Dotacja Gmina Ryglice dla Gminy Miasta Tarnów ?

Dnia 03.02.2011 na blogu jakie Ryglice  prezentowany był artykuł Pt. kto komu z mózgu wodę robi?

Oto ciąg dalszy tego tematu .

Po przeanalizowaniu tematu jeszcze raz pojawia się pytanie o słuszność uchwały Rady Miasta zatem

przedstawiam  zapis ustawy budżetowej  w której to w  Tabela Nr 2 do Uchwały Nr IV/11/10 Rady Miejskiej w Ryglicach z dnia 31 grudnia 2010 r. na pozycji 89 i 90

85333 Powiatowe urzędy pracy 2 400,00 0,00
* Dotacja dla Powiatu Tarnowskiego na pokrycie części kosztów funkcjonowania Powiatowego Urzędu Pracy 2 400,00 0,00

Załącznik  z ustawą budżetową tabela 2   Plan Dochodów 2011r.

Po co więc uchwała rady   UCHWAŁA  Nr V/26/11 Rady Miejskiej w Ryglicach z dnia 1 lutego 2011 r.

W brzmieniu

§  1.

Udziela się pomocy finansowej w kwocie 2.400 zł (słownie: dwa tysiące czterysta zł) dla Gminy Miasta Tarnowa z przeznaczeniem na pokrycie części kosztów związanych
z funkcjonowaniem Lokalnego Punktu Informacyjno – Konsultacyjnego  w Ryglicach
w 2011 roku.

§  2.

Szczegółowe warunki i zasady udzielonej pomocy finansowej będą określone w umowie zawartej między Gminą Ryglice, a Gminą Miasta Tarnowa.

Jak pisałem w poniższym artykule punkt w Ryglicach  jest  utworzony w ramach Powiatowego Urzędu Pracy i zapis o jego dofinansowaniu znajduje się w budżecie  gminy na 2011 r.  Po co zatem Radni w odrębnej uchwale dofinansowali na ten sam cel taka sama kwota Gminę Miasta Tarnowa ? Logicznie było by dofinansować Starostwo Powiatowe które bezpośrednio finansuje Urząd Pracy . No i wreszcie  czy kwota  2400 zł jaka została przeznaczona na ten cel ( pokrycie kosztów dojazdu urzędnika ) nie jest zbyt wysoka?  za jak wyliczyłem  24 przejazdy licząc przejazd w obie strony.  Komu z was gmina funduje dojazdy do pracy za taką sumę mozna kupić bilet miesięczny na cały rok  . Jak do tego dodać udostępnienie lokalu opłacenie mediów  to utrzymanie takiego punktu to nie małe koszta w skali roku. Jeżeli jeszcze w tym punkcie tak naprawdę to nic nie można załatwić nic poza potwierdzeniem gotowości do podjęcia pracy to utrzymywanie takiego punktu traci sens . No i wreszcie  kogo dofinansowała Rada Miasta  bo z tego wynika że nie wiadomo po co  Gminę Miasta Tarnowa  choć porozumienie o punkcie podpisane jest  z Powiatowym Urzędem Pracy  który bezpośrednio finansowany jest przez Starostwo Powiatowe . Widać wiedzieli to twórcy ustawy budżetowej bo zapis brzmi  (cytat z tabeli powyżej tekst również w załączniku )  „Dotacja dla Powiatu Tarnowskiego na pokrycie części kosztów funkcjonowania Powiatowego Urzędu Pracy.”

Skąd zatem pomysł o dofinansowaniu Gminy Miasta Tarnowa

To treść artykułu z bloga  Jakie Ryglice

Kto komu z mózgu wodę robi ? Rzecz dotyczy uchwały Rady Miasta Ryglice w sprawie pomocy Gminie Tarnów . Jak donosi alfa i omega Pan Jezior dotacja cytat “Udzielono pomocy finansowej gminie miasta Tarnowa w kwocie 2 400 zł na pokrycie części kosztów związanych z funkcjonowaniem punktu informacyjno- konsultacyjnego dla bezrobotnych w Ryglicach. Związane to jest z tym aby ułatwić osobom bezrobotnym z terenu naszej gminy kontaktowanie się z biurem pracy. Osoby zarejestrowane jako bezrobotni nie muszą jechać do Tarnowa sprawy załatwiają na miejscu w Ryglicach”. Czy to prawda ? chyba nie gdyż Urząd Pracy finansowany jest z budżetu Starostwa Powiatowego a nie z budżetu Urzędu Gminy Miasta Tarnowa . Czyżby radni o tym nie wiedzieli ? czy może taka jest oficjalna wersja dla obywateli. Zastanawiającym jest fakt ze Urząd Gminy Tarnów nie dofinansowuje działalności Urzędu Pracy za to Urząd Miasta Ryglice dofinansował  Wsparcie dla Gminy Tarnów na ten cel . Pod tym adresem znajduje się uchwała budżetowa Gminy Tarnów http://www.gmina.tarnow.pl/sesje/2011/24.pdf nie ma tam nic o finansowaniu Urzędu Pracy bo i być nie może gdyż jest to zadaniem powiatu. Pod tym adresem znajda Państwo wytyczne dotyczące finansowania Urzędów Pracy w pole wyszukiwania wpisz kto finansuje Urzędy Pracy http://www.mpips.gov.pl/bip/searchengine.php Pod kolejnym z adresów znajduje się  budżet starostwa powiatowego http://www.wrotamalopolski.pl/root_BIP/BIP_w_Malopolsce/powiaty/root_

tarnowski/podmiotowe/Zarzad/Uchwaly/2011/Uchwala%20Nr%20137_2011.htm

załączniki do uchwały budżetowej  pod adresem http://www.wrotamalopolski.pl/NR/rdonlyres/64D42C06-51BB-4347-9646-6790E3443243/772644/Uchwala137zal.zip W załączniku numer 7 do tej ustawy jest pozycja 79 o finansowaniu Urzędu Pracy . Mam zatem pytanie kto wprowadza w błąd mieszkańców Ryglic ? Może kogoś zatkać . Co dzieje sie ze strona Ryglic  zero informacji czy może blog A. Jeziora  pełni teraz taka funkcje ?

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/dotacja-gmina-ryglice-dla-gminy-miasta-tarnow/

6 Komentarzy

Skip to comment form

  • brak jakości on 19 lutego 2011 at 16:56

  Mo nie jest to takie jasne bo wpis w tymże budżecie jest taki Powiatowe urzędy pracy dochody bieżące, w tym: Dotacje celowe otrzymane z powiatu na zadania bieżące realizowane na podstawie porozumień (umów) między jednostkami samorządu terytorialnego. Nacisk położyć na słowo z powiatu a nie z jednostek samorządowych . Tak powinno być Gmina Ryglice dofinansowuje tak jak ma zapisane w swoim budżecie powiat „Dotacja dla Powiatu Tarnowskiego na pokrycie części kosztów funkcjonowania Powiatowego Urzędu Pracy.” . Wpis w dokumencie do którego podał Pan link czyli UCHWAŁA BUDŻETOWA
  MIASTA TARNOWA NA ROK 2011 niczego nie tłumaczy . Bo niezgodność jest oczywista po co w odrębnej uchwale rada zdecydowała ze dofinansuje Gminy Miasta Tarnowa skoro w budżecie Gminy Miasta Tarnowa jest zapis Dotacje celowe otrzymane z powiatu a w budżecie Ryglic Dotacji dla Powiatu Tarnowskiego na pokrycie części kosztów funkcjonowania Powiatowego Urzędu Pracy. I to jest prawda niepodważalna nawet gdyby zaszła pomyłka to uchwała budżetowa była opiniowana przez RIO w błąd tego typu nie wieżę . Zatem żeby wyjaśnić tak powinno być Ryglice dotują starostwo to dotuje Gminę Miasta Tarnowa a ta dotuje Powiatowy Urząd Pracy .
  A jest Ryglice dotują powiat wynika to z uchwały budżetowej Dotacja dla Powiatu Tarnowskiego na pokrycie części kosztów funkcjonowania Powiatowego Urzędu Pracy.” w kwocie 2.400 zł powiat dotuje Gminę Miasta Tarnowa ale na mocy uchwały rady UCHWAŁA Nr V/26/11 Udziela się pomocy finansowej w kwocie 2.400 zł (słownie: dwa tysiące czterysta zł) dla Gminy Miasta Tarnowa z przeznaczeniem na pokrycie części kosztów związanych
  z funkcjonowaniem Lokalnego Punktu Informacyjno – Konsultacyjnego w Ryglicach w 2011 roku. czyli drugi raz ten sam cel zostaje dofinansowany .
  Chyba Jasne !

   • :) on 19 lutego 2011 at 20:47

   Powiat dokłada na funkcjonowanie biura w Tarnowie a jak chce gmina żeby przyjechali pracownicy urzędu pracy do niej to dopłaca ,Tak chyba jest bo i w Szerzynach dopłacają a może i w innych gminach ,nie sprawdzałem . Z budżetu Tarnowa wnioskuję że to miasto odpowiada za biuro pracy na powiaty ziemski i grodzki. Domyślam się że dotacja powiatu ziemskiego nie przewiduje że będą punkty w gminach powiatu otwierane tylko bezrobotni będą jeździć do Tarnowa . A jak gmina chce ułatwić ludziom życie to dopłaca . W Ryglicach było to już chyba w poprzednich latach i to mi się wydaje słuszne. Jak się chce kwestionować słuszność tej dopłaty to trzeba by udowodnić że pracownicy biura i tak maja obowiązek bo to wynika z porozumienia między powiatami i dotacji powiatu ziemskiego , w co wątpię, a sprawdzić tak przez internet jak się te powiaty dogadały nie wiem czy można. Są jacyś radni powiatowi to można ich poprosić niech się zapytają.

   • admin on 19 lutego 2011 at 21:13

   Ale tak myślę no to po co w budżecie dofinansowanie dla starostwa powiatowego no i czy aż tyle kosztuje dojazd do Ryglic. Żeby uzmysłowić wam w 2011 roku mamy 231 dni roboczych gdyby policzyć dojazd Tarnów Ryglice-Tarnów koszt 10 zł to na rok daje 231 X 10 = 2310 zł My daliśmy na dojazdy 2 razy w miesiącu czyli na rok 24 przejazdy to policzmy 2400 : 24 = 100 zł czyli jeden przejazd 50 zł czy to ma sens ?
   Czy tak dysponujecie własnymi pieniędzmi ? czy to racjonalne wydawanie publicznych pieniędzy ? Zastanówmy się

  • :) on 19 lutego 2011 at 11:55

  http://portal.tarnow.bip-gov.info.pl/bip/;jsessionid=EC0A45B3F4838E17287962DC6C2AD8F9 -z tej strony można otworzyć budżet Tarnowa ,na str 19 jest finansowanie powiatowego urzędu pracy
  z przewidzianą dotacją ze starostwa. A dawanie linków do budżetu Gminy Tarnów-składającej się ze wsi okalających Miasto Tarnów dowodzi że autor nadal nie ma pojęcia o czym pisze i mam nadzieję nie celowo robi czytelnikom wodę z mózgu . Zastanawianie się dlaczego ta gmina( wiejska Tarnów) nie dopłaca miastu żeby u nich był punkt zgłaszania się bezrobotnych jest raczej dziwne -bo gminie Tarnów ludzie pewnie mają do urzędu pewnie z 5 km maksymalnie a u nas kilka razy dalej. Zachęcam do zajrzenia do budżetu Tarnowa.

  • Janek on 18 lutego 2011 at 22:21

  No jeżeli to prawda a poczytam dziś wieczorem więcej i dokładniej to Andrzej nie powinien już w ogóle pokazywać się wśród ludzi co najwyżej posprzątać po wielkim malowaniu jakie podobno odbywa się w budynku Urzędu Miejskiego.( NOWEJ Władzy jak on to nazywał kiedy jeszcze przemawiał do narodu należy się oddać należny hołd i czysty lokal)

  • Joniny on 18 lutego 2011 at 21:21

  Coś takiego to co oni czytać nie umieją czy może jaja sobie z nas robią i myślą że my nie umiemy . Jeszcze w sprawie strony bo nie chce mi się wszędzie wpisywać strona BIP to tragedia może konkurs by urządzić kto znajdzie w sieci gorsza ?

Komentarze zostały wyłączone.