Nowy cennik

 

Na portalu Ryglice i Okolice zamieszczono informację na temat nowych cen za odbiór śmieci w naszej gminie. Jest również porównanie naszych cen z cenami w innych gminach. Warto się zapoznać z tymi informacjami.

http://ryglice-okolice.pl/przegl%C4%85d-kategorii-aktualno%C5%9Bci/255-artyku%C5%82y-wyr%C3%B3%C5%BCnione/4109-dro%C5%BCej%C4%85-%C5%9Bmieci.html   az

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/nowy-cennik/

35 Komentarzy

Skip to comment form

  • Mieszkaniec on 16 grudnia 2013 at 00:33
  • Odpowiedz

  A ciekaw jestem kto jest odpowiedzialny za utrzymanie dróg, bo dzisiaj się kiepsko jezdziło, a piaskarki to ani razu nie widziałem.
  http://ryglice-okolice.pl/przegl%C4%85d-kategorii-aktualno%C5%9Bci/255-artyku%C5%82y-wyr%C3%B3%C5%BCnione/4163-kolizje-w-zalasowej-i-ryglicach.html
  Wystarczy tylko opuścić gminę Ryglice i wjechać do Szynwałdu od razu jezdzi się lepiej.
  Widocznie u nas przetargi wygrywają Ci którzy potrafią oszczędzać.
  Nie martwcie się jutro wyjdę z popiołem, powinno mi wystarczyć na kilkanaście metrów.

  1. To nie wiesz, że w gminie Ryglice za posypywanie zimą dróg odpowiedzialni są mieszkańcy mieszkający wzdłuż tych dróg? Oszczędność. Popiół jest dobry, gdy nie ma wiatru.

    • Mieszkaniec on 16 grudnia 2013 at 11:37
    • Odpowiedz

    Myślałem, że tylko za utrzymanie chodników znajdujących się wzdłuż posesji 🙂

    • Czytelnik on 16 grudnia 2013 at 15:04
    • Odpowiedz

    Byle popiół był bez gwoździ…

    1. Gwoździe nie są złe, zawsze coś przyhamujesz 🙂

   • pogranicznik on 16 grudnia 2013 at 15:35
   • Odpowiedz

   Tu masz zupełną rację. Co zima tak właśnie jest ,że po przekroczeniu granicy gmin w Szynwałdzie zupełnie inna nawierzchnia i żeby nie było , że to za ostatniej władzuchny – zawsze tak było. Zwróćcie uwagę.

   1. To racja z tą śnieżna granicą. Ale nasze uwagi głownie odnoszą się do powiatówek za które odpowiada Starosta w Tarnowie i ma nas w dupie. Poza tym ciekawostą jest różnica temperatur między Ryglicami a szywałdem , ona wynosi czasem 3-4 stopnie C. Mam elektroniczy termometr w aucie i naprawdę czasem nie mogę w to uwierzyć, że może być u nas o tyle zimniej i stąd lód dłużej na drogach.

 1. dziwne są prawa ekonomii w gminie Ryglice,będą odbierać raz w miesiącu czyli logicznie rzecz biorąc wykonawcy odejdzie kilka kursów śmieciarek każdego miesiąca, a co za tym idzie mniejsze będą koszty usługi, a tu co ? cud ekonomiczny w wykonaniu mędrców- cena w górę , no ale może ja się nie znam, bo nie kończyłem tak wysokich szkół /miały tylko jedno piętro/

 2. Stawki za śmieci od nowego roku jeszcze pójdą w górę! To taka Polska rzeczywistość. System ma się samofinansować.

  1. Takie zasady przegłosowała RADA
   Płacimy za śmieci jak porąbani…..
   TRIO – Dziękujemy Ci !

   1. To tercet egzotyczny, ale warunki dyktuje……… przetarg.

    1. śmieciami to jest normalnie w Polsce cud gospodarczy
     zwiększa sie ilość płacących cena rośnie kilkakrotnie i odbiera się rzadziej !!!!
     ktoś sie na tym obłowi na mój nos nieźle

     1. Jak się słyszy gminy nie zarobią, bo wszystko musi się bilansować i gmina nie może zarobić, ani nie może dopłacać do śmieci. Jeśli zarobią to wykonawcy, tzw. panowie śmieciarze (bez obrazy dla tych osób). Z ceną to jest tak, że jak się ma kasę, to cena jest do zniesienia. Widzę to tak: “Panowie śmieciarze” sobie zarobią i będą bogatsi i tym samym będzie ich stać na więcej, np. na pójście sobie po pracy do kina i kino też zarobi. Problem w lichych zarobkach sporej części społeczeństwa. Dopóki tak będzie, będzie lipa.

     2. Powinno być – Panie i Panowie porządkowi. Należy kończyć z nazywaniem tych osób śmieciarzami. Mówi się , słyszy się – O jadą śmieciarze. Kiedy przyjadą śmieciarze? A śmieciarze posprzątają, itd. Od dziś mówimy porządkowi lub sprzątający. Ja przynajmniej tak będę mówił i myślał.

     3. W sumie “śmieciarz” to ten co śmieci, a sprzątacz to ten kto to sprząta, porządkowy pilnuje porządku, a biedota za to płaci i wszystko jest cacy w IVRP.

 3. Nie wiem czy w dobrym temacie to komentuje bo nasrane macie tych zakładek że hej, pisze więc co myślę pod ostatnim tematem. Jestem wiernym czytelnikiem od dawna, pamiętam jak pisano tu że blog powstał na zamówienie że ktoś nim steruje, że to nie Jakościomierz pisze teksty . Gdzie są więc ci co niby pisali , dyktowali co robić jak pisać? Pytam bo od prawie roku niema żadnego konkretnego tematu mimo że wiele się w tym czasie działo to jakoś nie miał kto się tym zająć nie miał kto opisać. Wystarczyło że Groch wyjechał a wszystko siadło, zostały jakieś bzdety, komentowanie polityki krajowej a przecież tym co się dzieje na naszym gminnym podwórku można by zapisać nie jedną stronę. No właśnie można by , trzeba tylko mieć jaja !!!!!! To pokazuje kto napędzał to forum, kto myślał kto pisał kto miał jaja żeby napisać to o czym chciano by zapomnieć co chciano by przemilczeć. Wystarczyło że zabrakło jednego człowieka i niby to wszystko trwa niby ludzie wchodzą niby komentują , ale czy dowiadują się tego co chciano przed nimi ukryć , tego co jest nie tak , czy tego o czym wiedzą wszyscy, co piszą gazety o czym mówią media . Cały rok przespany odpuszczone wszystkie sprawy aż nie chce się tu zaglądać. Zobaczcie ile znaczył jeden człowiek !!!!

  1. A ja właśnie zawsze miałem w d…. co kto pisał i komenty też mam w d….. Ważne są dla mnie tylko sesje i np. wywiady, linki do nich i sam sobie wyrabiam zdanie. I wszystkim polecam tak robić. Na poprzednim blogu też bylo pisane co nie miara, wszystko subiektywnie, relacje z sesji widziane jednostronnie. Widzisz przeczytać jest prościej niz skupić sie na kilkugodzinnej sesji.

   1. no AJ pisał co chciał, krytykował wszystko i nikt z ówczesnej władzy nie dawał temu odporu a jak dawał to taki bez jaj!!!! i tym sposobem i na własne życzenie przypierniczyli wybory.

    1. były innego kalibru skończyły sie wyrokiem
     a ze sie nikt nie bronił ?
     wydaje mi sie ze z faktami sie nie dyskutuje

  2. Tak masz rację, od czasu wyjazdu Krzysztofa zmienił się sposób prowadzenia bloga. Zmieniłem formułę i przyznaję, że jest ona mniej pracochłonna dla mnie, ale też uważam, że więcej może przynieść pożytku dla społeczeństwa (aktywność). Najogólniej tą zmianę można określić: zamiana dziennikarstwa śledczego na dziennikarstwo obywatelskie. Gdy się dobrze przyjrzysz jest kilka tekstów innych autorów. Wiem, że Krzysztof wkrótce wróci, więc może znów wróci dawna forma prowadzenia bloga. az

   1. Więc może wyśledzi, którzy urzędnicy maja zasądzone kwoty do zapłaty i czy już popłacili.

     • na pewno on 12 grudnia 2013 at 15:55
     • Odpowiedz

     wyśledzi , a tak poważnie jak by Jezior dostał zawiasy to były temat na artykuł , a teraz nie ma.
     obiektywizm deklarowany tylko . Jak w większości o ile nie we wszystkich mediach.

   • bezznieczulenia on 11 grudnia 2013 at 22:02
   • Odpowiedz

   A właściwie o co Ci chodzi Brodaczu? Tu każdy może pisać. Napisz o tym co Cię trapi i Admin opublikuje. Podpisz się pod tym i pokaż, że masz jaja.

   • Prokurator zdeterminowany. on 12 grudnia 2013 at 13:07
   • Odpowiedz

   Pozdro Krzysiu i niech sie darzy.

 4. Pogłębia się w otchłań – poetycznie. Na dziś brak zagrożenia dla NJ. Taka prawda. Zobaczycie. Moje zdanie z Ryglic.

  1. Choć Gowinowcy mogą odegrać nie małą rolę, zwłaszcza gdy poprze ich Jedność. NJ w sumie podzielona, ale może się zjednoczy, wszak polityka to sztuka kompromisów.

   1. Gowinowcy dziś bawili w Tarnówku. Szefostwo krakowskie było itd.

     • Polska Razem JG on 11 grudnia 2013 at 15:37
     • Odpowiedz

     Jest oczywiście Paweł Augustyn
     http://tarnowska.tv/aktualnosci/czytaj/1326,jaroslaw-gowin-spotkal-sie-z-tarnowianami.html

     1. Ale czym się tak ekscytujesz. Jeszcze nie raz go zobaczysz w coraz to innej partii. Człek nie jest wart naszego czasu.

     2. Stwierdzam fakt. Mimo, że tak zmienia ugrupowania, tak krytykowany a wciąż kilkanaście już lat, piastuje funkcje z wyboru mieszkańców.

     3. Tu się z Tobą zgadzam. To jakieś kuriozum bo nie zauważyłem aby na tym czy innym blogu ktoś go pochwalił a jest wybierany. Ale to może taka cecha naszego społeczeństwa co innego myślą, co innego mówią i robią też coś zupełnie innego. a gdzie kręgosłup?

  • Czytelnik on 9 grudnia 2013 at 21:56
  • Odpowiedz

  Cytat z powyższego linku:

  “Ważne jest także to, że w gminie Ryglice uchwalono, że odbiór śmieci będzie odbywał się 1 raz w miesiącu (oprócz gospodarstw 4+ niesegregujących śmieci) – dotychczas było 2 razy/mies.”

  Gmina wraz z mądrymi urzędnikami, którzy to uchwalili powinna się przygotować na wybuch epidemii jak odpady biodegradowalne zaparzą się w foliowym worku w czasie letnich upałów.

  1. Tej władzy już nic nie pomoże pogłebia się w odchłań

    • Czytelnik on 10 grudnia 2013 at 13:48
    • Odpowiedz

    Pomogą jej, oj pomogą wybory. Wówczas zostanie odsunięta od władzy!

 5. I jak widać emigranci komentują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)