BRAK FACHOWOŚCI

Trudno zrozumieć, dlaczego nasi włodarze tak wzbraniają się przed rejestracją audio-video wydarzeń w gminie, jakimi są sesje rady i zebrania wiejskie. Przecież to doskonała forma promocji i kontaktu ze społeczeństwem. Na dodatek zupełnie za darmo. Z całym szacunkiem dla obecnej ekipy sprawującej władzę, ale to świadczy o braku u Państwa fachowości by nie powiedzieć zacofaniu i nie rozumieniu, że i tak się przed tym nie sposób uchronić. Powstał w gminie niepotrzebny rozgardiasz oraz podział na chcących i niechętnych nagrywaniu. I po co to ?

Poddając pomysł nagrywania obrad Rady Miejskiej w Ryglicach do głowy mi nie przyszło, że realizacja tego projektu będzie w aż takim stopniu kontrowersyjna. Może dlatego tak jest, że nagrywane są też zebrania sołeckie, a może dlatego, że nasze kierownictwo nie umie, bądź nie chce wyciszyć napięć. Pomysł nagrywania Rady poddałem nowo wybranej władzy za pośrednictwem gminnych blogów i nie tylko blogów. Idea tego przedsięwzięcia to podnoszenie standardów demokratycznych i tworzenie społeczeństwa obywatelskiego, aktywizacja społeczeństwa, promocja pracy włodarzy, radnych, itd., itp. Co do samej realizacji, czyli nagrywania, była wolna ręka. Myślałem, że nowa ekipa się tym zainteresuje, bo to i nowa jakość w działaniu, komunikowaniu się ze społeczeństwem i dobra rzecz. Nie stało się tak.

Realizacja pomysłu jak Państwo widzą jest w rękach  Krzysztofa Grocha i po części moich. I dobrze, że się tak stało. Liczę(my), że nasi włodarze wyciszą napięcia i pozwolą tym samym sobie i rodzącej się w naszej gminie opozycji, na zajęcie się innymi, ważniejszymi sprawami.  Temat ten powinien już dawno nie istnieć i nie rodzić niepotrzebnych emocji.

Adam Zieliński

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/brak-fachowosci/

17 Komentarzy

Skip to comment form

  • Anonim on 2 października 2011 at 10:25

  Mam taką uwagę , strasznie dziwnie to wygląda, jak piszesz pomysłodawca który nie bierze udziału w swoim pomyśle. Z tego co wiem to nie był Zieliński na żadnym zebraniu, wielki mi fachowiec był na zebraniu w Ryglicach i nie odezwał się ponoć ani słowem. Strasznie mnie to dziwi że co jakiś pisząc teks przypomina o tym że to jego pomysły szkoda ze nie czynem a tylko takimi wpisami .

   • bardzo dobrze zorientowany on 2 października 2011 at 13:26

   Nie znasz genezy sprawy i faktów a piszesz. Może skontaktuj się z autorem tekstu i zapytaj jak to jest.

   • Anonim on 2 października 2011 at 15:40

   Przeczytałam wszystkie teksty Adasia (bardzo merytoryczne) http://lepszeryglice.cba.pl/?author=4 i w żadnym nie ma o pomyśle. Dopiero w tym jest o tym mowa. Coś kręcisz.

  • Anonim on 1 października 2011 at 20:22

  Krótko. Przewodniczący Rady p. Wojtanowski – kompromitacja.

  • Anonim on 1 października 2011 at 08:51

  Słuszna uwaga. Zająć się sprawami ważnymi a nie nagrania i nagrania. Nagrania to normalna kolej losu.

   • olek on 1 października 2011 at 23:04

   kiedy w poprzedniej radzie p. Jezior zgłosił wniosek by nagrywac dzwięk w czasie sesji to burmistrz chciał Go zjeść. Dzisiaj ten sam pan jest wielkim zwolennikiem pana Grocha i nagrywania sesji. Jakie to niesmaczne i fałszywe

    • Anonim on 2 października 2011 at 07:56

    Po co wnioskował ? Nie wiedział, że każdy obywatel RP ma do tego prawo bez pytania kogokolwiek?

    • Olkowi stary radny on 2 października 2011 at 09:38

    Nagrywanie głosów na sesji było w latach 90-tych i służyło ono dla potrzeb wpisywania w protokół przez urzędnika.

  • Biskup on 30 września 2011 at 23:06

  A może proboszczowie by co z ambony zaradzili w sprawie nagrywań.

  • junkers on 30 września 2011 at 21:33

  nie piszcie nic bo to nie ma sensu, wszyscy to jesteście cykory bo sie nie przedstawicie

  • poświst on 30 września 2011 at 19:07

  Żadna władza, a zwłaszcza ta buraczana nie lubi jak się jej patrzy na ręce – zwłaszcza jak ma brud za paznokciami. Lokalni kacykowie (sołtysi) to w przeważającej większości intelektualne karzelki na umysłowym debecie u których jedynym argumentem w dyskusji jest pięść i łorcyk. To niestety odbicie niskiej świadomoęci, lub wręczmiernoty elektoratu bo jeśli przyjąć że ludzie z reguły oddają głos na kogoś kogo uważają za mądrzejszego od siebie to wnioski same się nasuwają.
  Co do kompetencji to gdzie niby ci ludzie mieli je zdobyć? Poziom edukacji w naszych szkołach jest żałosny, a “politycy” jedynie uczą żebractwa pielęgnując patologie, bezrobocie i biedę no bo musi być coś z czym politycy i urzędnicy będą walczyć.
  My nie potrafimy sami nic wypracować musi nam dać Unia (tak nam wmawiają), a ile ztych unijnych środków zmarnował Pan Augustyn(znaczy przelał na swoje konto) organizując nikomu do niczego nieprzydatne pseudo szkolenia?
  Takie darmozjady będą istnieć doputy dopuki będą mieli elektorat niestety.

  • Anonim on 30 września 2011 at 18:09

  Brak aplauzu, brak fachowości, ale ładna jest nasza burmistrzyni.

   • Anonim on 30 września 2011 at 18:51

   zwłaszcza na plakacie 😉

  • młody on 30 września 2011 at 17:40

  Gubi się i to mocno. Tak niby o młodzieży ciągle mówi, Opozycja powinna w swych szeregach skupiać właśnie młodzież. P. Adam startował w jesieni w wyborach i pamiętam jak jego stronka obecna była wszędzie u młodych na kompach. Czasem myślę, że szkoda, że nie jest radnym a czasem, że to dobrze, że nie jest ….

  • Anomin Z Gminy on 30 września 2011 at 17:32

  Powiem tak: ludzie starsi (nie chce im ubliżać) nie nadążają z biegiem czasu, myślą że władza jest idealna i nie oszukuje ich.. Wystarczy zobaczyć jaki mały odsetek młodych idzie na wybory…bo ich to nie interesuje. ja uważam że nawet młodzi ludzie powinni mieć swoich przedstawicieli w radzie gminy…ale ani Ryglice, Zalasowa i inne wsie nie wsytawiaja młodych…z tego co słyszalem to z Lubczy ktoś był ale nie przeszedł. Trzeba zmienić system w ogóle,aby w miare normalnie gmina funkcjonowała.Myślałem że pani Teresa podoła zadaniu,a gubi się…

   • Anonim on 30 września 2011 at 22:24

   A któż to bronił młodym kandydować, wziąć władze w swoje rece? Jak nazwac tych , którzy anonimowo potrafią szkalować, oceniać, krytykować, a nigdy nie odważą się na forum publicznym zabrać głosu . Jak nazwac takich ludzi, którzy ” nie maja czasu “przyjść na zebranie wiejskie ale godzinami, anonimowo piszą, szkalują i oceniajają?

    • MATRIX on 1 października 2011 at 08:46

    Nie płacz. Jeśli jesteś w polityce i Ci przeszkadzają komentarze to znaczy, że do polityki się nie nadajesz. Zobacz jak ludzie bluzgają na innych forach. Nie popieram niskiej kultury w wypowiedziach, zachowaniu , itd. No, ale jest jak jest. Co do młodych zgoda, że nikt im nie zabrania bycia aktywnym w rzeczywistości a nie tylko w świecie wirtualnym. Tylko czy aby świat wirtualny nie staje się powoli rzeczywistym?

Komentarze zostały wyłączone.