Władza kosztuje . Ile ??????

Oto pensje i diety jakie otrzymuje nasza władza :
Są to dane niepełne w pozycjach wice-burmistrza i sekretarza można wpisać tylko znaki zapytania gdyż próżno szukać informacji na temat ich zarobków .
Burmistrz Ryglic 9.880 zł
Wice-burmistrz – ?.??? zł
Sekretarz – ?.???
Przewodniczący rady miesięcznie 1200 zł
Wiceprzewodniczący miesięcznie 700 zł
Przewodniczący Komisji 500 zł
Zastępca przewodniczącego komisji 450 zł
Radny nie pełniący funkcji będący członkiem komisji 400 zł.

Niestety sprawa rzetelnej informacji obywateli podnoszona w kampanii wyborczej zupełnie nie znalazła potwierdzenia w rzeczywistości powyborczej. Dostęp do informacji to podstawowe prawo obywatela który ma prawo wiedzieć co i za ile w jego imieniu robi urzędnik . Nowa władza zdaje się nie widzi w tym problemu bo jest jej to na rękę im mniej wiedzą ludzie tym lepiej . Zastanawiającym jest fakt nie udzielenia odpowiedzi na pytanie o stronę o koszt przebudowy o to w jakiej formie zlecono to zadanie no i komu . Pytania te pozostają w dalszym ciągu bez odpowiedzi strona wprawdzie powstała i nie ośmiesza wizerunku Miasta Ryglice jednak sposób w jaki podawane są informacje pozostawia wiele do życzenia . Treści prezentowane są wybiórczo i z sporym opóźnieniem notki nie są podpisywane brak oświadczeń majątkowych Pani Burmistrz i jej zastępcy , lakoniczne wpisy na temat sesji rady bez prezentowania tematyki obrad ba nawet słowo zapraszam nie znalazło się w treści ogłoszenia. Czy tak to miało wyglądać czy za taką pracę takie pensje ? Kiedyś Pan A. Jezior pisał ”Burmistrz za pół miliona” teraz to wyjdzie nawet więcej. Wmawia się nam że się oszczędza tylko należy zapytać na czym a raczej czyim kosztem. Brak informacji na ten temat w połączeniu z tym że zatrudnia się co raz to nowe nie do końca kompetentne osoby każe zapytać ile ponad pół miliona kosztować nas będzie nowy Burmistrz i jego świta.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/wladza-kosztuje-ile/

19 Komentarzy

Skip to comment form

  • wuzetka on 4 marca 2011 at 22:15

  A ja chciałabym wiedzieć czy w urzędzie i jednostkach mu podległych pracują osoby blisko ze sobą spokrewnione (I LUB II stopień), a jeśli tak to czy zachodzi między nimi podległość służbowa.
  Czy ktoś sprawdza czy np działalność prowadzona przez radnych nie narusza art 24f ust1 ustawy o samorządzie gminnym.

   • du wuzetki on 5 marca 2011 at 16:50

   U nas w szkole ponadgimnazjalnej obecna pani burmistrz zatrudniała męża ginekologa jako specjalistę od farmacji .

    • Optymalizator on 5 marca 2011 at 20:18

    W szkole w Zalasowej KAŻDY z ostatnich 3 dyrektorów zatrudniał swoją żonę.

     • optymalnie on 5 marca 2011 at 20:26

     Dziś słyszałem że poradnie K zlikwidowali w Ryglicach bo Ginekolog przemianował się na farmaceutę . Zalasowa nie jest wyjątkiem nepotyzm w urzędach szkołach to chleb powszedni i nowa ekipa nie jest od niego wolna !!!

  • żółte oczy on 4 marca 2011 at 19:45

  Ale dobrze, że jest taki blog.

  • Janek on 4 marca 2011 at 19:17

  Witam!!!
  Dodam tylko ,że dzisiaj po długiej przerwie spotkałem przyjaciela ,który od 20 lat działa na terenie powiatu tarnowskiego w samorządzie jednej z ościennych Gmin.
  Jestem zbulwersowany -ponieważ zadano mi pytanie:czemu Wasza nowa Pani Burmistrz ośmiesza się na wszystkich spotkaniach władz terytorialnych opowieściami jaki stan zastała w Gminie.? Wszyscy od lat znali Karasiewicza , jej nie znają , jak na razie nie ma na koncie żadnego sukcesu,no i co szczególnie podkreślił są zachowania które nie przystają pewnym osobą np na stanowisku Burmistrza.Wszystkiego się spodziewałem ale nie tego ,że pewnych zasad Pani Władza nie umie przestrzegać.Ploteczki i powiastki to we wiejskich sklepach ,w drodze z kościółka ale nie wśród osób ,które sobą coś powinny reprezentować.Sam kreowałem pogląd ,że zachowaniem to nam Władza wstydu nie przyniesie.Teraz już wiem ,że bardzo ładnie Burmistrz wypada tylko na zdjęciach ,które zresztą uwielbia wszędzie na galeriach aż do przesady eksponować…… a śmiali się z Karasiewicza ,że nie wiedział gdzie ręce położyć ale nikt nie powiedział ,że rozpowiadał niecenzurowane opowieści, osądy, opinie.Po prostu żenada.Na mały kursik o zachowaniu się ?

   • Dominik on 4 marca 2011 at 21:02

   Witam drogi Janku odpowiedz temu Przyjacielowi że tak na prawdę to wybory do rady i Burmistrza wygrał blog Jeziora. Daj mu nawet link żeby sam mógł poczytać wtedy zrozumie skąd wzięła się nowa władza i jaki poziom reprezentuje . Społeczeństwo naszej gminy zostało zmanipulowane teraz przyjdzie za to zapłacić tak jak autor pisze o wiele więcej niż poprzedniej ekipie .

    • żółte oczy on 4 marca 2011 at 21:13

    Drogi Dominiku. Niewątpliwie masz rację, że blog Radnego Jeziora zrobił robotę. Strona atakowana na blogu, czyli była ekipa mogła atak odpierać. Nie robiła tego z jakiś powodów. Ośmielam się twierdzić, że nie doceniła roli Internetu i sieci. Powiem nieskromnie, że przestrzegałem ich przed tym. Czasy nastają takie, że kto ma władze w sieci ma ją w realu. A wyborcy są tylko wyborcami. Bez obrazy , ale raczej łykaja co im się podsunie.

     • prześmiewca on 4 marca 2011 at 22:07

     Masz rację. Ludzie w większości cechują się niskim poziomem świadomości. Brak im własnego zdania i kierują się sugestiami innych w ich mniemaniu mądrzejszych i wykreowanych przez grupy interesów tzw autorytetów. Ludziom wystarczy dzień w dzień powtarzać że ci są dobrzy, a ci są źli i wkońcu w to uwierzą, nawet nie zapytają dlaczego jedni są dobrzy, a inni źli. Wystarczy że rozstrzygnie to za nich jakiś “celebryta” Wyborcy wierzą w takie “bajki” no bo jak tu nie dać wiary skoro profesor w tv mówił to musi tak być i nie ważne że to profesor WUML-u.Obecnie całe sztaby socjologów obmyślają jak ludzi zmanipulować i ludzie tej manipulacji ulegają. Założę się że gdybym na drewnianym płocie nad dziurą po sęku napisał “dupa” to znalazła by się całkiem spora grupa ludzi którzy usiłowali by z tym płotem kopulować.

     • stare wieści on 5 marca 2011 at 16:44

     Nie masz żółe racji bo stara władza /TAK PISAŁO NA STRONACH GMINY/ wytoczyła jeziozwierzowi proces i wygrała w trybie wyborczym.Zapłacił na rzecz caritasu diecezji tarnowskiej 5 tys. zł. i musiał przeprosić Karasiewicza. Ale tak fałszywie poniżył Karasiewicza i jego rodzinę nawet zmarłego ojca 30 lat temu że wyborcom trzeba by było to tłumaczyć przez długi czas. Jeziozwierz podał te kłamstwa na swojej stronie na tydzień przed wyborami aby zniszczyć szanse byłego burmistrza.

  • !!!!!!!!!!!!!!!!!! on 4 marca 2011 at 19:14

  Żal mi Ciebie “jakościomierz>”jeszcze się dłłllllugo będziesz uczył się o samorządzie. Zatrudnij sobie kolejnego donosiciela bo do filmowania podobno kogoś już masz.
  Ps. Swoje odbicie w lustrze ua ha, ha, ha.

   • Jaś on 4 marca 2011 at 19:26

   Kolega wykrzyczał swoja frustrację bo nie wie kto to jakościowcze żeby tylko nie zaszkodziło to zdrowiu psychicznemu szanownego Pana

   • @@@ on 4 marca 2011 at 19:34

   taka inicjatywe nalezy ze wszech miar popierac a nie wysmiewać. Zal mi takich ja Ty !!!! 🙂

  • lubcza on 4 marca 2011 at 14:54

  Na deklaracje o zamoznosci juz czas minął chyba??

  1. Minął i to dawno ale niestety ustawodawca określił tylko do kiedy mają być złożone nie określając do kiedy maja zostać opublikowane .

  • leśnik on 4 marca 2011 at 11:12

  Gdzie jest teraz i jakie ma zdanie na ten temat pan przewodniczący rady miejskiej bo to on i jezior zgotowali nam tą “jakość”

  • z Kowalowej on 4 marca 2011 at 10:55

  Ja to bym chciał żeby bylo wiadome ile kosztuje nas utrzymanie urzędu. Czyli ile na wypłaty, ile na ogrzewanie, ile dla sprzataczek, itd. Jak byla poprzednia ekipa tez to chcialem wiedziec ale sie nie dowiedzialem. Moze Nowa Jakośc to udostepni. Przecież urząd ma te informacje.

  • soroka on 4 marca 2011 at 09:04

  Mam nadzieję że gdy upłynie termin na odpowiedź wystosuje Pan do urzędu wezwanie do usunięcia naruszenia prawa i uzyskamy odpowiedź nawet wbrew woli tzw władzy. Może wreszcie urzędasy zrozumieją że oni pełnią rolę służebną wobec reszty społeczeństwa i to oni są dla nas, a nie odwrotnie.

  1. W dniu dzisiejszym na adres e-mail sekretariatu Burmistrza Miasta Ryglice wysłane zostało droga e-mail Wezwanie do udzielenia informacji publicznej . Jest to ostatnie pismo w tej sprawie jakie wysłałem do urzędu.W razie nie uzyskania odpowiedzi złożę skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na bezczynność organu i niezałatwienie sprawy w terminie . Na odpowiedz w tej sprawie oczekuję do dnie 10.03.2011 r. po tym terminie składam skargę . Pytań jest wiele i są to pytania o wiele ważniejsze wyegzekwujmy to co nam gwarantuje konstytucja i pytajmy .
   Proszę o pytania z jakimi mamy się zwrócić do naszych włodarzy niech demokracja zatriumfuje mamy prawo wymagajmy aby nawet w Ryglicach go przestrzegano

Komentarze zostały wyłączone.