Niech się święci 1 i 3 Maja. Mamy też …

PL end UE
… okrągłą 10 rocznicę wstąpienia naszej Ojczyzny w struktury Unii Europejskiej. Wnosimy do tych struktur nie lichy kapitał. Trzeba pomyśleć by kapitał ten zaczął służyć także nam. Oczywiście korzystamy wiele, ale jakieś to takie konsumpcjonistyczne. Jest jasne, że jesteśmy w stanie mieć mocny wpływ na kształt i rozwiązania, także polityczne na kontynencie europejskim. az
Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/niech-swieci-mamy/

6 Komentarzy

Skip to comment form

  • Emigrant on 30 kwietnia 2014 at 21:20
  • Odpowiedz

  – Wnosimy do tych struktur nie lichy kapitał. Trzeba pomyśleć by kapitał ten zaczął służyć także nam. – Rozumiem to tak: kapitał to nasi emigranci glównie mlodzi ludzie i trzeba zrobić by zechcieli tu wrócić z kapitałem i go pomnożyli.

  1. Oj gdyby nie emigracja to co by to było. Rok rocznie jest to coraz większa rzeka kasy dla PL. Mniejsze bezrobocie i inne sytuacje z tym związane.

   1. W kwestii emigracji pamiętam że za PRL byliśmy więźniami we własnym kraju. Bez paszportu , bez perspektyw. Zarobki miesięczne w wysokości stawki 12 do 20$ . Emigracja to nieskrępowana możliwość przemieszczania się wewnątrz UE – czyli jest to emigracja wewnętrzna do ośrodków przemysłowych , które zawsze dysponują większą ofertą pracy i lepszymi płacami. Przeciętny Amerykanin i coraz częściej Europejczyk nie zrozumie naszego biadolenia. Ta emigracja to nic innego jak zdrowa zasada wolnego rynku jadę tam gdzie lepiej płacą. W Polsce jest praca dla każdego jednak Ci odważni często na dorobku nie zgodzą się zarabiać 1680 zł brutto dlatego podejmują ciężki los emigranta. Z drugiej strony liczba emigrantów zarobkowych z Azji i wschodu wciąż w Polsce rośnie.

 1. I niech się świecą majówkowe śpiewania pod figurkami. Sympatyk prawa i sprawiedliwości.

   • Sympatyk PO on 30 kwietnia 2014 at 19:55
   • Odpowiedz

   A no niech się święcą. Piękne sa takie śpiewania Maryjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)