IX Sesja Rady Miejskiej w Ryglicach

Zawiadomienie o sesji oraz porządek obrad TUTAJ

Relacja wideo TUTAJ

az

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/ix-sesja-rady-miejskiej-w-ryglicach/

36 Komentarzy

Skip to comment form

 1. http://ryglice.pl/news/kontrola-wydzialu.html
  Paweł nie rozśmieszaj mnie, Władka chcesz kontrolować, wszak to on ciebie pilnować na urząd przyszedł.
  Banery lepiej posprzątajcie. bo jeszcze który w Beacie zapatrzony do stawu wjedzie. Tylko nie próbujcie tego referatem gminnym robić.

 2. https://poznan.onet.pl/gazeta-wyborcza-corka-b-posla-studiuje-bez-matury-wlascicielami-uczelni-sa-jej/2lncxpe

  Paweł inspiracja dla ciebie, koledzy pomoga, średnie już masz, tu mozesz zrobić wyższe

  1. Skąd wiesz że ma średnie, czyżby gdzieś to opublikował?

   1. Jak Paweł mówi, że ma to mówi.

    1. A wziolby ksero świadectwa wrzucił na gminną i kilku świadków z szkolnej ławy przedstawił i po sprawie. Jeszcze trochę a ludziom się znudzi ?

     Na to niech nie liczy

     1. Liczyłem zmianę ,na kogoś kto będzie pilnował uczciwości .

 3. koń by sie uśmiał ,elita III RP

  1. Tak fraza:

   Dziennikarz: I że z myślą o panu z referatu zrobiono wydział, żeby pan był dyrektorem, a nie kierownikiem referatu.

   BK: Bzdura. Powtórzę, gdyby oferta mi nie odpowiadała, nie składałbym dokumentów i być może szukałbym dalej zajęcia. Poza tym wydział utworzono w lutym a ja zacząłem pracę dokładnie 3 czerwca.

   Ludzie to chyba nie lubią jak się ich w bambuko robi a dziennikarz to by też mógł zapytać o szczegóły czyli kiedy faktycznie zapadła decyzja o powstaniu referatu, bo chyba jednak po wyborach przegranych. Ech ci dziennikarze 3 RP . Smutne to.

   1. Poprawka.

    O powstaniu wydziału

    • taka prawda on 13 czerwca 2019 at 22:44
    • Odpowiedz

    Czyżby w Tarnowie zainspirowali się gminą Ryglice, tu też referat komunalny zamieniono na wydział dla dyrektora Olszówki. I nawet w ogłaszanie konkursu się nie bawili. A bo co, bo pisowcom wszystko wolno, a innym to już nie, bo to lepszy sort jest. A wała wam od tego co teraz robi Karasiewicz. Prawie całe zawodowe życie pracował dla tej gminy i należy Mu się zwykły ludzki szacunek.
    Chcieliście kogoś innego więc macie. Pilnujcie więc siebie i pokażcie co potraficie, bo na razie bardzo cienko to wygląda, ciągła żenada, chwalenie się tym co Karasiewicz przygotował i pozostawił, a co wcześniej tak bardzo wyśmiewaliście to teraz raptem stało się dobre i jest powodem do codziennej chwalby.
    Obłudnicy cholerni jesteście pisowskie. Kłamcy i obłudnicy.

    1. Weż

    2. Obiecales pilnować spraw gminy. Teraz już masz pewną pracę byś dopilnowal może aby nowy z tym wykształceniem wyjaśnił ludziom i opisywał na pytania. Co?

     • Kriniczanka on 14 czerwca 2019 at 23:28
     • Odpowiedz

     JEDEN z niewielu komentarzy pod którym podpisują się dwoma rękami. Praca w samorządzie nie jest lekka są lepsze i gorze okresy. Ale jakby nie było Karasiewicz rządził długo w naszej gminie i aktualnie nie macie prawa nawet porównywać go z Pawełkiem, który dużo krzyczy… poczekajmy te 15 lat jak Paweł dalej będzie burmistrzem wówczas się go oceni i porówna.

    3. Panie Karasiewicz tym zdaniem rozbawił mnie pan do łez ” Prawie całe zawodowe życie pracował dla tej gminy i należy Mu się zwykły ludzki szacunek.” Tak w gwoli ścisłości to prawie całe zawodowe życie pracował w gminie Ryglice będąc za tę pracę niezależnie od efektów sowicie wynagradzany, więc czego się jeszcze domagać szacunku za to, że wykonywało się swoje obowiązki.
     W jednym się zgodzę, to co tak wyśmiewano już działa idealnie, okazało się też, że nie ma żadnych układów a wszystko czego w takim pocie czoła dokonał pan Karasiewicz opatrzono klauzulą ” ściśle tajne specjalnego przeznaczenia”. Prawdę mówiąc, wcale się nie dziwię, bo skoro nikt nie opuścił szeregów urzędniczych naszej gminy, to musi to być trzymane pod kluczem. Burmistrz wie, że bez lojalnych urzędników daleko nie zajdzie, a że sam też ma swoje tajemnice, to nie bardzo wiemy ( mimo, że pytałem) co poprzednik w takim pocie czoła przygotował i pozostawił.
     Pozostało skomentować sprawę dyrektorów, która rozpala fora internetowe a mnie osobiście wcale nie dziwi.
     Dlaczego?
     Taka jest specyfika polityki i trzeba przestać się okłamywać, że ludzie ci idą pracować dla idei i dla naszego dobra, bo to jest tak jakby wierzyć w mikołaja. Trudno wymagać by ludzie jednej partii otaczali się pracownikami należącymi do partii przeciwnej i jest to oczywistość w dzisiejszym świecie w którym lojalność ma wysoką cenę. U nas, wciąż chcemy wierzyć w ideały i mydlenie oczu konkursami, w których dziwnym trafem wygrywają swoi. Dla mnie to nie problem, bo kto rozsądny otacza się wrogami, problem zaczyna się gdy zatrudnia się w dziwnych okolicznościach rodzinę lub powiązane z nią osoby a obłuda to jakby garnitur szyty na miarę polityków i nazwa partii ma tu marginalne znaczenie.

     1. Myślę ze jednak PIS choć nie idealny ,to dużo zmienił w kwestii uczciwości , ale nie u nas , Mam nadzieję że pytania nie pozostaną bez odpowiedzi.Sam anonim nie mam prawa namawiać do ujawnienia ,Ale bym się cieszył gdyby ktoś tak jak AJ zaczął działać otwarcie.I ten ktoś powinien mieć właśnie w PIS oparcie.

     2. Patrząc co się teraz dzieje można krzyczeć Karasiewicz wracaj. Niech Augustyn weźmie urząd do lub czy.

 4. O kutwa. Myślałam, że na tym forum chamstwo poszerzone . Odnośnie etatu BK fora tarnowskie bez litości napierdalanka że hej na prezydenta miasta za etat. Szukajta a znajdzieta

  1. O np. Taki koment na tarnowskim forum: Kolejny Misiewicz z PO .Ciesielczykowi teraz to nie przeszkadza ?????????????? i odp. Temu żadne koryto nie przeszkadza, aby tylko było pełne paszy.

   Faktycznie nasze forum to cienizna w porównaniu z innymi. Tutaj pełna kultura panuje

 5. https://bip.malopolska.pl/umryglice,a,1615823,budowa-stacji-paliw-z-myjnia-oraz-budynku-handlowo-uslugowego-w-ryglicach.html
  WTF?
  1. Teren zalewowy!!!!
  2.Żłobek, Ośrodek zdrowia
  3. Plac zabaw, siłownia,
  4. Żaby.
  5. Teren rekreacyjno-spacerowy.
  Jak wydadzą zgodę to strzelą sobie w kolano.

  1. Nie ma to jak wygrać konkurs. ☺😊😀😁😂😃

   1. Przynajmniej konkurs był A nie jak u nas w gminie konkursu nie było A Władek dyrektorem jest 🏆

    1. Nie powiesz chyba, że tym dyr został wbrew przepisom prawa

     1. Jak Augustyn zatrudnia Olszowke i inne osoby (W najbliższym czasie) to dlaczego Karasiewicz nie może startować i wybrać konkursu na stanowisko dyrektorskie?
      Jeśli sądzicie to sądzicie sprawiedliwie.
      Może zazdrość że i jemu się uklada?

       • Anonim on 4 czerwca 2019 at 20:09

       No i wybrał sobie konkurs 🤣

       • Anonim on 4 czerwca 2019 at 21:31

       No tak chcecie srać na Olszowkę jak kiedys tu na jego siostrę. Gdzie teraz rodzina Karasiewicza ta mądra żanetka o odprawach wujka nie pisze ? wiadomo wygral konkurs. dać do śmiechu warte

       • ale on 4 czerwca 2019 at 22:21

       jest tak że brakło dla niego miejsca w gminie ,zło wraca pomału

    2. Ciekawe co na to tarnowscy radni z PiS? Przejdzie bez echa?

   • najważniejsze on 4 czerwca 2019 at 19:49
   • Odpowiedz

   że zło odeszło od nas

 6. Gdzie te uchwały i zarządzenia chyba nie na naszym BiP cygaństwo w żywe oczy .
  https://bip.malopolska.pl/umryglice,m,323454,2019.html

  1. Na litość boską czy wy naprawdę nie widzicie zamieszczonych uchwał na BIP-ie to chyba ktoś nie umie poruszać się po Biuletynie Informacji Publicznej 🙁 jest wszystko zamieszczone do ostatniej uchwały z IX sesji

 7. Gowin przyjechał ,tak promocyjnie .

  1. Niech się bawią dalej i promują….
   Bardziej wartościowy samorządowiec to taki który pomaga A nie upublicznia tego to na fb to w inny sposób. Tacy ludzie są wartościowi niż ci co na pokaz robią wielkie show. Najważniejsza fotka żeby wszyscy wiedzieli dookoła .

 8. Oglądałem sesję. Większość radnych Nie ma chyba pojęcia o swojej funkcji A sesję traktują jak spotkanie towarzyskie. Zero kompetencji. Panowie i Panie wybory dawno się zakończyły. Mam wrażenie że poziom zszedł poniżej…..
  O burmistrzu nie wspomnę już.
  Najważniejsze że ciągle wychwala swoich.
  Obudź się gmino!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)