Czy już nikt nie potrafi nic napisać?

Witam  wszystkich !

Czasem jeszcze  tu zaglądam choć  nie bardzo wiem po co ?  

Zastanawiam się czy  naprawdę nie ma w naszej  gminie nikogo kto by  napisał   coś o  bieżących  sprawach  dziejących  się w naszej  gminie?    Czyżby wszystkim wszytko odpowiadało?  Czy może wszytko jest  tak  wspaniale,  że nie  ma o czym pisać !  Wprawdzie  komentujecie, ale  jak się pojawi  jakiś konkretny wartościowy  coś wnoszący do dyskusji  wpis  to zaraz  się pojawia  mnóstwo jakichś bzdetów   po to  by zniknął  w  ich  gąszczu.  Kochani zbliżają się  wybory więc  niedługo zaczną pisać  wszyscy.   Słuchajcie wtedy  co  do Was  mówią Ci co  chcą Was  uszczęśliwiać  swoimi rządami,  nie dajcie się po raz  kolejny oszukać,  nie dajcie się omamić  obietnicami.   Zastanówcie  się przede wszystkim  czy to czym chcą was uszczęśliwić jest  naszej społeczności potrzebne.  Zastanówcie  się   czy nie  stanie się to  tylko  workiem na kasę, czy  przyniesie  to jakiś realny rozwój  naszej  gminie czy  tylko jest  wyciąganiem ręki po  pieniądze  unijne (aby tylko  wziętość  te  najłatwiejsze  których  nikt nie chce) i  bezmyślnym zadłużaniem gminy.  Piszę  to zwłaszcza  do ludzi młodych,  nie  dajcie się oszukać tym co  myślą, że świat kończy się  na drogach,  chodnikach,  parkingach  i wielkich okazałych budowlach   bo  to  nie prawda.   Świat  zaczyna się tam gdzie ludzie zaczynają myśleć, myśleć   po co one  skoro niedługo będą  prowadzić   donikąd, po co one  jeżeli  nie będzie  miał kto nimi chodzić, po co one  skoro  nie  będzie tu czego szukać.   Jeżeli  dacie  mandat  ludziom  co  tego  nie rozumieją  to ta  gmina  szybko przestanie  być waszym domem.

Pozdrawiam wszystkich bardzo  serdecznie i  zapraszam do pisania.

……\\\

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/nikt-potrafi-napisac/

168 Komentarzy

Skip to comment form

  • najstarszy syn proboszcza on 24 lipca 2014 at 10:02
  • Odpowiedz

  Wchodzę na stronę gminy a tam takie cudo : http://files.tinypic.pl/i/00555/1gsqzt2j5cg5.jpg
  Ja się pytam, co za baran administruje tą stronę? Nikt nie czyta tego przed wrzuceniem na serwer? Nie ma korekty? Jak urząd gminy ma zadbać o gminę, skoro nawet treści na stronę nie potrafią poprawnie dodać ! Bezgraniczna niekompetencja ” so much ” !!

  1. noo kochany w gminie to same takie orły pracują 😀 czasami jak poczytasz pisma z UG to włos się jeży na głowie,masło maślane. A jakby pies to zjadł to by zdechł. Wszyscy są wysokimi specjalistami od wszystkiego 😀 od…. urok naszej szarej rzeczywistości. Swego czasu miałam (nie)przyjemność załatwiania sprawy w UG,powołałam się na art. który dotyczył mojej sprawy co pani skwitowała że nie wie czego dotyczy…:/…

    • najstarszy syn proboszcza on 25 lipca 2014 at 15:18
    • Odpowiedz

    Rzadko bywam w tym “przybytku rozpusty” zwanym naszą gminą, ale jak tam wchodzę i od razu widzę żę pracują tam cale klany – od wnuczki do babci – to aż mi ciśnienie skacze.
    Ludzie piszmy skargi na takich baranów, nie wie czegoś co należy do jej obowiązków to piszemy pismo i prosimy o potwierdzenie przyjęcia skargi pieczątką na kopii. Zawsze skutkuje.

     • urzędniki on 25 lipca 2014 at 18:23
     • Odpowiedz

     katastrofa wprost . Kilka młodych D…p, jestem facetem dobrze się zapowiadało ale jakiś czynnik je psuje ustawicznie. Co to za czynnik

    1. mądrzy się produkują na tym blogu , w realu zapewne specjaliści wysokiej klasy jak się domyślam a do tego jeszcze umyci i pachnący , a może nie , może odreagowują porażki w realu tą anonimowa ważnością

     1. Mądrzy już dawno wiedzą, że sieć jest taką samą realnością jak i real. Przyklad: widziałeś gdzieś plakaty i bilbordy Korwinów? Można powiedzieć, że NP po wyborach do PE trzecia siła polityczna w kraju. Wszystko dzięki sieci i inteligencji.

     2. zdaje sie wskazują że palikociarnia sie przeniosła do innego nawiedzonego guru , proste recepty niektórzy potrzebują , z inteligencją bym nie przesadzał

     3. promująca Władka zapewne zna moc sieci.

      • najstarszy syn proboszcza on 26 lipca 2014 at 16:00
      • Odpowiedz

      Oczywiście że zna. Moc sieci obecnie wynoki 3,5 KM. 😉

  2. Może poza tym, że w urzędzie odpowiada się własną skórą i majątkiem,
   a tu można piepszyć ,ot tak bzdury pleść, gadać ……i nic.

    • najstarszy syn proboszcza on 26 lipca 2014 at 15:10
    • Odpowiedz

    Niby kto w urzędzie odpowiada własnym majątkiem?

    1. To sarkazm ,drwina

    2. Durniu, wszyscy decyzyjny. Nie znasz prawa.

     1. Durniu jeden bzdury piszesz. Np. żona radnego powiatowego Burzy co to nie widoczny na żadnej sesji gminy naraziła na duże straty czasu mojego znajomego. Kobieta wybitnie niekompetentna jako urzednik na tym stanowisku. Zatrudniona wiadomo przez kogo. Burza siedzi cichutko, bo TP gotowa wyrzucić. Takie są gminne i zaściankowe klimaty.

     2. To akurat słabość szefowej!
      Jest ustawa o odpowiedzialności majątkowej urzędników którzy wydają decyzje.

  • Kpiny robicie czy żartujecie? on 20 lipca 2014 at 19:16
  • Odpowiedz

  Budżet Gminy to około 30 milionów złotych ROCZNIE , którego jesteśmy wszyscy właścicielami a co 4 lata wybieramy osobę która ma w naszym imieniu zarządzać tą kasą. Zastanówmy się jakie kryteria powinien spełniać burmistrz aby mu powierzyć takie finanse. Aby społeczeństwo dorosło do demokracji musi zacząć MYŚLEĆ wszak to nie boli. Na razie mamy do czynienia z jarmarczną pyskówką która nic nie wnosi. Chcący rzetelnie podejść do wybrania burmistrza należy sformułować nasze oczekiwania względem tej osoby której powierzymy gminę. Na pewno nie może być osoba wybrana na złość ponieważ ukarzemy siebie przykład ostatnie wybory i Połoskowa. Powinniśmy zadać sobie parę pytań kto spełnia te wymagania i tak:
  1. ADMINISTRACJA. Doświadczenie w administracji Ilość stanowisk pracy jest następstwem ilości zadań przydzielonych burmistrzowi. Aby zrealizować dane zadanie należy stworzyć odpowiednią do tego ilość stanowisk pracy. Ilość pracowników zależna jest od ilości zadań i kompetencji przydzielonych i wyznaczonych zadań.Stanowiska pracy tworzą strukturę organizacyjną gminy. Znajomość organizacji firmy . Czy zrobi to ktoś kto się na tym nie zna?Stanowiska pracy powinny być czuciowo kompatybilne, powinny trochę na siebie zachodzić, w razie nieobecności pracownika i konieczności wprowadzenia zastępstwa, bo inaczej grozi rozrost administracji.
  Przy stanowisku pracy trzeba stworzyć zakres czynności i wręczyć pracownikowi :odpowiedzialność pracownika za zakres czynności. Ten zakres czynności -dokument- za jego pomocą przenosi się część obowiązków np. z burmistrza na danego pracownika.
  2. WIEDZA I WYKSZTAŁCENIE.Wiedza BURMISTRZA wyraża się wykształceniem. Wykształcenie wzbogaca wiedzę. W pamięci odkładają się informacje do których sięgamy i rozwiązujemy problem. Wykształcenie budzi ciekawość , czyni człowieka chętnym do zdobywania wiedzy. Wykształcenie daje nam bardziej profesjonalne działanie.
  3. CECHY ZEWNĘTRZNE ; WYGLĄD, ZDOLNOŚCI ORATORSKIE, PEWNOŚĆ SIEBIE. Burmistrz nie może mieć kłopotów z komunikacją. Musi mówić ładnie ciekawie i wyraźnie. Nawet gdy mówi głupoty jak obecnie to liczy się dykcja. Oczywiście wygłaszane komunikaty muszą być oparte o znajomość przedmiotu w innym przypadku można pięknie mówić i być pośmiewiskiem dla słuchaczy którzy są fachowcami w tej dziedzinie. Osoby o wadach oczywistych nie mogą być obsadzone na stanowisku BURMISTRZA.
  4. CECHY PODSTAWOWE BURMISTRZA.Dobre cechy kierownika:
  – przewidywanie zdarzeń skutków, konsekwencji zamierzonego działania
  -umiejętność przekonywania pracowników i taktownego współdziałania
  -odwaga i zdolność podejmowania decyzji I poczucie osobistej odpowiedzialności
  -uczciwość i poczucie sprawiedliwości
  -zdolność jednoznacznego wyrażania myśli w słowie i piśmie, kierownik ma kierować oddziaływać na pracowników tak aby działali wg jego woli:
  5. GOTOWOŚĆ DO WSPÓŁDZIAŁANIA I KOMPROMISU. Ważna cecha która jest pożądana w współpracy z radą i z mieszkańcami. Znajomość środowiska mentalności i innych historycznych uwarunkowań pozwala na zgodne współdziałanie. Jednoczenie wszystkich środowisk wokół celu gwarantuje rozwój .
  6. REPREZENTACJA GMINY NA ZEWNĄTRZ. Poruszanie się jako partner samorządów powiatowego i wojewódzkiego. Współpraca ze środowiskami politycznymi tworzenie lobbingu na rzecz gminy wymaga obycia. Korzystanie umiejętne ze środków poza budżetowych.
  7. W KOŃCU EKONOMIA. Brak w tym względzie elementarnej wiedzy doprowadziło do marnotrawstwa, likwidacji Zakładu Komunalnego i nietrafionych inwestycji i braku reform w szkolnictwie. Za tę dziedzinę która w ostatnim czasie zostala pominięta będziemy ponosić skutki przez wiele lat.
  NALEŻY PRZYMIERZYĆ DO TYCH CECH POSZCZEGÓLNE KANDYDATKI I KANDYDATÓW I PROMOWAĆ TYCH KTÓRZY POSIADAJĄ TE ZALETY J.W.

  1. Ważną cechą kandydata wydaje się też być brak wskazań do oskarżeń lub podejrzeń, którymi muszą zajmować się organa ścigania. Gdy takowe wystąpią (prawdziwe tudzież wydumane, naciągane) włodarz nie jest w stanie w pełni skupić się na pracy na rzecz społeczeństwa. Zwłaszcza kandydat, ale i wyborcy powinni mieć pewność, że w czasie kampanii a potem w czasie zarządzania gminą dana osoba nie stanie się obiektem zainteresowania organów ścigania.

   1. gość lub gościówa mają myć względnie czyści, pojechane równo , SZACUN ok.

   2. Kto śledzi fora ten wie, że Zieliński ujmował sie z a AJ gdy go kopano używając do tego urzędowych stron. SZACUN AZ

   3. wszyscy kręcicie się w koło Władka, BK,TP,AJ …itd. znam ich wszystkich, choć jak chodzi o wymienionych to najlepszym kandydatem byłby BK. Natomiast znam też Sz. Marcinka. Moim zdaniem jest on najlepszy z obecnie znanych mi kandydatów na burmistrza. Nie wiem kto jeszcze ma zamiar kandydować,przydałoby się już zapoznać z kandydatami,a nie ktoś na ostatnią chwilę złoży swoją kandydaturę.Potrzeba nowego “narybku”do rządzenia gminą. Tak jak to było z BK. Szczepan pochodzi z Lubczy a mieszka w Ryglicach.Wie doskonale jakie są potrzeby zwykłych ludzi bo z takiej rodziny pochodzi. Więc może czas wybrać kogoś kto jest uczciwy,sprawiedliwy,kto umie rozmawiać z ludźmi i rozumie ich potrzeby. Jest też przykładnym mężem i ojcem. Znam go od lat . Może dajmy szansę teraz młodszym…Głosuję na SZ.Marcinka.

     • najstarszy syn proboszcza on 25 lipca 2014 at 15:12
     • Odpowiedz

     Cytat z blogu AJ z wpisu dotyczącego potencjalnych kandydatów : ” Pan Szczepan Marcinek z Ryglic, kandydat prezentowany przez panią Krystynę Bochenek ” ( Później nazwisko pani Bochenek usunięto). A to przepraszam, gościa musi reprezentować kobieta? Sam nie czuje się na silach, czy jak ? Kim on jest? Co takiego osiągnął (albo czego się nie dorobił), że teraz nagle połakomił się na fotel burmistrza?

  2. Głupoty Panie piszecie. Wyborcy mają już dość przystojnych panów, którzy obiecują drugą Irlandię czy Japonię. Dość uśmiechniętych facetów, którzy w białych rękawiczkach okradają nasz kraj.

   1. A ja uważam, że aparycja ma znaczenie ale drugoplanowe. Ważne jest by osoba taka umiała komunikować się ze społeczeństwem i nie chodzi mi o wygłaszanie kwiecistych przemówień ale mówienie do ludzi zrozumiałym językiem. Owszem powinna umieć poprawnie się wysławiać ale też nie gadać głupot.
    Powinna wzbudzać sympatię u innych i umieć nawiązywać kontakty. Niekoniecznie musi to być kierownik bo od tego jest sekretarz, który kieruje i odpowiada za pracę urzędu ale powinien to być dobry organizator umiejący utrzymać dobre relacje nie tylko z radą ale i ludźmi z różnych środowisk. Dobry kandydat to osoba, która będzie łączyć środowiska, a nie je dzielić, która będzie przekonana, że to burmistrz i urząd są dla ludzi a nie odwrotnie.

    1. Wymieniasz wszystkie cechy, których nie posiada Władek

      • No i co z tego on 21 lipca 2014 at 18:36
      • Odpowiedz

      Myślisz że wyborcy będą się kierować tym co jest na tym forum napisane?

     1. Niektórzy będą się kierować, ale mądry czlowiek wie że włodarz to nie gwiazda pop kultury i nie będą się kierować opiniami prześmiewców typu szu szu.

      • najstarszy syn proboszcza on 21 lipca 2014 at 19:45
      • Odpowiedz

      Dla niektórych najlepiej byłoby żeby Władek wcale nie startował, bo wtedy ich faworyci mieliby może jakiekolwiek szanse. Ale na szczęście z nieoficjalnych źródeł wiadomo że Władek wystartuje i utrze im wszystkim nosa ! 😉

     2. Pożyjemy zobaczymy

     3. To świetnie bo mam niesamowity katar 🙂

     4. niech Władek napisze ,przekaże jakieś konkrety ,co chce zrobić ? ale nie ogólniki

      • najstarszy syn proboszcza on 22 lipca 2014 at 09:08
      • Odpowiedz

      Przyjdzie czas na kampanie wyborczą to pokaże, zapewne jeszcze go nie pogięło żeby teraz pokazywać karty i dać “przeciwnikom” czas na kontratak.

     5. na wynajęcie klakiera jest czas a na program za wcześnie

      • najstarszy syn proboszcza on 22 lipca 2014 at 11:05
      • Odpowiedz

      Ten klakier to o mnie? Ja jestem tutaj w czynie społecznym, nikt mnie nie wynajmował – no bo i po co?

     6. Pyszne ,czyn spoleczny

  3. wylicza a najważniejszej nie wyliczył, uczciwości właśnie.

  4. Twoim zdaniem wygląd ma aż takie znaczenie, czy dykcja i forma wypowiedzi?? Od tego mozna miec ludzi liczy się uczciwość, umiejętność racjonalnego gospodarowania dostepnymi środkami, co mi z tego że bede mial burmistrza, który będzie używal pięknych słow, ladnie opowiadał, będzie super cool jak nic to nie wniesie w rozwój wsi?? przykład: sołtys z Zalasowej…na swojej stronie ma na pisane…interesuje sie polityka..hm ja interesuje się lingwistyką w wolnych chwilach i co z tego? Nie trzeba sie interesować, ale regionalni politycy sprawujacy władzę jeżeli utrzymują się z polityki to jest to ich poprostu zawód a nie zainteresowanie czyż nie??

    • najstarszy syn proboszcza on 21 lipca 2014 at 18:18
    • Odpowiedz

    Fred – lingwisto, zainteresuj się interpunkcją w swoich wypowiedziach 😉 Uważasz że Władek utrzymuje się z polityki? Chyba żartujesz.

    1. Myślę, że jeszcze nie bo się jeszcze nie dorwał do tej wielkiej ale jak się do niej po wielu lat starań dostanie się do niej to kto wie czy z tego nie będzie się utrzymywał wszak niewiele mu już pozostało żródeł dochodów,

    2. Jest to pewnego rodzaju przenosnia, i własnie czekałem na Twoją wypowiedź..wystarczy wam rzucić tylko jakieś haslo i rzucacie sie jak hieny…ale argrumentów brak…szkoda, że w gminie teraz sa tacy mieszkańcy…żal wracać tutaj…

      • najstarszy syn proboszcza on 22 lipca 2014 at 09:07
      • Odpowiedz

      Fred, więc nie wracaj. Gmina bez ciebie funkcjonuje tak samo jak z tobą, a może nawet trochę lepiej :).

    3. Wiesz, najstarszy synu proboszcza, na początku fajne komentarze pisałeś, ale za bardzo wziołeś się za obronę jakiegoś tam Władka i stałeś się nudny i monotematyczny. A szkoda.

      • najstarszy syn proboszcza on 22 lipca 2014 at 11:10
      • Odpowiedz

      Może jeszcze wrócę do starego stylu, tylko musi być ku temu okazja. Jakaś sesja rady czy coś? 😉 Jeżeli o mnie chodzi to burmistrzem może być każy, a że władek wydaje mi się rozsądny to go popieram.
      Może zróbmy tak : http://niewiarygodne.pl/kat,1031991,title,Mieli-dosc-politykow-Wybrali-sobie-psa-na-burmistrza,wid,13143149,wiadomosc.html?smgajticaid=61320b

      W gminie obenie jest ZOO więc niewiele się zmieni 😀

     1. najstarszy syn proboszcza to WŁADEK

     2. No to jusz mamy jasznoszcz… Władek, szybko cie odkryto, dałeś d u p y już nie raz, chyba powinno wystarczyć.

      • najstarszy syn proboszcza on 23 lipca 2014 at 08:40
      • Odpowiedz

      O litości, a jak zacznę popierać Połoskę to stanę się Teresą? Co za ludzie …

     3. Przynajmniej miał byś lepszą aparycję 🙂

      • najstarszy syn proboszcza on 23 lipca 2014 at 09:24
      • Odpowiedz

      Teresa na prezydenta !!! Natychmiast abdykuj i marsz do naszego “białego domu” !!

      Idę nos przypudrowac, bo jako kobieta muszę ładnie wyglądać 😉
      PS. Anonim zadowolony? Mam nadzieję 😀

      • Reformator? on 23 lipca 2014 at 18:57
      • Odpowiedz

      Ciekawe jak Władysława rozwiąże problem reformy szkół w gminie. AJ zapodał temat i kandydaci winni się opowiedzieć.

     4. W pierwszej kolejności zwolni swoją siostrę:-)

     5. Ja chyba też na Władka zagłosuje.

     6. No tak, ma siostrę. I to jest powód, zarazem dowód że jeżeli Władek zostanie burmistrzem, nic w szkolnictwie się nie zmieni. Nie czarujmy się, reforma oznacza pogorszenie obecnego statusu nauczyciela. Czy ktoś mający najbliższą rodzinę na takim stanowisku, odważy się na jakiekolwiek reformy? Nie wierzę w to. Więc dobrze się zastanówcie, na kogo głosować.

      • najstarszy syn proboszcza on 24 lipca 2014 at 08:11
      • Odpowiedz

      A czy obecny władca gminy rozpoczął jakąkolwiek reformę w czasie swojej kadencji? Chyba jedynie reformę stanu nawierzchni drogi na ulicy Łyczków w Ryglicach prowadzącej pod jej dom.

     7. Dla bękartów to i tak za trudne

      • najstarszy syn proboszcza on 24 lipca 2014 at 17:22
      • Odpowiedz

      Zapewne coś musisz o tym wiedzieć.

     8. wystarczy posłuchać ciebie

      • najstarszy syn proboszcza on 24 lipca 2014 at 17:52
      • Odpowiedz

      Mamy wolność słowa, więc mówię na co mam ochotę. Swoją drogą nie wiem gdzie ty mnie słyszałeś.

     9. Od momentu kiedy jeden zalasowianin, od niedawna aktywny działacz PiS u, włączył się do dyskusji ta bardzo straciła na swoim poziomie, tzn. zeszła do poziomu intelektualnego ww.
      Kiedyś modne było powiedzenie, które sam często powtarzałem “nie lubię chamstwa i góralskiej muzyki”, dziś góralskiej muzyki słucham z przyjemnością w stosunku do chamstwa nie zmieniłem zdania.
      Szkoda tego bloga.

     10. Chwila, chwila. Blog jest forum otwartym naprawdę dla wszystkich. Jeżeli uważasz, że jest to forum w jakimś stopniu opiniotwórcze, więc podnoś poziom dyskusji, gdy uważasz, że jest niski. az

      • Obiektywny on 24 lipca 2014 at 23:02
      • Odpowiedz

      Władek ma spore szanse na fotel. Na drugą turę 100%

      • najstarszy syn proboszcza on 25 lipca 2014 at 10:30
      • Odpowiedz

      Kurde to ile ja już mam tych osobowości? W innym temacie piszą że ja jestem Zielińskim, tutaj że Władkiem. No litości !! To że kogoś popieram nie znaczy że nim jestem.
      @obiektywny
      Oczywiście że Władek ma ogromne szanse, i stąd też ta panika na forum jego przeciwników.

     11. I tam polegnie …..!!!
      Władek gromadzi wokół siebie taki negatywny elektorat,
      że nie wyjdzie do góry poza kilkaset głosów.
      Dostanie w Zalasowej swoje 500 głosów,
      ale to za mało na cokolwiek.

   • znowu manipulacja radnego on 16 lipca 2014 at 14:38
   • Odpowiedz

   Nasz producent sprzedaje po 50 groszy w skupie a może by tak na plac targowy z tego artykułu wynika że płacą 9 razy więcej. Średnie ceny owoców i warzyw na podtarnowskich targowiskach, zebrane przez pracowników Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w lipcu 2014 i 2013 roku. Porzeczka czarna – 3,33 zł za kg (4,50 zł)

   1. Gdzie pisze, że AJ sprzedaje po 50 groszy. Po tyle płacą skupy. Może ta plantacja jest urojona.

   • Liberał z Jonin II on 16 lipca 2014 at 23:06
   • Odpowiedz

   Żałuję, że teraz nie mogę przyjechać do Ryglic bo chętnie bym się potargował z p radnym o cenę owoców.. W mim najbliższym sklepie koszyk czarnej porzeczki (ok. 2 kg) kosztował…9.40 zł.
   PS
   Surowa lekcja wolnego rynku. Plantator MUSI ruszyć tyłek na targowiska i sam sprzedawać konsumentowi bez pośredników.

   1. Takim to sposobem poszło w 10 dni 500 kg.

  1. Szkoda że brakuje tutaj dyskusji na temat spraw dotyczących gminy. O polityce państwowej można sobie poczytać na onecie, wp czy innych portalach. Dlaczego nikt nie wypowiada się o potencjalnych kandydatach na burmistrza gminy ryglice. Na wybory parlamentarne przyjdzie czas za rok. Teraz myśle że warto rozmawiać o tym kto w naszej gminie będzie rządził od jesieni tego roku.

   1. Jakże? Brakuje wypowiedzi o kandydatach? Są przecież. Wszyscy źli. Takie przeważają.

   2. Ponoć PA rezygnuje z kandydowania.

     • najstarszy syn proboszcza on 19 lipca 2014 at 12:00
     • Odpowiedz

     A niech rezygnuje, więcej głosów będzie dla Władka.

     1. Fama głosi iż w MORD ktoś z zalasowej poważne klopoty ma. Wie kto co?

      • najstarszy syn proboszcza on 19 lipca 2014 at 17:46
      • Odpowiedz

      Czyżby Bernardowi skończyły się plecy?

     2. Za to Tobie bękart zanił inny organ!
      Powiedziałbym domyśl się jaki,
      ale to za trudne, nawet żebyś mógł
      wymówić szo szo hehe

     3. Ale prostak się odezwał, powiedziałbym jak wielki ale domyśl się he he

      • najstarszy syn proboszcza on 20 lipca 2014 at 09:12
      • Odpowiedz

      @anonim
      O czym ty majaczysz mistrzu? Przez ten stres o stołek pewnie coś ci się poluzowało w głowie i stąd te wypociny na forum, bo szkoły to ty raczej nie skończyłeś żadnej 😉 A słowo bękart to pewnie poznałeś w ”domu rodzinnym”.

     4. Twoje wypowiedzi świadczą o tym ze nie znasz ojca,
      gdybyś wyniósł cokolwiek z domu, nawet plebanii,
      nie bredzilbys od rzecz, promując Szoszo

      • najstarszy syn proboszcza on 20 lipca 2014 at 10:44
      • Odpowiedz

      Kto to jest szoszo? Władek? A niby dlaczego mam nie promować człowieka który wiele zrobił dla gminy? A TP co zrobiła? Asfalt na ul. Łyczków?
      Ludzie nie spinajcie się tak – troche dystansu dla siebie 😉

      • 3 razy nie on 20 lipca 2014 at 10:56
      • Odpowiedz

      Do prześmiewcy piszącego szoszo. To chyba ktoś ze zdewaluowanego obozu jedności w kierunku Olszówki . Kto zagłosuje na takich prześmiewców ?

      • najstarszy syn proboszcza on 20 lipca 2014 at 11:01
      • Odpowiedz

      @3 razy nie
      Pytanie czy ten prześmiewca ma już prawo głosu, czy tylko przyszedł tutaj poszczekać z okazji wakacji 😉 Ten z kórego on się smieje ma największe sznase na zwycięztwo – stąd te nerwy 😉

     5. Jeżeli Augustyn zrezygnuje a Władek wystartuje, to będzie miał szansę nawet na wygraną w pierwszej turze.

      Myślę że kluczem do takiego zwycięstwa będzie to, że kilka miesięcy przed wyborami w Zalasowej odbędą się dożynki gminne.

     6. Przestańcie bredzić, szoszo nie ma szans,
      nic nie zrobił dla ludzi poza promocja swojej rodziny
      nie wie jeszcze ze z Zalasowej bedzie wiecej kandydatów!

     7. Do politologa.

      Przy więcej niż trzech kandydatach na burmistrza a wszystko wskazuje na to, że tak będzie rozstrzygnięcie w pierwszej turze co najmniej wątpliwe. Trzeba proszę Was brać także pod uwagę, gdy się komuś odbiera tutaj szansę na sukces, taki czynnik jak uzyskane głosy w wyborach. Czy ktoś wie ile głosów zdobył obecny Sołtys Zalasowej w wyborach sołeckich? To jest uważam istotna kwestia, choć oczywiście dotyczy jednej miejscowości.

      • www sołtysa on 20 lipca 2014 at 15:18
      • Odpowiedz

      http://www.zalasowa-soltys.pl/

      • najstarszy syn proboszcza on 20 lipca 2014 at 15:28
      • Odpowiedz

      @ okon
      Wyniki 2011
      Dębicki Kazimierz 370
      Madeja Adolf 176
      Olszówka Władysław 515
      Pochroń Kazimierz 36
      Dane dostępne w sieci.

      • najstarszy syn proboszcza on 20 lipca 2014 at 15:30
      • Odpowiedz

      @anonim
      Niby kto z zalasowej chce się ośmieszyć w tych wyborach? Bo BK raczej nie wystartuje.

     8. Dzięki. Wynik niczego sobie. Również P. Szczepan Marcinek uzyskał niezły wynik w Ryglicach w wyborach do rady. Obaj Panowie mają szansę pomnożyć te wyniki.

      • najstarszy syn proboszcza on 20 lipca 2014 at 15:56
      • Odpowiedz

      Marcinek uzyskał 204 głosy w swoim (4) okręgu – czyli najmniej z wybranych w tym okręgu ( Warchał 229 głosów, Kumięga 230 głosów).

      • najstarszy syn proboszcza on 20 lipca 2014 at 16:00
      • Odpowiedz

      Mój błąd, pomyliłem Sczepana z Andrzejem 😉 Fakt szczepan – 395 głosów.

     9. Oj nie. Uzyskał 395 głosów w Ryglicach. 204 to Lubcza.

      http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/120000/121606.html#tabs-3

     10. 🙂

      • najstarszy syn proboszcza on 20 lipca 2014 at 16:06
      • Odpowiedz

      Będzie zaciekła walka w wyborach, i dobrze. Tym bardziej zwycięzca doceni swoją wygraną.

     11. Ten wynik jaki uzyskał Władek w poprzednich wyborach to ostatnie podrygi , w obecnych wyborach nawet tyle nie dostanie.

      • najstarszy syn proboszcza on 20 lipca 2014 at 16:33
      • Odpowiedz

      @realista.
      A niby na kogo mieliby zagłosować Zalasowianie?

     12. Na BK ? Może miałby i szanse, lecz ma złą prasę i nie tylko na forum. Władek ni cóż, niech startuje.

     13. Na każdego, który zapewni równomierny rozwój całej Gminy , może już najwyższy czas nie dzielić się na Zalasowian , Lubczan czy Kowalowian to sztuczny twór powstały za czasów Karasiewicz, któremu łatwiej było sprawować władzę w skłóconym społeczeństwie. Może przyszedł czas na wspólne działanie i Burmistrza, który weżmie w karby całą społeczność i pozwoli na równomierny rozwój całej gminy bo na tym nam najbardziej nam zależy. Olszówka nigdy tego nie zapewni. Wszak wszyscy doskonale go znamy.

      • najstarszy syn proboszcza on 20 lipca 2014 at 17:13
      • Odpowiedz

      BK ma złą prasę? A czy to przypadkiem nie jego zasługa? Olszówka przynajmniej ma jakieś doświadczenie w biznesie, nie to co obecna szanowna Teresa “Parcie Na Szkło” P.

     14. A jakby wybrać na burmistrza Franciszka Proboszcza? Jakby zrezygnował ze stanu duchownego?

     15. A tak przy okazji , Kto jest Ojcem tego wiekopomnego Twora który zwieńcza spróchniałego dęba na placu w Zalasowej. Co to jest?.. bo orła w żaden sposób nie przypomina? Chcieli Zalasowianie fotannę to mają , tylko czy o to Sołtysie chodziło?

      • Zalasowiok on 20 lipca 2014 at 21:36
      • Odpowiedz

      Ta fontanna została już zaprojektowana za czasów BK.

     16. Warto też przypomnieć sobie wyniki wyborów na burmistrza w 2002 roku:
      http://wybory2002.pkw.gov.pl/wojt/t1/gw1/w12/p1216/g121606.html

      Wtedy BK wygrał w 1 turze, ale niewiele brakło aby była druga tura, w której zmierzył by się z … Władkiem. W tym roku jeżeli potwierdzą się informację że BK i PA nie będą startować, to Władek je spokojnie wygra.

     17. bagatelizuj obecnej włodarz

     18. Jeżeli Augustyn zrezygnuje to pewnie wystartuje nasz Zbyszek. Gdyby dostał głosy małych miejscowości oraz Lubczy to kto wie czy by nie wygrał.

     19. Spośród tych trzech najczęściej pojawiających się nazwisk (Marcinek, Olszówka, Połoska) ja największe szanse daję temu pierwszemu. Pozostałe ośrodki oddziaływania powinny się zjednoczyć, a nie konkurować bo wspierając jego kandydaturę rozstrzygnęli by sprawę w pierwszej turze. W przeciwnym razie będzie druga tura, a przy dużej liczbie kandydatów to kto do niej wejdzie będzie wielką loterią ponieważ wszyscy mogą liczyć na podobną ilość głosów.

     20. A kto to jest ten Marcinek? Dyrektor z Woli Lubeckiej?

 1. Jak obstawiacie? Niemcy 2:1

  1. Meczyk niczego niczego.

  2. Po meczu Niemcy mówią. Trzonem drużyny są Polacy. To miłe. Ale …. No właśnie .

 2. brak zakładki To i owo? Dlatego że była tam dyskusja o reformie szkolnictwa pomysłu Jeziora. Telefonowałem do AZ i zaskoczony był tym faktem.

  http://andrzejjezior.blog.onet.pl/

   • najstarszy syn proboszcza on 13 lipca 2014 at 18:12
   • Odpowiedz

   Zapewne do tej pory jest w ciężkim szoku z tego powodu. Jego życie nigdy już nie będzie takie samo po rozmowie z Tobą 😉

  1. Jezior kto to jest? Jezior szkodz!
   Nie czas na gadanie.
   To przez niego i jego kolegów straciliśmy 10 mln.
   Mógł wszystko a nie zrobił nic. Nic dobrego …

   1. Jezior i były włodarz mają swoje elektoraty. Proste? Proste.

  • ciągle jej mało on 11 lipca 2014 at 22:16
  • Odpowiedz

  Teresa Połoska – najbiedniejsza burmistrz

  http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/3502801,ujawniamy-majatki-burmistrzow-oto-lista-15-najzamozniejszych,id,t.html

  1. Jej wypowiedź to hipokryzja, wszyscy wiedza gdzie mieszka i to nie jest szałas.

   1. Wynika z tego, że nie umie oszczędzać i rządzić swoim budżetem rodzinnym. To jak gmina ma się rozwijać pod jej kierownictwem.

     • najstarszy syn proboszcza on 12 lipca 2014 at 07:49
     • Odpowiedz

     Powierzyliśmy rządy w gminie kobiecie nie mającej zielonego pojęcia o ekonomii !! Ale już niedługo odejdzie od “koryta” i zapanuje ład i porządek 😉

     1. A ja w poniedziałek wygram w totka lotka.

  2. Poniżej możecie poczytać o prawdziwych dochodach burmistrza i manipulacji kwotami w nich podanymi. Za tyle co burmistrz zarabia w miesiąc wiele rodzin w naszej gminie musi żyć przez cały rok.

   Link do tematu:

   1. “elity” od góry do gminy to takie pijawki ,ciągle im mało. a narzekanie, żalenie się jest żenujące . Jak jakiś kandydat na burmistrza powie że mu wystarczy 5 tys a reszta towarzystwa będzie miała też normalnie powiedzmy max do 4 tys to mam mój głos .

   • biedna czy oszustka? on 12 lipca 2014 at 19:56
   • Odpowiedz

   Połoska -z tytułu zatrudnienia 145 934,18 zł. Podzielmy podaną kwotę przez 12 a otrzymamy 12 161,18 zł miesięcznie . Czy zarobki na takim poziomie są niewystarczające ? Ocenę pozastawiam państwu. Jeżeli z tych dochodów nie można nic odłożyć to co to za gospodyni?

   1. Jeszcze cytat z pierwszego linku:

    „O swoim majątku nie boi się mówić najbiedniejszy burmistrz – Teresa Połoska z Ryglic. Ma okrągłe zero złotych. – Mąż jest ciężko chory, pracuje tylko na zlecenie. Sama utrzymuję rodzinę, a nigdy nie dostałam nagrody ani podwyżki – mówi Połoska.”

    Taka wypowiedź ze strony obecnego burmistrza świadczy tylko o jej obłudzie i hipokryzji. Niech się zdecyduje czy mąż jest chory czy pracuje, bo jeśli jest CIĘŻKO CHORY i pracuje to może wcale nie jest taki chory jak się ludziom wmawia i jeszcze pobiera świadczenia z ZUS.

    Za 12 tys. wiele rodzin naszej gminy musi wyżyć przez cały rok. Mając taką kwotę do dyspozycji co miesiąc, można bez problemów sporo odłożyć i godnie żyć. Dziwne jest, że przez blisko cztery lata przy takich zarobkach osoba, której status majątkowy można powiedzieć, że jest uregulowany nie potrafi nic odłożyć. Nie buduje domu, dzieci też się usamodzielniły, a mąż ma rentę inwalidzką (według oświadczenia majątkowego burmistrza) i dodatkowo pracuje. Więc nie jest na wyłącznym utrzymaniu żony. Teraz mnie nie dziwi, że stan finansów gminy jest kiepski. Może lepiej na burmistrza wybrać biedną osobę, która potrafi żyć za najniższą średnią krajową, osobę która nie będzie szastała pieniędzmi na prawo i lewo wydając je na głupie i nikomu nie potrzebne koncerty za 100 tys. Wtedy stan finansów gminy szybko ulegnie poprawie.

    1. czuje przeciętny człowiek , z trudem wiążący koniec z końcem? co czuje słuchając naszej burmistrz i tych taśm od Sowy?

     1. Czuje smutek pomieszany ze złością. Może też poczuć się kimś gorszym. O jakże demotywującym społeczeństwo i naród są takie zachowania tzw. elit. Ktoś wyliczył, że minister of uboju watah mógł w ciągu miesiąca wydać na kolacyjki nawet 30 tys. A przecież te watahy i mohery zgotowały mu te wieczerze. Q..wa mać!!!

     2. Najnowsze wieści. Emigracja Polaków wciąż wzrasta. Najlepszy wskaźnik rządzenia krajem. Tylko czy to aby pozytywny wskaźnik.

 3. Witam długo mnie tu nie było ale nie znaczy to, że nie śledzę tego co się dzieje. Wystarczy posłuchać wypowiedzi naszych rządzących (myślę tu o rządzących gminą bo nie wchodzę w politykę na szczeblu państwa) by zauważyć kompletny brak wiedzy dotyczącej funkcjonowania samorządu. Poraża zwłaszcza to, że nas zwykłych ludzi uważa się za kompletnych idiotów którzy wszytko przyjmą we wszytko uwierzą. Te cztery lata w wykonaniu obecnej władzy pokazały w jakim poszanowaniu jest obywatel. Jak się go słucha i jak się realizuje własne obietnice wyborcze, obietnice dzięki którym bardzo często niemal wyłudziło się od tego obywatela jego głos. Znów idą wybory znów będą chodzić po waszych domach, znów będą obiecywać, przekonywać, że zrobią więcej i lepiej, znów będą szukać winnych lecz nie u siebie a u innych. Ta kadencja pokazała do czego prowadzi zemsta, zawiść głupia chęć postawienia na swoim bez względu na koszta. Musimy się uczyć, musimy wyciągać wnioski a nie ślepo przyjmować podawane nam przez tych czy tamtych fałszywe prawdy, zacznijmy myśleć i nie bójmy się mieć własnego zdania. Mając własne zdanie dużo łatwiej jest wyczuć kiełbasę wyborczą.

  1. Nie zgadzam się. TP owszem wypowiedzi nieszczególne, ale przecież TP nie sama rządzi. Są jeszcze sekretarz, skarbnik no i bardzo merytoryczny przewodniczący rady z wiedzą i kompetencją samorządową nie małą. Oni wszyscy winni? Wcale tragedii w gminie nie widać. Takie zdanie mam bo samodzielnie myślę. A jakieś szczegóły? Bo samymi okólnikami pojechałeś pan.

   1. Trafione stwierdzenie. Za sprawy gminy odpowiada kierownictwo nie sam Burmistrz.

    1. To bardzo słuszne stwierdzenie, gdyby nie sekretarz i skarbnik,
     młodzi, wykształceni, kompetentni, pracowici , ponad podzialami….
     ta kadencja byłaby stracony, a tak wszystko idzie czy jest burmistrz czy jej nie ma.
     Należy wreszcie oddzielić dobrych urzędników, którzy dla nas pracują od polityków którzy tylko mówią, z gadania nie ma nic !!!

   2. Fakt nie ruszono szkół przez 4 lata, ale czy to powód do krytyki że teraz się o tym zaczyna mówić. Lepiej późno niż wcale chyba. Chyba każdy kto podejmie temt ten wiele ryzykuje w wyborach.

    1. Nowa jakość straciła 10 mln na szkołach w tej kadencji,
     przez brak reform , to powinien być prokurator!
     Kanalizacja i woda mógłby być za pól darmo, albo dwa baseny! To są błędy rady!

   3. Ja też tak myślę, urząd kiedyś a dziś to zupełnie inna bajka.
    Niepolityczne kierownictwo urzędu jest uprzejme i konkretne.
    Robią dużo więcej niż ich odpowiednicy w inny gminach.
    A przede wszystkim nie puszą się do kamer a po prostu pracują!!!

   4. Urząd jak urząd, jak wiele innych. Może faktycznie za dużo zatrudnionych . Kto wie czy aby już i sami urzędnicy nie przyzwyczaili się do pani i zmian nie zechcą. Wiedzcie iż zmiany to stres dla pracownika. Kto ich tam wie jakie glosy do urn powrzucają.

    1. razie tu sobie kadzą jak widzę

     1. I kadzenie potrzebne niekiedy

  2. Jakościomierz pisze w tekście wprowadzającym w pierwszym zdaniu – “Czasem jeszcze tu zaglądam choć nie bardzo wiem po co ? ” A teraz pisze “Witam długo mnie tu nie było ale nie znaczy to, że nie śledzę tego co się dzieje.

   Hmmm? To jak to jest?

   1. “Witam długo mnie tu nie było ale nie znaczy to, że nie śledzę tego co się dzieje.” Gdzie w tekście zacytowanym wyczytałeś że to co się dzieje śledzę Tu na blogu? Piszę że śledzę co się dzieje w gminie.

    1. Więc cytuję dalej – “Wprawdzie komentujecie, ale jak się pojawi jakiś konkretny wartościowy coś wnoszący do dyskusji wpis …” To chyba świadczy ze śłedzisz pan jednak komentarze.

  3. Do Pana ktory mowi o zabawkach dla strazaków Obys chłopku nigdy nie potrzebował tych zabawek do ochrony Twojego dobytku lub nie daj Boze zycia nie Twojego ale Twoich bliskich

    • taaaaaaaaaaak on 10 lipca 2014 at 07:03
    • Odpowiedz

    Zwłaszcza szopa przy remizie w Ryglicach.

 4. Kto będzie pisał jak administrator na prośbę Jeziora i Połoskowej likwiduje wpisy? Blok stał się mało wyrazisty. Jakościomierz ma rację pisząc że ” jak się pojawi jakiś konkretny wartościowy coś wnoszący do dyskusji wpis to zaraz się pojawia mnóstwo jakichś bzdetów po to by zniknął w ich gąszczu”. Płacz o miejsca pracy a jak Nowa Jakość zlikwidowała Zakład Komunalny likwidując miejsca pracy to tu się promuje głównych bohaterów skandalu gospodarczego Połoskową , Jeziora i Wojtanowskiego , oni powinni być rozgonieni na 4 wiatry już po pierwszym roku działalności. Natomiast na tym blogu podniecają się ich startem w wyborach a główni komentatorzy podziwiają ich szanse wyborcze. Bo tacy “doświadczeni, mundrzy” itp. Krzysiek ma zdrowe spojrzenie na rzeczywistość i nie jest koniunkturalistą w przeciwieństwie do swojego wspólnika.

  1. To chyba do mnie. Z tego co wiem, prośbę obecnej Burmistrz lub męża p. Burmistrz o usunięcie komentarza realizował Krzysztof, gdyż do niego się o to zwrócono. Ja usuwałem komentarze na prośbę poprzedniego Burmistrza, radnego Jeziora oraz radnego Cieślikowskiego. W sumie za ponad trzy lata usuniętych zostało cztery komentarze na prośbę. Możesz rozwinąć temat koniunkturalizmu? Z góry dzięki. az

  2. Wniosek . Musi uformować się grupa ludzi w contrze do obecnej władzy i musi już działać ogłaszać program a nie na ostatnią chwilę się pokazać ludziom. Coś się wydaje że w gminie tak jak i w parti rządzącej wszystko wisi praktycznie na jednym człowieku. Tu na byłym burmistrzu a w PO na Tusku Donaldzie. Z tego nic.

   1. Powiem tak ludziom nie przetłumaczy, bo dla mieszkańców przynamniej dla znacznej grupy liczbą się plotki, pogłoski itd. Widocznie jest wygodnie skoro osoby które aktualnie sprawują władze sa mozna powiedzieć bezkarne… u nas w gminie wszystko wolno, powiązania aż kipią, a nieudolne próby władzy widoczne są przede wszystkim w infrastrukturze gminy zarówno społecznej jak i technicznej. Poprzednik identyfikowany jest z PO- a teraz w gminie już nie ma władzy z rąk PO i jak jest?? Lepiej?? Może lepiej, ale dla kogo?? Jestem zdania, że zarówno z PIS, PO, PSL sa wartościowi polityky, którym naprawde zależy aby dobrze wykonywać swoje mandaty, ale w tych partiach zdecydowana większość jest negatywnych polityków. Szkoda bo cierpią na tym mieszkańcy, a ich pieniądze wywalane sa w błoto…

    1. Gmina swietnie sobie radzi bez burmistrza.
     Byłego dawno nie ma, obecny nie zaistniał.
     Wieloletnie programy były i bedą, trudno to popsuć.
     Robi się dokładnie tyle samo co dawniej.
     Teraz jest ino trudniej, przez głupotę Jeziora.
     Jedyne co trzeba zmienić to marnowanie pieniedzy
     na małe szkoły, na rozpasanego Prezesa Dorzecza Bialej,
     nowe auta zabawki dla straży, promocje bez sensu,
     martwe etaty w urzędzie, kasę dla sołtysów, głupie pomysły.

      • Czy gmina sobie radzi? on 9 lipca 2014 at 17:44
      • Odpowiedz

      Byłego nie ma ale jego pomysły i umowy a także kontrakty były lub są realizowane w.g. jego wizji . Problem polega na tym że obecnym rządcom brak wizji i planów. Dość wspomnieć że wodociągi i kanalizacje są realizowane z opóźnieniem bo siła przebicia Połoskowej w spółce
      Tuchowskiej jest mierna i adekwatna do jej wiedzy. Chodniki przy drogach powiatowych realizowane z rocznym opóźnieniem. Zabawki dla strażaków zakupione z nikłym dofinansowaniem z poza gminnych funduszy . Imprezy i bieżące utrzymanie płacone z pożyczek zwiększających deficyt budżetu. Plany strategiczno-finansowe i przestrzenne nie są realizowane lub tylko realizowane szczątkowo. Całkowity brak reform oświatowych . Kultura gminy oparta tylko na Zalasowianach i w pewnej części Kowalowej wzmacnianej Lubczą. W służbie zdrowia totalny zastój. Brak pomysłu na rozwiązania komunikacyjne z Tarnowem i Tuchowem. W sferze instytucji poza rządowych tylko Koła rękodzieła, gospodyń i Stowarzyszenia Zalasowian broni honoru tej gminy.

     1. to chyba alkoholowe były ,ale bzdety .

     2. Brak argumentów do komentarza “Czy gmina sobie poradzi” najlepiej skwitować wykrzyknikiem bo nie jest to zdanie cóż – prostactwo nie daje rady prawdzie.

     3. myślałem że kultura to oczytanie ,oglądanie dobrych filmów słuchanie dobrej muzyki także kultura na codzień ,dobre maniery a tu sie okazuje że tylko Zalasowianie.Coć nowego dla mnie

      • Liberum Veto on 9 lipca 2014 at 21:54
      • Odpowiedz

      Weto na gadanie o wozach nowych strażackich zabawki. Co takie glupoty wypisywać. Na Bezpieczeństwie oszczędzać ?

    2. Do HM

     No przecież. Odkąd już mówię, że wina tkwi w kierownictwach i jak mówisz w “negatywnych politykach”, i nie tylko w PO tak jest. Jednak w PO jakby najbardziej jest to widoczne, też z racji tego , że partia u władzy. Tzw. doły partyjne (najczęściej fajni , mądrzy uczciwi, pracowici, ambitni ludzie) niestety nie umieją wykreować skutecznego wpływu na kierownictwa swoich partii. Mówi się, że udaje się to w PSL, że następuje tam przemiana pokoleniowa i rokuje to dość dobrze. No zobaczymy. Jedak chyba jest też i tak, że władze tej partii zrozumiały w czym rzecz. Zauważcie, ale tak już bez uprzedzeń, ile ciekawych wypowiedzi polityków Twojego Ruchu. Dlaczego tak jest? Uważam, że wciąż nasze społeczeństwo, w tym ludzie związani z dwoma największymi partiami w Polsce nie realizują tak do końca idei społeczeństwa samorządzącego się. Odpowiedzialność za taki stan rzeczy, co by nie mówić jest po stronie elit rządzących ostatniego 25 lecia a aktualnie po stronie aktualnych władz Polski oraz władz największej partii opozycyjnej.

     Tak dla informacji. Po ilości legitymacji partyjnych, największą/najliczniejszą partią polityczną w Polsce jest PSL.

 5. głębokie przemyślenia , szczególnie uwielbiam przemyślenia gastarbeiterów , ale może słuchać tych co radzą sobie w Polsce? , ale chyba nic tu nie napiszą

 6. A jakie to ma znaczenie kto będzie burmistrzem. To nie jest kwestia zmiany ludzi przy korycie. To trzeba zmienić system. Zwykły mieszkaniec nie odczuł zmiany BK na TP ani na lepsze ani na gorsze…

 7. To jak? Ludzi do pisania by chciał zmusić? Trochę śmieszna ta opierniczka nas. Nie chcą to nie piszą .

  1. No chyba, że jest pretensja że nie pisze obóz przegranych w ostanich wyborach , a to tak, jacyś niemrawi są i to widać , słychać i czuć.

  • najstarszy syn proboszcza on 8 lipca 2014 at 11:04
  • Odpowiedz

  Krzychu szacun za wpis 🙂 szkoda tylko że żadna władza w tej gminie nie jest w stanie dać nam czegoś innego niż wspomniane drogi i chodniki. Żyjemy na terenie mało atrakcyjnym z punktu widzenia inwestorów, a tego nie da sie przeskoczyć.

  1. Jeżeli te drogi nie będą prowadzić do Burmistrza a do wyznaczonych pod zabudowę typu blok lub domki jednorodzinne terenów to na tych drogach zjawią się ludzie. Ludzie chcący mieszkać spokojnie czy to w wybudowanym przez siebie domu czy bloku. Za tymi ludźmi na tych chodnikach pojawią się kobiety z dziećmi idące na place zabaw, dzieci idące do szkoły, na drogach pojawią się samochody z jadącymi na zakupy. Dziś powoli gmina Ryglice ma takie możliwości bo jest wodociąg i kanalizacja trzeba tylko mądrze zarządzać i stwarzać warunki do tego by ludzie chcieli w naszej gminie żyć i wychowywać w dobrych warunkach swoje dzieci. Mamy ku temu wszelkie predyspozycje a dziś i warunki. Prawdziwy potencjał zaś jest w ludziach bo jeśli są to potrzebne są te drogi chodniki szkoły przedszkola place zabaw potrzebne są sklepy i place targowe ale i mnóstwo drobnych usługodawców.

   1. Nareszcie coś sensownego,pora na zmiany. Lubimy sobie podokazywać,pożartować z sytuacji urzędników itp. to dobrze bo inaczej nie przetrwalibyśmy psychicznie w tym chorym kraju,ale musimy też rozmawiać poważnie. Zastanowić się co można zrobić, żeby dać ludziom pracę. Nasza gmina ma duże możliwości,potrzeba tylko garstki “zapaleńców” i reszta jeśli nie pomoże niech nie przeszkadza, a w miarę upływu czasu dołączy. Przypomnijmy sobie że jednością można wiele zdziałać . Nasi dziadkowie,ojcowie podnosili POlskę ze zgliszcz wojennych,nam teraz też przychodzi podnosić Polskę ze zniszczeń bezmyślnie rządzących,którzy wszystko wysprzedali,zniszczyli przemysł, rolnictwo. Musimy zacząć myśleć nie o teraźniejszości tylko,ale o przyszłości,o przyszłości naszych dzieci i wnuków. Przyszłość to nasza starość i warunki w jakich przyjdzie nam wtedy żyć.

   2. Krzysiek ma rację podstawą rozwoju gminy jest odpowiednie przygotowanie infrastruktury społecznej , technicznej i drogownictwa. W większości jest to zrobione. Teraz należałoby znaleźć w gminie tereny pod inwestycje z dogodnym dojazdem lub możliwością wykonania takiego dojazdu tzn. aby mogły ewentualnie dojechać tiry. Należy pozyskać inwestorów,zachęcić ich do inwestowania w naszej gminie i odpowiednio wypromować walory. Samo nic się nie zrobi i jeśli nie wyjdziemy do ludzi z ofertą, to niby skąd ma ktoś wiedzieć że taka gmina z takimi a takimi możliwościami istnieje Tu możliwe pole do popisu dla przyszłych władz gminy,we współpracą z mieszkańcami.

     • najstarszy syn proboszcza on 8 lipca 2014 at 20:00
     • Odpowiedz

     Druga tura bedzie tylko wtedy jeżeli BK nie bedzie startowal. Jeżeli byly wystartuje to Poloska jest bez szans. W zalasowej mimo podzialu BK ma ogromne poparcie i jego zwyciestwo jest bardzo mozliwe.
     Czego oczywiscie mu zycze, bo jedyna zasluga dla zalasowej obecnej burmistrz to rozbiorka parkingu obok szkoly, a tego zalasowianie jej nie zapomna.

     1. ja sie nie dziwie ze byłego popiera ktoś o takim nicku .

      • najstarszy syn proboszcza on 8 lipca 2014 at 21:10
      • Odpowiedz

      Nick nie ma znaczenia przy urnie…

   3. No, aktualna burmistrz jest w stanie wszystko to zrealizować ,więc o co lotto? Glosować jak ostatnio i tyle w temacie.

    1. No ,tu się mylisz. Potrzeba nowych ludzi nowych pomysłów . To tak jak w stawie jeśli nie wpuścisz młodego narybku to po 6 latach nie złowisz w nim 3 letniego karpia. Musi,musi wejść świeżość, osoby nowe wnoszą wiele.

     1. Zrobili radę młodzieżową, ale to chyba jeszcze nie o to chodzi w tych wyborach jesiennych.

     2. Mlodzi ludzie nie chca pchac sie do tego bagna zwanego polityka. Nie wieza ze mogliby miec na cokolwiek wplyw. A gdy ktos zechce to albo sie zdemoralizuje i zacznie patrzyc korzysci dla siebie, albo gdy jest uczciwy, to nie wybije sie wsrod tylu zlodziei, zeby moc zrobic cos dobrego.

     • najstarszy syn proboszcza on 8 lipca 2014 at 18:50
     • Odpowiedz

     Janse, aktualna burmistrz pozostanie aktualna tylko do ogłoszenia wyników wyborów 😉 jej zwolennicy już mogą szykować rękawy na ocieranie łez po sromotnej klęsce.

     1. Ale wcale nie musi tak być jak piszesz. Jeżeli tylko Przewodniczący Rady będzie współpracował nadal z TP, to nie można wykluczyć drugiej kadencji. Juz raz pisałem o tym . TP aparycja, ludzie na to patrzą i to niekiedy bardzo, Wojtanowski fachowość, plus do tego kilku aktualnych radnych i kilku nowych prężnych i się przekonasz, że druga tura będzie z TP.

  2. Najstarszy syn …. ma trochę racji, że tereny pod inwestycje są nie cuda. Natomiasta nie zgadzam sie z Jakościomierzem co do tego, że nie będzie miał kto chodzić po drogach gminnych itd. Aktualnie jest tak, że ludzi w gminie przybywa, nawet chyba nikła, bo nikła ilość, ale przybyło narodzin na umierającymi. Przybywa wciąż nowych domów. Ludzie na emigracji zarabiają i kto wie czy nie powrócą z nowym spojrzeniem, nowymi pomysłami i kasa na ich realizację. Może w tym kierunku to idzie?

   1. Idzie w tym kierunku ale nie jestem z Waszej gminy . Pracuję w firmie swiadczącej brukowanie. Praktycznie 100% kostki jaka robimy prywatnym domom to kapitał z emigracji i osiadaja tu ludzie, Fakto że z skad pisze jest mozliwośc podjecia pracy bo jest 2 wielkie firmy zatrudniją ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)