Walcząc o swoje Mieszkańcy Bistuszowej wywalczyli kolejne obietnice

 Walcząc o swoje Mieszkańcy Bistuszowej   wywalczyli kolejne obietnice.

Na prośbę mieszkańców Bistuszowej uczestniczyłem z kamerą w rozmowie z władzami gminy dotyczącej obiecanego  wodociągowania Bistuszowej Podlesia. Szanowni Państwo, na nagraniu widzimy ile dla władz gminy warte jest  słowo dane mieszkańcom.

.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/walczac-o-swoje-mieszkancy-bistuszowej-wywalczyli-kolejne-obietnice/

27 Komentarzy

Skip to comment form

 1. Pokrzyczeli, potupali i rozeszli się do domów. Psy szczekają a karawana idzie dalej.

 2. Bistuszowa b. dobrze. niech sie dowie władza że obiecanki cacanki to nie przejdzie

  • Liberał z Jonin II on 8 kwietnia 2013 at 23:04
  • Odpowiedz

  Naiwni mieszkańcy łażą na zebrania i są niezmiernie szczęśliwi, że udało im się wywalczyć…OBIETNICE. Niestety później się okazuje, że na wierzbie nie rosną gruszki.

  1. Tak masz rację. Trzeba po prostu pilnować poczynania władzy i rozliczać z obietnic. Widać w gminie rozpoczął się ten proces. Ale czy starczy wytrwałości by to utrwalić na dłużej czy nawet zawsze?

   1. Gdy będą tylko obserwatorzy (gapie) a do działań nikt się nie pokwapi, to oczywiście, że nic z tego nie wyniknie. Udało się spowodować, że sesje nagrywa też urząd. Pora na kolejny krok – zebrania sołeckie też nagrywane z urzędu i puszczane na www gminy. Śmiem twierdzić, że bylibyśmy pierwszą w Polsce gminą, która by wprowadziła taką praktykę.

    1. Wreszcie w czymś, bylibyśmy pierwsi.

      • myślę on 10 kwietnia 2013 at 21:31
      • Odpowiedz

      że ważne jest aby ludzie byli coraz mądrzejsi i uczciwsi . Zapewne w innych gminach nikt nie wpadł na pomysł że te pozytywne zmiany osiąga się przez oglądanie zebrań wiejskich ( i czytanie opinii gminnych analityków ) Osobiście tez nie widzę związku ale się nie znam pewnie a samo nagrywanie tych zebrań i oglądanie ich przez “lud” to wiekopomne osiągnięcie .

      • do myślę on 10 kwietnia 2013 at 21:49
      • Odpowiedz

      Nagrania zebrań są dokonywane także w innych gminach i na przykładzie 2 innych gmin wiem, że gdy je wprowadzano nie było ze strony władzy takiego oporu jak u nas, w ogóle nie było oporu. U nas władza była temu przeciwna, w Tym radny Jezior. I z tego punktu widzenia jest to wydarzenie wiekopomne ponieważ udowodniono władzy w naszej gminie że można tej władzy coś nakazać i postawić pod ścianą. Masz rację, że ludzie powinni być coraz bardziej mądrzejsi (oglądając sesje , zebrania można nabyć pewnej wiedzy czy też mądrości) i uczciwsi (władza kontrolowana kamerką będzie uczciwsza tzn zaprzestanie obiecywać bez pokrycia czyli będzie uczciwsza). Może nie?

     1. Wpływ blogu na demokratyzację życia publicznego , a przez to osiągnięcie dojrzałości naszych ziomali będziemy mogli ocenić w zwiększonej frekwencji podczas wyborów. Niewątpliwie świadome zaangażowanie społeczne w ocenę i kontrolę realizacji budżetu jest poważnym krokiem do przodu. Zaletami tych dyskusji nie tylko jest nieograniczona krytyka , ale często wpływ na decyzję podejmowane przez organa gminy. Zapewne można by tutaj zamieszczać także pochwały obecnych organów , ale TUBA PROPAGANDOWA gminy działa dobrze zal tylko że z naszych podatków pokrywane są rachunki w miejscowo-powiatowych mediach łącznie z tworzeniem fikcyjnych etatów dla miernot pseudo dziennikarskich aby kreślić wizję nieziemskich zdolności przywódczych naszego Kim Una w spódnicy.

     2. Do Ekonoma.
      Oczywiście masz rację względem frekwencji w przyszłych wyborach i tym samym dojrzałości naszych ziomali. Czas pokaże. Można się zastanawiać, czy aby zwiększona frekwencja na zebraniach sołeckich nie jest aby z powodu bloga. Blog to takie nieustające zebranie mieszkańców w sieci.

 3. Najpierw krzyczą później się podlizują – parodia. Szkoda, że jeszcze do stóp nie padali!!!!

 4. Jakościomierz ma poczucie humoru zajefajnie!!!!!!!! tak trzymać chłopaki . Polecam popłakałem się http://www.youtube.com/watch?v=vNCexzM6goY

   • sportsmen on 8 kwietnia 2013 at 19:31
   • Odpowiedz

   No cóż na tej ścieżce zdrowia możemy wykonywać nie tylko różne ćwiczenia fizyczne i gimnastyczne, ale także poćwiczyć pływanie. Pomyśle Państwo, że tak może wyglądać nowy plac targowy wybudowany w Ryglicach na terenie zalewowym po każdej większej burzy. Wracając do sfilmowanej “ścieżki zdrowia” to jak widać z filmu pełni ona także rolę toru motokrosowego. Natomiast wszystkie okoliczne pieski i kotki załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne w piaskownicy, w której potem bawią się dzieci. Super sprawa ta ryglicka “ścieżka zdrowia”. Szczególnie z kupą w piaskownicy !!!

    • jak cena? on 8 kwietnia 2013 at 20:19
    • Odpowiedz

    A ile to kosztowało ta ścieżka zdrowia?. To raczej plac zabaw niż ścieżka. Pewnie dzieki temu filmikowi ogromna część mieszkańców w ogóle wie że takowy plac istnieje.

     • skarbnik on 9 kwietnia 2013 at 21:00
     • Odpowiedz

     W tej ścieżce zdrowia zostało utopione 36 699 zł. Link:

     http://ryglice.pl/page/open/title/%C5%9Acie%C5%BCka%20zdrowia%20w%20Ryglicach

     • darmoszka on 10 kwietnia 2013 at 09:49
     • Odpowiedz

     To świetny przykład jak marnowane są dotacje unijne. Jak już coś dostaniemy to lekką ręką można to ciepnąć w błoto no bo darmoszka, a ciemny lud się cieszy że Unia coś zfinansowała.

 5. Cena wody z Dorzecza Białej polecam posłuchać policzyć sobie ile jest abonentów i się zastanowić co ci państwo robią i o czym mówią. Nagranie nr 2 czas 54:18

  • porządek on 7 kwietnia 2013 at 19:57
  • Odpowiedz

  Może administrator przeniósł by wpisy dotyczące Bistuszowej pod ten temat aby nie funkcjonowały pod dyskusja i materiałami z Woli i Lubczy -prosimy.

   • proszę bardzo on 7 kwietnia 2013 at 20:18
   • Odpowiedz

   Wie kto
   co to się działo w czwartek w urzędzie miejskim. Wchodzę po schodach a tam z sali obrad jakieś głośne mowy bi nie rzec że krzyki
   ——————————
   Anonim
   Był protest mieszkańców Bistuszowej. Bardzo burzliwy.
   ————————————–
   Anonim
   Tu masz nagranie http://www.youtube.com/watch?v=usjAVYVgNcQ
   ———————————–
   paradox
   Czekamy na II część. Jak można tak przewrotnie tłumaczyć , widać że mieszkańcy Bistuszowej dobrze przygotowani. Natomiast pokrętne twierdzenie że potrzeba 80 -siąt osob na 1 km. bieżący , a jeden hydrant w Lubczy na 11 km. czyli 1 odbiorca spełni Unijne normy to bujda dla małych dzieci.
   ———————————-
   Anonim
   Druga część http://www.youtube.com/watch?v=MgEfd4yTPjQ
   —————————-
   Anonim
   A co to nowa rada miejska?
   ————————————–
   brawo
   brawo Bistuszowa walczcie o swoje .Jak władza obiecuje to niech dotrzymuje słowa.Mam nadzieje że na tym nie poprzestaniecie.trzymam za Was kciuki
   ———————————–
   masakra
   To nagranie potwierdza to co wielokrotnie było już tu pisanie. Mianowicie, świadomość prawna pracowników urzędu jest niemal zerowa , a Pani Burmistrz w swoim krętactwie zagubiła się jak bździna w wichurze.
   —————————————-
   Maria ,Maria
   Uważam ,że to spotkanie powinno uświadomić nam ,że mamy prawo w sprawach nas dotyczących w grupach umówić się na spotkanie w urzędzie I PODYSKUTOWAĆ.Mieszkańcy Bistuszowej bardzo dobrze przygotowali się do dyskusji. Urząd no nie komentuję -jaki koń jest każdy widzi.Refleksja jedna- czasem w życiu jak już nerwy puszczają i pamięć zawodzi a i argumentów brak to jest taka opcja jak wycofanie się w momencie kiedy to można zrobić jeszcze zachowując twarz i dobre imię.Co mnie przeraża jako mieszkankę tej gminy to taka beztroska sprzedawczyków, którzy z uśmiechem na twarzy dbają o interesy prywatnych osób a próbują wmówić wyborcom ,że to w trosce o nich.Ot taka Perła w Lubczy -miała służyć wsi , mieszkańcom,całej gminie a teraz ? jeszcze wynajmującym na gwałt dorabia się wodę akurat właśnie chyba w amoku Perłę się wymienia jako miejsce główne zapotrzebowania wody.Niechże sobie biznes czerpiący dochody z budynku zrobi głębinową !!! Te tematy i rozterki końca nie mają.
   ——————————————-
   Dziadek
   Ładna mamy władze w gminie …radni sa BEZradni i tyle… nikt nie chce sprzeciwiac się burmistzowi…w innej gminie dawno ludzie by odwołali urzedujacych. Jakie sa dziury w Lubczy na drodze, kiedys zasypywali dziury mieszakna z worki i deptali butami..żenada jak to wygląda?Podatki sie płaci a nic z tego nie mamy. Przyjda wybory to można na innych głosować, wole kogos młodego wybrać czy nawet niedoświadczonego bo taki ktos nie będzie zepsuty krętactwem …. Zeby przez ostatni rok nic nie było znaczącego zrobione dla wsi to szok.. Dlaczego nie zabiorą sie za ten stary budynek w centrum wsi…kosmiczne ceny za czynsz umią brać ale wyremontować go i zrobic ładny rynek we wsi to juz nie..pytam sie dlaczego??ZAPAMIĘTAJCIE to wy urzędnicy jestescie dla nas mieszkańców bo z naszych podatków sie utrzymujecie i powinniscie zwracać uwagę jak gospodarujecie każdym groszek i na co on jest przeznaczony. Widziałem w gminie jak wyposarzone jest wszystko na to ten przepych??Gmina powinna mądrze gospodarować pieniędzmi.
   a co do tych płatności ZA SALE GMINASTYCZNA W LUBCZY to nauczyciele mówia że kasy nie mają to DLACZEGO ZATRUDNIAJA KIEROWNIKA SALI ? to nie jest żaden kompleks sportowy czynny cały dzień to tylko mała salka gimnastyczna. Postarac sie o stażystę urząd pracy zapłąci wynagrodzenie a szkoła zyska rocznie około20 000 zł i co??Nie da sie?/ SZKOŁA nie umie gospodarować kasą i tyle. Takie moje zdanie. Przykro mi tylko, że tak sie dzieje. zamiast w tych trudnych czasach zwłąszcza dla mlodych ludzi, którzy jak juz zostali w kraju to jak maja legalna pracę to często mają minimalne wynagrodzenie 1600 zł to zawsze im trzeba utrudniac? A ile zarabiaja ludzie w gminie czy nauczyciele? Może chca sie zamienić? Lubczy też są ludzie po studiach pedagogicznych i śmiało mogą iśc na nauczycieli a nie jeździć na zbiory do Anglii. To że niektórym dobrze sie powodzi nie oznacza, że KAŻDEMU WE WSI DOBRZE SIE POWODZI…
   ——————————————–
   zagadka?
   Krąg ludzi którzy MIJAJĄ SIĘ Z PRAWDĄ rośnie. Dołączył sekretarz i prezes którzy twierdza że pieniądze unijne na wodociągi będą tylko tam kierowane gdzie jest kanalizacja. To Ja pytam dlaczego w Zalasowej od strony Szynwałdu JEST WODOCIĄG A NIE MA KANALIZACJI.?. Po drugie w pierwszej części spotkania burmistrz mówi o 80 mieszkańcach na 1 km. sieci a Prezes Jędrusiak o 90 mieszkańcach. Urzędnicy tego stopnia powinni być odpowiedzialni za swoje słowa . Takie obiecanki bez pokrycia może używać przekupka ,która nie ma się kwalifikacji do sprawowania funkcji.

  • Maria ,Maria on 7 kwietnia 2013 at 19:37
  • Odpowiedz

  Może by chociaż jakoś skromnie jakieś papierowe serwetki położyć lub jakoś ogarnąć tę salę-taka sala jak i dyskusja czy po staropolsku “jaki pan taki kram”..Ze strony Urzędu porażka a “Prezesek” jak żeśmy przewidywali wszystko ma w tej kieszeni co akurat chusteczki do nosa akurat nie nosi.Brawo mieszkańcy , szacunek za przygotowanie..Żle się dzieje jak słyszymy, chcą nam wytrenować mózgi i jedyne co wolno to chwalić władzę.. APEL taki: weźmy sprawy w swoje ręce bo inaczej nas te kanibale zjedzą.

   • Z kowalowej on 7 kwietnia 2013 at 20:17
   • Odpowiedz

   Oczywiście mają rację mieszkańcy Bistuszowej chcąc dowiedzieć się co się będzie działo z wodociągami, bo woda to podstawa wszystkiego. Ale ludzie! Bardziej cywilizowany sposób by się przydał…. Jakieś napadanie jedni na drugich to jest masakra! Czy nie można było umówić się jak przystało na XXI wiek na spotkanie, czy nie można było bez krzyków, krytyki i oskarżania zadawać pytań? Wtedy może i serwetki by się znalazły…. Szczególnie ta pani z bistuszowej która najgłośniej krzyczała w pokoju burmistrza…. gdzie jakieś resztki wychowania? Brak stałości w swoich teoriach – czego dowodem było podanie ręki burmistrzowi na końcu! Krzykiem i chamstwem jeszcze nikt niczego nie załatwił. Burmistrz też podnosiła głos! Ale szczerze mówiąc na jej miejscu nie wpuściłbym do urzędu ludzi, którzy zakłócają spokój publiczny!!! Oprócz bistuszowian byli tam pewnie inni mieszkańcy gminy, regionu, którzy chcieli załatwić swoje sprawy a tu takie pośmiewisko! Bo tak to trzeba nazwać! Jak będzie u nas lepiej jak sami zachowujemy się jak bydło? Jawność jest potrzebna! Ale nie mylcie jawności z pomówieniami, plotkami etc jakich na wsi nie brakuje! Jakościomierz nagrywając sesje nie krzyczy i nie wyzywa radnych, burmistrza i urzędników! Sposób w jaki bistuszowa próbuje dowiedzieć się spraw tak istotnych dla wszystkich a nie tylko dla nich jest poniżej krytyki!

    • Całkiem racji on 7 kwietnia 2013 at 20:37
    • Odpowiedz

    nie można Ci odmówić. Sedno sprawy jest takie: Rok temu na zebraniu w Bistuszowej mieszkańcom powiedziano co powiedziano a okazało się że nie zostanie zrealizowane bo są przeszkody formalne. To też jest zrozumiałe. Nauczka taka z tego płynie. WŁADZA NIE MOŻE MÓWIĆ, ŻE COŚ ZROBI A POTEM TEGO NIE ROBIĆ. Często bowiem jest tak, że się obiecuje dla świętego spokoju lub dla poklasku, lub głosów. Bywa jednak, że znajdą się osoby, które tego nie znoszą. Ja usprawiedliwiam tych mieszkańców.

    1. Od 2011 roku było wiadomo że wykonanie tego wodociągu z tego projektu będzie niemożliwe, wiedzieli to wszyscy a mimo to obiecywali. A czy obietnice składane teraz są realne, i jak bardzo są oddalone w czasie? Pytań jest więcej zobaczymy co zaproponuje władza na zebraniu wiejskim, a może znów coś obieca?

    • Aleksandra on 8 kwietnia 2013 at 10:11
    • Odpowiedz

    Bistuszowa to miejscowość przez duże “B” a Pani Burmistrz nie ma prawa publicznie się tak zachowywać i nie ma co porównywać ludzi -petentów do urzędnika ,który zawsze powinien być przygotowany na rozmowę i przede-wszystkim odporny na stres a już na takim stanowisku to obowiązkowo.To zachowanie P. Burmistrz jakie widzimy na nagraniach niestety ale ja dyskwalifikuje do pełnienia funkcji publicznych.No ale to jest demokracja jeżeli większości się podoba taki styl bycia i zarządzania to mniejszość taka jak ja musi podkulić ogon i patrzeć z boku na chamstwo i kłamstwa w wydaniu władzy.Do spotkania przy urnach 🙁

  • Janosik 24 on 7 kwietnia 2013 at 19:14
  • Odpowiedz

  Są osoby , którym w niesmak i jawność życia publicznego, niestety należy do tej grupy nasza władza i ścisłe zaplecze władzy, zaś są mieszkańcy którzy zapraszają kamerzystę i jakoś trudno dostrzec w powyższym nagraniu jakiejkolwiek polityki, lansowania się, itp. Mieszkańcom chodzi o ich żywotne interesy. Jestem po stronie jawności maksymalnej. A TY?

 6. a to co znowu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)