Informacyjne spotkanie z Prezesem spółki Dorzecze Białej 11. 04. 2014

 

Warto zapoznać się z zapytaniami mieszkańców oraz wyczerpującymi na nie odpowiedziami. Być może identyczne pytania, problemy ma ktoś z Państwa odnośnie wody i ścieków w swoim domu, gospodarstwie. az

Część 1

Część 2

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/informacyjne-spotkanie-prezesem/

160 Komentarzy

Skip to comment form

 1. Mnie się wydaje, że dbałość o uczciwe liczenie głosów nikomu nie zaszkodzi.
  Jeśli mam do załatwienia jakiś interes, to też powinnam pilnować,żeby sprawy toczyły się dobrym torem. Nasi urzędnicy nie zasłużyli jeszcze na 100% społecznego zaufania, ciągle się słyszy o wszczęciu śledztwa w jakiejś kolejnej aferze. Nie będzie afer – to będzie zaufanie, a jak na razie afery są , więc i ograniczenie zaufania jest. No i przecież były udowodnione fałszerstwa, zdaje się w Chorzowie i wybory powtarzane.

  1. Miało być w innym dziale.

 2. Cosik czisza poświąteczna cosik

 3. pytanie do eli czy Pani Krysia Bochenek odpisała jak to z tym spotkaniem z Panem Wojtkiewiczem w restauracji u Płoweckiego było czy nie było ? a może Pan od promocji pani Burmistrz odpowie Pan Wszołek była czy nie b

  1. nie ma co przywiązywać zbyt dużej wagi do partyjności kandydatów. Tu na dole to trza po prostu robić swoje i tyle. Pewnie, że przydają sie kontakty wyżej, ale czy to zawsze przynosi pożytek ogólny taki dla zwykłego Kowalskiego? No nie wiem czy zawsze a wiem , że nie zawsze.

  2. Jak widać nie odpisała, więc pewnie była, choć trudno w to uwierzyć.

   1. była

   2. Była i co z tego ?

     • O ironio... on 23 kwietnia 2014 at 19:03
     • Odpowiedz

     nic … Po prostu nic.

   • uczestnik on 16 kwietnia 2014 at 21:05
   • Odpowiedz

   Są podobno na jakiejś nowej tuchowskiej stronie, zdjęcia z tego spotkania gdzie delegacja z Ryglic prosi posła o wsparcie i błogosławieństwo w wyborach.

  3. To pan Wszołek zdradził panią burmistrz, czy razem byli u Wojtkiewicza?

  • przebudźcie się on 15 kwietnia 2014 at 17:21
  • Odpowiedz

  Czym zasłużyłeś narodzie kochany,
  by tobą żądziły wierutne bałwany.
  Ten co do Belwederu swoje dupsko wtuluł,
  ponoć się narodził z “nadzieji i bulu”

  Kiedyś jak powrócił z ojczyzny Hamleta,
  to się tak wyraził o ichnich kobietach,
  że ich nie oglądał i nie miał ochoty,
  bo są grube, brzydkie niczym kaszaloty,

  A ja sobie myślę bądź cicho przygłupie.
  Popatrz się półhrabku kogo masz w chałupie.
  Premiera też mamy kaszuba rudego,
  nie powiedział prawdy słowa ni jednego.

  Nienawistne ślepia i zawzięta mina,
  bylejaki premier, marna piłkarzyna.
  A ta jego partia, dajta spokuj lepi
  do rąk tylko gówno im się nie przylepi.

  I tak sobie myślę gładząc się po brodzie,
  była by już pora. Obudź się Narodzie.

   • nie śpij- myśl on 15 kwietnia 2014 at 18:00
   • Odpowiedz

   Czy nie widzisz że jesteś manipulowany kiedy opluwasz władze swojej ojczyzny wybrane w demokratyczny sposób.Lepiej by twoja układanka częstochowska dotyczyła Putina , lub Merkel lecz najlepiej scen z życia wiejskiego bo to co piszesz; Nie ma uroku ty ruski buroku.
   KOMU ZALEŻY BY POLACY BYLI ZWAŚNIENI ?

    • nie śpij- myśl on 15 kwietnia 2014 at 18:14
    • Odpowiedz

    Już są na forum kundle Putina,
    Więc się zabawa znowu zaczyna.
    Wódę wypili, ogórki zjedli
    I przed kompami szybko zasiedli.

   1. Tak bardziej poważnie to fora , no to może nie , ale w takim Onecie oj mocno agenturalne wpisy i mamienia, ale szybko się nasi z tym rozprawiają oj nad podziw szybko. W sieci wojna na dobre od dawna.

     • nie śpij- myśl on 15 kwietnia 2014 at 20:19
     • Odpowiedz

     Polityka zagraniczna , a zwłaszcza propagandowa była zawsze mocną stroną Rosji dlatego należy zwracać uwagę na to co komu służy. Najbardziej mnie drażni nieświadomość , niektóre wpisy służą wprost interesom obcych państw , całkiem przykry jest fakt że Kościół Polski bardzo krótkowzrocznie zachowuje się w stosunku do Polskiej Racji Stanu – angażując się w bieżącą politykę . Mam wrażenie że udostępnienie mocy stacji nadawczych na terenie państw sowieckich a będących w posiadaniu KGB dla Radia Maryja. Wpisuje imperium medialne Rydzyka w działanie na rzecz obcego państwa. Gdyby programy miały charakter tylko ewangeliczny zapewne nie stać by było Rydzyka na opłaty dla tych nadajników. Częste wypowiedzi wzywające do wyjścia na ulice i destabilizacja naszego kraju chwała Bogu się nie powiodła. Oczywiście nie odmawiam kościołowi brania udziału w kampaniach wyborczych ale po rozstrzygnięciu należy szanować wolę większości bo na tym polega demokracja. Inna rzeczą jest branie odpowiedzialności za swoich protegowanych w wyborach. Niestety w tym miejscu polityka proboszczów nie jest konsekwentna.

      • nie anonim on 15 kwietnia 2014 at 21:57
      • Odpowiedz

      Oczywiście, że Kościół/Kościoły powinny brać udział w kampanii tak wlaśnie otwarcie. Nastepnie w czasie ciszy wyborczej – ambony milczą! No i szanowanie wyniku wyborów. Nawet dopuszczam, że proboszcz powiedzmy , tam w czasie kampanii się opowie jak zagłosuje. A niechby i z ambony.

     1. Polska to niepoważne Państwo rządzone przez Niepoważnych ludzi. Putin to wytrawny gracz i skuyeczny polityk. Wykiwał naszych pajaców z rudym, Radziem i prezesem na czele Skompromitowali się popierając banderowców z “Prawego sektora” by obalić Janukowycza, a Putinowi o to chodziło bo puki Janukowycz byłby u władzy to łapy po Krym by nie wyciągnął. UE IUSA są dziś tak słabe że aż niedołężne. Nasi “wspaniali mężowie stanu” teraz żebrzą o bataliony NATO bo skutecznie rozpieprzyli naszą armię a chyży ruj fotografuje się na tle F16 przysłanych przez USA tylko mało kto wie że są one bez uzbrojenia tak na wszelki wypadek by Putina nie wkurzyć.To nie kto inny tylko Tuj Chusk uknół z Władimirem intrygę która doprowadziła do katastrofy w Smoleńsku. Czy to była Polska Racja Stanu? Tak jak z Ryglic śmieją się okoliczne gminy, tak z Polski śmieją się okoliczne Kraje.

     2. Moim zdaniem głównym, może nie inicjatorem, ale potem sponsorem i popierającym Majdan były, są USA. Jak to bywa w rewolucjach do głosu i wpływów dochodzą silni, bezkompromisowi w tym przypadku to Banderowcy. Nie wydaje mi się, aby nasi politycy jeżdżący tam na Majdan oraz nasze władze popierały Banderowców. Polacy poparli idee wejścia Ukrainy do UE a tym samym poparli Majdan. Dowód na to jest oczywisty – reakcja zwykłych Ukraińców na Polaków i Polska flagę. Tak, więc tutaj niema co zarzucać naszym politykom zbytnio. Jest druga strona medalu. Słabość, niechęć, nieumiejętność UE rozwiązania tego problemu. Rosja? Cóż Rosja, szkoda zwykłych Rosjan (nawet nie wiecie jak bardzo podobni są do nas), szkoda, że takie mają władze. ok.

     3. c.d
      Prawda wyzwala. Sytuacja jest poważna i kłótni wewnętrznych nie ma co uprawiać. Tłumoki za mocne słowo – sorry, ale intelektualnie Kaczyński ma przewagę w tematach polityki zagranicznej, ale i nie tylko nad konkurencją polityczną. Kampania w wykonani PO do PE bazuje na zarządzaniu lękami Polaków. Wesoło nie ma, lecz rozbudzanie lęków, to wielki błąd!

    1. Prawda wyzwala. W Polityce zagranicznej Kaczyńscy mieli (i ma) rację a tłumiono ich głos. Tłumili ten głos tzw. tłumoki. Politycy i dziennikarzyny marne.

     http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kaczynski-trzeba-powstrzymac-putina-jezeli-tego-nie-zrobimy-to-polska-bedzie/byf2v

    • majdan Putin urządził on 17 kwietnia 2014 at 19:03
    • Odpowiedz

    Jak widać banderowcy i pożyteczni idioci nie śpią co nie znaczy że myślą. Co by było gdyby vanda wywrotowców opłacanych przez obcą razwiedkę podjudziła motłoch i urządziła taki “majdan” w Warszawce? Co byś wtedy ciołku napisał. Demokratyczności wyborów na Ukrainie które wygrał Janukowycz nie kwestionował żagen kraj UE to po kiego było popierać motłoch domagający się ustąpienia władz? Od tego w demokracji są wybory. Nasi pożyteczni idioci zachowali się tak jak tego oczekiwał Putin. Stara łacińska maksyma mówi “Ten uczynił kto odniósł korzyści”

     • O Majdanie on 17 kwietnia 2014 at 19:59
     • Odpowiedz

     Jeżeli zostanie zrobione co mówi Ławrow, to Majdan na trwale zapisze się w historii rozwoju Europejskości. Tak czy siak się zapisze, ale po słowach Ławrowa i oczywiście ich realizacji nastąpi to o wiele szybciej. Oby!

     http://wiadomosci.onet.pl/swiat/lawrow-jest-porozumienie-w-sprawie-ukrainy/nbt35

      • żyrandolowy broncio on 18 kwietnia 2014 at 17:32
      • Odpowiedz

      http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/456601,ekspert-rosja-wygrala-rozdanie-w-genewie.html
      Kto tu z kogo struga wariata.

      • Ó czy U on 18 kwietnia 2014 at 18:09
      • Odpowiedz

      Jaki …. taka …. Dajcie spokuj. Ortografia zamierzona.

  1. ze 2, 3 razy to przeczytaj i komentarze pod tym, z raz chociaż. 2,5 tyś. komentarzy tylko

   http://wiadomosci.onet.pl/swiat/foreign-affairs-aleksander-dugin-stoi-za-aneksja-krymu/z67q6

  • tak myślę on 15 kwietnia 2014 at 12:59
  • Odpowiedz

  Ludzie mówią że Połoskowa z PIS , bo PIS ją przecież popierał w wyborach i księża i teraz też startuje.
  To pani Krysia na pewno nie z PIS, chyba że razem z burmistrzową .
  Ale Ona by z PIS nie poszła, nie wierzę.
  To ku…two by było.

   • stary wiarus on 15 kwietnia 2014 at 14:16
   • Odpowiedz

   Jo całe życie brzydziułem sie dwoma rzecami płolityko i kurestwem. I chłoć troche wiosen przeżułem to dopiro niedoeno płołapołem sie ze to jedno i to samło. Chłoć w kurestwie to jesce jakiesi zasady łobłowiozujo.

   1. cap?

 4. Noo doczego to sie posuna byle zlapac sie koryta

 5. Ale tych kandydatow na burmistrza sie narobilo Poloska,Gieracka,Marcinek wszyscy z Ryglicdotego jeszcze Olszowka i Augustyn no no bedzie co wybierac! Ponoc kolo pan ma swojego faworyta i bylo po blogowienstwo u posla Wojtkiewicza z pis .Ale jaja platworma w pisie.czy ktos zna szczeguly?

  1. co ! u Wojtkiewicza? już niżej upaść nie można

    • zapewniam on 15 kwietnia 2014 at 09:14
    • Odpowiedz

    że można upaść niżej tzn. do platformy oszustów w skrócie PO

    1. w PO po poparcie już wcześniej byli

    2. Niech mi tu ktoś powie czym różnią sie od siebie te partie? Naprawdę nie widać róznicy. Upsss, jest jedna . Jedna z tych partii jest u steru.

     1. Dodać warto, że spory miedzy nimi są wręcz często celowe a ludzie to kupują. Ziobry a bardziej jeszcze Gowiny pokazują coś nowego. SLD , Palikot , o to już różnica.

      • taka różnica on 15 kwietnia 2014 at 11:26
      • Odpowiedz

      no tak ziobry odrzutki z pis, a gowiny odrzutki z po, taka różnica

     2. Wiesz, zależy z jakiego powodu odrzutki. Często nie odrzutki lecz z wyboru własnego odeszli. Odrzutki złe słowo . Lepsze słowo – frakcje.

     3. Odrzutki fajne, fajne. A nasz Pawełek to z jakiego odrzutu jest, chyba już ze wszystkich parti go wyrzucili.

     4. Trzeba precyzować. Co innego zostać wyrzuconym z partii , pracy uczelni, klubu spotrowego a co innego samemu zrezygnować z partii, itd.

     5. Np. oficjalnie było w mediach podane o wyrzuceniu z PiS radnego powiatowego Cieślikowskiego. Augustyn lata temu został wyrzucony z PSL, ale tez słyszałem, że sam zrezygnował. Precyzja , precyzja i jeszcze raz precyzja.

     6. wielka mi różnica, jak popadł w niełaski i od koryta odsunęli to rezygnował i poszedł do innego koryta, taka prawda, Paweł zawsze blisko koryta był

     7. Poszedł, poszedł, bo to sobie można tak prosto pójść. Trzeba jeszcze by chcieli przyjąć gdzie indziej. Ko Tobie broni se też gdzieś pójść? Wiem – powiesz może – mam wstręt do polityki itp, nie bawię się w to. Niektórzy w to idą i tyle, nie zmienisz tego. Ponadtto jeśłi mowa o PA, to wciąż jest wybierany przez wyborców.

    3. pierdoły piszecie przecież Marcinek z Karasiewiczem się umawiał a Bochenkowa jest za nim no to jak PIS coś tu chyba nie gra

    4. Ty tam nie upadniesz bo głupków tam nie przyjmują.

  2. nie chce mi się wierzyć, pani Bochenkowa jest madra kobieta i takich rzeczy by nie zrobiła bo wie że zmarnuje to co sobie wypracowała

   1. do biskupa na audiencję sie wybieraja podobno

   2. Pani Krysiu niech Pani napisze że to nie prawda zanim ludzie zaczną gadać.

  • Sieciocholik on 14 kwietnia 2014 at 18:47
  • Odpowiedz

  Internauci fajnie wyłowili tą kwestię na tym forum gminnym.

  Prezes chyba nie zna ustawodawstwa odnośnie oczyszczalni przydomowych i dość uparcie stoi na stanowisku, że gdzie sieć w zasięgu tam nie można mieć przydomówki. Czy czasem nie jest tak, że nadejdzie data do której mieszkaniec będzie musiał sie określić z czego będzie korzystał z sieci czy przydomówka. Minus przydomówki – odwożenie osadu co ponoć ma być b. drogie i Tuchów nie będzie przyjmował. Może dlatego jest plan robić magistralę do Lubczy by domy w jej zasięgu niejako postawić przed faktem, bo jak nie zdecydują do ustalonej daty co chcą mieć, to wówczas z mocy ustawy pozostanie sieć. Może w taką grę się gra? Jakby trochu nie o wszystkim sie mówi tak wprost jak chłop chłopu , baba babie. W Joninach prezes mówił, że z chłopa pochodzi jak i Joniniacy. (chyba tak się to pisze)

  • Kawa na ławe on 14 kwietnia 2014 at 08:41
  • Odpowiedz

  Trzeba ludziom powiedzieć w wprost ,że to co Karasiewicz podpisał i podjął decyzje o wodociągowaniu i kanalizacji jest wymogiem wstąpienia Polski do uni

   • dlaczego on 14 kwietnia 2014 at 18:31
   • Odpowiedz

   Panu Karasiewiczowi była złożona oferta by razem z gminą Skrzyszów zostać współudziałowcem Tarnowskich Wodociągów niestety p Karasiewicz nawet nie znalazł czasu by przyjść na spotkanie.

    • do dlaczego on 14 kwietnia 2014 at 20:06
    • Odpowiedz

    To dlaczego Zalasowa Północ jest podłączona do Tarnowa ? Chyba jednak był na spotkaniu

    1. To zobacz ile za wodę płaci Skrzyszów a ile Zalasowa i będziesz miał odpowiedź czy był?

 6. DO mieszkańca; to ty człowieku zrozum że najpierw trzeba wybudować zasilanie a potem sieć rozdzielczą ja czytam ze zrozumieniem a Ty?

  1. sie nie mogę nadziwić co ten aktyw Platformy miłości wypisuje . Jak będzie główny to można podłączyć chyba w przyszłości odbiorów (zakładam że pieniędzy jest tylko na główny . W razie wysychania studni na większą skale może być to jakieś wyjście . ostatecznie lepiej tak niż wcale . Pani kandydatka uważa zę lepiej wcale ? Woda to podstawa życia przypominam towarzyszom .

   1. Nawet Paweł nie wierzy że będzie woda w Lubczy w kranie tylko na bankowy działce głębinówke wykopał.

   • mieszkaniec on 14 kwietnia 2014 at 08:45
   • Odpowiedz

   Oj Tomek czy jak Ci tam głupoty piszesz a potem sie dziwisz czemu taka woda droga.

 7. Nie odrazu Kraków zbudowano do Lubczy

  • konserwatysta on 14 kwietnia 2014 at 01:44
  • Odpowiedz

  żadnej ,,Baby” na stołku burmistrza ryglic

   • mieszkaniec on 14 kwietnia 2014 at 07:07
   • Odpowiedz

   Paweł daj se spokój i zajmij się polityką w stolicy i swoim biznesem a u nas na wsi już nie mieszaj i zabierz ze sobą Cieślikowskiego.

   1. i Władka z Zalasowej tez weź do stolicy, a POłoskiej wypłacie emeryturę z zakazem pracy na terenie gminy to gminą się odrodzi

  1. i Augustyna,
   Ciślikowskiego,
   sołtysa Władka i im podobnych ciągle będących u koryta

 8. I jeszcze jedno widać jak na dłoni Pani Aniu ten wasz ryglicki egoizm że jak wybudowano wodociąg do Ryglic to reszta może do wychodka chodzić? My też gówno chcemy spłukać.
  Pani Aniu chcę panią uświadomić że na studnie głębinowe też potrzeba pozwoleń itd ,itd trzeba stacje uzdatniania wody. A zresztą to pan Karasiewicz nie chciał wody z Kokocza bo wolał Bogocie pozwolić wydobywać kamień . I niech Pani da sobie spokój z tym manieniem ludzi MOŻE by gmina zastanowiła się nad zmianą operatora bankowego i by BYŁO TANIEJ I OSZCZĘDNIEJ!?

  DOBRANOC

  1. No faktycznie se gówno spłukasz ale jak se wody wiaderkiem z wodomatu przyniesiesz bo w kranie to napewno z tego wodociągu nie będzie.

   • tak myślę on 14 kwietnia 2014 at 06:47
   • Odpowiedz

   Ale Wam Terenia robi wodę z mózgów.

   1. ale bezradni głosowali za kasą na promocję nie gminy, ale gwiazdy Tereni.
    oni liczą ze dalej będą siedzieć po kątach sali obrad i brać diety, a radny Januś zawsze jest gotowy tropić afery

     • taka różnica on 29 kwietnia 2014 at 08:49
     • Odpowiedz

     chyba Papuga nie Januś

     1. Radny Papuga z wdzięczności za zatrudnienie córki nie pije nawet na sesji mineralnej aby zmniejszyć koszty reprezentacyjne. natomiast zobowiązał się publicznie płacić za 40 m3 wody co miesięcznie pokryć częściowo niedobory zużytej wody. Za taką postawę winien być radnym przynajmniej na 5 kadencji.
      Radny Januś na zebraniu wiejskim w Zalasowej podjął się wytropić podkradaczy wody w ilości 43 % całego zużycia, co jest rekordem świata niegospodarności.
      Natomiast jaśnie nam panująca TP ze świtą zapomnieli zamontować liczniki na oddanej sieci wodnej. Ale gdyby to zrobili normalnie to nie mieli by co robić, a tak to rozwiązują problem który sami swoją niewiedzą zgotowali, a mieszkańcy muszą za to płacić.

   • do oszczercy!!!!!!! on 14 kwietnia 2014 at 08:25
   • Odpowiedz

   Ani na Kokoczu nie wydobywają kamienia ani wody z Kokocza nie wystarczy dla wszystkich. Po co się wysilasz ? Karasiewicz zaprojektował wodociągi wystarał się o pieniądze a pani z NJ. to przejęła i sp…….liła bo nie ma o tym bladego pojęcia. Zapytajcie w Tuchowie o naszą burmistrz to się tylko za nią wstydu najecie.

    • Karasiewicz on 14 kwietnia 2014 at 12:09
    • Odpowiedz

    zaprojektował wodociągi , wszechstronnie utalentowany był , ale z Kokoczem mu nie wyszło ,to znaczy wyszło ale nieładnie

   • mieszkaniec on 14 kwietnia 2014 at 08:39
   • Odpowiedz

   w banku w Ryglicach za śmieci do gminy zapłacisz za darmo tak samo jak w Lubczy i Zalasowy to gdzie bedzie taniej.

   • jak Tomek on 14 kwietnia 2014 at 20:32
   • Odpowiedz

   Tak właśnie rozumują kandydaci z Ryglic i Zalasowej , byle oni mieli. Dlatego czas na burmistrza z innej miejscowości

 9. ,,Pisałam na tym blogu w marcu ubiegłego roku i powtórzyłam w tym roku, że trzeba budować sieć wodociągową i kanalizacyjną wokół głównych nitek wodociągu i kanalizacji”,pani Aniu daj Pani sobie spokój z tym kandydowaniem to zdanie świadczy o pani przygotowaniu do rządzenia ,jak można coś budować jak czegoś niema ? Z resztą to Pani serdeczny kolega Bernard Karasiewicz zgotował nam taki los, że bez społecznych konsultacji jako ,,cesarz” podjoł taką decyzje.

   • mieszkaniec on 14 kwietnia 2014 at 07:02
   • Odpowiedz

   Człowieku najpierw zrozum potem pisz. Co Ci z głównej rury jak nie będziesz miał odgałęzienia do domu jak i tak wody miał nie będziesz i jeszcze za nią zapłacisz duże pieniądze, wszyscy zapłacimy z gminnej kasy. Ten wodociąg do Lubczy to czysty chwyt wyborczy Połoskowej. Dowiedzcie się kto będzie miał wodę jak go wybudują. Zapytajcie kiedy będzie woda w domu, bo na razie to będzie ale w centrum i w wodomacie. Taki będzie w Lubczy wodociąg.

  • Awans społeczny on 13 kwietnia 2014 at 22:01
  • Odpowiedz

  Jak wam Połoskowa pobuduje wodomaty to będziecie mieli wodę droższą niż benzyna

  • Małgosia on 13 kwietnia 2014 at 21:08
  • Odpowiedz

  Dziękuję Pani Gierackiej za zajęcie stanowiska.i wyjaśnienie mimo,że to nie był jej obowiązek. Przeciętny mieszkaniec nie wie jak i co -jego interesuje ile musi zapłacić ze swojej kieszeni . Niestety nasze władze nie znają sytuacji materialnej swoich wyborców dla nich 100 zł czy 200 zł nie ma różnicy.Nasi mieszkańcy ponoszą jedne z najwyższych opłaty w okolicy na wszystko w czym maczają palce -ustalają włodarze, (fajne opracowanie było na portalu Ryglice-okolice ).
  Dodam ,że szukam na stronie Gminy wszelakich informacji , wszystko matacz-one, nieuzupełnione, brakuje informacji , niektóre wpisy na początku kadencji i dalej cisza , puste -czy nic się już nie robi od 3 lat czy wstyd pisać , czy jakie powody -pisze się głupoty , prawie takie jak na Facebooku, strony całe czerwone od sukienek i płaszczyków ale zero konkretów, reklama ważna ale chyba bez przesady, ja na stronie szukam informacji , które dotyczą Gminy i nas mieszkańców bo od wieczorów poetyckich i innych info z tej branży to mamy GOK, można chyba zobaczyć na inne Gminyi naśladować lepszych,tyle się już mówiło ale do żadnej Uchwały Rady nie ma komentarza-uzasadnienia, wyjaśnienia- bo po co ciemnej masie można zamówić zespół muzyczny raz do roku za 50 tys. zł albo za 100 tys.zł i to im ma wystarczyć, morda w kubeł!Miało być czytelnie, klarownie , jawnie 🙂

   • a no, a no on 13 kwietnia 2014 at 21:16
   • Odpowiedz

   Też fajnie Małgosia to opisała. Urząd cienki a kultura do Ośrodka Kultury na strony www faktycznie dobrze zauważone.

  1. Droga Małgosiu. Jakbyś tego nie liczyła to i tak mieszkaniec 100% stawki zapłaci z własnej kieszeni. Innej możliwości nie ma. Gminie pieniążki z nieba nie spadają i żeby Ci dopłacić musi najpierw Ci zabrać i to dużo więcej.

   1. Jak radzić, to radzić. Taki temat pod dyskusję. Przejęcie Dorzecza Białej przez Tarnowskie Wodociągi.

     • Tarnowskie on 13 kwietnia 2014 at 23:16
     • Odpowiedz

     bogate widać po budowlach i biurach jak bogate. Może i stać by je było przejąć Panie Okoniu Zielony

   • Do Małgosi on 13 kwietnia 2014 at 21:42
   • Odpowiedz

   TO nie był jej obowiązek wyjaśniać, ale zaczyna sie kampania wyborcza. Dobry Burmistrz dba o dobro ludności i budżet ,a dopłaty są z budżetu

    • Anna Gieracka on 13 kwietnia 2014 at 22:10
    • Odpowiedz

    Tak, dopłaty są z budżetu. Ale i budowa dróg jest z budżetu, utrzymanie szkół z budżetu, odśnieżanie z budżetu, kamień na drogi z budżetu, chodniki z budżetu, oświetlenie z budżetu i cała reszta. Tak samo wodociągi są z budżetu i kanalizacja z budżetu. Różnica jest tylko w tym, że nie gmina je buduje tylko Dorzecze. Ale robi to w zastępstwie gminy i to właśnie gmina powinna za to płacić, bo gmina zleciła Dorzeczu te inwestycje. Wodociągowanie i kanalizowanie należą do ZADAŃ WŁASNYCH gminy tak jak wszystkie wyżej wypisane zadania. A dopłaty to nic innego jak finansowanie tych inwestycji. Mieszkańcy powinni zapłacić za wodę i ścieki a nie za inwestycje, bo nie płacą z własnej kieszeni za przejazd drogą, za dziecko w szkole, za świecącą lampę, czy za odśnieżoną drogę. Pieniądze na to idą ze wspólnego budżetowego worka, a nie każdy ma dziecko w szkole, nie każdemu potrzebne lampy, nie każdemu wodociąg, nie każdemu orlik w Kowalowej, nie każdemu luneta na Kokoczu i nie każdemu potrzebny plac targowy.
    Gminy nie można dzielić na lepsze i gorsze części. I nie można mówić, że ktoś za kogoś coś płaci, bo wszystko idzie z jednego budżetowego worka, do którego też nie po równo wrzucamy.

     • Gratuluję on 13 kwietnia 2014 at 22:39
     • Odpowiedz

     To jest właśnie profesjonalizm Pani Ania wie o co w tym wszystkim chodzi. Jeżeli miał bym powierzyć swoje finanse to tylko profesjonaliście -Orłu , a nie papudze w czerwonym.

     • nigdy więcej żadnej baby on 14 kwietnia 2014 at 08:44
     • Odpowiedz

     Droga Pani
     Jak się Panią czyta to ręce i portki opadają.
     Niech wreszcie Zaświra w Pani łepetynie że za wszystko płacimy z własnej kieszeni i niech Pani skończy z tą socjalistyczną utopią. Za drogi płacimy w każgy, litrze paliwa glatego zamiast 2zł kosztuje prawie 5. I za wszystko inne płacimy w pozostałych podatkach dlatego na coraz mniej rzeczy nas stać bo nas doi państwo opiekuńcze.
     Proponuję aby wybrać Panią na burmistrza, całe pobory przelewać na konto Gminy, a Pani się wtedy o nas zatroszczy. OCZYWIŚCIE ZA DARMO wg Pani filozofi.

      • mieszkaniec on 14 kwietnia 2014 at 09:01
      • Odpowiedz

      Ale widać że Ci wszystko jedno na co Twoje pieniądze idą i jaki z tego pożytek.
      Jaki pożytek z tego wodociągu jak tylko ludzie przy głównej rurze wode mają.
      Jak ludzie pytali na zebraniach kiedy woda będzie pod lasem to usłyszeli że nie wiadomo kiedy. Bistuszowa wojowała to im pewnie wybudują.

     1. cha, cha , cha, najpierw pokaż chłopie że te portki nosisz i się podpisz tak jak to Gieracka zrobiła, ciekawe co na to Twoja żona wtedy powie, jak ją oczywiście masz

      • z zebrania on 14 kwietnia 2014 at 10:48
      • Odpowiedz

      Prezes mówił na zebraniu że wszystkie gminy dopłacają do wody i ścieków tylko Ryglice najmniej i dlatego tak drogo, to wszędzie są sami idioci. Chyba jednak coś jest nie tak w Rygliach. W Tuchowie z tego co wiem to dopłaty są już dawno. U nas też kiedyś były ale zostały zlikwidowane.

      • wyborca on 14 kwietnia 2014 at 10:51
      • Odpowiedz

      Najśmieszniejsi właśnie są schowani w sieci, niejawni mądrzy wszystkowiedzący. Jest np. fb i cóż tu za problem powiązać wypowiedź z swojego fb z wypowiedzią tu. Sorry, ale takie czasy sieciowe, taki klimat.

     2. W Tuchowie dopłaty są ale Burmistrz Tuchowa nie opłaca Tarnowskiej TV co chwila.
      Burmistrza Cieżkowic i wójta z Rzepiennika też w telewizji nie ma i jakoś żyją. Nasza Tposka bez telewizji ani rusz a to kosztuje i to słono z naszych kieszeni.

     3. Do tego co mu spodnie opadły.
      Oczywiście, że płacimy ale jakby Tobie zaświrowało w łepetynie to byś wiedział że w gminie są nasze pieniądze i możesz płacić za ścieki 15 zł. lub 25 zł. Dla Ciebie to różnicy nie ma. Dla innych inteligentnych różnica jest znacząca. To jest ta różnica w dojeniu.

      • z babami precz on 14 kwietnia 2014 at 12:32
      • Odpowiedz

      Do wszystkich obruszonych.
      Ja nigdzie nie napisałem że 15, a 25 zł to dla mnie nie różnica i że jak gmina dopłaca to źle. Mnie poprostu wkurza i działa jak płachta na byka kiedy jakiś dureń wciska mi że jeśli gmina (Państwo) coś dotuje to nie jest to z mojej kieszeni tylko z nieba spada. No cóż jest mnóstwo takich którzy wierzą w smartfony za złotówkę

     4. Od 3 czerwca 2013 r TarnowskaTV zrobiła ok. 50 filmów, które z pewnością zlecił urząd (filmów jest więcej, ale pewnie nie zlecone). przez ponad 10 miesięcy zrobiono jakieś 50×500 zł=25 tys. zł.

     5. Nie lepiej to było iść na Pszenną i by sobie zrobiła nagranie może nawet za free. Tylko żeby szła jak sucho bo Pszenna nie jak Łyczków porobiona

      • Do Kafki on 14 kwietnia 2014 at 20:53
      • Odpowiedz

      Czy to prawda że te filmy są płatne,bo ręce mi opadły

     6. do Kafki. A nie jest aby tak też czasami, że media również zabiegają o wywiady by mieć oglądalność? Odwrócę – może to jeszcze zarabia sobie TP na tym. Druga część – żart

     7. A tak przy okazji 25 tys. zł to daje 2,5 tys. na miesiąc. Czyli mamy kolejnego “cichego” pracownika gminy. Trzeba dodać radio i prasę. Choć wiadomo, że promocja troszkę powinna być w mediach, ale żeby takie marnotrawienie?

      Czasem media zabiegają np. w gminie Szerzyny nakręciły 5 filmów! (pewnie zabiegała tarnowska :-)), w gminie Tuchow łacznie 34 filmy, ale wątpię czy chociaż 5 było zleconych przez tamtejszy urząd…a w gminie Ryglice 50 wygląda na zlecone- proszę sobie policzyć i zobaczyć jakie tematy. Choć łącznie tam tu ponad 60 filmów- i pewnie są zlecone nie przez urząd. Czasem tak jest, że ktoś ściąga tv a TP jak się dowie o tym to w te pędy do tv 😉
      http://tarnowska.tv/aktualnosci/grupa/26,ryglice.html

     8. Sieć jest wielka, coraz większa – brawo Kafka

     9. Można jeszcze dodać, że Tereś w znaczący sposób wpłynęła na rozwój młodej firmy – tv. Bo zastrzyk nie mały. W końcu pan radny gminy Tarnow powinien być wspierany przez sąsiednie gminy…. to taka norma chyba, ale niezrozumiała jakoś.

     10. Żeby tylko jozek nie usłyszał teraz – Józek, nie daruję ci tej nocy (tego wpisu) …. [żart oczywiście]

      • Józek2 on 25 kwietnia 2014 at 15:47
      • Odpowiedz

      I jeszcze trzeba dodać, że w sensie ścisłym tarnowska.tv to nie jest żadna telewizja. Telewizja jako tako nadaje w eterze i w Polsce musi mieć na to koncesję. Omawiana tu tzw. telewizja to tylko w nazwie ma słowo “telewizja”, a tak naprawdę to po prostu portal internetowy i więcej nic poza tym. Można w necie sprawdzić co jest telewizją a co nią nie jest. Co najwyżej można mówić jedynie o telewizji internetowej. Tarnowska.tv nadaje filmy tylko i wyłącznie poprzez internet. Największą telewizją według takiego myślenia trzebaby nazwać YpuTube, a przecież nikt nie mówi na niego telewizja.

      • o widzisz on 25 kwietnia 2014 at 15:55
      • Odpowiedz

      o widzisz, nie wiedziałem, że to takowe klocki są

      • Józek2a on 25 kwietnia 2014 at 16:16
      • Odpowiedz

      Nawet nie bardzo jest to telewizja internetowa- np. Ipla.tv ma kanały, mimo że nie transmituje w eterze, to nadaje live. Podobnie radio internetowe- nadaje live i trzeba tu specjalnego zezwolenia, koncesji. Tarnowska to tylko portal, strona internetowa. Na dobrą sprawę lepszeryglice.cba to też telewizja? – tak samo nagrywa kamerą 🙂 Jak bym nagrywał np. rozmowy i coś tam jeszcze i puszczał to potem na blogu to będzie to już radio? Oczywiście panie sikają na widok napisu tv 🙂

     11. heheh to ci dopiero telewizja. Przeto większa oglądalność może i lepsze cba ma nawet .

      • Chwila, chwila on 25 kwietnia 2014 at 16:49
      • Odpowiedz

      Bo tu się czyta że idą pieniądze na wywiady dla tarnowskiej tv. Więc jak to sobie taki sobie portal toć może korupcja tu zagościła. Może należy sikać na nie tv a cba?

     12. Kafka skąd info takie ma?

     13. Wystarczy zapytać w tarnowska.tv (kontakt) za ile zrobią film… może uda się taniej, może za darmo, może drożej… Tak czy tak, mimo, że sobie sam tak policzyłem, to jednak nie wiele się mylę. Zresztą podanko o informację publiczną do UM i niech podadzą ile wydano na promocję, na media…. I wszystko będzie jasne. Chyba UM nie chce ukrywać tak ważnych działań dla wspólnego dobra jakim jest promocja gminy 🙂 no nie?

     14. Tarnowska tv ? Takie sobie dziennikarstwo , bardzo średniej jakości.

      • Wyciąg z budżetu on 26 kwietnia 2014 at 22:20
      • Odpowiedz

      Rozdział budżetu 75075 Promocja jednostek samorządu terytorialnego
      34 520,00 zł. Taką kwotę planują na promowanie Burmistrza w mediach.

      • Wyciąg z budżetu dodatek on 26 kwietnia 2014 at 22:56
      • Odpowiedz

      To jest niczym w stosunku do deficytu budżetowego który określono na blisko 2 miliony zł Wyciąg z Budżetu 2014 rok.
      A.DOCHODY 33 567 499,04
      B. WYDATKI 35 499 086,04
      C. DEFICYT -1 931 587,00 to oznacza że zaplanowano wydatki o prawie 2 miliony wyższe od dochodów co jest pokryte z kredytów i obciążają one przyszłą Radę Miejską.

     15. Ciekaw jestem jak wyglądały te kwoty 3 lata temu, przed objęciem urzędu przez ludzi z szerokim gestem. Macie takie informacje o ile wzrosło zadłużenie gminy?

      • prawda brutalna on 27 kwietnia 2014 at 00:06
      • Odpowiedz

      Nowa rada będzie mieć te obciążenia w du… a cóż dopiero kandydaci na nowych radnych, Dla nich na diety zawsze się znajdzie kasiorka, podobnie jak i na promocję

     16. Tylko że rada zdecydowała że kolejne 50 tys. nie dostanie urząd na promocję- warto to uwzględnić. Było więc ponad 80tys.

     17. Sumy wielkie na promocję a wątpliwe czy będzie promocja do drugiej kadencji. Bardzo wątpliwe.

     • do 100% chłopa on 14 kwietnia 2014 at 12:43
     • Odpowiedz

     Gieracka pisze że “I nie można mówić, że ktoś za kogoś coś płaci, bo wszystko idzie z jednego budżetowego worka, do którego też nie po równo wrzucamy.”
     Więc nie pisze że manna z nieba leci tylko że z podatków ten worek budżetowy jest do którego wszyscy wrzucamy. Z naszych podatków, które teraz są bez sensu wydawane.

   1. Czy Pani Gieracka ma być Burmistrzem. Z całym szacunkiem, ale ma Pani dobre stanowisko,a my mamy dosyć Kobiety Burmistrzem

     • mieszkaniec on 13 kwietnia 2014 at 22:32
     • Odpowiedz

     Mów za siebie. My to znaczy kto?

     1. obsługuje gminę,dyrektorka ma pewnie wgląd w operacje finansowe gminy ,mam wątpliwość czy taki układ przy kandydowaniu jest etyczny

      • mieszkaniec on 14 kwietnia 2014 at 09:35
      • Odpowiedz

      Operacje finansowe gminy są jawne dla mieszkańców. To tak gdyby ktoś tego nie wiedział i wszystkie dane finansowe gminy powinny być na stonie internetowej gminy publikowane. Finanse gminy to nie jest żadna tajemnica.

     2. nie były anie nie są chyba w praktyce jawne , a czy teoretycznie powinny być ,moze tak ?

      • wyborca on 14 kwietnia 2014 at 10:04
      • Odpowiedz

      Jakiś czas temu tu czytałem, że jawność finansów będzie wówczas, gdy każda operacja bankowa gminy będzie publikowana na BIP. Co miesięczne wyciągi po prostu.

    1. Nie porównujcie każdej mądrej kobiety do tej baby w czerwonym.

     1. Czy w czerwonym czy szarym to kobiety są do towarzystwa , a nie na burmistrza

      • Kobieta on 14 kwietnia 2014 at 16:49
      • Odpowiedz

      A ja myślałam, że czasy takiego myślenia już dawno minęły. A w czymże to kobiety są gorsze od mężczyzn. Myślałam , że możemy podzielić je tak jak i mężczyzn na mądre i te mniej mądre ale widać trafił się nam jakiś męski szowinista. Pogratulować …

 10. Problem w tym , ze to nie były chrzciny, wesele ani też imieniny tylko spotkanie mieszkańców w sprawach ich dotyczących. Nasi radni i pani Burmistrz też, mają obowiązek uczestniczyć w takich spotkaniach.

   • a no, a no on 13 kwietnia 2014 at 19:56
   • Odpowiedz

   Tym bardziej, że spółka jest gminna, właścicielem są gminy. Wymaga się od ludzi by się organizowali, byli aktywni, itd. Jasne, że obecność demokratycznie wybranych byłaby wskazana i właściwa.

  • Anna Gieracka on 13 kwietnia 2014 at 16:36
  • Odpowiedz

  Na zebraniu prezes wyjaśnił wszystko szczegółowo i dokładnie odpowiedział na wszystkie pytania.
  Prezes mówił kto podejmuje decyzje i jakie. Decyzje podejmuje burmistrz, a prezes je tylko wykonuje bo jest pracownikiem spółki, a spółka jest własnością gminy.
  Burmistrz nie zabezpieczyła w budżecie pieniędzy na dopłaty tak jak to zrobiły inne gminy ze spółki. Rada zatwierdziła ten budżet i ani słowa nie było na sesji o dopłatach.
  Dopiero jak się podniosła wrzawa to Burmistrz wysupłała 5 złotych na odczepne. 5 złotych to jest za mało. Gmina musi dopłacić tyle, żeby ludzi było stać na kanalizację.
  Mówił prezes ile powinni płacić mieszkańcy a ile ma dopłacić gmina.
  Ktoś na zebraniu zadał bardzo dobre pytanie, dlaczego buduje się wodociąg do Lubczy a nie buduje się sieci przy tym wodociągu który już jest, żeby mogło się podłączyć jak najwięcej ludzi i żeby koszty wody były mniejsze. Mieliście odpowiedź, że Pani Burmistrz tak zdecydowała. Wiecie jakie będą konsekwencje tej decyzji, kolejne ogromne koszty po to, żeby w Lubczy stanął wodomat. Ja się pytam, ile powinna kosztować woda w tym wodomacie, żeby się zwróciły koszty budowy wodociągu. Te koszty poniesiemy wszyscy w opłatach za wodę i kanalizację. Ilu będzie odbiorców wody jak nie będzie sieci. Będą ludzie wiaderkami wodę z wodomatu nosić.
  Pisałam na tym blogu w marcu ubiegłego roku i powtórzyłam w tym roku, że trzeba budować sieć wodociągową i kanalizacyjną wokół głównych nitek wodociągu i kanalizacji, żeby mogło się podłączyć jak najwięcej ludzi, bo wtedy będzie pożytek z tej budowy i koszty rozłożą się na większą liczbę osób, a więc będzie taniej. Osobiście tłumaczyłam Pani Burmistrz, że trzeba w budżecie zabezpieczyć pieniądze na dopłaty, że dopłaty muszą być, bo mieszkańcy nie udźwigną takich cen, że trzeba tak budować sieć,rozgałęzienia do domów, żeby podłączyło się jak najwięcej ludzi.
  Wtedy to wszystko miałoby sens, bo wtedy obniżyłyby się ceny i skorzystałoby o wiele więcej ludzi. Nie trzeba być wielce uczonym, żeby zrozumieć podstawowe prawa ekonomi i gospodarki.
  Podam prosty przykład. Kto kupuje następny autobus jak w poprzednim nie ma pasażerów i trzeba do niego dopłacać. Tak samo zapytam, kto buduje kolejne kilometry wodociągu jak z tego wodociągu co już jest wybudowany nie możną korzystać bo nie ma sieci rozprowadzonej na przysiółki i do domów? Odpowiedzcie sobie sami, gdzie sens i logika i kto za to odpowiada.
  Ale jak widać Pani Burmistrz ma gdzieś ekonomię, zdrowy rozsądek i dobro mieszkańców.
  Ja nie boję się swoich poglądów, mam wiedzę na ten temat, bo poświęciłam bardzo dużo czasu na to, żeby przestudiować projekt wodociągowania i kanalizacji realizowany przez Dorzecze i wiem, że prezes mówi prawdę i w pełni się z tym zgadzam.

  1. Jeszcze tylko trzeba ludziom wyjaśnić. Cyt. komentującego tutaj: “Słuchając Prezesa będzie musiał przy domówkę zlikwidować, pytając wyższych władz to mówią że nie będzie musiał zlikwidować”. Ktoś inny pisze, że ustawa to reguluje. Może niech poda link jak ma, bo trudno znaleźć.

    1. Fragment z ustawy – … przyłączenie nieruchomości do sieci kanalizacyjnej nie jest obowiązkowe, jeżeli nieruchomość jest wyposażona w przydomową oczyszczalnię ścieków spełniającą wymagania określone w przepisach odrębnych; …

     warto by jeszcze wygooglować tą ustawę ze strony Sejmu, by już bylo zupełnie pewne, że ustawa aktualna. Mam słabą coś sieć. Wyszukaj, dzięki.

     1. Bardzo Ci dziękuję.

     2. KURCZE tutaj sie idzie więcej dowiedzieć niż ze strony urzędu miasta.

     3. Tutaj chodzi o pomoc jeden drugiemu ,a urzędnikom o wydarcie ostatniej złotówki mieszkańcom

     4. Oczywiście że nie ma obowiązku przyłączenia się do sieci kanalizacyjnej. Wogóle decyzję na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków wydaje Starostwo Powiatowe a nie gmina. Jestem w trakcie budowy takowej. Trzeba zastanowić się jaką oczyszczalnię chcemy zamontować, nastempnie wykonać mapkę działki do celów projektowych, wybrać sobie projektanta, który jest uprawniony i to wszystko nam pięknie zaprojektuje, wyrysuje, uzasadni, zgromadzi dokumentację i złoży w Starostwie Powiatowym żeby zatwierdzili. Jeżeli nie złożą odwolania to można przystąpić do budowy i tyle w temacie. Jeżeli mamy np. biologiczną oczyszczalnię ścieków i wodę z oczyszczalni chcemy odprowadzić do rowu lub innego cieku wodnego to musimy zaopatrzyc się w tzw operat wodny do kompletu. Jeżeli już mamy wszystko wykonane, składamy informację w gminie, że nasza posesja problem ścieków ma w ten sposób rozwiązany. Jest kolejną nieprawdą że musimy osad odwozić gdzieś tam. Owszem jest taki obowiązek, ale z dużych oczyszczalni, gdzie tego osadu jest wiele. Z przydomówki są to znikome ilości i są metody na utylizację bądź biologiczne wykorzystanie takiego odpadu.

     5. Sory za parę literówek, ale pisałem ze smartfona po drodze na zakupy… 🙂

     6. Fajnie się robi, ludzie już korzystają z techniki bardzo i aktywni się robią 🙂

      • szuwarek on 14 kwietnia 2014 at 22:21
      • Odpowiedz

      A jednak gmina ma coś do powiedzenia
      http://www.oczyszczalnie.e26.eu/przepisy-budowlane.php

     7. A więc miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza budowę oczyszczalni ścieków, sama gmina je buduje ludziom. Jeżeli mamy kolektor na działce to może być problem. Ale jeżeli jest oddalony to już problemu nie ma. Oczywiście tereny zalewowe odpadają. W przypadku zrzutu do rowu lub cieku należy wykonać operat wodny. W przypadku rozsączenia lub studni chłonnej należy zachować odpowiednie odległości. Trzeba trochę poczytać i przemyśleć czy na własnej działce można taką inwestycję wykonać. W moim przypadku koszt przyłącza przewyższa koszt budowy, więc wybrałem budowę i dostałem pozwolenie. Jeżeli prezesowi to nie pasi, to proponuję żeby przyłączył mnie gratis do kolektora, w końcu będzie miał jednego klienta więcej, jeśli chce i mu zależy.

     8. Dla Klosa!

      • Propozycja on 15 kwietnia 2014 at 21:29
      • Odpowiedz

      Może kierownictwo Dorzecza czyta forum i zareaguje na propozycję Klosa.

   • wodnik szuwarek on 13 kwietnia 2014 at 20:32
   • Odpowiedz

   Może ktoś światły z gminy przedstawił by bilans ile kosztowała budowa wodomatu w Ryglicach. Jak często ludzie z niego korzystają od chwili oddania do użytku, i jakie ten wodomat przyniósł zyski lub straty. Przydała by się informacja, kiedy inwestycja w postaci budowy tego wodomatu się zwróci.

   Koszt budowy wodomatu w Lubczy, będzie prawdopodobnie wyższy niż w Ryglicach, gdzie sieć wodociągowa już była. Do Lubczy trzeba doprowadzić nitkę wodociągu i zapewne będzie potrzebna przepompownia, aby wodę wypchać na budaki. Gdyby ludziom umożliwić podłączenie się do budowanego wodociągu, to inwestycja powoli by się amortyzowała. Tym bardziej, że kilka lat temu w Lubczy były robione plany i pomiary do budowy sieci wodnej i kanalizacyjnej. Może jeszcze są te plany ważne i koszty były by niższe niż się początkowo wydaje. Jak widać logiczne myślenie nie jest mocną stroną naszych urzędników. Może po prostu przepuścili pieniądze i zwyczajnie nie ma na inwestycje?

    • wodomaty on 13 kwietnia 2014 at 21:10
    • Odpowiedz

    jak myśle to taka rezerwa na wypadek suszy ,mogą sie wtedy bardzo przydać ,to powinno być ale bez jakiś fajerwerków bo 21 wiek jest . a czy na te wodociągi bedzie tyle ludzi żeby sie opłacały to wątpię . o płace w spółce nie pytał ktoś na zebraniu , bo jak ministerialne to będzie kasy brakowało jak w gminie

     • Anna Gieracka on 13 kwietnia 2014 at 21:41
     • Odpowiedz

     Nie chodzi o to, czy wodociągi będą się opłacały. To są inwestycje non profit. Z ekonomicznego punktu widzenia na pewno nie będą się opłacały, tzn. nie będą przynosiły dochodu. To nie jest przedsięwzięcie dochodowe i raczej nigdy nie będzie. Pytanie o aspekt społeczny, czyli czy będą potrzebne mieszkańcom. Na pewno tak. Wody coraz bardziej brakuje. Pamiętacie zebrania wiejskie sprzed lat. Tematem numer 1 były drogi, a tematem nr 2 wodociągi. Wodociąg, podobnie jak kanalizacja, a kiedyś gazyfikacja czy telefonizacja to podstawa cywilizacji. Będą odbiorcy jak ceny wody będą cywilizowane. Co do wodomatu, to sam wodomat nie jest drogi, to jakieś 15 tys. zł. Pomysł dobry, ale na istniejącej już linii wodociągowej. Ale budowanie kilometrów nowej nitki wodociągu do Lubczy za ileś tam milionów po to, żeby po drodze podłączyć kilka osób a na końcu zamontować wodomat to poroniony pomysł, za który wszyscy zapłacimy, a Lubczanie nie będą mieć z tego wielkiego pożytku. Lepiej byłoby na tą chwilę wybudować w Lubczy i innych miejscach, gdzie nie ma wody kilka studni głębinowych i spełniłyby taką samą rolę jak wodomat, a nie kosztowałyby milionów.

  • to mówi ustawa on 13 kwietnia 2014 at 08:48
  • Odpowiedz

  Jeżeli chodzi o przydomowe oczyszczalnie ścieków sprawa jest jasna. Mówi o tym art 5 pkt 2 Ustawy o utrzymaniu porządku i czystoęci w gminach.
  Jeśli nieruchomość przed rozpoczęciem budowy kanalizacji została wyposażona w przydomową oczyszczalnię ścieków spełniającą normy określone odrębnymi przepisami to właścuiciel nie ma obowiązku przyłączania się do sieci. Jest to jego wybór.

 11. Jego działka bo gdy mieszkańcy porobią własne oczyszczalnie , to nie będzie ich skubał z kasy

  1. Właśnie liczyłem na taką odpowiedź, bo właśnie jak to będzie gdy ktoś będzie miał przy domówkę a wejdzie sieć i z tego co wiem nie można odmówić wpięcia się do sieci. Więc będzie musiał przy domówkę z czasem zlikwidować chyba.

   1. Słuchając Prezesa będzie musiał przy domówkę zlikwidować, pytając wyższych władz to mówią że nie będzie musiał zlikwidować

    1. Tutaj właśnie potrzebna informacja taka rzetelna. W sieci nie znalazłam jeszcze. Może ktoś odszukał?

  • ciekawe on 12 kwietnia 2014 at 20:40
  • Odpowiedz

  http://kontrowersje.net/jeste_cip_g_osuj_na_po

 12. Ludzi nawet trochu przyszło.

  1. No nawet gwarno

   1. I szumno.

    1. Prezes cieniutko się tłumaczy z przydomowej oczyszczalni

     1. Nie jego działka jakby.

     2. Mam pytanie ,czy na zebraniu byli radni

     3. Nie było. Z gminy był Pan Zegar.

     4. Widać zależy im na nas

     5. gminy powinien ktoś być na wszystkich weselach i pogrzebach obowiązkowo , a w miarę możliwości na chrzcinach i imieninach 🙂

     6. AROGANCJA widoczna na każdym miejscu radni i Tposka ma nas w d….. ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)