Przedstawiciele władz w terenie


Na profilu fb radnego powiatowego Pana Władysława Olszówki czytamy: Mimo dzisiejszych niesprzyjających warunków, miło było gościć w Gminie Ryglice Pana Posła Wiesława Krajewskiego. Widząc duże zaangażowanie Pana Posła, miałem dziś okazję przedstawić zadania realizowane wspólnie z Zarządem Powiatu Tarnowskiego dotyczące inwestycji obejmującej m. in. naprawę osuwiska w Zalasowej na ul. Karpackiej. Jako Radny Powiatu wraz z Zarządem i pomocą Pana Posła Wiesława Krajewskiego dokładamy wszelkich starań, aby zadanie zostało wykonane w jak najkrótszym czasie.

Dobrze, że istnieje konstruktywna współpraca władz z tzw. dołów (powiat) z tzw. górą (kraj/Sejm). Oby tak dalej …

W anonimowych komentarzach pojawiają się opinie, jakoby radny powiatowy Pan Olszówka miał złe relacje w powiecie i tym samym destruktywny wpływ na rozwój gminy. A tym czasem słyszymy zgoła inne opinie o wykonywaniu mandatu przez radnego oraz obserwujemy dobre działania radnego. Radny Pan Olszówka raczej nie ma się co martwić czy też przejmować wpisami bez podpisu …

az

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/przedstawiciele-wladz-w-terenie/

114 Komentarzy

Skip to comment form

  • Artykul z Wyborczej on 5 czerwca 2020 at 14:42
  • Odpowiedz

  To precedensowe rozstrzygnięcie. Po raz pierwszy bowiem Europejski Trybunał Praw Człowieka wypowiedział się co do obowiązku usuwania treści w ramach debaty politycznej. I odpowiedzialności prowadzącego stronę lub blog za treści pojawiające się na dołączonym do nich forum dla internautów.
  Sprawa dotyczyła blogera Andrzeja Jeziora, który prowadził blog, na którym wówczas jako gminny radny relacjonował wydarzenia w mieście i to, co działo się w lokalnej polityce.

  Tuż przed wyborami samorządowymi w 2010 roku pod jednym z artykułów dotyczących przebiegu wyborów pojawił się komentarz podpisany pseudonimem. Wpis dotyczył bezpośrednio ówczesnego burmistrza Ryglic, zarzucał jemu oraz jego krewnym popełnienie szeregu przestępstw oraz przynależność do „bandyckiej rodziny”. Wpis był pomówieniem, burmistrz ani nikt z jego rodziny nigdy nie byli karani.

  Jeszcze tego samego dnia syn Andrzeja Jeziora zauważył anonimowy wpis i usunął go z forum. Musiał to robić kilkakrotnie, bo anonimowy internauta ponownie go zamieszczał. W końcu założył blokadę uniemożliwiającą umieszczanie komentarzy tylko po zalogowaniu się. Po tym wpis pomawiający burmistrza miasta nie pojawił się. Został umieszczony, gdy zdjęto blokadę, dlatego został ponownie usunięty.
  Mimo tych działań burmistrz miasta pozwał właściciela bloga w trybie wyborczym o naruszenie dóbr osobistych.

  Właściciel bloga podkreślał, że jak tylko dowiedział się o wpisie, podjął działania w celu jego usunięcia. Jednak sądy w obu instancjach orzekły, że Andrzej Jezior odpowiada, jako właściciel bloga, za umieszczane treści na forum. Nawet jeśli robią to inni internauci. Został zobowiązany do opublikowania przeprosin na blogu oraz zapłaty 5 tys. zł na cel społeczny.

  Co ciekawe, burmistrz już po wyborach pozwał w trybie cywilnym ponownie blogera i tym razem przegrał.
  Andrzej Jezior poszedł ze skargą do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Zarzucił naruszenie art. 10 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, czyli prawa do swobody wypowiedzi. Jego zdaniem sądy krajowe nie uwzględniły regulacji zawartej w ustawie o świadczeniu usług drogą elektroniczną, która przewiduje mechanizm ograniczenia odpowiedzialności m.in. administratorów blogów.

  W czwartek Trybunał stwierdził, że doszło do naruszenia zasady swobody wypowiedzi. Przyznał, że komentarze internautów miały znieważający charakter, a tym samym naruszały prawo do ochrony reputacji burmistrza Ryglic, ale bloger podjął działania, by usunąć pomawiający wpis.

  ETPCz podkreślił, że właściciel bloga przypominał komentatorom o zasadach i regułach korzystania z możliwości komentowania oraz kilkakrotnie blokował obraźliwe treści. Sam burmistrz nie kontaktował się z blogerem w celu usunięcia treści, do czego zobowiązany był na podstawie ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną – zaznaczają przedstawiciele Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, którzy wspierali Andrzeja Jeziora przed Trybunałem.

  Według ETPCz obowiązki nałożone przez sądy krajowe na blogera były nieproporcjonalne i doprowadziły do naruszenia konwencji o prawach człowieka.

  Blogerowi przyznano 7000 euro zadośćuczynienia.

  1. Wiwat Niewiadomski :):):)

   1. Wprawdzie obiecałem, że nie będę pisał i “wciągał” w dyskusję pana Andrzeja Jeziora, niemniej jednak nie sposób to co się stało przemilczeć, więc pisze. Po dziesięciu latach od tamtych wydarzeń trudno nie mieć na ten temat przemyśleń, bo wiele się w naszej lokalnej polityce wydarzyło i tylko ktoś kompletnie pozbawiony refleksyjnego myślenia nie dostrzeże, że była to farsa mająca Andrzeja Jeziora uciszyć. Niestety ale straciły na tym Ryglice i chyba właśnie o to chodziło by za sprawą pana Andrzeja nie urosły w siłę i nie zagroziły “interesom gminnej elity” i choć nie do końca się to udało, bo wybory wygrała pani Połoska, to jednak utrącono lidera jakim był pan Andrzej Jezior. Jestem niemal pewny, że w odpowiedzi na ten komentarz przeczytam o tym, że przecież “Jezior” miał pełnię władzy i nic sensownego nie zaproponował. Czy jednak rzeczywiście tak możemy ocenić ten czas? Niestety Andrzej Jezior mimo, że smród jaki wyciągnął na światło dzienne czuć było w całym powiecie przegrał z polityczną machiną i w obliczu tego dał za wygraną. Trudno się temu dziwić bo gdy się zastanowić nad tym co spotkało Andrzeja Jeziora i rozpatrując to w kontekście tego wyroku to kwota zadośćuczynienia jest śmiesznie niska, ale dobrze, że w końcu po 10 latrach jest wyrok przywracający człowiekowi szacunek jednak tego co przez to straciły Ryglice nie sposób oszacować.

    Co straciliśmy każdy mający oczy mieszkaniec widzi.

    1. Panie Niewiadomski może czas pomyśleć o budowaniu sojuszu dla Ryglic. Pan Jezior na pewno nie odmówi współpracy.

     1. Trzeba powiedzieć, że zdecydowanie pan Jezior nadaje się na burmistrza i myślę, że on sam jeszcze nie powiedział w samorządzie ostatniego słowa a po tym co obecnie się w gminie dzieje trzeba zacząć szukać samorządowca z krwi i kości a nie partyjnych klakierów i interesownych niby społeczników. Co do moich aspiracji to nie raz pisałem, że żadne stołki w gminie mnie nie interesują bo mam co robić i z czego żyć. Jestem też przekonany, że do tego by być dobrym burmistrzem potrzeba czegoś więcej niż pisanie o sprawach samorządowych na lokalnym blogu choćby było słuszne to jednak nie wystarczy. Powiem szczerze, że po trochę ponad roku pisania widzę, że niezbyt wielu mieszkańców to obchodzi bo zdecydowana większość społeczeństwa nie interesuje się lokalnymi sprawami i przez to brak im świadomości ich stanu a to skrzętnie wykorzystuje “władza”. Pan Andrzej Jezior mógł zrobić dla Ryglic wiele gdyby nie trafił na karłowatość ludzi którzy mienili i mienią się gminną elitą.

       • Anonim on 7 czerwca 2020 at 07:59

       elita gminy jakaś dziwna , pokrzywiona , chyba od tej kasy , której jest chyba dość w naszej gminie, skoro dobrze się mają

       • nadal on 7 czerwca 2020 at 09:07

       Elita gminy , tzw elity za BK jak i dziś są całkowicie zgniłe. Blogi trochę temperują ich zachowania, ale to wciąż za mało. Chirurgiczne wycinanie raka nic nie daje. Tęsknota za prawdziwie nową jakością nadal żywa

       • Anonim on 7 czerwca 2020 at 23:50

       Oni w d….e mają ludzi i blogi , udają że nic nie wiedzą, ignorują sygnały nachapia się forsy z diet przez te 5 lat i tyle , a Ty głupi podatniku zapiera…na nich i urzędników. Państwo polskie ma płacić karę za pomówienia p Andrzejowi, to znaczy my podatnicy. Niech pociagna do odpowiedzialnosci inspiratora.Dosc docenia zwykłych ludzi harujacych by koniec z końcem związać.

  2. to powinien być burmistrz

   1. ale sobie kadzisz :):)

   2. Teraz trzeba postawić znów na zmianę. Czy Pan Jezior będzie z nami? Przecież przepadł w wyborach 2 razy.

 1. KONIEC pis ….
  70 MLN ZŁ DO KOSZA za karty wyborcze
  …nic nie potrafią tylko rozdawać…
  …a dziura się pogłębia…..

   • Ptak Dudek on 4 czerwca 2020 at 17:21
   • Odpowiedz

   Ale glupoty wypisujesz. Jak nawet ci nie szkoda czasu?

 2. http://www.rdn.pl/news/podejrzenie-koronawirusa-tuchowskim-klasztorze
  Czy to nie redemptorysta głosił kazanie w niedzielę w Ryglicach?

 3. Socjalizm Wiecznie Żywy?
  Nie interesuje mnie podnoszenie emocji wokół Zak. Komunalnego w Ryglicach na zasadzie może Pan a może Pani lepiej kierują tą instytucją. Generalnie uważam że przedewszystkim trzeba pochylić się nad problemem samego sensu rozwoju tego typu działalności. Jest to już chyba trzecie podejście w Ryglicach do rozbudowy Zakładu Komunalnego o szerszą działalność gospodarczą . Z uporem godnym poważnych problemów testuje się chyba wytrzymałość wyborców (przymykanie oczu) na kosztowne eksperymenty. Gdyby miało się okazać że działalność państwowa czy samorządowa jest efektywniejsza od prywatnej to po co Nam było wychodzić z socjalizmu? Czyżby dla niektórych ideały zatoczyły już koło?

   • oczywistość on 3 czerwca 2020 at 18:10
   • Odpowiedz

   Nikt kosztów nie liczy bo leci kasa z gminy , uczciwy audyt i sie okaże jaki ten rachunek wygląda. Efekt propagandowy ma byc że to niby tak “po gospodarsku” .

  1. Kupili piaskarkę i pług i co!!!! Pierwsza zima kiedy nie było ślisko.

   1. Zapytaj burmistrza jak z kończą jechał autem z pewną osobą i czy nie było ślisko….

   2. Mówili , że będzie susza a tu ciągle deszcz .Niech to szlag trafi ! Woda w studniach za darmo a ja nie mogę z tego skorzystać bo w mojej pełno wody. Ludzie ! Jak tu żyć ? !

    1. Nsjzimniejszy mam od 30 lat . Gdzie ekolodzy? Klimat się oziębia.

    2. Maj

  2. Postawili dystrybutor i co!!! Paliwo potaniało

  3. Reklamują turystykę i co!!! Lasy otworzyli.

 4. przedstawiciele władzy PO w terenie

  1. Jak już jesteś obiektywny to zrób mapę pis w gminie to będzie większa siatka niż po w regionie…. nie mydlcie nam oczu. Karasiewicza nie ma w gminie tylko Augustyn. Podejmuje decyzję Augustyn i rada od niego. Powoli ten blog robi się… Jeśli ktoś nie zgadza się z PiS to we waszym mniemaniu jest z PO i krytykuje bo ma w tym interes. A nie przyszło wam do głowy że jesteśmy zwyklymi mieszkańcami tej gminy którzy pracują i placa podatki?

   1. To są jedyne argumenty, których używają zwolennicy obecnej władzy. Dlaczego woda nie tanieje – PO tyle lat rządziło i woda nie taniała itd…W myśl zasady TKM – bo nam się należy.

    • Totani co powiesz? on 25 maja 2020 at 10:18
    • Odpowiedz

    Jak to jest ze tylko lokalny blog podejmuje temat wykształcenia średniego z Lubczy? Gdzie Temi, gdzie inne gazety i tarnowska tv i inne media? Gdzie w końcu PO, które temat spokojnie by rozegrało ( pewnie jest z PA współpraca jakaś) . Totalni może się wypowiedzą co maja wspólnego z PO

    1. Układ z poprzednikiem widać jasno.

   2. Zwykli mieszkańcy nie czytają ten pięknego bloga 🤪

    1. No to nie ma się czym przejmować , nie ma czym .Pełen komfort .

    2. Grunt, że niezwykli czytają i niezły ubaw mają.

   • Nowy Niewiadomski on 28 maja 2020 at 07:28
   • Odpowiedz

   Za to mamy burmistrza w gminie któremu płacimy kilka tysięcy miesięcznie za wrzucanie życzeń imieninowych na stronę gminy.
   Zastanawiam się czy coś w tej gminie mnie zaskoczy jeszcze…

   1. Tylu nowych urzędników zatrudnił to teraz szuka im zajęcia.
    Skąd oni wzięli takich solenizantów. Ja mam dwa kalendarze i w żadnym takich imion nie ma. Są za to czterej inni.

    1. A kogoż tak nazatrudniał? Cała elyta gminy to zalasowiaka , robią średniego w balona. Szkoda , bo jakby sam był decyzyjny to by coś zrobił. Pierwszy poważny błąd , że zmienił dyrektora komunalki na kłapaczkę , ale to mu ktoś też pewnie doradził , by go osłabić , Szkoda , bo myśleliśmy głosując za nim ,że będzie oszczędniej , lepiej .Rada żenada, buta biorąca co miesiąc duże pieniądze , w takim kryzysie gospodarczym . Do czasu drodzy państwo.

   2. W niedzielę też będą pisać życzenia :):)

    1. Chciałeś – masz. Już są na cały tydzień do przodu. Jutro już będą pewnie na cały rok :):):)

     1. fotki rozebranych pań i będzie git na tej stronie

       • Anonim on 28 maja 2020 at 18:41

       Dobry pomysł z tym kalendarzem. Nie każdy ma w domu kalendarz a tak to się wejdzie na stronę i się zobaczy kto ma imieniny.

       • Ale jaja on 2 czerwca 2020 at 16:14

       Trzeba mieć siano w głowie…
       Teraz gmina uczestniczy w plebiscycie na najlepszą gminę a tymczasem średni nawetcniecmkze pochwalić się własną inwestycja infrastrukturalna którą od początku do końca zrealizował sam. Bazuje tylko na poprzednikach którzy dużo zrobili.
       Nagle po 2 latach rządów gmina mlekiem i miodem płynąca jest cud.

       • ? on 28 maja 2020 at 20:34

       Poważnie tak myślisz ? Ci którzy niby nie mają,o ile tacy sa to sobie gminna stronę sprawdzą ? Zaczynam podejrzewać ze pomysłodawca zabrał głos. Fakt że na każdym portalu z informacyjnym..,szkoda gadać

       • Anonim on 2 czerwca 2020 at 13:58

       Czy już nie ma ani jednego mądrego w tej gminie?wezcie dajcie spokój tymi imieninami. Zróbcie zakładke albo inczej coś nie w takiej formie. rece opadają

       • anonim on 2 czerwca 2020 at 15:37

       Zaśmiecą stronę to istotne informacje zginą w gąszczu życzeń.

     2. Urzędniki bloga czytają na bieżąco bo przyszłotygodniowe życzenia usunęli. Co za głąby.

       • atrakcja dla turystów na Kokoczu on 28 maja 2020 at 21:03

       Zobaczcie na gminnego Facebooka, jaką atrakcję na Kokoczu nasi urzędnicy przygotowali dla turystów. Pniaki ucięte piłą, do siedzenia, podziwiania widoków i delektowania się świeżym powietrzem. Na wypadek jakby usunęli zdjęcia zrobiłem zrzut ekranu.

       • Anonim on 28 maja 2020 at 22:57

       no co chcesz, fajne pnioki

       • Wstyd on 29 maja 2020 at 00:51

       To jest ten pomysł na turystykę w naszej gminie?
       Żenada, wstyd!!! Nie ma żadnego zarządzania w naszej gminie! Władza kpi z ludzi i każe im za to płacić.

       • Anonim on 29 maja 2020 at 08:36

       Władza w naszej gminie robi dokładnie to samo co władza w naszym kraju, kpią z ludzi myślących i inteligentnych, bo wiedzą, że takich jest zdecydowana mniejszość niestety. Cała resztę kupili sobie za 500+, a tych beneficjentów jest zdecydowaaaaana większość. I oni właśnie cieszą się z tych durnych informacji na stronie gminy nie widząc żenady i śmieszności burmistrza ze swoiją świtą. I wielka szkoda, że ludziom nie chce się myśleć, bo mamy piękny kraj i pozwalamy go wszystkim rozkradać.

       • Malarz on 29 maja 2020 at 09:21

       Nie za 500 nie. Przeczytaj tu na blogu artykuł GW. Jest od postem Nie takie PiS straszne jak je malują.

       • turysta on 29 maja 2020 at 15:37

       Rozumiem, że mogli wybudować hotel 5 gwiazdkowy, no choćby 3 gwiazdkowy, ale od razu szarpać się na tak poważną inwestycję? Ciekawe ile kosztowała? Pewnie z 1000 zł za pniaczka? Turyści już robią rezerwację, żeby przyjechać i móc posiedzieć na tych pniaczkach.

       • ??????pytanie on 2 czerwca 2020 at 16:09

       Jak w gminie nie robis9 innych rzeczy , inwestycji to pozostało tylko wrzucać życzenia. Dlaczego gmina zadłuża się skoro na dity radnych Co roku idzie większą kasa?

   3. Ciekawie w tej gminie się dzieje. Przynajmniej atrakcje są jakieś.
    Dziwię się że mieszkańcy to akceptują. Zachowania radnych, urzędu etc

    1. hajs , hajs , hajs w tym rada zgodna , żadna od lat tak się nie napasła forsą podatników jak ta , społeczniki po sk….

     • sesja na pniaczkach on 1 czerwca 2020 at 20:04
     • Odpowiedz

     Może w ramach promocji jakaś sesja wyjazdowa Rady Gminy z posiedzeniem na tych pniaczkach w ramach reklamy tej atrakcji? Zastanawiam się jak to możliwe, że burmistrz sobie fotki nie pstryknął na tych pniaczkach. Tyle różnych fotek ma, a z pniaczkami nie ma ;-(

      • Ale wstyd on 1 czerwca 2020 at 22:42
      • Odpowiedz

      Co na to Marcinki ?źle się dzieję, w gminie poprostu nic nie funkcjonuje gdzie jest łatanie dziur, koszenie poboczy? Czy my tak dużo wymagamy?
      Za to jest kostka przy stadionie i pniaki na kokoczu.

       • Anonim on 2 czerwca 2020 at 07:39

       obsyrać tylko umieli porządnie , niech odpowie ten murcek z Ryglic , ile osób z rodziny pracuje w gminnych instytucjach , gdy ludzie zapierd….do Tarnowa czy dalej codziennie , coś go przekrzywiło , gdzie się podziała stylizacja biznesmena?

     1. pnioki na pniaki , taka rada

  2. Regułą jest że za rządami PO-paprańców i lewactwa ciągnie się kryminalno- korupcyjny smrodek. Tarnów miałby być wyjątkiem?

 5. Ciekawe po co pan poseł był, ale tak naprawdę.

 6. zdjęcia, uściski dłoni, podziękowania za coś co jest zwykłym obowiązkiem – komunistyczne dziękczynienia dla towarzyszy,

  1. Nie bardzo jarze po co takie gadki. Poczekajmy jak posel bedzie skuteczny. Olszowka mowi ze pieniadze sa rozpatrywane w Warszawie. Poczekajmy

 7. po prostu w powiecie komunistyczne sny o potędze, zdjęcie , uściski dłoni, podziękowania itd

  1. Dzisiejszy tekst na stronie urzędu mnie rozsmieszyl do łez. Augustyn żali się że coś musi robić i naprawiać rzekomo to co Benek popsuł? Chyba mu się nie udało, mógł zapytać Dudowicza jak to było bo był wtedy w radzie z Panią P. Także żenada i pogarda. Kampania się skończyła dawno. Paweł poprostu weź się do pracy a nie biadol bo bierzesz co miesiąc wypłatę i to pewnie nie małą…

   1. Władek poszedł z tego cyrku , łebski gość , błazny i widownia pozostała

   2. Nie dość, że ten tekst jest śmieszny to jeszcze został napisany przez kogoś kto kompletnie nie zna tematu a ma świadczyć o wysokich kompetencjach no przekaz jest jednoznaczny, nowa dyrektor wychwyciła to co umknęło innym. Szkoda tylko, że pisze głupoty i wykazuje się kompletną niewiedzą zarówno o tym kto wykonał tą inwestycję i czym ona jest. Dlaczego? Tłustym drukiem w tekście podkreślono “Być może poprzednicy założyli, że zamontowanie 3 paneli solarnych wraz z instalacją fotowoltaiczną na budynku będzie elementem dekoracyjnym.” i chyba w nieświadomy sposób autor podkreślił swoją kompletną nieznajomość tego o czym pisze. Jeżeli już się zabiera głos i pisze o czymś wypadało by wiedzieć, że panele solarne nie łączą się z instalacją fotowoltaiczną tylko z instalacją solarną, i są to dwie zupełnie rożne instalacje. Jak widać na zdjęciu na dachu zmontowano płaskie kolektory słoneczne a nie ogniwa fotowoltaiczne, świadczy o tym również wypowiedz burmistrza z ostatnie sesji dotyczącej wymiennika ciepła (bojlera). Najśmieszniej jednak wygląda to, że autor pisze o instalacji fotowoltaicznej i wyśmiewa sens punktowych podgrzewaczy wody jakie pokazane są na zdjęciach a przecież w sytuacji gdy mamy w budynku instalację fotowoltaiczną to korzystamy z darmowej energii elektrycznej do zasilania tych podgrzewaczy, więc gdzie w takiej sytuacji ta sugerowana sensacja?

     • A to grafika on 23 maja 2020 at 07:42
     • Odpowiedz

     Coś propagandowo Średni chce temat nagłośnić chyba

     http://ryglice.pl/news/czy-to-moglo-zdarzyc-sie-tylko-w-gminie-ryglice.html

     1. taki pomysł średniemu mogła poddać chyba tylko panna Zosia , jednak się obydwoje nie zastanowili ,że ją ośmieszyli na całą Polskę , wstyd za taką sławę , kręcą bata z g…na siebie

    1. 😂😂😂 znowu się wystrzelił i broni naczelnika benia. Towarzyszu daj żyć nie ma usprawiedliwienia dla nieróbstwa. Można się czepić słownictwa ale nie zmienia to faktu ze gmina była zarządzana jak była. Naczelnik rządził ostatnie 4 lata to jakieś 1460 dni czyli 35040 godzin czyli 2102400 minut za ten czas sam by podłączył te rurki fotowoltaiczne czy solarne zwał jak zwał. Jednak nie było chęci i wiedzy. A głupi średni załatwił to w jeden dzień 😀Gość usprawiedliwia marnotrastwo pieniędzy przez 11 lat. Jaja panie nieświadomski 🤣

     1. Chyba tylko Ty widzisz w pisaniu KN obrońcę Benedykta .

     2. to oszczędności będą że jest to taki powód do dumy ?

       • Anonim on 23 maja 2020 at 16:18

       Zosia samosia zatrudniona , oszczędności po sk…

     3. Jest takie przysłowie “Nie mów chop dopóki nie przeskoczysz” i wszystko jeszcze przed burmistrzem Augustynem, ale już teraz z całym przekonaniem można stwierdzić, że ani taniej, ani lepiej gminą nie zarządza. Pomijając to, nie sposób nie zauważyć, że w opisywanym w tym artykule czasie gminą zarządzało aż trzech burmistrzów i jak wynika z treści to też nie Augustyn odkrył tą Amerykę choć jest już burmistrzem 1,5 roku i gdyby nie pani Zosia tez by nie wiedział ale ma pretensje, że poprzedni burmistrzowie tego nie wykryli.
      Nie czepiał bym się też słów gdyby nie bardzo wymowny tytuł i fakt, że autorem nie jest jakiś niewiadomski tylko burmistrz mojego miasta i jeżeli już intencją było ośmieszenie kogokolwiek to należało się z tematem zapoznać a nie pisać dyrdymały.

       • Totalni on 23 maja 2020 at 21:13

       Typowy nieświadomski . Wydawało się ze coś z Ciebie będzie ale uporczywie bronisz nieróbstwo i niedbalstwo 😀 strach gdyby ktoś taki jak ty był przy władzy bo przez 4 lata nic by nie zrobił i nawet te rukrki byłyby zaśniedziałe hak za Benia

       • dla on 23 maja 2020 at 21:26

       głupich to gadanie o paru zł oszczędności jeżeli rzeczywiste będa , temat niech gawiedż podyskutuje ,bzdurnie wydane miliony się liczą
       no i sprawa zasadnicza ,edukacyjna nie wyjaśniona

       • Haaah on 23 maja 2020 at 22:21

       Skoro Augustyn zajmuje się wyjaśnieniem zagadek z przeszłości to może w końcu poznamy jego wykształcenie?

     4. Całkowicie się zgadzam. Tylko zmiana miała być na lepsze – a nie jest. Na rozliczanie przyjdzie jeszcze czas to dopiero połowa kadencji. Tylko ja się pytam: gdzie te obietnice wyborcze????? Chyba poszły w las. Wszystko idzie w górę. W Ryglicach maił powstać żłobek, stadion…..i co się dzieje w tym temacie??

       • Anonim on 24 maja 2020 at 09:20

       diety idą w górę radnych na równi ze wszystkim innym , już nie mówi się , że pracują , bo praca jest w zdobytym zawodzie a nie w zwodzeniu ludzi , używając do tego różnych środków , nastanie czas rozliczeń za przepuszczenie ludzkich pieniędzy i nadziei

       • Nowy Niewiadomski on 24 maja 2020 at 09:38

       Marnitrastwo pieniedzy przez ta ekipę jest poprostu niesłychane. Teraz przejecie szkół odbija się im czkawką chyba. Dlaczego gminie nie zrobi nic dla większości swoich mieszkańców A robi tak dużo dla kilkoro nauczycieli z Woli i Jonin? Przecież oszczędności były znaczne na przekształceniu, teraz podwyższone są podatki, śmieci, Augustyn zaciąga kolejne pożyczki choć wcześniej mówił że gmina tak zadłużona że więcej się nie da. Widać kłamstwo ma krótkie nogi. Gminni radni dietki co rok w górę-to obiecywaliscie też mieszkańcom? Tymczasem żadnego pomysłu na gminę, mało tego nie jest wykorzystywany potencjał tej gminy w taki sposób,aby zasilał gminny budżet i nie mówię tego o turystyce,bo chocbysmy pekli to i tak nie zmieni się nic w tym zakresie. Dlatego trzeba postawić na gospodarkę w naszej gminie. Ale żeby móc postawić to trzeba wiedzieć i znac się na tym. Jestem zdania, że ludzie się powoli zmieniają i dostrzegają trend nawet w naszej gminie. Także nawet obrońca Augustyna Pan S. Z Lubczy swoimi wpisami na fejsie nie pomoże. Czas najwyższy zacząć rozliczać w gminie pracowników, kierowników, dyrektorów. Gmina i urząd to nie własne podwórko. Pieniądze nie leżą na ziemi, tylko pochodzą z danin publicznych więc najbardziej trzeba je wydawać z rozsądkiem. Pracownicy powinni efekrywnke pracować a nie chodzić po korytarzach i mieszać powietrzne.

      1. Jakiś czas temu pisałem tu o geotermii i możliwości jakie istnieją na naszym terenie i jak się ostatnio dowiedziałem znalazł się ktoś kogo ten temat zainteresował i w Woli Lubeckiej realizowany będzie geotermalny odwiert badawczy i jeżeli wyniki będą zgodne z przewidywaniami to w perspektywie jest inwestycja w infrastrukturę rekreacyjną wykorzystująca te zasoby. Ciekaw jestem podejścia nowych władz gminy do tego tematu.

       • Anonim on 24 maja 2020 at 11:11

       Idźcie do sklepu , z dnia na dzień za te same produkty płacicie coraz więcej , uczciwie pracujący dociska pasa , a w urzędzie i radzie rozpasanie całą gębą , dość tego , po co nam tyle urzędników , rządzicieli, których i tak ludziska mają głęboko w d….

       • anonim on 24 maja 2020 at 12:30

       Kto miał nadzieję ze burmistrz przewietrzy towarzystwo był frajerem .

       • Nauczyciel wf on 24 maja 2020 at 13:20

       Wielu miało nadzieję. Teraz czekają na rozwikłanie tematu szkół Średniaka

       • .. on 24 maja 2020 at 13:49

       Franciszek był akuszerem tego co sie stało ,nie miałem mu tego za złe ,niemniej nie powinien teraz udawać ze sprawy nie ma.

 8. Ta dziura to symbol rzadów pis w.naszym państwie i powiecie. Olszowka powinien sie wstydzic ze tyle to trwa a tu dwoch speców robi sobie zdjęcia nad dziurą .

  1. To nie Olszówka powinien się wstydzić tylko Augustyn bo to on był przez lata powiatowym radnym -bezradnym.
   Dla nich wszystkich to jest porażka, żeby wydawać zapewne ogromne pieniądze na umacnianie osuwiska.
   O wiele taniej wyszła by przebudowa drogi trochę dalej przez las na trwałym gruncie.
   Od czego jest ten poseł, żeby tego nie załatwić. Już nie jest przyjacielem Augustyna? Patrz Paweł,to kolejny który się na tobie poznał. Sam zostaniesz niebawem. Sorry, z Siemkiem i Felkiem. Ale to słabiutkie wsparcie.

    • oczywistość on 20 maja 2020 at 20:26
    • Odpowiedz

    a tak wydadzą miliony jakby nie było innych potrzeb

   1. Jeszcze sekretarz mu został. Nie wie tylko o tym, że jest przez niego podtapiany.

    1. sekretarz jest woj nad wojem , każdego burmistrza pokona , gdzie to się taki ulung

    2. co Titanic tonie?

   2. Felcyk wszystkich straszy. Bardziej się go boją niż kiedyś inkwizycji.

    1. Bo wiesz, nigdy nie wiadomo kiedy głupi żartuje.
     Ale nie zauważyłem, aby się go ktoś bał, raczej odbierany z politowaniem.

  • Specosuwisko on 14 maja 2020 at 22:15
  • Odpowiedz

  Ciekawe co na to starosta ze szeregowy radny i poseł z dąbrowy „realizują utrzymanie skarpy” w zalasowej.

  1. Widocznie można zająć się tą sprawą i dobrze że radny powiatowy wziął się za to. A komuś żal D…ściska,.ze poseł zainteresował się sprawą.Ja tam jeżdżę codziennie i niech wreszcie to zrobią. Brawo Olszowka , rób pan swoje . Zalasowiak potrafi.

   1. Słyszałem opinię kilku członków PIS że Władek powinien wylecieć z tej partii razem z tym kto go przyjął. Ciekawe czym się tak naraził.

    1. Czy raczej konformiści którym się akurat tak opłaca ,pozwalają się nam zastanawiać czy burmistrz szkołę skonczył. Jest gdzieś lista członków czy się wstydzą jak komuna kiedyś ?

    2. Władek i Władek. Dawniej przeszkadzał Benkowi teraz Paweł głupoty wypisuje. Daj spokój i zajmij sie swoim wykształceniem i już

     1. Zastanawia mnie jedno, Jak W. stracił robotę w gminie to jednocześnie zniknął Niewiadomski. Czemu Niewiadomski kopał dołki pod burmistrzem i co wspólnego miał z tym W. Wygląda to na jego robotę.

       • załamka on 16 maja 2020 at 20:07

       Kto przypuszczał że pytanie o szkołę będzie kopaniem dołków ? Albo że się planuje żonie kartę nauczyciela zafundować ?

       • Anonim on 16 maja 2020 at 20:43

       Oj marnys z tymi wywodami. Czekaj, Niewiadomski nadchodzi i działa dalej

       • Samorządowy on 17 maja 2020 at 00:12

       Skończyła się umowa o pracę. Ot cała historia. Może potrzebne bylo zdobić roczny staż do innych tematów ?

       • Anonim on 17 maja 2020 at 10:33

       Jak zapewne pamiętasz złamka , Władek zawsze musi pod kimś ryć. Pod starostą też próbował

       • załamka on 17 maja 2020 at 11:30

       ten”Władek” to mnie nie interesuję,zwłaszcza że go nie ma tu,a kwestia wykształcenia a właściwie prawdomówności jest zasadnicza aby ufać komuś , każdy kto to prubuje wyjaśnić ma mój szacunek.

       • Czekajcie a doczekacie się on 17 maja 2020 at 11:37

       Przecież Admin tu kilka razy zapewniał, że sprawa szkół Średniego będzie wyjaśniona i jakieś mam przekonanie, że będzie. Cierpliwości.

    3. szkoda bo ja słyszałem ,że jeszcze bardziej się umocnił po tych wszystkich świństwach co mu zrobiono w naszej gminie i dalej

 9. Co to za fleje. Wladziu buty nie pasują do reszty garderoby 😂😂😂 To się nazywana priorytety ludzie nie maja roboty a PiS sobie zdjęcia robi na skarpie

 10. tu mądrze pisał,powinno się od lasów kawałek ziemi odkupic ,zrobic kawałek drogi i byłoby pewnie 50 razy taniej , albo i szesciesiat bo notable suto opłacani oglądali juz to ze sto razy. PS.Ten poseł jakoś wybitnie mi nie pasuje

 11. Dlaczego artykuł nie pojawił się na głównej stronie Gminy Ryglice? Przecież promuje jedynie słuszną opcję polityczną. Widać, że jak i u góry tak i na dole ROZŁAM. Walka o koryto?

 12. artykuł, co byśmy bez tej wiedzy zrobili

  1. informujący , to chyba dobrze a nie źle

 13. źle to widzisz i oceniasz. Wystarczy pomyśleć i się okaże kto w powiecie był wcześniej. O matko 7 lat nieróbstwa. szok!

 14. Ale się uśmiałem widać jaka współpraca skoro problem od 7 lat nierozwiazany… wspólna fotka to efekt współpracy. Budujące naprawdę….

  1. źle to widzisz i oceniasz. Wystarczy pomyśleć i się okaże kto w powiecie był wcześniej. O matko 7 lat nieróbstwa. szok!

 15. I jakieś takie przekonanie ze na fotografii się nie kończy współpraca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)