Kampanię czas zacząć

Za 30 tys. zł. może być płatne w 3 ratach poprowadzimy kampanię wyborczą chętnemu na fotel burmistrza Ryglic. W przypadku, gdy zadanie nie zostanie wykonane (osoba nie zostanie burmistrzem), pieniądze zostaną oddane w całości. Kontakt ecilgyr@vp.pl lub przez administrację bloga.

                                                                                                                                                          (…)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak zwykle zachęcamy Państwa by nadsyłać do nas informacje, bądź artykuły dotyczące spraw naszej gminy. Na życzenie autorów zapewniamy dyskrecję. Redakcja.    lepszejutroryglic@onet.pl

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/kampanie-czas-zaczac/

75 Komentarzy

Skip to comment form

  • Habilitowany nieuk on 20 sierpnia 2013 at 20:52
  • Odpowiedz

  Lubcza już odpowiednio podejdzie do sprawy w swoim czasie, to pewne. Ludzie tutaj pamiętliwi choć nie mściwi.

  1. Pierwsi do zmiany sa radni…

  • PODATNIK on 20 sierpnia 2013 at 12:44
  • Odpowiedz

  A co sie dzieje z AJ radnym co to wiedział zawsze gdzie co nie zrobione gdzie łamane prawo. Czy dziś wszystko już jest idealnie i nie trzeba sprawdzać , a możne niech AJ poinformuje chociaż jak się sprawy maja w sadzie odnośnie oskarżenia byłego i kilkunastu urzędników. DLACZEGO TAKA CISZA W TYM TEMACIE I BRAK INFORMACJI?????

  1. Radny nie odpowie bo góra urodziła mysz

   • Stały czytelnik on 20 sierpnia 2013 at 17:53
   • Odpowiedz

   Zadawane są tu pytania odnośnie prokuratorskich oskarżeń Bernarda Karasiewicza i kilkunastu jego pracowników z czasów urzędowania. Miarą dojrzałości społeczeństwa waszej gminy może być właśnie stosunek do końcowego wyniku i bilansu tych rozpraw. Ciekawe jak to się skończy. Najgorzej, gdy się sprawa się rozmyje a ludzie tego nawet nie zauważą. Tzw. establishmentowi gminnemu może właśnie zależeć na rozmyciu.

    • poliszynel on 22 sierpnia 2013 at 22:04
    • Odpowiedz

    Tajemnicą poliszynela jest fakt iż wyroki zapadają tylko nikt jakoś tego nie nagłaśnia. A ludzie „knajpowo podwórkowi” (nomenklatura Liberał 2) Z PRAWEM DO GŁOSOWANIA oraz nie knajpowi a ci przykładni ,czekają werdyktów. CZEKAJĄ!!!!!!!!!!!!!!!1

 1. Zachowanie burmistrz na balkonie jednym slowem śmieszne, szkoda gadac wszystko robione pod publike. Jeżeli ktos myśli że ludziom w Lubczy wystarczy dać dożynki i biaciary i będzie Ok to grubo się myli… nie ma nic inwestycji nie ma chodnika nawet tylko pare mterów WSTYD DLA GOŚCI…

 2. Na dożynkach zgubiłam dokumenty i pieniądze. Bardzo proszę oddać chociaż dokumenty. Dziękuję. Lucyna.

 3. co na dożynkach? ciekawie?

  1. wreszcie są zdjęcia na stronie gminy z dozynek.karety z łańcuta nie było? czyżby oszczedzać zaczeli czy moze w Lubczy takie dziury w drodze za by koła poodpadały?

 4. zaprasza na gminne dożynki, zespół Baciry dziś godz. 19

   • mieszkaniec on 18 sierpnia 2013 at 12:06
   • Odpowiedz

   Z rozłożonej sceny rozpościera się wspaniały widok między innymi na oborę pobliskiej posesji. Kto wybrał taką lokalizację imprezy dożynkowej?

   1. pomieścili sie chociaż wszyscy ?

    1. przygotowane ładnie ale ludzi jak by mało.starsi lubczanie jak zwykle gościnni

 5. Dobrze że miarą demokracji jest niezależny sposób wyrażania opinii na temat działań wybranych. Dobrze że czasem decydenci z tego skorzystają, ale w tym przypadku tej gminy blog nie może kierować poczynaniami burmistrza a w wielu wypadkach tak jest . Mało inteligentny burmistrz otoczony grupom doradców czytaj radnych w większości dbających o swoje prywatne interesy nie podołał reklamowanym przez siebie obowiązkom. Likwidacja ZK. i trwonienie majątku jest tego niezbitym przykładem -dodam że decyzja o likwidacji była podjęta pospiesznie w czasie kiedy ten blog zaczynał swoją działalność. Pochopne decyzje personalne – zastępca burmistrza , drogowiec, czy doradca Szabla na wskutek zamieszczanych tu opinii zostali zwolnieni. To są tylko nieliczne przypadki błędów Nowej Jakości które widoczne są gołym okiem , to co jest za parawanem skrzętnie ukrywane na pewno wyjawią następcy. Mieszkańcy właśnie teraz na własnej skórze doświadczają poprzez swój wybór w efekcie sprytnej kampanii wyborczej jak działa P.R.(wyrafinowana reklama nieudanego produktu zwanego Nowa Jakość). Świadomy wyborca w tak małej 10-cio tysięcznej społeczności musi zadać sobie pytane czy wybrać osoby które na to zasługują czy te które oczerniając innych same chcą zająć ich miejsce. Dla właściwego wyboru radnego w 2014 roku nie będzie problemu ponieważ zmieniona jednomandatowa ordynacja wyborcza ustala jednego radnego na około 500 wyborców co w praktyce prowadzi do tego żę kandydat powinien dotrzeć do około 150 – 200 domów i się zaprezentować. Myślę że nikt za niego tego nie zrobi. Natomiast kandydat na burmistrza musi przedstawić przede wszystkim swoje przygotowanie menedżera bo do jego obowiązków należy zarządzanie 40 milionami złotych w roku budżetowym. Dlatego też to musi być osoba odpowiedzialna i jeżeli taka osoba wesprze się fachową płatną kampanią to wyborca może się zastanowić przed postawieniem krzyżyka przy nazwisku dotyczy to osób nie znanych w gminie. Zakładając że wybór będzie świadomą i odpowiedzialną decyzją , a wręcz nie opartą o seriale ” w Wilkowyi ” to możemy w przyszłości nie wstydzić się za wybranych a dorobek pokoleń nie pójdzie w rozsypkę zaspakajając znajomych i wykorzystując go do zobowiązań przedwyborczych.

   • kwiatek on 16 sierpnia 2013 at 23:28
   • Odpowiedz

   w tym słowotoku bez przecinków : “Mało inteligentny burmistrz otoczony grupom doradców ”
   polska język trudna język.
   P.S.
   Nie sądzę ze ludzie tacy głupi u nas wybrali radnych durniów i nieuczciwych .Wierzę tym ludziom sam niektórych wybierałem,nie potrzebuję ich na każdym kroku ich kontrolować ,nagrywać itp itd . Następni nie będą lepsi.

    • łodyga on 17 sierpnia 2013 at 18:12
    • Odpowiedz

    Brak argumentów rzeczowych powoduje złość i wyszukiwanie błędów ortograficznych w tekście – no cóż dobrze że ta nauczycielka zwana kwiatkiem chociaż to potrafi. Niestety ale ekonom ma w 100% rację i trudno z nim rzeczowo wchodzić w spór. Natomiast co do radnych to tutaj na blogu była już przeprowadzona analiza zatrudnienia żon , córek i innych pociotków naszych radnych w urzędzie , szkołach lub innych jednostkach gminy.

   1. Do kwiatka
    Skąd zatem te dane:
    http://www.polskatimes.pl/artykul/546369,nowy-cel-cba-samorzady-lokalne-korupcja-wzrosla-nepotyzm-kwitnie,id,t.html?cookie=1

    http://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i-finanse/kwitnie-korupcja-w-samorzadach,33465.html

    http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-cba-celuje-w-samorzady-tam-korupcja-jest-najwieksza,nId,596081

    Jesteśmy oazą uczciwości? Może jesteśmy może nie jesteśmy. Kontrola potrzebna dla dobra samych radnych. A to co to niby jest: http://www.youtube.com/watch?v=d7MXUr9i1M0

    Wyjaśnił ktoś mieszkańcom o co ten spór dwóch, było nie było, najważniejszych osób na gminie?

   • wyborca on 25 sierpnia 2013 at 10:56
   • Odpowiedz

   Ekonom słusznie zauważa. Wygląda na to że mamy trzy ośrodki władzy tj, Urząd (Łyczków), Plebania(nie) i Blog. Faktycznie po falach krytyki na forum, decyzje gminnych władz są zmieniane. Może to zbieg okoliczności a może właśnie nie. W gminie naszej rozdział kościoła od państwa nie istnieje. Stosowany chyba jest jakiś niepisany Konkordat.

   1. Ale ta symbioza to tylko w Lubczy jest, bo tylko tam proboszcz z burmistrzynią balety publiczne na balkonie urządzają. Z tego co wiem, a trochę wiem, inni plebani się mocno dystansują. Zastanawiam się tylko jak wyjdzie na tym ww. obiecując Połoskowej świeczkę a Augustynowi ogarek.
    Tanim knotem mi to śmierdzi.

    Ps. Wart Pac pałaca a pałac Paca.

     • ministrant on 26 sierpnia 2013 at 18:10
     • Odpowiedz

     Oj Franciszek też w symbiozie i owszem

     1. coraz ciekawiej sie robi

      • nie wiem dlaczego on 26 sierpnia 2013 at 21:36
      • Odpowiedz

      ale jak czytam takie wpisy jak “hehe” to sobie wyobrażam że autor ma na nogach gumofilce i pije harnasia

 6. Ludziska, gmina nie tylko rządzi burmistrz… to zespół radnych podejmuje ważne działania i dysponuje budżetem.. wybierzmy kompetentnych radnych żeby mieli stanowcze poglądy a nie bali się burmitsrza…

  1. W takich gminkach jak ryglicka radni zawsze będą dyspozycyjni względem wójta. 15 radnych jest by spełnić wymóg ustawy. W San Francisco też 15 radnych.

 7. Może taka kampania finansowa mieć sens
  mieszkańcy tej gminy tępi jak but i w zasadzie nie mają własnego zdania,
  więc na pewno wybiorą tego kto będzie miał dobrą kampanię.
  Bo przyznacie, że jakby mieszkańcy mieli olej w głowie i własne zdanie, to nie potrzebna by była żadna kampania.

 8. Ktokolwiek zapłaci 30 tys, temu idealiści i wojownicy o podwyższenie standardów demokratycznych w gminie zrobią kampanię. Czy zrobicie kampanię p. Teresie Połoska, jeśli zapłaci wystarczająco dużo? Mówią teraz o spełnieniu jakichś warunków wstępnych. Kto będzie oceniał przydatność kandydatów? Czy prowadzący bloga ą wyrocznią moralną i mają prawo przeprowadzić wstępną selekcję kandydatów? A jeśli zgłoszą sie dwaj kandydaci, jeden – dobry – da 30 tys, a drugi – beznadziejny – 100 tys i obietnicę pracy w gminie, kogo nasi specjaliści wybiorą? Blog służy do realizacji prywatnych interesów jego administratorów, nie chodzi im o żadne “Lepsze jutro” – chyba, że swoje prywatne.

  1. Kruku, nie czytasz uważnie. Komukolwiek, kto zapłaci? Nie przesadzaj. Więcej wieczorem. az

  2. Wojownikami i idealistami się nie czujemy, choć było różnie na początku, gdy obecne kierownictwo gminy i niektórzy radni, w tym powiatowi w dość niewybredny sposób atakowali Krzysztofa za to, że nagrywa, kontroluje, itd. Tak, to była swego rodzaju wojna z gminną władzą. Dziś się uspokoiło – standard, nagrywanie sesji wprowadzony. Zapytaj urząd, w drodze dostępu do informacji publicznej, choćby o to, ile kupuje paliwa do gminnych samochodów. Zapytanie wyślij drogą mailową, nie podpisuj się a przekonasz się, że odpowiedź otrzymasz. Nie wiesz nawet ile kosztowało wysiłku, by urząd w Ryglicach zrozumiał, że ma obowiązek odpowiadać, nawet na niepodpisane zapytania, gdy są zasadne i prawidłowo sformułowane. To kolejny standard wprowadzony w naszej gminie. Jeśli w tych dwóch kwestiach dostrzegasz jakiś idealizm, no cóż, wolno Ci. Dla mnie jest to jedynie egzekwowanie obowiązującego prawa do informacji publicznej.

   Nie jesteśmy wyrocznią bynajmniej, a wstępną selekcję kandydatów każdy wyborca ma prawo i powinien przeprowadzić, tym bardziej specjalista od doradztwa politycznego. Dlaczego uważasz, że to niby redakcja bloga (my) będzie ewentualnie doradzać w kampanii jakiemuś kandydatowi? Jest złożona propozycja, okaże się co z tego wyniknie. Mamy pewne kontakty z wysokiej klasy specjalistami od doradztwa politycznego i to wszystko. Tak, pomysł jest mój, by w ten sposób pomóc chętnemu do fotela burmistrza.

   Co do kampanii za kasę dla obecnej Burmistrz, to oczywiście nie, bo jest niemal pewne, że nie zechciałaby skorzystać. Ponadto, ta kandydatka naszym zdaniem nie rokuje.

   Blog faktycznie może służyć do realizacji publicznych oraz jak piszesz, prywatnych interesów. Każdy, kto zechce może realizować te „interesy”, ponieważ brak tutaj jakiejkolwiek cenzury. Pisać może każdy i o wszystkim. Uważamy, że blog spełnia kryteria dziennikarstwa obywatelskiego (poczytaj sobie o tym). Ty się możesz też dzięki temu lub innemu blogowi kreować, anonimowo lub nie anonimowo, wyrażać opinie, robić prywatę, działać publicznie.

   Pisząc do nas w sposób insynuujący prywatę, wręcz oskarżycielski, stawiasz siebie w gronie osób nierozumiejących zasad demokracji, stawiasz siebie w gronie osób, którym jawność w sprawach publicznych przeszkadza. Przeszkadza, bo może prywata jest dla nich celem nadrzędnym. Stawiasz siebie w gronie osób, które mówiły o transparentności a za chwilę brutalnie negowały działania osoby, która ośmieliła się egzekwować obietnice przedwyborcze. az

   p.s.

   Zapraszamy użytkowników nk i fb do odwiedzania profilu LJGR, czyli Lepsze Jutro Gminy Ryglice. Jest już sporo znajomych. Zapraszamy, zapraszajcie.

    • Liberał z Jonin II on 16 sierpnia 2013 at 07:30
    • Odpowiedz

    Biedni jesteśmy my wyborcy w naszym upolitycznionym kraju. To ogłoszenie tylko utwierdza mnie w słuszności decyzji, że JUŻ NIGDY NA ŻADNE PSEUDO WYBORY NIE PÓJDĘ. Niestety poczciwi ludzie wysłuchają bredni jakie im w kampanii wyborczej zaaplikują nie kandydaci do stołka lecz ich “specjaliści od politycznego doradztwa”, i wybiorą wójta czy burmistrza który pewnie nawet nie wiedział jaki program ci doradcy w kampani przedstawili. Doradcom politycznym bezrobocie w Polsce nie grozi. Wręcz przeciwnie bo ambitnych buraków ze słomą w butach ale z grubym portfelem ciągle przybywa
    PS
    Obserwując z daleka to co dzieje się w Ryglicach subiektywnie uważam, że za poprzedniego i obecną panią burmistrz nie macie się czego wstydzić.

     • wyborca on 16 sierpnia 2013 at 08:08
     • Odpowiedz

     Doradztwo polityczne można powiedzieć raczkuje, gdy idzie o wybory w gminach. Kwitnie natomiast, gdy chodzi o parlamentarzystów, itp. Kiedyś ktoś tutaj napisał, że marzy mu się system polityczny jak w USA, gdzie człowiek bez kasy w polityce nie zaistnieje. Tam burak z kasą jest doceniany tudzież tolerowany. No cóż takie dwa odległe ideologicznie od siebie światy. Który lepszy? Nie oceniam. Wygooglujcie sobie hasło ‘doradztwo polityczne’, faktycznie sporo tego na rynku.

     http://getpublic.pl/index.php/home

     1. Gorąco się robi.

    1. Jak to? Pół Polski usłyszało o przekrętach w gminie Ryglice za byłego a Ty , że nie mamy się czego wstydzić? Jeśli będzie oczyszczony to nie mamy się czego wstydzić, że NJ zgotowała te donosy bez pokrycia ? Żyjemy w bagnie jakich mało w PL a Ty, że nie mamy się czego wstydzić? Chłopie przestań.

      • Liberał z Jonin II on 17 sierpnia 2013 at 09:33
      • Odpowiedz

      Pół świata słyszało o Yeti w himalajach ale nikt go jak na razie nie widział.Jak POprzedni burmistrz pójdzie siedzieć za przekręty daj znać to zmienię zdanie. Na razie stwierdzam obiektywnie, że Ryglice w ostatnim dziesięcioleciu wyładniały. A przekręty w naszym kochanym kraju….No cóż jak kto niewinny niech pierwszy rzuci kamieniem. Ja bym sie nie odwarzył a podobno fajny ze mnie gość

     1. A jak nie pójdzie w odsiadkę i nie poniesie żadnej kary i zostanie wybielony i okaże się że donosy to były tylko gierki dążących do władzy po trupach? Tak czy siak któraś ze stron nie jest czysta i uczciwa. Ty mówiąc o obydwóch burmistrzach, ze nie mammy się czego wstydzić, mylisz się i to takie nie logiczne jest. Machina prawno sądownicza poszła w ruch, podatnik na to łoży. tez zastanawia fakt czemu taka cisza czemu nic z wokandy nie wycieka.

      • Liberał z Jonin II on 17 sierpnia 2013 at 13:53
      • Odpowiedz

      do :/
      Ja przestałem już wierzyć w Boga, prezydenta premiera, posła czy (bez)radnego. Ale wierzyć w coś trzeba. Więc wierzę w niezawisłe sądy i dla mnie liczy się tylko skierowanie aktu oskarżenia do sądu i prawomocny wyrok. W Polsce miliony ludzi oskarża kogo popadnie ale nikt tego przed sądem nie poświadczy bo po prostu nie ma dowodów. Więc może i jest niekiedy w knajpowo-podwórkowych dyskusjach trochę prawdy o przekrętach władzy, ale…łatwo to władzy udowodnić, że jest to tylko g… prawda.

      • zbyszek on 19 sierpnia 2013 at 21:37
      • Odpowiedz

      widziałam go na Mszy dożynkowej. Jakiś dziwnie wyglądający, jakby się ludzi bał , no i trochę żle wygląda

    • misiu kolorowy on 16 sierpnia 2013 at 11:58
    • Odpowiedz

    Oj nie rokuje nie. W niedzielę dożynki gminne na Lubczy, będzie czerwono czy kolorowo ?

   1. Panie AZ, prosi się pan o odpowiedz. Działanie bloga:
    1. Zdobyć zaufanie ludzi (młodzi społecznicy, wojują z władzą o przejrzystość, dla ludzi, nie dla siebie, za darmo, jeden nawet oddaje krew, by mieć dzień wolny i móc nagrywać obrady).
    2. Zarobić na tym zaufaniu. Chcecie dobrego burmistrza? No to pozbierajcie 30 tys, to spółka „Lepsze Jutro” wam go załatwi. Macie złego burmistrza i chcecie się go pozbyć? Jakościomierz zrobi to „za połowę tej kwoty”. Nasuwa się pytanie, czy blog nie jest pokłosiem nieudanej akcji poprowadzenia kampanii wyborczej obecnej burmistrz – może nie chciała zapłacić 30 tys i teraz ją gnoją? Może ktoś inny zapłacił potem 15 tys, żeby ją gnoić i w rezultacie zwalić ze stołka?
    3. Zamaskować fakt, że chodzi o kasę szumnymi hasłami. Nasi chłopcy tak chętnie je rozgłaszają, opisują na blogu. Jakby co, ich dyżurna odpowiedź to: „Nie rozumiecie demokracji, nie rozumiecie dziennikarstwa obywatelskiego, fachowe doradztwo polityczne teraz to norma wśród posłów” (mamy się na nich wzorować? – chyba komuś na tym blogu chodziło o polepszenie standardów…).

     • wyborca on 16 sierpnia 2013 at 13:56
     • Odpowiedz

     Do Kruka.
     Kruk to chyba jest wyznawcą spiskowej teorii dziejów w tym dziejów gminy hhhe. i widać że myśli tylko przez pryzmat kasy

    1. Do Kruka.
     Dlaczego twierdzisz, że to my wojujemy (wojowaliśmy) z władzą skoro to właśnie władza wojowała z nami, łamiąc przy tym prawo. Czyż nie postawiliśmy na swoim? Może już nie piszcie o idealiźmie, bo go po prostu w omawianym temacie nie ma i nie było. Widzę, że trzeba po raz kolejny powtórzyć – chodziło i chodzi o przestrzeganie i szanowanie prawa. O ideach piszmy w “To i Owo”. az

     1. Śledzę wydarzenia w naszej gminie. Nawet poprzednia władza nie była tak brutalna względem radnego Jeziora opozycjonisty jak obecna względem Grocha, kiedy ten zaczął swe słuszne działania. Oczywiście, że to władza zaczęła wojenkę z mediami. Z mediami wygrać niepodobna.

    2. Kruk, cóż w tym złego, że można korzystać ze specjalistów od wizerunku i ze ktoś może na tym zarobić. Usługa jak każda inna. Dawniej bywało, że kandydat na wójta czy sołtysa piwem, kasą i innymi fruktami kupował sobie głosy np ludzi nie stroniących od alkoholu. Wolał byś by tak było nadal? To pytanie też skierowane jest do Liberała z Jonin.

    3. Standardy są polepszone. Kruk to wtórny analfabeta, potrzebny mu kurs czytania ze zrozumieniem.

     1. Kilka dni temu wystosowałem prośbę do admina o usunięcie moich wpisów. Czy admin też jest wtórnym analfabetą i nie umie czytać?

    • bezinteresowni on 16 sierpnia 2013 at 13:22
    • Odpowiedz

    idealiści
    jak się poświęcają (nie dają o tym zapomnieć,co artykuł wstawka)
    ktoś wierzy w ich bezstronność , ideały ?

    1. A ten dalej swoje, że ideowcy. Wprowadzili do gminy nową jakość i nie ma dyskusji. Żadne to ideały a zwykłe egzekwowanie prawa. A że to teraz ktoś atakuje to nie wiele znaczy. Dobrze, że się przypomina o tych sprawach. Jest oczywiste że gdyby się o tym nie przypominało itd to takie nagrywania sesji by z czasem po prostu zanikły, bo nie są obowiązkowe a władza jak to władza nie lubi gdy się jej patrzy na ręce.

   2. TP może wygrać bo najpewniej w kraju wygra PIS a TP skorzysta z fachowców od wizerunku z ramienia PIS.

    http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sondaz-dla-tvp-pis-11-punktow-przed-po/mqrd3

   3. ….. kandydatka nie rokuje jednakże jest pewne, że korzysta z doradztwa a te wszystkie wystąpienia w RDN i tarnowskiej TV to niby czemu służą jak nie kreowaniu sibie? Bo chyba nie rzetelnej informacji? Słyszy się co tonie będzie a przychodzi co do czego i pusto, przykład zbornik w Joninach II ek Dziś na Lubczy będzie telewizja? Pytanie Ba.

 9. Nawet kobiety widzą, że Pani się nie sprawdziła – totalna porażka. Teraz pora na zdroworozsądkowego faceta, niekoniecznie młodzieńca ale kogoś kto ma już jakieś doświadczenie zawodowe, zna się trochę na prawie, wie co nieco o ekonomii i finansach, potrafi działać zespołowo i nie zraża do siebie ludzi i co najważniejsze nie jest oszołomem.
  Chyba zbyt idealistyczne?

  1. Urzędniczki zwłaszcza

  2. Czerwona się nie nadaje. Były się też nie nadaje bo z zrzutami i krętacz omijający prawo. Nie angażuje sie w życie publiczne czyli albo olał gminę albo mają na niego mocne haki.Gutkowski był zbyt blisko niego i to już pachnie nieładnie a fuj i też sie nie nadaje Ogladacie Wilkowyje? Relacja wójt- sekretarz. Nic dodać nic dodać nic ująć.

   1. Czyli jest problem z kandydatami

    1. A żebyś wiedział misiu niedźwiadku

     1. to na białego czy brunatnego,czy może bobra jakiegoś

  • Liberał z Jonin on 12 sierpnia 2013 at 21:35
  • Odpowiedz

  To jest chyba pomyłka. Myslę, że chodzi o burakową kampanię (nie mylić z buraczaną).

  1. Może sprecyzuj na czym polega pomyłka. Ogloszenie jak ogloszenie. Nie rozumiem co chcesz powiedzieć, tak jakoś po buraczemu wyskoczyłeś.

  2. c.d.
   Tzn. po burakowemu

    • Liberał z Jonin on 13 sierpnia 2013 at 01:43
    • Odpowiedz

    Nie sprecyzuję bo się obrażą

    1. sprecyzuj

  • Jakościomierz on 12 sierpnia 2013 at 17:10
  • Odpowiedz

  Za tyle wysadzę z tego stołka każdego burmistrza !!! Pozdrawiam Jakościomierz .

  1. Możesz gościu nie zarobić wiele bo to partie będą wystawiać swoich kandydatów.Z PIS i PO już znamy, ciekawi mnie kogo wystawi PSL i Solidarna Polska. Osoby niezależne będą mieć małe szanse

 10. Temat znakomicie ożywił bloga i dyskusje.

 11. Jeżeli osoba, któa ubiega sie na fotel burmistrza jest kompetentna to na co jej kampania i robienie wody z mózgu ludziom? W naszym przypadku należy wybrać osobe, któej działania będą najlepiej realizowane w gminie, na fotel burmistrza trzeba mieć choc troche pojecia o finansach o gospodarowaniu a nie pierwsza lepsza osoba pójdzie zaplaci za kampanie 30 tys i zostanie burmistrzem… to wole dopłacic i wystartowac na fotel prezydenta… wystarczy doplacic tylko…

  1. To nie do końca jest jak piszesz. Ostania kampania najlepszym na to dowodem. NJ prowadziła ją z rozmachem a byłemu potrzebny był doradca, choćby za te 30 tyś. W brew pozorom nie jest to kwota zbyt wygórowana, proszę mi wierzyć. Wybraliście ludzi (osobę), która w kwestii finansów wydaje się być średnio obeznana.

   • Mam mam mam!!!!! on 12 sierpnia 2013 at 15:01
   • Odpowiedz

   Bardzo lubiana , łatwa w kontakcie z wszystkimi ludźmi , mobilna , i nie szczeka na kościół , lubi dzieci , i lubi kolor czerwony jest tej samej płci co obecna. Tylko czy to nie za mało??????

   1. No to powiedz kto to?

   2. TYLKO MI TU WIĘCEJ ŻADNYCH BAB NA URZĘDZIE

    1. Kobieta raczej bez większych szans. Potrzebne nowe rozdanie i młodość jak u sąsiadów Skrzyszowian.

    • z Lubczy on 12 sierpnia 2013 at 21:22
    • Odpowiedz

    moja tyz lubi czerwone mo nawet pore kiecek ale kozala sie jutro zawi ź do Tarnowa do galeri bo mo se kupic jeszcze pore fatałaszków bo jak bedzie ten no casting to zeby ładnie wygladała.Tylko mo jeden problem nik jej we wsi nie lubi

   3. ja też mam

  2. Fachowiec, który podejmie się działania na rzecz sukcesu w kampanii, nie pójdzie na współpracę z pierwszą lepszą, jak piszesz osobą, która zapłaci. Takie podejście do sprawy nie gwarantuje sukcesu oraz zarobku, jest nieprofesjonalne. Osoba chętna musi spełniać niezbędne minimum predyspozycji do objęcia funkcji burmistrza. Musi być wola współpracy z obu stron.

   Przy okazji, wakacyjne pozdrowienia dla blogowiczów z polskich gór, z malowniczo położonej Willi Siklawa.

   A nawijojcie śwarno, a z pomyślunkiem, hej…. az

   1. Kie by nasi dziadkowie z grobu dziś powstajali, to by nad syćkiemi nami i całymi Ryglycami rzewnie se zapłakali.

    Jako sie tyz miły Boze selnijako zmieniło, chałpy, sopy powolane, drzewa stare wyścinane, syćko sie dziś popśniło.

    Drzewiej downi inne zycie Ryglycoki miwoli, przez caluśkie sejs sto roków łojcoskłowie z synockami gazdowali na roli.

    Drzewiej te Ryglickie dziewki w skrzyniach miały przyodziewki
    Dzisiok baby wielgie panie, chodzom w śpilkach po dywanie
    Syćko na sie powiesajom, złoto śrebło i pierzcionki, kto wie jaki rozum majom?

    Dołu, hore, calućkom wsiom, murowanic nastawiali
    Wysokik jako turnice, pustyk jako siubienice
    Z Polski powyjezdzali.

    Dzisiok kozdy młody Ryglycok aut i maszyn mo bez liku
    Kozdy goni za interesem, za granicom za biznesem
    Poniechali łojców zwyku

    Mrok ogarnon Ryglyce, ciemne baby na urzendzie
    Wody, źródła i potoki, zamieniły sie w rynśtoki
    Corno kawa i herbata, ciemna głowa puste słowa
    Nastały sie dziwne lata

    Cóz my teroz pocniemy, my biydni Ryglycanie
    Dęby, bucki wyścinane, puste chałpy poniechane
    Co sie po nos ostanie? 🙁

    Tekst niby podobny, ale nie ten som….

 12. Na kogo obstawiacie na aktualną, czy na nie wiadomo kogo. Pisać bez ściemy.

  • gruba rura on 12 sierpnia 2013 at 11:57
  • Odpowiedz

  Ale oferta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)