Jest odpowiedz na zapytanie w sprawie strony WWW

W dniu dzisiejszym otrzymałem częściową odpowiedz na zapytanie przesłane droga elektroniczną na adres Urzędu Gminy Ryglice dnia 14 .02.2011 r. Zapytanie dotyczyło strony internetowej Urzędu Miasta Ryglice a jego treść została opublikowana na tym blogu w artykule Pt. Czy władza odpowie? z dnia 14.02.2011 r.

Oto treść przesłanej odpowiedzi .

Urząd Miejski w Ryglicach Ryglice, 15.02.2011 r.

33-160 Ryglice

Rynek 9

Sz. P. Jakościomierz

UM/ S/1431/2/11

W nawiązaniu do Pana maila z dn. 14 lutego br. uprzejmie wyjaśniam, że oficjalna strona Gminy Ryglice jest w przebudowie. Obecnie trwają próby techniczne i testy nowego silnika strony. Proces ten zostanie zakończony do końca lutego. Osobą odpowiedzialną za prowadzenie nowej strony będzie nowozatrudniony informatyk, który zostanie zobowiązany do prowadzenia polityki informacyjnej zgodnie z prawem, w tym również podpisywania informacji zamieszczanych na stronie.

W odniesieniu do tematów archiwalnych na nowej stronie udostępnione będą w ograniczonym zakresie. Całość zawartości poprzedniej strony internetowej Gminy Ryglice dostępna będzie w Urzędzie Miejskim w Ryglicach.

Obecnie wchodzi w życie procedura, która przewiduje, iż wszelkie materiały zamieszczane na oficjalnej stronie internetowej Gminy Ryglice będą zamieszczane tam za zgodą Pani Burmistrz. Dlatego proces aktualizacji danych zostanie zakończony do końca lutego, w tym również w kwestii struktury organizacyjnej Urzędu Miejskiego w Ryglicach z jego kierownictwem na czele.

Bardzo się cieszę że odpowiedz na część pytań została udzielona zgodnie z moim zapytaniem, choć wasze komentarze raczej sugerowały że takiej odpowiedzi nie będzie .

Widać że władza ma wolę współpracy z mieszkańcami i oby tak pozostało gdyż wiele jeszcze pytań pozostało bez odpowiedzi .

W dniu dzisiejszy to jest 16.02.2011 r. zwróciłem się z prośbą o doprecyzowanie i udzielenie odpowiedzi na pytania które nie zawarły się w powyższym piśmie ,nie pytam już czy odpowiedz będzie bo nie jest to dobrą wolą urzędnika ale jego obowiązkiem wynikającym z Ustawy o Dostępie do Informacji Publicznej.

Oto treść listu skierowanego na adres email urzędu gminy

Bardzo serdecznie dziękuje za udzielenie odpowiedzi Sz.  Urzędnikowi .

Jeśli wolno mam kilka uwag do nowo tworzonej witryny, (jeśli oczywiście jest to wersja ostateczna ) sposób rozplanowania  jest dość niefortunny i będzie rodził wiele problemów w przyszłości kiedy materiałów będzie przybywać ,nie za wiele odnośników do informacji będzie widocznych na stronie głównej . Mam pytanie czy na czas takich prób „silnika” nie należy poinformować ze właśnie trwają takie próby  tak aby odwiedzający wiedzieli że trwa taki test a nie ośmieszać wizerunku Miasta?  I może bardziej dosadnie czy takie próby przeprowadza się online ?  Do testów wystarczy uruchomić  serwer FTP i do woli testować wszelkie procedury związane z budową strony zwłaszcza jeżeli tworzymy stronę Urzędową  o ustalonej pozycji w przeglądarkach, kiedy wiemy że owoc naszych testów widoczny będzie dla wielu odwiedzających . Społeczność naszej Gminy  chciała by wiedzieć kto  za te próby odpowiada personalnie ?

Proszę o doprecyzowanie oraz udzielenie odpowiedzi na pytania na które odpowiedzi nie udzielono .

Nie otrzymałem  odpowiedzi na pytanie o koszt przebudowy oraz wykonawcę, zapytam zatem inaczej :

W jakiej formie została zlecona ta przebudowa ?

Czy jest to zamówienie publiczne udzielone w drodze przetargu czy z wolnej ręki ?

Kto jest wykonawca usługi ?

Jaki będzie koszt tej przebudowy?

Czy planowana jest przebudowa również strony BIP ?

Jeżeli tak to do kiedy się zakończy?

Pragnę zauważyć że strona BIP jest ponura, niekompletna w formie, mało przejrzysta a nawigowanie po jej menu jest nie z tej epoki mało intuicyjne. Przeglądanie sprawia problem nawet internautom z dużym “stażem” a odszukanie interesujących nas materiałów jest mozolną pracą w wielu przypadkach kończącą się fiaskiem .

Jeszcze raz dziękuję za wyjaśnienia i oczekuję doprecyzowania w kwestii które nie znalazły się w przesłanej odpowiedzi .

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/jest-odpowiedz-na-zapytanie-w-sprawie-strony-www/

12 Komentarzy

Skip to comment form

  • lepper on 18 lutego 2011 at 22:29

  Przepraszam wszystkich, a szczególnie Jakościomoiierza za swoje posty, nie będę się więcej wtrącał i odwiedzał Waszego bloga. Życzę powodzenia.

  • lepper on 18 lutego 2011 at 20:40

  Na miejscu Gminy bym ci odpowiedział pocałuj sie w d. i nie zawracaj głowy duperelami. Pozwól ludziom pracowac a sam zajmij sie czyms pożytecznym a nie tylko destrukcją i ośmieszaniem. Błazen.

   • Ziobro on 18 lutego 2011 at 21:17

   Posłuchaj Leper za taką pensje to praca powinna być wykonana wzorowo nie jakieś marne wypociny z przed 10 lat wtedy ta strona to było coś . Teraz to totalny szajs kliknij w te linki co podaje brak jakości i zobacz jak inni informują swoich obywateli.
   Nie rozumiem ludzi którzy bezkrytycznie przyjmują wszystko to co robi ich opcja czy to w rządzie parlamencie czy radzie to głupota nie mieć własnego zdania i wciskać kit ze szambo pachnie perfumeriom .

  • Bozyr on 17 lutego 2011 at 19:51

  Jakościomierzu. Jestem po twej stronie ale nie ośmieszaj się i nie pisz takich głupich maili do Urzędu Miejskiego.
  Piszesz np. że Przeglądanie strony ryglic sprawia problem nawet internautom z dużym „stażem” a odszukanie interesujących nas materiałów jest mozolną pracą w wielu przypadkach kończącą się fiaskiem.”

  Podpisujesz się w tym momencie za innych i w rzeczywistości kłamiesz. Bo mi np nie sprawia problemu przeglądanie strony ryglic i bez problemu odnajduję tam wszelkie informacje o ile takowe zamieścili.
  Jeżeli już tak do nich piszesz, to podpisuj się sam. Że “przeglądanie waszej strony sprawia mi duże problemy” a “odszukanie czegokolwiek sprawia mi ogromny kłopot i niczego nie potrafię tam odnaleść”. Nie możesz podpisywać się za innych anonimowych Kowalskich a jeżeli już to trzeba podać ich nazwiska. Jeżeli oskarżasz kogoś, że jest tępy i nie potrafi czegoś odszukać lub ma trudności, to nie mów o wszytkich albo wielu!! Powiec konkretnie kto ma problemy, to się z niego pośmiejemy 🙂

   • brak jakości on 18 lutego 2011 at 14:07

   Nie ośmieszaj się Bozyr co ty nazywasz stroną BIP to zielone coś popatrz jakie są strony bip jasne przejrzyste podam kilka linków żeby ci ułatwić nie broń na siłę czegoś czego sam nie lubisz. http://www.wrotamalopolski.pl/root_BIP/BIP_w_Malopolsce/gminy/root_Zabno/Wprowadzenie/ http://www.wrotamalopolski.pl/root_BIP/BIP_w_Malopolsce/gminy/root_Tuchow/Wprowadzenie/ i bip Ryglice muszę napisać bo nie wiadomo do czego ten link bo nawet tytułu nie potrafią to adres http://83.14.10.130/~web/?link=bip

   Do Jakościomierza pisz do gminy pytaj jak masz o co niech wiedza ludzie co i jak się dzieje w tym grajdole zwanym gminą . Słuszna uwaga że na stronie powinno pisać że jest to wersja testowa .

  • Anonim on 17 lutego 2011 at 16:32

  Dla uważnych jest odzew na list Jakosciomierza w pasku tytułu na stronie Ryglic pojawiło się Urząd Miasta Ryglice : Wersja testowa powinna być dodana również notka że to strona testowa a tak zapytam to co testować to prościutki szablon .Kto To ROBI ??????????

  • Ja Lubczanin on 16 lutego 2011 at 18:30

  A mi się wydaje że społeczność to dobre słowo choćby nawet społeczność tego bloga a jak jest ich kilku to społeczność wiec bym tego nie kwestionował a i 100 wejść dziennie świadczy że blog jest czytany więc w imieniu czytelników należy i można pytać . Widzę że we wszystkich Pana komentarzach stara się Pan zdyskredytować autora a tym komentarzem nawet stara się Pan wręcz wskazać że sam jest nieuczciwy. Nie podoba mi się to nie przeszkadzam i że nie wiem kto to pisze widać Panu najbardziej zależy na poznaniu autora czyżby zamierzał Pan zrobić mu koło pióra jak ktoś tam wcześniej pisał . Mamy prawo wiedzieć a nie każdemu się chce i dobrze że ktoś pyta drąży i nie ma znaczenia czy wiemy kto to jest żeby jeszcze filmiki z rady zrobili to była by fajna sprawa a i rada inaczej by pracowała .

   • Anonim on 16 lutego 2011 at 18:38

   Filmiki będą. Najbliższe obrady rady chyba jeszcze nie będą rejestrowane. Osoby, które to zamierzają zrobić chcą robić to z pełnym profesjonalizmem. Czas pokaże.

   • Jurek on 17 lutego 2011 at 14:38

   Myślę ,że jeżeli administrator się ujawni to blog straci swoje EGO.Obecny stan pozwala wypowiadać się do woli wszystkim.nikogo nie trzyma dyscyplina partyjna.Po ujawnieniu jednak nie każdemu pasuje przyznać rację ten czy tamtej stronie mimo,że serce dyktuje co innego.Tak jest okey.kultura na razie jest jak to mówią na czwórkę z plusem.Nie psujmy tego co jest dobre.Widzimy jak skończył się dialog na blogu Andrzeja na którym miły był tylko ten kto był bezwzględnie zawsze niemiły dla Karasiewicza.Raz napisałem ‘może w tej kwestii burmistrz ma rację” otrzymałem odpowiedź – “ten burmistrz nie ma nigdy racji”.Podobno teraz odpowiedz byłaby taka tylko zmodyfikowana : anie ten ani tamten Burmistrz Ryglic nigdy nie ma racji” ale to już inna bajka.Pozdrawiam administratora i nie chce go bliżej poznawać.

  • :) on 16 lutego 2011 at 18:04

  Te szczegóły informatyczne mało kogo interesują. Chciałbym jeżeli można zapytać o mandat do występowania w imieniu społeczności gminy?.Czy to wewnętrzne przekonanie czy jakieś konkretniejsze powody .I jeszcze jedna uwaga tak na marginesie -jak się chce być jakościomierzem to to raczej poważnie( i odważnie) byłoby wystąpić z otwartą przyłbicą. Rozumiem że się wymaga od innych uczciwości ,rzetelności i poszanowania prawa i szczerze to popieram. Chciałbym mieć jednak jasność że autor sam, w swoim życiu się do tych zasad stosuje . Bo hipokryzji szczerze nie cierpię.

   • Anonim on 16 lutego 2011 at 18:25

   Drogi uśmieszku napisz do “Jakościomierza” i zapytaj kim jest. Myślę, że odpowie. Z tego co wiem ma być w krótce wiadomym kto to. Myślę, że to opozycja. Oby tak było. Szczegóły są ważne. :)))))

   • infonetyk on 16 lutego 2011 at 19:21

   Pewnie to ty robisz tą stronę bo bardzo się starasz żeby pokazać że to mało ważne i że nie powinniśmy o to pytać . Własnie ważne bo takiej chały nie można nazwać strona zwłaszcza gminy . Słyszałem że tym informatykiem ma być syn jednego radnego i to by tłumaczyło taką niechęć do tego tematu niech drąży może się dowiemy kto robi tą stronę to wiele wyjaśni .

Komentarze zostały wyłączone.