Zamysłem było, by mnie ośmieszyć a ośmieszono urząd i siebie

Tak to w Kowalowej leciało słowo po słowie:  🙂

“I mamy też piach sypany w tryby – musicie sobie Państwo zdawać sprawę, że kiedyś byli tak zwani konfidenci – esbecy, których się werbowało tak w telewizji co chwile się ogląda, znaczy, można se oglondnać, że jest esbek, którego zwerbowano tam jest napisane, że go zwerbowano, co robił ile robił.

Ale Szanowni Państwo, ale teraz jest ustawa taka, że można se napisać, ja jestem Stanisław Iksiński. Tak. Nie musze pisać imie i nazwiska, przysyłam do gminy kwit i gmina musi odpowiadać na pytanie – i to nie jest tak, jak się wydaje temu panu co do nas pisze, bo mamy takiego jednego pana y, że Szanowni Państwo jak on napisze, żeby wydać mu od dwutysięcznego roku do dwa tysiące osiemnastego roku wszystkie dokumenty w tej sprawie, że my idziemy, bierzemy teczke z tymi dokumentami i mu wydajemy to. Ponieważ tak, jest RODO ochrona danych osobowych, każdy dokument trzeba wyciągnąć sprawdzić żeby nie nie ujawnić danych osobowych, bo jak je ujawnimy to jest nastempne konsekwencje mam ja. Tak. Czyli jest szereg,szereg,szereg rzeczy musimy posprawdzać zanim wydamy temu panu taką informacje. – My już wiemy co to jest za pan, ale tego nie mówię dzisiej publicznie, bo nie jest poczeba.

Ale Szanowni Państwo musicie wiedzieć, że my dziennie dostajemy, dostajemy takich zapytań od pana x, który sie nie dopisuje, jak ja go zapry py pop, poprosiłem pismem oficjalnym wysłalem mu przez internet, bo on internetem się z nami po prostu wymienia. Że zapraszam go żeby se usiat z prawnikiem i wzioł wszystkie dokumenty jakie chce. Prosze Państwa on nie chce – on mi odpisał tak, ze on ze mną będzie ze mną publiczn z w dyskutował tylko przez internet, bo jak ja, jak on by przyszedł to by się ujawnił. a on sie nie chce ujawniać. On będzie z nami grał w banbucho. Tak.

Prosze Państwa jeżeli dziennie przychodzi dwadzieścia zapytań, to ja musiałem zatrudnić prawnika, tak, i jeszcze jednego pracownika, jednego stażyste, bo Prosze Państwa ja musze odpowiedzieć bo jak nie ja za to kare poniosę, bo znowuż ustawa dalej mówi, że burmistrz za to odpowiada i będzie karany.

I Państwo musicie sobie zdawać sporawe, że jeżeli gdzieś nie zrobimy drogi, jeżeli gdzieś zawalimy szy sy sz z z zawalimy nie zrobimy drogi nie zrobimy jakiejś inwestycji to przez pana, to biednie nie moja wina tylko osoby, która po prostu robi sobie jaja z gminy tak.

I dzisiaj jest sytuacja taka, że zarządziłem, że każdy z pracowników łącznie z z z prawnikami pisze mi każda minute i godzine, ile poświecą czasu na na pisanie tych pierdół. Tak, odpowiedzi. Bo to wszystko jest dostępne w internecie, na stronach internetowych, jest to ujęte w większości w wiecie Państwo musimy podać informacje publiczną, ale pan se życzy jeszcze więcej, czy pani. Nie wiem kto to jest. Tak. Znaczy sie słuchajcie……. pan czy pani. Szanowni Państwo i musicie wiedzieć Państwo, że dzis je jej jest to już kwota ponad dwadzieścia tysięcy złotych. Za dwadzieścia tysięcy złotych to co pracownicy wykonują na rzecz tego – człowieka,który nam to pisze. Tak. I my musimy za to płacić i jak ten pan dalej te głupoty bedzie urządzał, to on te gminę naszą wprowadzi w taką – no, że tak powiem – do czarnej dziury. Bo ja musze ludzi coraz więcej przeznaczać na to żeby mu odpisywać na te jego głupoty.

I powiem Państwu więcej, że jeżeli sie okaże – że Pństwo bedziecie mieć roszczenia – a już dowiemy się oficjalnie, kto to jest, bo taka możliwość też jest, że się dowiemy……..Y to Szanowni Państwo, wtedy już bede prosił całą gmine, by podjechać do tego gościa pod chałupe obojętnie czy jest w Warszawie , Szczecinie w Gdańsku czy w Ryglicach. Żebyście Państwo poprosili tego gościa, żeby wam zrobił te droge ….. No bo ja wydaje pieniądze teraz na głupote, głupote żebyście Państwo wiedzieli. Zamiast zająć się wszyscy robotom, to mamy człowieka który sypie nam codziennie piach w tryby.

I przychodzi do mnie Pani i b y ostatnio i mnie opieprza o droge. Tak. Pokazałem jej taką kupkę pism. Tak. Niech Pani poczyta to i bedziemy rozmawiać…… no to panie – to rzeczywiście to już jest głupota straszna… Ale ja na to nie mam wpływu, facet pisze czy pani robi z nas, że tak powiem, robi nas w banbuko, obciąża nas finansowo Proszę Państwa, bo gdyby to nie kosztowało to nie było by problemu ale to kosztuje. Bo każdy jeden dokument, jak wyciągamy z teczki a pisze od 2010 do 2019 to jest dokumentów pięć tysięcy, prawnik musi zobaczyć czy tam niema imienia i nazwiska i adresu, bo jak jest imie i nazwisko i adres kogokolwiek to on musi wykorektować. On musi to na od i stworzyć napisać pismo i odpisać człowiekowi” – mówił burmistrz na zebraniu w Kowalowej.

Źródło:
 https://www.youtube.com/watch?v=Yfl7dC6rnmI&feature=youtu.be od 30 minuty nagrania i
https://www.youtube.com/watch?v=k0ztkg-uAvQ


Niestety, gdy trzeba  było przedstawić dokumenty potwierdzające te słowa i się pod nimi podpisać, informacje wyglądają zgoła inaczej.  

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/chcial-osmieszyc-mnie-a-osmieszyl-samego-siebie/

71 Komentarzy

Skip to comment form

 1. Taka ciekawostka z tej gminnej archiwalnej strony

  1. Wola Lubecka nie chciała do UE, a Lubcza Minimalnie na TAK.

   1. I jaki z tego wniosek?

  • Co i gdzie ukończył Burmistrz? on 12 kwietnia 2019 at 07:39
  • Odpowiedz

  Nie jest jeszcze normalnie, kiedy takie informacje jak wykształcenie się utajnia lub nie odpowiada na oficjalne pytania, lub nie reaguje na medialne doniesienia. Komisja rewizyjna powinna sprawdzić stan faktyczny a jeśli nie rewizyjna to ta, która jest w rękach Jedności. Pan Pikusa chyba jej przewodniczy.

  1. Też mi się tak wydaje. Komisja dobry pomysł

  2. BK powinien aktywować swoich radnych by wydobyli informacje o wykształceniu Burmistrza. Benek na co czekasz?!

   1. jakieś guziki do aktywacji ? im też miło w koalicji europejskiej z komuchami z czerwonej dynastii jak Cimoszewicz

    1. Ludziom PiS u też powinno na tym zależeć by sprawę szkół wyjaśnić . PiS obiecał odnowę a nie powielanie starych przyzwyczajeń i oszukiwaniu społeczeństwa. Era Kwacha już chyba minęła

     1. Propaganda działa znakomicie. Jak możemy przeczytać na stronie ryglice.pl uczniowie szkoły w Joninach zawitali dziś do Urzędu Gminy Ryglice z życzeniami świątecznymi dla burmistrza, które za sprawą redaktora przekazano również nam – Państwu. Ciekaw jestem kto był pomysłodawcą, uczniowie czy przygarnięci do gminnego cyca nauczyciele?

 2. Pamiętacie tą stronę http://www.ryglice.tarman.pl/mapa/

  1. Nie sadziłem, że to jeszcze istnieje. Wielkie dzięki choć wiele z podstron już nie działa ale to i tak ciekawa lektura.

    • Nauczyciel ? on 10 kwietnia 2019 at 16:33
    • Odpowiedz

    Niewiadomski to nauczyciel !!!! Zobaczcie nigdy wcześniej nie pisał wciągu dnia a teraz jak jest strajk to pisze przez dzień. No to pole się zawężą i to zdecydowanie. Wasze typy??

     • nauczyciele on 10 kwietnia 2019 at 16:48
     • Odpowiedz

     Sherlocku Holsmie jak pracują to 4 godzinny dziennie

     • Liberał z Jonin II on 10 kwietnia 2019 at 17:22
     • Odpowiedz

     No Niewiadomski!!! Spadajmy stąd bo zawężają na nas pole. I to zdecydowanie!!!
     Ciekawe czy płeć już ustalili!!! I ilu w sumie nas jest???

     1. Co racja to racja, polowanie w toku, ogary poszły w las i tylko czekać aż nam dupsko odstrzelą.
      Ja w portkach chodzę tylko o czym to świadczy? że jestem facetem? a może spódnic nie lubię?
      Nie wiem jak Ty ale ja jeszcze zostaje, bo ustalenie tego jeszcze chwilę im zajmie więc nie ma co panikować.
      Gorzej z Tobą – testy na wiedzę o starych babkach oblałeś i co tera bedzie? Szmat czasu w konspiracji poszedł się jeb…ć.

       • Liberał z Jonin II on 10 kwietnia 2019 at 18:18

       Te portki o niczym nie świadczą. Dożyliśmy czasów, że nawet jaja w portkach nie są dowodem, że sie nie jest babą!!!
       Faktycznie stare babki mnie zgubiły. Nie pomogła nawet wiedza gdzie są Szubienice na Lipiu!!!

   1. Niewatpliwie Niewiadomski, to osoba, ktora nie ma pracy, nie lubi pracy albo straciła pracę. Jaki inny normalny człowiek ma czas cały dzień odpowiadać na komentarze w interenecie? Normalni ludzie ciężko pracują na kawałek chleba, a nie mają czasu na głupoty.

    1. A może emeryt. Myśl normalnie. Poza tym Ty chyba też czasowy skoro widzisz co KN robi w sieci.

    2. Widzisz w tym rzecz, że nie każda praca polega na obsługiwaniu spawarki lub tokarki przez 8 -12 godzin dziennie. Moja praca ma inny charakter a szef Pan Niewiadomski nie ma nic przeciwko, by niewiadomski od czasu do czasu napisał coś w czasie dnia.

    3. Kim by nie był to mi się podoba bo widać że bezkompromisowo i z poczuciem humoru pisze. Faktycznie czuć wyczekiwanie na jego teksty i komentarze i bardzo dobrze.

  2. A jak tam w gminie nauczyciele? Strajk na całego czy tylko tak sobie?

    • Liberał z Jonin II on 10 kwietnia 2019 at 17:28
    • Odpowiedz

    Jak wszędzie w Polsce robią to samo co przed strajkiem z tą różnicą, że uczniowie “uczą się” jak w wakacje. Poza tym wszystko tak samo.

   1. duża część tej grupy zawodowej marnie się nadaje do uczenia o wychowywaniu nie wspominając

    1. Jestem podobnego zdania, obecni nauczyciele w większości nie stanowią żadnego wzoru dla młodych ludzi. Wymagając od innych, tego czego sami swoja postawą życiową nie reprezentują, wyglądają co nieco śmiesznie. Najlepszym przykładem, jest obraz z ostatniej sesji Rady Miejskiej w Ryglicach, gdzie Pani wychowująca nasze dzieci i wnuki nie potrafi wstać zabierając głos na sesji RM. https://youtu.be/3eAo18ozsAk?t=1724 Proszę spojrzeć, jaką postawę przybiera pedagog wychowawca, który wymaga od swoich uczniów w czasie szkolnych lekcji postawy, której sama nie potrafi przyjąć. https://youtu.be/3eAo18ozsAk?t=1242

     Czy to nie śmieszne, że tacy nauczyciele domagają się szacunku, którego sami nie potrafią okazać innym?

    • Egzaminator on 10 kwietnia 2019 at 19:41
    • Odpowiedz

    Dziś w godzinach porannych okazało się że w gimnazjum w Ryglicach zabrakło nauczycieli do przeprowadzenia egzaminy gimnazjalnego. Z pomocą przyszedł przebywający w placówce burmistrz zgłaszając się do komisji egzaminacyjnej. Niestety po sprawdzeniu posiadanych kalifikacji okazało się że są one zbyt podstawowe. W ostatniej chwili sytuację uratował dziekan i egzaminy odbyły się zgodnie z planem. Niusy Ryglice http://ryglice.pl/news/egzaminy-gimnazjalne-2019.html

    1. Chyba nawet średniego brak egzaminatorze

     1. mało ważne jakie wykształcenie, tylko co i jak robi. ędac na miejscu Pawła raz na zawsze ujawnilbym wykształcenie i koniec. Czy towazne ?

       • Anonim on 10 kwietnia 2019 at 22:36

       mnie nie interesuje wykształcenie,powinien podać i koniec ,ważne żeby tych pretorianów poprzednika w cień usuną bo to źli ludzie i farbowane na czerwono lisy można powiedzieć

       • Że hej on 11 kwietnia 2019 at 00:30

       Nie jest ważne jakie ma wykształcenie. Ważne czy zgodne z tym co podawał w dokumentach. Tak ciężko to pojąć niektórym ze hej.

       • Anonim on 11 kwietnia 2019 at 11:09

       Zasiano wątpliwość co do prawdomówności burmistrza i wielu sobie zraża tym że nie wyjaśnia transparentnie sprawy. Coś jak z Nikodemem Dyzmą

       • anonim on 11 kwietnia 2019 at 12:50

       Przy wyborach nie interesowałem się wykształceniem Augustyna .Wątpię żeby się ktoś tym kierował . Cieszę się ze wygrał .Nie dlatego ze mi na tym zależało ale że zło odeszło.

      1. Sugestie, że Pan Burmistrz nie posiada wykształcenia średniego padły już w kampanii i nie był to pierwszy raz kiedy było o tym słychać. Podobnie było w poprzedniej kampanii i to jest powodem tego, że to pytanie padło oficjalnie i publicznie.
       Rozumiem tych z was, którzy w komentarzach co jakiś czas w rożnej formie, dopingują Burmistrza do jasnej i rzeczowej odpowiedzi na to pytanie, ale sugerowanie odpowiedzialności z tego tytułu jest chyba przedwczesne.
       Sam mam mieszane uczucia, bo z jednej strony cieszę się, że Pan Augustyn zdołał wygrać i w ten sposób zakończyliśmy definitywnie pewien rozdział w historii Ryglic – i to jest niewątpliwie sukces.
       Jednak unikanie odpowiedzi na to pytanie, jest czymś niezrozumiałym i w pewnym sensie tłumaczy ton komentarzy w których sugerujecie, że burmistrz wykształcenia w stopniu które podaje “nie posiada”.
       Czym bowiem wytłumaczyć unikanie odpowiedzi typu: skończyłem IV LO w Tarnowie w roku 1999 lub Liceum w Jodłowej w 2000 r.
       Czy o tak wiele pytamy?
       Czy stanowi to jakąś tajemnicę, ujmę?
       Czy ukończenie jakiejś szkoły jest lub może być powodem do wstydu?
       Poznanie odpowiedzi na to pytanie jest sprawą zasadniczą, bo jeżeli zmiany to zmieniajmy, nieuczciwość na uczciwość, działania pokątne na przejrzyste i czytelne, kłamstwo na prawdę, piękne gadki na rzetelną pracę.
       W tej chwili mamy sytuację w której mamy dość szerokie pole na domysły i tak długo, jak długo nie poznamy uczciwej odpowiedzi na to pytanie wolno nam mieć nasze wątpliwości.

       • Anonim on 11 kwietnia 2019 at 13:40

       Prawdopodobnie chodzi o poświadczenie nieprawdy. A to już są paragrafy.

       • Anonim on 11 kwietnia 2019 at 20:17

       Paweł kłamał i kłamie jak z nut w każdym temacie, jeszcze tego nie widzicie.

 3. Słowotok Pawełka imponujący, ciekawe czy to tak na trzeźwo?

  1. Jeśli na trzeźwo to mu zazdroszczę. Ja muszę co najmniej 0,7 przyjąć.

   1. Chcę Państwu przybliżyć niezwykle profesjonalne i ważne dla mieszkańców działania, jakie podejmował ówczesny radny powiatowy Paweł Augustyn, zadając te tak istotne dla mieszkańców pytania w drodze interpelacji.
    Warto tu przybliżyć mniej zorientowanym mieszkańcom, że pytania te są pokłosiem publicznie znanego konfliktu panów Banacha i Augustyna i są raczej przejawem realizacji własnych rozgrywek politycznych, niż dbałością o szeroko rozumiany interes społeczny.
    Co miały na celu te pytania i jakim ważnym interesem społecznym było umotywowanie ich zadanie?
    Proponuję przeczytać pytania a gdybyście Państwo nie “zaskoczyli” od razu to podpowiem.
    Pytania te dotyczą osoby, która wedle powszechnej znanej wiedzy w chwili zadawania tych pytań od miesiąca nie była związana ze Starostwem Powiatowym zadnym stosunkiem pracy o czym radny powiatowy zapewne doskonale wiedział.
    Odnoszę wrażenie, że są to pytania z kategorii, która tak dokładnie mimo dość zawiłego języka starał się scharakteryzować Burmistrz w Kowalowej.

    Ps. zapewne spodoba się Liberałowi bo bardzo profesjonalne i celowe – a zwłaszcza nieanonimowe. Pozdrawiam LzJ

    Pytanie 1. http://lepszeryglice.cba.pl/wp-content/uploads/2019/04/vive-banach-24-12.pdf
    Odpowiedz 1. http://lepszeryglice.cba.pl/wp-content/uploads/2019/04/odpowiedz-banach-12-24.pdf
    Pytanie 2. http://lepszeryglice.cba.pl/wp-content/uploads/2019/04/vive-banach.pdf
    Odpowiedz 2.http://lepszeryglice.cba.pl/wp-content/uploads/2019/04/odp-banach-zdania-auta.pdf

     • Liberał z Jonin II on 9 kwietnia 2019 at 16:56
     • Odpowiedz

     No faktycznie pytania “niezwykle profesjonalne i ważne dla mieszkańców!! A działania, jakie podejmował ówczesny radny powiatowy Paweł Augustyn, zadając te tak istotne dla mieszkańców pytania w drodze interpelacji” oznaczają, że władza gminna otacza mieszkańców wszechstronną opieką. Jak wszystkie pytania były są i bedą takie “profesjonalne i celowe” to tylko pozazdrościć takiej obywatelskiej samokontroli w gminie!!!
     PS
     A władzy proponuję jeździć prywatnymi samochodami. Można se przyznać bardzo korzystny ryczałt a ludzie będą myśleć, że własne pieniądze na rządzenie władza przeznacza!!!

    1. Panie Wy nienormalni jestescie Ale prosze sie nie martwic Jest Was duzo

     1. W Ryglicach zawsze musisz komuś służyć, być czyimś reprezentantem no bo przecież sam z siebie nie możesz być kimś.
      W Ryglicach jak zadajesz niewygodne pytania to zaraz jesteś konfidentem i działasz na szkodę a przecież wszystko w około takie uczciwe,transparentne, że po co pytać.

      Przywołam tu jeszcze raz Andrzeja, który przegrał w sądzie mimo niezbitych dowodów, bo nikogo z nas wówczas nie interesowała prawda i biernie przyglądaliśmy się czy sam da radę. W pojedynkę nie miał szans.
      Walcząc o prawdę przegrał swoją reputację i to pokonało człowieka uczciwego, który grał zgodnie z zasadami.
      Takie są Ryglice w których tych co próbują zasiać choć trochę uczciwości nazywa się konfidentami, donosicielami i niszczy się ich w oczach mieszkańców. A ludzi o wątpliwej uczciwości wynosi się do miana “panów” którym wszyscy winniśmy w milczeniu i w pełnym zaufaniu służyć.

      Życzę Ci Anonimie by takich głupich jak ja było – tak jak piszesz dużo, bo wtedy tak mądrych jak Ty będzie zdecydowanie mniej.

       • anonim on 9 kwietnia 2019 at 19:29

       fakty były oczywiste, ktoś sobie kpiny robił “Jędruś lutuj” , powinien się pożegnać , ale korytko , honor raczej nie niżej ale go zupełnie brakuje

       • ps on 9 kwietnia 2019 at 19:42

       Tak o oświacie ostatnio dużo, zastanawiam się czy któremuś pedagogowi przyszło by do głowy zorganizować spotkanie z P. Andrzejem ,Jak widzę kto organizuje młodzieżowa radę to mi się słabo robi.

      1. Pan Andrzej Jezior jet już i tak wygrany i zapisał się w historii blogerstwa w Polsce.
       Na orzeczenie w jego sprawie powołuje się wiele instytucji i prawników w Polsce. http://www.hfhr.pl/bloger-z-ryglic-wygral-rozprawe-apelacyjna-nie-odpowiada-za-komentarze-internautow/
       https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/sad-bloger-nie-odpowiada-za-komentarze-na-blogu,197855.html

       • Anonim on 9 kwietnia 2019 at 20:12

       Chyba większość ludzi nie wie o czym piszecie, jakimiś zagadkami, hasłami. Pewnie tylko garstka to zrozumie.

      2. Sory nie można pisać obrazowo bo wychodzą długie komentarze a takich Liberał nie lubi i z miejsca krytykuje.
       A tak na poważnie, to nie jest temat by go rozwijać i przedstawiać w formie komentarza, to powinno doczekać się porządnego reportażu na łamach lokalnych mediów i wyprostowania krzywdzących opinii jakie przez lata wytaczała strona dominująca.

       • Anonim on 9 kwietnia 2019 at 21:13

       Pan Jezior osmieszył się jako “pasjonat prawa”, niedouczony, złośliwy.
       Wysłał do sądu 17 urzędników z których żaden nie został skazany.
       Wtedy sądy były jeszcze niezależne.

       Ale najważniejsze to fakt, że miał wszelkie możliwości : swoja burmistrz, większosć w radzie, budzet pełen pieniędzy……. i nie zrobił nic, (ino kłótnie, dzielenie Ryglic i likwidacja zakładu) dlatego ludzie go nie wybrali….
       Nikt go nie zaszuł, założył stowarzyszenie i nikt nie chciał z nim nic robić , nikt go nie chce…..ot tyle w temacie.

      3. To własnie pokazuje jakie masz myślenie o prawie, które w twoim przekonaniu jest dobre, gdy unikasz kary a sady sprawiedliwe tylko wówczas, gdy orzekają o Twojej niewinności.
       Niestety zatriumfowało cwaniactwo a nie prawo, które udało się nagiąć do wystarczających granic koledze Ćwiąkalskiemu.
       Budżet pełen pieniędzy?
       Raczysz żartować Anonimie to była raczej długa lista kredytów do spłaty a nie budżet pełen kasy.
       Nie uważam, jak i wielu w Ryglicach, by to On był inicjatorem kłótni, które wynikały raczej z dwulicowości burmistrza i niegodzenia się z wszystkim czego burmistrz chciała.
       Odnośnie stowarzyszenia wielu nie chciało bo mieli żywe związki z władzą, która chroniła swoją bylejakość wykorzystując zależności w społeczeństwie i kazała wybierać chleb lub uczciwość i niezależność.
       Wiele by można napisać ale……..

       • Anonim on 9 kwietnia 2019 at 21:17

       Krytykować każdy może. Co Pan proponuje Panie Niewiadomski? Czy znów skończy się na filozofii?

      4. Kolejny już raz pada pytanie o to co zrobiłem i jakie są moje propozycje dla Ryglic.
       Otóż nikt nie płaci mi 12 tyś miesięcznie bym coś w tym kierunku robił i przedstawiał jakieś pomysły, które przecież i tak nigdy nie mogą się równać do Twoich.
       Gdzieżbym tam nawet był w stanie wymyślić coś lepszego niż fontanny, i pomniki, koncerty i orlik w Kowalowej lub centrum sportu koło cmentarza wojskowego. To trzeba tęgich głów. Ja wybieram to robię, bo powstrzymanie temu podobnych pomysłów już jest dobrze spełnionym obowiązkiem wobec Ryglic.

       • Anonim on 10 kwietnia 2019 at 09:27

       Co to za chory pomysł, żeby organizować spotkanie młodych z wariatem? Jezior wsławił się jedynie pieniactwem.

      5. A czym wykazał się przez 26 lat urzędowania Pan Karasiewicz ? Cwaniactwem? Krętactwem?
       Przez te wszystkie lata gminne inwestycje wykonywano, bez wymaganych pozwoleń, niezgodnie z projektem, poświadczano wykonanie prac, których nie wykonywano a za które płacono, prowadzono “oszczędności na materiałach” remonty dróg, mostów,termomodernizacja. Wykonywane prace nadzorował w imieniu gminy pracownik wykonawcy inwestycji. Czy to nieprawda?

       • Anonim on 10 kwietnia 2019 at 09:54

       Za tego wariata możesz nieżle beknąć

       • wyborca on 12 kwietnia 2019 at 10:12

       Główny komentator to BK, który pisze jako Anonim.

      6. Otóż wbrew temu co wielu z Was myśli, komisje nie mają uprawnień “prokuratorskich” i nie działają z urzędu, tylko na wniosek. Jednakże jedynie Komisja Skarg, Wniosków i Petycji, której kompetencje określa Statut Gminy Ryglice w dziale IV jest kompetentna do rozpatrywania skarg mieszkańców. Trzeba jednak podkreślić, że komisja ta nie ma kompetencji do inicjowania z urzędu jakichkolwiek czynności w tej – i w żadnej sprawie, gdyż rozpatruje ona jak sama nazwa wskazuje skargi, wnioski i petycje wniesione do niej przez mieszkańców. Tak więc tylko w przypadku złożenia sprawy w formie określonej przez statut, komisja może podjąć czynności wynikające ze swoich uprawnień.

      7. Przepraszam wyborcę za pomyłkę, oczywiście wcześniejszy komentarz omyłkowo dodałem w odpowiedzi na Twój komentarz.

       Trudno się nie zgodzić z tym, że wiele wskazuje na to, że wiele komentarzy pisanych jest ręką byłego burmistrza, gdyż zabarwione są widocznymi aż nadto emocjami im towarzyszącymi.

       Teraz mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem, które wynika z doświadczenia, że jest to wolne forum – bo jeżeli ja mogę tu pisać o czym chcę i nikt mnie nie cenzuruje , to chyba każdy może.

     • 20 dziennie? on 9 kwietnia 2019 at 19:15
     • Odpowiedz

     O ja pierd …ole . Ile tych pytań zadawał do powiatu ? 20 dziennie?

     1. A widziałeś jakieś dowody potwierdzające, że zadawałem 20 pytań dziennie? Czy wierzysz na słowo?
      Z przedstawionej odpowiedzi wynika że w ciągu 2 lat i 3 miesięcy do urzędu gminy wpłynęło 87 wniosków.
      Zakładając, że autorem wszystkich wniosków jestem ja, to dzieląc to przez wspomniane 20 zajęło by mi to tylko 4 dni, no i jeden poranek przy ukochanej kawie z mlekiem.

      Czy naprawdę jesteś aż tak naiwny?
      Czy może myślisz jak burmistrz w Kowalowej, że “ciemnym Kowalowiokom” można pocisną każdy kit.

       • Anonim on 10 kwietnia 2019 at 09:32

       A kogo to obchodzi? Pij czarną po kawie z mlekiem się niewieścieje.

 4. Urząd pisze że było 87 wniosków w tym KN 14. To wręcz nie do wiary żeby ludzie tyle pytali. To nie jest raczej możliwe. Ciekawe jak w innych gminach.

  1. w jakim czasie ? 2 kwartałów ?

   1. Pisze wyraźnie, że od 1 stycznia 2017 roku do 22 marca 2019 roku do urzędu wpłynęło 87 wniosków
    To jest 819 dni czyli wychodzi, że 1 wniosek średnio co 9,5 dnia a nie 20 dziennie.

    1. Hhhhheee

 5. Coś nie mamy szczęścia do burmistrzów. Sm.

  1. Niestety pytania o wykształcenie i prawdomówność są chyba zasadne.

  2. w maliny go z wyrachowaniem sekretarz wprowadza

   1. Też mi się wydaje że za KN stoi sekretarz lub sam sekretarz to jest. Paweł zmień sekretarza i to jak najszybciej bo cie za chwilę zaczną liczyć

    1. Zbyt kiepska pensja na tym stanowisku.
     Zmiana faktycznie potrzebna bo szyja kręci nie tylko głową ale i podbródek przed gardę wysuwa i liczy 1.2.3.4.5.6.7… a jak będą dechy to i taczkę podstawi.

      • niestety on 7 kwietnia 2019 at 22:18
      • Odpowiedz

      kamaryla pretorianów poprzednika(tak się starali że chłop przepadł: )prubuje manipulować obecnym burmistrzem

       • Anonim on 7 kwietnia 2019 at 22:32

       Już od samego początku Gucio ma przewagę. Głupota trzymać go tak blisko jakby nie było kim zastąpić

       • anonim on 7 kwietnia 2019 at 22:36

       kamaryle łączą wspólnie robione złe rzecz ,prywata w tym oczywiście.Ale może jest tak że uczciwy to frajer i uczciwie się nie da.

       • anonim on 7 kwietnia 2019 at 22:40

       zadał bym takie pytanie-kto zna dyrektorów szkół którzy(niejednokrotnie) biesiadowali z byłym burmistrzem ,z alkoholem naturalnie niekoniecznie symbolicznie używanym . Byli /są tacy czy to nieprawda?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)