Polityczne To i Owo

Dla lepszej przejrzystości na blogu komentarze, linki, cytaty związane z tzw. wielką polityką proszę dodawać w nowej zakładce – Polityczne To i Owo. Pojawiające się komentarze o polityce w innej niż ta zakładce, będą przenoszone.

Najbliższe dwa lata to czas wyborów. Przyszły rok to wybory do Parlamentu Europejskiego i wybory samorządowe. Na rok 2015 przewidziane są wybory do Sejmu RP oraz wybory Prezydenta RP. Nie bójmy się odważnie dyskutować.

____________________

09.11.2015 – uzupełnienie tekstu.

Najbliższe 3 lata to czas braku wyborów ogólnopolskich wyznaczonych kalendarzem wyborczym. No cóż, odpoczynek społeczeństwa od wyborów a dla polityków czas pracy. Kampanie odrywają od pracy. 

____________________

28.10.2018 – uzupełnienie tekstu.

Najbliższe 2 lata to czas  wyborów ogólnopolskich i europejskich.

____________________

07.08.2020 – uzupełnienie tekstu.

Najbliższe 3 lata to czas  braku wyborów ogólnopolskich i europejskich, i czas pracy. Pracujemy, aby Polska była Polską.

Adam Zieliński

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/polityczne-to-owo/

5 727 Komentarzy

Skip to comment form

  • Tzw. afery on 2 czerwca 2020 at 09:52
  • Odpowiedz

  PiSowi nie szkodzą. Najnowszy sondaż 4 Plus

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wybory-sondaz-parlamentarny-zyskuje-pis-duzy-wzrost-poparcia-ko/wk9wphr

  1. Jeśli to prawda to niezbyt dobrze o nas świadczy.

   1. Nie dla PO

 1. Artysta nie trawi żadnej władzy czyli jest anarchistą. Artyści to artyści i bywa, że anarchiści :). Anarchia to najgorsze, co może spotkać dany naród. A wywiad bardzo ciekawy i inspirujący …

  https://gwiazdy.wp.pl/kazik-staszewski-nie-trawie-zadnej-wladzy-6516579154249857a

 2. Kandydat PO oferuje

  1. To

  • Mazurek o Szumowskim, krótko on 30 maja 2020 at 13:41
  • Odpowiedz

  warto https://www.rp.pl/Plus-Minus/305299983-Robert-Mazurek-Siostry-do-odstrzalu.html

  • Tarcza działa on 23 maja 2020 at 07:36
  • Odpowiedz

  Firma w Uniszowej kilkaset tysięcy złotych i to nie jest koniec działania tarczy dla tej firmy z tego co słychać. Może właściciel skomentuje ….

  1. A w stolicy pseudoprzedsiębiorcy znów jaja sobie robią . Policja się z dziadami patyczkuje.

  2. dostałem

   1. a tak jadzisz od lat na PiS a jednak wspierają firmy . Dobrze, że nie jeździsz chociaż na protesty do warszawki , protesty niby przedsiębiorców. na KODowidowiska jeździliście z gminnym PO

     • brawo PiS brawo on 25 maja 2020 at 09:56
     • Odpowiedz

     antypis na ustach podatki do gminy pod znakiem zapytania a tarcza nawet takich obejmuje. Brawo PiS

  3. Jakby nie tarcza to znów musiał by zioła uprawiać.

  • Matka Tereska on 20 maja 2020 at 18:20
  • Odpowiedz

  Z całym szacunkiem ale czy tu jest jakiś admin, o co chodzi żeby takie byle jakie strony dla sfrustrowanych paru “mądrych” trzymać , no coś nie tak , to tyle lat minęło ale u Jeiora bywało lepiej , o czym tu jest i dla kogo ?

  1. Tak, jest admin. To ja. Ale o co chodzi tak konkretnie? Dla przypomnienia zapodam:

 3. Z FB:
  W dniu dzisiejszym Pan Władysław Olszówka rozpoczął pełnienie obowiązków Z-cy Dyrektora Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Szerzynach.
  Serdecznie gratuluję Panu Wicedyrektorowi objecia funkcji i życzę wszelkiej pomyślności na nowym stanowisku.
  Przed Zakładem nowe wyzwania i zadania do wykonania. Cieszę się, że duże doświadczenie zawodowe Pana Wicedyrektora w sferze gospodarki komunalnej oraz samorządowej zostanie dobrze spożytkowane. Nie bez znaczenia jest także fakt, iż Pan Władysław Olszówka jest Radnym Rady Powiatu Tarnowskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, co pozwoli nam nadrobić zaległości remontowe i inwestycyjne na drogach powiatowych na terenie Gminy Szerzyny.

  1. I pokazał Grzegorz Pawełkowi co o nim sądzi. :):):)
   U Augustyna tylko miernoty pozostaną takie co do niego dorównają.

  2. I dobrze . Talenta organizacyjne WO będą wykorzystane dla rozwoju sąsiedniej gminy.

 4. http://ryglice.pl/news/woda-gospodarcza-za-darmo-dla-mieszkancow.html
  “Walczy z ostrym cieniem mgły”

  • Do Janusza S on 18 maja 2020 at 17:30
  • Odpowiedz

  Do Janusza S, który uważa wszystkich ludzi za debili i matołów analfabetów.

  Odnośnie ortografii
  https://facet.wp.pl/bledy-ortograficzne-politykow-6002213367767681g/8

  Odnośnie komuny

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Piotrowicz_(polityk)

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Krystyna_Paw%C5%82owicz

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Julia_Przy%C5%82%C4%99bska

  Więcej szkoda na takiego człowieka czasu (taki ty służy podobno bogu – dla mnie z niego drwi). Pytanie czy w swojej uczciwości rozlicza się pan z przychodu otrzymanego za granie na różnych uroczystościach w kościele?

  Czy do kieszeni idzie wszystko?

  1. redaktor na garnuszku gminy powiela te sukcesy ogromne ze strony gminy ,w liczniku cięgle kilkaset osób w tej chwili odwiedza co jest rzeczą tak nieprawdopodobną że sugeruje jakieś oszukiwanie w tym względzie . Taka propaganda w jeszcze jednym miejscu żeby stwarzać wrażenie że jakieś ważne informacje się podaje .

   1. Truteń utrzymywany za 5 tys miesięcznie. U Karasiewicza miał pół etatu a w miesiąc po wyborach dostał od Augustyna cały etat.
    Za szczególne zasługi zapewne. A dług rośnie.

   2. Więcej takich Augustyn utrzymuje Sępek Poręba Zakrzewska. Sami zasłużeni.

    1. ich płace chyba nie rujnują gminy

     1. A co gminę rujnuje według ciebie?

   3. A Admina bloga olał choć świetną kampanię w sieci mu zrobił. Były też osoby co gonili z ulotkami i wieszali bilbordy i olani też. Olał też profesorów . Wcześniejsze wybory się za taką postawę należą.

    1. Powód prosty , ludzi niezależnych samodzielnie myślących tam nie trzeba .Za to oczywiście trzeba mieć luźny stosunek do prawdy .

   • Sylwester z Paryi on 20 maja 2020 at 21:31
   • Odpowiedz

   Tropiciel z PO się znalazł odkrył że niby burmistrz zatrudnił trzy, cztery osoby w jednostkach pomocniczych. To ma nie zatrudniać tylko może pytać o zdanie Karasiewicza? Tamten nie zatrudniał?
   Lustrój dokładnie a nie wybiórczo. Podaj kogo zatrudniono w pozostałych jednostkach – dom samopomocy, biblioteka, placówka wsparcia, szkoły no i wielki GOPS co mógłby być ciekawym przykładem. Epoka poprzednia nie wpłynęła czasem na to?
   Jednostki plus urząd to dziesiątki osób. Idąc takim mądrym tropem – to większość zatrudnił Karasiewicz. To dobrze czy może źle? Myśląc kategoriami tropiciela że “po znajomości”, to większość z tych etatów jest po znajomości czyjej?

   1. Ileż to Augustyn zatrudnił w urzędzie? A ile stary pierdzioch za dobrych starych lat? To były dopiero znajomości i powiązania. Augustyn to wzór cnót przy tamtym.

     • Do Detektywa X on 20 maja 2020 at 23:50
     • Odpowiedz

     Mówiąc szczerze PA jako przedsiębiorca zna się na prowadzeniu firmy i potrafi wykalkulować. Poprzednik zna się co najwyżej na ubieganiu się o dobry stołek wg standardów które tu pokazał anonimowy odkrywca detektyw. Głodnemu chleb na mysli. Mierzy swoją miarą, jak to się załatwia stanowiska. 🙂

    1. Jak czytam takie komentarze to mnie normalnie…..To tylko świadczy o poziomie inteligencji wyborców jedynej słusznej partii. Argumenty typu bo ci z PO to kradli więcej, zatrudniali więcej itd. do mnie nie trafiają. Głosowaliśmy na Augustyna nie po to, żeby mieć gorszą wersję Karasiewicza. Jeżeli chcielibyśmy mieć Karasiewicza to na niego oddalibyśmy głos. Z całym szacunkiem ale zamienił stryjek…..

  • Liberał z Jonin III on 18 maja 2020 at 15:04
  • Odpowiedz

  Oj dawno mnie tu nie było!!!!
  Ale sie człowiek starzeje. Duda, Trzaskowski, Hołownia, Kosiniak-Kamysz, Bosak, Biedroń. Wszyscy poważni kandydaci na prezydenta RP są młodsi ode mnie. Szkoda że paru z nich to podwykonawcy starego betonu partyjnego.

 5. Najglupsza na świecie opozycja robi kolejny głupi ruch. Będą się bić . No więc na 100% Duda wygra . Polsce potrzeba współpracy a nie wojny

  https://wiadomosci.wp.pl/rafal-trzaskowski-zapowiada-ze-bedzie-sie-bil-polacy-dostana-brudna-kampanie-wyborcza-6511521294755969a

 6. chciałbym wywiesić baner marszałek Kidawy ,gdzie się zgłosić, wZalasowej są ?

  1. A no właśnie. Patrząc z punktu widzenia kosztów finansowych to będziemy teraz mieć: drukowanie kart do głosowania od nowa oraz produkcję billboardów z nowym kandydatem PO. Wniosek: PO podwaja koszty wyborów w tych dwóch aspektach.
   Ciekawi mnie czy media ogólnopolskie opozycyjne wobec rządzących podejmą ten temat, bo jak dotąd dość duża krytyka Sasina za karty, które z powodzeniem mogłyby być wykorzystane, gdyby nie podmianka kandydata.

   1. Słusznie i na dodatek koszty plakatów z kieszeni podatnika . A media o których wspomniano no za cholerę tego nie zauważą , nie i już bo taki u nich klimat zafajdany

   2. Prościej zmienić konstytucję, ogłosić Dudę panem i władcą i dać sobie spokuj z kartami.

    1. Eee. Mamy przecież doskonale działającą demokrację. Jeżeliby w sposób demokratyczny zrobić o czym piszesz to dlaczego nie … 😉

     1. Widzimy tę demokrację w radiowej trójce oraz podczas protestów. Cofamy się do lat 70-80….niestety. Widać komuna wróciła.

      1. Nie lubię robić porównań – dziś tak a kiedyś tak, ale zrobię wyjątek. Rok 2014.

       Tak sytuację ocenił muzyk:Problem nie dotyczy tylko Trójki, ale tego, że media publiczne są obsadzane na stanowiskach kierowniczych według klucza politycznego. W taki sposób tworzy się wewnętrzna autocenzura – twórczość jakiegokolwiek artysty, będącego w konflikcie z systemem ustrojowym, jest blokowana, a sam taki twórca sekowany przez te media.

       https://www.terazmuzyka.pl/aktualnosci/czytaj/_Nie_-dla-Pawla-Kukiza-w-Radiowej-Trojce.html?sort=plusy

       • Anonim on 17 maja 2020 at 14:18

       Przecież to byli chuligani a nie legalnie protestujący. W takiej Francji siniaki przez długie tygodnie by leczyli i finansowe kary grube płacili.

   3. Panie Adamie,
    Takie narzędzia daje opozycji tzw. demokracja i oni korzystają z nich. Gdyby sytuacja była odwrotna PIS również zrobił by to samo. Jedni warci drugich. Czas na zmiany. Tylko kto? Myślał Pan o powrocie do PSL? A może Hołownia?

    1. Nie mam już zamiaru korzystać z żadnych propozycji politycznych. To co proponuje PiS (zwłaszcza aspekt ideologiczny oraz inne aspekty) jest dobre i trzeba to wspierać. PSL? To smutne, ale nie mają pomysłu, jak i intelektualnego zaplecza nawet na bycie opozycją z prawdziwego zdarzenia. Hołownia? Możliwe, że uzyska drugi wynik w porywach druga tura i stworzy wokół tego partię. Czas na zmiany? Za jakieś minimum trzy lata może się coś narodzi sensownego.

     1. Czas na zmiany. PO czy PIS to już historia. Czas postawić na nowe, młode pokolenie. Pokolenie, które nie będzie walczyło o stołki (wszystkie + to kupowanie stołków) ale zacznie myśleć o przyszłości nas wszystkich. Podwyższenie wieku emerytalnego jest nieuniknione, emigracja (w tym uchodźcy) tylko wzmocni naszą gospodarkę itd. PIS i PO musi zniknąć ze sceny politycznej. Koniec z podziałami. Mamy piękny czas wolności i nie potrafimy wyciągnąć wniosków z historii. Podziały, i to nie tylko na scenie politycznej. Te podziały przenoszą się na grunt rodzinny, sąsiedzki itd. Proszę popatrzeć na “grunt” gminny (może to Pana coraz mniej interesuje bo Pan w “wielkim” mieście teraz”) ale podziały nie prowadzą do budowania tylko do rzucania sobie kłód pod nogi.

      1. Z tego co wiem to w PiS i za PiS sporo młodych ludzi. Polecam też zapoznać się z analizą elektoratu PiS. Co prawda już tutaj na blogu ją umieściłem, ale …

       Gdy idzie o podziały to zawsze były. Dziś jakby głośniejsze, bo niektórzy mają odczucie, że coś tracą. Za przeproszeniem to krótko wzrokowcy.

       https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,161770,22850721,poznajcie-wyborcow-pis-cenia-demokracje-maja-udane-zycie.html?fbclid=IwAR22GF-c0ySULQ3_XI3wAMib40VgxnhomjDztBpzC3deG-nujwE1kCyDD5s

   4. zmieniają na gwałt

  1. 🙂 🙂 🙂

 7. I tego się trzymajmy

 8. Na TVN24 dziś mają wybory choć jednocześnie szukają winnych za ich brak. 🙂 To podpowiem, kto winny. Gowin i opozycja, której ten pierwszy zapodał kroplówkę. To taka ocena na dziś, bo dynamika duża. Zaś TVN24 ogłupia oglądających …

  1. Amoże zapobiegł katastrofie wizerunkowej wygranej Dudy , zapobiegł protestom powyborczych

   1. W pewnym sensie Prezes Porozumienia zapobiegł. Jednak warto zauważyć, że Senat swoim strajkiem włoskim, że już tak to nazwę, zrobił co zrobił. Stwierdzam tylko, jaki powinien być przekaz w mediach, by był zgodny z rzeczywistością. Ocena ostateczna działań Prezesa Gowina nie jest dziś taka jednoznaczna (zły czy dobry ruch). Potrzebny czas. Dlatego też napisałem “To taka ocena na dziś, bo dynamika duża.”

    Udanego dnia i tygodnia. 🙂

    1. Wybory przeprowadzone w tej formie i tak przygotowane byłyby katastrofą. Roszczenia przegranych uzasadnione, potem powtórka itd. Niestety ale te wybory korespondencyjne były przygotowywane na kolanie i nic dobrego by nie przyniosły. To by była kompromitacja. Teraz jest czas na przygotowanie i aby ten czas nie został zmarnowany.

     1. Senat miał czas na poprawę przepisów, ale wolał strajk włoski. Przyczyna? Liczy opozycja że z czasem Duda będzie tracił. Przelicza się

       • J 23 on 11 maja 2020 at 10:38

       Opozycji służą tacy ludzie jak np. szaman z UJ. Bo ja inaczej go nazwać

       https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wybory-prezydenckie-2020-uchwala-pkw-skrytykowana/kpzpdhj

    2. Wszyscy doskonale wiedzą, że każdy kolejny tydzień to spadek poparcia dla pis, stąd takiej gorączki wyborczej dostali.

  1. Doskonała analiza aktualnej sytuacji.

   1. I zapewne podoba Ci się to co wyprawia opozycja.

   2. Opozycja jest do dupy, gdyby było inaczej nie pozwoliłaby niszczyć Polski takiemu szaleńcowi.

    1. Jakiś przykład niszczenia?

     1. Poczytaj wyżej, czytaj tyle razy aż zrozumiesz.

  1. Jak jesteś taki ciekawy to zgłoś wniosek formalny do gminy. Wszyscy patrzą na Niewiadomskiego. A tu jakaś cisza obiecywał, obiecywał…….

   1. Niewiadomski milczy, ucichł jak jego właściciel stracił posadę. Mógłby opisać jak to ze starostą było.

  2. Oj tam tylu urzędników tu ciągle siedzi, że mógłby który anonimowo coś skrobnąć i nie byłoby piasku w trybach.

   1. Urzędnicy się boją i siedzą cichutko. Z domowych czeluści śledzą forum bo zapewne w miejscu pracy strona jest zablokowana. A tak na marginesie ciekawe jakie odpowiedzi uzyskał niejaki Niewiadomski?

 9. Coś nie mogą się odzwyczaić od kolonizacyjnych praktyk i przyzwyczajeń. Ot, taka to i wolność, równość, braterstwo. Dla nich to chyba jedynie slogany …

  https://nczas.com/2020/05/06/wegrzy-mowia-gdzie-zachod-ma-tak-naprawde-ich-kraj-i-polske-w-europie-zachodniej-nikogo-nie-interesuje-czy-wegrzy-i-polacy-dobrze-sie-czuja-we-wlasnych-krajach/?fbclid=IwAR1nfyj0yIcY5EU0M0LFedRMTBP176xcMB95bsYhjE0i1wa7wQ767Kdk4OE

 10. oPOzycjo

  • To nie jest fejk on 2 maja 2020 at 16:28
  • Odpowiedz

  To prawda

 11. Ciekawa analiza Centrum Analiz Klubu Jagielońskiego.
  Można by tu jeszcze rozważyć scenariusz – rozwiązanie przez rządzących Parlamentu. Opcja va banque a dla opozycji szach.

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wybory-prezydenckie-2020-trzy-scenariusze-wyborcze/kpn10pp?fbclid=IwAR1n3lWGs5BN2MQysFepwHu144Q72OjR9YTeuAukUNzdmevKUMnUdaWfwqs

 12. Władysław Kosiniak-Kamysz moim prezydentem.

  1. A Jarosław wysłał Jarosława na zwiad i PO PSL jak te muchy na lepie się trzepoczą . A Błońska kandydatka zapowiedziała że nie zagłosuje. Kabarety mają się od kogo uczyć

   1. Gowin dał energię Platformie i szaleją teraz niszczyciele Polski

    • Wybory miss on 29 kwietnia 2020 at 10:26
    • Odpowiedz

    Miss

  2. A cóż ten pesolowiec uczynił dla naszego kraju, tyle co nowa gwiazda w naszej gminie felcyk, tylko krytykuje a nie ma żadnej mozliwości pomocy moze by dyrektor chociaż jeden fakultet przekazała by sredniemu moze by sie mial czym pochwalic jaki wykształcony. mozna chodzić po placu targowym sałatki kupowac wszyscy widza gdzie jesteś niwiadomski

    • Totalni on 28 kwietnia 2020 at 22:07
    • Odpowiedz

    Krytykują to dwie panie z klubu jedność pod przewodnictwem prominentnego działacza PO niejakiego bernardyna który ciągnie za sznurki. Szkoda tylko ze kandydatka tych państwa na prezydenta niejaka kidała ma 4 procent w sondażach już ja nawet bosak przegonił a Jakubiak już bardzo blisko 😂😂😂

    1. kibicuję pisowi jeszcze mimo naszego pryncypała ,rzeszy jego urzędników i inżyniera emotikonii totalnej ,stosowanej .Ale wszystko ma swoje granice

    2. Nie no, pewnie, lepiej na upośledzonego “Adriana” Dudę głosować. Statysta z niego doskonały.

   1. Tzw. klasę polityczną mamy, jaką mamy. Prezes PSL raczej najsilniejszy (aspekt poparcia elektoratu) kandydat z wszystkich konkurentów PAD. Jego partia głosowała za 500 plus a wcześniej było tzw. Kosiniakowe. I co ciekawe, i mało kto o tym wie najczęściej z wszystkich ugrupowań głosowali za ustawami PiS. Od bardzo dawna uważam, że jeśli już to opcja PSL powinna być najważniejszą siłą opozycyjną a z czasem może i rządzącą, bo tak działa zdrowa demokracja czyli naprzemiennie rządzący są odsuwani przez opcje, które zgłaszają rozsądne i konstruktywne rozwiązania a nie totalnie i destruktywnie walczą z obozem władzy. To tyle teorii a praktyka jest, jaka jest.

    1. Powiedział Zieliński to na pewno tak jest bu ha ha !!!

   2. A kto kupuje? Nowa dyrektor? W czasie pracy? Ale numer jak cegły

    1. w asyście policji i sołtyski , Olszówka na to by sobie nie pozwolił , dyrektor to poważna funkcja , a nie latanie po placu targowym za ludzkie podatki

  3. W którym szpitalu dyżuruje p. dr. Kosiniak ?

 13. Ważą się losy wyborów w maju. Wniosek: Demokracja działa a nie jak twierdzą niektórzy, że w Polsce dyktatura.

  1. Jest dyktat, ale chorej opozycji. Chorej z powodu utraty władzy . Mieliby silnego kandydata to wybory by się odbyły w sposób tradycyjny taki sam jak wczoraj w kilkudziesięciu gminach w kraju.

   1. Nawiązując do wypowiedzi Anonim 27 kwietnia 2020. 17:51

    Też uważam, że gdyby opozycja miała silnych kandydatów to tematu wyborów w maju by nie było. Po prostu by się odbyły. To raz, a dwa. Gdybyśmy mieli poważną opozycję to również tematu przesuwania wyborów by nie było tylko praca nad sprawnym ich przeprowadzeniem. I trudno zrozumieć dlaczego wybory w czasie ogłoszonej pandemii w wielu krajach (ogłoszonej, bo kto wie czy ona w ogóle jest (coraz więcej głosów i opinii poważnych ludzi i środowisk wskazuje na to, że to mega ściema i mega manipulacja)) dla niektórych osób są mniej ważne niż np. pójście do sklepu. Są równie ważne a może nawet i ważniejsze.

    1. po prostu sie ogarnij Panie Zielinski troche lat na karku na madrosci za nic Kiedys PSL teraz za PiS da sie powiesic SZKODA GADAC

     1. A tak może bardziej względem tego co w komentarzu by napisać się dało? Proponuje wygumkować podpis AZ i bez uprzedzeń względem autora odnieś się do zagadnienia czy to do problemu opozycji czy koronawirusa. Bo jak dla mnie bardzo trafiony ten komentarz.

 14. Dziś głosowania. Metoda tradycyjna choć z utrudnieniami. Ciekawe jaka będzie frekwencja.

  “Z opublikowanych na internetowej stronie Państwowej Komisji Wyborczej informacji wynika, że w najbliższą niedzielę, 26 kwietnia, w ponad dwudziestu gminach Polski mają odbyć się różnego rodzaju wybory uzupełniające do organów samorządu terytorialnego.

  Do urn, celem wskazania nowych radnych, mają udać się mieszkańcy gmin: Toszek, Giby, Magnuszew, Filipów, Zwoleń, Legnickie Pole, Żagań, Stromiec, Ciechocinek, Bartoszyce, Siepraw, Niedźwiedź, Krościenko nad Dunajcem, Bobowo, Terespol, Kostrzyn, Nowa Dęba, Józefów, Markuszów, Gołańcz, Medyka, Sędziejewice oraz Aleksandrów.”

  https://www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/wybory-burmistrzow-musza-odbyc-sie-26-kwietnia-choc-komisarze-zawieszaja-zaplanowane-referenda,173970.html

  1. No to wzrośnie na potęgę ilość zarażonych . Czy ktos jeszcze wierzy w tego wirusa??????

   1. O joj

 15. 🙂

  1. A jeśli wierzyć tym co ludzie, chociażby po naszej gminie, mówią, to jednak wolą Kamysza niż statystę Dudę.

   1. Bardzo dobrze i tak będzie że w drugiej turze Władysław przejmie korone.

    1. W tych wyborach raczej mało prawdopodobne. Natomiast w następnych wygrać by musiał z Panem Patrykiem

  • Gdzie jest TVN? on 20 kwietnia 2020 at 18:31
  • Odpowiedz

  Gdzie jest TVN? Jarosława wyjście na cmentarz ze 3 dni omawiali 🙂

  https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-lech-walesa-przylapany-w-kosciele-na-zlamaniu-zakazu-6501897228970113a

   • 🇵🇱🇵🇱🇵🇱 on 20 kwietnia 2020 at 21:00
   • Odpowiedz

   Jarek 🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱 pozdrawia TVN24

  1. Nie oglądam telewizji. Żadnej. Jednak po ostatnich info w necie, postanowiałem zerknąc o co chodzi z tą TVP i TVN. I tak szczerze, z obiektywnego punktu widzenia,osoby, która nie sympatyzuje z żadną stacją ani żadną partią, to jednak TVP większą szkodę ludziom wyrządza. Niestety deziformacja i nienawiść w TVP wszechobecne. a TVN to poprostu cieńkie bolki. Ale dzieki temu po raz kolejny upewniłem się w przekonaniu, że dobrze nie oglądać tv.

   1. Mam podobnie ,zerknąłem na niebo i o astronomii wiem wszystko .Zdolny człowiek nie potrzebuje wiele żeby mieć zdanie .

    1. zdolny to ten, który wykonuje umiejętnie czynności,
     myślący to ten, który ma własne zdanie.
     wysatrczy zerknąć do encyklopedii jeżeli brak wiedzy o raczej podstawowych pojęciach.

     1. Jestem “cieńki” Bolek bo nie rozumiem co miałeś na myśli. Dobranoc

  • Można? Można on 19 kwietnia 2020 at 15:46
  • Odpowiedz

  Jest kraj, gdzie opozycje mają spoko . Pozostaje pozazdrościć.

  Opozycyjni politycy aktywnie wspierają rząd w czasie epidemii, co budzi wielką zazdrość w sąsiedniej Hiszpanii i we Włoszech

  https://wiadomosci.onet.pl/politico/koronawirus-na-swiecie-portugalia-10-razy-mniej-zarazonych-niz-hiszpania/l27675x

  • Zieleń on 19 kwietnia 2020 at 09:30
  • Odpowiedz

  Spoko wywiad. Koniec PO za rogiem. PSL stanie się opozycją nr jeden.

  https://www.dorzeczy.pl/kraj/137031/jeden-z-liderow-psl-po-chce-bojkotowac-wybory-a-czym-jest-po.html

   • PSL na lidera on 19 kwietnia 2020 at 18:42
   • Odpowiedz

   I bardzo dobrze. Przynajmniej nie są totalni jak PO. I też najczęściej z wszystkich w sejmie głosują tak jak PiS .

 16. Plan Wicepremiera Gowina na wybory. Hm?
  Wielu się podoba. A niechby podczas tych dwóch lat opracowywano metodę głosowania przez Internet.

  1. O wyborach korespondencyjnych wszyscy wiedzą ,teraz ważne żeby zachęcić pocztowców bo jeszcze zastrajkują a przypadła im ważna rola w tym aby pokonywać czerwono niemiecką zarazę.

    • ........................ on 18 kwietnia 2020 at 17:36
    • Odpowiedz

    Z tego co się słyszy będą mogli sporo zarobić podczas dostarczania pakietów wyborczych mieszkańcom.

 17. Rekomendacja ministra zdrowia w sprawie wyborów: metoda tradycyjna, jako bezpieczna dopiero za dwa lata. Ciekawe czy w innych krajach podobnie rekomendować będą? 😉 No i czy wzorem Polski inne kraje/narody będą głosować korespondencyjnie (rekomendacja ministra zdrowia)? A może będą zmieniać przepisy swych Konstytucji? 😉

 18. http://ryglice.pl/news/informacja-o-dodatkowych-losowaniach.html
  nie ma chętnych bo i po co

  1. Patrzyliście na “Wlencej informacji”
   Co na to “Totalni”

    • Totalni on 14 kwietnia 2020 at 18:09
    • Odpowiedz

    No następny wykwalifikowany urzędnik 😂

    1. ŚREDNI nic lepszy. Pamiętamy chyba jego ulotki z kampanii. Ojczyzna z małej litery i inne braki.

  • Pandemia on 13 kwietnia 2020 at 21:44
  • Odpowiedz

  ….

 19. …….

 20. Paweł nie denerwuj się tak tylko razem z taotanym poczytajcie co to jest pandemia bo ośmieszacie się i urząd Burmistrza Ryglic. Miało być orędzie do mieszkańców gminy a wyszło, jak przy piwku “Pod daszkiem” a przecież gmina zatrudnia ludzi od pijaru. Czyżby to oni tak doradzali?

   • Totalni on 13 kwietnia 2020 at 12:05
   • Odpowiedz

   To jakich gmina ludzi zatrudnia już pokazała pani urzędniczka w komentarzach na stronie urzędu prosiłem niewiadomskiego o opinie ale nie wypowiedział się. Może dlatego ze ta kasta urzędnicza cała zatrudniona była przez bernardyna. No co wam zostało biedaki chude lata i zostaliście sprowadzeni do pisania na tym blogu 😀 pozdrawiam cała gminna platformę ps. Coś kidała słabo w sondach wypada .

   1. Ale przecież burmistrz jak ryba w wodzie wśród tego towarzystwa się czuje, to o co chodzi ? Sam się określił trzymając tych ludzi.

   2. Rozmyślałem trochę nad tym co nam się tu panowie “totalni” starają przekazać między wierszami i doszedłem do przekonania, że teraz nastanie era otaczania się urzędnikami z poza gminy i już rozpoczęło się uzasadnianie takich decyzji. Widać, że po rozbracie z gminnym PiS za cenę stanowisk w urzędzie burmistrz szuka poparcia po za gminą. Ciekaw jestem kto wskoczy na wakaty w urzędzie i jak wielce merytoryczne będą to zmiany. Choć jeszcze tego nie ogłoszono mimo, że powinno już być, na stołek w gminie Ryglice wskoczy osoba blisko związana z radną powiatową z Tuchowa a na “rynku kuluarowym” oferowane są jeszcze inne stołki w gminie.

     • Totalni on 13 kwietnia 2020 at 12:33
     • Odpowiedz

     Pierwszy raz pana prognozy się sprawdziły wygrała pani od radnej z tuchowa 😂 było opublikowane przez chwile szkoda za pan nie przeczytał

     1. Skoro było czemu zniknęło? Możesz to jakoś logicznie wyjaśnić?

       • Totalni on 13 kwietnia 2020 at 12:44

       Nie mam pojęcia. Odwiedzajac któregoś dnia stronę urzędu widziałem . Widocznie jesteś gorszym obserwatorem 😀

      1. Musisz pan wiedzieć panie “totalni” że strona BIP to specyficzna strona na której udostępniane są nie tylko informacje, ale również o czym nie wiesz rejestrowane są wszelkie zmiany dokonywane w opublikowanych treściach w szczegółowości: data, czas, oraz osoba dokonująca zmian. Gdyby pan to wiedział to nie mitomanił by pan na ten temat. Drogi panie, w ogłoszeniu o naborze nie było dokonywanych żadnych zmian od czasu ogłoszenia o czym świadczy metryczka ogłoszenia https://bip.malopolska.pl/umryglice,a,1740185,nabor-na-stanowisko-ds-oswiaty-plac-i-kadr.html Kłamstwo ma krótkie nogo panie “Totalni”

       • Totalni on 13 kwietnia 2020 at 13:07

       No widzisz pan jaki pan mądry 😂😂😂

       • czyżby on 13 kwietnia 2020 at 13:31

       burmistrz wysłał tu krętacza do przekazywania kłamstw

       • Anonim on 13 kwietnia 2020 at 13:46

       No to żeś się ośmieszył i ośmieszyłeś też burmistrza ale chyba jest tak że burmistrz ośmiesza się sam. Brawo panie Niewiadomski tak trzeba, trzeba pokazywać ludziom kłamstwo i punktować tych niby fachowców. Świetny ruch z tym BIP-em bo mało kto o tym wie jak widać burmistrz nie.

       • Anonim on 14 kwietnia 2020 at 13:06

       Skoro strona BIP to taka “specyficzna strona” to czemu nie jest odnotowana podmiana informacji o wynikach naboru ?? w pierwszej wersji było stanowsko kierownik, teraz jest już dyrektor. Na szczęście są screeny z tej podmianki. Może jakieś wyjaśnienie od urzędu sie by należało.

       • Anonim on 14 kwietnia 2020 at 13:07

       Chodzi oczywiście o nabór na stanowisko po Władku

    1. Myślę że Niewiadomski najwyższy czas pokazać prawdę kto został na stanowisku do spraw oświaty. Niewygodnie bo następna z ryglic z tuchowskiej wszyscy wiedza tylko nikt nie ma odwagi napisać tylko piszą głupoty o jakieś z Tuchowa żeby zamydlić oczy. O jednym konkursie się pisze wszystko począwszy od wysokości pensji publikuje się w ciągu godziny a jak coś nie wygodne bo to nasza to dabu to cisza. taka u nas demokracja, szkoda tylko że przez augustyna gierki tylko gmina idzie na dno.

     1. szczerze to nie wiem kto został? napisz bom ciekawy

     2. Ja nie będę wyręczał urzędu ogłaszając wynik konkursu bo to sprawa i rola urzędu więc nie będę twórcą fake newsu bo z tą władzą nigdy nic nie wiadomo na pewno. W pełni podzielam zdanie, że gierki jakie uprawia pan Augustyn gminie się nie przysłużą.

       • Totalni on 13 kwietnia 2020 at 17:39

       Konkurs wygrały 3 osoby z poza terenu gminy. Każda z nich będzie pracować 1,5 dnia w tygodniu i po pół dnia wymiennie w miesiącu . Wszystkie to kobiety od pani radnej z tuchowa 😀

       • Anonim on 13 kwietnia 2020 at 21:22

       po wypowiedzi Totalni już wiadomo, kto pisał o radnej z Tuchowa i wiadomo, ze to osoby z naszej gminy. Czekamy na oświadczenie gminy.

       • anonim on 13 kwietnia 2020 at 21:34

       Panie ślubować będą wierność standardom burmistrza. Ślicznie.

       • Anonim on 13 kwietnia 2020 at 21:35

       Niestety Niewiadomski trzeba mieć jaja żeby punktować to co nie wygodne, napisz o udostępnienie informacji publicznej. Może gmina płacić za wykształcenie a później otrzymywać stołki. Odwagi.

  • Ha ha ha ha ha Bła ha ha ha on 13 kwietnia 2020 at 10:53
  • Odpowiedz

  Kto mu pisze te teksty? Janusz Siemek? To jest przecież żenada żeby burmistrz tak się wypowiadał. Żeby się w taki sposób promować trzeba umieć mówić, a jak się nie umie to się lepiej nie wypowiadać. Mi się wydaje, że wy w tej gminie to już jesteście wszyscy zarażeni tą “straszną pandemią” która rozprzestrzenia się przez facebooka. Ja jakoś tych działań gminy nie widzę a okna mi na nią wychodzą. Takie gadanie to kpina z ludzi.

  1. Wykształcenie się zdobywa min po to żeby powiększać zasób słów ,móc się dzięki temu precyzyjnie i logicznie wyrażać .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)