z którym musiał zapoznać radnych bo ma taki obowiązek.Gdyby odczytał przed głosowaniem- oczywiście z korzyścią dla Jonin- tacy jak TY i kllku innych radnych czyniło by słuszne zarzuty ,że wywiera nacisk na radnych przed głosowaniem. Wykazał się dużym wyczuciem

     1. Aha. Należy domniemywać, że to pismo otrzymał od przedstawiciela społeczności Jonińskiej. Czy zatem, gdyby radny z Jonin to odczytał podczas debaty przed głosowaqniem to były by to naciski i naruszenie jakieś. Czekam na odpowiedź. Pozdro.

     2. czekamy

 2. Zachęcam do obejrzenia nagrania z sesji RM, zwróćcie uwagę kto ogranicza dostęp mlódzieży do uczestniczenia w życiu społecznym, popatrzcie jak boją się oswoje stołki.

  1. Całą ta sesja to wielka porażka. Jest cisza bo ludzie analizuja nagrania. Wybuch nastąpi wkrótce.

   1. Chcesz powiedzieć, grupa która przegrała wybory,( a tacy w większości piszą na tym blogu) w zaciszu pokojów analizuje to co im P. Groch nagrał aby zaraz po zamieszczeniu nagrań zrobić burzę w szklance wody. Śmieszne to jest.

     • To nie jest śmieszne on 29 stycznia 2012 at 09:53
     • Odpowiedz

     Nie chcę tak powiedzieć i nie o burzę chodzi tylko o zwykłą merytoryczną dyskusję po spokojnym przeanalizowaniu obrad. Dotychczas po prezentacji nagrań była żywa dyskusja na forum a wejść na nagrania co nie miara. Czy to śmieszne? Może dla niektórych tak. Ciekawe czemu teraz pracownik urzędu nagrywa sesje i prezentowane są one na str.urzędu. Jak myślisz czemu?

     1. Moze temu, że znaleźli sie ludzie, którzy swoimi pomysłami i działaniami spowodowali prawdziwą nową jakość w życiu publicznym gminy i nie byli to, i nie są bynajmniej ludzie z NJ. Urząd niejako musiał się dostosować do nowych okoliczności, podobnie jak rząd RP będzie się musiał dostosować do działań anty ACTA.

    1. Czy nie przyszło wam do głowy że grupa która przegrała wybory ma to wszystko w d….. . Szkoda słów jak komentować nieudolność graniczącą z działaniem na szkodę gminy czasem wręcz o charakterze nieetycznym . Już historia nasza przeżywała takie rządy , które wypatrzyły historię /okres PRL/ Świat miał się zacząć 22 lipca 1944r. W naszym przypadku burmistrz uważa że data powstania gminy to objęcie władzy przez Nową Jakość.Grupa która przegrał patrząc na to wszystko zanosi się od śmiechu , a w stosunku do tych osób w większości odczuwa uzasadnione obrzydzenie. Wyborca może nucić pod nosem sekwencję z Wesela S. Wyspiańskiego o złotym rogu.

      • klawisz on 29 stycznia 2012 at 12:38
      • Odpowiedz

      tylko niech się w sądzie nie “zanoszą zanoszą ze śmiechu ” bo im karę wlepią.Ps. o co chodzi z tym”wypatrzeniem” historii? .

     1. Klawisz w sądzie będzie jeden tylko , a kładą się ze śmiechu dziesiątki tych , którzy z nim budowali. O których na stronie internetowej gminy nic nie ma bo Połoskowa wyczyściła całą historię jak na bolszewię przystało.

   2. analizują nagrania dobre ,dobre

   • były radny on 29 stycznia 2012 at 15:13
   • Odpowiedz

   właśnie oglądałem i słusznie radni postąpili ponieważ jeżeli mają prowadzić młodzieżową radę to oczywiste że to oni maja prawo pisać jej statut , a nie sekretarz pod dyktando i na potrzeby burmistrza – trochę obiektywizmu

   1. Bardzo się mi podobała wypowiedź sekretarza. Super argumentacja.

  • dla_zazdrosnych on 27 stycznia 2012 at 19:06
  • Odpowiedz

  Dzisiaj znalezione na
  http://www.dawidskruch.blogspot.com

  Autor pisze o portalu http://www.geekweek.pl i jego zdjęciach ktore tam zostały zamieszczone !!

  BRAWO DAWID !!!!!!!!!!!!!!!

  przynajmniej coś robi a nie krytykuje i nie docenia pracy innych jak można było się przekonać w innym poście.
  (nawiązując do komentarzy pod wpisem zaproszenie)

  i jest to promocja dla gminny bo został umieszczony link do jego strony a on się nie wstydzi skąd pochodzi i jestem przekonana że
  przez swoje działania wspiera promocje tym bardziej wyrażnie pisze u siebie skąd pochodzi !!!!

  1. http://dawidskruch.blogspot.com/2012/01/przeglad-prasy.html

   i umie się cieszyć z tych nawet najmniejszych rzeczy

   brawo 🙂

   1. pomimo tak młodego wieku dawid Skruch moim zdaniem jest jedną z nielicznych osób, które osiągają sukcesy . Pomimo to i tak zawsze znajdą się osoby, które nie umieją docenić ciężkiej pracy drugiego człowieka i zawsze się znajdzie ktoś kto bezszczelnie to skrytykuje!

    1. Pan Dawid jest osobą która ma pasje. Realizuje ją i to się ceni.Wychodzi mu to bardzo bardzo dobrze brawo dla niego. Moim zdaniem ( choć wiem że pewnie i tak się nie liczy) Pan Dawid jest jedną z nielicznych osób które pomimo młodego wieku (18 lat) coś osiągnęły. Jedynie co nam zostaje to mu pogratulować i go wspierać.

     1. znajomy z pasja hoduje gołębie też warty pochwały

     2. to niech się pokaże, coś więcej zrobimy będziemy chwalić. bo narazie nie wiele jest osób którym się chce. a dawidowi się chce i mu to bardzo dobrze wychodzi

  • zaciekawiony on 26 stycznia 2012 at 21:54
  • Odpowiedz

  Witam. Czy mógłby ktoś przekazać informację dot. zatrudnienia synowej Radnego w przedszkolu.
  Czy jest to prawda, Na jakie stanowisko została zatrudniona, kiedy był ogłoszony konkus lub nabór oraz informację o rozstrzygnięciu.

  1. a zatrudnienie córki radnego w gminie,tez nie widać informacji o rozstrzygnięciu a to prawda prawdziwa.

  2. Zasada TKM. Jezior wiedział o co walczy – rodzina w urzędach. A Pani Burmistrz ma teraz piękną drogę oświetloną przez całą noc (innym wyłączają lampy a jej nie). Wydaje mi się że jest wiele innych dróg które wymagają oświetlenia np. droga na Liciąż – troszkę więcej domów niż do Połoskowej.

 3. PAN K. DĘBICKI ŚWIETNIE WYSZEDŁ NA ZDJĘCIU.

  • No i jak w takim kraju żyć ? on 25 stycznia 2012 at 18:43
  • Odpowiedz

  Jeśli pług odśnieżający drogę zgarnie śnieg na chodnik, który masz obowiązek odśnieżać, możesz dostać 500 zł mandatu. Niestety jeśli przerzucisz ten sam śnieg z powrotem na drogę, tez możesz narazić się na konflikt z prawem.

  Zgodnie z prawem to na właścicielach nieruchomości ciąży obowiązek odśnieżenia chodników przylegających bezpośrednio do nieruchomości. Gmina może ten obowiązek egzekwować nakładając mandaty, a ponadto gdy ktoś zrobi sobie krzywdę na takim chodniku, o odszkodowanie może pozwać właściciela nieruchomości. Pisaliśmy o tym szerzej 16 stycznia. Co jednak może zrobić właściciel, gdy codziennie pługi odśnieżające drogę przenoszą śnieg na świeżo odśnieżone chodniki przed posesją?

  W myśl ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach właściciel nie musi odśnieżać, gdy na chodniku przylegającym do nieruchomości dopuszczony jest płatny postój samochodów. Gdy więc gmina pobiera opłaty za parkowanie, sama będzie też musiała uprzątnąć śnieg. Gdy ponadto przed domem znajduje się przystanek autobusowy lub tramwajowy – uprzątnięciem chodnika w jego okolicy powinno zająć się przedsiębiorstwo komunikacyjne. Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach zakłada, że właściciel działki musi odśnieżyć chodnik, o ile jest on położony bezpośrednio przy granicy nieruchomości. Gdyby więc pomiędzy granicą działki, a chodnikiem znajdował się miejski pas zieleni, odpowiedzialna za odśnieżanie byłaby gmina.

  Gdy właściciel, pomimo obowiązku odśnieżania chodnika nie zrobi tego, może dostać mandat. Przeważnie wystawiają je strażnicy miejscy. Wysokość grzywny wynosi najczęściej 100 zł, choć maksymalna jego wysokość to 500 zł. Nieprzyjęcie mandatu skutkuje przekazaniem sprawy do sądu grodzkiego. Ten może wymierzyć karę wysokości nawet 5 tys. złotych.

  Właściciel jest zawsze odpowiedzialny

  Przede wszystkim nie można odgarniać śniegu z powrotem na drogę. Za takie rozwiązanie grozi kara. Strażnicy miejscy lub policja mogą wlepić mandat na kwotę do 1500 zł. Gdy ponadto wyrzucony na drogę śnieg będzie przyczyną wypadku, to osoba która odgarnęła śnieg na drogę może odpowiadać jak za przestępstwo, co w skrajnym przypadku oznacza karę pozbawienia wolności.

  Bardziej realna wydaje się jednak odpowiedzialność z kodeksu cywilnego, a nie karnego. Trzeba bowiem pamiętać, że nawet jeśli przechodzień zrobi sobie krzywdę idąc chodnikiem zasypanym przez drogowy pług, to osobą odpowiedzialną w dalszym ciągu będzie właściciel nieruchomości. Nie wyklucza to oczywiście wytoczenia sprawy gminie, która jako zarządca drogi publicznej odpowiada za zasypanie chodnika przez pług. Powodzenie w takiej sprawie zależałoby jednak od możliwości udowodnienia przez właściciela posesji, że sumiennie wywiązuje się z obowiązków odśnieżania chodnika, a bezpośrednią przyczyną wypadku było naniesienie śniegu przez pług.

  Pług może posesje omijać

  Jak wynika z informacji uzyskanych przez Home Broker w przypadku części gmin możliwa jest też rezygnacja z odśnieżania ulicy przed nieruchomością. W takim wypadku pług miałby omijać daną część drogi. Takie postępowanie może prowadzić jednak do kolejnej kuriozalnej sytuacji. Łatwo wyobrazić sobie bowiem, że wielu właścicieli mieszkających na danej ulicy zrezygnowałoby z odśnieżania i doprowadziłoby to do okresowej nieprzejezdności takiej drogi.

  … a właściciel iść do ubezpieczyciela

  Aby uniknąć odpowiedzialności za urazy jakich mogą doznać piesi na zaśnieżonym chodniku można ubezpieczyć się od odpowiedzialności cywilnej. W takim wypadku to ubezpieczyciel pokryje ewentualne roszczenia osoby, która doznała urazu idąc chodnikiem przed ubezpieczonym domem. Koszt takiej polisy nie jest wygórowany i w większości przypadków nie powinien przekroczyć kilkudziesięciu złotych rocznie. Może się też zdarzyć, że takie ubezpieczenie będzie dodane dodatkowo do innej polisy, którą kupujemy w celu zabezpieczenia naszej nieruchomości.

  Śnieg można też roztopić

  Nie zmienia to faktu, że sprzed domu śnieg trzeba odgarnąć. Łopata nie jest jednak jedynym rozwiązaniem. Gdy temperatury za oknem nie są zbyt niskie (do minus 10 stopni), a opady zbyt obfite wystarczające może być zastosowanie soli. Jej cena nie jest wygórowana – opakowanie o wadze 25 kg kosztuje kilkanaście złotych. Trzeba jednak pamiętać, że stosowanie soli ma też negatywne skutki dla roślinności. Rozwiązaniem dla osób o grubszych portfelach może być wynajęcie firmy zajmującej się odśnieżaniem. Wtedy to nie tylko pracownik firmy chwyci „za łopatę”, ale też ewentualne odszkodowanie za szkody wyrządzone przechodniom nie będzie obciążało portfela właściciela. Cenniki usług odśnieżania są mocno zróżnicowane. Gdy właściciel jest odpowiedzialny za utrzymanie w porządku chodnika o długości 50 i szerokości 2 metrów, trzeba się liczyć z kosztem na poziomie kilkuset złotych miesięcznie. Ciekawym sposobem pozbycia się śniegu z chodnika jest też możliwość założenia ogrzewania pod nim. Jest to jednak relatywnie kosztowne rozwiązanie. W rozważanym przypadku inwestycja ta pochłonęłaby przynajmniej 4 – 5 tys. zł plus koszt montażu. Każdy nadmiar śniegu mógłby jednak być wtedy łatwo zneutralizowany poprzez naciśnięcie przycisku.
  źródło Onet.pl

   • Idiotyzm on 25 stycznia 2012 at 20:35
   • Odpowiedz

   Absurd na absurdzie. Za jaka cholere ja mam odśnieżać jakis piepszony chodnik skoro leży przy mojej posesji i nie jest mój? Za jaką cholerę płacę podatki do gminy? A może w takiej sytuacji należałoby zwrócić się do gminy o zwrot kosztów utrzymania chodnika, bo przecież jest gminny, a nie mój. Cała ta kretyńska ustawa nadaje sie do Trybunału Konstytucyjnego bo narusza moje prawa i wolności obywatelskie.

   1. gdyby Nowa Jakośc choc troche myslała o ludziach a nie o sobie i swoim korycie to zamiast oddawać sprzet do Tuchowa za friko to mogli go sprzedac jak juz zlikwidowali ten ZK – chociaz to był zupełny bezsens – i kupili mały ciagniczek do odsnieżania chodników i nie musieli by ludzie szuflować, a teraz chcąc kupic to trzeba wyłożyc znowu nasze gminne pieniądze

  1. Widziałem tą pseudo “Nową jakość” w ostatnie dni, kiedy przyszło odśnieżyć drogę gminą prowadzącą między innymi do mojego domu. Ciągnik ją odśnieżający pojawił się około godziny 9:00 rano. Dobrze, że miałem w tym dniu wolne do nie miałbym jak dojechać do pracy na pierwszą zmianę. Wstyd pani burmistrz !!! Obiecywała pani nową jakość, a jest jeszcze gorzej niż było za poprzedniego burmistrza !!!

   1. KTÓRA TO DROGA?

  2. Śnieg to proponuję pozbierać z chodników i wywieźć do Ryglic i wysypać pani burmistrz pod jej urzędem. Kto to widział, aby odśnieżać chodnik, który nie jest moją własnością. Chciała mieć gmina chodniki to niech teraz dba o nie. Idiotyzm do kwadratu !

 4. w piątek godz 12 SESJA RM

  1. To będzie raczej kolejna kompromitacja pani burmistrz i jej nowej jakości, a nie rzeczowa sesja !

 5. A gminne oficjalne strony o tym nic nie wspominają. Za co płacimy podatki do jasnej anielki !!!

  1. a który to jakośćiomierz na tym zdjeciu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)