Partia, partie nie gryzą

Dlaczego taki tytuł?

24 lipca 2020 mieliśmy spotkanie Gminnego Koła PiS. Bardzo ciekawe spotkanie z udziałem posła Pana Wiesława Krajewskiego i lokalnych władz struktury. Ale do czego zmierzam? Otóż chyba pora już nie mieć ambiwalentnego czy też wrogiego stosunku do partyjności, przynależności partyjnej. Na terenie gmin i naszej gminy zresztą też działają struktury partyjnie rożnych partii politycznych o których zwykły Kowalski nawet nie ma pojęcia a ci działacze jakby są za kurtyną i działają. Myślę, że pora odsuwać kurtyny i niech społeczność wie, kto w jakich strukturach i co robi. Warto i trzeba nadmienić, że w ostaniach dwóch latach, gdy idzie o naszą gminę ma miejsce bardzo widoczna, aktywna, ale i też efektywna współpraca lokalnych struktur PiS z władzami powiatu, województwa i kraju.

C.d.n.

Adam Zieliński

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/partia-partie-nie-gryza/

145 Komentarzy

Skip to comment form

 1. Pisałem do admina ma e-maila by dal na sondzie temat- Zieliński odpowiednim kandydatem na burmistrza – . No i brak odpowiedzi. Adminie sorry, ale daje ten temat publicznie. Wrzuć taką sondę .

  • Niemniejjednak on 26 sierpnia 2020 at 14:11
  • Odpowiedz

  Wybory wygra osoba, która sobie bloga sympatię zdobędzie. Tak było jest i będzie. Przykłady? Chyba przytaczać nie trzeba

   • Ważne Info on 26 sierpnia 2020 at 17:41
   • Odpowiedz

   Zebranie mam w szkole w Lubczy.
   Obecny burmistrz, to co mówił szczerze to żenada.
   Jaśnie Panie burmistrzu startując na fotel burmistrza mówiłeś że wszystko będzie super extra, że Benek nie robi bo nie chce. A teraz nagle wszystko jest trudne, nieosiągalne i w ogóle wszystko trzeba robić.
   Każdy powinien wiedzieć na co się pisze.
   Wstyd, myślałem że nie będę tego musiał mówić, ale poprostu wstyd!
   P.S.
   W gminie chyba finansowo nie jest aż tak źle skoro radni co roku mają diety w górę prawda?Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.

   1. Poprzedni nieudani radni Benka czy Tereski mieli honor i nie podnosili diet od dekad , te orły tacy jak np. felcyk i św … po Oxsfordzie czy po Sorbonie chyba są. Stąd te diety , a przewodniczący rady to wszystkim rozumy wyzjadał , taki minister. Tylko Szczepan jakiś poziom reprezentuje z bratem , dobrze ktoś napisał wcześniej. Przynajmniej nauczycieli by docenił za ich ciężką pracę i nikt przypadkowy by nimi nie zarządzał.

    1. Szczepan rozwiąż wątpliwości z wykształceniem średnika a może coś ugrasz. Może nawet wcześniejsze wybory zrobisz. Na bogu masz JAK NA TACY wszelkie dokumenty na temat ściemniania pana Ś.

     1. Już za późno ,wszyscy radni razem z tym clownem od jadowitych gadów cieszą się z diet i nie wnikają mimo dużych wątpliwości co do tego świadectwa .

       • Anonim on 27 sierpnia 2020 at 07:37

       Tylko bardzo ciekawi mnie dlaczego radni tak uciekają ze spuszczonymi głowami przed wyborcami to wam powiem —-bo gówno nadziałali tylko ładują gminną kasę w portfele i wieją jak szczury zwłaszcza sołtyska Ryglic .Jednak jest uczciwy Radny Szczepan który poprzez znajomość z posłem pozałatwiał wiele rzeczy dla Ryglic .Widzimy go jako dobrego przyszłego włodarza naszej gminy 😃

       • Anonim on 27 sierpnia 2020 at 14:09

       A co zalatwil? Nie jestem w temacie. A jaki to posel go wspiera?

       • Anonim on 27 sierpnia 2020 at 10:05

       Szczepan dosyć już tych oszczerstw i oczerniania ludzi. Oszczędź sobie wstydu.

       • Anonim on 27 sierpnia 2020 at 17:49

       Ludzie mówią ,że chodnik na rynku do kościoła SZ.M. załatwił przez posła i wszystko załatwia poprzez znajomści z Wieśkiem.

       • Anonim on 27 sierpnia 2020 at 19:31

       I co teraz zrobi Paweł? Olszówki już nie ma. Jest SZM

       • Anonim on 27 sierpnia 2020 at 22:41

       Wyleci. Średnio.

       • Anonim on 30 sierpnia 2020 at 13:54

       Szczepan dostanie poparcie PIS , pogoni średniaka , tak jak obiecał że w następnych wyborach będzie startował na burmistrza. W Lubczy mam rodzinę ,to już kampania trwa na fotel 2023 . Zasiądzie na nim Szczepan . Ludzie chcą kulturalnego burmistrza z Ryglic. nie buraka.

       • Anonim on 30 sierpnia 2020 at 20:04

       Szkoda zachodu bo nic z tego nie będzie. Szczepan miernota jest i tyle na temat. Minusem dużym jest to że z środowiskiem nauczycielskim powiązany.

       • Anonim on 2 września 2020 at 22:08

       Ale aspiracje ma wielkie z frankiem powiazanie.

       • .. on 27 sierpnia 2020 at 21:44

       Załatwić coś konkretnego,np taką rzecz jak sala kinowa w Tuchowie to byłoby coś

      • Totalni on 27 sierpnia 2020 at 07:56
      • Odpowiedz

      Po Sewerynie kto jeszcze zostanie w urzędzie z przydupasow karasiewicza ? Pasuje to wyczyścić do zera. Chyba jest ta z budownictwa od tego grubego ze spółdzielni GS on tez blisko był z pasożytem.

       • Anonim on 27 sierpnia 2020 at 11:55

       Póki co pasożytem jest Pafcio ze swoimi przydupasami

       • pierwszy on 29 sierpnia 2020 at 21:07

       wybór do pozbycia obok sekretorzto ta co najwiecej chapie ,co woła o poste do nieba. a my jak durnie wyłącamy światło o dziesiatej. Powód by sie znalazł,albo i jest znany

    2. Który zaś nauczyciel taki niedoceniony? Wam to zawsze źle. Już jednego męża nauczycielki mamy to kolejny nam nie potrzebny. Do tego gbur i fałszywy kolega Franciszka.

     1. Najbardziej śmiech mnie bierze jak paraduje na piechotę przez rynek do Franka po wytyczne przez rynek i świątynię , lubcok spryciarz. Jak premier Hnolulu co najmniej.Dieta jest na waciki dla żonki , jest bo ponoć bogacz.

     2. Nauczyciele z dużych szkół popierają wykształconych włodarzy , gdyby pan SZ.M. był burmistrzem , a sądzę że będzie , bo już się nim mówi w kuluarach pedagogicznych , to doceni nauczycieli pracujących z dużymi klasami , a nie z takimi po 5 uczniów. Zarobki jednakowe a jaka różnica w pracy. Bo wykształceni będą słuchać wykształconych .

       • Anonim on 28 sierpnia 2020 at 11:39

       A czyż to nie Wy wykształcona kadro pedagogiczna agitowaliście za Pawłem Augustynem?
       Pamięć krótka, czy z rozumem krucho?

       • Anonim on 28 sierpnia 2020 at 11:57

       Ponoć jedna polonistka niezadowolona z poprzednika miała wyższe aspiracje niż nauka dzieci. Nius z urzędu.

       • Anonim on 28 sierpnia 2020 at 11:59

       I G….wyszlo z planów. Na szczęście społeczeństwa szkolnego.

       • ech on 28 sierpnia 2020 at 14:52

       Nie jest jakoś rewela ,troiche postkomuny zostało ale pseudointeligenta z Zalasowej już nie ma na szczęście i powietrze tu lepsze .

       • Anonim on 30 sierpnia 2020 at 20:06

       Zastąpiony został przez ćwierć yntelygenta lubeckiego.

   • Wyborca on 27 sierpnia 2020 at 06:46
   • Odpowiedz

   Panie Były Radny może Pan pomoże?p

    • Podatnik on 27 sierpnia 2020 at 08:24
    • Odpowiedz

    Szczepan uczciwy?
    Zapytaj o opinię o Marcinków w Lubczy.
    Obecna rada to kompletne nieporozumienie. Powinni mieć pojęcie nad czym głosują.
    Pamiętaj jak Didowicz tłumaczył się że była burmistrz tak zamiwzala jak głosowali w spr. przekazania sprzętu do dorzecza że głosowali na tak.
    Więc sami zobaczcie jaki poziom.
    Gdzie są interpelacje, aktywność radny ch poza sesją a nie pokazywanie zębów do kamery-nie tędy droga.
    Kompletne rozczarowanie. Na dodatek materialisci.

    1. No cóż, sami ich wybraliśmy. Co nie zmienia faktu że jest źle o ile nie bardzo źle. Ja się pytam kiedy nastąpi realizacja obietnic przedwyborczych????? Ta tania woda, ścieki itd. Ryglice miały miodem spływać a wyszło jak zawsze. A najgorsze jest to, że przy takiej postawie burmistrza oraz rady poprzednik wygląda jak profesjonalista.

     1. Ten sołtys to idzie z tym kto da więcej .

 2. Przecież podwyżki dla rządzących są bardzo potrzebne od dawna. Czy ktoś to liczył? Pewnie liczył, ale trzeba szeroko ludziom to przedstawiać. Liczyłem tak z grubsza i mi wyszło, że statystycznego Polaka kosztowałoby to lekko ponad 5 zł. na rok. A niechby nawet 10 zł. kosztowało. Przyjąłem, że 800 osób (posłowie,senatorzy, ministrowie, rząd, prezydent) zarabia po 20 tyś. zł. na miesiąc.

  1. Jaja sobie robisz. Ja rozumiem gospodarka kwitnie, bezrobocie spada, społeczeństwo zadowolone. A tu wszystko na opak. Nie ten czas Panie Adminie. Podwyżka wynagrodzenia powinna być skutkiem dobrze wykonanej pracy a po kondycji państwa można wnioskować że coś poszło nie tak.

   1. Nie robię sobie jaj z tematu. Zapraszam na mój profil fb, gdzie szerzej o sprawie … 🙂

     • Właśnie! on 22 sierpnia 2020 at 15:40
     • Odpowiedz

     Adam nie pisz głupot.
     Mieszkamy w gminie Ryglice, mamy potrzeby, jakoś nie widzę tych pieniędzy ktore płyną większym strumieniem niż w ostatniej kadencji. Jadą gmina ottdymuje wsparcie od wyższych szczebli bez względu na to kto tam rządzi. Augustyn obiecywał i jak zawsze na tym się kończy. Brak p9kysku na naszą gminę. Radni pożal się Boże zadbali o własny tyłek i podnieśli sobie diety podczas gdy mieszkańcy obciążeni są wydaje mi podatkami, kosztami wywozu śmieci etc. Może twoim hobby jest politologia ale tutaj trzeba działać a nie pisać wywody filozoficzne.

      • Opowiadasz 3 po 3 on 22 sierpnia 2020 at 16:07
      • Odpowiedz

      Prawda jest taka, że temat normalnych płac dla ludzi władzy wróci, bo wrócić musi i muszą być jasne zasady. Poważni ludzie o tym mówią od lat tylko rządzący boją się niepopularnych posunięć.

       • Anonim on 23 sierpnia 2020 at 10:57

       Jaka to jest “normalna płaca” dla ludzi władzy? Miesięczna pensja posła to blisko 10 tys. złotych, a z licznymi dodatkami to blisko 25 tys. złotych! Do tego kwota wolna od podatku 30 tys. złotych! Jak się to ma w odniesieniu do “szarego obywatela”, który rocznie zarabiając najniższą krajową zarabia w ciągu roku około 23 tys. złotych i najczęściej nie jest z tego w stanie nic odłożyć!? Do tego kwota wolna od podatku dla osoby zarabiającej najniższą średnią krajową jest około 10 razy niższa niż kwota wolna od podatku dla posła. Czy miesięczna pensja posła z dodatkami wynosząca w przybliżeniu tyle ile wynosi roczna najniższa pensja “szarego obywatela” nie jest normalna?

      1. To prawda, że od dawna temat nierozwiązany i wielu widzi to inaczej (bez populizmu). Tu np. piszą tak:

       https://klubjagiellonski.pl/2020/08/14/mocne-tak-dla-podwyzek-dla-politykow-uczynmy-panstwo-troche-mniej-dziadowskim/

       Polecam m.in. komuś podpisanemu Właśnie!

     1. Radni oddawajcie podniesione diety na kowid , nie rżnijcie panów , bo ośmiani jesteście i nie ma sklepu, by jak się któryś pojawi czy żonka lub radna nie tylko Ś i F, by ludzie nie dyskutowali głośno negatywnie o tych lordach, Od razu opiekuna co niektórego w kampanii opkuwają .Wstyd nie dym w ślepia nie pali. Kotły kopcą , co na to felcyk? Tylko kopciuchy z obu opcji , ale jajca .Zuch. Co na to średniak.

       • Siara on 23 sierpnia 2020 at 13:06

       Przynajmniej może sobie ktoś dorobić i mięs stałe źródło utrzymania …
       Wstyd wstyd wstyd.
       Nie spodziewałam się.
       Wychodzi na to że poprzednicy byli o klasę lepsi bp przynajmniej nie zerowali na pieniądzach dla siebie-jeśli pamiętam dobrze to nie było żadnych podwyżek a w szkole czasami radni sponsorowali różne akcje.
       Może teraz radni wezmą przykład i też coś od siebie dadzą?
       Czekamy jako mieszkańcy.

       • Anonim on 25 sierpnia 2020 at 20:17

       ale felcyk ma furę

   2. Opozycja wycofuje się z poparcia dla podwyżek. Niektórzy nawet przepraszają. Odpowiednie pensje dla posłów może by spowodowały, że w przyszłości w ławach sejmowych zasiadać będą ludzie kompetentni. Poniżej grafika, jak głosowano w piątek. Jeśli ktoś ma problem ze zrozumieniem tego co napisałem to odsyłam na fb. 🙂

   • Blackberry on 23 sierpnia 2020 at 13:37
   • Odpowiedz

   No tak panie Zieliński. Wychodzi z jakiej pan jest partii nawet tu na blogu, dla osób które nie znają pana przeszłości. Nie stanowi dla nikogo problemu by ją rozpoznać. Otóż jak pan już wie, po burzy z podwyżkami w naszym nieszczęsnym parlamencie nastała duuża konfuzja w tym temacie. Wszystkie partie polityczne ktore ją popierały, wycofały się z obrzydzeniem z tej inicjatywy. W końcu zaczęto gorączkowo poszukiwać autora tego bezczelnego pomysłu. Długo nie mogli znaleźć. Wszyscy odżegnywali się od niego klnąc się na wszystkie czczone i szanowane świętości i symbole najwyższej wartości. Aż tu nagle wyszło, że autorem tego haniebnego pomysłu jest nie kto inny jak PSL. Taaak panie Zieliński, pańska partia wstydu i zaprzaństwa, zresztą czegóż innego można się spodziewać po PSL? Niczego dobrego panie Zielinski, niczego dobrego już o dłuższego czasu. G…. klei się do was gęsto i coraz mocniej śmierdzi. Gdyby nie umizgi naczelnika państwa było by już dawno po psl, bo jesteście tacy mali jak te literki.

   1. Hm? Nie jestem w PSL od dawna to po pierwsze, a po drugie od jeszcze bardziej dawna mam niezmienny pogląd, co do rozwiązań systemowych, gdy idzie o wynagrodzenia dla rządzących. Polecam tekst Klubu Jagielońskiego na ten temat.
    Gdy idzie o PSL to warto wiedzieć, że posłowie tej partii najczęściej ze wszystkich głosowali i nadal głosują zgodnie z wolą posłów PiS. Np. jako jedyni wsparli program 500 plus. Wszystkie głosowania są łatwo dostępne. Można prześledzić.

     • Z terenu on 23 sierpnia 2020 at 14:22
     • Odpowiedz

     A w terenie najwięcej sojuszy czyli koalicji to PiS z PSL. W sumie niczym zbytnio elektoraty tych partii nie różnią się

    1. Zieliński na tą cechę, że jak coś napisze to zazwyczaj obroni, gdy atakowany . Po czym następuje milczenie

      • Wstyd!!!!!!!!! on 25 sierpnia 2020 at 22:38
      • Odpowiedz

      Jak to się ma że wraz nadejściem Augustyna do naszej gminy powrócił kolega Cieslikowski który teraz coś sobie działa przy budowie kanalizacji w Lubczy?
      Takie to porządki?
      Kolesiostwo.
      W tej gminie nigdy nie będzie dobrze jak ludzie nie wybiorą normalnego człowieka, któremu chce się realnie coś zmienić.

       • Anonim on 26 sierpnia 2020 at 07:54

       To średniak jak ślepiec kroczy ku przepaści , Szczepan już kampanię robi , głośno ludzie się śmieją , że ten też ma aspiracje , tylko kto mu zrobi kampanię Franek ze swoim ogromnym autorytetem ?

       • Wymiana kotłów on 26 sierpnia 2020 at 10:31

       Szczepan puki co to robi kampanię taka że go nie wybiorą….
       Cienkie są te nowe kotly…chyba te stare kotly lepsze bylý……
       Wstyd Panowie.
       Z ościennych gmin się smieja z was.
       Nawet radni nie wiedzą nad czym głosują, ale pod flagą PiS i jest ok.
       Zamiast kamieni kupa to śmiechu kupa

       • Anonim on 26 sierpnia 2020 at 11:14

       W Lubczy na pewno głosy dostanie SZ.M. a A.M. będzie przewodniczącym rady. Ci dwaj działają chociaż , a reszta dla diet siedzi , w Ryglicach też popularny , szkoła go popiera gdyż to człowiek wykształcony , nie średni. Z urzędu też pójdą za nim i dobrze . Zalasowa jak zwykle będzie miała swojego , ale to nie cała gmina. Dla niektórych to gorzka prawda , ale SZ.M. już zaczął kampanię swoimi czynami. Nauczycielka .

       • Ha ha on 26 sierpnia 2020 at 11:56

       Czlowieku co ty piszesz?
       Jestem z Ryglic staram się być obiektywny, Szczepan po wyborach się skompromitował, tak samo przed wyborami podpisując wielkie deklarację o współpracy A teraz co dostał kasę zastępcy i siedzi cicho.
       On jest skończony, nic nie wnosi do tej gminy. Jakby miał jaja to by startował w 2018 a tak to brak słów.
       Co do brata to nie będę sie wypowiadał,bo mam rodzinę w Lubczy i tam doskonale znają Marcinków.
       Chyba że kampania Szczepana sprowadza się to pisania takich postów powyżej i moze jeszcze opłacania piszących? W dzisiejszych czasach dziwne jest to wszystko.
       Szkoda że kandydaci na 1 miejscu nie stawiają pracowitości i prawdy tylko oblude.

       • Anonim on 26 sierpnia 2020 at 13:03

       Marcinek nie kadź sobie ,bo smród w całym powiecie czuć, Franek z kropidłem Ci nie pomoże 🤣wstyd i hańba 😡

       • Anonim on 26 sierpnia 2020 at 13:06

       Nachlajcie się dietami i sp…..

   • wkrótce podatek od deszczu on 26 sierpnia 2020 at 20:37
   • Odpowiedz

   Wkrótce powszechny podatek “od deszczu”… średnio 1350 zł rocznie od gospodarstwa domowego

   Link do informacji:
   https://www.money.pl/gospodarka/nowy-podatek-dotknie-takze-samorzady-walka-z-betonoza-przybiera-forme-oplaty-6547176199420608a.html

  • podwyżki on 14 sierpnia 2020 at 16:07
  • Odpowiedz

  raczej potrzebne?

   • mega koryto ++ on 14 sierpnia 2020 at 18:47
   • Odpowiedz

   Znalezione w sieci:

   Oto wielkie jest koryto
   Pachnie strawą wyśmienitą
   A więc przy nim z każdej strony
   Świńskie kręcą się ogony.
   Każda świnia ryj swój pcha
   I wyżera, co się da
   A chce zeżreć jak najwięcej
   Jak najtłuściej, jak najprędzej.
   Gdy się dorwie do koryta
   To drugiego się nie pyta
   Czy mu dobrze, czy też źle
   Tylko żre, żre, żre?
   Kiedy nażrą się do woli
   To dostojnie i powoli
   Idą do swojego chlewa;
   Każda się przeciąga, ziewa
   Najedzona, wypasiona
   Bardzo jest zadowolona.
   A chlewiki jak z bajeczki
   Dywaniki, komineczki
   Boazerie modrzewiowe
   I posadzki marmurowe.
   Każdy stoi w gęstym borze
   Nad jeziorem i nad morzem
   W górach także on być może
   I na wyspach ma swe łoże.
   Knury, wieprze i warchlaki
   Mają chlew nie byle jaki
   Wójt hospodar zadba o to
   By maciora nie wpadła w błoto
   W myśl zasady chroń przyrodę
   Tnie się drzewa stare, młode
   Granitowe kładąc szosy;
   Kwiczą świnki wniebogłosy
   Pod mój chlewik i pod mój
   Niechaj biegnie drogi zwój.
   Bym podjechać mogła szparko
   Limuzyną z sekretarką
   Co dba o to by w korytko
   To co lubię wpadło wszystko.
   A ty człeku biedny, mały
   Co tak wytrzeszczasz gały
   Na te świnie wypasione
   Nie ustąpią ci miejsca one.
   Bo to prawda proszę pana
   Nie od dzisiaj dobrze znana
   Że kto blisko przy korycie
   Tylko ma dostatnie życie.

   1. Pensja czy to samorządowców czy to parlamentarzystów powinna być “godna”. Na pewno na tyle, aby żadnemu nie przyszło do głowy branie łapówek czy kombinatorstwo.

     • gorszy sort obywatela on 15 sierpnia 2020 at 10:31
     • Odpowiedz

     Jakiej wysokości musi być pensja zwykłego szarego obywatela, aby mógł żyć godnie? Czy 2600 zł brutto (1920 zł netto) jest godną pensją? Czy emerytura 1200 zł brutto (1026 zł netto) jest równie godna? Tak, aby nie trzeba było wybierać co kupić, lekarstwa, jedzenie czy może lodówkę która się akurat zepsuła? Do tego wieczorem nie siedzieć przy świeczce bo na rachunki nie starczy!

     1. Gdyby ludzie PiS rządziło od 2004 r już byśmy dawno mieli standard bogatej unii. 5 lat to za mało.

       • nawet za 500 lat nie będzie dobrze on 16 sierpnia 2020 at 15:31

       U nas to nawet 500 lat to za mało abyśmy dogonili bogaty zachód. Przykład kwota wolna od podatku. W wielu bogatych państwach jest to od kilku do kilkunastu tysięcy euro. U nas zaledwie 700 euro. Gdyby wprowadzić porównywalną z innymi państwami kwotę wolną od podatku to okazało by się, że z 80% społeczeństwa nie płaciło by podatku, tak mało zarabiamy.

       Link do informacji:
       https://pl.wikipedia.org/wiki/Kwota_wolna_od_podatku

     2. Wytłumacz to “pracodawcom”

    1. każda pensja powinna być godna a nie samorządowca , co to znaczy branie łapówek? to do pierdla i konfiskata mienia i wstyd jak ch….

     • Realista on 15 sierpnia 2020 at 22:51
     • Odpowiedz

     To jest bzdura i pobożne życzenie. Wszystko zależy od wysokosci łapówki i prawdopodobieństwa wpadki. Nie znam takich o by się nie skusili. Wysokość pensji nie ma tu nic do rzeczy a jest często przytaczana na tą okoliczność. Już chyba nie ma wysokich urzędników co by godnie nie zarabiali a łapówki nadal się zdarzają.

     1. Poniżej link jak chciano kupić Łukaszenkę, aby wprowadził ograniczenia Covid-19 na Białorusi jak to zrobiono w innych państwach. Jak się ma pensja nawet wysokiego urzędnika do łapówki w wysokości 900 milionów USD?

      https://wolnemedia.net/who-i-mfw-chcialy-przekupic-lukaszenke/

    2. Nasi radni zapewnili sobie podwyżki ciągłe przez 5 lat kadencji , też jednomyślnie , zgodnie , bez sprzeciwu opcji Jedność , nie było slajdów felka i ostentacyjnego wyjścia ś….podczas obrad. Czy wróci jak taka honorowa ? Dieta to ważna rzecz.

     • Wstyd!!!!!!!!! on 16 sierpnia 2020 at 22:29
     • Odpowiedz

     Wzieli przykład z naszej gminy gdzie RADNI uchwalili sobie taki regulamin wynagradzania, że wraz ze wzrostem placy minimalnej rosnie wysokość diety.
     Wstyd!l to nami rządzi?
     Widocznie mamy takich radnych dla których dieta stanowi główne źródło dochodu.

     1. to porównajcie sobie wysokość zarobków radnych i rent a wysokość diet , jakie sobie ustalili , można się pysznić ,że się jest dżentelmenem lub zarzucić dupą i focha strzelić , a ty zapeir…..na to wszystko i jeszcze na taksówkę by mieć czym wrócić do domu

     2. Może opozycja naszej rady wycofa się z podwyżek diet , co na to szefowa Jedności?

  1. Ale kicha w tej gminie. W telewizorze koncerty a w naszej gmine wszystko on line.

   1. Tyle ludzi na obchodach w Warszawie a w naszej gminie co? Nic. Zamknac ludzi. Nawet dozynek nie wolno organizowac. Plakac sie chce

    1. Z informacji na stronie gminy wynika że policja kontroluje miejsca “niebezpieczne” – rynek i plac kolo przedszkola . No same sukcesu w organizowaniu rozrywki dla młodzieży .

     1. A powinni wejść do kościoła i czynić swoją powinność. Ludzi trzeba zamknąć bo widać że nie radzą sobie z rozumieniem postanowień rządu wybranego w demokratycznych wyborach. A może trzeba rząd zmienić????? Skoro naród nie zgadza się z ich decyzjami!! Jak to mówią mądry Polak po szkodzie……..

 3. Czy gmina zapomniała że są tutaj mieszkańcy którzy wciąż nie mają czym wrócić z Tarnowa po drugiej zmianie? Nie każdy ma prawo jazdy i samochód i nie każdego stać żeby stówę na taxi codziennie wydawać.

   • pomysł on 12 sierpnia 2020 at 23:26
   • Odpowiedz

   Widzę dwa rozwiązania -albo urzędniki swymi super brykami powinni podwozić bo i tak mają guzik do roboty albo przyjmij się do gminy to szybko się dorobisz .A całkiem poważniue trzeba iść i sie kłócić z nimi.

  • Gospodarz on 10 sierpnia 2020 at 18:57
  • Odpowiedz

  Jak się zarządza w innych gminach …
  https://pogorze24.pl/w-szerzynach-otwarto-punkt-selektywnej-zbiorki-odpadow-komunalnych/149301/

   • Bierz przykład on 10 sierpnia 2020 at 19:52
   • Odpowiedz

   A z naszej dobrego kierownika komunalki się pozbyto. Zośka bierz przykład z Szerzyn

   1. tylko nie bierzcie przykładu z Lubczy… dawniej tak bywało… punkt zbiórki odpadów i spalarnia śmieci w jednym…

    • Obserwator on 12 sierpnia 2020 at 07:55
    • Odpowiedz

    Mówiąc szczerze trzeba przyznać, że w Szerzynach wygląda to bardzo pięknie, a nie jak w naszej gminie totalne bagienko. Wójt Szerzyn pozyskał dobrego gospodarza i wspólnymi siłami będą dążyć do polepszenia życia mieszkańców, co za tym idzie myślę że powinien podziękować średniemu że się pozbył takiego dyrektora.

    1. No po co burmustrzowi ktos dobry Otoczy sie felcykiem ktory widac na oswiadczeniu jak funkcjonuje i bic brawa. Juz to przerabialismy z poprzednikem. Tak jak pisali tu ktos juz pisal nie musi cos umiec i wiedziec. Moze byc mierny

    2. Wójt z Szerzyn powinien podziękować Sredniemu za pozbycie się dyrektora komunalki , gdyż zyskał pracowitego człowieka, wykształconego a
     jednocześnie nie wynikającego pracy fizycznej. Vivat Średni i ci co mu pomysł podsuneli.

     1. Musi być towarzystwo wzajemnej adoracji .

 4. Jak myślicie jaka atmosfera w gminie Ryglice w U.Miejskim?….słyszałem raz rozmowe pracownic nowa pani sekretarka zerooo szacunku do pracownic zero inteligęcji ….a druga ta czarna to ma dwie twarze sekretarka (jak obgadywały własną kol. Rozkazywały na jej miejscu położył bym te papiery i wpierony poszedł zerooo poszanowania drugiego Szacun dla tej pani co jeszcze ma nerwy tam pracowac(miła uśmiechnięta)!!!pozdrawia pan siedzący na korytarzu czekający przy sekretarjaci Burmistrz otwórz oczy!!!

  1. Swoją drogą jak a raczej na jakich zasadach przyjmowani są pracownicy w zawodzie urzędnik do pracy w urzędzie. Teraz odchodzą urzędniczki na emeryturę . Czy jest jakiś nabór. Czy jak pani X odejdzie czy przyjęty będzie ktoś naprawdę z kwalifikacjami czy córka lub synowa odchodzącej pani X? Bardzo piętnowano za to poprzedników obecnego burmistrza , jak teraz będzie? Jest masa ludzi wykształconych mieszkających w naszej gminie , którzy nadają się do pracy między ludżmi. Panie Niewiadomski jako osoba młoda pracująca niestety w sąsiednim województwie zwracam się do Pana, osoby zorientowanej i piszącej prawdę, może Pan wyjaśni co takiego dzieje się w tym zamkniętym raju , a o czym głośno mówi się na ulicach. Czy to jest jeszcze urząd?

   1. Odnoszę się do pytania pana…ja widzę zero szacunku do młodych pracowników stażystów wysyłają tylko ich do sklepów np.mleko ciasto…przy stażystach nie ma opiekunów tyrają nimi….widzimy jak odnoszą się do nich (sekretarkii zeroo kultury os.) Nie ma poszanowanowania pracownic … stażystami porobić i następnę !!!przyjmują podobno z innych gmin a ze swojej zwalniają nie ma etatów…. za panią Xwidziłem byla już synowa.. naprawde niektórych Urzędniczek to szkoda że tam pracują ….

    1. jakim prawem synowa? bez naboru na stronie gminy ,żadnej informacji

    2. Właściwie nic dodać nic ująć ale jest kilka rzeczy na które warto przy tej okazji zwrócić uwagę. O szacunku, prawdzie, pokorze słyszymy od dziecka z kościelnej ambony a mimo to tak rzadko wedle tych nauk żyjemy. Jakoś tak dziwnie się w naszym społeczeństwie przyjęło, że młodego człowieka można w taki właśnie sposób traktować, a wręcz jest to normą nie tylko w urzędzie ale w niemal wszędzie, jednak w naszym urzędzie niejednokrotnie przybierało i pewnie wciąż przybiera to formę chamstwa i mobbingu. Dość dawno temu uczestniczyłem w ciekawej rozmowie w której szeroko poruszmy był właśnie ten temat. Okazuje się, że młodzi stażyści traktowani są tak w obawie przed tym by się nie wykazali i przypadkiem nie podważyli budowanego nieraz latami “autorytetu” tego czy tamtego urzędnika. Brak przekonania o własnej wiedzy i brak przejrzystości spraw nie pozwala dopuszczać młodych do spraw w których mogli by odkryć niekompetencję i “przewały” gminnych autorytetów. W myśl zasady, że “tego czego oczy nie widzą sercu nie żal” lepiej by nikt nie patrzył na urzędnicze ręce i papiery bo oni tego nie lubią. Czego zatem ma się nauczyć ten stażysta? Tak jak ktoś tutaj pisał ma wiedzieć w którym sklepie jest dobre ciasto, jaką kawę lubi “szef-owa” i jak działa kserokopiarka. Jedną z trudniejszych lekcji jest nauczenie się jak trzymać język na wodzy bo często jedno nieroztropnie wypowiedziane zdanie a nie posiadana wiedza przesądza o tym czy stajesz się pupilem czy wyrzutkiem.

      • takie bagno on 8 sierpnia 2020 at 20:32
      • Odpowiedz

      z korzeniami w komunie , zmiany nie ma żadnej ,super fachowcy ,kreatywni jak cholera

       • Anonim on 8 sierpnia 2020 at 21:06

       Ale ludzie przecież to my podatnicy utrzymujemy to bagno , dlaczego na to pozwalamy , jeden musi pracować ciężko a cwaniaki siedzą w tych swoich bżdzinach i posługaczy robią sobie z młodych . Ile jeszcze tego będzie.

       • ???? on 8 sierpnia 2020 at 21:30

       Zieliński utemperujesz w końcu tego średniego z Lubczy?

     1. Panie Niewiadomski i to za nasze pieniądze , moje , pańskie i ludzi wszystkich którzy pracują . Co to mamy XXI czy średniowiecze , gdzie są pany , plebany i pochołki? Ufam ,że Pan to rozgryzie.

  2. Czy będzie nabór do pracy w urzędzie na stanowisko urzędnik , gdy pracownice odejdą na emeryturę . Czy jest jakieś ogłoszenie ?

   1. Znając życie to jak odejdzie paniX , to na jej miejsce zatrudniona będzie córka lub synowa. Czy się mylę ? Piętnowano poprzedników średniego za przyjmowanie wg widzi mi się , czy teraz w tym zamkniętym raju jest miejsce na prawo i sprawiedliwość ? mam studia pracuję poza tą gminą , nie było szansy pracy na miejscu , nie narzekam , ale głośno mówi się o zamkniętym kręgu .

   2. Czy jak Pani urzędniczka pójdzie na emeryturę czy bedzie nabór czy córką lub synowa na posadę ?

   3. Lepiej niech wymienia burmistrza na kogoś ktoś ma jaja i chce coś zrobić i otrząsnąć ten urząd.
    Narazie to jest wielki ale nie wypał!
    Myślałem że tego nie powiem ale..Benek wróć, w dodatku rada obecna to ..niexwi3m czy powinna nazywać się radą…

    1. Burmistrzu Bernardzie wróć , choć nie głoswałiśmy z rodziną za Panem , było jakoś lepiej , skromniejsza władza .

     1. nigdy nie wraca zły

    2. Radni to figuranci opłacani przez społeczeństwo , aktorzy przy kamerach i aktorki , oprócz radnej z Kowalów , ta rozsądna i spokojna , zresztą ludziom z Kowalowych i radna i sołtys się udali , spoko

   4. Nabór? Odejdzie pracownica to corcie lub synowa obejmie stanowisko po mamci. Czy się mylę?

  3. A to widzę, że często bywasz u sekretarki. Ja nie chodze to nie wiem. 🙂 A kawę Ci postawiła?

 5. Proszę bardzo o informację ,czy jest nabór ludzi na urzędników za te osoby które odchodzą , czy będzie to jakoś ogłoszone , czy potajemnie jak pani X odchodzi to na jej miejsce córka czy synowa , a może w ramach oszczędności połączone etaty będą . Wytykano to poprzednikom , a jak się teraz to ma u prawych i sprawiedliwych Panie Niewiadomski może pan coś wie. Pan tylko prawdę powie , a wiele jest osób po studiach, dyspozycyjnych, kreatywnych w naszej gminie , które chętnie podjęłby pracę w urzędzie.

  1. W jednym z wywiadów radiowych burmistrz Augustyn wyraźnie powiedział, że mimo, że w obecnym roku kilkoro urzędników odejdzie na emeryturę to on nie planuje zatrudniać nowych urzędników a powstałe wakaty zostaną skompensowane poprzez zmiany organizacyjne w urzędzie. Niestety były to chyba tylko słowa bo “okienko transferowe” zostało już otwarte i na rynku “plotkarskim” (a może informacyjnym) słychać, że do UM w Ryglicach szykuje nam się dopływ “świeżej krwi”. Jak dotąd nie słyszałem nic o planowanym naborze na jakieś stanowisko w gminie słyszałem za to, że jest kilka osób które mocno zabiegają o to by ich protegowani “wskoczyli” na urzędniczy stołek. Osobiście jestem przekonany, że skończy się tak, jak zwykle dotychczas się kończyło i wcześniej czy później dowiemy się, że mamy w gminie nowe twarze.
   Nie wątpię, że w naszej gminie jest wiele osób które ukończyły studia jednak z doświadczenia wiem, że dyplom to nie wszystko i aż by się chciało powtórzyć słowa sołtysa z filmu Sylwestra Chęcińskiego “Nie ma mocnych” który na zachwalanie przez Pawlaka wykształcenia i dyplomu zięcia odpowiada: “znajdź ty mi kogoś bez dyplomu”. Przez całe dziesięciolecia liczyły i wciąż liczą się “plecy” a nie kwalifikacje i predyspozycje niezależnie od tego czy zatrudnienie następowało w wyniku naboru i konkursu czy nie i to jak sądzę zmieni się w gminie jako ostatnie.

  2. Pani pyta niewiadosmskiego? to on jest teraz tym nowym od spraw gminy? A kto to taki?

   1. ktoś kto widzi , słyszy , rozeznaje mówi , nie skłamał jeszcze w tym co pisze , zero złośliwości , Bucux2 tym jest dla wielu ludzi , tym jest Pan Niewiadomski

    1. A to zwracam honor, skoro taki zajebisty gość. Tyle że troll bo niewiadosmki nie wiadomo skąd, taki gieroj. A wiarygodność trola jest zerowa. więc puknij sie w łeb.

 6. Kto jest kto na politycznej scenie nawet w wymiarze gminy to krok w stronę większej jawności i przewidywalności. Uważam że wzmocni to budowę demokracji w wymiarze lokalnym. Prowadzona przez lata ,,polityka” że działające osoby publiczne nie mają poglądów ani nie należą do konkretnych partii przemyciło i utrwaliło fałsz ,, działacza samorządowego”. Osoby te w swojej ,,radosnej twórczości ” najczęściej utrwalają ,,koryciarskie nawyki” w sprawowaniu władzy i lewicowe ideały.

   • Oczy i uszy on 5 sierpnia 2020 at 11:22
   • Odpowiedz

   Dobrze zauważone. Ludzie powinni znać członków partii w gminie

 7. Niestety partyjność w naszej rzeczywistości oznacza nepotyzm, prywatę i kumoterstwo kochany nasz Panie adminie. Zastanawiamy się dlaczego tak źle się dzieje nawet na przykładzie naszej małej Ojczyzny i tutaj mamy odpowiedź. Bez względu na opcję polityczną będącą u władzy zawsze to samo.

 8. Przecież partie to darmozjady, nieuki, którzy nie potrafią funkcjonować w normalnym społeczeństwie. Za przynależności partyjne załatwiane są im stanowiska w urzędach, zarządach spółek i innych instytucjach. Ręka rękę myje itd. Nie oglądacie telewizji jakie wały są i były robione przez partie. Partie to samo zło w czystej postaci. Moim zdaniem wstyd być w partii, jakiejkolwiek. Głównym celem każdej partii jest pozyskanie finansowania przez państwo – czyli darmowa kasa. Pod przykrywką zmieniania świata na lepsze robi się przekręty i obstawia stołki. Tyle w temacie.

  1. Hm? Skoro tak fatalnie to może wejść w jedną z partii i naprawiać/zmieniać ją od środka lub założyć własną idealną?

   1. i skończyć jak Mateusz Piskorski…

    Link:
    https://wolnemedia.net/?s=piskorski

    1. No bywa i to często, że bez poświęcenia i ofiar się nie obywa.

  • mimochodem on 1 sierpnia 2020 at 20:14
  • Odpowiedz

  Taka refleksja mi się nasunęła , tabliczka na gminie informująca o tym że poseł przyjmuje z jego zdjęciem to straszna siara . Łopatologia dla wieśniaków ?

 9. Adam o czym Ty piszesz ?? jakiego Waszego Gminnego Koła PIS Tarnowianinie ??
  Musisz się wreszcie określić bo Ty mętny jesteś zresztą i to nie od dziś.

  PS chciałeś żebym coś popisał u Ciebie.

  1. A o czym Ty piszesz?

   P.S.
   Nic nie chciałem.

   1. średnio raz na tydzień czy dwa piszesz do mnie że dałem komentarz i jak coś to pisz no to pisze 😉

     • strasznie on 4 sierpnia 2020 at 20:52
     • Odpowiedz

     gorąca tu dyskusja kwitnie

     1. Wielka szkoda, że tak mało ludzie piszą o tym co słyszy się na co dzień w czasie spotkań z rodziną, znajomymi, w sklepie, autobusie. Wyraźnie widać, że nadal panuje przekonanie które i ja podzielam, że jeżeli ktoś ośmieli się krytykować gminną władzę to musi liczyć się z tym, że w najlepszym razie spotka go szereg nieprzyjemności a jak zajdzie władzy głębiej za skórę to czeka go publiczne spopielenie dobrego imienia i autorytetu jakim się w społeczeństwie cieszył. Władza w Ryglicach wciąż stara się ośmieszać i “łamać karki” tych co ośmielają się ją krytykować i obnażać to jak jest sprawowana bo to najskuteczniejszy sposób aby społeczeństwo wciąż się bało jej “zemsty” i siedziało cicho. Mamy jednak to forum gdzie można dla władzy być anonimowym choć nie o wszystkim można napisać bo o pewnych rzeczach wie bardzo wąska grupa ludzi i opisać to, to tak jakby się podpisać, jest jednak wiele spraw o których można i warto tu pisać. Szkoda, że ludziom nie zależy na tym by o sprawach naszej gminy dyskutować w szerszym gronie bez konieczności wychodzenia z domu i narażania się na kontakt z kimś zakażonym koronawirusem lub co gorsza cierpiącym na syndrom władzy. W takiej “dyskusji” jaką nieraz obserwowaliśmy na zebraniach czy sesjach rady tylko nieliczni byli by w stanie wstać i powiedzieć ” przepraszam o czym pan do cholery pieprzy” co nagminnie się naszej Rygielskiej władzy zdarzało i zdarza. Tu można się zastanowić wyważyć słowa i zabrać głos w dyskusji do czego was drodzy czytelnicy serdecznie zachęcam.

       • Anonim on 5 sierpnia 2020 at 08:00

       To ja Panu powiem co się słyszy wśród ludzi na co dzień , że lepszego burmistrza nie było i nie będzie niż ten co jest . Całymi dniami widać pracę ludzi , komunalka , ośrodek kultury , szkoły . Niech nikt nie oczernia burmistrza . Radni z jedności to chłopki roztropki i panie mądrale /nie mylić ze słowem mądre /psujące to co burmistrz chce zrobić. A M.SZ. już jest ostrzy pazurki , ale co najwyżej funkcję kościelnego może dostać. Jeżeli żle napisałem , a jestem dość młodym człowiekiem , to niech Pan pisze konkretnie . Ja napisałem co w mojej rodzinie się mówi i wśród krewnych. Czyli jak Pan widzi mylne są Pana informacje.

       • Anonim on 5 sierpnia 2020 at 08:11

       Nie chwal bo z tego nic. Mowi się że oszust i kupił seiaświadectwo choćby

       • Anonim on 5 sierpnia 2020 at 09:21

       Ojejku ale felcykiem jedzie! pobocza gminne nie skoszone, ośrodek tyle ludzi i co w niedzielę folklor odstawią , szkoły wiadomo wakacje. Nie ośmieszaj się

       • coś on 5 sierpnia 2020 at 10:22

       konkretnie trzeba pisać a nie wiem ale nie powiem bo by się domyślili kto jestem, niepoważne

       • Anonim on 5 sierpnia 2020 at 11:31

       Tak konktetnie trzeba pisać, a nie ktoś , coś, nic czyli wielgie g….

       • Anonim on 5 sierpnia 2020 at 11:34

       Mnie się najbardziej widzi sekretarz na burmistrza od 2023 , pracowity , lojalny i mistrz.

       • Anonim on 6 sierpnia 2020 at 12:54

       Żartujesz mieć dość że wszelki bidy urzędnik to jeszcze wygląda jak jakiś Rumcajs z to brodo. Taki sekretarz , nie potrzebne stanowisko a kosztowne.

       • Anonim on 5 sierpnia 2020 at 14:38

       Anonim on 2 sierpnia 2020 at 19:25 #
       ktoś puścił bajkę dla jaj o cudownym SZ.M. , ale jak się napalił na to stanowisko aż sam prawie uwierzyłem

       • Anonim on 5 sierpnia 2020 at 16:43

       Co się słyszy? Prostactwo, buractwo, brak wykształcenia, inteligencji i, prywata. Głosujący spodziewali się zmiany na lepsze A wyszło na gorsze. Ryglice zasługują na lepszego burmistrza i proboszcza.

       • Anonim on 7 sierpnia 2020 at 18:43

       Prawda sekretarka ma brak szacunku dla pracowników(słyszałem rozmowe)młoda i rządzi a ta czarna to ma sie za bogaa Nielubiana!!!zero kultury i szacunku dla młodszych pracownic

       • anonim on 6 sierpnia 2020 at 16:46

       Pamiętam wielu ludzi ,już nie żyją , wykształcenia nie mieli a przyzwoici byli jak najbardziej. Tak jakoś jest że wypływają często miernoty, ale bezwzględne , kłamliwe,gotowe dla zysku na wiele . Kwestia wychowania chyba.

      • Anonimka on 5 sierpnia 2020 at 14:58
      • Odpowiedz

      Ludzie, nie nudzi sie Wam juz ten wszechobecny folklor w naszej gminie? Ja wiem, ze warto kultywowac i podtrzymywac piekna, polska tradycje, ale co wystep, co wydarzenie (jaselka, wielkanoc, wystawa fotografii, dozynki, marsze, biegi) wszedzie folklor!!! spiewy Kuzni, spiewy zespolu z Lubczy. Nie macie tego dosc? Ile mozna sluchac juczenia? Nie mamy nic innego, bardziej nowoczesnego co uswietni imprezy? Czy panstwo z osrodka kultury (celowo z malej litery bo oni na kulturze sie nie znaja) nie maja nowych, swiezych pomyslow? Od 25 lat wciaz to samo. TO SAMO. Kiepski wystroj sceny jakimis tiulami i folklor. Zmiany trzeba zrobic w poszczegolnych jednostkach a nie od razu na fotelu burmistrza. On nie zajmuje sie organizacja takich eventow. Tylko sie pod tym podpisuje. Ruszcie glowa w koncu!

       • Anonim on 5 sierpnia 2020 at 16:54

       Co na to dyrektorka ok , specjalnie z małej litery? jaki efekt pracy tyle lat na garnku podatnika ?

       • Anonim on 5 sierpnia 2020 at 17:06

       Jojdaja strasnie na rynku aż okna trzeba zamykać , wróble się plosza.

       • junkers on 5 sierpnia 2020 at 17:25

       nie chce nikomu ubliżać ale Dom Kultury robi od 25 lat to co powinien jak sama nazwa mówi i “czepiając” się p. Dyrektor jest bez zasadne.

       • Anonimka on 6 sierpnia 2020 at 08:57

       do Junekrs: Nikt nikomu nie ubliza, bron Boze! Chodzi o pomysl, lub raczej jego brak. Tyle sie widzi w innych miejscowosiach (od wsi, do miast) pomyslowosci, innowacyjnosci, ducha kultury.
       Nikt nie odbiera p. dyrektor jej zaslug i ciezkiej pracy (musi pracowac i w niedziele i swieta jak sa wydarzenia) ale wydaje sie, ze niestety polot i pomysl gdzies w tym wszystkim zniknely. To co bylo modne i podobalo sie kilka/nascie lat temu, dzis nie zainteresuje mlodszego odbiorcy. Ludzie z kazdej kategorii wiekowej powinni miec w gminie mozliwosc kulturalnego spedzenia czasu. Kulturalnego mysle o dostepie do projekci filmu, klubu ksiazki, dyskusji, ciekawych spotkan i wykladow. Po komentarzach na FB gminy widac, ze ludzie sa aktywni, pisza, ogldaja, jezdza, interesuja sie. Wielu z nich mieszka w gminie i aby skorzystac z ciekawych form, musi jechac do Tarnowa lub dalej.
       Warto uderzyc sie w piers i pomyslec nad czym nowym, swiezym. Moze zatrudnic kogos kreatywnego z fajnymi pomyslami. I nikt nikomu nie ma nic za zle. To jak w dobrej firmie, chcesz zeby sie krecilo to zatrudniasz ludzi, ktorzy sie na tym znaja.

 10. Spotkanie ciekawe,a dlaczego ciekawe ? . Co pis zamierza bo rozumiem takie spotkania służą planowaniu a przede wszystkim jaka idea pisowi przyświeca . I konkluzja ze partie są fajne .

 11. Bardzo jest ciekawe ile osób głosujących w naszej gminie na pis, jest zwolennikiem pisu. Ilu z nich popiera Gowina, a ilu solidarną Polskę Ziobry.

 12. członków PZPR było dużo i PSLu też ,ludzie do partii nawykli

  • zwykły Kowalski on 29 lipca 2020 at 22:27
  • Odpowiedz

  Skoro koło w gminie a wy nawet transparentności gminnej władzy nie jesteście w stanie wymóc to raczej tylko na zasługach Jarka jedziecie . Koniunkturalizmem zalatuje.
  ps. ten poseł zabierał choć raz głos w Sejmie ?

 13. ADAM za przeproszeniem nie pieprz głupot. Teraz partyjnosc jest ok?
  Szkoda że przy poprzedniku nie mówiłeś tak.
  Poza tym taki tekst z podtekstem, ale jest wolność słowa więc nie będę komentował tego.

  1. Hm? Tekst, jak tekst. Zakończony “C.d.n.” każdy może coś dopisać także z podtekstem. Zapraszam.

   Partyjność jest ok., bo kto, jak nie partie mają zadbać o jakość naszego życia praktycznie w każdym aspekcie. Na NETFLIX jest bardzo dobry duński serial pt. “Rząd”. Polecam.

   Aktywność parlamentarną posła można prześledzić: https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/posel.xsp?id=183&type=A

   1. Ja mam do pana Zielińskiego i nie tylko do niego ale do wszystkich działaczy PiS w regionie pytanie. Jak to możliwe, że burmistrz który otrzymał znaczące wsparcie ze strony Prawa i Sprawiedliwości w żadnym stopniu nie uczestniczył w kampanii wyborczej pana prezydenta Andrzeja Dudy? Czy jest to normalna sytuacja? Czy może nikt nie zwrócił na to uwagi? Jestem też ciekaw jak do całej tej sytuacji ma się fakt używania na profilu fb pana Augustyna logo PiS? Jeszcze bardziej szokuje mnie fakt o jakim niedawno się dowiedziałem, że żaden z pośród radnych klubu PiS nie jest i nigdy nie był członkiem tej partii. Jest to wprowadzanie w błąd mieszkańców i bezprawne wykorzystywanie nazwy ugrupowania politycznego którego nie jest się członkiem. Może pan Zieliński lub ktoś mający wiedzę publicznie na to odpowie ?

    1. Jest spora grupa popierajacych Pana Zbigniewa Ziobro. Może to Salomonowe rozwiązanie dla naszej gminy. Bez poparcia partii dzisiaj szkoda startować. “Nowi ” ludzie z innej partii.

     1. Byle daleko od PIS. Zobacz co jest w naszej gminie. Precz z partiami. Czy to PiS czy po to samo …..

       • Ambarans on 2 sierpnia 2020 at 22:13

       Jak by czołowi politycy widzieli kto ich partie reprezentował w wyborach do rady itd to by zwatpili. Tyle w temacie.

       • .. on 2 sierpnia 2020 at 22:49

       Ludzie ogólnopolski PIS kojarzą z uczciwością i polepszeniem jakosci swojego życia .Na tym komitet pojechał choć o prywatę raczej chodziło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)