Ryglice 3 Maj

Skrócony zapis uroczystości  3 Maja komentarz dodacie Państwo sami .

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/ryglice-3-maj/

81 Komentarzy

Skip to comment form

  • ryglice on 11 maja 2011 at 23:14
   Author

  Nagranie sesji zostanie zamieszczone jutro za opóźnienie przepraszam.

   • świetnie on 12 maja 2011 at 07:32

   czekamy , czekamy !!!!!

   • doradca on 12 maja 2011 at 12:50

   Puszczajcie taśmę i pamiętajcie ten blog to jest wasz jedyny oręż , szanować Was będą dotąd dokąd będą się Was bać, jak odpuścicie to Was zgnoją. Pamiętajcie działacie zgodnie z literą prawa , a o wszelkich naciskach na Was powinniście powiadomić prokuraturę i dziennikarzy. Jesteśmy z Wami!!!!!!!. Jeżeli macie dowody na szantaż to nie czekać Macie na to ochronę demokratycznego państwa , a babci przypomnicie że komunizm się skończył.

    • a jak on 12 maja 2011 at 19:54

    Doradzco damy radę. Dzięki.

  • ogłoszenie on 11 maja 2011 at 22:22

  Kupię dom od radnego,
  w cenie zadeklarowanej w oświadczeniu majątkowym.

  • Turystka on 11 maja 2011 at 21:04

  Aby podnieśc atrakcyjnośc Ryglic należy zmienic nazwę miejscowości na Ryglice Zdrój i wypromowac wodę mineralną Ryglicznka.

  • A P E L on 9 maja 2011 at 21:01

  Szanowni Radni. Jutro sesja. Będzie obecna telewizja. Przygotujcie się. Ubiór i przede wszystkim merytoryka. Ludzie którzy was wybrali będą was oglądać i oceniać. Nie zawiedźcie nas. :))))))

   • Anonim on 9 maja 2011 at 21:53

   A ja myślę, że już najwyższa pora zastanowić się na osobą na urząd soltysa w Ryglicach. Ludzie zróbmy wreszcie coś sami a nie czekajmy na zlewki Nowej Jakości. Namawiajmy tych, którzy mogą coś zmienć; może pani Bochenek lub pan Marcinek. Odrzućmy ideologie i postawmy na nowoczesność. Osobiście mam już dosyć pobytu w Jezioranach.
   Szkoda byłoby zmarnować ostatnią szansę.

    • Amanda on 10 maja 2011 at 08:56

    Popieram!!!!
    Burmistrz jest dla wszystkich całej Gminy, ma jakieś swoje zobowiązania bo tak jest zawsze w polityce a Przewodniczący Rady Osiedlowej może by myślał tylko o Ryglicach.Bardzo dobre kandydatury Pan Marcinek lub Pani Bochenek ale czy zechcą kandydować.?
    Spraw jest wiele nie zawsze kosztownych ale przede wszystkim służących ludziom.Nie stawiajmy na politykierów tylko na ludzi którzy chcą czegoś dla Ryglic i dla ludzi a najważniejsze nie są uwikłani w jakieś pokrętne “powinowactwa”.Z całym szacunkiem ale Jurek służył zawsze urzędowi a nie nam.To ,że człowiek porządny nie koniecznie idzie w parze z umiejętnością zarządzania. No i pamiętajmy są Jeziorany ale są tez Matysiakowie.

  • a jak on 9 maja 2011 at 20:54

  Tak tu niektórzy najeżdzacie na Jakościomierza i jego blog, że to blog przeciwko nowej jakości. Jest sonda i jak widzimy prowadzi w niej obecna burmistrz. Nie ma tu manipulacji a kilka kliknięć i np pan Augustyn mógłby prowadzić. Jakościomierz to spoko koleś a jak.

  • Dawid on 9 maja 2011 at 19:29

  co nic nie piszesz?

   • ryglice on 9 maja 2011 at 21:28
    Author

   Po tym jak student prawa prawie mnie na śmierć wystraszył że wszyscy mnie za komentarze zaskarżą tom się trochę stropił i jakoś mi się wszystko co miałem napisać zapomniało . A tak na poważnie to poczekajcie tematy są ale czekam na jakiś pozytywny tekst żeby nie tylko o złym pisać sam nic pozytywnego nie zaobserwowałem a nikt z nowej jakości jakoś nie chce nic dobrego o sobie napisać.

    • mnie chodziło on 9 maja 2011 at 22:07

    żeby Dawid pisał o strażakach

  • Anonim on 9 maja 2011 at 08:31

  Znów nie działa strona Ryglic co za jakość

  • Uceń on 8 maja 2011 at 19:32

  Polska szkoła to dno programy zmieniają się z roku na rok tak samo podręczniki to paranoja . Szkoła w Ryglicach myślę tu o szkole w dworku tam zawsze był marny poziom i nie inaczej jest teraz . Jedyne co się zmieniło to aspiracje byłej pani dyrektor które niestety nie przekładają się na poziom kształcenia a tylko na poziom propagandy sukcesu jaką nas karmiono.

  • Do strażaków - on 8 maja 2011 at 09:45

  Strażacy są pod presją i ten wybór nie był prawie na pewno ich wyborem ale tak trzeba było to tak głosowali . Warto było by wiedzieć do jakich wniosków doszli badający tą sprawę biegli i prokuratura bo to bardzo istotne kto zawinił i jak doszło do tego że 2 strażaków zginęło . Czy osoba po takich przejściach będzie w stanie w sytuacji zagrożenia podejmować racjonalne decyzje i czy nie narazi tym działaniem podległych sobie ludzi ? Może wydawać się to tylko czczym gadaniem ale proszę mi wierzyć takie przeżycia zalegają w naszej pamięci i w chwili kiedy decyzja musi być podjęta niemal natychmiast powodują brak pewności asekuracyjność czy wręcz uniemożliwiają podjęcie jakiejkolwiek decyzji . Tak być może ale nie musi trzeba to jednak brać pod uwagę muszą o tym wiedzieć podlegający w czasie takich akcji ludzie i powinny wiedzieć ich żony ich dzieci niech polityka trzyma się z dala od zdrowia i życia strażaków niech sami strażacy dbają o to aby dowodzącym gminnym OSP była osoba nie mająca takich wpadek na swoim koncie dowódczym

   • wiesław on 8 maja 2011 at 20:54

   nie Andrzej dowodzi w gminie Andrzej jest tylko Prezesem a za sprawy bojowe odpowiada komendant gminny

    • O kurde on 8 maja 2011 at 21:14

    To gratuluję rozmnożenia funkcji oby tak dalej

   • strazak on 8 maja 2011 at 20:59

   nie masz racji dowodzi kto inny

    • O kurde on 8 maja 2011 at 21:17

    To może oświeć nas strażaku kto dowodzi

  • pytać jeszcze wolno/ on 7 maja 2011 at 21:04

  Jak to jest z tym Panem radnym Jeziorem, bo to różnie ludzienki gadają? Leczył się u psychiatry? Czy nie?
  A może tylko u psychologa?

   • ??? on 7 maja 2011 at 21:20

   No to na wszelki wypadek proponuję rozpoczynac wpisy od “Czy prawdą jest…”?

  • ryglice on 6 maja 2011 at 20:43
   Author

  Panie studencie prawa czy raczej panie Andrzeju Jezior noszę się z zamiarem opublikowania pańskich komentarzy pod wszystkimi nikami ten blog to nie taka mizerota jak ten na onet blog tutaj można jednym kliknięciem wyświetlić wszystkie komentarze z danego ip . To żenujące zarzucać innym że piszą z pod kilku ników samemu czyniąc identycznie .
  Dla wszystkich co uwierzyli w to co pisze student prawa .

  Czy będąc właścicielem serwisu, odpowiadasz za posty zamieszczone przez użytkowników na forum?

  Otóż zasadą jest to, że administrator portalu internetowego nie ponosi odpowiedzialności (ani cywilnej, ani karnej) za posty użytkowników umieszczone w serwisie (orzeczenie Sądu Rejonowego w Słupsku z 16.12.2008 r., sygn. akt: II K 367/08, oraz utrzymujące je w mocy orzeczenie Sądu Okręgowego w Słupsku z 18.06.2009 r., VI Ka 202/09). Odpowiedzialność ta spoczywa na użytkowniku. Dlaczego?

  Otóż zgodnie z art. 14 ustawy z 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane, kto udostępniając zasoby systemu teleinformatycznego w celu przechowywania danych przez usługobiorcę, nie wie o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nim działalności. Administrator danych jest zatem traktowany jako dostawca usług hostingowych.

  Znakomicie ujął to słupski sąd: „tak samo jak właściciel płotu nie ponosi odpowiedzialności za to, co zostało na nim namalowane, tak samo nie ponosi odpowiedzialności administrator forum, który udostępnia internautom jedynie przestrzeń dyskową”.

  Ale uwaga! To ograniczenie odpowiedzialności nie jest bezwzględne. Otóż zgodnie z art. 14 ust. 1 administrator danych w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia (np. od prokuratury bądź policji) lub uzyskania z innego źródła wiarygodnej wiadomości (np. od samych forumowiczów) o bezprawnym charakterze danych lub związanych z nimi działalności obowiązany jest niezwłocznie uniemożliwić dostęp do tych danych. W praktyce odbywa się to przez usunięcie postu. Jeśli tego nie uczyni, to ponosi odpowiedzialność solidarną z użytkownikiem za bezprawne treści.

  Natomiast na ogólnych zasadach administrator portalu odpowiada za pozostałe treści zamieszczone na serwisie. Tutaj bowiem nie udostępnia on jedynie przestrzeni dyskowej, ale zwykle sam je publikuje, dlatego nie stosuje się art. 14 ustawy. Przykładowo: za artykuły zamieszczone w internetowym wydaniu gazety odpowiada redaktor lub wydawca-administrator (na zasadach wynikających z Prawa prasowego), natomiast za komentarze na forum do tego artykułu odpowiada tylko użytkownik, a administrator tylko wtedy, gdy nie usunie takiego komentarza mimo zawiadomienia.

  Pozdrawiam, Jakub Bonowicz

  źródło
  http://www.prawnikprzezinternet.pl/odpowiedzialnosc-administratora-portalu-za-posty-na-forum-internetowym/

   • :0 on 6 maja 2011 at 21:12

   Nie znam , ale również pozdrawiam Pana Jakuba Bonowicza.Skoro on pozdrawia to nie wypada inaczej .

    • do studenta prawa on 6 maja 2011 at 21:57

    Kolejny raz Pan Panie radny chciał by zapisy prawa stosować wybiorczo w zależności od pańskich interesów i potrzeby chwili to nieładny nawyk który nie przystoi radnemu . Musi Pan wiedzieć że nie sam zapis ale interpretacja przez orzecznictwo sadów jest tutaj wykładnią zapisu i słusznie zwrócono uwagę na to kto powinien udowodnić nieprawdziwość lub naruszający godność charakter komentarza. To wnioskujący o usunięcie wpisu powinien udowodnić że wpis dotyczy jego osoby , że zawiera nieprawdę lub w inny sposób narusza jego dobra lub godność osobistą . Należy o tym pamiętać zwłaszcza iż w większości komentarzy przedstawiana jest opinia o czymś,kimś nie stwierdzenie czegoś . Jeszcze jedna nie mniej istotna sprawa to fakt iż jesteście Państwo osobami publicznymi sprawującymi mandat społeczny co pozwala waszym wyborcom na wyrażanie opinii o jakości waszej służby publicznej wyborca ma bowiem prawo do krytykowania tego co w jego imieniu czyni mówi wybrana w wyborach osoba . To prawo gwarantuje konstytucja RP której zapisy są aktem nadrzędnym będącym gwarantem praw obywatelskich .

    • soroka on 6 maja 2011 at 22:40

    W tej sytuacji jedynym sposobem na skuteczne usunięcie wpisu naruszającego czyjeś dobra jest poinformowanie o tym administratora danego forum. Ustawa wskazuje, iż wiadomość o bezprawnym charakterze danych musi być wiarygodna, jednak nie definiuje tego pojęcia. W praktyce przyjęło się, iż wiarygodna wiadomość to wiadomość pochodząca od samego poszkodowanego, tj. osoby, której dobra wpis bezpośrednio narusza, bądź od jego upoważnionego przedstawiciela. Ponadto wiadomość taka powinna w sposób precyzyjny i wyraźny wskazywać jakie treści naruszają dobra poszkodowanego oraz nie pozostawiać wątpliwości, iż to właśnie dobra osoby zgłaszającej daną treść do usunięcia zostały naruszone.

    Najlepszym sposobem będzie więc precyzyjne zacytowanie treści naruszających dane dobra oraz wyjaśnienie, dlaczego treści te dotyczą wnioskodawcy. Koniecznie należy podać dokładny adres url danego wpisu (czyli przekopiować adres internetowy, kierujący bezpośrednio do tego wpisu), tak aby precyzyjnie wskazać administratorowi, o jaki wpis chodzi. Jak zostało to już bowiem wyżej wskazane administrator nie jest obowiązany do poszukiwania treści naruszających czyjeś dobra i w przypadku, gdy wiadomość w sposób dostatecznie dokładny jej nie wskaże, kontrowersyjny wpis nie zostanie usunięty.

    To tak na wszelki wypadek by jaśnie radny nie miał wątpliwości

   • Anonim on 7 maja 2011 at 10:36

   administratorze, czy nie bierze Pan pod uwagę tego, że w wielu przypadkach komputer nie jest przypisany do danej osoby tylko korzysta z niego kilka osób. Wiec trudno zarzucać komuś konkretnemu pisanie komentarza czy wielu komentarzy pod różnymi nickami.

   • przepyszne on 7 maja 2011 at 11:22

   “ten blog to nie taka mizerota jak ten na onet blog tutaj można jednym kliknięciem wyświetlić wszystkie komentarze z danego ip “-definicja jakości bloga wg jegomościa nadredaktora .

   • sąd w Słupsku on 7 maja 2011 at 14:29

   Sąd w Słupsku to nie znowu taka wyrocznia prawna.Może jak się Sąd Najwyższy wypowie to tak -bo tam bardziej rozgarnięci siedzą ludzie. Jak ktoś czyta cokolwiek to ostatnio było np. http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/puls-biznesu-i-fakt-przeprosily-sikorskiego,1634162 i ci operatorzy pękają,przepraszają ,sami kasują .

    • Mosze on 7 maja 2011 at 19:37

    Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu, z drugiej zaś strony nie ma się co pismakom dziwić, z Narodem Wybranym nie ma co zadzierać.
    Natomiast na naszych “studentów prawa” to sąd w Słupsku w zupełności wystarczy.

     • ryglice on 7 maja 2011 at 20:03
      Author

     Toczy się debata nad odpowiedzialnością za słowa wpisów komentarzy a co z publicznie danym słowem co z obietnicami czy to nie okłamywanie wyborców ? To znaczy że jak o was kłamią to jest be ale jak wy kłamiecie to wszystko jest ok . W tej formie przekazu publicznego nie zawsze prawdziwego lub może raczej sprytnie przekoloryzowanego prym wiódł blog radnego Jeziora . To jakie tematy i w jaki sposób były prezentowane można przecież sprawdzić choćby dziś i te w których zawarte były niemal wyroki ocenić z perspektywy czasu . Kończąc ten temat zapewniam że w chwili kiedy otrzymam zgłoszenie o naruszeniu zostanie podjęte działanie zgodnie z tym do czego zobowiązuje mnie prawo .

     • Nim znów zawiedzie on 7 maja 2011 at 20:59

     Śmierć wpisana w zawód ?
     Wszystkie okoliczności zdarzenia są obecnie badane przez biegłych i prokuraturę. Śledztwo prowadzone jest dwutorowo – ustalana jest przyczyna pożaru i badany wypadek przy pracy. Obecnie jako przyczynę pożaru podaje się niezgodne ze sztuką budowlaną wykonanie instalacji kominowej remontowanej niedawno restauracji. Jednak żadne ekspertyzy czy próby szukania winnych strażakom życia nie wrócą i może być tak, że tajemnicę swej śmierci zabiorą do grobu. Można już tylko wyciągać wnioski na przyszłość. Ciężkie chwile przeżywają teraz nie tylko rodziny tragicznie zmarłych strażaków, w szoku są także biorący udział w akcji ich koledzy, w tym dowódca, doświadczony strażak z wieloletnim stażem, który w przyszłym roku miał przejść na emeryturę… –Po co tam było wchodzić? Co tam ratować? – pytają dziś ci, którzy za dzień, za dwa znów wchodzić będą w płomienie. – A niechby się to wszystko spaliło w jasny piorun! Pytania zadaje sobie także rzecznik prasowy straży pożarnej: – Czy można było działać inaczej? – zastanawia się. – Pewnie, znając skutki zdarzenia mogliśmy w ogóle nie wyjechać. Ale śmierć spotyka strażaków na całym świecie – tym razem trafiło na nas…

     Tak w 2004 r pisały tarnowskie gazety o tym jak była prowadzona akcja gaszenia restauracji na wzgórzu św. Marcina . Co ustalili biegli i prokuratura nie wiadomo jednak w świetle tego co już na ten temat napisano należy zapytać o wynik bo dowodzący tą akcją często zarzuca innym niekompetencje nieudolność . Osoba ta ma wielkie ambicje do kierowania ,koordynowania wszelkich działań kryzysowych. Czy po tym co możemy przeczytać w publikacjach na ten temat jakie bez trudu można znaleźć w internecie tak odpowiedzialna funkcja powinna być powierzona osobie która nie sprawdziła się jako dowódca .

      • za cały komentarz on 7 maja 2011 at 22:03

      Strażacy z Gminy wybrali go na komendanta .Niedawno !

  • z ławeczki podatnika on 5 maja 2011 at 21:28

  Jeżeli tak jest a na to wygląda to niezły cyrk i kpina z mieszkańców no i czy to dozwolone takie medale do munduru strażackiego co ma piernik do wiatraka . Występu nikt nie oglądał i chciałbym jeszcze zapytać jak można jakościomierza kto był w jury i oceniał te orkiestry .

   • zwykły on 6 maja 2011 at 08:57

   Poczytajcie Gazetę Krakowską wydanie tarnowskie 06.05. 2011. Do której szkoły gimnazjalisto ? Czy medale przysługują osobie w tym przypadku Połoskowej za pracę w edukacji , bo w 2010 roku na 58 szkół ponadgimnazjalnych . Szkołę w Ryglicach sklasyfikowano na 50 miejscu.To są fakty i jest to poniżające dla Ryglic a w kampani informowano nas o profesjonalnym dyrektorze , nawet Starosta Kras nas omamiał. Jeżeli dobrze funkcjonującą gminę sprowadzi na manowce to strach się bać. Jak tworzyć strefy przemysłowe oparte o tak wykształconych ludzi? Ale zafundowaliśmy sobie ” Nową Jakość””

    • do zwykły on 6 maja 2011 at 09:21

    znowu nie taki zwykły jak wymyśli 40 nicków na tydzień 🙂 a co do szkoły to jak miasto na ostatnim miejscu to jak szkoła może być dużo lepiej . A z tą dobrze funkcjonującą gminą to zdaje się SzP.. Zwykły pisze z pozycji żyjącego na jej koszt .A sprowadzenie na manowce nam nie grozi po już pod światłym kierownictwem poprzedniego burmistrza tam trafiliśmy.

     • zwykły on 6 maja 2011 at 15:01

     Coś kiepsko z podglądem na niki był to pierwszy w tym tygodniu. ten jest drugi ale zabolał co? Z faktami sie nie dyskutuje.

     • zwykły on 7 maja 2011 at 21:06

     Miast w Małopolsce jest ok. 50 gmin ok. 200 w tym rankingu miasto Ryglice zajęło ostatnie miejsce . Przypominam że ta gmina ma 8 miejscowości. To że same Ryglice są ostatnie w rankingu miał też wpływ ranking Szkół ponadgimnazjalnych rzutuje to także na ocenę mieszkańców samych Ryglic , to że nie są zdolni do prowadzenia działalność, słabo wykształceni itd.Dlatego jeżeli jesteś Rygliczaninem to nie przytaczaj tego rankingu bo to nie jest wstyd dla innych mieszkańców naszej gminy tylko dla nas i świadczy tylko o tym że dalej jesteśmy wiochom. Natomiast szkół jest 58 w Tarnowie i powiecie tarnowskim i ten ranking z 2010r. wskazuje o miernośći dyrekcji i kłamstwie kampanii marnej jak się okazuje Nowej Jakości.

      • ze szkoły Cześka Majorka on 8 maja 2011 at 13:29

      Uniwersytet Jagielloński na miejscu 371, a Politechnika Wrocławska na miejscu 430, to pozycje najlepszych polskich uczelni w światowym rankingu o nazwie Webometrics Ranking of World’s Universities. Czy to powód do dumy te same uniwersytety które tworzyły raport o Ryglicach same w raportach marnie wypadają . Może dlatego że nie ocenia się poprawności ortograficznej w której nasi pseudonaukowcy brylują ?

      • zwykły on 8 maja 2011 at 19:00

      To w Zespole macie problem bo jak by was sklasyfikowano w skali światowej to by były jaja , bo mogli byście być sklasyfikowani 1000 miejsc za murzynami z pełnym szacunkiem do czarnej rasy. Chyba profesorka będąca Burmistrzem nie wystąpi o takie badania prawda jest jedna “DOBRA SZKOŁA DYREKTOREM STOI”

  • fajnie on 5 maja 2011 at 09:43

  Fajnie Pani Burmistrz wygląda w tym kostiumie.Elegancko. A rzygi to raczej nie sałatka tylko grochówka .

   • Anonim on 5 maja 2011 at 13:20

   Nawet gdyby to była zwykła ptasia kupa to nie powinno jej tam być . Od tego są organizatorzy żeby posprzątać na takie święto zwłaszcza że to było na placu zabaw dla dzieci takie niedbalstwo powinno się pokazywać .

   • medalista on 5 maja 2011 at 21:46

   fajne Pani Burmistrz to ma ale odznaczenia. Przyjrzałem sie im bliżej i nie daje wiary, że coś takiego mozna było zrobić. Chyba zgłosze to do telekspresu nie cala Polska sie o tym dowie. Smiech to zdrowie.

  • druch on 4 maja 2011 at 22:12

  Czy to nie kuriozum? Pani Burmistrz, ciesząca się poparciem PiS i w obecności posła PiS odznacza byłego budowniczego Polski Ludowej, prywatnie teścia jednego z radnych. Kto w tamtych latach mógł być wieloletnim radnym i piastować inne funkcje to dobrze wiemy. Od wczoraj to odznaczenie powinno się nazywać “Zasłużony dla PRLu”, nastepni proponowani do tej odznaki powinni zbojkotować i nie przyjmować tego “zaszczytu”.

  • Anonim on 4 maja 2011 at 22:03

  Jakim to zasłuzonym dla Gminy Ryglice jest pan Alfred Ryznar? Zwyczajny, prosty, starszy człowiek. Niczym poza tym, że był strażakiem sie nie zasłużył. Jakim to On był inicjatorem budowy remizy? Żyją jeszcze ludzie, którzy to pamiętają, wstyd tak przypisywać człowiekowi zasługi, których wykanawcą nie był. Ten tytuł się dewaluuje.

   • uczcie się historii on 5 maja 2011 at 08:42

   Zrób dla ludzi tyle co ten człowiek , a później bluźnij. 25 lat naczelnikiem w straży, odsiadka w więzieniu za postawienie strażaków przy grobie w czasach komuny . Mało wiecie więc nie bluźnijcie.

  • litości on 4 maja 2011 at 21:51

  “(…)Witam radnych powiatu tarnowskiego, pana Cieślikowskiego Zbyszka(…)”
  Dlaczego Pani nauczycielka użyła liczby mnogiej skoro przywitała tylko jednego?
  Nie dziwota że komuna padła skoro PZPR takie kadry miała.

   • majowa jutrzenka on 4 maja 2011 at 22:42

   I dlaczego tylko Zbyszek został nazwany Zbyszkiem a nie Zbigniewem? Może przy najbliższej publicznej okazji wśród publiki i zaproszonych gości przedstawimy pana przeodniczącego Grzesia i panią burmistrz Tereskę?

  • przyszły wyborca on 4 maja 2011 at 19:42

  Proszę zauważyć jak Jakościomierz podnosi standardy demokratyczne w naszej gminie. Raczej nikt z urzędu czy ośrodka kultury nie rejestrował uroczystości 3 Majowych. Zrobił to całkowicie bezinteresownie Jakościomierz. Zarejestrował okolicznościowe przemówienia naszych włodarzy. Pięknie wyglądała otoczka dla naszych przedstawicieli – scena, itd. Jednak dwie ławeczki jakby coś nieszczególnie wyglądały. Na nich chyba nie mieli zasiąść włodarze i zaproszeni goście. Były to ławeczki dla podatników.

   • NOWA JAKOŚĆ on 4 maja 2011 at 20:41

   Dokładnie. Zarówno rejestrowanie wideo obrad rady i upublicznianie tego na blogu jak i nagrywanie uroczystości łącznie z mankamentami (ławki) to działalność godna poparcia. To jest NOWA JAKOŚĆ.

    • wyborca on 5 maja 2011 at 09:25

    Jakościomierz to człowiek Nowej Jakości, wyraźnie promuje nową władzę, czy Wy tego nie widzicie.

     • ryglice on 5 maja 2011 at 13:50
      Author

     Masz rację wyborco jestem z nowej jakości ale takiej rzeczywistej nie jak ta wasza nijakość . Panie Andrzeju bo ja wiem kto ten wpis wpisał znów chce Pan manipulować tym razem jednak nie będzie to takie łatwe . Na prawdziwą promocję jeszcze przyjdzie czas puki co jest to raczej otwieranie oczu wyborcom na to jakiego wyboru dokonali czas postawić na młodych bo ani tamci ani wy nie dajecie nadziei że coś się zmieni na lepsze .

      • wyborca on 5 maja 2011 at 14:33

      Panie Groch przejrzyj Pan te wpisy i komentarze i zrób ewentualną analizę wszystkiego co jest napisane.
      Proszę się zastanowić czy niektóre wpisy nie mają treści obraźliwych i nie podchodzą pod pewne ustawy.
      Zgodnie z ustawa o mediach elektronicznych niedługo niektórzy zaczną od Pana domagać się usunięcia obraźliwych komentarzy, w przypadku ich nie usunięcia czytaj ustawa.

      • ryglice on 5 maja 2011 at 15:07
       Author

      Panie Jezior za treść komentarzy odpowiada jego twórca nie właściciel bloga jeżeli ktoś czuje się dotknięty tekstem komentarza jakiegokolwiek to są od tego odpowiednie służby aby ustalić osobę która dokonał wpisu . Ja jako administrator bloga dbam o to aby w komentarzach nie używano słów wulgarnych i przyjętych jako obraźliwe . Jeżeli ktoś z Państwa uważa że treść komentarza narusza jego godność lub dobra osobiste proszę występować na drogę prawną celem ustalenia autora wpisu i pociągnięcie go do odpowiedzialności za jego słowa . Regulamin tego bloga jasno określa kto odpowiada za treść komentarzy ja nie będę prowadził żadnej analizy i oceniał co dla kogo jest obraźliwe co jest czyją prawdą a co nie. O wpisach które naruszają regulamin proszę monitować na email . Jesteście Państwo osobami publicznymi , jako osoby publiczne jesteście Państwo poddawani ocenie, ocena i krytyka to w tym przypadku nie obraza warto o tym pomyśleć .

      • Dziennikarz on 5 maja 2011 at 21:09

      To chyba Pański wpis można by podciągnąć pod próbę zastraszenia i wpływania na jakościomierza nie podoba mi się to jak Pan dba o sprawy gminy . Gdzie są oświadczenia kierowników jednostek organizacyjnych gdzie są uchwały rady , czemu sołtys zwołuje zebranie nie informując o tym na stronie urzędu tylko w kościele co to ma być . Gdzie ta jakość !! Na cuda nie liczyłem ale jakieś minimum to nawet ja sobie po was obiecywałem . Masz racje że nie stosowne jest założyć mundur strażacki chyba po raz pierwszy i obwiesić się medalami trochę poszanowania dla strażaków by się należało nie tylko na pokaz . Jak wielkim zaskoczeniem było dla mnie Pani przemówienie to nie przystoi wieloletniemu pedagogowi takie rzeczy gadać wstyd mi za to , jako jedyna pani burmistrz czytała i to nieudolnie przemówienie z kartki reszta mówców z podobnym skutkiem ale z głowy .

      • student prawa on 6 maja 2011 at 08:36

      Komunikat do internautów którzy czują się obrażani na tym blogu.
      Możecie Państwo żądać od administratora usunięcia obraźliwych wpisów, gwarantuje to:
      USTAWA z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
      (Dz. U. z dnia 9 września 2002 r.)
      art.14 ust 2. Usługodawca, który otrzymał urzędowe zawiadomienie o bezprawnym charakterze przechowywanych danych dostarczonych przez usługobiorcę i uniemożliwił dostęp do tych danych, nie ponosi odpowiedzialności względem tego usługobiorcy za szkodę powstałą w wyniku uniemożliwienia dostępu do tych danych.
      3. Usługodawca, który uzyskał wiarygodną wiadomość o bezprawnym charakterze przechowywanych danych dostarczonych przez usługobiorcę i uniemożliwił dostęp do tych danych, nie odpowiada względem tego usługobiorcy za szkodę powstałą w wyniku uniemożliwienia dostępu do tych danych, jeżeli niezwłocznie zawiadomił usługobiorcę o zamiarze uniemożliwienia do nich dostępu.

      Ustawa mówi o tym, że usługodawca czyli administrator bloga nie ponosi odpowiedzialności w przypadku usunięcia obraźliwego wpisu lub komentarza jeżeli wpłyną do niego wniosek lub zawiadomienie.
      W przypadku nie usunięcia po takim wniosku bezprawnych wpisów można wystąpić do policji o naruszenie prawa.

      • Do studenta prawa on 6 maja 2011 at 09:25

      Mam pytanie do studenta prawa. Jeżeli internauta napisze na blogu coś np. na osobę publiczną, coś brzydkiego ale jednocześnie prawdziwego i ta osoba publiczna sie oburzy na to i zawiadomi lub poprosi administratora bloga o usuniecie wpisu, to czy wówczas administrator, który przecież nie ma wiedzy czy treść była prawdziwa czy też bylo to pomówienie lub obrażenie musi usunąc ten wpis?? Pytam z czystej ciekawości. Na tej zasadzie mozna by wszystko niejako cenzurować poprzez takie wlasnie zwracanie sie do administratora o usuniecie tego czy tamtego wpisu. Jak to jest??

      • student prawa on 6 maja 2011 at 10:01

      z ustawy jasno wynikają pewne zapisy “nie ponosi odpowiedzialności “ten kto uniemożliwił dostęp do treści po uprzednim żądaniu ich usunięcia. Czyli osoba która stwierdzi, że treści zapisów lub komentarzy na blogu są obraźliwe lub nieprawdziwe co do tej osoby, występuje z wnioskiem do administratora o ich usunięcie. Jeżeli to nie zostanie wykonane zawiadamia odpowiednie organy. I nie ma tu znaczenia czy jest to osoba publiczna czy inna. Każdy który poczuje się obrażony ma takie prawo. Dlatego macie Państwo możliwość pisania do administratora tego bloga adres do korespondencji jest podany.

      • Do studenta prawa on 6 maja 2011 at 12:25

      Do studenta prawa. Wszystko ok. Rozumiem treść ustawy. Chodzi mi o to jak formalnie to wygląda. Ten wniosek ma być na piśmie czy może być drogą elektroniczna czy trzeba podawać dane osobowe itd, itp. ??? Bo tak jak już pisałem każdy “poszkodowany” (celowo dałem w cudzysłów) może zarządać; zawnioskować o usuniecie wpisu. Administrator wówczas jest jakby skazany na posłuszeństwo, choć nie ma wiedzy czy wpis jest prawdziwy czy naciągany. Czy nie prowadziło by to to swoistej cenzury? Dzięki za odpowiedź. Temat mnie zaciekawił.

      • student prawa on 6 maja 2011 at 19:00

      Każdy kto czuje sie obrażony, pod warunkiem, że wpis konkretnie dotyczy danej osoby i można to udowodnić. Zawiadomienie do właściciela bloga można złożyć za pomocą drogi elektronicznej lub w zwyczajowy sposób znając adres do korespondencji administratora.
      Po prostu właściciel bloga udostępnia internautom tę część na której oni mogą robić wpisy czyli jest usługodawcą i od niego można żądać określonych czynności, w przypadku ich nie respektowania należy się bronić składając zawiadomienie o złamaniu ustawy.

     • z bliska on 5 maja 2011 at 14:31

     Faktycznie takimi działaniami (nagrania video, itd )można kogoś wypromować. Promocja polega na tym, że sie pokazuje same dobre strony, a tutaj mamy do czynienia raczej z czymś co mozna nazwać obnażaniem. No może złe słowo. W każdy razie mi sie to podoba.

   • LJ on 4 maja 2011 at 20:53

   takimi działaniami osiągniemy cel. Celem jest Lepsze Jutro.

  • majowa jutrzenka on 4 maja 2011 at 18:20

  Szkoda, że Jej Wysokości Nowej Jakości nie było dane obejrzeć krótkiego widowiska, które przygotowały dzieci szkolne. Chyba nie było śniadania w domu skoro wszystkim tak spieszno było na obiad. Wstyd!!! Żeby nie poświęcić 5 minut na obejrzenie przedstawienia!!! Ale widocznie powiatowi i moherowi gości byli równie głodni co Pani Burmistrz.

  • Anonim on 4 maja 2011 at 17:01

  Panie Prezesie Jezior, nie mówi się “dziej” tylko “dzień”.

  • krawcowa on 4 maja 2011 at 16:00

  Ten mundur to zemsta strażaków? Który z nich brał miarę? I jeszcze w Krakowskiej ją taką pokazali.

  • bez urazy on 4 maja 2011 at 13:42

  Bez urazy ale Pani burmistrz się przebrała w to coś jakby w jakimś teatrzyku kukiełkowym miała wystąpić,dla mnie totalna porażka-taka zabawa władzą ?nadrabianie ?istny niemy filmik z lat 30..i nie tylko Flip pozostał ten sam bo historyjki też te same,

  • pawik on 4 maja 2011 at 13:11

  Uroczystości że HO, HO.
  Ta cofka to już tam była, czy to na widok “naszej rodzynki” w extra wdzianku kogoś zmuliło?

   • dobre on 8 maja 2011 at 18:24

   buhahahahaha A to dobre, faktycznie się babcia wystroiła, PORAŻKA.

  • admin on 4 maja 2011 at 09:57

  Jak można tak pisać że zwyczajowo przyjęte jest w kościele ? Powinno być ogłoszone na stronie gminy tablicach i dodatkowo można w kościele to by było tak jak być powinno . O miejscu, I i II terminie Zebrania Mieszkańców oraz proponowanym porządku obrad Zebrania Przewodniczący Zarządu informuje mieszkańców, co najmniej na 7 dni wcześniej, w sposób zwyczajowo przyjęty lub przez obwieszczenia. Zawiadomienie musi zawierać informację, że w przypadku braku quorum w I terminie, Zebranie odbędzie się w II terminie bez względu na liczbę obecnych. Fragment stosownej uchwały całość można przeczytać pod adresem http://83.14.10.130/~web/_files/bip/rada/2010-2014/uchwaly/statut_miasta_ryglice.pdf
  To gdzie mogę się zapoznać z porządkiem obrad bo obecnie obowiązuje STATUT MIASTA RYGLICE nie sołectwa uchwała rady znosząca sołectwo
  UCHWAŁA Nr VI/33/11
  Rady Miejskiej w Ryglicach
  z dnia 1 marca 2011 r.

  w sprawie uchwalenia Statutu Miasta Ryglice

  Na podstawie art. 35 ust. 1, w związku z art. 40 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z póź. zm.) Rada Miejska w Ryglicach uchwala, co następuje:

  § 1
  Uchwala się Statut Miasta Ryglice, w brzmieniu załącznika do uchwały.

  § 2
  Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Ryglic.

  § 3
  Traci moc Uchwała Nr XXVI/171/01 Rady Miejskiej w Ryglicach z dnia 28 sierpnia 2001 r. w sprawie uchwalenia Statutu Sołectwa Ryglice zmieniona uchwałą Nr XLI/210/06 Rady Miejskiej w Ryglicach z dnia 30 sierpnia 2006 r.

  § 4
  Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego.

  Przewodniczący Rady
  /-/
  Grzegorz Wojtanowski

  ogłoszona w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego w dniu 18 Marca zatem prawomocna niżej link do dziennika .
  http://edziennik.malopolska.uw.gov.pl/WDU_K/2011/131/dzu131.pdf

  Niżej wpis z blogu A. Jeziora

  W sprawie zebrania mieszkańców to wiem tyle co każdy …

  W sprawie zebrania mieszkańców to wiem tyle co każdy mieszkaniec. Zebranie organizuje sołtys miejscowości Ryglice, nie radny i nie burmistrz.
  Jaką sołtys przyjął formę ogłoszenia tego to jest jego osobista sprawa. Czy jest to zgodne ze statutem chyba tak bo ogłaszane ma być w formie zwyczajowo przyjętej, a u nas przyjęte było ogłaszanie przez ksiedza w kościele.
  Pytałem Panią Burmistrz o zebranie powiedziała, że wie tyle co każdy. Więc cóż zapraszam mieszkańców na zebranie dziś o godz. 19.00

  andrzej, 2011-05-04 08:50

  To po co na strona urzędu po co te tablice ogłoszeń po co nam radni którzy maja do powiedzenia tyle co Pan

   • widelec on 4 maja 2011 at 11:21

   Skoro zwyczajowo przyjętym sposobem ogłaszania o zebraniu mieszkańców jest ambona to wymóg przepisowy jest spełniony gdyż jest tam “lub”, a nie “i”. Czy to jest dobre rozwiązanie ? Pewnie nie bo nie każdy ma obowiązek chodzić do kościoła.
   Radny Jezior jak zwykle nie rozumie o czym pisze i myli pojęcia “forma” i “sposób”, ale w przypadku tego jegomościa wcale mnie to nie dziwi.

    • ryglice on 4 maja 2011 at 11:34
     Author

    Nie jest bo jak podać porządek obrad kto idzie z notesem do kościoła a może by ktoś chciał sobie zanotować i się do zebrania przygotować . Ja bym chciał wiedzieć co będzie na zebraniu i móc sobie do tego wrócić w każdej chwili np. do ogłoszenia na stronie urzędu .

     • widelec on 4 maja 2011 at 12:34

     Statut mówi że zawiadomienie MUSI zawierać informacje że w przypadku braku quorum w I terminie zebranie odbędzie się w II terminie bez względu na frekwencję i tyle
     W paragrafie 13 nic nie ma że musi zawierać informacje nt porządku obrad, oczywiście dobry obyczaj nakazywał by żeby tak było, ale praktyka jest taka że jeśli przepis czegoś nie nakazuje to nie ma się co spodziewać że tzw władze same z siebie coś zrobią ot taki minimalizm.
     Poza tym ja piszę o sposobue, a nie o formie. Może lepiej by było zamiast ustne ogłoszenie przez księdz rozdawanie karteczek przed kościołem?

      • ryglice on 4 maja 2011 at 22:38
       Author

      Statut mówi że

      § 13

      O miejscu, I i II terminie Zebrania Mieszkańców oraz proponowanym porządku obrad Zebrania Przewodniczący Zarządu informuje mieszkańców, co najmniej na 7 dni wcześniej, w sposób zwyczajowo przyjęty lub przez obwieszczenia. Zawiadomienie musi zawierać informację, że w przypadku braku quorum w I terminie, Zebranie odbędzie się w II terminie bez względu na liczbę obecnych.

  • jaja jak berety- on 4 maja 2011 at 09:04

  O jakim radosnym święcie ta jibieta mówi? To smutne święto jak zresztą większość naszych państwowych świąt. Przecież uchwalenie Konstytucji 3 Maja zakończyło się rozbiorem, a sama Konstytucja nigdy nie weszła w życie. Z czegu więc tu się cieszyć?
  O jakiej demokracji ta baba bredzi? Konstytucja owa likwidowała Rzeczpospolitą Obojga Narodów wprowadzając na to miejsce Królestwo Polskie z monarchią dziedziczną (likwidowała wolną elekcję) i odbierała prawo głosu znaczącej części szlachty tzw “gołocie” Konstytucja więc ograniczała demokrację. I ta kobieta jest nauczycielem? Żałosne.
  Wreszcie jakie “umocnienie niepodległości” skoro Polska po uchwaleniu konstytucji niepodległość utraciła?
  Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego babcia powitała p Augustyna w imieniu Starosty, a resztę w imieniu własnym, czyżby występowała pod dwoma postaciami?

   • Moher on 4 maja 2011 at 09:25

   Trafiłeś jakościomierzu z tym nagraniem szkoda żeś nie nagrał posła on to dopiero bredził a pani burmistrz to z jakiego cyrku w tym wdzianku się urwała . Pojedz może z kamerą na to zebranie bo nie mogę się doczekać kolejnego filmu ciekawe masz spojrzenie pojedz proszę bo chyba stale na stałe jesteś w Ryglicach zameldowany to nawet powinieneś tam być .

   • Anonim on 4 maja 2011 at 16:52

   A może pomyliła elekcję z erekcją :-)))))))))

  • panowie posłowi on 4 maja 2011 at 08:05

  Czy ja doże słyszałem Augustyna rodzynek w powiecie tarnowskim no zgadzam się ale tylko z jednego względu i to i to pomarszczone ,choć moim zdaniem lepiej by pasowało śliwka robaczywka .

  • Wojtek on 3 maja 2011 at 23:15

  Naprawdę, nowa “”Lepsza”” jakość heh 🙂

Komentarze zostały wyłączone.