50 Sesja Rady Miejskiej w Ryglicach

 

SESJA

 

Porządek obrad.

Cz. 1.

Cz. 2.

Cz. 3.

Cz. 4.

Cz. 5.

Cz. 6.

Cz. 7.

Korzystamy z nagrania zrobionego przez nasz urząd. Mam też własne nagranie, ale to jak coś to w późniejszym terminie. 

Jeszcze taka uwaga. Coś stało się z licznikiem na blogu i wskazuje nieprawdziwą liczbę wizyt i odsłon . Statystyki Google Analytics wskazują średnio 200 wizyt na dobę.  Bywa, że jest ich sporo więcej.  Postaram się wkrótce naprawić licznik.   az

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/50-sesja-rady-miejskiej-ryglicach/

173 Komentarze

Skip to comment form

 1. Nie głosujcie na NIKOGO kto ma jakiekolwiek powiązania ze szkołą. Żona, syn, córka, siostra nauczycielką. Taka osoba zagwarantuje, że szkolnictwa nie podejmie się reformować, a my stracimy znów miliony wydane na garstkę uprzywilejowanych darmozjadów. Patrzcie co robią inne gminy w tej materii i porównajcie z naszą.

   • ktosik@interia.pl on 17 lipca 2014 at 13:26
   • Odpowiedz

   Na mnie też nie głosujcie bo moje dzieci chodzą do szkoły, więc mam powiązania ze szkołą.

  1. A ja właśnie zagłosuje, nieuku jeden.

  2. Ja zagłosuję na Seweryna.

    • najstarszy syn proboszcza on 17 lipca 2014 at 14:07
    • Odpowiedz

    Seweryn? Ten do ktorego specjalnie podciagneli wodociag, a na pewna ulice zabraklo? Super bylby burmistrz z niego :/

    1. On i tak rządzi w gminie, zarabia tyle co burmistrz i nie podnosi żadnej odpowiedzialności przed wyborcami. Wybierzmy więc Go, bo zamiast 2 będzie 1 burmistrz, i gmina zaoszczędzi.

      • najstarszy syn proboszcza on 17 lipca 2014 at 14:19
      • Odpowiedz

      Rządzi bo nikt nie ma jaj żeby go usunąć z gminy. Będzie silny burmistrz to i Seweryn podkuli ogonek. A jest już jeden kandydat z tej samej miejscowości co Seweryn, który ma bat na takich jak on.

     1. poprzednika kolega partyjny dostał angaż trzy razy za duży , czekam na oficjalne deklaracje kandydatów że bedą to zmieniać ,tylko czy tacy sie pojawia nie jestem pewien . Przekonani ze budują kraj a przez nich … i kamieni kupa i jeszcze kilka milionów na służbie za granicą i niebotyczne długi wszędzie .

   1. Pan Sekretarz odpowiada m.in. za środki unijne.
    On i jego ludzie przez ostatnie 10 lat sprawili
    ze nasza gmina się rozwija i inwestuje.
    Niestety zapowiedział ze nie zamierza startować

    1. mam pomnik bo wielu uciekło ,sukces wątpliwy

     • najstarszy syn proboszcza on 17 lipca 2014 at 16:21
     • Odpowiedz

     Niestety? Chyba na szczęście. Zresztą i tak nie miałby najmniejszych szans.

    2. Ktoś przyjechał z Lublina ktoś wyjechał na KUL ot taka wymianka młodzieży szkolno studiującej. Przecież ludzie głupi w Zalasowej nie są. Czy to dobrze czy to źle? Stwierdzenie faktu.

    3. Potraficie tylko wysmiewac i drwić!
     Nic nie wiecie o pracy dla mieszkańców
     naszej gminy i tych którzy ją wykonują.
     Gada się łatwo, ale poczekamy
     aż weźmiecie odpowiedzialność
     i coś zrobicie, mierni prześmiewcy.

  3. Nie narzekajcie tak na gmine. Każdemu czy to z Ryglic czy z Zalasowej nie pasuje.. Tak samo jak tym z Woli i Lubczy, Jonin czy Bistuszowej. To sami wystartujcie i przedstawcie jakie macie pomysły, realny program i plan oszczędności…… na Woli chcieli przejąc szkołę to o mało do buntu nie doszło…a Lubczocki niech sie cieszo, bo podobno ma być nowy bank budowany, Mam nadzieje, że obsługa tam będzie w końcu inna…
   Czekam na wysyp kandydatów na fotel burmistrza i do rady, publicznie przedstawcie swoją wizje na tą przyszłą kadencję…. a nie buntujcie ludzi…

   1. Teraz banki takie jak ten w Lubczy nie są zbytnio potrzebne. Mając dostęp do internatu można za darmo zrobić przelew z nie ruszając się domu. W banku kosztuje to średnio 2,5 zł.

 2. Benek ,Benek !! Na Burmistrza tylko TY..!!

   • najstarszy syn proboszcza on 17 lipca 2014 at 08:11
   • Odpowiedz

   Benek chyba sobie podaruje kandydaturę.

  1. Jestem ZA. Panie Karasiewicz startuj i pogoń to towarzystwo.

    • najstarszy syn proboszcza on 17 lipca 2014 at 10:03
    • Odpowiedz

    On niech uważa żeby go z MORD-u za te matactwa nie pogonili.
    Równie dobrze ja mogę powiedzieć – Panie Władku startuj Pan !

 3. Z zamieszczonej sondy wynika, że Szczepan marcinek przejdzie w pierwszej turze na burmistrza, nawet jakby pozostali kandydaci startowali jako jeden.

  1. Należy brać poprawkę na prosty fakt. W sondzie biorą udział głównie internauci. Internautów co raz więcej, no ale …

   Taka może podpowiedź potencjalnym kandydatom do władz gminy. Zrobić sobie profesjonalne badanie, sondaż na terenie naszej gminy. Profesjonalne czyli z wykorzystaniem technik statystyczno-diagnostycznych, itp. To nie jest takie trudne a może dać efekt w postaci wiedzy o poparciu, poparciu na dziś. Propozycja. Za odpłatnością jestem w stanie zrobić taki profesjonalny sondaż każdemu z kandydatów na burmistrza. : ) az

  2. Dziwne te nasze Ryglice Czy nasi potencjalni kandydaci nie widza ze przy czworce glosy z Rygic sie rozbija i przejdzie czlowiek z Zalasowej a to na dobre nie wyjdzie nikomu Szkoda by bylo Panie Szczepanie badz Pan mezczyzna i miej swoje zdanie a nie daj sie sterowac przez Pania przewodniczaca

    • najstarszy syn proboszcza on 8 lipca 2014 at 08:26
    • Odpowiedz

    Nikomu nie wyjdzie na dobre? Niby czemu? Źle wam było za BK? W sumie olszówkę też popieram i odpowiada mi żeby to ktoś z Zalasowej został burmistrzem. Teraz mamy burmistrzową z Ryglic i coś się zmieniło na lepsze? Jedynie jej arogancja osiągneła apogeum!

    1. Na konkurencyjnym blogu jakoś brak szału pomimo uwolnienia dyskusji. Zainteresowanie znikome co świadczy to, że powroty są trudne. Sądzę, że i w polityce lokalnej nie ma co liczyć na jakąkolwiek reaktywację, to nie Matrix. Teraz przychodzi czas na nowe – młodych, zdolnych i z zapałem.

   1. “Nikomu nie wyjdzie to na dobre”. Czyżby to były groźby? Próba zastraszenia nieoficjalnego jeszcze kandydata?

     • najstarszy syn proboszcza on 8 lipca 2014 at 09:52
     • Odpowiedz

     Zapewne ten “njeoficjalny” kandydat na szczęście się nie boi 😉 Strach o ponowną reelekcje powinna wyrażać obecnie jaśniepanująca.

  1. Każdy w naszej gminie powinien to obejrzeć i wyciągnąć wnioski. Absurdy KN. Przy tej KN niedługo będzie 50% niezdanych matur. Mówi Wójt Gromnika

  2. No który z naszych kandydatów do fotela głośno powie o reformie szkól w gminie? Ta rada zmarnowała swój czas w tym aspekcie. Asfalty z lat 90 kaplicha i z czego to naprawić? Może nauczycielstwo z wypłat i nagród pokryje remont dróg gminnych?

   1. Były burmistrz o tym mówił to Cieślikowski i Augustyn przyłączyli się do Połoskowej bo obaj mają żony zatrudnione w najmniejszych szkołach gminy.

    1. takie postawy świadczą o pseudo inteligencji radnych. Który z kandydatów będzie miał odwagę jak Wójt Gromnika w roku wyborczym głosić hasła reformatorskie szkół? ŻADEN śmiem twierdzić w programie wyborczym nie umieści tego.

    2. kandydaci związani ściśle ze środowiskiem nauczycielskim to Olszówka i Marcinek

    3. To te żony takie nieudaczne, że trzymają się jak rzep ogona psiego tych posad ?

    • Demotywator edu on 5 lipca 2014 at 15:55
    • Odpowiedz

    Nie ubliżając dobrym nauczycielom bo perzcież są tacy i z powołania i zamiłowania. Ale środowisko bardzo demotywujące i jeszcze te ich związki zawodowe . Może zaproponować Wójtowi Gromnika by został naszym Burmistrzem bo nasi kandydaci ulegną lobby nauczycielskiemu w gminie.

    1. Co ciekawe to ten Wójt to były nauczyciel. Tym bardziej szacun dla niego.

 4. A.J. na swoim blogu nie wyklucza swojego udziału w wyborach na fotel burmistrza zadając przy tym pytanie czy nowy burmistrz będzie potrafił współpracować z radnymi. Śmieszne to pytanie brzmi w ustach osoby, która z nikim nie potrafi i nie umie współpracować.

  1. Tekst i analiza niczego sobie tylko niech radny AJ zmieni słowo ‘osobnik’ np. na ‘osobę’. Tak bardzo brzydko ten wyraz robi całemu tekstowi.

   1. Czytaj osobnik w czasie przeszłym, wówczas widać jasno co autor miał na myśli.

    1. Może poeta miał na myśli osobę protegowaną przez BK.

     1. Raczej prozaik.

  2. Osobnik skubie podatników i RP jak może po 15 latach pracy emerytura 2,5 tys. zł i od szeregu lat dietki radnego to jest ok. 3,2 tys. zł pytanie jest za co? Bo to ani dobry strażak i taki Kokoczowy radny. Teraz by pasowało 10 tys zarobić i dalej spędzać życie jako ten TRUTEŃ w ulu. Bo oprócz rojenia nic nie mu nie wyszło.

    • Artur Kalański on 5 lipca 2014 at 15:40
    • Odpowiedz

    Powrót.

    No ludzie wybrali to co się czepiasz? Demokracja przeto jest.

   1. Dawnej JEDNOŚCI puszczaja nerwy jak się dowiedzieli o starcie Andrzeja. Widocznie po tych sądowych wyprawach kiepsko z ich psychiką

     • najstarszy syn proboszcza on 6 lipca 2014 at 15:43
     • Odpowiedz

     Nerwy? Przecież jego start jest bardziej śmieszny niż straszny, no bo i komu on może zaszkodzić … chyba jedynie sobie i swojemu miastu.

     1. Smieszny? Wygrywa proces z byłym z powództwa bylego. Może dlatego się chce by był śmieszny. Niech kandyduje, jest to gminie potrzebne.

      • oczywiście on 6 lipca 2014 at 18:46
      • Odpowiedz

      postawił sie i miał rację , większość by się bała albo miała gdzieś publiczny interes

      • do eeee i innych on 6 lipca 2014 at 21:29
      • Odpowiedz

      Jak widać wasze prostactwo jest wielkie. Jak widać negatywnie piszecie i wypowiadacie się o tz aferze taśmowej. Z drugiej strony popieracie chamstwo które było na blogu AJ. Piszesz o przegranym procesie byłego. Zadam kilka pytań, które potwierdzą pierwsze moje zdanie o prostactwie. Czy uważasz że publikowanie tego co robił ŚWIADOMIE AJ jest poprawne i to popierasz? Czy popierasz nazywanie czyjeś matki córki kur.ą? Czy to są wartości które promujesz? Czy uważasz że to wielki problem tutaj na tym blogu tak zwyzywać drugiego człowieka bezkarnie? Odpowiadz sobie na te pytania a później pisz. Jedności nerwy nie puszczają. Ale wam chyba tak.

     2. wpis jak na blogu Jeziora był to po to ktoś wrzucił chyba żeby jemu zaszkodzić , sądzi ktoś że to odebrało poprzednikowi głosy? ze wyborcy tacy durnie? , szkoda że nasze dzielne służby nie ustaliły autora .prawdziwe argumenty były bardziej “ekonomiczne” i to zaważyło.
      uprzedzając piszę bez nerwów .

     3. Jak widać Twoje prostactwo jest większe. Jak napisał wyżej ktoś. Kto wie czy nie bardziej zaszkodził ten wpis AJ i NJ właśnie? Fakty są takie, że w trybie wyborczym AJ przegrał i poszło to w eter, wyborca usłyszał wyrok wskazujący winnego AJ, co przecież mogło skutkować zachowaniem przy urnie. Czyż nie? Dopiero potem na spokojnie sądy orzekły na korzyść blogera. Sprawa jak wiemy była głośna. Wpisz w google bloger z Ryglic a się przekonasz o co to chodziło dokładnie. Ponadto ile osób znała treść wpisu, chyba bardzo niewielu a wszyscy usłyszeli od sądu, iż winny bloger, podkreślam mocno – mogło to wpłynąć na wynik wyborczy. Ponieważ nie wykryto sprawcy jedni będą uważać, że obrzydliwego wpisu dokonał ktoś od AJ, zaś inni będą uważać to za celową prowokację mającą na celu utrącić bloga i AJ. Takie są fakty i głosy ludzi uważających wpis za prowokację. Nadmieniać trzeba, że prowokacja wcale nie musiała być z inspiracji kogoś z Jedności. Może w sprawie blogowej był ktoś trzeci? Warto tutaj przypomnieć aferę z mundurami w czasie kampanii. Też ktoś “życzliwy” dopomógł raczej. Tak więc kampania była brudna i tyle.

      Co obecne taśmy mają do tamtego wpisu na blogu? Porównywanie tego ze sobą jest przejawem wielkiego prostactwa. No chyba, że się po coś celowo robi takie porównanie i chce manipulować opinią, ale wówczas to już nie jest prostactwo a mega prostactwo. Ludzie głupi nie są. Treść taśm jest prawdziwa zaś omawiany wpis nosił znamiona fikcji literackiej, bo jak to mówią – papier przyjmie wszystko, więc co tu porównywać można? Autentyk z fikcją?

      Odpowiadam na pytania.
      Jeżeli ten paskudny wpis to ŚWIADOMA robota AJ, to nie popieram, nie popieram zresztą nikogo kto dopuszcza się takich czynów. Należy tutaj odróżnić publikowanie od udostępnienia możliwości publikowania każdemu. Wówczas na blogu AJ wpisy pojawiały się on line. W pytaniu jest zawarte obciążenie za wpis blogera AJ. Sąd uznał inaczej i brak też osoby, która dokonała wpisu, bo organa ścigania nie znalazły sprawcy. Dalej. Nie popieram bluzgów na kogokolwiek ani takich wartości o jakie pytasz. Dalej. Nie jest problemem napisać tu lub gdziekolwiek indziej, nawet na murze urzędu, że ktoś jest np. złodziejem, ku… lub alfonsem. Ale po co to pisać?

     4. Obrazanie ludzi nazywasz fikcja literacka? Gratuluje poczucia humoru.

     5. Ciekawe spojrzenie na temat.

     6. Jestem poważny i nie do śmiechu mi. Ok. niech będzie zmyślone wydarzenia obrażające.

     7. A poniżej też ciekawe

      http://prawo.vagla.pl/node/9502

    1. Dawna Jedność też chyba musi się w końcu zdecydować chyba na jednego kandydata, no chyba że liczą na rozdrobnienie głosów. Już z 6 można naliczyć. Sonda blogowa, czy takim papierkiem lakmusowym trudno powiedzieć ale Jedność jakby dostrzegana przez czytelników.

     1. Przez nie czytających nie?

 5. projektanta chodnika przy ul.Tarnowskiej
  powinni publicznie zlinczować

   • najstarszy syn proboszcza on 3 lipca 2014 at 13:05
   • Odpowiedz

   A wykonawce wychlostac za oznakowanie terenu prac !

   1. wyrok już mamy ….podawać kandydatów na kata 😛

     • najstarszy syn proboszcza on 3 lipca 2014 at 14:54
     • Odpowiedz

     Radny Papuga z Zalasowej! W szkole lubial przylozyc to i na kata by sie nadal.
     Na sesjach i tak tylko siedzi jak znudzona kukielka, pozytek z niego zaden wiec dajmy mu inne zajecie.

     1. Tobie przyłożył? Nie? – Może szkoda, to by ci się we łbie poukładało. Jak można tak bezkarnie szkalować ludzi? Admin podobno przywiązuje dużą wagę do słów i są one dla niego jak fakty. “Gratuluję” bloga – ścieku i szamba.
      Koleś wymienia nazwisko człowieka i go oblewa pomyjami, zarzuca mu karalne czyny. Sam się nie podpisuje. I co? – I nic. Jakość życia politycznego zaczyna się właśnie na ławeczce, przy piwie i na takim prowincjonalnym blogu. Potem idzie do góry. Zadbajcie o poziom swojej dyskusji, nie pozwalajcie na bezkarne oskarżanie i obrażanie ludzi oraz wypisywanie bzdur.

     2. Przykład to raczej idzie z góry, choć oczywiście warto by doliny były na zły przykład impregnowane. Skąd admini mają niby wiedzieć czy nie było przemocy w szkole? Mam 40 lat i sam kilka razy dostałem linijką po łapach (szkoła w Ryglicach).

     3. Ależ jasne jak słońce, że nauczyciele bili w dawnych latach uczniów i uczennice. O ironio dożyliśmy czasów że taki uczeń dziś dzięki sieci może takiego nauczyciela skarcić. Pani Genowefo B. z rynku w Ryglicach proszę sobie przypomnieć. Świadek bicia uczennicy.

     4. Do stop.
      Tak sie składa że to nie pomówienia, i każdy kto chodził do tej szkoły wie że tak było. Strzał w tył głowy z otwartej dłoni – klasyka.

     5. Rzuty kredą w głowę w twarz specjalność pana od chemii

     6. za wnikliwym dochodzeniem czy obecne zachowanie nie jest przypadkiem efektem bicia po głowie w szkole , tam gdzie ja chodziłem też lali ale nikomu aż tak nie zaszkodziło .

     7. Dlaczego prawda tak niektórym nie w smak. Bili i kropka. Jednym pomoglo innym może zaszkodziło bicie. Przetoczył się temat molestowania seksualnego dzieci w Zalasowej przez proboszcza i co w tym złego? Coś miało miejsce to miało.

     8. Bili, ale na szczęście ta bezkarność się skończyła. Dzisiaj nie biją bo :
      1- nie wolno, i boją się o pracę.
      2- boją się że taki uderzony pacjent zaczai się wieczorem na bijącego i skatuje mu ryj.

      • Kaganek oświaty on 4 lipca 2014 at 15:32
      • Odpowiedz

      Może dlatego że niektóre środowiska uważają siebie za lepszych gości nie wolno o nich nic powiedzieć bo zawrze jak w ulu. Nawet Kościół odprawia msze przebłagalne za grzechy molestowania na dzieciach i nie ukrywa dawnych faktów. No cóż może z czasem oświecenie dotrze do wszystkich środowisk.

     9. i molestowali no i mamy synów proboszcza na blogu ,czekać Napoleona jego wpisy będą opiniotwórcze

      • najstarszy syn proboszcza on 4 lipca 2014 at 19:15
      • Odpowiedz

      Napoleona nie będzie, natomiast ja jestem tylko na gościnnych występach.
      Czekam na oficjalna listę kandydatów na burmistrza i ciekaw jestem czy Bernard K faktycznie podejmie walkę o to stanowisko, bo “praca” obecnej burmistrzowej przyprawia mnie o wyższe ciśnienie.

     10. jesteś z tej listy beneficjentów rządów BeKa ,była ta lista płac zalasowskich notabli wymowna.

      • najstarszy syn proboszcza on 4 lipca 2014 at 21:20
      • Odpowiedz

      Nie jestem z żadnej listy beneficjentów, nie potrzebuje żeby ktoś mi płacił. Chcę tylko wybrać mniejsze zło, a wybierając między Benkiem a TP wybór jest oczywisty.

      • Ranczo znacie? on 4 lipca 2014 at 21:24
      • Odpowiedz

      Be Ka = Kozioł. Wypisz wymaluj Wilkowyje jak i Rylicyje były rządzone. No ok. takie czasy były. Temu stop trza mówić i z uśmiechem traktować.

     11. oczywisty dla synów proboszcza naturalnie . pewnie mu wielu zazdrości takiego zwolennika

      • najstarszy syn proboszcza on 4 lipca 2014 at 22:54
      • Odpowiedz

      Lepiej mieć takiego niż zadnego.

     12. Do “Stop” i innych.

      Nie daję sobie prawa bym mógł zabraniać (zwłaszcza zabraniać), regulować, moderować wypowiadanie się na blogu. A ściślej – prawa do działania, które by miało na celu ochronę jakiejś grupy zawodowej, instytucji, polityka czy też osoby publicznej. Oczywiście zawsze będzie reakcja (usunięcie i blokowanie) na komentarze z użyciem słów nie cenzuralnych. Jeśli kogoś bezpośrednio dotyczy dany komentarz i osoba ta czuje się z tego powodu urażona lub pomówiona może zawsze to zgłaszać, komentarz usunę.

      Proszę o kulturalne i przemyślane wypowiedzi, by jak pisze i chce “Stop” – przykład z dołu szedł do góry. az

      • Pozytywistka on 5 lipca 2014 at 15:17
      • Odpowiedz

      Oj jak to by było wspaniale gdyby góra w warszawie i województwach była czasem jak te doliny prostolinijne i pracowite i uczciwe. Praca u podstaw potrzebna. Start dla pracy u podstaw.

      • Artur Kalański on 5 lipca 2014 at 15:43
      • Odpowiedz

      O ranczo i reformie edukatorów.
      Ewentualny Kozioł zdeklaruje sie w kampanii zmienić system szkolnictwa w gminie? Pseudointeligenci nie podejmą tematu w czasie kampanii a i potem z wygodnictwa może i zapomną.

     13. Jak BK jest Kozioł to TP jest amerykanka? Ważna persona w filmie jest proboszcz , ale jaja zrobili film o Ryglach ?

   2. Synu, prace oznakowane są prawidłowo, znaki: roboty drogowe, zwężenia jezdni i ograniczenie prędkości do 40 km są po obu stronach odcinka, tylko nikt tam nie zwalnia do 40…. Po co? Przecież taka fajna prosta droga….. Szczególne pozdrowienia dla pana kierowcy autobusu MĄDEL który dwa tygodnie temu w upały jadąc z otwartymi drzwiami ( a właściwie lecąc od tarnowa z góry pewnie jakieś 80 km /h ) zbyt późno zauważył zaporę na drodze i przywalił drzwiami w nią tak, że aż ją wykrzywiło… Ograniczenie prędkości obowiązuje już ZA ZNAKIEM, ale widać nie wszystkich….

     • najstarszy syn proboszcza on 3 lipca 2014 at 17:18
     • Odpowiedz

     Dzieki ojcze za wyjasnienie 🙂 tym kierowca byl drugi syn probosza, nieco mlodszy 🙂

     1. Którego to proboszcza? Bo sie pogubiłem 🙂

     2. Spoko Synku, pozdrów brata i wpadnijcie kiedyś na Plebanie z browarem…

      • najstarszy syn proboszcza on 3 lipca 2014 at 18:28
      • Odpowiedz

      Jak to ktorego? Tego w habicie, podobny do batmana, tylko bez peleryny.
      Ja na plebanie moge wpasc z browarkiem, ale brat pije tylko kiedy prowadzi wiec moze byc problem. A proboszcz jakas znizke po kilku glebszych da? Kilka mszy z rabatem albo w ryczalcie? Bo tak dla wesolego ch… to szkoda pic 😉

     3. Te wpisy są żenujące poniżej jakiegokolwiek poziomu. Uważam, że admin powinien zareagować jeżeli nie chce by blog stracił tzw. twarz.

     4. Przynajmniej jest tutaj jakis folklor!

     5. wpisy to sól bloga , zwiększają ilość wejść , do szamba w tym przypadku

     6. Ten blog nigdy nie miał “twarzy”. A teraz to farsa

     7. Wszystkie tego typu fora są odzwierciedleniem postaw i poglądów piszacych. To raz. Dwa lepiej że się jakiś głupek tu wyżyje niż zniszczy ławki czy znaki drogowe. Trzy, blokowanie jeszcze bardziej podkręca głupków. Nie ma co dramatyzować.

 6. No nareszcie z forum zeszedł temat nagrywnia rządzących. blee

 7. Like this

 8. nice and good job bro

  • Ulica w ogniu on 27 czerwca 2014 at 17:26
  • Odpowiedz

  Ulice powinny płonąć. Studenci zróbcie wakacje rządowi.

  http://wiadomosci.wp.pl/martykul.html?kat=89914&wid=16715485

  1. http://m.onet.pl/wiadomosci/kraj,4enyr

 9. Brzydzę się Waszymi komentarzami. Nic konkretnego nie wnoszą do gminnej dyskusji.

  1. jak się czymś brzydzę to tego nie oglądam, jasne

  2. jakaś “gminna dyskusja” ,a gdzie?

    • ,,,...,,, on 25 czerwca 2014 at 02:04
    • Odpowiedz

    Niezgoda rujnuje, no ale dwaj ponowie widać nie rozumieją tego. Przypadek to taki nasz odwieczny gminny. Szansa w nowych kandydatach do fotela.

    1. Te sesje to jakieś obsesje.

     1. obsesja obejrzana i widać wyraźnie koalicję TP i Przewodniczącego. Gdy tak się stanie w wyborach nik inny w gminie szans z nimi nie ma. Zobaczycie.

     2. Z tego co wiem Przewodniczący ma zupełnie inne plany, więc z tą koalicją to chyba zły odczyt albo dobra zmyła

   • Pora zacząć mysleć on 1 lipca 2014 at 20:16
   • Odpowiedz

   Dlaczego w większości z nas złość i pogarda góruja nad interesem społecznym?Umiejmy oddzielić sympatię do danej osoby pod względem jej charakteru od umiejętnośći jakimi dysponuje. W gminie napewno jest grupa osób, które jako radni sprawdziłyby się. Poniżej celowo zamieszczam kandydatów z poprzednich wyborów, pomyslmy wspólnie którym można zaproponować kandydowanie? Naprawde odsuńmy waźnie i spory i wspólnie przynajmniej na blogu stwórzmy grupę kandydatów, którym poprostu można zaufać. Którzy tych stanowisk nie bedą piastować dla własnych korzyści, ale dla społeczności gminnej. Nie każdy musi mieć wykształcenie, doświadczenie… wystarczy, że będzie stanowczy i bedzie chciał cos zrobić dla dobra gminy… Im większa liczba takich osób ,tym większe szanse na efektywne działania w radzie…Pomyślmy wspólnie czy z ostatnich kandydatów mozna wybrac kogoś?? Czy należy szukać zupełnie innych osób…
   Komitet Wyborczy Wyborców Powiatowy Ruch Samorządowy

   Piotr Bradło, Lubcza

   Bogusław Łaguz, Lubcza,

   Marian Marcinek, Lubcza,

   Komitet Wyborczy Wyborców Odnowa

   Szczepan Marcinek, Ryglice,

   Komitet Wyborczy Wyborców Jedność,

   Jacek Budzik, Bistuszowa, Uniszowa,

   Eugeniusz Mazur, Joniny,

   Jolanta Kramarczyk, Kowalowa

   Adam Augustyn, Lubcza,

   Piotr Kudroń,Lubcza,

   Wojciech Łepa,Lubcza,

   Bożena Pędrak, Wola Lubecka

   Maria Bąk, Ryglice,

   Maria Urbańczyk, Ryglice,

   Zbigniew Wojciechowski, Ryglice,

   Grzegorz Gawron, Ryglice,

   Stanisław Pikus Zalasowa,

   Ignacy Januś Zalasowa,

   Adam Papuga Zalasowa

   Katarzyna Mróz Zalasowa

   Komitet Wyborczy Wyborców Lepsze jutro

   Adam Zieliński, Ryglice,

   Komitet Wyborczy Wyborców Lesławy Dominiewskiej

   Lesława Dominiewska, Zalasowa,

   Komitet Wyborczy Wyborców Nasza wioska

   Tadeusz Augustyn, Lubcza,

   Andrzej Marcinek, Lubcza

   Danuta Siwek, Lubcza,

   Komitet Wyborczy Wyborców Nowa Jakość

   Grzegorz Wojtanowski, Bistuszowa, Uniszowa,

   Marek Dudowicz, Joniny

   Konstanty Stepek, Kowalowa,

   Marek Lesiak, Lubcza,

   Stanisław Warchał, Lubcza,

   Mieczysław Kumięga, Lubcza,

   Józef Dębowski, Wola Lubecka,

   Tomasz Dudowicz, Ryglice,

   Zofia Kukla, Ryglice,

   Andrzej Jezior, Ryglice,

   Marek Wójcik,Ryglice,

   Tadeusz Sępek, Zalasowa,

   Zdzisław Peca,Zalasowa,

   Wanda Golinowska Zalasowa,

   Zdzisław Mądel, Zalasowa,

   1. Ano dlatego, że “elity” krajowe upolityczniły już nawet wybory samorządowe, które z polityką mają tyle wspólnego co biustonosz z listonoszem. Uważam, że z przedstawionej powyżej listy można wybrać wielu, którzy spełniają wszystkie kryteria do pełnienia funkcji publicznych. Ale jest mały szkopuł, a to ciocia pracuje tu i tu, a to ktoś jest czyimś kuzynem, inny czuje się zastraszony, a jeszcze ktoś choć w głębi duszy jest przekonany, że można inaczej to z uwagi na osąd innych zdecyduje wbrew swojemu sumieniu.
    Zagalopowałeś się chłopie, choć oddaję Ci szacun bo dziś Konradów Wallenrodów już nie ma, jest polski zaścianek.

     • Pora zacząć mysleć on 1 lipca 2014 at 21:19
     • Odpowiedz

     Z lokalnej społeczności napewno mozna wybrac grup, która nie ma powiązan z takimi “instytucjami” jak szkoła, gmina itd bo to wyłącza możliwość “trzeźwego” sprawowania władzy. Nie wiem czy tylko w naszej gminie tak jak?? Jak ktoś ma gminną posadke to dosłownie “rodzinnie” to wykorzystuje- dlatego mówie STOP takim działaniom a od nas będzie zależało kto zasiądzie w radzie. Wystarczy, że mieszkańcy postawią na inne osoby, jak dla mnie cała rada do wymiany, bo w tej kadencji więcej było kłótni i pokazywania “wielkiego działania na rzecz gminy” niż efektywnej polityki. A nikt z radnych nie pomyślał co jest dla mieszkańców wazne…

     1. tak anonimowo mieć zdanie , odsyłać jednych na zieloną , proponować rozwiązania albo napisać ze sie występuje w imieniu całej wsi . i to poświecenie dla lokalnej społeczności trwa tyle co napisanie trzech zdań . a bezinteresownych nie widać ludzi

     2. Oj niema co bagatelizować trzech zdań napisanych w 3 minuty. Czasami takie zdania mogą zmienić rzeczywistość. Też pokutuje w społeczeństwie takie przeświadczenie, że idealna jest postawa bezinteresowności. Mi się wydaje, że warto dobrze wynagradzać radnych oraz posłów i jednocześnie dobrze rozliczać ich z ich pracy i wkładu na rzecz społeczeństwa. Są kraje gdzie radni są najczęściej radnymi zawodowymi. Są oczywiście wybierani , ale żyją z pracy na rzecz lokalnego społeczeństwa i w 100% czas swój poświęcają tej pracy. Pomyśl, pomyśl.

     3. Pomyśl… kto kogo w Polsce z jakiejkolwiek rozliczył władzy? Nie znam takiego bezpośredniego przypadku. Ani za błędy, ani za korupcję, ani za żadne inne przekręty, afery itp. Jak by tak policzyć grzechy władzy po 90tym roku, uzbierała by się lista dłuższa niż litania do wszystkich Świętych. Ciekawe, czy ktoś kiedyś na tym blogu pokusi się o wyliczenie tychże. Ja pierwszą jaką pamiętam w “dekratycznej polszy była afera ArtB i Grobelnego bodajże. Dziwne że każdej partii politycznej przytrafiały się takowe. Wniosek jest więc taki, że każdy polak będzie wykorzystywał władzę do własnych prywatnych celów, jeżeli przydarzy się ku temu najmniejsza chociażby okazja.A to dlatego, iż zdaje sobie sprawę że możecie mu naskoczyć na kant ….. za to co nawyprawia.

   2. Trafiony temat z tymi kandydatami. Tutaj można zobaczyć jakie otrzymali poparcie.

    http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/120000/121606.html#tabs-3

    W tegorocznych wyborach zapowiada się zwielokrotniona liczba kandydatów do rady oj może sie sporo podziać. Ja kibicuję osobie zupełnie nowej jako kandydacie na fotel. Pan Szczepan nie jest bez szans, tylko trochu mało znany i chyba mało robi by się dać poznać. W sieci znany ale poza chyba mniej.

    1. PRAWIE 400 GŁOSÓW. NIE TAK ZNOWU ŹLE. PRACA, PRACA I RAZ JESZCZE PRACA A KTO WIE ….

      • Mieszkanka Ryglic on 2 lipca 2014 at 07:53
      • Odpowiedz

      Chodzi też o to by głosy, które się uzyskało pomnożyć. Kandydaci, którzy znów za kandydują i to osiągną mają szansę na sukces. W przypadku p. SZ. M. istnieje ta szansa.

     • Mieszkanka Ryglic on 2 lipca 2014 at 07:32
     • Odpowiedz

     4 lata temu było 2 kandydatów do fotela i tym samym 2 komitety, które w 100% obstawiły wszystkie okręgi co spowodowało, że w sumie z innymi kilkoma małymi komitetami było 39 kandydatów do rady. Mówi się dziś o 4 a nawet 5 kandydatach do fotela. Rachunek jest prosty. Blisko 200 kandydatów może się pojawić. Czy w ogóle jest aż tylu ludzi chętnych? Będzie się liczył dosłownie każdy pojedynczy głos po parcia przy urnach.

     1. Szczepan?? Żeby nie było potem dużego zdziwienia… ludzie ogarnijcie sie nie umiecie trzexwo mysleć??? Dlaczego do fotela i rady nie wystartuje Ci, którzy nie mają zadnego interesu w tym tylko jedni i ci sami przy korycie….

     2. Pomyłka. Nie 200 a góra 90 kandydatów.

    2. Jeżeli tylko Pan Szczepan Marcinek będzie faktycznie kandydował na stanowisko burmistrza napewno na niego będę głosować. I będę polecać tą kandydaturę.

     1. A niby kim jest ten mister Marcinek? Osiągnął już coś, czy to kolejny karierowicz mający ochote zrobić syf w gminie?

     2. do jabłka

      jest kimś kto może spowodować fajne zmiany w gminie . ma coraz większe poparcie w przeciwieństwie do protegowanej z banku

     3. Popytaj, podyskutuj a się dowiesz kim jest. Tylko może najpierw zmień ksywę, bo “jebaka” to takie mało zachęcające i mocno ordynarne.

      • Problem w tym on 2 lipca 2014 at 13:03
      • Odpowiedz

      Problem polega na tym że każdy kto pretenduje do roli burmistrza powinien być obdarzony cechami przywódczymi , charyzmą , doświadczeniem w zarządzaniu ludźmi w końcu jako realizator budżetu przygotowaniem ekonomicznym. Trzeba zadać pytanie komu powierzam swoje podatki? Czy jest to osoba doświadczona, uczciwa , pracowita czy owoc kompromisu kilku środowisk gminnych . Na ten przykład przez ostatnie 3 lata mieliśmy do czynienia z osobą która jest zaprzeczeniem cech dobrego przywódcy. Natomiast środowiska które Ją poparły rychło się z tego wycofały. Dzisiaj także chce się postawić na człowieka , który bez doświadczenia , ale za to uległy , ma startować bo jest sterowalny. Oby sołtyska i proboszcz się nie pomylili jak w przypadku miłościwie panującej burmistrz.

     4. Nie wiem jak proboszcz ale Pani sołtys raczej nie była za agitacja dla miłościwie panującej TP. Nie bardzo rozumiem skąd przekonanie o sterowalności Pana Marcinka, czyżby fakt zakłopotania podczas jakiejkolwiek prezentacji swojej osoby za tym przemawia, oby nie bo to byłoby kompletnie niewłaściwe. Poza tym lepiej mieć za gospodarza człowieka dialogu i bardziej skłonnego iść na kompromisy niż nienawidzącego sprzeciwu dyktatora, bo póki co to wszyscy kierownicy placówek w gminie boją się cokolwiek zrobić bez zgody burmistrzowej, a to przecież nie Jej prywatna piaskownica.

      • Druga, druga on 2 lipca 2014 at 16:44
      • Odpowiedz

      Druga tura Szczepan i TP. Bardzo liczne glosy z Zalasowej oddane na Olszówkę zostaną przekierowane na TP i druga kadencja.

      • najstarszy syn proboszcza on 2 lipca 2014 at 19:10
      • Odpowiedz

      Do Druga, druga
      ja nadal licze na start karasiewicza

     5. Ja liczę na wiadomości z mordu.

     6. Wątpię czy dobry jest pomysł by BK startował. AJ już ma większe szanse nie wspominając o Olszówkach. Druga, druga dobrze przewiduje.

     7. że syn proboszcza popiera byłego burmistrza Karasińskiego ,ale chyba takich synów nie ma za wiele

     8. Zdecydowana większość mieszkańców wie że wystartowanie byłego to powrót normalności do UM. Przeciwnicy się boją bo w takim przypadku była by pierwsza tura, którą wygrywa Karasiewicz. Co do Jeziora będzie miał problem dostać się do RM dlatego prawdopodobnie zrezygnuje ze startu nawet na radnego.

     9. Nie można się nie zgodzić. AJ do rady 409 głosów, SM do rady 395. Ten sam okręg wyborczy. Przy obecnym zaangażowaniu SM AJ ma niestety mniejsze szanse. Pewnie dlatego rozważa start na fotel burmistrza.

      • najstarszy syn proboszcza on 2 lipca 2014 at 20:57
      • Odpowiedz

      @ widze.
      Proboszcz byl obrotny i ma wielu synow. wszyscy zaglosujemy na bernarda K. Jego start = pewne zwyciestwo.

      • Imię i nazwisko on 2 lipca 2014 at 21:08
      • Odpowiedz

      A JA UWAŻAM, ŻE PRZY ZJEDNOCZENIU SIĘ TP Z PRZEWODNICZĄCYM RADY WYGRA TEN DUET. WIDAĆ WYRAŹNIE KTO Z TEJ RADY POPRZE TEN DUET. POPRĄ RADNI WÓJCIK, SĘPEK, PAPUGA NA 100%. A JESZCZE JAK ZROBIĄ ZGRABNA KAMPANIE TO O WYNIK MOGĄ BYĆ SPOKOJNI. DUET TEN TO FACHOWOŚĆ W POŁĄCZENIU Z APARYCJĄ. WYBORCY PATRZĄ NA OBIE TE SPRAWY.

     10. Ciekawe który z kandydatów zapowie reformę szkolnictwa. Będą zapewne omijać temat szerokim łukiem w kampanii. Co do BK., gdy wystartuje będzie kolorowo także na forum. Tak jak tu piszą Zalasowa mocno podzielona. Lubcza ma swojego. Druga tura na 100%.

      • Też imię i nazwisko on 2 lipca 2014 at 21:40
      • Odpowiedz

      TP nie jest bez szans. Z tego co słychać ma już około sporo kandydatów do rady. Bardzo sensowne osoby. Kobieta uczy się i chyba nie bez znaczenia jest też polityka. Poparcie partii PiS ma zapewniony a jak wszyscy wiemy partia ta ma wielu zwolenników na gminie co potwierdzają wyniki wszystkich wyborów od lat.

     11. Niestety piszą tutaj internauci kiepsko znający realia gminnej polityki. Opisują zdarzenia bez pokrycia. TP z poparciem PIS nierealne, Sępek popiera TP, a co z Olszówką. Start Karasiewicza raczej wątpliwy( w mordzie bardzo gorąco). Szkoda czytać bo z tego nic.

     12. to marzę żeby poznać realia gminnej polityki

     13. To co się stało ? PiS zrezygnował czy zrezygnowano z PiSu?

     14. Nie tylko szkoły ale i wiele innych skostniałych instytucji wymaga reform. Nieoficjalnie wiem, z prywatnych rozmów, że Szczepan jest do tego przygotowany – ma pomysł. Poczekajcie na jego program wyborczy bo gość ma świetne pomysły, jest otwarty na zmiany i ma duże doświadczenie w korporacji. Obstawiam go.

     15. były burmistrz nazywa się Karasiewicz,a nie Karasiński…

    3. Nareszcie ktos rozumie, przecież mozna teraz już pomysleć o osobach odpowiedzialnych, doświadczonych i zmobilizować ich żeby wystartowali do rady, bo rada naprawde dużo może… Po co wybierać te osoby, które jak do tej pory nie zdały egzaminu, po co skoro załatwiali posady bliskim osobom, mam wymieniać nazwiska???3/4 rady do wymiany jest, wolałbym wziąć pierwsza lepsza osobe bezrobotną z gminy i dać jej te pare złotych diety a w zamian za to oczekiwać poprostu szczerości i prawdomówności. Nie mam racji??Poziom wiedzy, kultory osobistej oraz obycia jaki prezentowany jest przez naszą radę to…pozostawię bez komentarza

     1. by były nagrania z poprzednich kadencji to byłoby co porównywać ,oj byłoby

  • Własnie tak on 24 czerwca 2014 at 10:08
  • Odpowiedz

  Pan radny z Lubczy M.K. obudził się przy końcu kadencji i zadał dobitne pytanie pani burmistrz o oświetlenie….trzeba było wczesniej brac sie za oświetlenie a nie teraz robić kampanie,a co to tylko burmistrz odpowiada za inwestycje?? A kto wydaje kierunki wydatkowania dochodó gminy? Od czego jest rada. jak wygląda cała ta sesja- radni nie maja dla siebie nawet szacunku jedna osoba mówi a tu pozostali gadają aż trzeba uciszac, tak sie ma zachowywać cała rada? Polityke uprawiacie czy partyzantke??? Wszyscy pamiętają kto szedł z obecną wladzą w kampanie…Zero tolerancji dla takich osób, które zamiast dbrać o wieś pograżają ją,wstyd aż rodzine zaprosić bo zobaczy tylko chaszcze, chaszcze i jeszcze raz chaszcze i zaniedbaną perłe…

  1. najgorszą wizytówką Lubczy są te baraki w centrum

    • Czytelnik on 27 czerwca 2014 at 14:20
    • Odpowiedz

    Był nawet taki blog o syfie w Lubczy bogato ilustrowany fotografiami, ale gdzieś zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach.

  2. Szkoda ze Pan radny od oświaty M.K. nie zadał pytania przez całą kadencję po co zatrudniaja jego żonę w szkole skoro i tak nie pracuje, albo panią kierownik sali gimnastycznej (hahaha) które tyż nic nie robi.

 10. Informacja.

  Jest już nagranie sesji na blogu. az

   • Do Adasia on 23 czerwca 2014 at 20:14
   • Odpowiedz

   Nie ma co wszystkich nagrań ujawniać od razu hhehheheheheh 🙂

 11. Racja Felek ” święta racja wyborcy będą pamiętać””

  1. Jestem wyborcą i będę pamiętał sprawę z mostem, ale feleki z tego nie skorzystają..

   1. Uważaj bo felki zaraz Cię określą jak ci z nagrań i jescze Ci nakażą “prawidlowo’ głosować

 12. 2014 rok rządzi Jezior i jego drużyna i za najsłynniejszym mostem w gminie jest załamany podmyty przepust w drodze i coraz większa dziura. Tym się zająć powiatowo gminni mąciciele a nie durnymi donosami. Jeden i drugi pokazał już co jest wart. Zarówno biznesmen Cieślikowski jak i samorządowiec Jezior. Sukces goni sukces.

  • ????????? on 22 czerwca 2014 at 18:00
  • Odpowiedz

  Czy udzielić absolutorium burmistrz za to że:
  1. Przepadło 100 tyś na chodnik przy ul Tarnowskiej w Ryglicach ?
  2. Wybudowana szopa na auto strażackie za 60 tys. zł. to gospodarność?
  3. Opóźnienie o prawie rok wykonania Orlika w Kowalowej po naciskach politycznych ,bo wykonawca to działacz PiSu z Sądecczyzny i nie naliczono odsetek za zwłokę ?
  4. Opóźnienie oddania placu handlowego bo nie zadbano o prawidłową dokumentację , a koszty około 2 miliony nie współmierne do efektów.
  5. Wydatki na tzw. promocję burmistrza wyższe o wiele niż w sąsiednich gminach.
  NIECH RADNI KTÓRZY MAJĄ ZAMIAR STARTOWAĆ W WYBORACH JESIENNYCH O TYM NIE ZAPOMINAJĄ. Przypomnimy!

  1. Nieudzielenie absolutorium na 5 miesięcy przed wyborami byłoby błędem a nawet głupotą ponieważ pociąga za sobą szereg procedur w kwestii zarządzania gminą. Mogli to uczynić rok lub dwa lata wcześniej kiedy powody były podobne.Sądzę, że teraz powinni udzielić a sprawy niegospodarności też powinny być podniesione,

   1. Nie rozśmieszaj mnie, nie udzielenie absolutorium
    nie powoduje żadnych konsekwencji,
    szczególnie 5 msc przed wyborami. 🙂

  2. jesteśmy za absolutorium bo pamiętamy poprzednika

   1. poprzednik uniewinniony
    czyli może nadal grać i ma styl jak na PO przystało

     • dla przypomnienia stylu on 23 czerwca 2014 at 17:14
     • Odpowiedz

     http://andrzejjezior.blog.onet.pl/2008/04/03/budujemy-mosty/

      • Panie zero lecz sie pan ! on 23 czerwca 2014 at 21:17
      • Odpowiedz

      Obsesja maniakalna z elementami schizofreni
      Żyjąc w swoim świecie, osoba z zaburzeniami schizofrenicznymi ma inne doświadczenia, niż osoby zdrowe:
      Może inaczej postrzegać rzeczywistość. Słyszy lub czuje to, co nie istnieje i to, czego nie postrzegają inni. Szczególnie trudne są urojenia paranoidalne polegające na fałszywych przekonaniach, błędnych sądach, odpornych na wszelką argumentację. Podtrzymywane są mimo obecności dowodów wskazujących na ich nieprawdziwość. Zdarza się, że osoba chora czuje się niezwyciężona i nie do pokonania. Ma wrażenie posiadania wewnętrznej mocy, która pomaga jej w wypełnianiu rozmaitych misji, np. w zbawianiu świata.
      DODATEK DO EMERYTURY SIĘ JEDNAK NALEŻY!!!!!

     1. Czyżby Niesiołowski wszedł na forum gminy?

      • zaburzenia on 23 czerwca 2014 at 22:15
      • Odpowiedz

      można chyba diagnozować po stylu pisania ,tu mamy wyżej przypadek do analizy.No chyba że ten most to urojenie ,fatamorgana ,sen Jeziora w końcu fotomontaż bo są i zdjęcia. ps. jakie to są istniejące dowody ? ps2.może coś na uspokojenie ?

      • To są fakty. on 24 czerwca 2014 at 07:29
      • Odpowiedz

      Pewien Joniński oszust jak się teraz okazało chciał wydrzeć pieniądze z gminy około 120 tysięcy za ten most ponieważ gmina znalazła wykonawcę za 28 tysięcy oszust się oburzył, a że był u żłobu to wściekłość wykrzyczał na sesji gminy. Trafił na podatny grunt ponieważ “tropiciel wszelkiego zła zarazem pacjent psychiatry” już miał powód aby o tym bębnić na blogu, a następnie obaj poświadczyli to w sądzie. Na szczęście sąd już pierwszej instancji uniewinnił oskarżonych nie dając wiary hultajom . Ponieważ rzeczoznawca stwierdził że most który służy do dzisiaj jest wykonany zgodnie ze sztuką budowlaną za cenę równą wartości tego obiektu. Kto nie wierzy niech odwiedzi most i wyceni nakłady finansowe przy odbudowie , a trzeba było jeszcze rozebrać uszkodzony stary most.

     2. to są fakty.

      Która to była sesja (data) by można sobie popatrzeć w stenogram i czy jest możliwość odsłuchanie tych krzyków z dyktafonu. Dawne sesje też były nagrywane przecież dyktafonem. Bo wiesz napisać tutaj łatwo cokolwiek a jednak fakty to fakty.

    1. Sądząc po wypowiedziach czołowych działaczy PO przeczytanych we “Wprost” PO ma “styl” tylko niwiele ma to wspólnego z polityką. Bły Burmistrz wszak z PO się wywodzi a i jego protegowana z tej samej opcji więc o stylu można by długo dyskutować.

     1. Oglądnij to, bo pamięć masz krótką i chyba nie tylko pamięć:

      To jest ta Twoja kultura i twojego ugrupowania???????????????

     2. dziesiątków takich jest dużo większa
      https://www.youtube.com/watch?v=HL3VWcG7Vd4
      niszczenie Polski ,w przyszłym roku krach finansowy

  3. poprzednik uniewinniony
   czyli może nadal grać i ma styl jak na PO przystało

  4. trzeba dodać “osiągniecia” Zalasowej :
   1. fontanna “Olszówka” nie będzie na imieniny Władysława gotowa, a ponoć miała nią popłynąć w tym dni gorzała
   2. ulica Jagiellońska
   3. 7 lat budowy kanalizacji i końca nie widać
   4. NOWY PRZYSTANEK AUTOBUSOWY – naprawdę zrobili

    • mieszkaniec on 23 czerwca 2014 at 15:48
    • Odpowiedz

    Na Jagiellońską właśnie ogłosili przetarg, więc będzie wykonana … rok po terminie ale jednak 😉

 13. punkt 14 obrad daje dużo do myślenia,standardowym kandydatom do Powiatu,może być ciekawie?

  1. Rady naszej jest tylko klepnięcie tematu. Rada powiatu już zdecydowała o zmianie okręgów. Gmina Ryglice nie jak do tej pory w okregu ze Skrzyszowem a z Szerzynami i z Rzepiennikiem Strzyżewskim.

  • Autsaider on 22 czerwca 2014 at 09:12
  • Odpowiedz

  Mówi się że może być ciekawie na sesji.

  1. Tak, ponoć mają być jakieś przesunięcia budżetowe. Nieoficjalnie mówi się, że dożynki w Zalasowej mają kosztować 125 000 zł. Brawo, brawo!

   1. Boli was du… że nie zostanie to wydane gdzieś indziej? Takie życie, duża miejscowość – duża ( kosztowna ) impreza.

   2. czy w tej kwocie jest ujęte otwarcie fontanny “Olszówki”?.
    najważniejsza inwestycja wspaniałego sołtysa w całej kadencji

    1. Nie, otwarcie fontanny to kolejne 82 tysiące brutto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)