Kapela “Zalasowianie” na 20 finale WOŚP

“Cudze chwalicie swego nie znacie”.  W niedzielne  odbył się coroczny  finał wspaniałej akcji Jurka Owsiaka.  Bardzo miłym akcentem był występ Kapeli “Zalasowianie” która zagrała wraz z innymi artystami na tarnowskim rynku w ramach  20 Finału WOŚP. Zapraszam  do odwiedzenia strony kapeli.

WWW.Zalasowianie 

[nggallery id=8]

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/kapela-zalasowianie-na-20-finale-wosp/

99 Komentarzy

Skip to comment form

  • zdziwiona on 19 stycznia 2012 at 18:42
  • Odpowiedz

  Wiadomo, że prowadzący bloga nie odpowiada za komentarze internautów. Dopiero sąd trzeciej instancji to stwierdza i to przy pomocy HFCP ??? Ściga i ewentualnie osądza się osobę, która umieszcza zakazane prawem komentarze.

  • urzędników on 19 stycznia 2012 at 18:18
  • Odpowiedz

  większość w tą sytuację nieprzyjemną podejrzewam wkręcił były burmistrz z zastępcą ,jednego już nie ma , drugiemu powinno się podziękować za taką pracę . w sklepie jak manko to się obsługa składa i właścicielowi oddaje a tu co ma być ?

   • do urzędników on 19 stycznia 2012 at 19:48
   • Odpowiedz

   My juz tam doskonale wiemy kto tych wszystkich ludzi wkręcił w to nieszczęście i nie jest to ani były ani jego zastępca, dodatkowo zrobił to nie w imię uczciwości ale jak każdy doskonale wie w imię przejęcia władzy i załatwiania swoich prywatnych interesików!!!

   1. Ciekawy jestem cobyś powiedział jak by ci z podwórka twój samochód sprzątnęli. Tak jest z naszym wspólnym dobrem jakim są pieniądze gminne, o nie nikt się nie upomni bo to wszystkich czyli niczyje.

   • jan artysta on 19 stycznia 2012 at 18:19
   • Odpowiedz

   to czemu gładkościomierz nie puszcza jak coś “” fajnego””” o Burmistrz się pisze -taki elegancki a nie warto przecież dzisiaj tylko CHAM ma dobrze ,

  1. Niestety całe to postępowanie było prowadzone źle, dlaczego szybko wytłumaczę. Po pierwsze było to w czasie kampanii wyborczej. Po drugie wpis ukazał się dwukrotnie z 2 różnych miejsc jeden z USA drugi chyba z GB. Zastanowić się trzeba kto mógł dodać ten wpis, jaki był cel, i kto na tym skorzystał . Osoba dokonująca wpisu dodała go wchodząc na bloga poprzez bramkę proxy lub odpowiedni program do ukrywania adresu IP. Czy to wystarczy by się ukryć ? Tak wystarczy ale tylko gdy nie mamy domniemanego sprawcy i szukamy w całej sieci. Nie gdy mamy 10-20 adresów IP mamy datę i czas dokonania wpisu. Na podstawie tych danych należy sprawdzić u dostawcy (providera) dostarczającego usługę dostępu do sieci internet. Polskie prawo zobowiązuje dostawców usług do przechowywania danych o transmisji (logi, bilingi, itd.) Czyli po sprawdzeniu logów wszystkich podejrzanych można stwierdzić czy w danym dniu przed dokonaniem wpisu któryś z komputerów domniemanych autorów łączył się z serwerem pośredniczącym tak zwanym proxy o adresie IP z jakiego dokonano wpisu. Można w ten sposób sprawdzić czy któryś z tych adresów mógł być rzeczywistym źródłem wpisu. Cala sprawa przybrała taki wymiar z jednego powodu, ustalenie właściciela dresów IP komputerów będących(autorami) było niemożliwe bo były to tylko pośredniaki a sprawca może jest tu wśród nas i dziś śmieje się z niewiedzy śledczych. Nim na naszym ekranie pojawi się żądana strona najpierw musimy po nią posłać zapotrzebowanie a działanie taki odkłada się w logach na serwerze i dla śledczych jest informacja że dany komputer mógł za pośrednictwem tego maskującego być autorem. Nie jest to dowód ale jeżeli mamy dwa wpisy i w obu przypadkach taka procedura została by ujawniona to kto wie. Gdyby w ten sposób było poprowadzone to postępowanie kto wie jak by się skończyło.

   1. Bez przesady… ktoś będzie ściągał logi z serwera proxy z Puerto Rico, albo Haiti po to, żeby ustalić autora jakiegoś tam niby obraźliwego wpisu? Obraźliwego to też pojęcie względne…. Chyba za dużo filmów wszyscy oglądacie.

    1. Te logi nie są w Puerto Rico, czy Hait tylko w Polsce mylisz pojęcia nie należy ustalać kto łączył się z tym serwerem w oparciu o logi z danego serwera proxy . Należy zbadać z jakimi serwerami łączyły się wtedy komputery ludzi mających cel by ten wpis dwukrotnie znalazł się na blogu. Te logi znajdują się u ich dostawców internetu czy to TP Czy jakakolwiek inna sieć.

     1. Co to znaczy “ludzi mająych cel” – podejrzanych? Przez kogo? A może warto przesiewowo zebrać logi z kompów całej wsi albo i gminy by dorwać człowieka. Czy my czasem nie zabrnęliśmy w świat absurdu, w tym chorym i tak już inwigilowanym przez wszystkie służby kraju? Oj, nie o take Polske my walczyli. Najlepiej siedzieć cicho, chwalić władzę, nawet najgorszą, płacić podatki, dawać datki. Wtedy nikt (nie ma pewności) nie będzie szukał twoich logów drogi obywatelu…..

      • SyfiLis on 21 stycznia 2012 at 10:48
      • Odpowiedz

      To tylko teoria, a praktyka pokazuje że w tak błachych sprawach nikt nie zawraca sobie gitary wyśledzenia połączenia które jest najczęściej szyfrowane i obiega cały świat z kilkoma “przystankami” po drodze. Jak zwykł mawiać Ferdek to są drogie rzeczy

      • zaciekawiony on 21 stycznia 2012 at 12:03
      • Odpowiedz

      Jeśli dobrze zrozumiałem, można zebrać tylko logi świadczące że dany komputer łączył się z danym proxy, ale nie dalej. Na takim proxy może być i 100 mln adresów stron z którymi klient mógł się łączyć. A więc wyszukanie połączenia z samym proxy jest tylko domniemaniem, nie może być dowodem.

    2. Przeczytaj ze zrozumieniem co napisał Jakościomierz,

      • Do Anonima on 20 stycznia 2012 at 17:45
      • Odpowiedz

      A Ty się nie odzywaj, jak zrozumiałeś to pochichraj się w kącie z tych co nie pojęli, nie musisz tego demonstrować na forum, skoro nie wnosisz niczego nowego do dyskusji. Wszyscy wiemy jaki jesteś inteligentny…
      pozdrowienia…

  • w Temii on 19 stycznia 2012 at 13:24
  • Odpowiedz

  W Nowym Wiśniczu również podejrzani urzędnicy gminy. Podejrzenie o nadużycie uprawnień w zbiorczych sprawozdaniach do RIO i inne podejrzenia. Prokuratura Dąbrowska bada sprawę. Szczegóły dzisiejsza Temi. O naszych urzędnikach też piszą. O takę Polskę my walczyli?

   • Paradoks on 19 stycznia 2012 at 14:08
   • Odpowiedz

   Najlepiej ich wszystkich rozstrzelać, potopić a potem jeszcze spalić. Zachowujecie się jak hieny a może i gorzej.Co myślisz ,że wszyscy urzędnicy to złodzieje i nieroby.Zdziwił byś się jaki ten chleb czasem słony.
   Tak większość z Was się zachowuje jakby Ci ludzie spadli nam z Marsa a tak naprawdę pracują tam nasi mieszkańcy zwykli ludzie pracownicy jak wielu innych.Troszkę godności by przystało szczególnie grono nauczycielskie może by poczytało książkę “o dobrym zachowaniu każdego człowieka” bo nas z kolei za Was wstyd ,że nasze dzieci wychowujecie i boimy się co z nich wyrośnie pod okiem takich wzorców.
   Trafił się Wam wszystkim kąsek nie lada wszędzie jeden temat.Popatrz jeden z drugim w swoją rodzinę i swoje zachowanie a może dojdziesz do wniosku ,że sam nie jesteś lepszy od tych urzędników szantażowanych i szykanowanych od tylu lat. Nie jestem mści-wcem takim jak wielu mieszkańców Gminy i nie życzyłabym nikomu być na naszym miejscu ale odrobinę godności to myślę ,że mogę Wam życzyć kochani krzykacze.

    • aaaaaaaaaa !!!!!!!!!!!!!! on 19 stycznia 2012 at 18:27
    • Odpowiedz

    Kto mówi, że wszyscy. Nie przesadzaj. W każdym środowisku są uczciwi i mniej uczciwi to jasne. Jednakże, kto jak kto, ale urzędnik to powinien raczej świecić przykładem solidności i uczciwości. Twój wpis nie krzyczy, jednak jest napisany w tonie krzykliwym. Dyskutujmy a nie krzyczmy.

 1. Nasza gmina wręcz ogranicza i działa na szkodę stowarzyszeń najlepszym tego przykładem jest Kowalowa . Polecam obejrzeć sobie zebranie wiejskie w Kowalowej i posłuchać co pani burmistrz tam mówi.

 2. Człopie w naszej gminie w Bistuszowej działa taka sama szkoła prowadzi ja Stowarzyszenie Bistuszowian . Zrobiono to za Karasiewicza i przykłady mamy na własnym podwórku.

  • Uratować szkołę.... on 18 stycznia 2012 at 17:51
  • Odpowiedz

  “Dwie placówki zmienią swój status na niepubliczne

  W gminie Radłów przekształcają kolejne szkoły

  W gminie Radłów przekształcają w niepubliczne kolejne dwie szkoły podstawowe – w Niwce i Biskupicach Radłowskich. Początkowo pomysł budził opór lokalnej społeczności, ale rodzice uczniów zmieniają zdanie, gdy władze samorządowe pokazują im jak funkcjonuje szkoła w Zdrochcu, która ze względu na małą liczbę dzieci nie miała szans na przetrwanie, a po przekształceniu całkiem nieźle sobie radzi.

  Gmina Radłów sporo dopłacała do subwencji oświatowej, więc przed rokiem przystąpiono do reorganizacji sieci szkół. Na początek postanowiono coś zrobić ze szkołami podstawowymi w Wał Rudzie i Zdrochcu, które miały najmniejszą liczbę uczniów. Szkoła w Wał Rudzie została zlikwidowana i obecnie na bazie opustoszałego budynku planowane jest utworzenie domu dziecka. Natomiast w Zdrochcu lokalna społeczność się zmobilizowała i szkoła nadal istnieje, tyle tylko, że jest niepubliczna. Rodzice utworzyli stowarzyszenie, które prowadzi podstawówkę i przedszkole.

  Jak w Zdrochcu sobie radzą? Według burmistrza Radłowa Zbigniewa Mączki całkiem nieźle – jego zdaniem szkoła ożyła i panuje w niej naprawdę rodzinna atmosfera. – Skończyła się wreszcie niepewność czy i jak długo placówka będzie jeszcze istnieć – twierdzi burmistrz. – Wszystko teraz jest w ich rękach, przez co ludzie poczuli się za szkołę odpowiedzialni. Nie musimy dopłacać do bieżącego funkcjonowania, więc możemy część zaoszczędzonych pieniędzy zainwestować w budynek. A jest on strasznie zaniedbany, bo przez lata nie był remontowany.

  Paulina Piotrowska, dyrektorka szkoły w Zdrochcu potwierdza, że placówka wcale nie straciła na utracie publicznego statusu. – Nie obowiązuje Karta Nauczyciela, więc nauczyciele mniej zarabiają, dłużej też pracują, bo u nas nauczycielskie pensum wynosi dwadzieścia dwie godziny – informuje pani dyrektor. – Nie wszyscy przyjęli takie warunki. Na ich miejsce zatrudniliśmy młodych nauczycieli, z nowymi pomysłami, którzy z uczniami od razu nawiązali bardzo dobry kontakt. Wiedzą, że od nich wiele zależy, bo jeśli będą dobrzy, to rodzice będą tu dzieci zapisywać i wtedy mogą więcej zarabiać.

  Mimo że szkoła w Zdrochcu liczy tylko 38 uczniów (plus 31 dzieci w oddziale przedszkolnym), to prowadzącemu ją stowarzyszeniu starcza jeszcze pieniędzy na opłacanie kucharki, woźnego i palacza. Skoro zatem tam sobie poradzili, to czemu ma się nie udać podobny zabieg w innych miejscowościach, gdzie istnieją szkoły do których samorząd sporo dopłaca? Dlatego przystąpiono do przekształceń szkół podstawowych w Niwce i Biskupicach Radłowskich.

  W Niwce jest 60 dzieci, w Biskupicach Radłowskich o jedno więcej. Obliczono, że roczne oszczędności, gdyby działały jako niepubliczne, wyniosłyby około 600 tys. zł. – Nie chcę zamykać małych szkół, ale nie mogą być one przez nas utrzymywane na siłę – przekonuje burmistrz. – Przykład Zdrochca pokazał, że jeśli ludzie się zintegrują, to naprawdę mogą wiele zdziałać i sprawić, żeby szkoła była w ich wsi ośrodkiem kulturotwórczym w pełnym tego słowa znaczeniu.

  Początkowo w Niwce i Biskupicach Radłowskich był opór przeciwko zmianie statusu szkół, ale ludzie powoli się przekonują, że być może nie jest to złe rozwiązanie. – Przecież znaczną część zaoszczędzonych pieniędzy mogę przekazywać na pomoce naukowe do tych szkół, na to, aby były ładne i kolorowe. A utrzymywanie obecnego stanu rzeczy w dłuższej perspektywie tylko może pogłębiać problem. Część dzieci z tych miejscowości może być zapisywana do innych placówek, bo rodzice nie będą się godzić, aby dzieci uczęszczały do szkoły, gdzie jest takie dziadostwo jeśli chodzi o bazę lokalową – uważa Z. Mączka.

  Wkrótce radni podjąć mają uchwały intencyjne o likwidacji dwóch szkół jako publicznych. Gmina pomaga w powołaniu lokalnych stowarzyszeń, które na nowych zasadach poprowadzą je od 1 września 2012 roku.”

  A MOŻE I W NASZEJ GMINIE SIĘ UDA URATOWAĆ SZKOŁY?

  LUDZIE.. WZORUJCIE SIĘ NA DOBRYCH PRZYKŁADACH Z INNYCH GMIN!

  1. Burmistrz Radłowa jest z PO.

 3. Jedyne “osiągnięcie” obecnej władzy? To kopanie dołków pod byłymi i mam już teraz pewność, że na nic więcej ich nie stać.

 4. Pamiętajcie że dróg do tego samego celu może być wiele, jedne są dłuższe, inne biegną skrótem. Ale jeżeli po drodze ni krzywdzi się nikogo, jeżeli cel obrany jest ważny-wspólny to każda z dróg do jego realizacji jest dobra. Ten rozpatrywany okres to dzikość demokracji z ułomnym często sprzecznym prawem, trudno dziś winić kogoś że chciał dobrze dla wspólnoty. A donosiciel miał jeden cel uderzyć i przejąc koryto, co zrobił po jego przejęciu zamilkł i udaje że ślepy.

 5. http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,10969753,Urzednicy_pod_sad_za_miejskie_inwestycje.html

  Którzy to są urzędnicy tych 4. ? Dzwoniłam do urzędu w tej sprawie, to nic nie wiedzą. Mam na dzieję, że tu na blogu znajdzie się ta informacja. Bo to przecież ważne, jak sądzę, jest dla mieszkańców wiedzieć.

  • wyborca on 17 stycznia 2012 at 20:43
  • Odpowiedz

  Jeśli w procesie potwierdzi się, że było źle no to cóż. Nauczka dla aktualnych i przyszłych włodarzy. Gdzie jest kłótnia winne są dwie strony a trzecia (tutaj społeczeństwo) może wiele stracić.

 6. na stronie CBA jest o Ryglicach
  http://www.cba.gov.pl/portal/pl/48/1623/Przeglad_prasy_16_stycznia_2012.html

  dzięki byłemu jesteśmy sławni

  1. Za 3 lata nie będzie już nikogo w Urzędzie!!!!!! a Ryglice staną się sołectwem Tuchowa z hymnem” ‘miałeś chamie złoty róg, miałeś chamie czapkę z piór”u ha ha a rozliczający staną się zakładnikami i oskarżonymi.My też budujemy bez planu.Tez się boimy mściwych ludzi. Coraz mniej nam się podoba w Ryglicach. Tu chyba tylko wilki dobrze się czują. Aura nie sprzyja a czy i Bóg pobłogosławi to zobaczymy.

    • m.in. oni ? on 17 stycznia 2012 at 23:38
    • Odpowiedz

    Czy bobry to wy? Kolesie od bloga?

    1. bobry to nie kolesie od bloga ale ludzie o podobnych poglądach,patrzący Nowej jakosci na ręce.Oni piszą my narazie się nie ujawniamy ale działamy

   • Ryglice on 17 stycznia 2012 at 21:08
   • Odpowiedz

   Pani Tereso!W ubiegłorocznych wyborach otrzymała Pani od nas kredyt zaufania po to aby Pani rządziła tą gminą.Po wczorajszej i dzisiejszej nagonce medialnej na Pani poprzednika do której w dużej mierze jak niektórzy twierdzą Pani się przyczyniła manat ten zostaje przez nas cofnięty.Zdajemy sobie sprawę z tego,ze Pani z nas się wyśmieje no bo cóż my możemy ale chcemy żeby pani wiedziała,ze nie ma pani już naszego poparcia i uważamy że to co robicie jest niesmaczne a wręcz karygodne

   grupa rygliczan

    • jeszce jeden głos on 17 stycznia 2012 at 22:31
    • Odpowiedz

    POPIERAMY 3 głosy PLUS

     • a co popieracie on 17 stycznia 2012 at 22:37
     • Odpowiedz

     popieracie-prokuraturę czy łamanie prawa?

     1. Popieramy prokuraturę, nie popieramy łamania prawa i nie popieramy mściwości oraz dążenia do celu po trupach, także politycznych.

      • popieram on 18 stycznia 2012 at 08:58
      • Odpowiedz

      Uczciwość ale wiem ,że nawet jeżeli Tamci nie dopełnili obowiązku to działali w dobrej wierze a wnoszący sprawę nie są uczciwi bo gdyby mieli czyste intencje to zapewne bym Ich poparła.
      “Tylko ten się nie myli kto nic nie robi” więc naszej nowej Burmistrz nic nie grozi

     2. tylko ten się nie myli który nic nie robi – za przeproszeniem usprawiedliwianie celowych działań skutkujących finansowo poważnie w ten sposób przez dorosłych ludzi jest śmieszne

     3. Póki co to nie ma chyba wyroków w tej sprawie. Na razie jest medialny szum i zniesmaczenie pomieszane z zadowoleniem. Zaiste mieszanka wybuchowa. Chyba tych zadowolonych jest jednak mniej i coraz mniej. Szkoda bo gmina jako wspólnota na tych zawirowaniach raczej traci.

     4. Jestem ofiarą takich podobnych jak Ktoś nazwał zawirowań i znam ten smak niesprawiedliwości na którą nie mam wpływu.
      Taka zawiść jednak zawsze źle się kończy nie koniecznie dla poszkodowanych w pierwszym rzędzie.Z czasem zrządzenie losu wytchnie każdą nieprawość bo jak widać ludzka sprawiedliwość nie koniecznie jest ostateczna.Nie sądźmy zatem bo niesprawiedliwe sądy mszczą się z pokolenia na pokolenie i szkoda,że niektórzy nie umieją tego dostrzec na swoim podwórku a czasem im więcej otrzymują znaków tym większego szukają odwetu.Szkoda życia marnować na takie marne sprawy -pisze chociaż wiem ,że ta świadomość przychodzi zawsze zbyt późno. Szkoda tych wszystkich rodzin, dzieci.Jaka korzyść będzie dla naszej społeczności z tej tragifarsy? Dla kogo radość z rozdmuchiwania afery po wszystkich mediach.Pani Burmistrz wstyd po raz kolejny wstyd.Oby otrzeźwienie nie przyszło za późno!!

  2. a ja myślę ze dzięki byłemu to my mamy zrobione masę inwestycji których inni nam zazdrościli i mogliśmy nimi się pochwalić a sławni jesteśmy dzieki Nowej Jakosci która nic nie robi tylko donosi i tym sie chlubi . Powiem wstyd ludzie zaczynają jakoś dziwnie spluwac,nie ma ani radnych ani burmistrza

   1. co to za afera się dzieje znajomi pytają, wyssane jakieś historyjki….. po co to komu…Takie wywlekanie spraw w mediach napewno gminie i miastu Ryglice chluby nie przyniesie, Ci co to zapoczątkowali nachapali sie, na stołkach usiedli to by sobie siana juz dali, bo wstyd….jakoś ich pracy po roku nie widac dla gminy, a kłapią na prawo i lewo i po co….. Lepiej by gmina z czegoś wartościowego była sławna, a nie tylko kłutnie machloje itp.

    1. co to za afera się dzieje znajomi pytają, wyssane jakieś historyjki….. po co to komu…Takie wywlekanie spraw w mediach napewno gminie i miastu Ryglice chluby nie przyniesie, Ci co to zapoczątkowali nachapali sie, na stołkach usiedli to by sobie siana juz dali, bo wstyd….jakoś ich pracy po roku nie widac dla gminy, a kłapią na prawo i lewo i po co….. Lepiej by gmina z czegoś wartościowego była sławna, a nie tylko kłótnie machloje itp.

 7. ja chciałbym zobaczyć nagrania z procesu

  1. Może i zobaczysz.

  • katolik on 16 stycznia 2012 at 17:50
  • Odpowiedz

  Za robote sie wezcie a nie afery i afery, sady i prokuratury.

  1. Kodeks Karny
   Art. 231.

   § 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

   § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

   § 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa nieumyślnie i wyrządza istotną szkodę, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

   1. kodeks karny
    Art. 271.

    § 1. Funkcjonariusz publiczny lub inna osoba uprawniona do wystawienia dokumentu, która poświadcza w nim nieprawdę co do okoliczności mającej znaczenie prawne, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

    § 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

    § 3. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
    Art. 272.

    Kto wyłudza poświadczenie nieprawdy przez podstępne wprowadzenie w błąd funkcjonariusza publicznego lub innej osoby upoważnionej do wystawienia dokumentu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

   2. Wrócił socjalizm , a może nigdy nie wyszliśmy z niego? zasada prosta “powiedz kto to – a paragraf na niego znajdziemy” Stalin górą!

    1. a w kryminałach sam “polityczni” jak zawsze zresztą

  • konsternacja on 16 stycznia 2012 at 12:37
  • Odpowiedz

  jednak Jezior miał rację

   • Czy to nie zastanawiające on 16 stycznia 2012 at 13:23
   • Odpowiedz

   Może i była by konsternacja, może i Andrzej Jezior ma racje, ale dziwne jest to że czytając tego bloga i obserwując rzeczywistość można powiedzieć że dzieje się dalej tak samo a może nawet gorzej. Dlaczegóż to teraz Andrzej Jezior nie widzi nieprawidłowości ? Mimo że dowody są nawet nagrane i upublicznione, co powstrzymuje go od doniesienia do prokuratury że na ulicy Mieszka I w Zalasowej mimo że w protokole odbioru potwierdzono wykonanie poboczy do dnia dzisiejszego ich niema. Co powstrzymuje radnego Jeziora przed doniesieniem że droga na Dębosia wykonana jest po gruntach prywatnych a w piśmie do ministerstwa MSWiA potwierdzono że droga jest na gruncie gminnym. Co powstrzymuje radnego Jeziora przed powiadomieniem organów ścigania o nieprawidłowościach w czasie likwidacji ZGK ? Dlaczego nie doniósł w sprawie wykonania przełomów na drogach gminnych? Dlaczego nie doniósł na pracownika drogownictwa który tworzy fikcyjne przedmiary, wpisując roboty których nie sposób wykonać zawierzając koszty. Dlaczego kiedyś było to naganne? Co się dziś zmieniło, chyba w końcu za lata donoszenia przyszedł czas zbierania korzyści? To jednak pokazuje nieuczciwość w postępowaniu w myśl powiedzenia że punkt widzenia zmienia się w zależności od punktu siedzenia. Ciekaw jestem co powstrzymuje teraz Andrzeja Jeziora przed ujawnianiem nieprawidłowości w działaniu władzy której jest niejako ojcem chrzestnym i głównym sprawca jej sukcesu w wyborach.

   1. Bardzo dobre i zasadne pytania.

   2. Ktoś na tym blogu umieścił :

    Kodeks postępowania karnego
    Art. 304. § 1. Każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję. Przepis art. 191 § 3 stosuje się odpowiednio.
    § 2. Instytucje państwowe i samorządowe, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, są obowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym prokuratora lub Policję oraz przedsięwziąć niezbędne czynności do czasu przybycia organu powołanego do ścigania przestępstw lub do czasu wydania przez ten organ stosownego zarządzenia, aby nie dopuścić do zatarcia śladów i dowodów przestępstwa.
    § 3. Zawiadomienie o przestępstwie, co do którego prowadzenie śledztwa jest obowiązkowe, lub własne dane świadczące o popełnieniu takiego przestępstwa Policja przekazuje wraz z zebranymi materiałami niezwłocznie prokuratorowi.

    Wobec tego każdy, kto czyta bloga i ogląda nagrania jest zaznajomiony z nieprawidłowościami i w świetle powyższych paragrafów na obowiązek zgłosić to do prokuratury. Oj Ryglice, Ryglice. 🙁

    1. Art. 304. § 1. Każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu.

     Dowiedz się co to znaczy ściganego z urzędu a potem pisz

     1. sorki, zapomniałem dodać pytajnika po wyrazach “… do prokuratury”.

     2. no to jak to intrpretowac nalezy?

    2. Jak widać nikt nie ma jaj żeby to zrobić.

  1. Ciekawe czy prokurator wziął pod uwagę to że większość z tych prac dotyczyła usuwania skutków powodzi i działania w sytuacji wyższej konieczności. Na te rzeczy nie trzeba pozwoleń na budowę. Oj z dużej chmury mały deszcz. 30 inwestycji w ciągu 5 lat oj to się już nie wróci.

   1. Na 30 inwestycji doniósł Jezior a w sumie było ich około 50 -ciu ciekawe czy Jeziory zrobią tyle.

  • robotny on 15 stycznia 2012 at 22:00
  • Odpowiedz

  Jasne, jasne sądźcie i oskarżacie sie wszyscy po kolei, a robotę pewnie zrobią bezrobotni

 8. http://www.orange.pl/kid,4000000154,id,4002029243,title,Dwoch-mezczyzn-zginelo-w-pozarze-drewnianego-domu,video.html coś za dużo tych nieszczczęść ostatnimi czasy

  • Duchy z Góry św Marcina on 14 stycznia 2012 at 19:57
  • Odpowiedz

  Ja proponuje żeby ……………………………………………………………………………………………………….
  Andrzej to twoja wina! Część komentarz został usunięty, proszę nie rzucać oskarżeń, było dochodzenie nie udowodniono winy to jest niewinny !!!!

  1. Niedługo ten ………. sam na siebie doniesie:)))

   • do duchów on 14 stycznia 2012 at 22:31
   • Odpowiedz

   Okrucieństwem jest to, co wypisujecię!

  2. Wszytko pięknie ładnie, tylko podając takie oskarżenie wypadałoby podpisać się jeszcze imieniem i nazwiskiem

 9. Ex burmistrza szkoda, “urzedników” nie !!!

 10. Skąd ta ekscytacja? Postawienie zarzutów to jeszcze nie skazanie, a nowa jakość niech nie grzebie w śmieciach po Karasiewiczu tylko swoje śmieci przegląda. My teraz dzięki temu co robi jakościomierz widzimy i potrafimy oceniać,i proszę wierzyć jak przyjdzie czas to ocenimy.

  1. W naszym kraju robiąc w 100% w zgodzie z prawem nie da się nic zrobić, wiedzą to ci co coś robią, ci co udają i donoszą robią z tego użytek dla osiągnięcia własnych korzyści i je osiągają. Połoskowa Chrząszcz Chmura zatrudnieni w urzędzie droga pod dom, Jezior córka w przedszkolu,Papuga córka w urzędzie gminy, Sępek zatrudniony jako konserwator w Ośrodku kultury. Czy to czyste czy o to szło ??? Za jaki czas usłyszymy takie same zarzuty w stosunku do obecnej władzy? Moim zdaniem to tylko kwestia czasu , jedno jeszcze tylko powiem że przynajmniej za Karasiewicza się robiło robotę teraz zabawa zabawa i prywata.

 11. A za przekazanie ZK do Tuchowa ja winię radnych bo jak potulne baranki jednogłośnie podnieśli ręce i mamy teraz ścieki kilkakrotnie droższe niż w ZK. Gdzie byli wtedy ci światli: Grzegorz W., Zofia K., Andrzej J., Marek W. Pozopstali się nie liczą bo to albo pierwszoroczniacy albo oderwani od pługa lub siekiery. I możecie się obruszać ale jak idziecie do władzy to zbierajcie też jej żniwo a jest to żniwo Waszych działań. Myślę,że ci co są dłużej już się nachapali a pozostałym jedna kadencaj wystarczy. Nie sprawdziliście się Państwo. Za niecałe trzy lata zagłosuję na kogoś zupełnie nowego.
  A co do Pani Burmistrz, no cóż, kobieta emocjonalnie rozchwiana, niedługo emeryturka.

   • i to jest news on 14 stycznia 2012 at 13:37
   • Odpowiedz

   jak wyżej

    • ludzie mówią on 14 stycznia 2012 at 16:58
    • Odpowiedz

    ludzie mówią,ze dopuki Andrzej będzie radnym to w Ryglicach nic nie bedzie,zastanawiałem sie czy maja racje ale czas chyba sie z nimi zgodzić,bo dla mnie nie ma znaczenia czy na wkopanie mi przepust pod drogę mieli miec pozwolenie czy nie ,ważne że wkopali szybko i mogłem juz jezdzic

    • Babcia Józia ta od makaronu? on 14 stycznia 2012 at 18:06
    • Odpowiedz

    I teraz już wiemy czemu najmniejsza usługa teraz trwa kilkanaście miesięcy -Bernard nerwowy wciąż chciał więcej i szybciej no to mu się odpłacili -oby nie wyszło ,że Jezior sam na siebie donosił .Swoja drogą ciekawa jestem jak się czuje człowiek “donosiciel” -zawsze mnie to interesowało czy :satysfakcje, czy wyrzuty, czy poczucie winy czy dobrze spełnionego obowiązku.Powiedzmy szczerze trochę wstyd bo fakt faktem pewne sprawy trzeba piętnować ale z kolei swoich spraw nie załatwia się kosztem innych ludzi.Żałosne jak się patrzy ,że Andrzej J. korzysta garściami z przywilejów osiągniętych w takim trybie.Niczego też poprzedni burmistrz nie zabrał odchodząc -zostało wszystko dla nas.Nowa na razie nic nie zrobiła bo pewnie się boi ,że skończy jak poprzednik u prokuratora wszak towarzystwo to samo.

    1. że zarzuty dotyczą “doprowadzenia do wypłaty zawyżonego wynagrodzenia za prace ze świadomością ich nienależytego wykonania” !!!!!

      • ciekawe on 14 stycznia 2012 at 19:23
      • Odpowiedz

      no właśnie to jest tylko domniemanie ,skąd taka pewność że ze świadomością ,błędy popełnia każdy no oczywiście jeżeli cos robi a ponieważ inwestycji było sporo to i błędy pewnie są

     1. ze świadomością to Andrzej załatwił pracę synowej w przedszkolu bo przecież wcześniej chyba pracowała u Lisa i nie była bezrobotna

  1. i tak wole benka z przekrętami, niż połoskową i jej tumiwisizm, ona nię będzie zamieszana w żadne szachrajstwa, bo poprostu nic robi

   1. Przecież jakościomierz już pokazał że potwierdzili nieprawdę w protokołach odbioru drogi w Zalasowej chyba Mieszka I i potwierdzili że droga na Dębosia biegnie w całości po gruntach gminnych a tak nie jest bo przed samym Dębosiem biegnie po prywatnych gruntach, poczekajmy jeszcze wkrótce się okaże co ta władza warta córka Jeziora dostała pracę w przedszkolu a radny Sępek pracuje w Pałacu pod Dębami czy wolno pracować radnemu w jednostce podległej gminie/ Co ty na to jakościomierzu masz jakieś przepisy na to może/

  2. jak zwykle media przekręcają, dokładają i robią sensację , to jak piszecie twierdzą śledczy twierdzić może każdy .To tylko Jeziorowi nic nie zarzucą bo nic nie robi tylko szuka dziury w całym.

   1. może to nie media może ktoś ze świadomością takiego wywiadu mediom udzielił i należało by to sprawdzić kto

   • prawnik on 14 stycznia 2012 at 20:14
   • Odpowiedz

   Jak mówi prokuratura dopatrzono się uchybień, oj, żeby autor tego artykułu nie przegrał sprawy cywilnej o naruszenie dóbr osobistych, a z mojej wiedzy wynika że to kilkanaście osób ma zarzuty więc spraw cywilnych może być kilkanaście.

  3. Kodeks postępowania karnego
   Art. 304. § 1. Każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję. Przepis art. 191 § 3 stosuje się odpowiednio.
   § 2. Instytucje państwowe i samorządowe, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, są obowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym prokuratora lub Policję oraz przedsięwziąć niezbędne czynności do czasu przybycia organu powołanego do ścigania przestępstw lub do czasu wydania przez ten organ stosownego zarządzenia, aby nie dopuścić do zatarcia śladów i dowodów przestępstwa.
   § 3. Zawiadomienie o przestępstwie, co do którego prowadzenie śledztwa jest obowiązkowe, lub własne dane świadczące o popełnieniu takiego przestępstwa Policja przekazuje wraz z zebranymi materiałami niezwłocznie prokuratorowi.

 12. hura !!!!!! śnieg. Chce pojeździć na nartach, Czy już macie wyciągi narciarskie ? jak pamietam ktoś kiedys zapowiadał, że będą.

  • Mieszkaniec Zalasowej on 13 stycznia 2012 at 16:35
  • Odpowiedz

  ODEBRANIE PROMESY NA PLAC ZABAW W ZALASOWEJ taka informacja pojawiał się na stronie Urzędu Miasta Ryglice. Boże widzisz i nie grzmisz? Przecież na wiosnę ubiegłego roku już raz dostaliśmy promesę ale jej nie przyjęto. Teraz kolejny raz ktoś pisał projekt, żeby jeszcze raz dostać te same pieniądze. To że tak się stało to tylko i wyłącznie zasługa Jakościomierza. Pozdrawiam panie Groch .

  • do Pajacu! on 13 stycznia 2012 at 09:26
  • Odpowiedz

  Nie mam nic kompletnie Do Siema Owsiaka. Piekna akcja itd. Mam niestety osobiste doświadczenie, że ta akcja to także może rodzic patolgię. Miałem kolegę w szpitalu w zachodniej części kraju, który usłyszł z ust ważnej osoby w tym szpitalu cos takiego – “Nie będziemy naprawiać urządzenia XYZ bo za pół roku nam orkiestra kupi.” Super. Kasa która poszłaby na sprzęt pójdzie może teraz w kieszeń kierownictwa. Mam nadzieję, że to nie jest powszechne zjawisko.

  1. Kasa to tam nie wiadomo , bo mozna na co inne przeznaczyć, ale pół roku bez XYZ to tez mógł ktoś ucierpieć.

 13. Z nami najlepiej po prostu współpracować!!!!!

  Rozmaite próby pozbycia się części bobrów z terenów, gdzie jest ich za dużo, nie dają zadowalających rezultatów.
  Odstrzał jest zupełnie nieskuteczny. Po pierwsze na bobry trudno się poluje, po drugie myśliwi przyzwyczajeni są, że dotąd je chronili i nie chcą ich zabijać. Po trzecie – po zabiciu kilku sztuk bobrów inne osobniki zajmą ich miejsce w środowisku, na przykład młode, które dotąd nie założyły rodziny ponieważ nie znalazły odpowiedniego miejsca.
  Można przesiedlać bobry na tereny, gdzie ich brakuje, ale to w równie małym stopniu wpływa na ich uciążliwość dla ludzi w okolicy pełnej bobrów. Tak naprawdę jedynie same bobry mogą regulować swoją liczebność na danym terenie – przestają się one rozmnażać, gdy brakuje miejsca i pożywienia.
  POKOCHALIŚMY RYGLICE MAMY ZAMIAR TU MIESZKAĆ I POPRACOWAĆ KU ZADOWOLENIU MIESZKAŃCÓW NIE KONIECZNIE URZĘDNIKÓW.

 14. Fajnie że grają, tylko szkoda, że przy zbiórce pięnidzy organizowanej przez (dla) tego kolesia w czerwonych gaciach, ale niestety w naszym kraju w którym jest wiele charytatywnych organizacji, media wypromowały, niewiedzieć czemu, witrażyste vel “róbta co chceta” od siedmu boleści

  1. Mylisz się ten gość to chluba Polski I Polaków .

   • Pajacu! on 12 stycznia 2012 at 23:09
   • Odpowiedz

   Ten gość w czerwonych gaciach uratował więcej żyć ludzkich niż ty masz włosów na głowie! Jeśli je wogóle masz. Jak mu zazdrościsz to zorganizuj podobną zbiórkę, a potem szczekaj.

   1. Sprzęt kupiony przez niego to 1% całego sprzętu kupowanego do szpitali przez państwo, wiem, że ważny jest nawet ten 1%, ale przy tych zbiórkach się robi tyle szumu jakby szpitali nikt nie doposażał tylko Owsiak. A cała obsługa tego widowiska? Przecież przy organizacji takich imprez pracuje mnustwo ludzi, przy rozkładaniu scen, sprzętów, fajerwerki, druk puszek, identyfikatorów, zaostrzone działania policji straży miejskiej, sprzątanie…przecież tego nikt nie robi za darmo! My w TV widzimy tylko efekt końcowy w postaci gwiazy wydzierającej się na scenie, która łaskawie wystąpi za free. Pomijam fakt że Owsiak sam w sobie nie powinien być autorytetem dala młodzieży, gdyż jego światopogląd ma anarchistyczne podłoże.

     • Do mundka on 13 stycznia 2012 at 20:22
     • Odpowiedz

     Bredzisz mundek , bredzisz, a jakie pieniądze wyłudza od nas kościół za zbawienie naszych dusz nie dając w zamian nawet tyle co Owsiak. Brak fajerwerków brak sceny, a “artyści” jacyś tacy trącący pedofiliom. Gdzie leżą te Ryglice? Co za ciemnota tam panuje u was

      • Wyluzuj on 13 stycznia 2012 at 22:05
      • Odpowiedz

      Humor z różnicami temperatur :
      + 20°C Grecy zakładają swetry (jeśli je tylko mogą znależć).
      + 15°C Jamajczycy włączają ogrzewanie (oczywiście, jeśli je mają).
      + 10°C Amerykanie zaczynają się trząść z zimna. Rosjanie na daczach sadza ogórki.
      + 5°C Można zobaczyć swój oddech. Włoskie samochody odmawiają posłuszeństwa. Norwedzy ida sie kąpac do jeziora.
      0°C W Ameryce zamarza woda. W Rosji woda gęstnieje.
      – 5°C Francuskie samochody odmawiają posłuszeństwa
      – 15°C Kot upiera się, ze będzie spał z tobą w łóżku. Norwedzy zakładają swetry.
      – 17.9°C W Oslo właściciele domów włączają ogrzewanie. Rosjanie ostatni raz w sezonie wyjeżdżaja na dacze.
      – 20°C Amerykanskie samochody nie zapalaja.
      – 25°C Niemieckie samochody nie zapalaja. Wygineli Jamajczycy.
      – 30°C Wladze podejmuja temat bezdomnych. Kot spi w twojej pizamie
      – 35°C Zbyt zimno, zeby myslec. Nie zapalaja japonskie samochody.
      – 40°C Planujesz przez dwa tygodnie nie wychodzić z gorącej kąpieli. Szwedzkie samochody odmawiają posłuszeństwa.
      – 42°C W Europie nie funkcjonuje transport. Rosjanie jedza lody na ulicy.
      – 45°C Wyginęli Grecy. Władze rzeczywiście zaczynają robić coś dla bezdomnych.
      – 50°C Powieki zamarzają w trakcie mrugania. Na Alasce zamykają lufcik podczas kąpieli.
      – 60°C Białe niedzwiedzie ruszyły na południe.
      – 70°C Zamarzło piekło.
      – 73°C Fińskie slużby specjalne ewakuują swiętego Mikołaja z Laponii. Rosjanie zakladaja uszanki.
      – 80°C Rosjanie nie zdejmują rękawic nawet przy nalewaniu wódki.

      – 114°C Zamarza spirytus etylowy. Rosjanie sa wkur…

     1. Mało jeszcze wiesz, szkoda słów

 15. W Ryglicach był opłatek, na który przybył Starosta i tez jakoś cicho na stronie gminy.

  1. A kto to jest ten starosta to ten z dożynek ?

  2. a czym przyjechał karetą?to chyba se nie zrobił zdjęcia z paniusią bo inaczej by
   napisali.

   • niewypał on 12 stycznia 2012 at 19:24
   • Odpowiedz

   jakiś krach w uczuciach i brakło tchu?

 16. Jak widać kapela sama o siebie dba, i na dobre jej to wychodzi!

  • Proste ... on 12 stycznia 2012 at 14:06
  • Odpowiedz

  … , że powinno się informować na www gminy, czy ośrodka kultury o wydarzeniach kulturalnych. Występ kapeli “Zalasowianie” bardzo spodobał się publiczności tarnowskiej – duże brawa. Dobrze, że chociaż na blogu się o tym wspomina.

 17. Jakoś cicho o tym na stronie Gminy Ryglice.W historii strony jakieś ogródki piwne owszem, ćmo-je boje ale jeżeli coś pozytywnego co dotyczy ogółu to najczęściej zapomina się albo po prostu nie wie ? G O K wiedział nie powiedział?Gratulacje!!! My wiemy i życzymy dalszych sukcesów. Ciekawi jesteśmy co o takich małych -wielkich sukcesach nasi radni myślą nie wspomnimy już o sołtysie Zalasowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)