Kolejny kandydat do władz samorządowych

( … )

 WYSTĄPIENIE

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/kolejny-kandydat-samorzadowych/

76 Komentarzy

Skip to comment form

 1. Do administratora.
  Do sondy trzeba dopisać Karasiewicza.

  1. Po 15 będę się mógł zająć tą sprawą. Proszę o kulturę wypowiedzi. Dziękuję za brak kłopotów przy prowadzeniu bloga. az

  • Informacja dnia on 30 maja 2014 at 08:36
  • Odpowiedz

  Były Burmistrz Ryglic Pan Bernard Karasiewicz został uniewinniony w drugiej instancji. Uniewinnieni zostali także wszyscy oskarżeni wraz z nim urzędnicy, a sprawy niektórych z nich umorzono. Bernard Karasiewicz nie wyklucza, że będzie kandydował w nadchodzących wyborach samorządowych na urząd burmistrza.

  Linki do informacji:

  http://pogorze24.pl/byly-burmistrz-ryglic-uniewinniony/19945/

  http://www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/ID/BMAZ-9KKRK4

 2. Ale jazda ! Formuła 1

 3. Dzisiaj dopiero dane mi było obejrzeć wystąpienie Pana Zielińskiego i stwierdzam, że para z “Maszyny” zeszła.
  Pan AZ deklaruje, że ma po prostu dość takiej działalności.( Potrzeba na to bardzo dużo czasu)
  “Będę kandydował do powiatu” . Dobrze tylko szkopuł w tym, że nie wie jak to zrobić. Nie zna ordynacji wyborczej mówiąc, że sam utworzy komitet dla siebie. Niestety to nie gmina gdzie można kandydować jednoosobowo tam tylko komitety wieloosobowe mogą zgłaszać kandydatów i osiągnąć trzeba próg 5%.
  Nagrywania może i otworzyły ludziom oczy na działalność społeczną, ale prawda jest taka, że sesja to suche głosowania i nie daje to całego oglądu na pracę radnych( dla mieszkańców nie znających tematu wydaje się,że sesja to cała działalność i to co mówią i robią trzeba brać i dyskutować i krytykować).
  Przypomnę, że przed każdą sesją odbywają się posiedzenia komisji na których toczy się dyskusja, wypracowywane są stanowiska i głosowania. Radni spotykają się również w ramach klubu i też się spierają, dyskutują i w głosowaniu dochodzą do kompromisu. Dlatego to co robi Pan AZ to pokazywanie tylko części oblicza radnych, bo pokazuje efekt końcowy, a nie całą pracę.
  Jeszcze jedna uwaga, radni często albo zazwyczaj muszą podejmować uchwały, które wynikają z obowiązujących ustaw uchwalanych przez posłów. Ustawa sejmowa określa ściśle jakieś ramy, a na końcu mówi rada gminy określi szczegóły w uchwale. My wówczas możemy tylko doprecyzować to czego nie zrobili posłowie dostosowując to do własnego podwórka. Często dla nas te ustawy są abstrakcją, ale możemy to tylko próbować naprawić w ramach możliwości prawnych.
  Myślę, że nagrania otworzyły oczy również przyszłym kandydatom na radnych i dowiedzieli się również jak działa rada, jakie ma możliwości pojedynczy radny i z jaką krytyką mogą się ewentualnie spotkać w przyszłości. Zobaczyli również jak dalece muszą się otworzyć dla ludzi, również przez pokazanie swojego majątku.
  Mam nadzieję, że będzie rzesza chętnych do działalności w samorządzie.

  1. Zgadza się “sam sobie” tylko i wyłącznie – no nie da się. Minimum 3 osoby na liście w okręgu. cdn.

   • nagrania on 16 kwietnia 2014 at 14:19
   • Odpowiedz

   to suchy przekaz , nie mówię że ktoś musi ale mądry komentarz byłby jakąś referencją do bycia radnym, nagrywanie udane sesji to referencja ale do filmowania wesel itp. 🙂

   1. Ale tak może czytać wszystkie komentarze? Zwłaszcza te podpisane.

   • Panie radny. on 16 kwietnia 2014 at 14:54
   • Odpowiedz

   Jak to tak skrupulatnie na komisjach pracujecie to dlaczego?
   1. Zlikwidowaliście rentowny ZK przekazując do Tuchowa majątek o wart 0,6mln.
   2.Dlaczego w 2011 nie wykonano placu zabaw w Zalasowej by później ze stratą 11 tyś. go wykonać.
   3. Dlaczego Szopę na samochód wykonano za blisko 50 tyś zł.
   4. Dlaczego zgodziliście się na budowę placu handlowego na terenie zalewowym zadłużając gminę a wcześniej płacąc słono za łąkę w pobliżu remizy.
   5.Dlaczego droga i oświetlenie do domu Burmistrz była 3 razy droższa niż zwykle.
   6.Dlaczego nie przekształciliście szkół zwłaszcza na Woli Lubeckiej , na komisjach była opinia pozytywna.
   7.Dlaczego burmistrz nie przedłużył ważności decyzji środowiskowej w wyniku czego
   nie powstanie zbiornik w Joninach.
   To tylko wyjątki z Waszej ciężkiej pracy. Widać że teraz chcecie uchylić się od odpowiedzialności i startować na radnych powiatowych dlatego Zieliński wam przeszkadza.

   1. Który zakład budżetowy jest rentowny, było już sporo na ten temat mówione i pisane. Zakład Komunalny decyzją poprzednika dysponował wszystkimi gminnymi budynkami i lokalami z nich dochody i podatki płynęły na utrzymanie zakładu komunalnego. W kasie gminy były mniejsze wpływy co negatywnie odbijało się na subwencjach i wskaźnikach. Kto przekazał sprzęt do Tuchowa to też zostało wiele razy mówione.
    Plac zabaw w Zalasowej to inwestycja robiona z przetargu- czy była strata – o kosztach decydował przetarg.
    ” Szopa” na samochód zaprojektowana pod nadzorem burmistrza cena z przetargu.
    O placu targowym też wiele mówiono i pisano pozwolenia na budowę wydaje starostwo powiatowe uwzględniając tereny zalewowe widocznie stwierdzili ,że powódź z 2010r to odosobniony przypadek. Podobna sytuacja jest w gminie Rzepiennik Strzyżewski tam zalewane są gminne budynki Urząd, szkoła, remiza i jakoś nikt nie przenosi ich na górkę tylko cierpliwie usuwają skutki powodzi. Nasze miasto jest tak zlokalizowane, że centrum leży w dolinie nad rzeką o tym obecni radni nie decydowali tylko ktoś setki lat temu.
    To co mamy przenieś centrum na górę Zalasowską?.
    Cenę gruntu pod parking wycenił rzeczoznawca majątkowy, czy dużo popytajcie po ile chodzi ziemia pod inwestycje w miastach.
    Naprawę ulicy Łyczków po powodzi projektował ktoś kto się na tym zna reszta to przetarg i cena z przetargu.
    Szkoła w Woli Lubeckiej nie została przekształcona ponieważ funkcjonowała by tylko rok. Po roku burmistrz bez pytania radnych wypowiedziała by umowę Marcinkowi. Podstawówka zostałaby zlikwidowana, a tam byłoby gimnazjum przeniesione z Lubczy. O zbiorniku w Joninach wiele zostało powiedziane, najtrafniej zrobił to Pan Cieślikowski jeżeli byłaby wola polityczna ze strony PO to zbiornik by był, woli nie było kto w tym ręce maczał odpowiedzcie sobie sami.

     • Panie radny. on 16 kwietnia 2014 at 18:57
     • Odpowiedz

     Jakoś łatwo chce się Pan wykręcić od odpowiedzialności . Z tego wynika że w większości winę ponosi Burmistrz Teresa Połoska. To dlaczego organ Rady Miejskiej czyli Komisja Rewizyjna składająca się z radnych nie wyjaśniła spraw. Czyżby byli jak Pan sugeruje aż tak zapracowani? A co z aferą w Bistuszowej ? Co z pogłębianiem stawu w którym utopił się jeden z mieszkańców. Co z wydatkami na promocję Burmistrza? Co z wydatkami na drogie zespoły w czasie dożynek? Oczywiście uciekać do powiatu , na radnego ! Jak pan twierdzi wszystko tu było pisane – tak było ale żadnej odpowiedzi na stronach urzędu nie widzę a te dane o których się tu pisze wręcz są skrzętnie ukrywane. A może by radny odpisał dlaczego zatrudniono synowe i córki radnych ? Wszak Budżet uchwala Rada Miejska a za jego wykonanie udziela absolutorium .

     1. Dla radnych, i najważniejszych urzędasów w gminie liczy się zabezpieczenie budżetu najpierw na wypłaty itd a potem co zostanie to wydać bezmyslnie.. potem jest sesja i nikczemna próba przedstawienia niezrozumiałym jezykiem co na co poszło… żenada. Miec tyle lat, niby tyle doświadczenia a tak nie umieć gospodarować… ciekawe czy z własnymi pieniędzmi też sie tak rozporzadzają?? pewnie tak bo łatwo przyszło.. to latwo poszło…

      • urzędnik on 16 kwietnia 2014 at 22:02
      • Odpowiedz

      “Panie Radny” spokojnie, wszystko będzie wyjaśniane. Zaczniemy od afery Bistuszowskiej czyli tzw.chodnikowej , bo zapewne to leży panu na sercu. Na wniosek mieszkańców gmina poczyniła pierwsze kroki. i przekazała sprawę odpowiednim organom. Zapewne skończy się to wymianą kostki na długości 1 km na koszt tych którzy zadecydowali o wbudowaniu w 2010r tego bubla / produkt zakładu komunalnego w Ryglicach/ To z pewnością dobra dla pana informacja.Kolejne sprawy będą również badane.

     2. Przy okazji zbadajcie sprawe łapówki, wziął przewodniczący czy nie, to też wniosek mieszkańców.

     3. To już odpowiednie organy ścigania badały i niestety nie stwierdziły. Postanowienie jest do wglądu.Teraz zajmują się chodnikiem i tu zaczynają sie problemy

      • urzedniku on 17 kwietnia 2014 at 12:13
      • Odpowiedz

      Afera w Bistuszowej to nie chodnik a pieniądze na zieleń wokół szkoły i plac zabaw. Nie zapomnijcie podać byłego V-ce burmistrza Chrząszcza za świadka. Zapewne to leży radnemu na sercu.

    1. Akurat odnośnie ZK, to racji Radny nie ma, bo z czasem byłby rentowny, już nie ma co wspominać o cenach za śmieci, bo wałkowane setki razy.

     1. Urząd nie jest od tego aby odpowiadać na komentarze na blogach.
      Każdy mieszkaniec ma prawo złożyć zapytanie do urzędu w danej nurtującej sprawie i ma otrzymać pisemną odpowiedź.
      Można to zrobić na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej.
      Zachęcam do korzystania z tej ścieżki prawnej. Tak więc “Pisarze do piór”, a Urząd Wam da odpowiedź konkretną popartą prawem.

     • obłuda Radnego on 16 kwietnia 2014 at 19:28
     • Odpowiedz

     Jak Karasiewicz chciał budować za remizą to Radny protestował najbardziej, że teren zalewowy i miał rację, bo faktycznie niebawem zalało dokumentnie. Po czym Radny zmienił zdanie i przyklasnął wybudowanie tych stodół, z których się wszyscy śmieją razem z nim, a o których pani burmistrz mówi “piękny plac targowy”. Może Radny napisze jakie jest finansowanie tego placu, ile i skąd.

     1. Co innego stadion sportowy z murawą, a co innego trwałe budynki i wybrukowany teren , który można zmyć.

      • Zapytanie o cenę on 16 kwietnia 2014 at 19:43
      • Odpowiedz

      Jak ile kosztował plac? Pan Kowalski na zebraniu w Bistuszowej pytał wprost Burmistrza o cenę targowiska i otrzymał odpowiedź – ze środków unijnych. Przecież nie w 100% z UE. Zobaczcie sobie. To tak trudno ludziom prawde powiedzieć Pani Włodarz?

     2. I co panie Radny z tym finansowaniem? Czyżby 50 % kosztów kwalifikowanych po wykonaniu inwestycji?

      • założenia były takie on 16 kwietnia 2014 at 21:08
      • Odpowiedz

      „Budowa targowiska stałego w Ryglicach” otrzyma dofinansowanie 1 000 000,00 zł, wartość całkowita projektu to 2 033 066,79 zł. A odbioru końcowego brak Kiermasz z jajkami ogłoszony w RDN – a odbioru Brak. Blamaż kompletny całej Nowej Jakości ze świetlicową na czele. Być może i tego dofinansowania nie będzie.

      • Do Zapytanie o cenę on 16 kwietnia 2014 at 22:17
      • Odpowiedz

      To prawda burmistrz powinien ludziom mówic prawdę. Tu pani burmistrz zupełnie niepotrzebnie naśladowała poprzednika

     • obłuda Radnego on 16 kwietnia 2014 at 19:31
     • Odpowiedz

     i dla jasności, nie chcemy tego “pięknego placu targowego” na górze Zalasowskiej

    2. Który Radny jest taki idiota, że pisze takie brednie? Proszę o podpis? Całkowita kompromitacja.

     • kompletny ignorant lub . on 16 kwietnia 2014 at 19:57
     • Odpowiedz

     mundurowy “Zakład Komunalny decyzją poprzednika dysponował wszystkimi gminnymi budynkami i lokalami z nich dochody i podatki płynęły na utrzymanie zakładu komunalnego. W kasie gminy były mniejsze wpływy co negatywnie odbijało się na subwencjach i wskaźnikach”. Ta wiedza tylko pana ośmiesza lepiej żeby pan poczytał ustawę o finansach gmin .
     1. Od kiedy jednostka budżetu gminy ( ZK) jak pan twierdzi ma dochody podatkowe?.
     2. Dysponowanie budynkami nakłada także obowiązek ich utrzymania i remontów, to z czyich funduszy są teraz utrzymywane? Przykład Perła Lubczy której się w części pozbyto.
     3. Od kiedy to Zakłady Komunalne planami finansowymi nie wchodzą w skład Budżetu Gminy ?
     4.Subwencje są uzależnione od ilości ludności, uczniów, dochodu własnego per capita, bezrobocia itd.
     5. Tu się zgadzam z twierdzeniem o “odbijaniu na wskaźnikach” decyzja o likwidacji ZK podniosła wskaźnik nikczemności u odpowiedzialnych za tę decyzję.

    3. “””Który zakład budżetowy jest rentowny, było już sporo na ten temat mówione i pisane. Zakład Komunalny decyzją poprzednika dysponował wszystkimi gminnymi budynkami i lokalami z nich dochody i podatki płynęły na utrzymanie zakładu komunalnego. W kasie gminy były mniejsze wpływy co negatywnie odbijało się na subwencjach i wskaźnikach. Kto przekazał sprzęt do Tuchowa to też zostało wiele razy mówione.””

     Jasne… jak tam funkcjonuje rada i cały urząd to GRATULUJE, trzeba mieć oleju troche w głowie i znać się przynajmniej w minimalnym stopniu na danych kwestiach żeby móc takie wypowiedzi wygłaszać…. Marnotrastwo ludzkich ciężko zarobionych pieniędzy, które w formie zlodziejstwa bo tak należy to nazwać pastwo i gmina odbiera mieszkańców na zaspokojenie niby ważnych potrzeb…

  2. Kim są dzisiejsi polityce, samorządowcy?? Sportowcy- którzy zdobyli mandaty dzięki popularnosci co takie osoby wniosą do rządu?? jak można dokonywac wyborów skoro nigdy nie pracowało się przy danych obszarach rynku. Dalej- ile jest powiązań w naszej gminie- jak człowiek, który dostaje kase z budżetu gminy jak on racjonalnie myśli o gospodarowaniu środkami gminy? Skoro łatwo przyszło łatwo poszło…Powiem tak- brakuje ludzi swiatłych, niepowiązanych stanowiskami, nieuzależnionych od dyrektorów szkół a w konsekwencji od urzędników. Dlaczego nie stworzymy w gminie sieci współpracy i wykorzystaniu pomysłów, które proponują kandydaci na fotel?? zarówno Augustyn mógłby być zaradny jak i w kwestiach finansowych Ania Gieracka. Obecna burmistrz w kilku kwestiach też miała niezłe pomysły. Ludzie zrozumcie też to że nie tylko burmistrz rządzi, jest sekretarz skarbnik- CZEMU TE OSOBY SIE NIE TŁUMACZA?? Poza tym obecny skład rady poprostu jest niefektywny, A JEŻELI PRACOWNIK JEST NIEEFEKTYWNY I NIE PRZYKŁADA SIE DO PRACY to prywaciarz wywala go i tyle. Gmina to nie studnia bez dana… Nie bronie tu nikogo stwierdzam fakty, bo szkoda jest jak patrzy się na gminę, któa była naprawde w miare OK zarządzana, a teraz robi się dziadostwo….

 4. Szkoda że film Rejs nakręcono tak dawno. wprowadzenie autora tego materiału do dialogów Himilsbacha i Maklakiewicza byłoby genialne

  • Awans społeczny on 13 kwietnia 2014 at 21:49
  • Odpowiedz

  Z przyczyny braku ludzkich zasobów
  Adam Zieliński idzie do żłobu
  Już Mu się marzą pełne koryta
  wreszcie się może nażre do syta

  Zaraz pobroszę moich ziomali
  by do powiatu mnie wybrali.
  I nic nie będę im obiecywał,
  nie będzie żalu żem ich wykiwał.

  Nikt z nich nie będzie mnie o nic pytał,
  a ja spokojnie zbiję kapitał.
  Powiat mnie “kręci” nie gmina nasza.
  Tam jest obfitsza i tłustsza pasza.

  A i koryto większe i lepsze.
  Łatwiej i szybciej pasą się wiepsze.
  Tak sobie marzy, tron pod nim skrzypi.
  Z przodu kamera na niego łypi

  Cedzi swe słowa “blogowy król”
  Chyba myślenie sprawia mu ból
  Ma zatroskaną minę do tego
  choć nie wystękał nic konkretnego.

  1. He he he fajne, zwłaszcza początek. Też umiem pisać na poczekaniu podobne rymowanki. Napisz mi jak możesz na pocztę kim jesteś. Podyskutujemy rymując. az

  2. Taka mała próbka na początek, więcej poczta 🙂

   Cykliści .

   Chwalcie drogi asfaltowe
   Wszelkie szlaki zwłaszcza nowe

   Niech na nowych tych obszarach
   Pojawi się motorów chmara

   I suzuki i emzety
   Też junaki i cezety

   Chwalmy zatem to co jeździ
   Gdyż stagnacja wszystkich mierzi

   Bo co jeździ i co wyje
   Znaczy że normalnie żyje

   Cóż że czasem coś szwankuje
   A w baku paliwo wiruje

   Cóż to znaczy wobec jazdy
   To wie każdy powie każdy

   Podtytuł: Druga strona medalu

   Kidy ciepło kiedy słońce
   Prują drogą młode gońce

   Dopiero co był a już go niema
   Adrenalina adrenalina

   Jadą z prawa jadą z lewa
   Jada z góry jadą w drzewa

   Dopiero co był a już go niema
   Adrenalina adrenalina

   Statystyki alarmują
   A cykliści nie folgują

   Już pełno na drogach mogiłek i krzyży
   Co trzeci na wózku już tylko bierzy

   I tak co roku nowe pokolenia
   Odchodzą w niebieskie sklepienia

   Płaczą rodzice płaczą przyjaciele
   Doprawdy smutku wiele

   Epilog

   Odezwa; przekaz dla wszystkich cyklistów

   Jedź powoli jedź spokojnie
   Nikt cię nie goni nie jesteś na wojnie

   Zobaczysz więcej zajedziesz dalej
   Pamiętaj nie szalej !!!!

   Maj 2003 r.

  • tak to wygląda on 12 kwietnia 2014 at 21:09
  • Odpowiedz

  Zakandyduję, a jak mnie przypadkiem wybiorą to wtedy się zobaczy. Zero pomysłu, a cel jeden. Dostać się do koryta.
  Panie Zieliński jak Pan chce robić karierę w polityce to proszę sobie nad pisuarem umieścić takie motto: “Teraz trzymam w ręku cały świat”

  1. Dobranoc.

    • Sympatyk on 12 kwietnia 2014 at 22:22
    • Odpowiedz

    Niech Pan się nie przejmuje to tylko te hieny ryglicko -zalasowskie się odezwały którym Pana plan startu pokrzyżował ich własne plany. Spokojnie niech się wyszczekają

     • sympatyk on 12 kwietnia 2014 at 22:26
     • Odpowiedz

     zrozumiał przesłanie ,hieny nie zrozumiały 🙂 śmiać sie czy płakać

     • Wtajemniczony on 12 kwietnia 2014 at 22:47
     • Odpowiedz

     Nie przejmuje się i spodziewa się większych ataków, byle nie godziły pośrednio w pewne osoby, na których mu zależy, bo się może sporo podziać. ‘ciepły bolo’

   • wygląda on 12 kwietnia 2014 at 21:51
   • Odpowiedz

   że kandydat nie wie jeszcze z jakiej partii…. ???

   1. Też odniosłem podobne wrażenie oglądając materiał. Że AZ założyłby komitet, ale wtedy to się chyba nie dostanie, więc przystąpi do jakiejś partii. Pytanie do jakiej ? Byle nie do największych złodziei.

  • miejscowy on 11 kwietnia 2014 at 23:22
  • Odpowiedz

  Ja bym tam mógł kandydować a co. Jak prawo pozwala to czemu nie skorzystać. I tak ktoś zostanie burmistrzem i tak.

 5. Kandydat dobry, tylko wyraźnie nie ma parcia na szkło. Proponuję wziąść lekcję u takiej jednej Pani, która jest aktualnie burmistrzem. Ona przed kamerą nie zasypia jak ten Pan.

 6. Tak, Panie Zieliński, nie popisał się Pan. To nagranie jest tragiczne 🙁

  1. Nagrywam właśnie spotkanie z Prezesem Dorzecza Białej w Ryglicach. Nic nie skrzypi 🙂 . az

  • żenada on 11 kwietnia 2014 at 15:56
  • Odpowiedz

  jak to nagranie , z drogi do Lubczy ciekawsze

  • Panie ratuj on 11 kwietnia 2014 at 08:26
  • Odpowiedz

  Ufffffff! Słowo temu człeku w bólu się rodzi.
  Oczywiście najtrudniej jest zacząć, ale nawet najdłuższe przemówienia zaczynają się od pierwszych słów i są to niejednokrotnie słowa bardzo zasobne w treść. Takie jak: yyyy, eeee, ten tego, bynajmniej, prawda, czy wręcz rodacy. I to by była cała treść wystąpienia pana AZ nie licząc efektów dźwiękowych w postaci skrzypiącego krzesła.
  I tacy ludkowie dają radę ukończyć studia w tym udręczonym kraju.
  Gostek chce skonsumować owoce pracy Grocha. Żeby tylko gazów od tego nie dostał bo jak wiatrogast zażyje to może odlecieć.

   • wiem to on 11 kwietnia 2014 at 08:36
   • Odpowiedz

   Spoko, krytyka dobra rzecz. W tym udręczonym kraju Pan AZ na studiach pobierał nawet stypendia naukowe a uczelnia z górnej półki w Polsce, gdy chodzi o prestiż. Jak dla mnie ok wystąpienie.

   1. No to nie wiem czy to dobrze świadczy o poziomie pana AZ czy kiepsko o poziomie tej uczelni

   2. myślę ze winien kandydować do Brukseli
    Byłby równym przeciwnikiem do PA, a szanse gminy na europosła by radykalnie wzrosły
    a może lista gminna do Brukseli ?

    1. Teoretycznie po skrzyknięciu się wszystkich uprawnionych w naszej gminie i zagłosowaniu na jednego kandydata, mandat do dość pewny. Poczytaj sobie ile wystarcza głosów by uzyskać mandat do EU. Lecz aż taka jedność w narodzie nieosiągalna jest.

   3. Robienie wielkiego osiągnięcia z nagrywania zebrań sołeckich ? małe lokalne grupy mieszkańców , mnie się to bardziej kojarzy ze szpiegowaniem ,podsłuchiwaniem . Wybieramy radnych bez żadnych nacisków w sposób wolny , oni decyduja. Tu się próbuje robić wrażenie że jakiś złodziei ,idiotów z gruntu głupich i nieuczciwych a najważniejsze żeby ich kontrolować .

    1. Uzupełnienie. Nagrywania mają również spełniać rolę informacyjną, edukacyjną. Kontrolną w sensie by włodarze nie mieli zbytnich zakusów na opowiadanie ludziom różnych, czasem jedynie propagandowych treści. Proszę nie mylić z kontrolą przez organy do tego powołane. az

     1. Witam wszystkich rodaków….. Adam zadałeś pytanie co mnie tu spotkało w tej Finlandii… otóż spotkają mnie tu tylko dobre rzeczy, pracuję uczę się żyję. Gdyby była tu zemną moja rodzina to śmiało powiedział bym że to mój dom i mam nadzieję że kiedyś to powiem. Pozdrawiam moich czytelników i życzę wszystkim by blogi takie jak ten nie musiały powstawać, życzę wam żeby było normalnie. Jakościomierz

     2. Ino dbajcie tam w Finlandii o prawa mniejszości rosyjskiej!

  1. Dlaczego uważasz, że chce skonsumować owoce pracy Grocha? On też może kandydować do różnych rad. Ja widzę tu jakby troskę o to by temat był kontynuowany, a trudno przecież ciągle robić coś za free. Proste i logiczne.

  2. Myślę że chodzi o to iż kiedy się chce zaprezentować swoją kandydaturę szerszemu gronu odbiorców to wypada się do tego przygotować. W tym wystąpieniu widać kompletby brak przygotowania. To jest zwyczajny brak szacunku dla wyborców.
   Poziom tego wystąpienia bardziej pasuje do absolwenta WUML-u niż “uczelni z górnej półki”

   • co to za bohater? on 11 kwietnia 2014 at 09:10
   • Odpowiedz

   To chyba normalne, że wypowiedzi kogoś nie muszą się podobać wszystkim. Czepianie się krzesła świadczy o ataku na osobę a po co takie ataki? I jeszcze po bohatersku anonimowo heheh. Tym sposobem właśnie można kogoś skutecznie zniechęcić do czegokolwiek. Grocha też atakowano i może dlatego teraz jakby mniej aktywny. Może ma to wszystko w d… . Walka z wiatrakami ? A po co mu to?

    • wyborca on 11 kwietnia 2014 at 15:47
    • Odpowiedz

    Do czego tu się odnosić? Facet występuje z ofertą do mnie jako wyborcy licząc zapewne na poparcie, tymczasem stęka do kamery siedząc na skrzypiący krześle tym samym mnie nie szanuje. Nie szanuje mnie poprzez fakt że jest nieprzygotowany, poprostu bylejaki

  3. Do Panie ratuj i do komentarza z 08:53

   Gwoli ścisłości i by nie było prób skłócenia mnie z Krzyśkiem czy coś. Pomysł nagrywania sesji rad był mój. Krzysztof to rozszerzył na nagrywanie zebrań sołeckich. Oczywiście, że lwią część roboty zrobił Krzysiek. Nikt nigdy nie powinien mu tego odbierać. Blog też jest jego, ja chwilowo administruję. Jednak wydaje mi się, że ważna jest też kontynuacja. Sesje nagrywa urząd, czyli jakby podjęli nasz pomysł i może będzie to kontynuowane już dalej z urzędu. Może podobnie powinno być z zebraniami sołeckimi. az

    • wyborca on 11 kwietnia 2014 at 16:02
    • Odpowiedz

    Pan Groch miał jakiś cel. Walczył o jawność, o przestrzeganie prawa choćby do dostępu do informacji, o przywrócenie właściwy relacji między władzą a obywatelem. Nie liczył na apanarze czy splendory i takich filantropów temu krajowi brakuje. Miał cel i na dodatek wiedział jak go osiągnąć, a to dziś rzadkość. Puki prowadził ten blog to coś się na nim działo. Były tematy, dyskusja. Pan Panie Zieliński to powoli zaprzepaszcza. Teraz tu jest kicha i nuda.

     • też wyborca on 11 kwietnia 2014 at 16:22
     • Odpowiedz

     Tu masz propozycję działań na dłuższą metę. Że chce powiązać te działania z byciem radnym? Co w tym złego? Takie ja mam wrażenie po wypowiedzi.

    1. Jaka kicha i nuda? Co to reality show ma być? Jest ok. Moje zdanie , każdy ma swoje zdanie. Ot i tyle

     • popierdułka on 11 kwietnia 2014 at 18:23
     • Odpowiedz

     A co to bedzie za radny ? Zaskrzypi, zastęka i sie skończy jego męka.

      • Małgosia on 12 kwietnia 2014 at 17:45
      • Odpowiedz

      czyli nie był najlepszy , popirdułka lepszy!

   • Obserwator on 12 kwietnia 2014 at 09:29
   • Odpowiedz

   Jakie – Panie ratuj – tam yyy, eeee dostrzegł ? Wystąpienie niczego sobie, choć faktycznie jakby z marszu, ale to lepiej, bo bardziej naturalne, spontaniczne. Gdy będą następne (może będą to zobaczycie wówczas). Wcale źle się o tym nie mówi na tzw. ulicy, a atak jest bo ledwie ktoś się wychyli w dobrym tego słowa znaczeniu to już – odstrzelić. anonimki już tak mają i tyle. Nie widziałem wczoraj na zebraniu by AZ spotkał jakiś ostracyzm z powodu tej wypowiedzi, wręcz przeciwnie.

    • Zupełnie on 12 kwietnia 2014 at 10:14
    • Odpowiedz

    Zupełnie podobnie było w przypadku, gdy poczta pantoflową przekazywano wieść o kandydowaniu na burmistrza P. Gierackiej. Fala anonimowej krytyki tu na blogu a w realu dość dobrze odbierany temat. Było minęło. Dziś wydaje się bardziej już pewne że P. Anna wystartuje w wyborach. I bardzo dobrze – kto następny? Mądrzy ludzie umieją odzieli szum medialny od realu. Owszem media super, że są i że działają lecz ta anonimowość – oj to tu, to lepiej duży mieć dystans i nie ulegać anonimowym komentarzom zbytnio.

     • Całkiem zupełnie on 12 kwietnia 2014 at 20:40
     • Odpowiedz

     Pani Ania wcale nie była za mieszkańcami tylko przytakiwała Prezesowi. ŚWIETNY KANDYDAT NA BURMISTRZA

   1. Człowieku, co Ty wystąpieniem nazywasz? Ten bełkot bez formy im treści? Ja uważam że od pana Zielińskiego należy wymagać dużo więcej. Tu nie ma miejsca na “jakoś to bedzie”. Widać jaki elektorat tacy kandydaci. Nie dziwcie się potem że jest jak jest. Gdzie tu szukać “Kiwiora” jak do władzy się pchają sami tacy “intelektualiści”

 7. z jednego powodu. Lepiej obiecać w wyborach jedną rzecz, że się zrobi niż nie wiadomo ile i kicha. Akurat tutaj 100%, że obiecane zostanie zrobione.

 8. Zapraszam do komentowania.

  1. Jest to kolejny etap komunikacji medialnej od pisanych opinii do wypowiedzi. Zaletą tego sposobu komunikacji jest przede wszystkim brak anonimowości, wypowiedź do kamery ma jeszcze i tę zaletę że widać zachowanie , mimikę twarzy i wiarygodność spikera. Myślę że jest to wejście na wyższą półkę dziennikarstwa. O ile blog jest swego rodzaju “gazetą” o tyle pokazanie się na wizji jest już swego rodzaju telewizją. A może nagrywać wypowiedzi także innych chętnych ludzi – przyszłych radnych , oczywiście za odpłatnością co spowoduje być może powstanie lokalnej TV ? Dojącej zatrudnienie i jakiś dochód , może reklamodawcy?

  2. na debiut bdb.

   1. jak mnie wybierzecie będę filmował , a jak nie to nie .
    lokalnej tv brakuje komuś . o matko !
    i kolega z Finlandii się nie odzywa ,pewnie sie obraził , bardzo dla słuchaczy ważna informacja 🙂

     • Małgosia on 12 kwietnia 2014 at 17:43
     • Odpowiedz

     czyli najlepiej to skwitowane 🙂

    1. Do Małgosi
     Zgadza się. Nie oznacza to oczywiście, że jest to jedyny i najważniejszy cel. Jedyny i najważniejszy obszar działania. Filmowanie, prowadzenie forum dyskusyjnego przy okazji, ale zawsze, i to jest pewne. Więcej ofert, pomysłów? Czas pokaże. Jest oczywiste, że samemu nie da się wiele zdziałać, ale też pewna doza niezależności jest wskazana i potrzebna każdemu radnemu, włodarzowi, sołtysowi … az

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)