XI sesja Rady Miejskiej w Ryglicach

W dniu  25 .06.2011 r. miała miejsce uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Ryglicach  została ona zarejestrowana i można ją obejrzeć na naszej stronie . Szanowni czytelnicy  w tym tygodniu miała miejsce jeszcze jedna sesja rady miejskiej niestety  z tego wydarzenia bo niewątpliwie było to wydążenie  bardzo ważne  nie mamy nagrania . W dniu wczorajszym  dowiedziałem się że w Ryglicach mówi się jakobym przystał do nowej jakości  czy też jak słyszałem  ponoć wziąłem w przysłowiową  łapę  i odpuściłem  nagranie tej sesji . Jest to nieprawda, ani myślę  wstępować  w szeregi  „nowej jakości”  w łapę również nie wziąłem  za to przyznaje dałem  d….y  nie przewidując takiej sytuacji jaka zaistniała  ,błędem  było posługiwanie się wyłącznie stroną www Ryglice.pl jako formą uzyskania informacji o terminie sesji Rady Miejskiej .  Dzięki sprytowi  ogłaszających tą informację i ogłoszeniu terminu  nie jak zwykle na stronie głównej  ale zakładce planowana sesja  o sesji nie wiedziałem .  Oczywiście tak jak zawsze interpretacje pozostawiam wam czytelnikom  nie zależnie od tego czy to  dotyczy Gminy czy Jakościomierza . Ku pokrzepieniu serc władzom i kierownictwu likwidowanego ZGK na końcu materiałów video prezentuje krótki filmik pt. Rygliczaninie wianek wrzuć

Zapraszam do obejrzenia sesji uroczystej

W dniu dzisiejszym władza bawi się nadal ale czy rzucane w mętne wody Szwedki wianuszki popłyną? Czy którykolwiek z organizatorów spojrzał wcześniej w te wody Szwedki ? Czy tylko stwierdził jest rzeka to i wianki będzie gdzie wrzucić . Wczoraj zarejestrowałem dla was widok jaki ujrzy dziś każdy kto zdecyduje się powierzyć swój wianek Szwedce. Może warto by w gminie stawiającej na turystykę uporządkować takie miejsca jak to, to tylko część tego co mieszkańcy i turyści mogli oglądać zanim natura pozamiatała to pod zielony dywanik z pokrzyw .

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/xi-sesja-rady-miejskiej-w-ryglicach/

83 Komentarze

Skip to comment form

  • Łyżka dziegciu w beczce miodu on 29 czerwca 2011 at 21:58

  Mimo, że jest tak pięknie (przemówienie P. Błażej i innych) to w badaniach bardzo poważnego uniwersytetu (nie chodzi o UJ) gmina nasza sytuuje się w rubryce – gminy zacofane. Dysponuję danymi w tym zakresie. Kontakt dla zainteresowanych/niewierzących/ciekawskich – lepszejutroryglic@onet.pl Myślę, że na tego typu przemówieniach powinno się o tym przynajmniej nadmieniać. Popadanie w samozadowolenie nie powoduje rozwoju.

   • matołek on 29 czerwca 2011 at 22:35

   Jak może być dobrze skoro dawni uczniowie (oślice i matoły na dodatek bite przez prelogentkę. Dzieci bite przez nauczycieli w doroslym zyciu to chyba tez matołki wyrosły z nich

   • Anonim on 30 czerwca 2011 at 20:19

   Co to za nowe zwyczaje nastają. Czy dyrektor to teraz tytuł naukowy, że tak Błażejową tytułują. Dyrektorem była już dawno, teraz jest emerytowaną nauczycielką.

   • olaboga on 2 lipca 2011 at 08:47

   Jak może być inaczej jeśli rządzą nią mężowie sprzątaczek bez matury . radny Jezior i przewodniczący komisji oświaty Kumięga po podstawówce hi hi.

   • strażak on 2 lipca 2011 at 09:12

   Burmistrz z byle jakością likwidują komunalną , teraz biorą się za OSP Joniny , kto następny ? Jak tak dalej pójdzie i w tym tempie to za 3 lata zostanie tylko urząd ds . kreowania starej baby .

   • Anonim on 12 lipca 2011 at 11:43

   aha

  • junkers on 29 czerwca 2011 at 21:44

  moje zdanie jest takie że Połoskowa sie lansuje a merytorycznie nic nie wnosi, zajmuje sie plotkami i bojami. W tej kwestii to myśle że jest dobra dlatego kieruje ten wpis żeby poszła po rozum do głowy bo to nie wypada tak postępować no bo przecież nas reprezentuje. (cd. nastąpi)

   • Anonim on 29 czerwca 2011 at 22:54

   Masz Junkers rację to co ta paniusia opowiada raz tak raz tak w tej samej sprawie po kilka zdań a każde inne . Kopią szukają haków na Benka a nie widza że sami się wkopują jeszcze trochę a zobaczycie będą nas wyśmiewać wszędzie już nas palcem pokazują a będzie gorzej.

   • Anonim on 30 czerwca 2011 at 06:37

   i wzywa do siebie i proponuje pracę a potem nic z tego nie wynika . śmieszne to jest

    • Anonim on 30 czerwca 2011 at 15:02

    Połoskowa nie tylko proponuje ale również ostrzega i nazywa rzeczy np. nieetycznymi zapomina przy tym do kogo to mówi i o tym że dziś każdy telefon może nagrać te słowa , o zastanowienie proszę

    • uśmiech on 30 czerwca 2011 at 19:09

    uśmiechnij się może doczekamy jeszcze lepszych czasów,bo ta beznadzieja za długo już trwa

     • szperacz on 30 czerwca 2011 at 19:27

     tak ale jeżeli te lepsze czasy nie nadejdą szybko to po tym co zostało zrobione przez poprzedniego Burmistrza nie będzie śladu.wszystko zlikwidują,sprzedadzą lub oddadzą w swoje prywatne ręce.narazie możemy uśmiechac się tylko przez łzy

  • Nostalgia on 28 czerwca 2011 at 21:11

  Ja również urodziłem się w Ryglicach niestety los tak chciał że z tych naszych Ryglic wyjechałem bo wyjechać trzeba było za chlebem właśnie . Wiele razy byłem w ciągu tych kilkudziesięciu lat w Ryglicach (niemal w każde wakacje) bo mnie tu ciągnęło . Piszecie że piękny rynek że fontanna że Ryglice się rozbudowały ale nie tylko mam rodzinę w Lubczy jadąc przejeżdżam przez Joniny Kowalową wracam przez Zalasową . Tak macie racje jest tu u was (u nas bo wciąż czuję się Rygliczaninem ) pięknie to prawda dwa lata temu spotkałem byłego Burmistrza Pana Karasiewicza. Muszę wam powiedzieć że po kilku zdaniach w których powiedziałem kim jestem w odpowiedzi usłyszałem imiona moich rodziców siostry i śp. brata , byłem zdumiony bo nie jesteśmy rynkową rodziną ale pochodzę z zapadłej dziury . Jakież było moje zdumienie że ten człowiek Burmistrz wie tyle o mojej rodzinie zna koligacje rodzinne wie kto gdzie pracuje , a przecież nasze spotkanie było przypadkowe nie planowane więc się ni przygotował on to wiedział . Nie tak dawno odwiedziłem znów Ryglice lecz to nie to samo miasteczko ludzie jacyś wystraszeni niepewni , sporo jak zwykle porozmawiałem z znajomymi przygodnie spotkanymi na tym pięknym rynku . Kto was drodzy rodacy omamił, kto dał płonne nadzieje ,gdzie podział się człowiek co znał was ,szanował , na co zamieniliście tę pewność że zostaniecie wysłuchani zrozumiani że ktoś wam pomoże tak po ludzku z dobrym słowem . Jak dziś patrzę na te nagrania jak słucham tych słów wydukanych z kartki nie z duszy płynących to żal żal tych Gawronów , Wojciechowskiego , Karpały, Stepka ,czy nie mniej zasłużonych pedagogów “ciutka” Wróblowej to współcześni Rygliczanie dziadowie tych Dudów i innych .

   • Realista on 28 czerwca 2011 at 23:10

   Znajomość koligacji rodzinnych zdaje się w naszej gminie nie jest znowu tak bardzo wysoko ceniona,ogólnie pierwszy raz się spotykam żeby ktoś to brał za argument przy wybieraniu władz . Tak sobie myślę , może głupio że są rzeczy ważniejsze np. uczciwość , gospodarność . Ale pewnie będzie zaraz z 30 komentarzy że nie mam racji . Tylko że mam ciotkę która w tym temacie mogła by się pewnie z niejednym zmierzyć . A ogólnie uważam że pracy jest dużo, rządzący raczej powodów do samozadowolenie nie powinni mieć . Raczej ciągle powinni główkować a by się gmina rozwijała . A ważniejsze od pomników itp. jest pewny codzienny byt jak największej ilości rodzin ,równie traktowanie wszystkich. A tak nie było a czy teraz jest to też mam wątpliwości.

    • kultura on 29 czerwca 2011 at 10:04

    równo traktowano w poprzednim systemie /podobno/ Nostalgia nie pisze pod to by wywiązała się dyskusja to są jej uczucia a z tym się nie dyskutuje. Natomiast ty realisto z każdą notkę chorobliwie chcesz wykorzystać przeciw naszej historii , bo to już jest historia.Chyba jesteś obcym.

    • smutny on 29 czerwca 2011 at 10:34

    “. A tak nie było a czy teraz jest to też mam wątpliwości.”Realista masz racje

   • smutny on 29 czerwca 2011 at 10:28

   Przemawia przez nas gorycz i słusznie.Może wszędzie tak jest a może i nie ale władza w Ryglicach zawsze popada ze skrajności do skrajności.Wydaje się jednak , że Karasiewicz mniej miał tych “SWOICH” a już na pewno więcej tych ,których traktował normalnie-obiektywnie. Teraz utworzył się fatalny zaklęty krąg lepszych.Widać to bardzo.Wyczytanie na sesji ludzi tuzinkowych to już kałuża zupełna :- dyr. Enionu ?-podobne stanowiska pełni wiele osób z Ryglic, sportowiec po karierze ? pani doktor ?-mamy ich kilku więc?No jakiś umiar należało zachować jakiś dystans do samego siebie ,szacunek dla innych.Podobnie zresztą jak powitanie przez Panią Burmistrz osoby prowadzącej zwykłą działalność gospodarczą podobną jak przy kasach sklepowych przyjmujących rachunki jako przedstawiciela PKO!.Zabrakło mi tylko powitania Pana Budzyńskiego jako prezesa prężnie rozwijającej się jednostki miejscowego biznesu.Było dobrze a wszyscy liczyli ,że będzie lepiej .Pominięto wielu ludzi o których należało wspomnieć.Zbyt wielu.To trudny temat był zapewne -zadanie trudne do odrobienia dostała pani Błażej ale niestety 3 na szynach. Zabiegana Pani Burmistrz, roztargniona, goście jakby też z niższej półki -no bo kto to jest dla nas dla Ryglic Gmina Tarnów? Czy już tylko w Gminie rządzi PIS?Mowa Posła powalająca.Jestem smutny bardzo smutny.Korzystam gościnnie z komputera -tak dla ciekawych gdyby sprawdzali IP-Voltronik mi coś nie dosięga.

  • Z zalasowej on 28 czerwca 2011 at 19:52

  Odniosłem się do pomnika, natomiast Gawronowie , Wojciechowski i wielu innych Rygliczan to wspaniali ludzie , ale właśnie ich zastąpiliście jeziorami , poloskami,itp. dziwactwem. Niestety taka jest demokracja.

   • uuuuu on 28 czerwca 2011 at 20:09

   Wiem. Jakoś tak zbyt szybko i źle to zrozumiałem 🙂 sorki

  • super on 28 czerwca 2011 at 11:34

  Widziałam jak na trybunie hali sportowej Twórca blogu Groch i pomysłodawca nagrywań sesji Zieliński super nagrywali sesje oby tak dalej.

   • oby, oby on 28 czerwca 2011 at 19:39

   Oby, oby. jest coraz większe zainteresowanie tymi nagraniami.

   • super super on 28 czerwca 2011 at 19:57

   W przeciwieństwie do poprzedniego bloga, gdzie jego twórca (Radny Jezior) informował opisując co było na sesji z pozycji jakby nie patrzeć opozycji, tak tutaj mamy bez żadnych retuszów czarno na białym co dzieje się na sesji. Super sprawa. Naprawdę gratulacje twórcom tego przedsięwzięcia.

  • Anonim on 28 czerwca 2011 at 10:35

  Jubileusz ten nie był przeprowadzony na zbyt wysokim poziomie, zgadzam się, zwykła szkolna akademia. Wyróżnianie i wspominanie swoich znajomków czy podlizywaczy.Dlaczego nikt nie wymienił nazwisk poległych w walkach partyzanckich, torturowanych przez system stalinowski-to są nasi bohaterzy. Pilot, lekarz, farmaceuta – a np. pan Dubiel, pan Stepek czy oni nie przysłużyli się do rozsławienia imienia Ryglic? Czy ci, którzy zostali odznaczeni na to wyróżnienie zasługują? Czy nikt już nie pamięta czym wyróżniali się w przeszłości? Czy taką mamy tworzyć historię? I patrzcie kto temu przyklaskuje-politycy, kler, nauczyciele.
  Rozumiem, że konkretna sytuacja ukierukowuje postępowanie różnych grup ludzi ale nie chcę i protetuję by moje dzieci czy wnuki uczyły się o, czy wspominały jako zasłużonych dla Ryglic, Lesiakowej, Kamieniu i im podobnych. W mojej ocenie Ryglicom przynosi to ujmę i dziwię się radnym z Lubczy z Ryglic i pozostałym i proszę-nie zachowujcie się jak stado baranów bo złotego runa z Was nikt nie zbierze.

  • Iza on 28 czerwca 2011 at 04:30

  Ktoś wie co się dzieje w sprawie Kokocza ? Czy ta uchwała jest prawomocna ? Czy ktoś już pozwał Gminę o odszkodowanie ? No Kokoczanie co tam z waszym parkiem słychać napiszcie ?

  • Anonim on 27 czerwca 2011 at 21:02

  Bardzo ładny i ciekawy program przygotowała szkoła. Nauczyciele i dzieci się przyłożyli. Szkoda tylko, że p. burmistrz tego nie uszanowała i latała po sali z torebkami jakby nie było na to innego momentu. Trochę taktu by sie przydało.

   • zniesmaczony on 27 czerwca 2011 at 21:36

   P.Burmistrz jeżeli sama Pani nie potrafi to może ma Pani jakiegoś urzędnika co by Pani napisał to przemówienie a przecież i przy powitaniu zaproszonych gości jakaś hierarchia ważnosci jest a nie taki groch z kapustą.Aż dziw bierze ze Pani tyle lat dyrektorem szkoły była.No i te torebki to takie ważne było nie można tego było rozdać na końcu wszystkim całkowity bezsens

    • ocena on 28 czerwca 2011 at 21:08

    odsłuchałem przemówienie P.Burmistrz i uważam ,że treść sama w sobie mądra ,ładna tylko ta kwestia przekazania tego taka jakaś taka

  • zalasowa on 27 czerwca 2011 at 21:00

  Słyszałem niedawno jak Jakościomierz przemawiał na pewnym spotkaniu nie miał kartki nie przygotowywał się a taki wykład strzelił co niektórym że usiedli bez słowa .

   • bezznieczulenia on 27 czerwca 2011 at 21:15

   No bo Jakościomierz jest jeszcze przedstawicielem tego wymierającego gatunku co prosto w oczy mówi to co myśli, a że mądrze myśli to i głupio nie mówi.

  • Oj Władzo on 27 czerwca 2011 at 20:52

  Nikt znaczący nie odwiedził w tym dniu Ryglic nie wiem czy Państwo to odnotowali. Z jaką dumą nam ogłaszano że patronat nad tymi obchodami objął Wojewoda Małopolski. Jakież było moje zdziwienie gdy nie dosyć że w śród gości patron się nie pojawił to jeszcze list jaki odczytała prowadząca podpisany był przez wice-wojewodę. Tu widać w jakim poważaniu maja tą władzę to tylko wojewoda a ja również wiem że Pan Buzek obiecał że jak będziecie obchodzić 10-cio lecie to przyjedzie do Ryglic .

  • tajemniczy wielbicielpoloski on 27 czerwca 2011 at 20:20

  Myślę, że Panią Babcie Burmistrz trzeba wysłać do podstawówki na lekcje czytania. Pani Burmistrz w takich chwilach to się przemawia a nie czyta!!!!!!!!! To co Pani prezentuje jest żałosne. Dziwnie brzmią słowa kochne Ryglice czytane z kartki a nie wypowiadane z serca.

   • uśmiech on 27 czerwca 2011 at 20:33

   Karasiewicz swoje wystąpienia mówił z głowy ,mówił do ludzi bo był z ludźmi.A garsonka P.Burmistrz moze elegancka jest i droga ale jak zacznie mówic to kurtyna spada ,Moze wogóle nie powinna sie wypowiadać, co wy na to ?

   • haha on 27 czerwca 2011 at 20:43

   no bo ona nas kocha tylko nie wiadomo przez jakie ha

  • z Ryglic on 27 czerwca 2011 at 20:10

  Panie Karasiewicz powinieneś z nami być. Nie wszyscy przeciwko Tobie głosowali i wielu na Ciebie czekało. Nie powinieneś się obrażać hurtem na wszystkich, wogóle nie powinieneś się obrażać na Ryglice, bo Ryglice to nie tylko Połoskowa, Jezior i reszta bylejakości.

   • szperacz on 27 czerwca 2011 at 21:23

   popieram powinien się Pan zacząc pokazywac publicznie i brac udział we wszystkich uroczystościach,zacznij Pan przemawiać do ludzi tak jak to robiłeś przez 20 lat ,z rozmów z ludzmi wiem ze większość na to czeka

    • Onlin on 27 czerwca 2011 at 21:41

    Ludziom nie potrzeba górnolotnych wypowiedzi czytanych z kartki i to jeszcze słabo czytanych . Ludziom potrzeba pracy która wy im zabieracie ,likwidujecie ZGK po co, rowy nie wykoszone chaszcze rosną wszędzie a zakład straty przynosi ? Taki zakład likwidować i wyprowadzać kapitał do Dorzecza Białej ? Jakich wy macie doradców Chmura i Chrząszcz zmiłujcie się nad nami i przestańcie ich słuchać puszcza nas w skarpetkach . Dość imprez do roboty się weźcie tak jak zapowiadaliście albo idźcie precz w zapomnienie nie mamci nie kręćcie nie manipulujcie nami toki czekają na wasze d,,y to tylko kwestia czasu zanim na nich usiądziecie .

     • Anonim on 27 czerwca 2011 at 22:05

     Masz racje dziwi mnie jednak coś innego jak radni jedności mogli głosować za likwidacją ? Jak to jest możliwe nikt się nie zastanowił co robi to straszne nie ma w tej radzie ludzi na to by tak móc powiedzieć trzeba sobie zasłużyć.

    • ryglice on 27 czerwca 2011 at 22:23

    następna uroczystość to dozynki-RYGLICE ZAPRASZAJĄ

     • Anonim on 27 czerwca 2011 at 22:26

     Ale kto płaci Ryglicoki ?

      • podatnik on 28 czerwca 2011 at 19:17

      wiadomo że my ale ważne pytanie ile i co by za taką kasę zrobił

      • ryglicok on 28 czerwca 2011 at 21:44

      nie bądź takim materialistą jak Karasiewicz się pokaże to żałować nie będziemy .Za duzo dla Ryglic zrobił żeby to na pieniądze przeliczać.
      Dołanczam się do zapraszających.

  • BBM on 27 czerwca 2011 at 19:25

  Nasza Pani Burmistrz bardzo sobie upodobała Pana Zbigniewa Cieślikowskiego. Tym razem obyło się bez “Zbyszka”, bo biedak nawet nie został wyczytany.
  Aż chce się powtórzyć słowa piosenki :
  “Jest z nami Marcin !
  Jest z nami Krzysiek!
  Nie ma z nami Zbyszka!
  Gdzie jest k**wa Zbyszek?”

   • haha on 27 czerwca 2011 at 19:27

   dobre

   • Anonim on 28 czerwca 2011 at 08:51

   Jeden z najlepszych wpisów inteligencja w dowcipie wszakże zawarta jest.

  • promocja on 27 czerwca 2011 at 19:12

  Jeśli już jesteśmy w klimatach pijarowskich tudzież promocyjno – reklamowych no to wiem z pewnego źródła, że gdyby w gminie nie nastąpiła zmiana władzy to na tej uroczystości byłby przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek

   • hehe on 27 czerwca 2011 at 19:26

   no a tak to był moher i bredził cały czas o dzieciach nie wiem czy to jakieś zboczenie moze jest

    • antyPIS on 27 czerwca 2011 at 20:51

    Całe szczęście, że go w sejmie nie widać i nie słychać bo jak tak miałby przemawiać to lepiej niech się nie odzywa.

   • olo on 27 czerwca 2011 at 22:16

   tak, tak i Barozo może – bajkopisarzu

    • Hans Christian Andersen on 28 czerwca 2011 at 20:19

    olo, to nie bajka .

  • elektroda on 27 czerwca 2011 at 18:50

  heehheh heeh dobre dobre

   • olo on 27 czerwca 2011 at 19:34

   Mogło się podobać rada z przewodniczącym OK a i pani burmistrz bardzo elegancka to nie te dawne nudne uroczystości za poprzednika

    • aha on 27 czerwca 2011 at 19:48

    No cóż olo średnio jesteś wymagający jak kręci cie stara baba w garsonce, nudni goście i wiejski dywan.

    • ocena on 27 czerwca 2011 at 20:17

    no mogło ale się nie podobało bo nie miało co sie podobać, za wyjątkiem wystąpienia P.Błazejowej i P.Rojka

  • mniej niż zero on 27 czerwca 2011 at 17:44

  WSTYD chyba Pani burmistrz powinna do przemowy sie lepiej przygotować bo to czytanie z karki jest słabe i nudne, a i goście zaproszeni nie szczególnie robią wrazenie. Nie ma się co dziwić że Benek nie przyszedł w końcu Pani P chodzi i gdzie tylko może bzdury plecie, bo niestety nowa jakość potrafi tylko fałszywie oceniać innych po toby zatuszować swoje nierobstwo i brak kompetencji świetlicowej.

   • zlubczy on 27 czerwca 2011 at 18:20

   a jednak Terenia a nie Mariusz odznacyła naszą Marysienkę przegrałem flaszkę ale nie bralismy z chłopakami pod uwagę tej wspólnej fotografi powinna isc na pierszą strone gazet

    • tyzzlubczy on 27 czerwca 2011 at 18:36

    a jo myśle za jak to tak dalej pódzie to Jezior zostanie odznaczony przez samego Karasiewcza i tyż se fotografie zrobio

  • Kwas on 27 czerwca 2011 at 16:38

  Wszystko pięknie tylko co z tego dla nas mieszkańców wynika nic . Likwidują ZGK tworzą referat do utrzymania porządku i cmentarza czyli taki mały zgk kupują piętro w Pawilonie GSu . Bawią się a czas leci zmieniają się warunki makro ekonomiczne kończą się programy unijne a my co boimy się wziąć kilka złotych kredytu żeby sięgnąć po te środki . Na zabawie czas płynie miło i szybko tylko każda zabawa się kiedyś kończy i trzeba wziąć się do roboty nie do planowania kolejnych bali . Ile kosztuje to gminę ile będą kosztować nas dożynki powiatowe i co jeszcze wymyśli nasza władza . Pani Burmistrz nie jest pani w szkole proszę oszczędzić nam tych akademii i wziąć się ostro do roboty albo ustąpić pola komuś młodszemu.

  • szperacz on 27 czerwca 2011 at 16:29

  co stało się z nagraniem video czyżby jeziory na swoją stronę przeniesli?

  • Anonim on 27 czerwca 2011 at 08:35

  Karasiewicza zapraszają na uroczystości z okazji 10-cio lecia , a z drugiej strony musi chodzić na policje i się tłumaczyć bo Nowa Jakość chce zdewaluować jego osiągnięcia . Nawet za to że pomagał umarzając podatki powodzianom. Dość tej obłudy ze strony pani burmistrz!

  • Gosc on 26 czerwca 2011 at 23:33

  Zobaczcie, jak Święto Kupały obchodzono tego roku w Poznaniu:

  Więcej na youtube

  • Anonim on 26 czerwca 2011 at 23:28

  Ładna uroczystość, na plus 🙂

   • oglądacz on 27 czerwca 2011 at 17:26

   dla mnie zdecydowanie brak wystąpienia P.Karasiewicza które nadałoby całemu wydarzeniu ciepły klimat.Myślę że większość z nas na to czekała .Niestety nowa Burmistrz nawet nie potrafi przeczytac swojego przemówienia bez poprawek a to czyni go bełkotliwym .Ks.Gawron uspił większość swoich słuchaczy -słychac chrapanie.

    • jestem na nie on 27 czerwca 2011 at 19:34

    miało być z tak wielką pompą tylu zaproszonych gości a tu nie dosyć ze gromadka to jeszcze te same twarze i dużo pustych krzeseł a mozna było je zapełnić choćby nauczycielami czy urzędnikami no jeżeli by chcieli przyjść

     • brrrrr on 27 czerwca 2011 at 20:14

     może przyszło by więcej ludzi gdyby nie było radnego z oczami wytrzeszczonej żaby.Która z kobiet chciałaby spojrzec w takie oczy choćby z b.daleka brrrrr

  • Mieszkanka Ryglic on 26 czerwca 2011 at 22:12

  Wrażenie ogólne jest raczej pozytywne.Starannie przygotowane na minus piątkę,skromnie ,ciekawe co w tych pamiątkowych torebkach.?…Osobiście jestem mile zaskoczona obecnością księdza Zająca.Sławny człowiek zapomniany w Ryglicach powraca.Szkoda,że jednak były burmistrz nie podjął trudu i nie zaszczycił obecnością sesji.Ryglice to nie P. Jezior czy nawet P. Burmistrz.Ryglice to mieszkańcy jak to mówcy podkreślali-mieszkańcy ,którzy oddawali głosy różnie nie tylko na obecną władzę.Cieszy ład ogólny, kultura organizacyjna, elegancja.Gratulacje dla dyrektorów szkól i GOK.Zaszczyt pokazać taką sesję dla szerokiej rzeszy internautów.Pierwsi oglądają zawsze emigranci oczywiście.
  Szczególna pochwała dla P.Błażej.Mowa była serdeczna i szczera.Jestem zadowolona i dziwnie spokojna o dalsze losy tego miasta. Dzieki kamerzyście-samozwańczemu jakościomierzowi możemy to oglądać i to tez taki fajny dodatek ,cegiełka do zmian i zmian do których zawsze wszyscy zdążamy.

   • Anonim on 26 czerwca 2011 at 23:26

   Miło że choć tu widać ład na co dzień jest inaczej filmik o Szwedce majstersztyk brawo brawo i jeszcze raz brawo dla jakościomierza za szerokie spojżenie na rzeczywistość tak trzeba . Brawo dla Karasiewicza uważam że powinien zostać odznaczony powinien choć list do mieszkańców nie do władzy napisać zdecydował nie brać w tym udziału i trzeba to uszanować wazne że była Ela Chrząszcz zaszczyt to dla nas wielki .

    • ????? on 27 czerwca 2011 at 18:33

    no i ta jeszcze Niziołek kto to taki i czym się zasłuzyła dla gminy?

   • Anonim on 27 czerwca 2011 at 10:11

   Co to za nowe mody rocznic z żarciem i piciem na koszt podatnika , to dalsza promocja leniwej burmistrz i jej podobnych. Na rocznice to święci się budynki nowo oddane , lub odremontowane , place itd. Po tej imprezie tylko wstyd bo nikt znaczący w dzisiejszym państwie polskim nie przybył – promocja Ryglic śmieszna. Pozostaje samozadowolenie radnych bo maja diety za udział.Tylko lokalne środowiska szkół OK zasługują na pochwałę i duża część Rygliczan.

   • elektorat on 27 czerwca 2011 at 17:36

   Przyjdzie czas, że medal przyznany zostanie też Jakościomierzowi.

    • uśmiech on 27 czerwca 2011 at 18:29

    chyba zartujesz Jakościomierz robi dobra robotę , nie obrażaj go i nie porównuj do tych co zostali odznaczeni. medale wręczone tym osobom to są za przysługi a nie zasługi nie myl pojęć

    • przedsiębiorca on 27 czerwca 2011 at 19:11

    no tak dzięki Kamieniowi rozleciał się Drzewiarz no to nie wiem czy to zasługa czy przysługa.jakby to ugryś sam nie wiem

     • jasnowidz on 27 czerwca 2011 at 19:23

     następnym odznaczonym będzie P.Papuga z Zalasowej.do tej pory tak murem stał za Karasiewiczem a tu się okazuje że córkę na posługi do Połoskowej posłał.Oj jaki my zmienny jesteśmy narod

      • z ulicy Podkarpackiej on 28 czerwca 2011 at 13:32

      Na to że życie płynie swoim rytmem w Ryglicach i gdzie indziej nie mamy wpływu.Pan Karasiewicz odszedł po trosze na swoje życzenie.Nie można jednak ogłosić wieczystej żałoby bo wszystko i wszyscy muszą funkcjonować normalnie.Trudno życie toczy się dalej i wszyscy potrzebują pracy i chleba -bardzo głupie stwierdzenie wydumał jasnowidz wszak trudno prace w urzędzie nazwać posługą Pani Burmistrz.Tu jasnowidzu przemawia Twoja głupia duma i wyuzdana mściwość. Przecież nadal w Urzędzie pracuje 300 parę pracowników i nikt wraz z odejściem burmistrza nie złożył rezygnacji.Jasnowidz sobie wyobraża Gminę gdyby wszyscy którzy popierali Karasiewicza, byli jego zwolennikami lub współpracownikami nagle wszystko zostawili i wyjechali np do Częstochowy.?czy do Bóg wie gdzie?
      No nie wiem ale pewnie w miejscu obecnej pracy Bernarda nie ma wolnych etatów dla set osób.Dziwne myślenie zachowaj na gorsze dni bo skoro tak myślisz i tak czujesz ,że wszyscy powinni zamiast wianków rzucić się do Szwedki na okoliczność odejścia byłego burmistrza to te gorsze dni dla ciebie
      mogą rychło nadejść.

      • jasnowidz on 28 czerwca 2011 at 18:54

      nie jestem zainteresowany -narazie- posadą w gminie ani u P.Karasiewicza bo sam dla siebie jestem Panem i Władcą ale zgadzam się z tobą że gorsze dni dla mnie mogą nadejść bo jednak porzednik pomagał przedsiębiorcom

   • uczeń on 27 czerwca 2011 at 20:32

   Pani Błażejowa, pomimo że się w Ryglicach urodziła i tylu matołów i oślic wykształciła ( tak nas nazywała w szkole i lała gdzie popadnie) to teraz nie zna nikogo poza dziećmi koleżanki Dudowej i swoją rodziną . Są jeszcze inni z doktoratem i osiągnięciami, lecz nie są z kręgu znajomości Błażejowej i nie zostali docenieni. Czy to jest w porządku w ten sposób wybranych ludzi wyróżniać według własnego uznania. A co Oni dla Ryglic wymiernego zrobili poza tym, że tu się urodzili i stąd wyjechali.

    • do ucznia on 27 czerwca 2011 at 20:56

    bądż szczęśliwy że cie nie odznaczyli bo jak by ci przewodniczacy rady podziękowoł za pełną poświęcenia działalność dla gminy tak jak tym pożal sie Boze zasłużonym tobyś dopiro po nocach nie społ.No chyba zes buł sekretarzem w gminie no to jest poświęcenie bezspornie.

    • Niezasłużona on 28 czerwca 2011 at 12:47

    Ja bym utworzyła na tym blogu listę osób NAPRAWDE zasłużonych dla Ryglic.

    Wacław Gawron
    Adam Gawron

    Nie sztuka wyjechac i zrobic karierę jak rodzina wspiera, także finansowo, sztuka tkwic tu, w tym zapomnianym miasteczku i tu pracowac, dawac pracę i działac społecznie, nie szczędząc i swoich środków materialnych, i czasu. Panią doktor zasłuzoną z Lublina zapraszamy niech leczy nasze dzieci, skoro tu jej korzenie, tu się ukształtowała, dzięki Ryglicom tak daleko zaszła.

    Nie rozumiem, dlaczego powodem do dumy i symbolem Ryglic ma byc pomnik emigranta. Niech mnie ktos oświeci. Szczycimy się tym, że nie ma w Ryglicach warunków do życia rodzinnego i pracy, że aby godnie życ nalezy zostawic rodzinę i wyjechac z tych cudownych Ryglic w cholerę.

     • c / ć :) on 28 czerwca 2011 at 17:54

     nie inaczej

      • Z zalasowej on 28 czerwca 2011 at 18:36

      To dajcie cmentarz żydowski,lub dom syna Połoskowej ,bo przecież ona nic w Ryglicach nie posiada vide Oświadczenie Majątkowe.

      • uuuuu on 28 czerwca 2011 at 19:12

      Do Z zalasowej

      Coś jakby sugerujesz. Fakt bracia Gawrony nie żyją, ale np. dziwie sie czemu o Wojciechowskim nie wspomniano , a zabiegał z wyżej wymienionymi o szkołę. Chodził chłopina tam i z powrotem i spozierał smutno z góry na hale sportową. o tak —— > 🙁

     • urodzony w ryglicach on 28 czerwca 2011 at 20:15

     rygliczanie obudźcie się czy wy naprawdę nie możecie być z niczego dumni i zadowoleni, nie potraficie się uśmiechać i cieszyć, nie wierzę że jesteście urodzonymi pesymistami ,macie taki piękny rynek ze wiele miasteczek może wam pozazdrościć a wy dalej szukacie dziury w całym źle,i źle i źle.Jak nie sztuka gdzie indziej zrobic kariere to po co tkwicie w tym jak piszesz zapomnianym miasteczku to wyjedź.Myslę ze tu nikt nikogo na siłe nie trzyma ja wyjechałem ale patrząc na to jak pieknie teraz Ryglice wyglądają żałuję. Gdyby to było tak zapomniane miasteczko to by pomnika emigranta nie było ,tylko kury po rynku by chodziły tak jak za czasów moich rodziców

      • pesymista on 28 czerwca 2011 at 21:32

      jestes szczęsliwy bo nie znasz naszego radnego Andrzeja .Jak bys go znał tobyś dołączył do nas ,niestety zaraziliśmy sie od niego tą straszna chorobą i razem z nim na wszystko narzekamy a co najgorsze to w nas juz pozostanie.

      • heheheheh on 28 czerwca 2011 at 22:01

      Do Pesymista

      hehahah hahahah hahahah haha … itd w nieskończoność cha cha cha, aż przestaniesz być pesymistą

Komentarze zostały wyłączone.