Kolejna likwidacja

 

 

Padają pytania. Co się stało, że zaprzestano zbierać śmieci w naszej gminie?

Jak wiemy przetarg na zbiórkę śmieci z naszego terenu, przygotowywany przez p. Ryszarda Chmurę ówczesnego asystenta Burmistrza wygrało MPGK z Tarnowa. Wiadomym też jest, że pan Ryszard Chmura (skądinąd znany już czytelnikom) zorganizował firmę, porozumiał się z MPGK i z dniem wejścia w życie „Ustawy Śmieciowej” odbierał śmieci od mieszkańców. Czy fakt ten nie świadczy dobitnie o tym, że wszelkie działania p. Chmury opisywane już wiele razy, które doprowadziły do likwidacji Zakładu Komunalnego były elementem planu mającego na celu pozbycie się lokalnej konkurencji? Jak widać wyprowadzenie w pole Burmistrza i Rady Miejskiej nie było zbyt trudne. Plan się powiódł, ZK został zlikwidowany, a majątek oddany za darmo do Tuchowa. Zlikwidowano istniejące i mogące powstać w przyszłości miejsca pracy, zlikwidowano dochodowy zakład. Pisano już o tym, że Zakład Komunalny należało przekształcić w spółkę, która powinna wywozić nasze śmieci oraz świadczyć inne usługi komunalne. W ten sposób w naszej gminie pozostałyby nasze pieniądze. Ile straciła gmina na braku kompetencji naszych włodarzy nie trudno wyliczyć. To przede wszystkim wartość przekazanego za darmo majątku i koszty wynagrodzenia wraz z odprawą dla zwolnionego likwidatora a następnie asystenta p. Burmistrz.

Z dniem 1 września MPGK wycofało się ze współpracy z lokalnym zakładem. Dlaczego? Oficjalnie mówi się, że MPGK nie wskazało firmy p. Chmury jako podwykonawcy umowy oraz że Burmistrz nakładała kary finansowe na MPGK (tylko za sierpień 5,5 tys. zł.) za nieterminowe odbieranie śmieci od mieszkańców. Kary nałożone przez Burmistrza na MPGK, były na podstawie skarg mieszkańców. Nie jest tajemnicą, że skargi wnosili m.in pracownicy Urzędu Miejskiego w Ryglicach. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że Burmistrz obecnie nie przepada za swoim byłym asystentem, który na dodatek na „jej terenie” śmiał zorganizować zbiórkę śmieci i postanowiła mu się zrewanżować. Burmistrz po prostu wbrew zdrowemu rozsądkowi postanowiła postawić na swoim i po raz drugi zlikwidować zakład dający ludziom zatrudnienie. Patrząc z boku wygląda to na jakąś rozgrywkę. Ale co nas mieszkańców obchodzą jakieś personalne, zakulisowe rozgrywki, tym bardziej, że na tych gierkach traci zwykły mieszkaniec, tarci pracownik, traci środowisko naturalne. To godne jest szerszego potępienia. Co z zapowiedziami o tworzeniu miejsc pracy, itd.?

Racjonalnie myślący włodarz wie, że początki przy zbiórce śmieci to pasmo przeciwności i robi wszystko by w zorganizowaniu sprawnej realizacji zadania pomóc a nie przeszkadzać. Niestety u nas stało się inaczej i to po raz drugi. Co przyniesie przyszłość? Kto podejmie się zbiórki śmieci z bardzo trudnego terenu? Jak dla mnie najbardziej godne potępienia jest utrata pracy przez dwóch młodych mieszkańców naszej gminy i perspektywa zalegania śmieci w trudno dostępnych zakątkach naszej gminy, bo ciężko komuś nowemu będzie ogarnąć skutecznie cały teren, na dodatek przyjdą trudne warunki klimatyczne. Dopiero wówczas skargi mogą być uzasadnione.

Autor zastrzega sobie anonimowość.


Cały czas zachęcamy Państwa by nadsyłać do nas informacje, bądź artykuły dotyczące spraw naszej gminy. Na życzenie autorów zapewniamy dyskrecję. Redakcja.    lepszejutroryglic@onet.pl


 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/kolejna-likwidacja/

86 Komentarzy

Skip to comment form

 1. I co dalej z gminnymi śmieciami?

   • Anonim on 24 września 2013 at 15:45
   • Odpowiedz

   Co z bocznymi drogami mieszkańcami??????!!!;!!

 2. Śmieciarze znowu nie zostawili worków na odpady kuchenne. Czy naprawdę teraz będziemy musieli po każdy worek chodzić do urzędu miasta? A może powinniśmy dopłacić by dostać dwa worki w miesiącu?

   • tse tse on 14 września 2013 at 10:25
   • Odpowiedz

   Kiedy kto przyjedzie po moje śmieci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ? od lipca wystawione, muchy sie kocą w nich już

    • Anonim on 14 września 2013 at 16:54
    • Odpowiedz

    Idą chlody to może ni wylecą

     • śmieci on 15 września 2013 at 16:35
     • Odpowiedz

     Jeżeli ta zgraja nieudaczników rządząca gminą myśli że będzie odbierać za te same pieniądze od nas śmieci tylko raz w miesiącu to się myli. Niech burmistrz się myje tylko raz na miesiąc zobaczymy jak się będzie czuła. Zlikwidowali swój Zakład Komunalny to teraz obcy im ceny za wywóz narzucają. Niestety świetlicowa z policjantką i strażakiem nie mają pojęcia o gospodarce rynkowej i procesach ekonomicznych. Popełnili błędy które finansowo mieszkańcy będą ponosić przez długie lata. Śmiecie jeżeli nie będą usuwane tak jak do tej pory to ludzie przywiozą je pod urząd, następnie trzeba je zapakować na furę i wywieźć z tą władzą jak Jagnę z Chłopów Reymonta..

 3. Liberał chyba miał rację, że z Ryglic zrobi się Neapol.

  • znający temat on 11 września 2013 at 21:13
  • Odpowiedz

  Coś to zbieranie śmieci segregowanych dzisiaj panom z MPGK nie wyszło. W Ryglicach o bocznych ulicach zapomnieli a o Uniszowej i Bistuszowej nie wspomnę. Może Nasza szanowna P. Burmistrz zrobi sobie spacerem z pieskiem po mieście i zaglądnie w boczne drogi. Może wreszcie zobaczy ile stoi nie zabranych worków w Uniszowej czy Bistuszowej. U mnie też worki czekają na odbiór a kase zapłaciłem w lipcu. Jakoś wcześniej nie było takiego problemu, gdy śmieci odbierali pracownicy P. Chmury to zawsze w terminie. Jeśli jutro nie zostaną śmieci z mojej posesji odebrane to spakuje je do samochodu i zawiozę do UM.

  1. Fotografujcie temat śmieci i wysyłajcie do admina, by opublikował galerię gminnych niezebranych śmieci. To też kiedyś będzie należeć to gminnej historii.

   • kosz 2 on 11 września 2013 at 21:40
   • Odpowiedz

   Obrotne chłopaki, zdaje sie strażaki, mieli pracę, znali teren, byłoby ok, ale nie bo nie. Przy URNIE też będzie NIE.

   • taaaak! on 11 września 2013 at 23:08
   • Odpowiedz

   Ta gmina jest zarządzana przez PiS oto próbka tego co nas czekać będzie w całej Polsce jak będzie PiS u władzy. Ta pani burmistrz miała 9 miejsce na liście PiS do parlamentu.

  • Anonim on 10 września 2013 at 21:39
  • Odpowiedz

  Dziś po raz pierwszy od wielu miesięcy czytam wpisy i co widzę przerzucanie winy z Jeziora i jego klubu na Burmistrzrynię i odwrotnię. A może jedni i drudzy nie mają pomysłu na władzę ?? Burmistrzyni promuje się na każdym koku. Wymiernych efektów pracy nie widać\, Jezior jest taki “Dobry” i co z tego? Za śmieci i tak my zapłacimy!!!!!

   • Anonim on 11 września 2013 at 12:39
   • Odpowiedz

   Od początku widać było widać brak sensownej współpracy TP i Rady.

   1. miał płacić za nasze śmieci -mieszkańcy Kłaja?

    1. do “a kto” . Co to za pytanie z tym Kłajem? Kwestia ceny, ceny, ceny.

   • woźnica on 12 września 2013 at 10:46
   • Odpowiedz

   Tu nie chodzi tyle o pomysł na władzę, o ile współpracę pomiędzy burmistrzem i radnymi. Jeśli nie ma zgody pomiędzy burmistrzem i radnymi to najlepsze pomysły nic nie pomogą. To jak dwa konie w jednym zaprzęgu. Jeśli jeden będzie ciągnął wóz w prawo, a drugi w lewo to zaprzęg nie pojedzie, będzie kręcił się w miejscu lub zostanie rozerwany. To samo możemy zaobserwować aktualnie w naszej gminie.

   1. Refleksyjnie. Co by było jakby nie media i dziennikarze. Rządni władzy ludzie by robili co by żywnie chcieli. A tak to bat śmignie koło ręki czy ucha i jeden z drugim odstępuje od zamiarów nikczemnych niekiedy. Ten asfalt pod progi domów sąsiadów TP , to już szczyt wszystkiego. A inni po błocie, a co … jej tam inni z odległych miejsc. Przyjdzie kryska na Matyska, przyjdzie.

   • mądrość ludowa on 26 września 2013 at 23:00
   • Odpowiedz

   Cytat: “Burmistrzyni promuje się na każdym koku. Wymiernych efektów pracy nie widać”. Przysłowie ludowe mówi – ta krowa co głośno ryczy mało mleka daje. Jak widać przysłowie to nic nie straciło na aktualności.

 4. Oj słyszy się słyszy te ,,zachwyty,, ze na otwarcie Orlika goście zaproszeni, TP wyzywic ich chciała kosztem rodziców, a dla nich i miejsca w Kościele braknie, bo wszystkie ławki dla vipów zajete

 5. jak już tak o śmieciach to dlaczego z góry narzucono co kto ma wyrzucać, u mnie nie ma pieluch, a i papierowych odpadów tyle co kot napłakał, po segregacji do kosza co dwa tygodnie nie ma co wrzucić, natomiast tworzywa i metal raz w miesiącu nie mieszczą się do wora, czy np do worka na pieluchy można wrzucić tworzywa?, ciekawe też czy faktycznie ta segregacja się sprawdza, czy aby później wszystko nie trafia na jedną kupkę, czy nie było by możliwości wprowadzenia sposobu opłat za faktycznie wywiezione śmieci a nie jakąś tzw średnią wziętą z kosmosu??

  • Liberał z Jonin II on 7 września 2013 at 17:36
  • Odpowiedz

  Miasta które nie radzą sobie z wywozem śmieci są porównywane do Neapolu. Więc brawo Ryglice -jestescie Drugim Neapolem!!!!

  1. Przy głównych drogach jako tako, boczni na bocznym torze, kłady nie jeżdżą.

  2. Nowe stawki za śmieci
   http://andrzejjezior.blog.onet.pl/

    • NOWE STAWKI ZA ŚMIECI on 8 września 2013 at 16:35
    • Odpowiedz

    SKOPIOWANE celem informacji.

    Niech Pani Burmistrz wyjaśni dlaczego śmieci „po segregacji” oraz odpady kuchenne i biodegradowalne zostały wywiezione 16sierpnia a następny termin ich wywożenia wypada dopiero 13września? czy Pani burmistrz wydaje się że worki na śmieci, które dostajemy to worki bez dna? czy ktoś w ogóle zastanowił się jaki zapach się z nich wydziela po 3 tygodniach upałów?
    Wcześniej zamiast worków na odpady kuchenne dostawaliśmy worki na pieluchy, czyżby miasto zebrało od nas za mało pieniędzy, byśmy mogli dostać te dwa konkretne worki w miesiącu? A co w przypadku kontroli, gdy worek na pieluchy pełen będzie odpadów „bio”? dostanę karę za nieprawidłową segregację?
    Dodatkowo podczas ostatniego wywozu panowie śmieciarze nie przy każdym koszu zostawiali worek na te feralne odpady kuchenne, trzeba więc było zgłosić się do urzędu miasta osobiście by worek odebrać osobiście. A może powinniśmy czatować przy koszach w dniu wywozu śmieci i pilnować by na pewno dostać odpowiedni worek?
    Za takie wywiązywanie się z obowiązku wywozu odpadów OPŁATY POWINNY ZOSTAĆ ZMNIEJSZONE!!!

   1. Radny bloger relacjonuje.

   2. Z relacji Radnego Andrzeja Jeziora wynika, że Rada przeciwstawiła się propozycjom Burmistrza, co do podniesienia opłat za odbiór śmieci. Sugeruję Radzie, by wzięła pod rozwagę kwestię obniżenia do minimum wynagrodzenie dla p. Burmistrz.

     • budżet on 8 września 2013 at 19:49
     • Odpowiedz

     sie ma bilansować na zero,
     już chyba sie pojawiają konkretne koszty i mniej wiecej wiadomo ile co kosztuje.
     pytanie czy można coś wymyślić żeby koszty były niższe ?
     jest miejsce moim zdaniem do rzetelnych obliczeń a nie licytacji kto lepszy
     ciekawe ile ludzi wcale nie płaci ?
     ogólnie wydaje mi sie że to kolejna rzecz taka jak na zachodzie z cenami zachodnimi
     Politycy mają dochody zachodnie to są europejscy bardzo
     ale wiele osób nie ma za co produkować tych gór śmieci

      • Otóż to on 8 września 2013 at 19:57
      • Odpowiedz

      Ja bym chętnie łożył kasę na rzecz ekologi, ale nie mam z czego, a zapierd… dniami i nocami, oczywiście w PL.

      • mieszkaniec on 8 września 2013 at 19:58
      • Odpowiedz

      Do dziś są punkty gdzie legalnie można oddać śmieci za darmo. Po co więc płacić za coś co można mieć za darmo? Wytłumaczy to ktoś?

      • mieszkanka on 8 września 2013 at 21:53
      • Odpowiedz

      do mieszkańca.
      Bo są tacy, którzy muszą się obłowić na śmieciach i ustawa pod nich jest zrobiona głównie, to nic, że przybywa ludzi segregujących śmieci tyle że w śmietnikach. Polecam z rana poobserwować śmietniki w mieście Tarnowie chociażby.

     • mieszkaniec on 8 września 2013 at 19:56
     • Odpowiedz

     Radni powinni pani burmistrz obniżyć pensję do najniższej krajowej. Może wówczas zacznie ona przy planowaniu kolejnych podwyżek opłat patrzyć z perspektywy przeciętnego mieszkańca naszej gminy, który za 1600 zł brutto – około 1180 netto musi często utrzymać całą rodzinę. Zarabiając 12100 zł brutto – około 8500 zł miesięcznie pani burmistrz nie wie z jakimi trudnościami finansowymi muszą się na co dzień zmagać mieszkańcy naszej gminy. Muszą wybierać, czy kupić dziecku buty do szkoły czy może zapłacić rachunek za prąd, tak żeby te 1180 zł wystarczyło do końca miesiąca.

   3. Społeczeństwo się buntuje to radny nagle staje się aktywny i zgłasza swoje propozycje. Zastanawiam się dlaczego dopiero teraz? Przecież było wystarczająco dużo czasu przed wprowadzeniem tej ustawy aby aby zróżnicować stawki w zależności od wielkości gospodarstw (tzw. system mieszany). Mieszkańcy wielokrotnie podnosili ten problem i na tym blogu i na zebraniach ale wtedy jakoś nikt się tym nie przejmował. Czyżby powiało kampanią wyborczą.
    Ot populizm jak zwykle.

    1. W sumie słuszne spostrzeżenie co do zachowania radnego.

     1. tym jak podał powody (prawdziwe do bólu) to pretensje do radnego może mieć tylko delikatnie ujmując tylko straszny prostak.

      • Z okolic stawu z okoniami on 9 września 2013 at 18:17
      • Odpowiedz

      do “po”
      O joj, joj znalazł się adwokat. Cóż by było gdyby radny AJ poprosił kolegów, czy koleżankę z Klubu NJ by poprowadzili sprawy na blogu z powodu wiadomego. Wszak chyba to było do zrobienia. Większość naszych włodarzy po prostu nie czuje samorządności. A nie da się ukryć, że blogowanie miało, ma i będzie mieć coraz większy wpływ na WSZYSTKO. Siła sieci jest coraz potężniejsza i akurat radny AJ i NJ to rozumieją doskonale, bo na tym wyjechali po władzę w gminie, albo raczej na zbagatelizowaniu sprawy przez byłego i jego zaplecze, co na jedno wychodzi. Teraz się przebudził?
      Oczywiście współczucie dla AJ. Nie mniej jednak łączyć sprawy zawodowe/publiczne z życiem prywatnym – raczej niewskazane i świadczy o słabości.

     2. No cóż gdy brak racjonalnych argumentów pozostają inwektywy pani/panie “po”. O czym to świadczy?

      • to był on 9 września 2013 at 19:11
      • Odpowiedz

      nieracjonalny argument ? zastanów się człowieku

     3. A ja tam nie przeceniałbym siły bloga ,wystarczy pogadać z ludzmi po kościele w Ryglicach czy Kowalowej by wiedzieć kogo by chetnie widzieli na stołku burmistrza. To nijak sie ma do tego co tu sie wypisuje

      • mieszkanka on 9 września 2013 at 23:10
      • Odpowiedz

      Otóż Marek bardzo myli się. Dwa tylko fakty o oddziaływaniu blogów.

      1. Były Burmistrz pozywa do sądu radnego Jeziora za anonimowy wpis na jego blogu, twierdząc, że przez ten wpis przegrał wybory.
      2. Radny Jezior na sesji, nie tak dawno mówi o tym blogu szambo zakwaśniałe, a przecież jego blog to dopiero było szambo.

      Wnioski: Dwaj można rzec liderzy naszego życia społecznego widać przywiązują wagę do blogowania. Czyż nie? Zaś co do rozmów pod kościołem, to nie powiesz chyba że mieszkańcy by chcieli powtórkę z rozrywki? No to powiedz kogo by chcieli widzieć.

     4. POPRZEDNI nie przegrał przez bloga , tylko sie już zużył, wypalił i nic nowego mieszkańcom nie potrafił zaoferowac. Robił coraz mniej ,stał sie leniwy.Ludzie chcieli zmian, poszli za innymi.Nazwisk nie podaje by nie robić komuś kampani, ale dwa, nazwiska często sie w rozmowach przewijaja i to nie tylko w Ryglicach ale i sasiednich miejscowościach

   4. dlaczego nie może być jak do tej pory. Niech ludzie określą czy będą segregować czy nie. poza tym czy będą oddawać śmieci raz w miesiącu czy dwa. i ile pojemników. jeżeli chce oddać więcej to zapłaci więcej. wtedy płaci się za rzeczywistą ilość śmieci a nie od gospodarstwa czy od osoby. wtedy należy to obliczyć jaką kwotę należy pobrać od gospodarstwa za pojemnik. dla mnie to jest najbardziej sprawiedliwe!

  • zaglądnij on 7 września 2013 at 11:20
  • Odpowiedz
  1. 🙂

  • Krystyna on 7 września 2013 at 07:35
  • Odpowiedz

  W kwestii oczyszczalni w Zalasowej. Nadal z niej wypływają ścieki. Polecam stanąć na moście w Ryglicach i poobserwować, jaka woda wpływa z Zalasówki do Szwedki. Akcja z przed roku niczego nie nauczyła naszych włodarzy. Ja to zgłoszę do odpowiedniej instytucji, płacę za ścieki a ścieki i tak idą w rzeki. No i kiedy łaskawie ktoś przyjedzie po śmieci, przed 1 lipca były regularnie odbierane i mniej płaciłam.

  1. Oto założenia ustawy http://naszesmieci.mos.gov.pl/#. Wypisz wymaluj, jak komunistyczna propaganda. A w terenie? Tak samo jak za komuny. Historia zatoczyła koło. Teraz się to nazywa Kapitalizm … Też na “K” …

 6. żyje Babie Lato

  • lreactwo nas zniszczy on 6 września 2013 at 09:17
  • Odpowiedz

  Socjalizm to ustrój w którym walczy się dzielnie z problemami nie występującymi w innych ustrojach.

  • ku ku ry kuuuuuuuu on 6 września 2013 at 07:17
  • Odpowiedz

  Zaraz kwoczki urzędniczki zaczną gdakać, jednocześnie obawiając się o utratę grzędy czyt, posady. Oj nieprzyjemne miejsce ten urząd nasz się zrobił.

  1. a było przyjemne za poprzednika 🙂

   1. Przede wszystkim normalnie.

  2. Za chwilę kokoszki kończą szychtę. Zmeczone?

 7. Ze śmieciami jest więcej cyrków. Po pierwsze po ostatnim wywozie panowie śmieciarze nie zostawili worków, po które trzeba było zgłosić się do urzędu miasta. Czy my mamy stać przy koszach, czekać na śmieciarę i upominać się o worki za które sami zapłaciliśmy niemałe pieniądze? Śmieci po segregacji oraz odpady biodegradowalne miały być wywożone co 2 tygodnie prawda? dlaczego więc, ostatnio zostały wywiezione 16 sierpnia a następny termin jest dopiero 13 września? czy ktoś w urzędzie miasta potrafi liczyć do czterech (bo tyle tygodni jest pomiędzy jedną i drugą datą), czy ktoś z nich zastanowił się choć chwilę, by wyobrazić sobie jak śmierdzi worek po brzegi wypełniony odpadami kuchennymi? albo worek z pampersami? może trzeba państwu przynieść te worki pod urząd, żebyście zobaczyli z czym my się musimy zmagać przez Waszą oszczędność.

  1. Co racja to racja. Śmieci zalegają . Burdelik się zrobil co nie?

   1. “burdelik” to mało powiedziane… smród, brud i tylko ubóstwa brakuje, choć z tak wysokimi opłatami kto wie co nas czeka. No cóż może państwo radni mają wystarczająco duże posesje by wynieść te worki na tyle daleko od domu by tego nie czuć, ale mimo wszystko ciekawe jak się mają wszelkie zasady higieny do takiego składowania odpadów na podwórku.

 8. Już jeździ nowy samochód zakupiony przez gminę za 94 400 złotych i nowo zatrudniony kierowca. Poprzedni kierowca się nie nadawał czy była to okazja do stworzenia nowego etatu dla ojca gminnego fotografa.
  W przekazanym do Tuchowa majątku był między innymi samochód ciężarowy, nowy ciągnik z osprzętem, kosiarka, rębak do gałęzi, samochód z beczką i jeszcze wiele innych wartościowych rzeczy w sumie za ponad pół miliona.
  Chyba nie trzeba komentarza bo nóż się sam w kieszeni otwiera.

  1. Masakra, masakra, masakra po tysiąc kroć MASAKRA. Pani robi z radą co tylko sobie umyśli. W dzisiejszej Temi o pomnażaniu majątku wójtów i burmistrzów powiatu tarnowskiego, ale o naszej nawet wzmianki.

   1. Najmniej się wzbogacił wójt Skrzyszowa. Najmniej zarabia a chwalony. Młody z wizją, oto nowa jakość a nie po pezetpeerowskie rozdanie jak u nas. Czas rozwiać te czarne (czerwone) chmury. Bądźmy czujni

    1. nie jest ale lepiej niż za burmistrza Karasińskiego

     1. A chaaaa, no nie wiedziałem, napisz jeszcze coś kiedyś o_o

  2. Kolejną likwidacją będzie likwidacja Nowej Jakości i ich jaśnie pani burmistrz. Do wyborów niedaleko i nie pomoże kupowanie głosów i lojalności przy pomocy etatów. Pogonimy to towarzystwo na cztery wiatry. Choć tego co spi…..li całkiem naprawić się nie da i wiele lat będziemy spłacać długi.

   1. Tylko czy znajdzie się odpowiedni likwidator. Póki co nie widać. Cinkie społeczeństwo z was.

   • mieszkaniec on 8 września 2013 at 20:05
   • Odpowiedz

   Niech mi ktoś wytłumaczy bo nie rozumiem lub rozumiem inaczej. Jeśli przetarg na wywózkę śmieci wygrał MPGK to po co nasz urząd wchodzi im w drogę z wywózką śmieci? Czyli urząd miejski zakupił nowy samochód tylko po to, aby pan Chmura mógł sobie dorobić na wywózce śmieci?

  • kpr. Kosiba on 5 września 2013 at 11:49
  • Odpowiedz

  popierający TW na pewno sam był TW . Koledzy muszą sie popierac . To prowokacja . Nie reagować .

  1. Postkomuna i PIS przy głogosławieństwie proboszczów wprowadziły w naszej gminie Nową Jakość która długo jeszcze będzie się nam czkawką odbijać.

 9. To jest zwykłe TKM a nie żadna logika. Żadnej logiki nie widać w tym co robi Połoskowa od początku kadencji oprócz tego że dba o własny tyłek i wydaje pożyczone pieniądze na własną promocję. Ciągle ma pretensje że za mało zarabia i jak to ciemny lud jej nie docenia a ona przecież wszystko robi dla nas. Dla nas zrobiła sobie na dzień dobry drogę z oświetleniem, dla nas zatrudniła sztab pożal się Boże asystentów i doradców, dla nas rozdaje swoim to co przez kogoś zostało zrobione. Niedługo “sprywatyzuje” całą gminę, oczywiście dla naszego dobra. Dziękuję bardzo ale bez łaski.

   • wyborca on 5 września 2013 at 10:22
   • Odpowiedz

   Gdzie jest Rada? To Rada przecież wyznacza, co ma zrobić Burmistrz. Rada zawodzi tu na całej linii. Tyle w temacie.

   1. Dokładnie,gdzie radny AJ, gdzie komisja rewizyjna, mają to wszystko w 4 literach?

    1. Jak widzę tą “radę” na posiedzeniach, to śmiać mi się chce. Wystraszone chłoptasie, biją pani czapkami do podłogi, siedzą jak myszy pod miotłą. Takie rzeczy, tylko w Ryglicach. Dużo im jeszcze tej kadencji zostało?

     1. mędrkowanie,anonimowe ocenianie specjalnie odwagą też nie pachnie.

      • zbyszek on 5 września 2013 at 22:16
      • Odpowiedz

      J23 musisz wystartować może kilka głosów łykniesz. Nie widziałeś poprzednich rad dlatego błednie oceniasz. Pojedz na posiedzenia do sasiadów to sie załamiesz i stwierdzisz szybko że w Ryglicach to XXI wiek

     2. Do których sąsiadów? Czy u sąsiadów obywają się takie cyrki jak u nas ? Choćby z TW

     3. Do “takie” … To nie ocenianie, ale mój subiektywny ogląd na konkretną sprawę. Może być błędny lub nie. Fakt, poprzedniej rady nie znałem. Wierzę że co kolejna będzie lepsza, odważniejsza i przedewszystkim młodsza.

 10. Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka.

 11. Potępiam takie działania jak wykorzystywanie zdobytych informacji i znajomości dzięki zajmowanemu stanowisku pracy do późniejszych prywatnych celów. W korporacjach obowiązuje tzw. karencja na takie zachowania czyli zakaz konkurencji. Ale nie będę się rozwodził nad etyką p. Chmury, chcę zwrócić uwagę na inny problem; opisywana wielokrotnie likwidacja ZK, brak jakichkolwiek działań w reformowaniu szkolnictwa a tylko chęć likwidacji szkół, oddanie budynku PERŁA w Lubczy w prywatne ręce, próba likwidacji szkół z jednej strony a z drugiej budowa nowych sal gimnastycznych (bo mówi się o kolejnej w Lubczy), zorganizowanie rehabilitacji w Lubczy dla firmy prywatnej z publicznych środków, budowa targowiska w Ryglicach, które moim zdaniem będzie pomnikiem głupoty i niefrasobliwości obecnej władzy (mam na myśli również radę), brak jakichkolwiek działań w zreformowaniu lokalnego lecznictwa, wydawanie dziesiątek jeżeli nie setek tysięcy zł. na promocję własnej osoby w lokalnych stacjach TV i wiele, wiele innych działań, które ja negatywnie oceniam, zostało podjętych za obecnej kadencji.
  Czy tak postępuje gospodarz? Dlaczego żaden rolnik czy przedsiębiorca nie oddaje swoich maszyn innym? Kto, mając odrobinę zdrowego rozsądku, wyzbywa się za bezcen własnego mienia?
  Zapraszam do dyskusji nie tylko na blogu ale również publicznie, na zebraniach, prywatnych spotkaniach. Zbliża się czas weryfikacji osób mających reprezentować nas a nie własne prywatne sprawy i interesiki.

   • No ale kto on 5 września 2013 at 20:57
   • Odpowiedz

   zaprasza ??

  • wyborca on 4 września 2013 at 19:46
  • Odpowiedz

  Likwidator ZK został zlikwidowany przez TP. Ej ludzie, ludzie macie wy jaki honor? Myślicie, że prości ludzie ni widzą co robicie. Wstyd i tyle.

  1. jest “prości ludzie” ?

    • wyborca on 4 września 2013 at 20:39
    • Odpowiedz

    Tak masz rację, to złe określenie, powinno być tzw. zwykli, przeciętni ludzie, czyli żyjący prosto i uczciwie, którzy brzydzą sie intrygami, pomówieniami, kumoterstwem, itd.

  2. Oj widzą ludzie widzą i odpowiednio ocenią w następnych wyborach. Ciekawe co na to Jezior i jego drużyna. Coś dziwnie cicho na ten temat. U Jeziora nadal wesołego alleluja.

 12. Te obrazki to może z naszej gminy?

  1. się wydaje chyba zupełnie logicznie że źle by było gdyby burmistrz przepadał za kimś i nie egzekwował tego co powinien. A ze śmieciami to chyba nie taki problem trzeba wiedzieć gdzie podjechać ,załadowac i odwieść . Stopień komplikacji tych czynności nie jest jakiś ogromny ? Ale artykuł fajny , do połowy Chmura zły od połowy Chmura dobry.
   P.S. Sprawę znam tylko z tego co wyżej przeczytałem.

    • Odszukać? on 4 września 2013 at 18:47
    • Odpowiedz

    Jak trzeba wiedzieć gdzie podjechać skoro było głoszone przez Burmistrzynię na zebraniach, że jak będzie trzeba to wykonawca będzie podjeżdżał kładami pod posesję. Mam odszukać tą wypowiedź?

    1. pisałem co trzeba wiedzieć z punktu zbierającego żeby wszędzie zebrać tzn trzeba wiedzieć gdzie ludzie mieszkają .Co mnie obchodzi co burmistrz mówi o kładach.

     1. Cumulus nie wiedział jak zebrać odpady gminne? sam tworzył scenariusz odbioru śmieci i nie wiedział? To kto to lepiej wie? Poza tym ludzie pracujący w tej firmie to osoby z byłego ZK. “Ja” co Ty smucisz?

     2. niedawno było o towarzyszu Szabla a teraz pieszczotliwie Cumulus , co za zmiana .

      • Do "mnie" on 5 września 2013 at 10:19
      • Odpowiedz

      Do połowy Chmura zły, od połowy dobry.
      E tam gadanie, ale załóżmy, że tak Ci się wydaje. To tylko może świadczyć o bezstronności autora tekstu. No to, za którą połową się opowiadasz? Do której połówki Ci bliżej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)