Przed wyborami do PE


Warto przeczytać!

Pomiędzy paniką, a mobilizacją. Polska nie zginie, gdy PiS przegra wybory!

Znam na pamięć wszystkie schematy „polemiczne”, jakimi ludzie się posługują w Internecie i nie muszę wysilać wyobraźni, aby zobaczyć i usłyszeć falę oburzenia połączoną z zarzutami agenturalnymi. Jątrzę, kombinuję, dostarczam paliwa i tak dalej. Nic z tych rzeczy, myślę i dzielę się myślami. Swego czasu „prawicowa blogerka” dbając o swój złoty interes polegający na szkoleniu tych, którzy szkolą, wypisywała podobne rzeczy, że nie jest przygotowana na zwycięstwo PiS i trochę żal jej Komorowskiego, bo upadnie wiele fajnych projektów.

Podobieństwa i skojarzenia przekleństwem narodów, dlatego proszę, jak zwykle zresztą, o rozwagę i uważne przeczytanie tekstu, który w mojej ocenie jest tekstem bardzo potrzebnym. Prawica ma niesłychane inklinacje do katastroficznych wizji i bardzo często zachowuje się jak „piknikowy” kibic. Gdy idzie to jest fantastycznie, Polska mistrzem świata i tak dalej, gdy tylko coś pójdzie nie tak, to zaraz mecz jest ustawiony i znów wszystko przegramy. Taka strategia nie sprawdza się ani w sporcie, ani w polityce. Napisałem wiele felietonów sprowadzających panikarzy na ziemię, tak też było przy okazji „przegranych” wyborów samorządowych, spektakularnie przez PiS wygranych. Tezą główną tamtych tekstów była stara jak świat reguła, po prostu nie da się non stop wygrywać i w każdej, choćby wybitnie poprowadzonej strategii, zawsze zdarzy się potknięcie, czy nawet przegrana bitwa.

Dlatego też kompletnie się nie zgadzam z tymi wszystkim histeriami głoszącymi, że jak PiS przegra wybory, to będzie koniec Polski. Z szacunku dla Polski takich bzdur nie warto powielać, Polska przeżyła po tysiąckroć gorsze klęski i całe okresy tragedii, to i porażki PiS nie odczuje w żaden sposób. Nie skończy się Polska i nie skończy się PiS, które jest tylko i wyłącznie pewnym punktem odniesienia i symbolem walki pomiędzy partią polską i antypolską, bo nie ma żadnej wojny „polsko-polskiej”, jest wojna Polaków z wrogami Polski. Stawianie spraw na ostrzu noża ma swoje zalety, walka o życie to teoretycznie najsilniejsza motywacja z możliwych, ale jakoś tak się składa, że wszystkie mecze ostatniej szansy zawsze przegrywaliśmy i to z przytupem. Powód nieustannie jest taki sam, walka o życie nie tylko mobilizuje, ale i paraliżuje.

Źródło: https://www.kontrowersje.net/pomi_dzy_panik_a_mobilizacj_polska_nie_zginie_gdy_pis_przegra_wybory?fbclid=IwAR26uBggHFP-Xek20eK6gdeAB5njxFZcuOezYx0SdVGy1m_jJovjsbpcxhw

az

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/przed-wyborami-do-pe/

292 Komentarze

Skip to comment form

  • https://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/sondaz-dla-newsweeka-wielkie-tapniecie-poparcia-dla-pis-to-efekt-filmu-sekielskiego/n40ep2qha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha on 17 maja 2019 at 20:34
  • Odpowiedz

  https://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/sondaz-dla-newsweeka-wielkie-tapniecie-poparcia-dla-pis-to-efekt-filmu-sekielskiego/n40ep2q

  1. Ha ha ha ha. Faktycznie śmiech pozostaje.

   Rządzący powinni wprowadzić zakaz publikacji sondaży minimum miesiąc przed wyborami, bo wybory i kampania to poważna sprawa a nie kabaret jakiś.

   1. Albo chociaż żeby obowiązywały jednolite metody przeprowadzania badań. A nie manipulowanie opinią publiczną

  • Odliczanie do wyborów on 14 maja 2019 at 08:59
  • Odpowiedz

  Według najnowszego sondażu przed wyborami do Parlamentu Europejskiego PiS może liczyć na poparcie 39,1 proc. Polaków. Ze sporą stratą za rządzącą partią znajduje się Koalicja Europejska, na którą swój głos chce oddać 34 proc. respondentów. Badanie na zlecenie “Rzeczpospolitej” przeprowadził IBRiS.

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wybory-do-parlamentu-europejskiego-sondaz-pis-z-wyrazna-przewaga-nad-ke/0hwvg3y

  • Kukiz do Biedronia on 14 maja 2019 at 03:34
  • Odpowiedz

  “Dla mnie może Pan chodzić z ping-pongiem w ustach i wyćwiekowanej obroży z tabunem podobnych Panu kolegów- Pańska sprawa i nic mi do tego. Ale wara od mojej wiary. Wara od symboli, które dla mnie są ważne”

  https://www.wsensie.pl/polska/32526-ostre-slowa-kukiza-do-biedronia-wara-od-mojej-wiary-wara-od-symboli-ktore-dla-mnie-sa-wazne?fbclid=IwAR3kxIerYEwOK5Qq07jUWJuK_Hepx5FJk-qNoTcf2VGsNf6hTYpWPYYKYEU

 1. Abstrahując od wagi czynów zarówno w sądownictwie jaki i instytucjonalnym kościele zabrakło mechanizmu samooczyszczania się. Efekty tego są jakie są.

  1. Czy Twoja partia i naczelnik Państwa są w stanie przeorać złogi 3 RP skoro nawet nie potraficie lokalnej proatej sprawy z wykształceniem wyjaśnić ?

   1. Z tego co widzę wyjaśnianie sprawy lokalnej trwa.

    Co się tyczy wątku pierwszego to oczywiście, że przeorzemy. Warunek wygrane wybory na jesieni i najlepiej większość konstytucyjna. Wybory za dwa tygodnie też są ważne.

 2. O

 3. Dręczy

 4. Schetyna KE nalatuje na PiS o pedofilię a w 2016 roku PO, `N, PSL wstrzymali się podczas głosowania w sejmie za rejestrem pedofili. Jak tak można?

  1. Atak totalnych w czasie kampanii. Nic nowego

  • !!!!! trzeba on 12 maja 2019 at 07:51
  • Odpowiedz

  1. Mocne !!!!!!!!!

  2. O. Leon Knabit OSB
   3 godz. ·

   Obejrzałem prawie cały film Pana Sekielskiego, ale będę musiał go obejrzeć jeszcze raz. Jedna z refleksji jest taka. Ten film trzeba pokazać wszystkim kandydatom do stanu duchownego. “Popatrz na starego księdza, któremu w młodości ‘jakoś tak wyszło’. Może wyspowiadał się, pokutę odprawił, nawet zapomniał i żył przez parędziesiąt lat cnotliwie. A jednak przyszedł czas na pytanie uosobione w dawnej ofierze: Dlaczego to zrobiłeś? I bezradność staruszka: To co ja teraz mam robić? Oby się zreflektowali i by się na nich zło skończyło…”
   A do Pana Sekielskiego mam pytanie. Czy rzeczywiście zależy Panu na dobru dzieci w Polsce. Czy chce Pan walczyć z pedofilią i czy ten film to jest początek i zapowiedź prawdziwej ofensywy? Podtrzymuje swoje zdanie, że jeden taki grzech księdza to jest skandal, który powinien spowodować natychmiastowe usunięcie z kapłaństwa. Ale – ograniczam się tylko do spraw sądowych – to tylko 3% pedofilii w Polsce. Czy dziennikarska kwerenda sięgnie do pozostałych 97%? Czy będą filmy o zwyrodniałych tatusiach, braciach, dziadkach i wujkach, o matkach, które wiedząc bagatelizowały sprawę dramatu swoich córek? O tych 97% z rozmaitych stanów i zawodów? Czy to będzie ukazane, ocenione należycie, by zmierzało do wyplenienia zła? Czekamy… Bo jeśli w tym potrzebnym filmie chodzi tylko o “dołożenie czarnym”, Panie Reżyserze, traci Pan wiarygodność. Czekamy, na bolesne, ale owocne ukazanie problemu pedofilii w całej Polsce dla dobra DZIECI PRZEDE WSZYSTKIM…
   O. LEON Knabit OSB, patron Samorządowego Przedszkola Nr 133 w Krakowie-Tyńcu

   1. http://grzegorzkramer.pl/nie-ojcze-leonie/?fbclid=IwAR3Avb51m0p0SIu8ZsgPPwRst7K8WzGJZfGwUte8hCrsfmrLMcWaEu4LHjU

    Nie Ojcze Leonie!
    13 maja 2019

    Nie Ojcze Leonie!
    Od jakiegoś czasu kompletnie nie rozumiem Ojca wystąpień medialnych. Jednak zawsze wtedy mówię: to ojca zdanie, ma ojciec do tego prawo. Ja i wielu, kiedyś w Ojca wpatrzonych, wybieraliśmy milczenie (raz tylko pozwoliłem sobie na publiczny komentarz). Jednak dziś nie chcę i nie mogę milczeć. Wypowiedział się ojciec na temat filmu Sekielskiego, napisał ojciec wstęp do postu, w którym niby wyraża ojciec zrozumienie, jednak dalej jest już coraz gorzej.

    Tak ojcze Leonie, jeden upadek, który nie jest jakimś kłamstewkiem, czy nawet grzechem przeciw ślubom, ale zbrodnią na dziecku, jest powodem do usunięcia księdza ze stanu kapłaństwa. Na ołtarzu kapłaństwa nigdy nie może – jako ofiara – zostać położone życie i dobro dziecka. Tak Ojcze Leonie, ten potworny grzech i zbrodnia, w porządku ludzkim, musi być mocno napiętnowana. Na szczęście tu się zgadzamy.

    Jednak proszę, by Ojciec przestał szastać procentami, proszę by Ojciec przestał bronić pedofilów w sutannach, mówiąc: inni mają problem większy od naszego. Nie mają większego, bo nie o liczby tu chodzi, ale o cyniczne zło, ci oni, z Bogiem na ustach nie niszczą dzieci. A ojca post jest broniący tych, którzy wykorzystując Boga, zniszczyli ludziom nie tylko dzieciństwo, ale całe życie.

    Film Sekielskiego nie dowala czarnym, może poza tym, że pokazuje prawdę o tym, że wśród nas są wilki w owczej skórze. Jeśli pokazanie takiej brutalnej prawdy nazywa ojciec dowaleniem, to tak – Sekielski nam dowalił, ale dowalił prawdą o tym, że zamiast życie chronić, to cynicznie, niektórzy z nas je zniszczyli.

    Nie będę się już powoływał na Franciszka, który prosił dziennikarzy o ujawnianie tego zła, ale może choć głos polskich biskupów, którzy pod wpływam tego dokumentu przepraszają i proszą o wybaczenie, pomoże ojcu zrozumieć, jak źle ojciec broni ludzi zło czyniących, atakując posłańca, który pokazał w świetle dziennym zło ciemności.

    Ojcze Leonie, nie wiem jak ojciec w takim wpisie może jeszcze powoływać się na bycie patronem przedszkola. To brzmi jak cyniczne śmianie się w twarz ofiarom, którym Tomasz Sekielski dał głos.

    Nie Ojcze Leonie, tak nie można mówić, tak nie można nawet myśleć. W przeciwnym razie staje się po stronie morderców…

    • pan. szklanka on 14 maja 2019 at 06:48
    • Odpowiedz

    Przenoszenie murarzy podejrzanych o gwałty na dzieciach na kolejne budowy jest powszechną praktyką.
    Uważam, że dwie godziny murarstwa w tygodniu w publicznych szkołach i przedszkolach, to jednak przesada, szczególnie że murarze rzadko kiedy wykazują się przygotowaniem pedagogicznym.
    Nie wiem też, dlaczego akurat murarzom reszta podatników musi zrzucać się na składki ZUS?

    • pan.szklanka on 14 maja 2019 at 06:51
    • Odpowiedz

    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24778743,wiadomosci-tvp-o-filmie-braci-sekielskich-najwiecej-pedofilow.html#a=167&c=159&t=5&g=a&s=BoxNewsLink

    materiale przytoczono statystyki, które miały wskazywać, że problem pedofilii w Kościele jest zjawiskiem niewielkim.

    Jak wynika ze statystyk Ministerstwa Sprawiedliwości, wśród osób skazanych za pedofilię jest zaledwie kilku księży. Na blisko 1,5 tys. takich przestępców seksualnych, 900 nie posiada konkretnego zawodu, 70 wykonywało zawód murarza, 40 było pracownikami dorywczymi, 30 ślusarzami, 30 rolnikami, a 25 mechanikami samochodowymi

    – wyliczał Maciej Sawicki z “Wiadomości” TVP. “Stąd nie brak opinii, że przypisywanie patologii marginesu całej społeczności Kościoła jest po prostu kłamstwem” – dodał reporter programu.

    1. No cóż suche dane. Na Polsacie też je podali . Tylko TVN nie podaje bo wolą BIĆ PIANĘ i atakować Kościół.

     I żeby nie było . nie bronię tym wpisem księży pedofilów

  1. Boże chroń nas przed PO i spółką

 5. Klimacik

  • Niemce o 500 plus :)))) on 8 maja 2019 at 22:22
  • Odpowiedz

  Niemcom brakuje zbieraczy szparagów, bo…

  Znalezione w sieci

  Uwaga! Chcecie się pośmiać? Trzymajcie się, bo będzie gruuuuuubo.

  Na stronie internetowej regionalnego niemieckiego medium publicznego “Norddeutscher Rundfunk” dziennikarze lamentują, że w tym roku podczas zbiorów szparagów brakuje rąk do pracy. Do tej pory rolę pracowników sezonowych spełniali Rumuni i Polacy, jednak w stosunku do poprzednich lat naszych rodaków na zbiorach trzeba szukać ze świecą, bo jak twierdzą niemieccy dziennikarze, wszystkiemu winny… program 500+.

  “Być może to czynnik decydujący dla rodzica: po co mam opuszczać rodzinę na 3 miesiące i pracować na niemieckim polu” – zastanawiają się przedstawiciele niemieckiego MSZ na łamach serwisu.

  Tamtejsi rolnicy niemal płacząc proszą, aby poprawić obecną sytuację otwarciem rynku pracy dla pracowników pochodzących z Ukrainy i Białorusi. Przewodniczący związku szparagi z Beelitz, Juergen Jakobs w wywiadzie dla dziennika “Tageszeitung” mówi wprost, że brak rąk do pracy staje się coraz bardziej dokuczliwy, ponieważ nie pojawili się pracownicy, którzy zawsze przyjeżdżali, mając na myśli przede wszystkim Polaków.

  No tak, nasi drodzy zachodni sąsiedzi… Może najwyższa pora samemu zabrać się do pracy i skończyć odgrywać “Pana z zachodu”? Z drugiej strony, w ostatnim czasie pojawiło się tam wielu uchodźców z Bliskiego Wschodu. Czyżby im też nie chciało się pracować?

  1. Rasa panów ma problem

   • Liberał z Jonin II on 9 maja 2019 at 11:50
   • Odpowiedz

   Wszystko byłoby dobrze gdyby Polacy nie musieli kupować tych niemieckich produktów. Do tej pory to przynajmniej tam się zarabiało a tu się tam wyzbierane produkty za tam zarobione “ojro”, kupowało.
   PS
   Dzisiaj po zakupach z żoną okazało się że dorodne jabłka są dużo tańsze od starych półzgniłych (polskich) ziemniaków (2.60 zł za kilo) pietruszka kosztuje 16 zł (słownie szesnaście zł) za kilo a truskawki niewiadomego pochodzenia już kosztują poniżej 10 zł za kilo a młode “polskie” ziemniaczki uprawniane chyba w Hiszpanii kosztowały 3.20 zł za kilo. Wariacja cen podstawowych produktów nieuchronnie prowadzi do hiperinflacji. Więc niemieccy bauerzy mogą spać spokojnie. Gdy za 500 plus nakupimy se co najwyżej produktów na sałatkę jeżynową, znowu Polacy będą MUSIELI wrócić na niemieckie plantacje. A wystarczy samemu zasadzić, poplewić, zebrać i sprzedać bez pośredników na bazarze. Wtedy i chłop zarobi i mieszczuch tanio żołądek napełni.

 6. Chwalą go …

  1. tylko “elity” w stylu byłego łapią o co temu niemieckiemu feldfeblowi chodzi

   1. Niektórzy z Gminnego PO mają Tuska za ikonę i wybawiciela. Jak to mówią. Gdy Bóg chce kogoś pokarać to odbiera mu rozum.

    1. wiele tego rozumu do odbierania nie było , raczej teraz prawdziwą twarz poznajemy , elita 🙂

 7. wynik wyborów? Chyba jednak PiS wysoko …..

 8. Patrzajta zwolennicy Wiosny

  • Prawda oczywista on 4 maja 2019 at 16:10
  • Odpowiedz

  Jarosław Kaczyński: kto podnosi rękę na Kościół, ten podnosi rękę na Polskę

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/jaroslaw-kaczynski-kto-podnosi-reke-na-kosciol-ten-podnosi-reke-na-polske/sjwjkwl

   1. Do grobu tego nie zabierze. Zostanie i będzie służyło ludziom.

   • Liberał z Jonin II on 6 maja 2019 at 13:23
   • Odpowiedz

   Nikt nie podnosi ręki na kościół. Raczej nie akceptuje postawy reprezentujących kościół panów w sutannach. Bo takich biskupów każdy, nawet ateista, by szanował!

   https://wiadomosci.onet.pl/religia/aktualnosci/zdjecie-biskupa-spiacego-w-blocie-wywolalo-duze-poruszenie-w-sieci/64z2ypj

 9. Spodobał m się pomysł wrzucania przez Admina tematów do dyskusji.
  Na takie dane natknąłem się odnośnie węgla:

  Węgiel kupujemy głównie w Rosji. Choć są i dużo odleglejsze kierunki. Takie jak Kolumbia, Australia i Stany Zjednoczone.
  Z Rosji sprowadziliśmy w ubiegłym roku aż 13,5 mln ton. To aż dwie trzecie naszego importu. Dlaczego akurat stamtąd? Oczywiście z powodu ceny.

  1. Można? Można.

 10. Na takie dane natknąłem się w sieci odnośnie wojska.

  Przypomnijmy, że w 2006 r. wezwano na ćwiczenia ok. 69 tys. rezerwistów, w 2007 r. 53 tys., w 2008 r. – 45 tys., ale w latach 2009–2012 – nikogo. W roku 2013 powołano zaledwie 3 tys. osób, w 2014 r. – 7,5 tys., a w 2015 r. – 14,5 tys. Dopiero po zmianie rządu w 2016 r. liczba wzywanych na ćwiczenia żołnierzy znacznie wzrosła i osiągnęła poziom ok. 36 tys.

  Jak widać w latach sprawowania władzy przez PiS wojsko aktywniejsze.

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wojsko-chce-podwyzszyc-wiek-rezerwistow-ktorych-powola-na-cwiczenia/ckk0t6c

  1. Można? Można.

  2. Gdzie podział się autor komentarzy podpisujący się Do końca kadencji PiS … dni?
   Jakie na dziś ma wyliczenie?

  3. Tak, ten model sprawdzał się w 19 wieku. Pospolite ruszenie. Teraz budzimy się. Jest wiek 21. Liczy się jakość a nie ilość żołnierzy. Jeden dobrze wyszkolony żołnierz a nie 10 tatusiów z brzuszkami ucharakteryzowanych dla niepoznaki zielonymi gałązkami. Jak przyleci F-16 będzie jak znalazł.

   1. WIP, nie do końca bym się zgodził z Twoją opinią.

    Dlaczego? Otóż stosunkowo łatwo jest zająć terytorium przez silniejszą armię. Zdecydowanie trudniej je utrzymać. Tym trudniej im więcej np. tatusiów z brzuszkami (przerysowujesz Ty, więc ja też podobnie, gdy idzie o brzuszki). Dlatego ćwiczenia są bardzo potrzebne, jak i bardzo potrzebna jest tworzona właśnie obrona terytorialna.

    Sprzętu też przybywa i to najwyższej klasy. W mediach nie wszystko jest pokazywane.

    https://terytorialsi.wp.mil.pl/

 11. Premier Mateusz Morawiecki opublikował w POLITICO Europe swoją opinię na temat przyszłości Europy, wzywając Unię Europejską, by wróciła do korzeni: do wizji unii silnych, wolnych i równych narodów. Zaproponował też pięciopunktowy plan reformy, która ma to umożliwić.

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/mateusz-morawiecki-dla-politico-polska-ma-wizje-dla-europy/wkbehce

   • Liberał z Jonin II on 30 kwietnia 2019 at 09:19
   • Odpowiedz

   Czyli daje nam do zrozumienia, że w tej wizji nas nie widzi. Sugeruje powrót Unii do granic sprzed przyjęciem byłych demoludów. A naród Polski to bardzo równy naród. Symetrycznie podzielony na dwie nienawidzące się równiutkie połowy.

 12. Może ktoś z Zalasowej wyjaśni

  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04803-Podwojna-jakosc-towarow-glosowanie.htm?fbclid=IwAR2irOkOel7wQwz0cxUNC5vY3FkjkSDZwrCvhmx7YGmvUNUKykQXXTnQLz4

  Parlament Europejski przyjął wczoraj przepisy o uznaniu sprzedaży produktów podwójnej jakości za praktykę nieuczciwą. Innymi słowy na terenie UE zakazana ma być sprzedaż produktów tej samej marki, które w np. Niemczech będą miały inny (lepszy) skład, aniżeli np. w Polsce. Nowe przepisy poparło 474 głosujących. Przeciwko było 163 europosłów, w tym m.in. Lewandowski, Buzek, Szejnfeld, Zdrojewski, Pitera czy Thun und Hohenstein. Kto wyjaśni dlaczego europarlamentarzyści wybrani z list PO zagłosowali przeciwko wprowadzeniu tych zmian?

  • Wybory, wybory on 8 kwietnia 2019 at 17:56
  • Odpowiedz

  Ale żeby było jasne dalej zamierzam głosować na PiS.

  • Do idiotów i antypisowców on 7 kwietnia 2019 at 19:37
  • Odpowiedz

  https://www.kontrowersje.net/winia_i_krowa_plus_jakie_to_zabawne_dla_idiot_w

  • Wiosna nasza on 5 kwietnia 2019 at 07:45
  • Odpowiedz

  Kolejny świetny tekst matki kurki

  https://www.kontrowersje.net/wiosna_nasza_najgorszy_sort_spali_plan_a_a_planu_b_nigdy_nie_mieli

 13. Zastanawiałem się kiedyś chwilę
  Chlipiąc rosołek z glinianej miski
  Po co w tym świecie głupoty tyle
  I po co w szkołach poziom tak niski

  A kiedy głód swój zaspokoiłem
  Na bok odeszły wszelakie troski
  Pierdząc pośladek lekko ulżyłem.
  Następujące wysnułem wnioski

  Po to by kiedyś cud nam wcisnęli
  Że chłopa który nie ściągnął spodni
  Gdziesik w Paryżu albo Brukseli
  Niepokalanie “Biedroń” zapłodnił

  Homonawała wnet nas zaleje
  Albo przeróbki chłopów na baby
  Chyba że naród nie oszaleje
  I zagłosuje normalnie aby

  Może oświeci nas dopust Boży
  Marsz sodomitów nas nie wystraszy
  Konserwatywną Frakcję założy
  Poseł Władysław Trociniak Haszysz

  Grzesiu zaśpiewa im dylu – dylu
  Choć ideały zbyli za stołki
  To do Bruksei trafi ich tylu
  Ze się do jedny zmiescą łopołki

  Może zmądrzeją pojadłwszy bobu
  Może ich światło prawdy oświci
  Może ich Witos natchnie z za grobu
  Bo wyryćkają ich sodomici

  • Zafajdana Europa on 2 kwietnia 2019 at 12:31
  • Odpowiedz

  Wszyscy teraz wyjeżdżają
  Coś pokazują coś udowadniają
  A tak naprawdę się upokarzają

  Hehehe
  Nie jest dobrze, bo jest źle

  Germania, Irlandia, Wielka Brytania
  Te miejsca mają dziś brania

  Zachodniej Europy miasta
  Gdzie burmistrz pederasta

  Gdzie eutanazja i kult śmierci się szerzy
  Gdzie mało kto w Boga wierzy

  Gdzie prostytucja i chałtura
  To nie życie to nie kultura

  Zafajdane słowiańskie ludziki
  Polaczki Słowaczki i czeskie peciki

  Skoro świt już na rowerkach dyndają
  Jadą bo eurocenty zbierają

  Sprzątają pizzernie w kuchniach myją gary
  Od wewnątrz znają wszystkie knajpy i bary

  Bo na zapleczu takich przybytków po porostu
  Słychać teksty jedynie po Polsku

  Hej you – ten klop jakoś dziś niedomyty
  Czemu off fuck – ten kufel rozbity ?

  Na twoje miejsce świnio zafajdana
  Czeka już sześciu od rana

  Także się staraj lepiej
  Bo ci kopa w dupę wlepię / bo good bay i kopa wlepię

  Więc emigrant polski
  Często z małej wioski
  Posłusznie wypełnia obowiązki
  A gdzie żeż koorowa czas na wnioski ???? !!!!!

  W Polsce kończył taki jakiś wyższy wydział
  Czy kibel i gary to możliwości jego finał ???

  Jakież to powody, dla których tyle Polaków
  Poniekąd zdradza własnych rodaków

  Pieniądze? Tamtejsze klimaty?
  Przecież tam od dawna już dwa światy

  Pierwszy i owszem wysokiej kultury
  A drugi to uliczne ciury

  Tylko cóż to za obyczaj i cóż to za kultura
  Gdzie za nic się ma ciura ????

  I na dodatek dużo hipokryzji
  Mało, kto stosuje się do europejskiej wizji

  Równość, braterstwo, freedom, liberty ???
  To są jaja jak berety

  Te hasła to jedynie imitacja prawdziwej wolności i rozwoju
  Tak niedorozwoju.

  Jadąc tam wiedz o tym
  Że jesteś dla nich jajem złotym

  Zarobisz połowę tego, co tubylec
  Tak właśnie tam ruchają w tylec

  A szanować cię raczej za to nie będą
  Bo tak naprawdę jesteś dla nich przybłędą

  Jakimś polskim wyrobnikiem i ciułaczem
  Jaśniej chyba już nie wytłumaczę

  Tyle, że to sami Słowianie
  Frajerskim zachowaniem

  Robiąc za szmaty
  Prowokują takie klimaty
  I nie widzą własnej wielkiej straty

  Bo że tracą to pewne
  Dowody na to są jawne i pewne

  I tak dalej i tym podobnie
  Coraz więcej osób uważa podobnie

  Powoli budzą się z letargu
  I widzą, że są ofiarą jakiegoś dziejowego targu

  Może kiedyś dojdzie do tego
  Że nie będzie już Polaka głupiego

  Kwiecień 2006

  1. Liberał to Ty napisałeś?

   1. Ścierpły mi zęby, to chyba Adam.

 14. Paweł Augustyn nie jest już burmistrzem Ryglic !!!! Jak czytamy na stronie Ministerstwa Administracji Z dniem 01.04.2019 odwołuje się z funkcji Burmistrza Ryglic pana Pawła Augustyna jako powód podano zbyt podstawowe wykształcenie. Funkcje burmistrza Ryglic objąć ma radny który uzyskał największą liczbę głosów
  źródło WWW. ministerstwoadministracji.pl .

   • Zbrodnia i kara on 1 kwietnia 2019 at 15:59
   • Odpowiedz

   To raczej żart. Lecz żartem już nie jest fakt że ukrywa swoje wykształcenie, bo nie odpowiada na pytania w drodze dostępu do informacji publicznej. W dokumentach podaje że średnie a komentarze w kampanii mówiły, że podstawowe . Poświadczenie nieprawdy jest chyba karalne.

   1. Ale poświadczenie nieprawdy w komentarzach anonimów czy w dokumentach nieodpowiadającego ?

     • Obrazek sytuacyjny on 1 kwietnia 2019 at 20:47
     • Odpowiedz

     Tzw. mem

 15. Bardzo proszę pana administratora Adama o stworzenie zakładki “Aktualności” pod którą można by komentować i dodawać aktualne wydarzenia w nasiej gminie.

  1. Dziś Pan Władysław Olszówka został przedstawiony pełniącym obowiązki szefa pionu komunalnego.
   Jestem uważnym słuchaczem i słuchając wypowiedzi pana Olszówki na zebraniach i sesjach jestem pod wrażeniem wiedzy na temat infrastruktury i to nie tylko Zalasowej skąd pochodzi ale całej gminy. To bardzo trafny wybór, bo to niezwykle pracowity człowiek. Informacja podana za strona http://www.Ryglice.pl mam nadzieję, że to fakty a nie primaaprilisowy żart.
   http://ryglice.pl/news/wydzial-ds-komunalnych-rozpoczyna-dzialalnosc.html

   1. Ciekawe dlaczego nie interesuje Cię brak konkursu. Standardy PRAWA nie obowiązują Olszowki ?
    Jeśli uważasz że ma on jakąkolwiek wiedzę o sprawach komunalnych to Panie Niewiadomski Twoja ignorancja jest taka sama jak jego. Zwykła propaganda .

    1. Doskonale Wiesz jak to działa – pełniący obowiązki dyrektora do czasu powołania i wydzielenia nowej jednostki. Twoja niechęć do Olszówki mówi wszystko o Tobie. Człowiek doszedł do czegoś ciężką pracą i jestem przekonany, że poprowadzi lepiej zakład niż kolega z Jodłowej. Wszyscy jesteśmy ignorantami, bo przez tyle lat kręcił nami nie ignorant……..

     1. hehe pokrętna logika naszego niewiadomsia….
      Kali dobry jak chwali olszówę, a Kali zły jak olszówka bee
      czyli mamy kochać naszego nowego DYREKTORA bo jeśłi nie to hoho -” mówi wszystko o Nas”
      Pan O do niczego nie doszedł w sprawach zarządzania śmieciami i inną komunalką , jest zieloniutki .
      Mieszkańcy nie skorzystają na jego nominacji.
      A sprawy komunalne będą nas drożej kosztowac.

       • Anonim on 1 kwietnia 2019 at 22:20

       Kariera Władka będzie krótka.
       zdradzi Pawła tak jak załatwił Połoske,
       01.04.2019 to pierwszy dzień kampanii Władka na burmistrza.

      1. Do dwóch Anonimów naraz.
       Trzeba nie być z terenu gminy by nie wiedzieć, kto i dlaczego ma takie zdanie o Olszówce i stąd sugestia, że to mówi o Tobie wszystko. Nie trudno odczytać co naprawdę Tobą kieruje mimo, że w taki ton uderzasz nie jest to troska o dobro gminy lecz prywatna, dobrze znana wszystkim wojenka. Nie będę pisał o sprzedawanych towarach i ich jakości, bo nie kupowałem i nie wiem, ale przez 26 lat nie takie smrody nam się sprzedawało.

       Piszesz, że Olszówka zdradził Połoska, i że zdradzi Augustyna.
       Najwyraźniej nie zdradził jednak wyborców bo udzielili mu solidnego poparcia w ostatnich wyborach, a to im a nie burmistrzom ma służyć. Co do posiadanych kompetencji, to ma pewnie takie same jak Karasiewicz, gdy został wójtem, choć z racji wieku i doświadczenia we własnym biznesie są one zapewne lepsze niż on miał wówczas.

       • mz on 1 kwietnia 2019 at 22:25

       powinien kogoś zastąpić, byłaby dobra zmiana a takie są oczekiwanie bo towarzystwo zdegenerowane za słusznie minionych czasów no i koszty by nie rosły

       • Anonim on 1 kwietnia 2019 at 22:27

       straszycie Władkiem jak straszyliście jego siostrą. była dyrektorką i szkoła blyszczała. ale wiadomo nie ta opcja polityczna.

       • Anonim on 1 kwietnia 2019 at 22:35

       mnie interesuje czy wykona dobrze swoją robotę?
       sklepikarz z niego był słaby , wciskał śmierdzące mięso
       więc nie wróżę dobrze naszym gminnym sprawom

       • Anonim on 2 kwietnia 2019 at 19:58

       Pan Olszówka będzie tylko drogim eksperymentem., który o drogach i sprawach komunalnych po prostu nic nie wie.
       Niewiadomski jest “rzecznikiem” Olszówki ,
       a już samo to go przekreśla jako obiektywnego komentatora naszych spraw.

       Gdyby ktokolwiek inny był przyjęty do pracy na pensje dyrektora bez konkursu Niewiadomski rozpętałby tu burze i uderzał w tony oburzenia . Dzis o tym cichosza. Śmieszny jesteś mówiąc że ludzie poparli Władka, Jego wynik to 200 głosów z wyborów burmistrza w 2014 r. Teraz po prostu Augustyn mu oddał elektorat powiatowy przez fakt że nie startował. Poza wszystkim Władek nic nie umie poza wciskaniem starego mięcha dlatego nie będzie dobrym szefem spraw komunalnych

      2. I Ty uważasz, że jesteś obiektywny? Umiesz czytać ? “Pan Władysław Olszówka będzie pełniącym obowiązki dyrektora do czasu powołania i wydzielenia nowej jednostki.” Oznacza to, że po powołaniu i wydzieleniu nowej jednostki zostanie ogłoszony konkurs. Ach co to były za konkursy https://bip.malopolska.pl/umryglice,m,260097,praca-w-urzedzie.html szkoda, że nie ma informacji, jak ustalano kto wygra.

       • anonim on 2 kwietnia 2019 at 20:18

       może być gorzej , może być lepiej , grunt że poprzedni burmistrz dostał czarną polewkę

       • Anonim on 2 kwietnia 2019 at 21:59

       Niewiadomski przestać pić i pisać. Widzimy jasno że Cie Władek wynajął, żeby został burmistrzem za Pawła.

       Poczytaj sobie ustawe o pracownikach samorządowych Pan Olszówka jeszcze bardzo długo nie może zgodnie z prawem być legalnym dyrektorem jakiejkolwiek instytucji samorządowej. Spełniania kryteria co najwyżej na praktykanta albo stażystę,
       bo ma zerowe doświadczanie samorządowe.

       Sprzedawał kotlety i to stare……

       • tylko on 2 kwietnia 2019 at 22:14

       pis ,platforma ma lepkie ręce, niech pan panie Niewiadomski pyta dalej , bierze pan pod uwagę zgłaszanie przekretóew choćby spzred np 9 lat

       • Anonim on 3 kwietnia 2019 at 07:18

       Panie Niewiadomski z Pana wpisów widać ze jest Pan człowiekiem inteligentnym i wykształconym i ze cokolwiek ma Pan pojęcie o przepisach dotyczących samorządu. Wbrew temu co Pan napisał do wydzielenia jednostki nigdy nie dojdzie. Dlaczego? Ano z prostej przyczyny – bowiem wówczas radny powiatowy nie mógłby być jej dyrektorem! I jeszcze jedno, proszę zauważyć, ze do tej pory na czele referatów (działów) w Urzędzie stali kierownicy. Dla Pana Olszówki zostało specjalnie utworzone stanowisko dyrektora! DYREKTOR to brzmi dumnie!

      3. Otóż, mylisz się co do tego, że radny powiatowy nie może pełnić funkcji kierowniczej w gminie. W tym przypadku zastosowanie maja przepisy o administracji zespolonej, którą jest również administracja samorządowa mówią o tym przepisy art. 33b Ustawy o Samorządzie Powiatowym. Zatem radny powiatowy nie może być zatrudniony w starostwie powiatowym swojego powiatu, czy na stanowisku kierowniczym jednostki organizacyjnej własnego powiatu. Nie ma natomiast przeszkód, by radny powiatu był pracownikiem urzędu gminy położonej na obszarze tego powiatu. Nic więc nie stoi na przeszkodzie by jednostka została wydzielona i by ogłosić konkurs w którym zgodnie z prawem pan Olszówka może wziąć udział.

       • anonim on 3 kwietnia 2019 at 09:00

       anonimy pewnie by chcieli wzorem pryncypała żeby dla Olszówków miejsca w gminie nie było , to “dobro” mam nadzieje do nich wróci . Już częściowo wróciło

       • Anonim on 3 kwietnia 2019 at 10:16

       własnie. dlaczego wszyscy inni mogą tylko Olszówki nie? Ciekawe. Bo co , bo został gutkowski, który nie chce by patrzono na jego pracę, bo co, bo był Karasiewicz który znienawidził Olszowkę, bo co……………

     2. Czyli już po oszczędnościach, a tyle wrzawy było . A wiadomo już za jakie grosze nowy dyrektor będzie pracował, zapewne niewielkie?

     3. Krytykujecie działania tych ludzi już na starcie, zanim jeszcze zdążyli cokolwiek zrobić.
      A ja jestem np ciekawy jak będzie wyglądała władza panów Augustyna i Olszówki. Jest to o tyle ciekawe, że poprzednicy, p. Karasiewicz, Połoska, byli typowymi urzędnikami, o ile się nie mylę nie mieli nigdy prywatnych biznesów, byli od zawsze na garnuszku państwa. A panowie Augustyn, Olszówka wręcz odwrotnie, od prowadzili własne firmy, byli małymi biznesmenami. To może być bardzo ciekawe doświadczenie dla naszego regionu. Czy lepszymi zarządcami okażą się są typowi politycy czy biznesmeni.
      Trzeba poczekać, żeby to porównać. Inaczej się nie dowiemy.

       • Anonim on 2 kwietnia 2019 at 22:28

       ja myśle że wam sie należy Olszówka, my go w Zalasowej znamy
       dawno nie dostaliście w dupe, to teraz będzie zbierać częściej ,
       dziura w lesie w Maziarni 3 rok czeka a chcą na nią wydać w powiecie 4,5 mln zł
       śmiecie zdrożeją, bo musi być na pensje dla dyrektora

       • Anonim on 3 kwietnia 2019 at 09:56

       No zaczęło się. Na tym blogu ktos przez male k cały czas negował i neguje Olszówke. Poczekajmy co i jak zrobi. Przeciez radnym jest ani pol roku a wy juz ze 3 lata. Wystarczy cosmy tu napluli na jego siostre na tym blogu to teraz zostal on. niech pokarze to zobaczy się. Po Augustynie widac ze cos roi. Bogu dzieki ze koniec karasiewicza sitwy i buty.

       • anonim on 3 kwietnia 2019 at 10:01

       sitwa nadal mocno się trzyma

       • Anonim on 3 kwietnia 2019 at 10:17

       trzyma trzyma,. zwlaszcza w Ryglicach w gminie i w Zalasowej. I nie chcą odpuścic. Powoli

       • Bo on 3 kwietnia 2019 at 10:23

       Bo Paweł nie jest przekonany do PiS i trzyma przeszłość pod kloszem.

       • Ktoś on 3 kwietnia 2019 at 13:38

       Np Gucia, który powinien np. być przeniesiony na niższy stopień zaś sekretarzem zupełnie ktoś nowy.

      1. Też uważam, że warto dać szansę ludziom, którzy biznesem się zajmowali i pewnie nadal zajmują, i na nim się znają. Natomiast trochę to dziwne i niezrozumiałe, że Burmistrz/urząd unika odpowiedzi na niektóre pytania KN.

       • Anonim on 3 kwietnia 2019 at 18:15

       Do AZ

       Być może poszli w politykę żeby biznes podwoić i potroić nawet.

      2. Do Anonim z 18:15

       Gdyby nawet. Przysporzą wzrost PKB. Poza tym istnieje coś takiego jak PPP (Partnerstwo publiczno-prywatne). Ludzie biznesu, którzy decydują się na wejście w sferę publiczną możliwe, że bardziej wyczuleni są lub mogą być na polu PPP.

       https://pl.wikipedia.org/wiki/Partnerstwo_publiczno-prywatne

      3. Panie Adamie to nie tak.
       Partnerstwo publiczno-prawne następuje nie wtedy gdy biznesmen staje się politykiem, ale wtedy, gdy kapitał prywatny współfinansuje z samorządem daną inwestycję wnosząc kapitał lub mienie w postaci gruntu itd.
       W kadencji burmistrz Połoska blisko było do pierwszego w naszej gminie partnerstwa publiczno-prawnego w takim rozumieniu, ale to już Pan Lisak chyba będzie wiedział lepiej.
       Nie mniej jednak faktem jest, że ludzie z doświadczeniem biznesowym podchodzą do zarządzania zupełnie inaczej niż urzędnicy administracji publicznej, jednak nazbyt często przyświeca im w tym jeden cele nadrzędny, którym jest niestety ich własny interes.

      4. może to i dobry pomysł z tą polityką żeby podwoić czy potroić biznes.
       Może i mnie weźcie w tą politykę 😉

       • Anonim on 4 kwietnia 2019 at 06:33

       To mogłeś Junkers w niedzielę zostać sołtysem. :))))))

      5. Do KN

       Powtórzę się. Ludzie biznesu, którzy decydują się na wejście w sferę publiczną możliwe, że bardziej wyczuleni są lub mogą być na polu PPP.

       No właśnie, podchodzą zupełnie inaczej. Widać, że Pan mocno zabiega o jawności w życiu publicznym. Tak więc kwestia monitoringu ich działań.

   2. A to go Augustyn załatwił.

 16. Mieszkańcy Gminy Ryglice od ponad 2 lat czekają na remont drogi powiatowej w kierunku Lubczy…. “Jest tragicznie. Drżymy o swoje bezpieczeństwo, bo osuwisko w każdym momencie może się powiększyć „ – pisze Czapliński .
  Ponad 2 lata i nic.!!! Dziura. Odetnie to drogę do Tarnowa dla połowy mieszkańców Gminy Ryglice. Gdzie są radni powiatowi? Co z tym robi starosta ?

  1. Powiat chce wydać 4,5 mln zł naszych pieniędzy na dziurę.
   Tyle kosztował basen w Czarnej Tarnowskiej.

   1. wydać 4,5mln.zł na remont tego urwiska to poroniony pomysł
    lepiej wykupić 1h.lasu i zrobić nowy objazd i ciekawy parking.

  2. By się tego dowiedzieć wystarczy wejść na tą stronę https://bip.malopolska.pl/sptarnow,a,1180587,augustyn-pawel.html i zobaczyć jakie interpelacje i wnioski składał w minionej kadencji radny Augustyn. Warto przeczytać te interpelacje z kilku powodów, o których nie będę pisał, pozostawiając Państwa indywidualnej ocenie ich treść. Polecam zwłaszcza te z lat 2014-15 widać co i kto najbardziej interesowało radnego powiatowego.

  • Podpalenie? on 1 kwietnia 2019 at 07:19
  • Odpowiedz

  Kto wie co sie spaliło w urzędzie dzisiejszej nocy.

  1. A nic !!! Prima Aprilis hahahah

 17. Macie wyniki na tych sołtysów

 18. Eurowybory

  Wybory mamy w tym roku w maju
  Los Europy znów w naszych dłoniach
  Niech wygra wiosna w przepięknym kraju
  Kalendarzowa nie ta Biedronia

  Niechaj słoneczko okrasi lica
  Niechaj na niebie zaświeci tęcza
  Niech po warszawskich brudnych ulicach
  Gniewny tłum kijem ściga zboczeńca

  Niech ich głupota wzbudzi gniew ludu
  I obym nie miał dzisiaj tu racji
  Że zamiast srebrnej rocznicy ślubu
  Każą obchodzic gody masturbacji

  A Koalicja Europejska
  Składa się z trzody wszelakiej maści
  Wpycha do żłobu opasłe cielska
  Pchając ojczyznę wprost ku przepaści

  W pierwszym szeregu “Młodzież” czerwona
  co się rozstała dawno z korytem
  Ciut zapomniana i wychudzona
  Za to z ogromnym wręcz apetytem

  PO jest rdzeniem tej całej zgraii
  I pisać można by było wiele
  Lecz obrzydzenie nmie bierze na nich
  Bo to parszywi donosiciele

  Są atrakcyjni jak dziura w płocie
  I tylko na tym tu poprzestanę
  Poprzekładani jak warstwy w torcie
  Złodziej na przemian z istnym bałwanem

  Lecz w koalicji są inne kwiatki
  I z ich powodu będą kłopoty
  Odrealnione dziwne dzierlatki
  Czyli po Ryśku Petru sieroty

  I KOD popiera ich w rozciągłości
  Tu zaleciało okrutnym smrodem
  Bo twór ten składa się niemal w całości
  Z babć oraz starców z Ubecji rodem

  A wyje toto już bladym świtem
  Nogami tupie czasem niektóry
  Stojąc w kolejce za Geriavitem
  Bo potracili emerytury
  Na końcu kroczą z nietęgą miną
  Kazdy obuty w brudne gumiaki
  W klapie z tęczowa koniczyną
  Wpuszczeni w szambo durne wieśniaki

  Siedzę spokojnie w swojej chałupie
  Cieszy się serce, cieszy się głowa
  Wszelki element zebrał się w kupie
  I tym sposobem się zdemaskował

  1. Gratuluję ! Rymy w stylu Marcina Wolskiego. Jeżeli to nie plagiat proponował bym podpisać się własnym nazwiskiem.Treść wiersza jest żywym odzwierciedleniem rzeczywistości.Nic dodać nic ująć .

   1. Plagiat to nie jest, ale podpisać się? Toż to Benek widłami by mnie przebił.

   • Liberał z Jonin II on 1 kwietnia 2019 at 10:52
   • Odpowiedz

   Trzeba być zdrowo pierdolniętym, żeby tworzyć literaturę za którą na Nobla nie ma szans!

   1. Co chcesz Liberał. Świetny tekst i rymy i na dodatek cała prawda

   2. Widzisz Liberale ciebie nie stać na coś takiego boś nierozgarnięty i zazdrościsz. Na Nobla też nigdy nie zasłużysz no chyba że głupotę zaczną nagradzać.

    1. Liberał ma duże szanse na Nobla, bo doliczą mu punkty za pochodzenie. Każdy może tworzyć, na tympolega liberalizm, ale “nasz” liberał to widocznie zakamuflowany komuch, a może nazista. Zresztą od kiedy Nobla dostała piewczyni Stalina, to lepiej być w gronie tych pierdolniętych.

    • Liberał z Jonin II on 1 kwietnia 2019 at 11:53
    • Odpowiedz

    No i widzicie ! Chwyciło. Piszecie o mnie a nie o poecie. A tak to na blogu pustawo.
    PS
    Historia pokazuje że większość Polaków ma coś z komucha i nazisty. Tylko to trzeba kontrolować jak cukier we krwi albo pieprz w zupie.
    PS
    Wiersze??? A może by spróbować na stare lata. Toć młodzi poeci to po pięćdziesiątce się objawiali!

    1. Liberał, jak chodzi o komunizm i nazizm to mów za siebie i błagam nie pisz wierszy. Wszystkim wystarczy twoja proza.

      • Liberał z Jonin II on 1 kwietnia 2019 at 18:24
      • Odpowiedz

      Dzięki za radę

      • Liberał z Jonin II on 1 kwietnia 2019 at 18:34
      • Odpowiedz

      A to wydarzenie nie przypomina czasów nazizmu czy komunizmu czy innego totalitaryzmu? Harry Potter to gruba książka. Można było jako makulaturę sprzedać a pieniądze na tacę przeznaczyć.
      https://wiadomosci.onet.pl/kraj/gdansk-ksieza-i-ministranci-spalili-ksiazki-na-stosie-min-harry-potter/xwhf3ns

      1. Wielce szanowny Panie Liberale.
       Chcę Panu powiedzieć, bo może Pan nie wie, że my tutaj nie jesteśmy idiotami czekającymi na oświecenie, jakie nam niesiesz. Zapewniam Cię, że ludzi w Ryglicach nie obchodzą te Twoje wielkomiejskie wklejki, jakimi co dzień nas raczysz raczyć.
       Zupełnie nie rozumiem kim Ty jesteś na tym blogu i po co tu jesteś. Nie piszesz o naszych lokalnych sprawach, które są treścią tego bloga tylko wbijasz nam coraz to nowe linki. Komentuj te wydarzenia w miejscach, do których nas odsyłasz i to tam i im, a nie nam udowadniaj swoje racje. My naprawdę umiemy czytać i potrafimy sami wyszukać to co nas interesuje.

       • rs on 1 kwietnia 2019 at 20:10

       A z jaką datą jest ten news onetu ?

       • Liberał z Jonin II on 1 kwietnia 2019 at 21:02

       No to po co Niewiadomski ze mną polemizujesz??? Olej mnie i tyle.! A jeśli dzięki tobie Ryglice zyskają to uwierz mi napiszę taki komentarz że pękniesz z dumy!!! Na razie zadajesz pytania i zgłaszasz problemy na które chyba nie bardzo oczekujesz odpowiedzi.
       PS
       Nigdy nikogo na tym blogu nie nazwałem i nie nazwę idiotą. Rygliczanie to moi ziomale, których zawsze będę szanował gdziekolwiek bym nie był. A na tym poczytnym blogu staram się ironizować postawy a nie osoby (zwłaszcza nie anonimy).
       PS 2
       A na tym blogu jestem bo admin do tej pory mi nie zasugerował abym stąd spadał. Czyli WOLNO mi.
       P S3
       Pochwalę cię przy okazji. PISZESZ KRÓCEJ !!!!!!

      2. Olewam.

       • sugestia on 1 kwietnia 2019 at 21:06

       z tym nazizmem czy komunizmem jest po prostu głupia z prostego powodu , istotą tych systemów był bezwzględny aparat przymusu .

       • Liberał z Jonin II on 1 kwietnia 2019 at 21:15

       Do sugestii
       No pewno że sugestia głupia jest,.Ale jak mnie szczypią to ja też się odgryzam. A że za po mocą cukru i pieprzu, to kto nie jest spięty ten przetrawi.
       PS
       No ale te facety w sutannach w tym Gdańsku to przesadzili. W Ryglickiej parafii do takich wygłupów na pewno nie dojdzie bo Rygliczanie zawsze książki szanowali i szanują!!!

       • Anonim on 1 kwietnia 2019 at 23:02

       Liberale, jak Nergal podarł i spalił biblię to niezawisły sąd uznał że mu wolno, to księdzu Hary Potera nie wolno ? Jak wolno to wolno każdemu i nie wiem czemu się czepiasz. Nie bądz taki zaczepny jak granat.

       • Anonim on 1 kwietnia 2019 at 23:06

       Liberałku a może razem spalimy Manifest Komunistyczny ? Proponuję 1 maja.

       • Liberał z Jonin II on 1 kwietnia 2019 at 23:16

       Czy ja napisałem, że nie wolno??? Niech palą! Tylko po co robić pośmiewisko z wiary katolickiej? Jeśli niebo i piekło istnieje to obstawiam, że ci księża co zorganizowali ten kretyński ceremoniał, trafią raczej do tego drugiego! I pewnie tam mnie spotkają to se może razem popalimy .

       • Anonim on 1 kwietnia 2019 at 23:52

       Mnie bardziej zastanawia skąd ci ministranci te książki zdobyli. Pewnie przynieśli z domu. 🙂 Już nie potrzebują bo wszystkie nowsze części Harego Portera są w Internecie. 🙂

 19. Artykuły tego autora wybitne

 20. Czemu komentarze nie pojawiają się od razu

  1. Bo jest cisza wyborcza.

    • Liberał z Jonin II on 30 marca 2019 at 23:26
    • Odpowiedz

    O zmianie czasu wiadomo ale o ciszy wyborczej to jakaś masakra!!!

    1. Na Ukrainie jest cisza a blog jest na ukraińskim serwerze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)