LVI Sesja Rady Miejskiej w Ryglicach

Zawiadomienie o sesji, porządek obrad oraz relacja wideo TUTAJ

az

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/lvi-sesja-rady-miejskiej-w-ryglicach-2/

56 Komentarzy

Skip to comment form

 1. Cóż za niebywały sukces naszego burmistrza, który ogłosił, że podpisał pierwsze 10 umów na mieszkania w “rygielskim” bloku. Mogłoby się wydawać, że głównymi beneficjentami tej inwestycji będą mieszkańcy naszej gminy. Nic bardziej mylnego, bo wśród pierwszych przyszłych najemców burmistrz wymienia dwie rodziny z Gdańska, dwie rodziny z Warszawy, jedna rodzina z Rzeszowa i dwie rodziny z Gorlic. O mieszkańcach Ryglic, którzy skorzystaliby z tej oferty, nikt w Ryglicach nie słyszał, ale to panu burmistrzowi chyba nie przeszkadza, bo cieszy się, że ściąga do gminy nowych mieszkańców, szkoda tylko, że nie podaje, ilu naszych młodych ludzi opuściło Ryglice.
  Posłuchajcie sami.
  https://youtu.be/Hg-_ZVVR95w?t=875

  1. Może niech najpierw zadba o to żeby młodzi stąd nie spier…..

   1. Podaj statystyki uciekających za Karasiewicza i PO i obecne. A Ty rozumiem nie sp…

    1. To nie Karasiewicz buduje blok i “rozdaje” mieszkania obcym. Ja jeszcze nie, ale to kwestia czasu. Kolejna zmarnowana kadencja. Tylko miało być lepiej a obecny Karasiewiczowi do pięt nie dorasta – wiedzą , kulturą osobistą, szacunkiem do mieszkańców ,,,,,,,,

     1. Karasiewicz-szacunkiem do mieszkanców śmiechu warte ha ha ha ha

       • anonim on 26 lipca 2023 at 12:41

       To nie było dobre że wychowanek prezesa GS tu wójtem został .. Ale w świecie wpływów pezetperowców i ormowców inaczej chyba być nie mogło.

       • Anonim on 26 lipca 2023 at 13:49

       Dużo gorszy jest obecny -wielopartyjny wójt.

       • anonim on 26 lipca 2023 at 15:15

       Nie wiem czy gorszy ale na pewno podobna klasa człowieka ,podobny styl . Jakaś satysfakcja że podobny podobnego wygryzł . Ktoś nowy będzie miał ciężko-starzy wyjadacze wiedzą jak szkodzić i krytykować a każdy potrzebuje czasu .

       • Fuĵ on 26 lipca 2023 at 18:33

       Styl człowieka 3 RP. Aż mdli .

  2. Szkoda bo następne działania średniego przyczyniają się do zubożenia gminy. Ściąganie obcych sieci handlowych nie przyczyni się do zwiększenia budżetu a nasi przedsiębiorcy upadną. Mam pytanie czy te osoby będą miały pracę w naszej gminie ?

  3. Pewnie sami emeryci.

  4. Za chwile w całej gminie będzie bardzo dużo pustych domów do sprzedania. Wystarczy się wokół rozejrzeć. Ten blok to porażka. Kto mądry chciałby na wsi w bloku mieszkać za taką kasę jak przyjdzie płacić. Augustyn zostawi następcy niezłe kukułcze jajo.

 2. Czy mo,na chuczne imprezy w szkole organizować teraz? można wczoraj po 21 jechałem w zalasowej w szkole impreza na całego można można a na inne burmistrz nie wyraża zgody?jaka sprawiedliwość? Szkoła chyba jest na nauki?

  1. Skąd wiesz, że impreza była za zgodą burmistrza?

   1. To niech napiszą bo czytają kto wyraził w szkole imprezę mieć mogli do lokalu iść a nie udostępnianie kuchni itp albo wszyscy albo nikt

  2. I znowu ta szkoła w zalasowej… jak zwykle temat numer 1 na blogu

   1. Bo to bardzo ważny temat i ludzie czekają na wyjaśnienie

    1. Wyjaśnienie jest w szkole w Zalasowej

     1. dopóki nie ma wyroku , nie ma winnego

       • odp. wyr on 16 czerwca 2023 at 20:24

       nie ma wyroku , nie ma winnego – święta racja. Więc dajmy spokój z tym tematem

       • Anonim on 17 czerwca 2023 at 14:07

       To ważna sprawa. Głosowanie na kandydata który ma oskarżenia może skutkować ponownymi wyborami albo komisarzem jak w Ciężkowicach

      1. Nie ma żadnych oskarżeń tylko Wasze urojenia a pisać to sobie możecie co chcecie.
       Tego Burmistrzowi czy vice nie zarzucicie chociaż coraz bardziej maja za pazurkami. Odnośnie kwestii mojej pęty achillesowej czyli podatku co siedziałem z Zakładzie karnym to Władze wszystkim umorzyły łacznie z p.Burmistrzem tylko nie mi ale ok
       Teraz czekam na nowy pozew bo co mi pozostało a pan Vice robi też wszystko żeby mi utrudnić ale coz nic mu się nie uda a On jest tylko chwilowym przybyszem a ludzie juz chuczą od antypatii za działania

       • Taczkowy on 17 czerwca 2023 at 18:02

       Średni szedł od pisu dzięki WO. I żeby potem jak już zdobył fotela zatrudniać na wice kogoś z Nowośmiesznej?
       Taczki dla obydwóch

       • Do Junkers on 17 czerwca 2023 at 18:39

       Boguś, zdarzenie miało znamiona nieszczęśliwego wypadku, lecz zaniedbania były. Po wywiadzie widać, że gość czuje się winny – mowa ciała itd. Zaraz po wypadku nagle podpisano umowy na przeglądy placów zabaw itd. Mając na uwadze kto ma sądy nie oczekiwałbym ………..
       Wiele tutaj pisano o poprzedniku ile kosztuje stanowisko p. Karasiewicza i jego zastępcy. Proponuję porównać do obecnych – co mamy za te pieniądze? Przydomek średni – to taki mocno na wyrost.
       Czym to “podpadłeś” osobie, zajmującej stanowisko burmistrza, że nie dostąpiłeś “łaski” ulgi?

      2. Pawiem tak pisano dużo ale ja się tym nie przejmuje bo to jest robione z zazdrości ale Pawła raz obnażyłem w sądzie a chciałem sie z nim dogadać że jak byłem tymczasowo aresztowany to połowę zapłace a druga połowa będzie umorzona ale niestety. Teraz nie będę taki delikatny jak gmina mnie pozwie. Ostatnio sąd wyśmiał gmine i ich najlepszych adwokatów bo tak mowił Burmistrz. Ja tylko czekam na pozew w sądzie bo bo jedna z kancelarii w Luksenburgu sie nie może doczekać jak gmine obnaży do końca z naczelem p. Kukułke bo techniczne rzeczy to jego zasługa ile złego zrobił.
       To co teraz napisałem to jest głos ludu, wszystkim umarzacie i proszę mi nie umarzajcie dalej a ja z tego będe miał pożywkę
       Miłego dnia.

       • Anonim on 18 czerwca 2023 at 13:14

       Średni roboty się chyć a nie w sądy ….

       • Anonim on 18 czerwca 2023 at 21:40

       Akurat sądy same go wezwą
       i to w sprawie karnej.
       A wyrok to kwestia czasu!
       Jesień będzie bardzo gorąca dla średniaczka.

 3. Ryglice mają jakiegoś pecha. Wg mojej opinii i Franek (kościół pusty – “po owocach ich poznacie” – i średni do wymiany w trybie natychmiastowym.

  1. Nie rozumie co Ci przeszkadza Proboszcz ? Moim zdaniem to czysta wymówka do tego bo Ci się nie chce chodzić do kościoła i tyle. Nie obwiniaj osób trzecich bo mi jak sie nie chce być na niedzielnej mszy to po prostu nie ide.
   Moim zdaniem to jest taka szczeniacka zaczepka.

   1. Przeszkadza. Moim zdaniem za dużo polityki – za mało Ewangelii. Mało pracy z młodzieżą – chociaż teraz dzięki “młodemu” coś ruszyło. “Po owocach ich poznacie” – a kościół pusty.

    1. Zobaczymy kogo Franek namaści na burmistrza

     1. Szczepana z Galii Franek będzie wciskał owieczkom i barankom , tak jak zawsze.

      1. Ale mnie to nie interesuje kogo namaści Ten Duchowny który stoi za mikrofonem i ja do Kościoła nie ide dla księdza bo często chodze sie pomodlić gdzie niekoniecznie musi być to Msza Św.
       Jak powinna wyglądać “praca” z młodzieżą ??

       • Do Junkers on 11 czerwca 2023 at 19:06

       Boguś – jesteśmy rówieśnikami. Za naszych czasów podczas świąt, “młodych” ministrantów wyganiano do pierwszych ławek z powodu nadmiaru – teraz ledwo starcza na “obsługę”. Prężnie działała grupa apostolska, a proboszcz Kazimierz angażował młodzież do różnych prac polowych. Były wyjazdy: Tarty, Bieszczady – które oczywiście sponsorował proboszcz. Młodzi się garneli ale i katecheci się angażowali. Nie powiem – teraz dzięki ks Łukaszowi coś ruszyło. Ale wcześniej co pojawił się młody ambitny do pracy – to szybko był “przenoszony”.
       Jest różnica pomiędzy dobrym gospodarzem – który dba o to by kościół ociekał złotem (szkoda że pusty), budynki parafialne ozdobione marmurem a dobrym pasterzem, który dba o dobra duchowe parafian. I teraz sobie odpowiedz co jest u nas?
       Nawiązując do symboliki biblijnej: są pasterze (przedsiębiorcy), którzy traktują owce jako produkt (traktując przedmiotowo) – i są tacy którzy pójdą za zagubioną bo się troszczą o nią – dbają o nią. I teraz odpowiedz sobie jaki “pasterz” jest u nas. Nie pamiętam kiedy nasz pasterz pojawił się poza świątynią wśród swojej trzódki (nie licząc imprez gdzie mógł “błyszczeć”).
       Wg mnie teraz mają o wiele łatwiej. Wystarczy młodym wykazać odrobinę zainteresowania, zrozumienia, empatii. Ale to trzeba chcieć i widzieć coś więcej niż czubek własnego nosa i stan konta.

      2. No do mnie 11 czerwca 2023 at 19:06

       Wszystko sie zgadza w kwestii ilości ministrantów bo sam byłem “wyganiany” do pierwszej ławki.
       Byliśmy z ks. Kazimierzem kilka razy nad Soliną, w Zakopanym a z ks. Bogusławem jeździliśmy do Komorowa na ryby.
       Niebyło żadnych dziwnych dwuznacznych sytuacji a teraz czemu jest inaczej (delikatnie to ujmując) czy duchowni się zmienili czy dzieci prowokują.
       Może troche sklecę odważne zdanie ale odnosze wrażenie że kościołowi chyba bardzo nie zależy na owieczkach bo to jest bdb prosperujące przedsiębiorstwo.

   2. Mądre słowa. Jak Bogdan pisze nie idę do kościoła dla księdza. Mam swoje poglądy i głosuję według nich a nie według tego kto kogo “namaści”. A poza tym nie słyszałem by u nas w kościele była uprawiana polityka.

 4. Czy jest w gminie jeszcze jakiś inny Paweł Augustyn ? Czy to burmistrz pobierający z gminnej kasy sowite wynagrodzenie jeszcze korzysta z ulg podatkowych?

  1. Drugiego Średniego nie ma.

   No zrobił se dobrze …

   1. Średni doji nas i gmine na maxa.
    Uzbraja sobie działki w polach.
    Promuje swój kiczowaty hotelik.
    Zatrudnia rodzinę i znajomych.

    1. I wice zrobił gościa który zwiazany był z Nowoczesną. Szedł z PiS i robi teraz takie gówno

      • Oliwka ups Olewka on 7 czerwca 2023 at 10:10
      • Odpowiedz

      Średni szedł z PiS i robi teraz wielkie G. Taczki naoliwić

    2. Po to właśnie potrzebny mu był ten stołek. A durnie co na niego głosowali dali się nabrać.

   2. Nie ma większego cwaniaki nad średniaka. Do pracy w żłobku i przedszkolu setce osób naobiecywał pracę, ja skromnie chce być/cieciem/gospodarzem nowego bloku na Boratyńskiego i stróżówka mi się należy jak nic bez wpłacania pieniędzy.

  2. Ale dlaczego miałby nie skorzystać z ulgi, która mu się należy?
   Burmistrz nie stworzył dla siebie tego przepisu, lecz jest to przepis, z którego skorzystał tak jak tysiące innych osób w Polsce.
   I tutaj jego stanowisko nie ma żadnego znaczenia.

   1. Ja wcale nie kwestionuje zasadności skorzystania przez pana Augustyna z tej ulgi. Mnie zastanawia czy tylko jemu jednemu w całej gminie się taka ulga należy? Czy inni inwestujący podatnicy mają wiedzę o możliwości skorzystania z tego odpisu, czy też jest to wiedza tajemna? Co mówi przepis, z którego skorzystał burmistrz? Czy ktoś w gminie informuje mieszkańców, którzy inwestują w swoich gospodarstwach, że jeżeli spełnią określone warunki, to będzie im przysługiwać odpis z tytułu podatku rolnego? Dziwne, że wie o tym i korzysta z tego tylko burmistrz.

    “Art. 13. podatek rolny
    Ulga inwestycyjna
    1.
    Podatnikom podatku rolnego przysługuje ulga inwestycyjna z tytułu wydatków poniesionych na:
    1)
    budowę lub modernizację budynków inwentarskich służących do chowu, hodowli i utrzymywania zwierząt gospodarskich oraz obiektów służących ochronie środowiska,
    2)
    zakup i zainstalowanie:
    a) deszczowni,
    b) urządzeń melioracyjnych i urządzeń zaopatrzenia gospodarstwa w wodę,
    c) urządzeń do wykorzystywania na cele produkcyjne naturalnych źródeł energii (wiatru, biogazu, słońca, spadku wód)
    – jeżeli wydatki te nie zostały sfinansowane w całości lub w części z udziałem środków publicznych.
    2.
    Ulga inwestycyjna przyznawana jest po zakończeniu inwestycji i polega na odliczeniu od należnego podatku rolnego od gruntów położonych na terenie gminy, w której została dokonana inwestycja – w wysokości 25 % udokumentowanych rachunkami nakładów inwestycyjnych.
    3.
    Ulga z tytułu tej samej inwestycji nie może być stosowana dłużej niż przez 15 lat.
    3a.
    Kwota ulgi inwestycyjnej jest odliczana z urzędu w decyzji ustalającej wysokość zobowiązania podatkowego. Podatnicy obowiązani do składania deklaracji na podatek rolny odliczają, określoną w decyzji w sprawie ulgi inwestycyjnej, kwotę przyznanej ulgi od należnego podatku rolnego.
    4.
    Podatnik traci prawo do odliczenia od podatku rolnego niewykorzystanej kwoty ulgi inwestycyjnej w przypadku sprzedaży obiektów i urządzeń, od których przyznana została ta ulga, lub przeznaczenia ich na inne cele niż określone w ust. 1.
    5.
    (uchylony)”

    https://agrokonsument.pl/podatek-rolny-a-ulga-inwestycyjna/

    1. Czy nie jest przypadkiem tak, że wykonanie przyłączy gospodarstwa do sieci wodociągowej, mieści się w zakresie ulgi z tytułu kosztów poniesionych na zaopatrzenia gospodarstwa w wodę?

     1. A ja zadam pytanie: jaki jest związek pomiędzy osobą wykonującą prace na nieruchomości średniego przez mieszkającego w pobliżu tej nieruchomości pracownika “komunalki”? wie ktoś coś więcej? Czy obecność tego pracownika jest zupełnie przypadkowa? I w jaki sposób (forma rekrutacji) ten pracownik dostał pracę w “komunalce”?

  3. A do tego jeszcze zięć najbogatszego Lubczanina. A Jerzy Witek? czy to aby nie mąż pracownicy urzędu?

   1. Przeczytaj sobie ustawę i czepiaj nic nie winnych się ludzi.

 5. Urząd chuczy od plotek.
  Średni wezwany do prokuratury
  w sprawie tragedii na boisku.
  Sprawa winny zostanie
  rozstrzygnięta do wyborów.

  1. Tak się zastanawiam. Wypadek był 29.04. Wg rejestru data wpłynięcia umowy to 27.04 – przypadek? Wszystko wskazuje, że umowa jest skutkiem wypadku, a tutaj coś z tymi datami mi nie gra.

 6. Pamiętacie ile było kandydatów po słabej kadencji Połoski.
  Wszyscy się pchali, bo uznali się za lepszych od niej.
  Teraz będzie tak samo.
  Średni nie wejdzie do drugiej tury.

  1. nie wejdzie do drugiej tury bo jej nie bedzie Wygra w pierwszej

    • Średnie? on 5 czerwca 2023 at 22:04
    • Odpowiedz

    Ciekawe co napisze w dokumentach wyborczych w rubryce wyksztalcenie

 7. Szkoda czasu żeby udostępniać tutaj sesje, widząc znudzone twarze, brak zaangażowania czy jakieś chwalenie się drugorzędnymi sukcesami nie ma zupełnie odniesienia do poprawy jakości i standardu życia w gminie.
  Jestem skłonny powiedzieć, że cofamy się jako gmina, środki są niewłaściwie wykorzystywane, brak właściwych decyzji.
  Być może ludziom to odpowiada, ale nie mi. Za to niektórzy mają się dobrze i korzystają.
  Czołem

  1. Szumi ta drętwa mowa , jak woda klozetowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)