Video z Zebrania Mieszkańców Ryglic 11.03.2012 r.

Zapraszam do obejrzenia Zebrania Mieszkańców Ryglic  11.03.2012r.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/video-z-zebrania-mieszkancow-ryglic-11-03-2012-r/

34 Komentarze

Skip to comment form

 1. Mieszkańcy gminy R. obudźcie się przed wami seria zebrań sołeckich. Nie śpijcie bo za was zedecydyją.

 2. Z sesji i zebrania widać – pójda inwestycje z wiosną. Zima wasza wiosna nasza. Wiosna nowo jakościowa. Sądy osądzają, ale czemu nic nie przecieka z wokandy do zwykłych ludzi?

  1. się zaczął proces sądowy ?

  2. Przypominam jaki front robót zostawili poprzednicy i z jakim mozołem nieudana jakość to wprowadza. Kanalizacja i wodociągi Uniszowa, Bistuszowa, Ryglice , Joniny i część Zalasowej kontrakt podpisany w 2010 roku przez Dorzecze Białej na sumę ponad 22mln.Zakupiony klasztor i grunty w centrum w Lubczy – nic.Spichlerz Ryglice dalej się męczą . Gotową halę w Zalasowej oddawali pół roku i jeszcze zapłacili jakieś pieniądze , które dzięki temu blogowi może odzyskają.Plac Zabaw w Zalasowej rezygnacja strata 12 tyś , by w tym roku od nowa się starać. Projekty na oświetlenia dróg tracą ważność. Chodniki na które są materiały niszczeją. Tylko Wojtanowski pilnuje swojego podwórka to w Bistuszowej koło swojego domu ma wszystko. Z pieniędzy na drogi po powodzi też na podstawie zestawień z 2010r.Gmina otrzymał około miliona to może coś zrobią dla ludzi bo burmistrz pod domem asfalt już ma.

   1. Trzeba dopowiedzieć że na termoizolację i te nowe tynki które zostały wykonane i te które są w planie na szkołach , remizach ,domach kultury
    w całej gminie napisano w 2009 roku wniosek wspólnie z gminą Tuchów i powiatem tarnowskim na 3,5 milina złotych . To znowu nowa jakościowo burmistrz sobie to zapisze jako zasługę tak jak budowę szkoły na Woli Lubeckiej a ona tam tylko obiad na otwarcie budynku jadła. Ludzie pamiętają i lepiej niech się nie ośmiesza . Po półtora roku to tylko zasłużyła się dla swoich sąsiadów z ulicy Łyczków.

     • Uwarzam rze on 16 marca 2012 at 20:03
     • Odpowiedz

     trzeba o tym częto przypominać.

     1. proste

 3. Kupię gruz.

  mrcnbartoszek@gmail.com

 4. Zapraszamy do nowej sondy.

  Czy chciałbyś już dziś poznać kandydatów do fotela burmistrza?

  1. Na prowincji kto się wychyli przed czasem? Uważane by to było za objaw samobójczy. Wiele jeszcze wody w Szwedce upłynie nim zacznie się tu jako tako dziać. Jeszcze widać są osoby które nie chcą tego wiedzieć. Na pewno są złośliwcami albo jajcarzami.

  1. h e he eeehhe a państwo POlskie Grekom i chyba Włochom też wysyła pieniądze. W Grecji zresztą podobne cyrki odchodza

 5. No te żołnierzyki to najważniejsza inwestycja roku.Nie widać u nas oszczędności nigdzie -tu tylko jest walka o wpływy -patrz opłaty cmentarne, podatek , śmieci, ścieki -co najmniej krakowskie stawki!!Jednak nas doceniają.

  1. Może dlatego krakowskie, bo szefowa jeździ autem na krakowskich nr ?

   1. Ale to chyba nie jej samchód bo w oświadczeniu majątkowym podała rocznik 2003, a to jest chyba model rocznikowo dużo młodszy. Nasza Pani jest jak JK nie mam nic

    1. To interesujące. Co znaczy JK ?

     1. Jarosław Kaczyński

      • Sain fiction ? on 15 marca 2012 at 12:57
      • Odpowiedz

      Jarosław Polskę zbaw. Może się okazać, że będziemy prezesa JK prosić by wziął stery w swoje ręce.

     2. Jeżeli będzie zebranych 115 podpisów, to przyjmę to z radością. Chcę stanąć przed Trybunałem Stanu, by tam móc skorzystać z praw oskarżonego, a oskarżony ma prawo powiedzieć wszystko – powiedział Jarosław Kaczyński.

      http://wiadomosci.onet.pl/temat/jaroslaw-kaczynski/jaroslaw-kaczynski-chce-stanac-przed-trybunalem-st,1,5059140,wiadomosc.html

      • do no koment on 15 marca 2012 at 21:21
      • Odpowiedz

      Jaruś wiedział nie powiedział a to było tak.Co za głupota facet wie ale nie powie dopiero przed TS. Ludzie czemu dajecie się puszczać w maliny. Kaczyński straszy wielkimi tajemnicami i udaje mądrego a to jest tylko mędrek.

      • Lubię tu dyskutować on 15 marca 2012 at 21:31
      • Odpowiedz

      W temacie JK i Trybunału Stanu.

      Bo może być tak, że coś co się wie jest objęte klauzulą tajności. Broniąc się jest się pewnie zwolnionym z tej klauzuli. Nie wiem czy tak jest dokładnie, ale może Ty wiesz i napiszesz.

 6. Podsumowanie (sprawozdanie) działania Rady Miejskiej za 2011 r. – rzetelne, podsumowanie działania Radnych za 2011 r.- “0” bez komentarza

  1. Radni nas totalnie olewają ,żadnych kontaktów z wyborcą -Jezior wciąż na wizji kamery ale czemu ja mam czekać na rynku i łapać radnego jak zwierza skoro on powinien gdzieś na mnie czekać i mnie wysłuchać.Zebranie -cisza a to Radni powinni się chwalić co dla nas zrobili.

 7. od góry do dołu twierdzą ze jest dobrze a większość czuje( szczególnie po portfelach) że jest inaczej, drożej z mniejszymi perspektywami ,propaganda sukcesu na każdym kroku . Podejrzewam że dobrze jest politykom i myślą ze tak jest wszystkim

   • Bardzo serio on 14 marca 2012 at 07:39
   • Odpowiedz

   Jeśli tak myślą to nie są politykami a politykierami. Smutne to, ale my sami takich wybieramy. A że do wyborów głosować większość nie chodzi, większość nie czyta gazet, nie ogląda polityki, nie jest przebudzona hi hi, nie bloguje, no to mamy jak mamy. Ale światełko w tunelu widać.

 8. TAK zawsze młodzi winni tylko jak są wybory to do nich wszyscy lecą…dla burmistrz najważniejsze są piłkarzyki dla stazy ale tylko w Ryglicach..bo do zalasowej, Lubczy Kowalowej to nic sie nie należy….

 9. A do kogo należy Urząd Miasta?

 10. Trzeba powiedziec to bardzo głosno Krystyna Bochenek ma klasę i pełni funkcję rzetelnie i rozsądnie.Pani Burmistrz odzywki ma nie etyczne , mowa ciała absolutnie niedostateczna lekceważąca dla otaczajacych ja osób.Pytanie : celowo ,żeby powiedzieć a ja tam mam ich w d… czy to po prostu braki wychowania,których jeszce nie udało sie skorygować.Czy na naradach na ten przykład u wojewody zachowuje sią analogicznie? Jeżeli tak to mamy problem bo to wstyd dla Gminy Ryglice.No i jeszce to przerywanie innym w pół słowa…jakis niesmak pozostaje jakis czy nawet cholerny niesmak po oglądnięciu tego materiału.

  1. jest pewien postęp. Zmiana protokolantki. Poprzednia z tym żuciem gumy nie wypadła najlepiej. Co do p. Burmistrz to faktycznie to wchodzenie w słowo, także radnym na sesji w tym przewodniczącemu rady i przerządzanie na radzie, nie jest ani ładne, ani grzeczne. Może niektórym podoba się takie sprawowanie funkcji. Na pewno nie wszystkim.

  • zawiedziony wyborca on 13 marca 2012 at 19:09
  • Odpowiedz

  Jeżeli chodzi o wypowiedz i zachowanie P. Burmistrz to widać jak traktuje wyborców oraz mieszkanców. Proszę zobaczyć jak Pani Burmistrz siedzi na zebraniu. Nawet w knajpie ludzie tak nie siedzą. To było zebranie mieszkaców bez szacunku dla mieszkańców. Ale widocznie Rygliczanie tego sobie właśnie życzą.

  PS. Do informacji Pani Burmistrz, która twierdzi, że mieszka w Gminie Ryglice 30 lat. Szanowna Pani w Gminie Ryglice jest 8 miejscowości a nie 7.

 11. Tyle mowy o bezpieczeństwie a Policja w Ryglicach pojawia się jedynie jak zabłądzi. Kota nie ma ……A przepraszam w ostatni czasie drogówka upatrzyła sobie miejsce w Bistuszowej po szkołą. Ale napewno nie chodziło o poprawę bezpieczeństwa bo zajęcia w szkole są do godz 14 a oni kryli się za krzakami po 17. Dobre miejsce – bo pojawiali się co 2 dni. W lecie to jeszcze przyjechali pod dworek w Ryglicach podrzemali z 2 godzinki – no ale byli. W zimie to limity na paliwo by ich zrujnowały więc pewnie spali w cieplutkim komisariacie w Tuchowie.

 12. Z całym szacunkiem dla Pana Zacha ale broni Pan interesu strażaków czy interesu firmy która trzyma tam sprzet i tony piasku? Ten plac już dawno przestał pełnić funkcję ćwiczebno rekraacyjną (boisko sportowe – w zimie lodowisko). Już nie pamięta Pan jak był tam plac manewrowy dla “L-ek”? Też uważam, że powinno zostać tak jak dawniej boisko asfaltowe (było gdzie pokopać z dzieckiem piłkę, nauczyć w bezpiecznych warunkach jazdy rowerem). Ale to sami strażacy widząc w tym interes zaczęli “rozsprzedawać” ten plac kosztem naszych dzieci i młodzieży.

  1. plac za Remizą należy do UM Ryglice a nie do strażaków To dla wyjasnienia

   1. Tylko dziwnym trafem plac zajmują osoby związane ze strażakami. Jakoś wtedy nie protestowali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)