Zadaj pytanie w nowej formie

Aby  trochę uporządkować dyskusję powstała zakładka Pytania która znajduje się  w górnej części  bloga. Szanowni  państwo dzięki  tej zakładce  można  w  sposób nowoczesny  i szybki zadawać pytania wybranyej przez państwa osobie czy to burmistrzowi, zastępcy,radnym,urzędnikom ale  również i prowadzącym bloga. Dzięki tej  stronie   państwa pytanie  zostanie  skierowane pod  odpowiedni adres  a  w momencie kiedy wybrany przez państwa pytany odpowie  na  pytanie  zostanie ono wraz z odpowiedzią opublikowane  i wówczas  możliwe  będzie komentowanie  zarówno pytania jak i odpowiedzi. Myślę że  dzięki temu osiągniemy zamierzaną przejrzystość co  na pewno zachęci pytanych do udzielania odpowiedzi. Formularz zawiera pole email ale  pole  to  nie  jest obowiązkowe co oznacza że jeżeli pozostanie puste pytający również otrzyma odpowiedz. Jeżeli jednak zdecydują się państwo podać swój email to otrzymacie potwierdzenie zadania  pytania  a  w momencie udzielenia  odpowiedzi zostanie  ona  również automatycznie wysłana na email. W  związku z tym zakładka “Pytania do Włodarzy (brak moderacji)” zostanie zarchiwizowana. Zapraszam do  korzystania z tej  formy  zadawania pytań gdyż dalsze  ich zadawanie  w obecnej formie zniechęca zarówno pytanych jak i pytających. Proszę  też nie oczekiwać  że odpowiedzi będą pojawiać się natychmiast bo zapewne  tak  nie  będzie jeżeli któreś z pytań będzie pozostawało bez odpowiedzi dłuższy  czas  zostanie  dodana  nota “Brak odpowiedzi” i  pytanie  takie  zostanie opublikowane.  Dopiero wtedy nie  tak  jak  obecnie będzie  możliwość  komentowania    . Dziękuję  za  odwiedzanie  tej  strony  i zapraszam do  dyskusji.

Jakościomierz

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/pytanie-nowej-formie/

28 Komentarzy

Skip to comment form

  • Pani burmiszcz on 23 marca 2015 at 15:58
  • Odpowiedz

  Ciekawe czy to remizy tez beda przyjecia

 1. Mam do pana pytanie ,,czy pan oskar mikrut może zostać w placówce wsparcia dziennego w lubczy

  ?

  1. Nie, odejdzie.

    • wymyślona on 5 lutego 2015 at 16:46
    • Odpowiedz

    chyba jakaś plotka

  2. Do kogo masz pytanie? Tu nikt Ci na nie nie odpowie, możesz poczytać tylko pare głupich komentarzy pod Twoim pytaniem. Zadaj je w zakładce “PYTANIA”

   1. te pytania

    1. Dziwie się, ze odpowiadają jeszcze na te niekiedy głupie pytania. To kiedy urzędnika ma cos zrobić i pracować skoro oczekujecie, że ktoś ma siedzieć i 24 na ha odpowiadać na pytania. Mając styczność z częścią nowych, młodych radnych widać różnice pokolenia. maja oni zupełnie inne podejście do spraw gminnych niż ich poprzednicy. Rokuje to optymistycznie, mam tylko głęboką nadziej, że inni ich nie popsują!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     1. Nie ma głupich pytań. Są pytania i tyle i trzeba na nie odpowiedzieć:)A młodzi nowi są w porządku tylko nie bardzo wiedzą o co chodzi Burmistrzom?

     2. Pytania tu zadane nie różnią się niczym od tych zadanych na urzędowej stronie. Tam nawet jest ich więcej niż tutaj. Już 28 pytań tam widnieje i odpowiedzi.

      • Do Yoli i Niestety aninima on 5 lutego 2015 at 20:58
      • Odpowiedz

      Nie ma konkretów, puste słowa’ .Demagogia . A na urzędowej stronie szmira w wydaniu urzędu. Zero odpowiedzi.

     3. c.d.

      Nawet w pytaniu 28 widzimy, że pytanie wzięte z tego bloga. Ten projekt bardzo dobrym działaniem jest. Mamy wszyscy możliwość i na urzędzie zadać pytanie i tutaj. I jak widzę tu czasem komentarze typu – cenzura, itp. To powiem szczerze – nie rozumiem tych co tak piszą. Ale to z czasem minie. A włodarze mają dzięki blogowi znakomity barometr nastrojów społecznych. Oczywiście tym narzędziem można też łatwo sterować nastrojami, ale ja ufam administracji tego bloga.

     4. Masz rację. Nie ma głupich pytań, są głupie odpowiedzi. Jak mawiał filozof.

  3. Ogólnie dziwne rzeczy się dzieją, OK podobno chce zatrudnić kogoś do “pilnowania” spichlerza jakby nie mogła tego robić np. ich księgowa, która raczej nie wygląda na zapracowaną, lub inne osoby tam pracujące

  4. co no i nic wszystko jak po kaczkach spływa a prywata kwitnie ,taki klimat

  5. A to Oskar Mikrut pracuje w placowce w lubczy? Z jakiej strony?

   1. Kto to jest Oskar Mikrut? Też jestem z gminy R-ce ale nie znam go.

  • wszystko on 23 stycznia 2015 at 22:33
  • Odpowiedz

  przez brak należytej atencji dla naszych “włodarzy” ,wyślij tajne pytanie jak odpowiedzą to się dowiemy o co pytającemu chodziło ,no wynalazek pierwsza klasa

  1. Like

  • Bernard Karasiewicz on 20 stycznia 2015 at 23:15
  • Odpowiedz

  Teraz pierwszy raz dzisiaj siadłem przed komputerem i chcę poinformować w jaki sposób udzielamy odpowiedzi:
  1. Proste pytanie do mnie odpowiadam na tym blogu i polecam kopiowanie i wpis na oficjalnej stronie UM.
  2. Skomplikowane pytania są drukowane i trafiają na stanowiska urzędników merytorycznych po czym publikowane na oficjalnej stronie. Poleciłem aby również je przenoszono na bloga. Jeżeli jest na stronie oficjalnej odpowiedź to proszę również blogowiczów aby za pomocą funkcji wytnij – wklej pomogli mi w tej czynności aby odpowiedzi znajdowały się pod pytaniami.
  NIE MA TEMATÓW DOTYCZĄCYCH SFERY DZIAŁAŃ BUDŻETOWYCH GMINY KTÓRE SĄ TAJNE I PYTAŃ KTÓRE ZOSTANĄ BEZ ODPOWIEDZI.
  Pozdrawiam dziękuję za pytania Dobra Noc.

 2. Myślę że w dotychczasowej formie było to raczej bardzo trudne żeby nie rzec wręcz niemożliwe a nierzadko nim pytany zdążył odpowiedzieć dyskutanci czynili to za niego. To zapewne mogło zniechęcać, jeżeli pytania będą pozostawać bez odpowiedzi będziemy pytać dlaczego tak jest . Myślę że trzeba dać czas na odpowiedz i dopiero gdy zostanie ona udzielona dyskutować nad jej treścią.

  1. A mnie się wydaje, że dyskusja pod zadanym pytaniem, na które jeszcze nie odpowiedział włodarz może mu tylko dopomóc w lepszej odpowiedzi. Problem w tym, że chyba zanikła wola w ogóle odpowiadać.

    • Tak to widzę on 20 stycznia 2015 at 22:28
    • Odpowiedz

    To oczywiste. Potrzebna tylko wola odpowiadania. Ileż tych pytań pojawia się dziennie? Średnio 3 lub 4 na tydzień? Co wieczór spojrzenie na neta przez włodarza i temat ogarnięty.

     • Obserwstor spraw gminnych on 21 stycznia 2015 at 08:56
     • Odpowiedz

     Od ponad miesiąca było góra 10 pytań. Na odpowiedź jak widzę czeka 4.

  2. Sam zadałem jakieś 10 pytań, i było wiele innych, no cóż… Można powiedzieć inaczej – tak, było tylko 10 pytań i były tak trywialne i takie idiotyczne, że należało je skasować. Cóż tam pytania… ważne że można stawiać pytania. Powtarzam- Ask or not ask – that is a question. 🙂

 3. Oczywiście może być nowa forma. Jednak jest też możliwość zadania pytania i w starej formie. Myślę, że to mnożenie form jest niepotrzebne. Urząd ideę zapytań wziął z bloga a ta forma to zaś niewiele różniąca się od urzędowej zakładki forma. Takie masło maślane wszystko. Jeżeli włodarze nie zechcą odpowiadać to nie będą odpowiadać.

  1. To nie jest mnożenie form tylko pójście w kierunku usprawnienia i umożliwienia odpowiednia bez konieczności wyszukiwania pytań. Co zaś tyczy się formy na stronie urzędowej to być może jest podobna z małym wyjątkiem jeżeli pytany nie odpowie na pytanie zostanie opublikowane pytani a w odpowiedzi dodana nota “Brak odpowiedzi” wówczas będzie można podyskutować dlaczego nie udzielono odpowiedzi wyrazić publicznie w komentarzach swoje niezadowolenie.

   1. I mówiłem kiedyś, że formę już świat internetu dawno zna – jest nim forum a nie blog. No, ale nie słuchacie mnie. Forum łatwo porządkuje tematy, dyskusje itd. Polecam.

  • Fama niesie on 20 stycznia 2015 at 21:40
  • Odpowiedz

  Sęk w tym, że nie odpowiadają nawet na urzędowej stronie. Może tu zechcą. Podobno zastępca Burmistrza przeciwnikiem takiej dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)