XLIX Sesja Rady Miejskiej w Ryglicach

UG

SESJA

Korzystamy z nagrania sesji zrobionego przez nasz urząd.  Myślę, że nagrywanie obrad Rady Miejskiej w  tej  jak i przyszłej kadencji stało się/stanie się i pozostanie trwałym elementem naszego lokalnego życia społecznego.

Nie zawsze mamy czas specjalnie przyjechać i nagrywać. Mamy nadzieję, że już nie będziemy musieli tego robić w przyszłości, bo urząd zrobi to za nas a aktualna i przyszła władza nie zrezygnuje z nagrywań. az

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/sesja-rady-miejskiej-ryglicach/

44 Komentarze

Skip to comment form

 1. Na PSL to już nikt nie odda glosu w sondzie? Chyba w urnie kilka się znajdzie? Żesz.

 2. Jedynie radni Marcinek i Dudowicz w kompetentny sposób zajmują się sprawami swoich miejscowości i finansami gminy. Radny Jezior kłamie i posuwa się do insynuacji by bronić swoich błędnych decyzji. Sesja kompletnie nieprzygotowana, przewodniczący w zderzeniu z problemami gubi się w wykonywaniu swoich obowiązków. Widoczny jest brak organizatora tych imprez czyli pani burmistrz. Gdy brak jest scenariusza aktorzy improwizują – w tym przypadku marnie.

  1. Wybory idą to Panowie sie pobudzili ze snu…. śledzę od początku nagrania sesji i co?? Kompromitacja i tyle, zero pojęcia na jakąkolwiek działalność samorządową.

   1. szkoda że anonimowo piszecie bo na wszystkim się znacie i chciałbym was wybrać na radnych,lubię takie perełki”przewodniczący w zderzeniu z problemami gubi się w wykonywaniu swoich obowiązków.” albo “zero pojęcia na jakąkolwiek działalność samorządową”

    1. dobre dobre

  2. Gołym okiem widać, że zaczęła się kampania i pranie brudów… szkoda… bo dla mieszkańców nic nowego to nie wnosi

   1. o chodniku w Bistuszowej bo nie oglądałem ?

    1. wymiany po 4 latach , jakby urzędniki i włodarze odpowiadali finansowo za buble to by manian nie było takich

     • lokalna NIK on 17 maja 2014 at 17:01
     • Odpowiedz

     na początku kadencji NJ rozkopano chodnik w Zalasowej a na koniec kadencji rozkopać w Bistuszowej i udowodnić niechlujstwo w działaniach byłej władzuchny , a co? brak dziadostwa było?

     1. Brak dziadostwa było. Dziadostwo jest teraz. A co z łapówką Wojtanowskiego bo brak informacji???? To też chyba z Bistuszowej?

     2. Rozkopcie chodniki , poburzcie szkoły i budynki wielofunkcyjne , może ośrodki zdrowia i remizy i w końcu ukrzyżujcie , rozwiążcie ośrodki wsparcia tak jak Zakład Komunalny . Po tym do kościoła ! W pierwsze ławki i przekazujcie sobie znak pokoju ubrani na pstrokato abyście byli widoczni.

     3. I około łapówkowe tematy i bubel chodnik do rozliczenia. Jak się nie będzie rozliczać takich spraw to dziadostwo nie minie.

     4. Łapówki brali a może i biorą ale z Zalasowej. W Bistuszowej są uczciwi ludzie dlatego jest z nimi problem.

     5. Poprzednik robił chodniki obecnie na Tarnowskiej w Ryglicach zwrócono do powiatu ok. 100 tys. zł. bo w 2013 roku nie poradzili sobie z wykonaniem. Jest to jedyny przypadek w powiecie takiego marnotrawstwa co budzi powszechny śmiech z włodarzy Ryglic.

     6. Słowo /marnotrawstwo/ jest całkiem nie na miejscu. Nie poszły pieniądze na Tarnowska w Ryglicach to poszły gdzie indziej. Natomiast marnotrawstwem można nazwać inwestycję w Bistuszowej. No bo tak – chłopaki robiły kostkę – brali za robote kasę. ktoś położył kostkę – kase wziął. Jak bedzie rozbiórka to znów kasa i nowa kostka znów kasa.

     7. Zwrot przyznanego dofinansowania ktoś delikatnie nazwał marnotrawstwo a można by nazwać : tępota , debilizm itd. mając 100 tyś na budowę oddają je i nic nie robię a chodnik potrzebny. Łapówki trzeba udowodnić w sądzie – no chyba że się samemu brało lub dawało te łapówki . Skoro ktoś pisze to chyba brał , a szubrawcy nie mają pochodzenia i trudno ich przypisać do miejsca zamieszkania , oczywiście pomijając więzienia.

     8. Do śmiechy

      Z chodnikiem na tarnowskiej jest tak , że jedni mówią że wina urzędu w Ryglicach a inni że powiatu. Spierają sie o to włodarze i powiatowi i co z tego ma wiedzieć zwykły obywatel, gdy jest słowo przeciwko słowu? No odpowiedz. Natomiast zwykły obywatel widzi jak np. taki chodnik sie rozsypuje lub widzi jak np. plac targowy nie funkcjonuje. Fakty sie liczą a nie politykowanie mocium panie.

     9. Na sesji mówiono o łapówce Wojtanowskiego a nie Zalasowianów? Jest nagranie z sesji sprawdź. Co do kostki to trzeba wymienić i tyle. O zamiarach pisał nie będę bo tępota pewnych rzeczy nie rozumie. Słowo przedsiębiorczość, kreatywność jest im obce. Dlatego u nas w Ryglicach nie opłaca się nic robić bo jak nie wyjdzie to od razu jazda zamiast wsparcie i dążenie do celu co zapewne było by stworzeniem nowych miejsc pracy. No cóż ale kto to zrozumie.

     10. Też uważam że sypiacą się kostkę należy wymienic i tyle. Ale uważam też, że kosztami całej wymiany należy obciążyc poprzednika za głupotę i ku przestrodze innych.

      • tak myślę on 19 maja 2014 at 08:31
      • Odpowiedz

      a kosztami za występy telewizyjne i autopromocję obciążyć obecną burmistrz a nie gminną kasę

     11. “O zamiarach pisał nie będę bo tępota pewnych rzeczy nie rozumie.” Chyba większość rozumie co to za kreatywność , taka na koszt gminy. Gdyby się opłacało to prywatni przedsiębiorcy by robili dawno . Anonim inteligentny powinien pojąć

     12. Obciążyć również obecną władze za przekazanie majątku do Tuchowa ponad 500 tyś , nie wykorzystanie środków z powiatu ponad 100 tyś, za to coś (nie wiem jak to nazwać) pod czym stoi samochód strażacki 50 tyś, ścieżkę zdrowia, która wiemy jak obecnie wygląda, i dużo jeszcze by wymieniać.

     13. Komplet dokumentów przekazano Burmistrz w marcu 2013r. od tego czasu gmina nie przeprowadziła postępowania wina burmistrz . Dokumenty do wglądu w Zarządzie Dróg Powiatowych.

     14. kostka to super biznesowy pomysł , dla prywatnego-jak zbankrutować ,ale gminie to nie grozi oczywiście ,pieniadze niczyje

     15. Zakład Komunalny w Ryglicach był wykonawcą kostki. Należało go nie likwidować to by usunęli szkody w ramach gwarancji. Koszt kostki to około 30 tys. złotych natomiast majątek ZK przekazany za darmo do Tuchowa to 600 tyś zł. miej człowieku skalę porównawczą. Ale świetlicowa i strażak udowodnili nie jeden raz że mają kłopoty z matematyką.

      • Do szklanka on 19 maja 2014 at 21:47
      • Odpowiedz

      Poczytaj o biznesach a później się wypowiadaj. Nie masz pojęcia o czym nawet piszesz, ale wiesz że piszesz. Kostka nie ze szkła tylko z piasku. Jakbyś nie opuszczał lekcji to byś wiedział z czego powstaje szkło. Zamiast likwidować ZK i oddać to do Tuchowa można by otworzyć nie jeden zakład pracy. W Ryglicach się to nie opłacało ale w Tuchowie już tak. Faktem jest że kostka nie wyszła ale warto by się pochylić i sprawdzić jaki był tego powód. Chyba przeglądniecie dokumentacji przez inż. a tacy taż są w Radzie to chyba nie duże wymagania.

     16. szklana nie szklanka ale tłumaczenie że szkło z piasku to kostka z piasku przednie ,tym tokiem można przyjąć że z neutronów,protonów i elektronów .Wesoło się takie bzdury czyta.i trzeba się “pochylić i sprawdzić ” , pięknie i jakie to proste .

     17. Wystarczy że dwóch wybitnych inż. ja projektowało. Jakościowo idealnie jest dopasowana do jakości poprzedniej władzy

     18. Eksperymenty ze szkłem w kostce brukowej to chyba powinno się robić na uczelniach, instytutach badawczych a nie w gminach przy gminnych inwestycjach. Jest coś takiego jak specyfikacja. Ciekawe jak wlaśnie było ujęte to w specyfikacji. Znaczy sie parametry kostki

      • tak myślę on 20 maja 2014 at 09:20
      • Odpowiedz

      “Piękny” plac targowy za ponad 2 miliony, można o tym poczytać w gazecie krakowskiej, chwali się gmina w plebiscycie jakby było czym. Połoskowa mówi, że wybudowany za środki zewnetrzne i był jeden milion dofinansowania. A drugi milion skąd ? Z kasy gminy oczywiście. Dobrze, że wody większej nie było. To nie jest marnotrawstwo? O to nie podnosicie rabanu. Jakby to było za poprzednika to już by Jezior prokuratora powiadomił.

     19. a ile kosztuje taka publikacja w Gazecie Krakowskiej

      • Szklana pułpaka on 21 maja 2014 at 19:22
      • Odpowiedz

      Kostka z Bruk Betu miast w Bistuszowej może na prywatnym podwórku, a kopia kostki wbudowana w chodnik?? A co nie niemożliwe?? Moim zdaniem powinno być tak. Wchodzę do urzędu do odpowiedniego urzędnika i proszę o wgląd do faktur na zakup kostki na Bistuszową. Czy jest to możliwe? Czy jest taki porządek??

    2. idź i sprawdź to się przekonasz

  3. podaj szczegóły rzekomej insynuacji

   1. Czemu radny Sępek nie pytał o wyniki kontroli SP. Bistuszowa czyżby dogadał się z Wojtanowskim? Po co pyta o Zalasową halę i kort skoro odbiór odbył się w okresie rządzenia Nowej Jakości a radny przewodniczący klubu tej formacji niejaki Jezior w tym okresie zafundował gminie wszystkie możliwe kontrole w tym nadzór budowlany.

     • brak tematu na sesji. on 15 maja 2014 at 16:11
     • Odpowiedz

     Co ze sztandarową inwestycją placu handlowego ? Czyżby Jeziorowi kury przestały się nosić Andrzej gdzie te jaja ? Może się boisz że Ci fala na Szwedce porwie ze stołu jak je pokażesz ;).

 3. Dobrze, że wybory już nie długo bo kompromitacja Radnego Sępka przekroczyła wszelkie granice. Co do wynagrodzenia Sekretarza to jako wieloletni bezradny powinien wiedzieć o oświadczeniach majątkowych. Dziwne jest to że sam pasożytuje na Gminie, a patrzy na wynagrodzenia innych. Pewnie ma mało.

 4. Mi się widzi że przyszła władza w gminie będzie ta sama w sensie ze burmistz sie nie zmieni

 5. Proste, że tak , niech Okoń kandyduje na fotel. sporo sie o tym mówi w gremiach rożnych.

  1. właśnie , niech kandyduje , niech ” różne gremia” popierają .

  2. Okoń AZ w ostatniej kampanii przyczynił się do upadku Karasiewicza, bo punktował jawnie na blogu Jeziora poczynania tamtej władzy. Niech Okoń wie, że może być obiektem zemsty. O tym się też mówi w pewnych kręgach.

   1. to mściwe jest

   2. Cała ta “lokalna” polityka już nawet nie jest śmieszna… szkoda mi poprostu tych ludzi, że jawnie robią z siebie samorządowców…biorą za to kase a zamiast budować to burzą………

    1. W tej wypowiedzi nie ma nic istotnego. Widać w niej tylko litery a,b,c,d,e,f,g,h … z. tyle ,że wymieszane. Jeszcze się taki nie narodził, który by wszystkim dogodził.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)