51 Sesja Rady Miejskiej w Ryglicach

 

 

Sesja

SESJA

Porządek obrad.

NAGRANIE

Cz. 1.

Cz. 2.

Cz. 3.

Cz. 4.

Korzystamy z nagrania zrobionego przez nasz urząd.  az

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/51-sesja-rady-miejskiej-ryglicach/

49 Komentarzy

Skip to comment form

  • musze coś on 27 sierpnia 2014 at 13:36
  • Odpowiedz

  napisać bo taka cisza.
  Precz z Komuną !

   • najstarszy syn proboszcza on 27 sierpnia 2014 at 14:20
   • Odpowiedz

   Proboszczowi to zamelduj, on cię wysłucha…

   1. takie przysłowie o stole i nożycach…

     • najstarszy syn proboszcza on 27 sierpnia 2014 at 16:23
     • Odpowiedz

     😀 sam przyznasz że niesamowicie tutaj nudno. Niech się coś dzieje.

     1. Dzieje się dzieje. Podskórnie się dzieje wiele

      • Panie i Panowie on 28 sierpnia 2014 at 19:34
      • Odpowiedz

      Ba, dzieje się, bo na blogu pojawia sie sesja a na urzędowej stronie nie.

  1. Syjoniści do Syjonu, robotnicy do pracy, studenci do nauki, pisarze do piór.

   1. A nasze władze miejsko -gminne i urzędnicy gminy gdzie ?.

  2. Ludzie znowu pójdą i wybiorą jak rozkażą im “elektoraty” i znowu będzie kicha kolejne 4 lata. Jeżeli miałoby się coś zmienić w gminie to podstawą do tej zmian jest nowy skład rady gminy. Jeżeli większość obecnej rady przejdzie w wyborach to stracone są 4 lata i tyle. Działacze dawniej walczyli o prawdę, Polskę i suwerenność,a teraz politycy walczą o… pieniądze zdzierane z obywateli. W tej batali pokrzywdzeni są lokalni mieszkańcy oraz przedsiębiorcy ,którzy zatrudniają ludzi zapewniają pracę a gminie płacą podatki, któe w konsekwencji zasilają widzimisie rządzących. Co więcej znaczna część pracowników gminy traktuje mieszkańców jak tłumoki, bo to w końcu wielki Pan lub Pani z gminy…

   1. Dokładnie, a tak po prawdzie to większa część pracowników naszego urzędu jest bez kompetencji i jakiejkolwiek wiedzy.

    1. Z drugiej strony prawda jest taka, że gdyby Burmistrz zwolnił takie osoby, to byłby niedobry bo zwalnia ludzi, pozostawiając ich bez pracy. Tak zle, tak niedobrze.

      • Konserwatywny - liberał on 28 sierpnia 2014 at 07:15
      • Odpowiedz

      Prawda jest taka że ktokolwiek będzie burmistrzem, jakakolwiek będzie rada to w żaden sposób nie zmieni to życia mieszkańców.

      To mieszkańcy sami muszą zrozumieć że jakość ich życia zależy od nich samych. Że muszą pracować, a nie liczyć na to że ktoś im coś da. Jak to ludzie zrozumieją, to będą wtedy wiedzieć jakie poglądy polityczne sprawią że nasze dzieci będą miały lepszą przyszłość.

     1. naobiecywał ,będa podwyżki dodatki -pewnie podatków trzeba na to drugie tyle ściągnąć . szlak mnie trafia na to ,socjał trzeba ograniczać podatki ograniuczać a gospodarkę rozwijać ,bo inaczej wszyscy młodzi siper.. z Paolski .

      • Typowy wyborca on 28 sierpnia 2014 at 09:28
      • Odpowiedz

      Ja zagłosuje na Władka, jeżeli rozda swój majątek dla biednych i bezrobotnych. To niesprawiedliwe że On ma pieniądze a ja nie. Mi się to należy bo jestem biedny i potrzebujący.

     2. W tym państwie trzeba przede wszystkim zlikwidować zasiłki dla bezrobotnych i rencistów. Czy za te kilka stówek nie mogliby oni wykonywać jakichkolwiek, chociażby lekkich prac?

      Nie wiem, odśnieżanie chodników w zimie, sprzątanie terenu wokół szkół, koszenie cmentarzy,

      Niektórzy trzepiają się tutaj Tadka Sępka, że pracuje w pałacu. Dostaje za to pewnie drobne grosze, ale coś robi. Z taką mentalnością, że się komuś coś należy to nie zbudujemy przyszłości dla naszych dzieci.

      • najstarszy syn proboszcza on 28 sierpnia 2014 at 12:51
      • Odpowiedz

      A jakież to są zasiłki dla rencistów mądry człowieku?

     3. Jak to jakie? Po prostu świadczenia z tytułu niezdolności do pracy. Znam wielu rencistów, ale każdy z nich byłby w stanie coś posprzątać, odśnieżyć chodniki w zimie, skosić gdzieś trawę. Aż tak nie są niezdolni!

      W naszym państwie, które wciąż jest na dorobku, ludzie uczciwie pracujący lub prowadzący działalność gospodarczą są za to karani podatkiem dochodowym, oraz OBOWIĄZKOWYMI składkami emerytalnymi i rentowymi.

      Natomiast bezrobotni i renciści są za swoje lenistwo nagradzani darmowymi pieniędzmi. I właśnie dlatego polacy jadą za granicę zbierać jabłka bo w PL się to nie opłaca. Jadzą zbierać truskawki bo w PL się to nie opłaca.

      A później wszyscy głosują na takiego Kaczora lub Donalda który obiecuje: dam 500, dam 200. A skąd ma te pieniądze? Swoje prywatne daje?

      • najstarszy syn proboszcza on 28 sierpnia 2014 at 15:01
      • Odpowiedz

      Jeżeli lekarz orzecznik uzna że ktoś jest niezdolny do pracy to tak jest, i żaden baran który zazdrości chorym renty nie może tego zmienić.
      Stuknij się w beret i pomyśl zanim coś napiszesz! Zazdrościsz ludziom nieszczęścia i tych paru złotych renty? Jesteś idiotą po którymś z rodziców czy idiotyzm nabyłeś na zmywaku?

     4. To Ty jesteś kretynem, i przez Tobie podobnym w PL jest tak ciężko ludziom młodym. W Niemczech zlikwidowali całkowicie renty. Słyszałeś kiedyś o biednym schorowanym Niemcu który nie ma za co żyć?

      To w Polsce lewica sprawia że ludzie dostają 800 zł za nic nierobienie, a kobieta która pracuje np. w supermarkecie i musi otrzymać całą rodzinę dostaje 1200 zł (tak naprawdę 2100 wydaje na nią pracodawca, ale te 900 zł idzie między innymi na tego “biednego schorowanego rencistę”). Są różne lekkie prace które spokojnie taki rencista mógłby wykonywać. Dawanie ludziom pieniędzy za nic to zwykła demoralizacja.

      Polacy wyjeżdżają za granicę nie dlatego że mogą bo dobrotliwa UE stworzyła im taką możliwość, lecz dlatego że są tam poprostu potrzebni.

      • najstarszy syn proboszcza on 28 sierpnia 2014 at 15:47
      • Odpowiedz

      Ludziom młodym jest ciężko? Jestem przed trzydziestką więc emeryt ze mnie żaden i jakoś daję radę. Mlodym jest cięzko bo kończą szkoły na kierunkach marketing i zarządzanie lub wyższą szkołę zarządzania polem namiotowym a później jest płacz że nie ma pracy. Ale czym ci idioci mają zarządzać? Zastanowili się nad tym przy wyborze kierunku “studiów”? Raczej nie, więc tylko zmywak w anglii ich urządza. Później wracają tacy do kraju i szczekają po forach że komuś coś trzeba zabrać. Obecni renciści kiedyś łożyli na twoją edukacje, efektu to nie przyniosło a na poprawki już za późno, ale oni nie żądają od ciebie zwrotu kosztów twojego kształcenia więc i ty odwal się od rencistów i osób schorowanych.

     5. To po cholerę władza za publiczne pieniądze tworzy takie idiotyczne kierunki? Gdyby szkoły były prywatne to nikt by nie wymyślał takich debilnych kierunków. A jeżeli tak się troszczysz o biednych i chorych to dlaczego nie Znajdziesz takiej osoby w okolicy i jej nie pomożesz? Za czyjeś pieniądze to każdy chętnie pomaga.

      • najstarszy syn proboszcza on 28 sierpnia 2014 at 16:49
      • Odpowiedz

      A czy ktoś powiedział że nie pomagam? Pieniądze które miałbym przekazać czarnym sukienkom na tace wolę oddać potrzebującym lub na jakieś hospicjum.
      Kierunki takie powstały z prostego powodu – po zmianie ustroju polskie społeczeństwo było kiepsko wykształcone na tle europejskim, studia były trudne. Dziś mamy pokolenie mgr inż bez doświadczenia. Przykład – architekci prosto po studiach, którym wydaje się że rozumy pozjadali i żadają po 5 tyś na start,a w praktyce okazuję się że ledwo co lizneli podstaw CAD-a i zawodu uczą się w pracy.

      • Anonim do najstarszego on 28 sierpnia 2014 at 19:39
      • Odpowiedz

      Przepraszam jeżeli Cię uraziłem, nie było to moją intencją ale sam zacząłeś :p

      Rozumiem że dajesz dobrowolnie pieniądze na różne cele charytatywne. Dlaczego więc uważasz że inwalidzi i ludzie naprawdę chorzy nie poradzili by sobie bez pomocy państwa? Przecież gdyby nie zabierano ludziom pieniędzy w podatkach i pseudopodatkach (pit, cit, vat, akcyza na paliwo, podatek spadkowy, podatek gruntowy, składka zdrowotna, chorobowa, emerytalna, przedemerytalna, rentowa – wszystkie składki x2 bo pracodawca płaci dodatkowo na Ciebie drugie tyle), to ludzie mieliby więcej pieniędzy żeby wspomagać tego typu inicjatywy.

      Jeżeli chodzi o rencistów. Czy nie uważasz że lepiej byłoby gdyby zamiast dawać im te 800 zł za darmo, to zaproponować im np. posprzątanie raz w tygodniu jednego przystanku autobusowego za 200zł ?

      Dlaczego uważasz że dzieci mniej zdolne powinny uczyć się w szkołach razem z tymi bardziej zdolnymi? Kto na tym bardziej zyskuje?

      pozdrawiam

      • najstarszy syn proboszcza on 28 sierpnia 2014 at 20:16
      • Odpowiedz

      I tu jest główny problem – mentalność ludzka. Ty czy ja może i zdecydowalibyśmy się przekazywać środki potrzebującym, ale większość ludzi nie. Z tego powodu inwalidzi i ludzie chorzy mają renty z naszych podatków i należy się im to jak psu miska. W każdym kraju tacy ludzie otrzymują pomoc, pomijam USA i ich health care bo to akurat wynaturzenie 😉
      Osobną kwestią jest mundurówka – tam to dopiero są jaja i 40 letni emeryci. Pal sześć że w razie wojny większość z tych strażników teksasu porzuci mundur i czmychnie do francji się oflagować, a na wojne poślemy rzeszę kapelanów z instrukcjami obsługi modlitewników. Ale to już temat na inną bajkę 😉
      Co do rencistów – ktoś orzekł o ich niezdolności do pracy i zgodnie z prawem nie są w stanie posprzątać tego przystanku. Wiem że są zdrowi renciści bo nadużycia się zdarzają, ale są też renciści nie mogący żyć bez pomocy osób trzecich – udarowcy, po wylewach, powikłania neurologiczne itp. W świetle prawa wszyscy są równi i rencista przepijający rente pod monopolowym jest takim samym rencistą jak ten za którego oddycha przez rurkę tracheotomiczną. Chore, ale prawdziwe.

      Kwestia dzieci.

      Wszystkie dzieci nasze są i powinny uczyć się wspólnie. Uczniowie zdolni podnoszą poziom klasy ( żeby nie było, sam w podstawówce byłem nieukiem i skurwielem – pozdrawiam zalasowskiego chemika Stanisława S. bo nie jeden raz mi ucho wykręcił – ale później już jakoś poszło). Po gimnazjum jedni wybierają szkołę średnią, inni ZSZ, a jeszcze inni zostają monopolowymi rebeliantami. Jeżeli ktoś mądrze wybierze i przyłoży sie to może coś osiągnąć. Mądrze wcale nie znaczy liceum czy technikum, znam wielu ludzi po ZSZ a nawet po podstawówce którzy prowadzą firmy i świetnie zarabiają. Wykształcenie to nie to samo co inteligencja.
      Pozdrawiam serdecznie.

     6. Myślę że jednak się mylisz. Popatrz ile Owsiak zbiera na orkiestrze.Ludzie są jednak zdolni pomagać, tylko uważają że do państwo ma pomagac. Przez to jest taka znieczulica społeczna.

      Jeśli chodzi o równość, to nie może być równego traktowania wszystkich. Każdy ma swoje predyspozycje które powinien rozwijać. Klasy powinny być 5 osobowe, a ludzie traktowani indywidualnie. To samo dotyczy rencistów.

      Propaganda równości doprowadza do tego, że teraz lewica domagają się równouprawnienia dla gejów, gender w szkołach itp. Nie zgadzajmy się na to!

      To praca sprawie że ludzie się bogacą, a nie zasiłki. Ludzie by sobie sami poradzili bez polityków. Trzeba tylko wszystko sprywatyzowac i dac ludzią równe szanse.

      • najstarszy syn proboszcza on 29 sierpnia 2014 at 11:20
      • Odpowiedz

      Owsiak ma na orkiestrze świetny biznes i akcję PR, drobne do puszki wrzucę ale nic wiecej. Lepiej pomagać tak żeby pieniądze nie przechodziły z rąk do rąk.

      Klasy 5 osobowe? Czyli trzeba rozbudowywać szkoły i zatrudnic 2x tyle nauczycieli co teraz? Chyba żartujesz. Na dodatek chyba nie powiesz mi że szkoła rozwija uczniów o pewnych predyspozycjach – tacy uczniowie rozwijają się sami – przyklad to szkoły muzyczne, do których na zajęcia jedzie się po lekacjach w podstawowej szkole.

      Ja oczywiście jestem przeciwny gejom i genderyzmowi, ale lesbijki już są ok ;D

      Trzeba wszystko sprywatyzować? A co my jeszcze mamy państwowe? Lasy i upadający ZUS?
      Na rencie jeszcze nikt się nie wzbogacił, dzięki niej ludzie mają co do garnka włożyć.

     7. Byłem kiedyś w Niemczech i widziałem 60 letniego gościa bez nogi, ktory ucinal kapustę. W Polsce widzę rencistów którzy 800zl przebijają pod pawilonem. Ich dzieci dostają w szkole darmowe obiady i podręczniki. W pl nie opłaca się pracować lecz dać łapówkę lekarzowi który wykaże niezdolność do pracy.

     • sprzątać on 29 sierpnia 2014 at 14:49
     • Odpowiedz

     przystanki za dwieście złotych kazałby chyba rencistom jakiś oszołom od Korwina . Życzę ci chłopie zdrowia .

  • do Kibica on 26 sierpnia 2014 at 11:01
  • Odpowiedz

  Jest ktoś taki Tomasz Burza młody charyzmatyczny przewodniczący komisji gospodarczej powiatu, prezes GS

  1. Jak pisał Okoń. Rozgrywka na gminie PiS contra PO. Jescze kogoś rozsądnego z PSL i mamy ciekawe wybory. SLD raczej ciężka sprawa na gminie, bo brak. Może NP coś pokaże. Wynik na gminie do PE ostatnio był niezły.

  2. Burza ma charyzmę jak Biedroń. Nadawałby się na kandydata z Ruchu Palikota.

   1. Proszę nie podszywać się pod nick “Okoń”. az

     • najstarszy syn proboszcza on 26 sierpnia 2014 at 13:41
     • Odpowiedz

     Admin podlinkuj https://www.youtube.com/user/RMRyglice bo nagrania już się pojawiają.

  3. Kolejna sesja Rady Miejskiej… z potoku słów, deklaracji nic w większości nie wynika. Dlaczego gmina tyle dopłaca do GOPSU?/ Czy wszystkie pieniądze idą na pomoc dla potrzebujących?? Dlaczego w gminie brakuje na wszystko pieniedzy? Wystarczy sobie przeanalizować oświadczenia majątkowe pracowników i osó na kierowniczych stanowiskach znajdziemy odpowiedź… Jeżeli miałbym iść na wybory to zagłosowałbym na te osoby, które po pierwsze są młode, nie mają układów, ich rodziny nie są w ukladach i układzikach. Pytanie tylko czy w ogole takie osoby bedą kandydowac??? Skoro większość osób młodych przez polityke państwa zmuszone było wyjechać zagranice, a te które zostały to pracują w większości za minimalną płace. Burmistrz, rada, nie sa w stanie zrozumieć sytuacji ludzi mlodych w gminie. Maja ciepłe posady, zarabiają po kilkanaście tysiecy złotych miesięcznie więc dla nich jest OK. Nie tędy droga. Syty nigdy nie zrozumie głodnego…

    • El Pablo Makutas Posampas on 26 sierpnia 2014 at 16:17
    • Odpowiedz

    sesja nudna jak flaki z olejem, sepek cos tam sapie o pniok i ptok, papuga z pikusem drzemia, wladek zalamuje rece w tle, teresie puszczaja nerwy, kloca sie o dzieci… masakra. Reszte tej bandy nie znam i mam nadzieje ze nie bede patrzyl na nich w przyszlej kadencji. A no i jeszcze jagielonska w zalasowej robia plus pare innych ulic, oraz instalacje do odprowadzania moczu – etap 2. Cyrk prosze panstwa na tych sesjach – cyrk!

    1. Jako prezes to ma z tego pensję.
     Skoro taki charyzmatyczny to niech wejdzie do rady wojewódzkiej i będzie pierwszym z gminy który to zrobił.
     A tak na marginesie to trio w powiecie co zrobiło dla gminy Ryglice powiedz:
     1. Augustyn – był we wszystkich partiach i kandydował wszędzie
     2. Burza – ponoć wschodząca gwiazda polityki gmino -powiatowej
     3. Cieślikowski – o niedoszłym zbiorniku w Joninach mówił tak głupio jak panująca TP

     1. Tutaj http://lepszeryglice.cba.pl/?p=4342 można się zapoznać z interpelacjami (pracą) naszych radnych powiatowych. az

    2. Sesja zgodna z planem.
     Radny Sępek o ptoku na pniku – miałby większy rejon do sprzątania, ale to nie teraz jeszcze bo dopiero budują to dwie kadencje.
     Radni Papuga i Pikus są spełnieni politycznie i spożywają w nagrodę kawę gminną.
     TP może tylko mówić o dzieciach i zeszytach, bo o tym jako nauczyciel się zna.
     A Włądek to blade tło gminy i czołowy klakier TP

 1. doczekamy się burmistrza, który umie zaleźć się w sieci? z potencjalnych kandydatów tylko Olszówka Władek istnieje w sieci. TP nie liczyć, bo to inna sprawa.

  http://www.marcinkiwior.pl/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=10&Itemid=61

  1. Władek tylko na stronie sołtysa ogłasza terminy zapłaty rat podatku.
   Natomiast od 25 lat jest związany siecią władzy w gminie.
   Natomiast TP jest nie kwestionowaną gwiazdą mediów w opowiadaniu w TV głupot, jak na przykład w trakcie dożynek gminnych w tym roku.
   Dla dobra gminy na burmistrza potrzebny jest zupełnie ktoś nowy, kto nie jest umoczony w panujących układach od 25 lat. Dobrze by było by nie był to nauczyciel , ani wieczny kandydat do wszystkiego Paweł Augustyn. Czy jest ktoś taki?.

 2. Co z nagraniem? Urząd śpi chyba.

  1. Lenie?

  • Cenzor WIELKI on 24 sierpnia 2014 at 10:23
  • Odpowiedz

  Nagrywa informatyk. Jutro powinno już być nagranie na You Tube. Ciekawe czy dadzą na stronę gminy bo jak wiadomo dodawanie sesji zawieszone.

   • najstarszy syn proboszcza on 25 sierpnia 2014 at 14:27
   • Odpowiedz

   Ciekawe czy ten “informatyk” potrafi zrobić upload filmu, czy Markomp musi go instruować? Bo coś długo im to schodzi 😉

  • Jest już nagranie z Sesji on 23 sierpnia 2014 at 22:02
  • Odpowiedz

  Jest już nagranie z sesji:

  • ???????? on 23 sierpnia 2014 at 11:08
  • Odpowiedz

  A gdzie dawne sesje ? Brak na str. urzędowej ich

   • najstarszy syn proboszcza on 23 sierpnia 2014 at 11:44
   • Odpowiedz

   Proszę : https://www.youtube.com/user/RMRyglice
   Poszukaj sobie tej która cię interesuje.

  • najstarszy syn proboszcza on 23 sierpnia 2014 at 10:24
  • Odpowiedz

  Już szykuję popcorn ! Obstawiam że znowu tylko radny Sępek będzie coś mamrotał, reszta zajmie się podpieraniem głów, słomkami i kawą.

  • Nowy blogowicz on 22 sierpnia 2014 at 20:58
  • Odpowiedz

  Kto nagrywa z urzędu. Kiedy będzie??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)