X Sesja Rady Miejskiej w Ryglicach

Zawiadomienie o sesji oraz porządek obrad TUTAJ

Relacja wideo TUTAJ

az

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/x-sesja-rady-miejskiej-w-ryglicach/

97 Komentarzy

Skip to comment form

 1. Po decyzjach poprzedniej rady, która na wniosek burmistrza Karasiewicza w nadziei na sukces wyborczy postanowiła otworzyć worek bez dna jakim jest rewitalizacja Lubczy długo będziemy płacić. Niestety mimo, że plan trafił szlak, przepastny i wciąż powiększający się wór na gminną kasę pozostał. W tym przypadku widać jak na dłoni bylejakość ludzi z Ryglic i prowadzonej przez nich polityki, bo o takiej kasie jak na Lubczą od dawna w Ryglicach marzymy, ale wydaje mi się, że po sfinansowaniu “wyborczej lubeckiej” kiełbasy jeszcze długo będziemy płacić naszymi ryglickimi marzeniami. http://ryglice.pl/news/xi-nadzwyczajna-sesja-rady-miejskiej-w-ryglicach.html

  1. Rozebrali nomen omen “perłę” architektury ,odbudują i turyści będą walić drzwiami i oknami ,kontynuacja po wybitnym poprzedniku jego wybitnych pomysłów ,Jeszce pewnie Lubcza jakiegoś kretyńskiego pomnika nie ma ale wszystko przed nami. Kredyty kredyty a po nas choćby potop.

   1. Dzisiaj licza się ludzie nie mądrzy ale tacy co naleza do PiS i pozostali.
    Szkoda że ludzie mądrzy nie chcą się angażować w sprawy polityczne naszej gminy.
    Mądrze zarządzana gmina jest gwarantem właściwie wykorzystanych środków publicznych.

   • Samorządowiec on 15 lipca 2019 at 17:41
   • Odpowiedz

   Popatrzcie na inne gminy gdzie siedzibą jest miasto. Nie trzeba daleko szukać. Jak te miasta wyglądają a jak wyglądają Ryglice. Tak nas kiwają przyjaciele z sąsiedztwa od 60 lat. Tak było za komuny i za demokracji. Kto winny? Mieszczuchy ryglickie bo się nie umieją zjednoczyć a jeden drugiemu zazdrości i się wyśmiewa. Jakie społeczeństwo takie osiągnięcia.

   1. Przez dziesięciolecia ludzie z całej gminy wybierali jak wybierali ,nie tylko Ryglice .A sytuacja taka sie stała ze mądrzy i uczciwi nie chcą się angażować. Niby PIS był nadzieją . Jak to wyszło to widzimy .

    1. Wyszło bardzo nijak. Sxkoda …

     • Samorządowiec on 15 lipca 2019 at 18:14
     • Odpowiedz

     Ten dostaje kto ma przebicie i umie się rozpychac rękami. Trochę statystyki budowano na terenie gminy szkoly. Gdzie wy zbudowano ostatnią w Ryglicach jakie warunki były dla dzieci jeszcze 15 lat temu lepiej nie mowic
     Jakie warunki ma gminna kultura popatrzmy na filię w Zalasowej i w Lubczy. Gdzie jest dyrekcja w starym posterunku MO. Sale gimnastyczne 2 w Zalasowej 2 w Lubczy 1 na Woli lubeckiej. A u nas 1 na 3 teraz na 2 szkoly i na południu gminy więcej ni chu.chu. Kto rządził gminą od lat 70tych Lubcza i Zalasowa z mała przerwą na naturalizowana rygliczanke ktora długo mieszkała w Lubczy. Tak sobie dajemy niestety.

    2. Jak się można integrować, gdy w “mieście” Ryglice nie ma jednego konkretnego budynku centrum kultury gdzie ludzie mogli by się integrować. Niestety trzeba przyznać rację, że my Rygliczanie latami spędzaliśmy i wciąż spędzamy czas na walkach między sobą a nie na walce o nasze i niestety od lat przegrywamy. Smutny to obraz ale niestety prawdziwy i długo przyjdzie nam poczekać na to, by o Ryglicach można powiedzieć “miasto” i brać go w cudzysłów.

   • Znalazł się znawca on 15 lipca 2019 at 18:55
   • Odpowiedz

   Z tego co radni mówili to rewitalizacja jest finansowana z dotacji z UE.
   Bardzo dobrze w końcu dla Lubczy te osoby wygospodarowały pieniądze. Kończy się budowa pieknej nowej sali gimn. A rewitalizacja centrum należała się od 20 lat. Jestem dumny że radni tamtej kadencji próbowali zabiegać o inwestycje. Nie chwalili się fotkami z posłami i całą resztą. Wieś pamięta i pamiętać będzie.

  2. Jeśli wydaje się bezsensownie pieniądze na inwestycje w Ryglicach to cicho sza. Ale jak realizuje się inwestycje na które czekają ludzie od lat na wsiach wówczas odzywają się wielce poszkodowani ludzie Z MIASTA.

   1. Możesz się śmiać, ale nim to zrobisz policz koszty a wtedy kopara Ci opadnie.

    Inwestycje w Ryglicach nie mogą być bezsensowne bo w Ryglicach inwestycji nie ma i długo, długo ni będzie!
    Pisząc “bezsensowne inwestycje” zapewne chodzi Ci o wiatę przy remizie, ale nie operujesz w tej samej skali, bo ta wiata była tańsza niż uprzątniecie kilkunasty wywrotek gruzu z Lubczy.

    1. ten wielki sukces że te niby “prawa miejskie”odzyskalismy to wątpliwa zasługa byłego ,zbędna rzecz całkowicie ,tylko że wójt żle brzmiało

     1. A jakież to zmiany przyniosła ta zmiana na “miasto”? Czy przybyło na dróg, mieszkań, czy powstało centrum kultury, nowe budynki, bloki, przedszkola, żłobki ? Nie !! Wykopano i wybrukowano piękne zielone planty stawiając pomnik tym których bezsilność włodarzy zmusiła by opuścić “miasto” Ryglice. W nadziei, że to uczyni ze wsi miasto nadano też naszym polnym dróżkom miana ulic i myśląc, że to dopełni dzieła wybudowano nawet targ ale czy to wszystko wystarczy byśmy nazywali Ryglice “miastem”?

      • Samorządowiec on 15 lipca 2019 at 20:35
      • Odpowiedz

      Czy w dawnych wiekach byli mądrzejsi ludzie? Dawniej prawa miejskie nadawano miejscowosciom w celu rozwoju terenu wokół. Miasto miało szczególne przywileje w tym możliwość organizowania jarmarku. Zbierano większe myto czyli podatek i inne przywileje. Co mamy w naszej gminie jarmark owszem w Ryglicach ale także w Zalasowej i Lubczy. Pytam jakim prawem? To robota oczywiście byłego któremu miasto było potrzebne do większych zarobków. Czy w gminie Pilzno Tuchow Zakliczyn Ciężkowice Bobowa są jarmarki poza miastem? Nie ma. Bo miasto to miasto. Firmy powstają gdzie w miastach i wokół nich. W Ryglicach nikt nie zadbal o wydzielenie tetenu pod działalności gospodarcze. Można tak mnożyć działania pomijające nasze miasto. Ale ludzie sobie tak dają wszyscy wkur..
      Mówią o tym w podgrupach ale wladzy nie bo mozna sobie zaszkodzić bo zemsta byłego była sroga. Nuż nie da kamienia albo wzke na budowe i inne. I tak przez lata morda w kubeł i mamy jak mamy.

  3. Gdzie byłeś Niewiadomski za poprzedniej kadencji gdy podejmowano te decyzje? Dlaczego wtedy nie protestowałeś? Jesteś zwykłym, przeciętnym, miałkim koniunkturalistą, który próbuje pokazać się na krótkotrwałej fali rozchwianych ludzkich emocji.

   Ps. Mam nadzieję, że zrozumiałeś przesłanie.

   1. To.zwykle hamstwo właściwe Niestety niewdziecznej części Rugliczan mówić że ta.dziura nie zmieniła się kosztem innych miejscowości. 20 baniek na Lubczy to inwestycje dawno zrealizowane przez Benka i jego ludzi w Ryglicach : sala,.centrum wsi Ryglice, wod kan . Kompleksy leczy się a nie opisuje na.blogach

    1. Taka jest niestety prawda jak policzymy inwestycje w gminie w przeliczeniu na mieszkańca to na 1 miejscu Zalasowa. Ryglice są miastem i siedzibą gminy tu powinno się budować infrastrukturę pod potrzeby całej gminy szczególnie dom kultury z sala teatralnokinowa stadion z zapleczem rekreacyjnosportowym. Dobre muzeum regionalne opowiadające historię gminy i inne atrakcje. Miasto ma swoje przywileje. Miejscowości wokół miasta też mają swoje potrzeby ale do kina jeździło sie zawsze do miasta na mecz do miasta na basen do miasta na jarmark do miasta do muzeum do miasta itd. Nie może być tego samego w 3 równorzędnych miejscowosciach tak jak chcial to były. Możecie się obrażać ale miasto to miasto. Miasto to wuzeanie dla władzy.

     1. Były obiecywał, że jak wybuduje Perłę i Pod Dębami
      to w Ryglicach mamy pewne Dom Kultury i amfiteatr letni
      -obietnice zostały ??????????

       • Anonim on 17 lipca 2019 at 11:07

       W Ryglicach powstała nowa szkoła z halą, oraz piękny rynek,
       Spora część miasta ma sieć wodociągowa i kanalizacyjną
       Jest odnowiona remiza ( PUSTA) i spichlerz ( PUSTY ) oraz altana ( PUSTA) , Do tego niezliczone km dróg asfaltowych, remonty ośrodka zdrowia, przedszkola, dawnej policji . Nie bardzo rozumiem dlaczego powinno się przedkładać Ryglice nad inne miejscowości.

       • Anonim on 17 lipca 2019 at 12:42

       Bo Ryglice są siedzibą gminy. Nie na darmo ktoś tak w Warszawie zdecydował. Tu ma być centrum gminy. Wynikają z tego takie sprawy jak siedziby różnych instytucji gminnych i nie tylko. Tutaj powinno koncentrować się życie kulturalnie sportowe gospodarcze itd. Jeżeli tego nie zrozumiecie to w skali regionu i kraju przepadniemy.

       • Liberał z Jonin II on 17 lipca 2019 at 13:38

       Do anonim z 12.42
       A o Niecieczy słyszałeś??? Wiocha w gminie Żabno a sławna nawet poza Polską. A o Ryglicami, poza mieszkańcami gminy, to chyba tylko ja się interesuję i dobrze o nich mówię.
       PS
       Podobno znowu zalewem w Joninach ludzi władza bałamuci. Litości!!!!

       • Anonim on 17 lipca 2019 at 14:18

       Kasa lokalnego przedsiębiorcy czyli właściciela bruk betu zrobiła swoje. U nas pożal sie Boże jeszcze idą do gminy o umorzenie podatku tacy “obrotni”. Siłą miejscowości muszą być zjednoczeni mieszkańcy bo inaczej z tego nic . Do tej pory grało się na rozbicie. Jak to zmienić. Jeżeli znajdzie sie taki odważny co stanie na czele a inni nie będą sie obrażać i mu pomogą to wtedy coś z tego będzie.

       • zalew on 17 lipca 2019 at 15:45

       to już symbol jak Miś Barei , a tak na marginesie tytuł na gminnej stronie ZABIEGI BURMISTRZA O ZBIORNIK W JONINACH
       niezbyt chyba szczęśliwy

       • Anonim on 17 lipca 2019 at 15:51

       Ja nie uważam, że siedziba gminy upoważnia Ryglice do oczekiwania specjalnego traktowania, zwłaszcza przy podziale kasy. Ta gmina jest sztucznym tworem złożonym historycznie z części 3 różnych gmin. Dlaczego mieszkańcy Kowalowej mają mieć mniej skoro jest równość każdego wobec prawa?

       • Anonim on 17 lipca 2019 at 21:36

       To dalszego ludzie w Tarnowie mają mieć więcej niż w Ryglicach itd. Głupie argumenty. Jeżeli tak by się pochodziło do sprawy to by nie było rozwoju miast a Kowalowa nie różnilaby się od np.Warszawy. Rozwój centrum gminy przyciągnie biznes. Większy biznes to większe wpływy do gminy i z tego można inwestować w inne miejscowosci. A tak to wszędzie mamy po trochu i na rozwój nie ma szans.

       • Anonim on 17 lipca 2019 at 16:06

       To będzie polew, a nie zalew.
       Burmistrz mistrz zabiegów ……

       • Niestety on 17 lipca 2019 at 17:14

       Odnośnie umarzania podatków to za pani TP było to jawne i na sesjach odczytywane. Po niej już brak tych praktyk. Potem się dziwicie , że Niewiadomscy się pojawiają. PiS nic nie zmienia tej gminy na lepsze. Zawiedziony wyborca PiS

  4. Były znów komentuje lepszą zmianę. Ciekaw jestem Waszej opinii czy czujecie podwyżki w sklepach i usługach ?>

   1. U niego nie piszcie – usuwa komentarze. Dziwoląg z KODu

   2. Pewnie nikt nie zwrócił uwagi, ale ostatnio ścieki i woda z Dorzecza podrożała o około 30 gr na kubiku. Gdzie ta obiecana tania woda z Kokocza?

 2. Przepraszam coś zamilkl

  1. go uciszyli

 3. Gdzie jest Pan Niewiadomski coś zasilił a szkoda

  1. Jestem tu codziennie a to, że nie komentuję wynika z tego, że właściwie dyskusja toczy się w temacie polityka, a ta nie do końca mnie nie interesuje dlatego nie zabieram głosu. Zapewne wielu z was uważa, że mnie “uciszyli”, ale zapewniam, że tak nie jest. To, że przestałem pisać wynika z tego, że szkoda się wysilać i podejmować działania, które “władza” mimo, że jest w obowiązku bezczelnie ignoruje, bo wie, że aby dochodzić swoich praw muszę przestać być anonimowy – więc czuje się bezkarnie.
   Zobaczymy co zdecyduje sąd w sprawie zwolnienia z tajemnicy służbowej i ujawnienia moich danych osobowych przez administratora Pana Zielińskiego. Wnioskowała o to tarnowska prokuratura, by jak już pisałem zbadać czy na zebraniu w Kowalowej doszło do gróźb karalnych pod moim adresem. Pisałem już, że to nie ja złożyłem zawiadomienie w tej sprawie, lecz jak sądzę zrobił to ktoś komu zależy, by w ten sposób poznać moje dane. Nie będę tu sugerował komu zależało by się dowiedzieć kim jestem, bo odpowiedz jest również na nagraniu zebrania w Kowalowej, ale zapewne, to ta osoba bądź grupa osób używając powszechnie znanych danych podszywając się pod niewiadomskiego takie zawiadomienie złożyła.

   Czekam więc na rozstrzygnięcie sądu, bo od niego zależą dalsze scenariusze działań w sprawach które dotąd nie doczekały się ostatecznego wyjaśnienia. Zapewniam Państwa, że to nie koniec – choć nie mogę wykluczyć, że to koniec niewiadomskiego, ale ten koniec może okazać się gorącym początkiem.

   Ps. Z doniesień poczty pantoflowej dowiedziałem się, że “władza” już ponoć wie kim jestem, bo na jednej z grafik to ujawniłem….. a co jeżeli tak miało być i chcę by tak myślano?

   1. Znów dziś zapomniałeś wziąć lekarstw.

    1. Gdybyś był mądry lub uważny to byś zauważył, że sprawa zarówno wykształcenia jak i gróźb karalnych zainteresowała pewną organizację pozarządową. Wiem na 100% , że nie odpuszczą, bo dziadostwa narobiobe bez liku a lokalne PiS nic z tym też nie robi co bardzo dziwne sie wydaje swoją drogą.

     1. jest że wyborcom ,zdeklarowanym katolikom to nie przeszkadza ,sami jak by widzieli korzyść sa zdolni do świństw ,oszustw ,niszczenia ludzi by na ich pogrzebie być pierwszymi płaczącymi .To sprawy z życia wzięte.

 4. Jak te konkursy na dyrektorów?

  1. Niewiadoma jak i z wykształceniem

   1. Wieść gminna niesie ze Marcinek przegrał na woli

    1. Jeśli miał przegrać to przegrał, dziwne żeby było inaczej, jeśli teraz Augustyny rządzą, na czele z pożal się Boże przewodniczącym od oświaty.
     A kto wygrał, co wieść doniosła?

     1. No w sumie za karasia zawsze wygrywał. Nowe porządki 😀

    2. W Tarnowie Pieczątka nr 1 do sejmu….. … …..
     Ludzie nic poza ładna Patrycja se sobą nie reprezentuje.

     1. A czy wiesz, że zbiera najliczniejsze głosy w naszym regionie?

    3. a w Zalasowej kiedy zmiana w koncu bedzie?

  • Dziennikarstwo 3 RP on 22 czerwca 2019 at 10:31
  • Odpowiedz

  Panie Redaktorze czy zapytał Pan o sprawy nieudzielania odpowiedzi publicznych mieszkańcom przez burmistrza i urząd? Bo nie widać .

  1. Dochodzenie prawdy okazało się nieopłacalne. Na stronie FB Ryglice 2023 pytający KN został przedstawiony jako hiena ……………. .

  2. Gdyby nie twój ojciec to te daniele dawno by wyzdychały. Taki z ciebie rolnik i hodowca jak z kozi dupy trąba. Trza było se jeszcze krawat ubrać i rolnika udawać .

  3. Redaktor poczciwina dał się nabrać, a powinien popytać sąsiadów toby się prawdy dowiedział o rolniczej działalności Augustyna. Ten nawet nie wie gdzie co jest zasiane taki z niego gospodarz. Prawdziwych rolników trzeba odwiedzić, a w Lubczy nie brakuje.

  4. Męczące jest relacjonowanie pracy naszego wlodarza. Ciągle to imprezy zjazdy narady itd. Ile to kosztuje nasza gminę? Ludzie powoli zaczynają myśleć że nikt w urzędzie nic nie robi tylko imprezuje. Tuchów lub inne gminy też pozyskują środki a nie podnoszą tego do rangi jakiś cudów. To obowiązek wyższych szczebli samorządu i tyle w temacie.
   Smuci fakt że te promesy na drogi w znaczek części były jesscze za poprzedników składane wnioski i dokumentacja.

  5. Odwiedziłem naszą wieś Lubcza. Porozmawialem że znajomymi z różnych części i zakątków wsi. Czy pomimo upływu czasu jednak huczne zapowiedzi i liczne odwiedziny po domach w kampanii jednak zostały zapomniane? Tak pojezdzilem po wsi i zaskoczenie droga koło sołtysa nowa-nie lepiej by było zrobić asfalt ludziom którzy borykają się z problemami z dojazdem do swoich domów?
   Pytam jak sprawują się nasi nowi radni bo pamiętam jak te same osoby zarówno na zebraniach jak i podczas odwiedzin przed wyborami strasznie narzekali na ich prace a raczej jej brak.
   Tutaj jak narazie duże rozczarowania widzę. Zastanawiam się czy takie zachowania w Lubczy maja sens zwłaszcza taka nagonka i krytyka podczas wyborów bo po wyborach nic nie zmienia się na lepiej. Sąsiadka zglaszała problem z przepustem jednemu z radnych to on powiedział żeby to zgłosić innemu bo to nie jego okreg – miałem nadzieję że próbowała mnie nabić w butelkę. Pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Wcześniej nie było takich problemów. Były duże nadzieję rozbudzanie w nas jako mieszkańcach zarówno tych tutejszych jak i emigrujacych za pracą poza naszą gminą.

  • Pięknie on 21 czerwca 2019 at 16:39
  • Odpowiedz

  BURMISTRZ RYGLIC UZYSKAŁ JEDNOGŁOŚNIE WOTUM ZAUFANIA I ABSOLUTORIUM

  Bardzo się cieszę i dziękuję Radnym, że jednogłośnie udzielili mi wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu za ubiegły rok.

  Dziękuję również pracownikom Urzędu Miejskiego w Ryglicach, którzy wnieśli ogromny wkład w pracę, która pozwoliła mi na wykonanie budżetu w sposób prawidłowy.

  Jednogłośne poparcie moich działań dodatkowo motywuje mnie do pracy nad rozwojem miasta i gminy Ryglice, aby wszystkim mieszkańcom żyło się po prostu lepiej.

  Burmistrz Ryglic
  Paweł Augustyn

  1. Odnoszę wrażenie że jest jakieś porozumienie obecnego z byłym i stąd objęte tajemnicą wydatki z poprzedniej kadencji.

   1. Jeśli tak, takie porozumienie ludzie PiS powinni zdemaskować i wyeliminować .

    1. a jak to inaczej wytłumaczyć

    • mieszkaniec on 21 czerwca 2019 at 21:51
    • Odpowiedz

    Nie ma żadnego porozumienia z byłym. Ujawnienie wydatków z poprzedniej kadencji walnęło by w sekretarza głównie, a do tego jak na razie burmistrz nie dopuści. Jemu się wydaje że bez sekretarza nie da rady sam zarządzać gminą. Dlatego tak wzajemnie się wspierają ku wściekłości mieszkańców.

    1. to na jedno wychodzi , ale bokiem wyjdzie ostatecznie

   • Podatnik on 21 czerwca 2019 at 23:56
   • Odpowiedz

   Kupa śmiechu. Paweł nie pamiętasz jak krytykowałeś Benka że jednogłośnie otrzymywał absolutorium z wykonania budżetu ?
   Jak byli szykankwani radni i radne że wszystko przegłosowują? Wy robocie tak jak poprzednicy i jest ok a sami wmawialiscie ludziom że to co robił Benek i reszta było złe. Wstyd!

  2. Paweł nie masz się co tak podniecać wraz z Dudowiczem, bo to jest absolutorium z wykonania budżetu dla Burmistrza Karasiewicza, bo on ten budżet tworzył i wykonywał wraz z poprzednią radą w ubiegłym roku. Jednogłośne absolutorium twojej rady to potwierdzenie, że poprzednik dobrze wykonywał swoje obowiązki. Twoje absolutorium będzie z rok. Zobaczymy czy takie jednogłośne. Sekretarz powinien ci to rozjaśnić jeśli sam tego nie pojmujesz. No chyba że dla niego to też zbyt trudne.

 5. Doskonały pomysł na wieże widokową na Kokoczu, oby się udało pozyskać inwestora i pomysł doczekał się realizacji.

  1. Jakiego inwestora ? Przecież komercyjnie nikt tego nie wybuduje

   • Samorządowiec on 20 czerwca 2019 at 09:08
   • Odpowiedz

   Doczeka się jak Paweł skończy kadencję. To będzie przedłużenie jego dzialalnpsci w centrum Lubczy. Powstanie 2 restauracja. Wcześniej gmina wybuduje tam infrastrukturę
   Place zabaw park linowy rynnę zjazdowa. Będzie zainteresowanie będzie okazja na poszerzanie biznesu.

   1. Kokocz jest ciekawym miejscem ale takich tysiące , przyjechać na pół godziny zobaczyć i dalej . A i podstawowa sprawa ,w ciszy i spokoju bo ludzie wrażliwi na piękno natury tak lubią .Promocja góry może chyba tylko korzystnie na cenę działek tam wpłynąć.

    1. O ile kamienia nie zaczną tam dłubać. Temat zamknięty nie jest chyba

    2. Był ciekawy dopóki nie zrobiono tam oświetlenia. Nocami można tam było obserwować piękne gwieździste niebo lub burze oddalone o kilkadziesiąt kilometrów. Oświetlenie całkowicie zepsuło nocny urok tego miejsca.

 6. Zauważyłam, że nowy burmistrz bardzo dużo pieniędzy pozyskuje. Chyba ma jakieś znajomości partyjne. Ale dla mieszkańców to chyba lepiej.

   • acha i jeszcze jedno on 17 czerwca 2019 at 23:15
   • Odpowiedz

   To mówiłem ja, Jarząbek Wacław

  • Frustracja on 17 czerwca 2019 at 16:31
  • Odpowiedz

  Powiem krótko, zwięźle i na temat : Augustyn nie robi nic poza fotkami na Facebooka.
  PS.Benek był lepszy.

  1. Dla mnie Benek gdy wyjaśni (nada bieg) sprawy pytań do urzędu m. in. o szkolnictwo nowego to będzie lepszy. tak to za jedne piniondze oba one są. 3 RP i tyle .

   Kukiz ’15

    • Frustracja on 17 czerwca 2019 at 20:45
    • Odpowiedz

    Nie powie, a na pewno wie, bo jest inteligentny i wie, że tak nie wypada.

    Pewnie ludzie, którzy głosowali na PA już przejrzeli na oczy…
    Ale co tam. Ważne, że zdjęcia porobił. Niech ciemnota sie nabiera.

    1. Teksty na tej stronie gminnej że głowa boli. Wszystko dzięki honorowemu patronatowi .I pod nimi burmistrz podpisany. Cytując Kargula -Ot, popadli my w kałabanię.

      • Frustracja on 17 czerwca 2019 at 21:16
      • Odpowiedz

      Jak już dodaje te foty i się chwali cóż to nie narobił to może niech potem odpisuje ludziom w komentarzach?
      Bo na pewno czyta…

 7. Smutna to sytuacja kiedy władza zbywa mieszkańca. Kiedy odpowiedzi będą?

  1. Przekonanie było że jawność będzie ideą nowej władzy ,czuję się oszukany.

 8. Pawełek to mistrz reklamy – najważniejsze to fotka na Internet, że niby coś robi!!! Szkoda tylko, że zapisuje sobie zasługi o które starał się nie on, a poprzednik. Żenada.

  1. Może R O by opias dały jaki szkół

   1. tam było ludzi bo coś na zdjęciach szalonego tłumu nie widać ,o koszty pewnie szkoda pytać …

   2. Polecam obejrzeć zwłaszcza od czas 0,40 nagrania, czyżby nie tylko produkty kół gospodyń wiejskich degustowano?? https://www.tarnowska.tv/wiadomosci/3435,piknik-na-gorze-kokocz?fbclid=IwAR0fMIHS0imzeMoJv1A30k8kxiY8uG4FPmc3nlCJ6POPixUe27F4gOOfxa0

    1. Słuchaj Pan Niewiadomski: ODPUŚĆ. Mieszasz Pan/Pani. Z Twoich działań nic nie wynika. Cwaniak jesteś w internecie….bo anonimowy. Nic nie robisz tylko mącisz. Albo zacznij działać albo sp…

     1. Dajcie informację która jest publiczną bo już się kompromitujecie ,a groźby o was świadczą bardzo źle.

     2. Wody w gminnym bajorku już się nie da bardziej zmącić, bo od wielu lat ma konsystencje niewiele odbiegająca od zawartości zbiorników bezodpływowych.
      Pytam o publiczne sprawy a wybrani spośród nas i mający w naszym imieniu zarządzać naszą gminą, godzą się tylko zgodnie z wykonywanym mandatem brać za to pieniądze zapominając o tym, że biorąc je stają się osobami publicznymi, a ich sprawy takie jak majątek, wykształcenie, moralność, uczciwość przestają być już tylko ich sprawami. Zadałem pytanie o to jak wydawane były pieniądze niepodlegające procedurom przetargowym, bo jestem ciekaw, kto co i za ile w naszej gminie wykonywał, ale mimo, że upłynęły już 2 miesiące wciąż brak odpowiedzi. Zapytałem też na jakim stanowisku, z jakimi obowiązkami zatrudniono panią niedoszłą radną i mimo, że również upłynęło sporo czasy nie otrzymałem odpowiedzi. Pan Augustyn obiecywał, że gdy wygra urząd będzie działał transparentnie – i co ?
      Sam jako szef urzędu mimo, że doskonale wie, że powinien udzielić odpowiedzi na temat swojego wykształcenia nie robi tego pokazując nam wyborcom środkowy palec.
      Wiec czego wymagać od podległych mu urzędników?
      Burmistrz wie doskonale, że przegrałby w każdym sądzie bo są to informacje jakie jest zobowiązany udzielić na wniosek, ale mimo to ich nie udziela a przecież miało być inaczej. Zastanawia mnie jak długo będą to tolerować, ci dzięki którym zasiadł na burmistrzowskim stołku, ale jeszcze bardziej ciekawi mnie czy w zbliżającej się kampanii parlamentarnej ten temat nie okaże się być bardzo gorący. Reasumując można by odbić piłeczkę pisząc, zacznij pan działać tak jak pan obiecywałeś albo ……….

       • Anonim on 16 czerwca 2019 at 18:57

       Kolejne łzy wylewane bez konkretnego celu. Wyrzucasz z siebie złość mącąc i nic z tego nie wynika. Widzę, że forum to dla Ciebie taka ściana płaczu. Naiwny jesteś. Myślałeś, że wybory mogą coś zmienić haha. Przerzuć się na rower, może bieganie. Wyjdzie Ci na zdrowie.

       • Litości on 16 czerwca 2019 at 19:03

       I jeszcze Zielińskiego w sądy zaciagnieto, bo tak wielka chęć wiedzieć któż to Niewiadomski? Nawet gdy sąd orzekanie wydać “łotra” to przecież admin wyda personalia organom a te i tak chyba nie upublicznią. No chyba, że są sprawy cieżkiego kalibru. Że też organa czymś takim się zajmują – dziwne.

       • oburzony on 16 czerwca 2019 at 19:22

       A mnie ciekawi czy ci ministrowie wiedzą ze porad udzielał im gość po podstawówce który zamiast jak niemal wszyscy rówieśnicy iść do szkoły sredniej w wieku 16 lat poszedł dopiero 14 lat puzniej i to nawet nie pokusił się o wieczorówkę tylko jakąś eksternistyczną szkołę w tychach. Czy taka szkoła to nie kupione świadectwo ? Do liceum chodzi się 3 -4 lata nawet wieczorówek nie kończy się w 1,5 roku . Wiele by mogli powiedzieć ludzie z PSL bo to tam uczył się młody Paweł, nie w szołach, nie w tychach. św. pamęci poseł Woda poznał się już wiele lat temu i przygoda w PSL się skończyła. Czy to przypadkiem nie koleżanka ze skulnej ławki w szkole w tuchach ? https://nk.pl/osoba/4306530/ewa-pawlinska-latusek-katowice.html data ukończenia i szkoła się zgadza. Co na to niewidomski ?

      1. Trudno komentować to co piszesz, choć faktycznie szkoły eksternistyczne to nie miejsce gdzie się zdobywa wiedzę, ale jeżeli funkcjonują legalnie to dokumenty poświadczające w postaci świadectw są również legalne. Ja nie podważam prawdziwości informacji dotyczących wykształcenia burmistrza Augustyna, lecz to, że nie podaje wprost danych szkoły jaką ukończył daje podstawy do tego by się zastanawiać czy podaje prawdę. To co się w życiu zdobyło to się ma i nie ma się co wstydzić tego i unikać odpowiedzi, bo daje się własnie podstawy do tego by w prawdziwość tych informacji nie wierzyć. O św. pamięci pośle Wiesławie nie będę się wypowiadał, bo nie mam w tej materii wiedzy. Natomiast informacja podana w linku ciekawa.

  2. Benek daj spokój miałeś swój czas 😀

 9. Przeciek

  Ponoć wczoraj na Kokoczu byl poruszony w gronie zamkniętym wątek wykształcenia. Krótko- ciekawie nie jest.

  1. Po części prałat był akuszerem , nie miałem mu tego za złe dla jasności , powinien teraz zwrócić uwagę na praktyczne uprawianie prawdy i uczciwości bo tak to tylko słowa,słowa słowa.

   1. Nie głosuję na PO ani w gminie na ich przedstawicieli. Jednak dziś by się ci ludzie przydali do wyjaśnienia sprawy szkoły, bo media powiatowe nawet nie raczą tego tknąć. Uzdrowienie kraju trzeba zaczynać od dolin. Inaczej lipa.

    1. Pan B PO pierwszej wypłacie w nowej pracy zajmie się tematem . Wszak obiecał że gminnych spraw dopilnuje, zapewne ubolewa bo mu radny z południa gminy się sprzeniewierzył,bo już dawno komisja rewizyjna by konsumowala temat.

     1. Ale ja chcę żeby PIS to wyjaśniło a PO jak się zanosi będzie znikało bo to patologia w całej rozciągłości

       • Lipa on 16 czerwca 2019 at 12:41

       Poproś swojego radnego lub radną niech w Twoim imieniu zada burmistrzowi pytania, które napiszesz. Zastrzec sobie anonimowość i potem w zależności od odpowiedzi burmistrza podejmiesz odpowiednie kroki włącznie prawnym i sądowym roztrzygnieciem. Wykonawcą Twoich wszelkich działań bedzie radny, który Cię nie wyda. No chyba, że Ci nie zależy na ukryciu się za radnym.

       • dzięki on 16 czerwca 2019 at 20:10

       za radę ,lecę prosić “mojego” radnego

       • Lipa on 16 czerwca 2019 at 21:21

       Proszę Cię bardzo .

       • Anonim on 17 czerwca 2019 at 13:29

       Ale faktycznie taki zobligowany przez mieszkańca radny mógłby sporo. Chyba tak zrobię.

  2. Dla kogo ciekawie nie jest? Dla burmistrza? Dla pisu? Czy może dla mieszkańców?

   1. żeby to pis wyjaśniał już

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)