XLII Sesja Rady Miejskiej w Ryglicach

 

Korzystamy z nagrania sesji zrobionego przez nasz urząd.

http://ryglice.pl/page/open/title/nagranie_XLII   az

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/xlii-sesja-rady-miejskiej-w-ryglicach/

107 Komentarzy

Skip to comment form

 1. Czy z wymianą stołków wiąże się też wymiana tych co na nich zasiadają? Przydałoby się bo może wtedy niektórzy przestaliby się uśmiechać i zacierać ręce z zadowolenia, że doprowadzili do kolejnej zwady. A radni jakby nie wiedzieli, że zostali wmanewrowani w spór co ważniejsze stołki czy fontanna.
  Drobne populistyczne kłótnie, “wielkie” hasła, jak jeden z radnych określił “promieszkańczość” (chodziło chyba o słowo prospołeczność) a duże i pilne sprawy przeciekają przez palce. Na odległość czuć kampanią wyborczą. Zerowa stawka podatkowa toż to śmiech ale obniżenie stawki o 5 groszy to żenada. Nie wszyscy mają mundurowe emerytury, własne biznesy i diety radnego ale dla wielu mieszkańców zaoszczędzenie 20-tu czy też 30-tu zł. ma duże znaczenie.

 2. Na stronie BIP działka na sprzedaż w Lubczy… GRATULUJE… nie dość, że w nasza wieś nic się nie inwestuje to się sprzedaje dobro… Lubcza została daleko z tyłu, podczas gdy takie małe wsie jak Joniny, Kowalowa wyglądają dużo lepiej. Przyjda wybory bedą obietnice i KOMU zaufwać?? Czy w gminie istnieją ludzie, którzy sa w stanie racjonalnie zagospodarować tą lokalną społecznością? Nie dajmy się zmanipulować… miejmy własne zdanie i rozum….

  1. Bez przesady z tym odstawaniem od innych. Centrum Lubczy wokół kościoła i Perły jak wygląda? Szkoła i zaplecze koło szkoły.
   Pewnie są pewne jeszcze braki, między innymi, chodnik oświetlenie na przysiółkach, stary budynek w centrum do remontu , brak parkingu koło Ośrodka zdrowia, wodociągi, kanalizacja. Ale jest takie powiedzenie ” nie od razu Kraków zbudowano” bo na to wszystko potrzeba kasy, kasy, kasy. Może ktoś podpowie skąd ją wziąć.

   1. Widać na sesjach kto się stara, radny Marcinek cos towie, to reszta nie odezwie się. Brak oświetlenia, parkingu i brzydkie centrum wsi to mało?? To na co przeznaczane są pieniądze podatników z Lubczy?? Poważną inwestycją byla tylko Perła, ponieważ takie inwestycje jak drogi, kawałek hodnika i elewacja szkoły to sa podstawy podstaw…Żuje tu ładne parędziesiąt lat, ale w ostatnich kadencjach rady i burmistrza Lubcza przestaje ochodzić naszych lokalnych polityków… przykre…

    1. Z takim soltysem to cud ze w ogóle cokolwiek jest tam robione. To on powinien dbać o wieś, troszczyć się o problemy społeczności Lubczy, …. A tu co ? Nieobecny ….

    2. Zaniedbanie takiego sołectwa jak Lubcza to prosta droga do przegranych wyborów zwłaszcza, że Paweł teraz nie odpuści. On tam ekonomię wyczuwa dobrze. Godzina dla Polski gminy, 23 gidziny siebie jak już ktoś pisał.

    3. To napisz ile tego podatku tak z Lubczy do wspólnej kasy wpływa.

     1. Ilu jest rolników, osób pracujących? Skoro radni malutkich wsi potrafią zadbać o jej interesy to w Lubczy też powinno zadbać się a nie robić ludziom wodę z mózgu. Gmina to nie tylko Ryglice jako miasto, to zespół wsi, lokalna społeczność i trzeba tak gospodarować, żeby wszędzie było dobrze. Gmina powinna mierzyć sily na zamiary. Ile inwestycji zostało zrobione niepotrzebnie pieniądze poszły w błoto. Wiem jak wygląda praca radnych… przerabiałem to już… rada blokuje możliwość zainteresowania władzą ludzi młodych… Wystarczy spojrzeń na frekwencje wyborczą… na palcach można policzyć ile młodych obywateli glosuje…

     2. Najlepiej wiedzą jaki jest rozkład wiekowy i terytorialny głosujących urzędnicy, (także komisje wyborcze) którzy mają wgląd do list wyborców. Ciekawe co z takimi listami się robi, bo chyba nie niszczy?

    4. Żal, że radnych oceniacie po tym co widać w nagraniach z sesji. Sesja to głosowanie to kwintesencja pracy. Prawdziwa dyskusja odbywa się na komisjach i w kuluarach. To tak niemal jak w sejmie. Niestety nie wszyscy to rozumieją. Uprawiania polityki nie uczą w szkołach, a także nie uczą jak wygląda praca samorządu..

     1. Zgadza się. Dodać można, że sejmowe debaty i spory są również elementem pracy Sejmu. W naszej Radzie ten element pojawia się i dobrze.

     2. To jest racja, samorządu nie uczą w szkołach i dlatego powstał pomysł aby młodziez mogła pracowac w ramach młodziezowej rady miejskiej – Nowa Jakość była na NIE …
      Jezior Kukla i Wojtanowski są przeciwko idei, aby młodzi poznawała gminę od wewnątrz i miała na nią wpływ
      To jest żal.

     3. Z tego co tu pisano (wyszło zapewne od TRIO), to rada młodzieżowa nie powstała ponieważ TP miała swój plan wobec projektu, który był inny niż zamierzenie TRIO. Niech TRIO opisze tą sytuację dokładnie, bo to wielu interesuje.

     4. Poczytajcie na stronie AJ dlaczego nie powołano rady młodzieżowej.
      Ustawa o samorządzie gminnym.

     5. Zapodaj link, będzie łatwiej. Ale chyba nie wina ustawy ???? Taka sama ustawa w Tuchowie obowiązuje a tam rada jest.

     6. Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym rada podejmuje uchwałę o powołaniu rady młodzieżowej NA WNIOSEK ZAINTERESOWANYCH ŚRODOWISK MŁODZIEŻOWYCH. Z tego co wiem to takiego wniosku nie było tylko TP wystrzeliła ale nie nabiła.

     7. Burmistrz wyjaśniła, ze był wniosek złożony przez ZSP Ryglice!!!
      Jezior i Kukla bali się konkurencji ze strony młodzieży,
      Nie potrafią nic zaproponować dla Ryglic, poza wysokimi stawkami na śmieci.

     8. Mówić to można różne rzeczy. Na piśmie kochani ma być, a na piśmie nie było.

 3. A mnie bulwersuje ta nieszczęsna wiata na lublina strażackiego. Ile ona w końcu kosztowała? 39 tys za wykonanie, to o 8 tys więcej niż w kosztorysie inwestorskim przewidziano plus projekt plus nadzór i odbiory. To pewnie jakieś 45-50 tys. Pytam za co, za 4 słupki i dach tego straszydła w którym się auto nie mieści i jednym końcem zawsze wystaje. Przed czym ta wiata ma chronić to auto? Kto to zaprojektował, kto zatwierdził? Dlaczego i za co tyle zapłacono? Kto o tym zdecydował? Tym się rada nie zainteresowała.

  1. to kosztowało?

   1. Posłuchaj sesji to się dowiesz jak nie wierzysz.

    1. mniej wiecej kiedy to mówią bo całości nie chce mi się słuchać

    2. podajcie czas tej wypowiedzi o cenie pseudo garażu. Plis

  2. Kolejna kompromitacja Jeziora i Kukli!
   Jak można akceptować Komórkę na auto za prawie 50 tys?
   Jak można wydać na nową zabawkę dla straży 680 tys?
   Nie ma innych potrzeb?

   1. To faktycznie jest jakaś masakra. Rada dupki w stolki grzeje i jakby nigdy nic. A komisja rewizyjna co na to????????????

  3. Nie można nazywać nowego samochodu zabawką dla strażaków tak jak nie można nazywać ich bezinteresownej pracy zabawą. Tak może twierdzić ktoś kto nigdy z pomocy strażaków nie korzystał i nie ma o tym co robią większego pojęcia. Poświęcają swój czas, zdrowie i ryzykują życie, jak w przypadku niedawnego pożaru w Woli Lubeckiej gdzie strażacy wylądowali w szpitalu. Są pierwsi w sytuacji zagrożenia i idą tam gdzie nikt inny nie pójdzie. Nowe samochody zakupiły w ostatnim czasie również gmina Tuchów i gmina Skrzyszów dla OSP w Szynwałdzie.
   I dyskusja na temat zasadności zakupu tego samochodu jest bezzasadna.
   Należy również dbać o ten sprzęt, który strażacy mają i garaż na samochód Lublin powinien być. Ale za takie pieniądze to powinien być garaż, a nie jakieś coś co nawet szopą trudno nazwać. W jaki sposób to coś ma ten samochód chronić i przed czym? W tym kontekście należy zastanowić się nad zasadnością tego wydatku.

   1. Straż z ryglic dostała nowe auto 3 lata temu, to jest kolejne za gigantyczną kwotę, nie ma kasy na szkoły , nie ma na sport jak dawniej , nie inwestujemy w nowe obszary pod rozwój przedsiębiorczości , nic nie oszczędzamy na wkłady własne przed nową perspektywą unijną, a wydajemy na auto blisko 700 tys ……
    Czy juz wszyscy maja wodociąg? Ta kwota pozwoliałaby połączyć zalasowa z lubcza wodociagiem, albo uzyskać 3 razy wiecej na inny cel z środków unijnych. Jezior dostał gminę z 30% długiem, i mógł brać drugie tyle kredytu, dziś nie można juz nic kredytować , tak zniszczono finanse gminy!!!!! ….. A o przyszłych projektach z unii możemy tylko pomarzyć!!!

    1. “Nowa Jakoś tam” nie robi nic, a jak już coś zrobi to lepiej żeby nic nie robiła.
     Trio powinno płonąć ze wstydu za ten garaż za 50 tyś, że dali na to taką kasę.

    • Prawda jest taka. on 2 grudnia 2013 at 09:42
    • Odpowiedz

    Komendant gminny bierze wypłatę jakieś 1200 zł na miesiąc w strażach jest około 10 kierowców , którzy biorą po 500 zł. na miesiąc , każdy strażak bierze ekwiwalent za udział w akcji. Tak że proszę nie oszukujcie ludzi że jesteście bezinteresowni a trzeci samochód w Ryglicach to już przesada zwłaszcza zakupiony za kredyt , który będą spłacać mieszkańcy.

    1. Przesada z tym stwierdzeniem Jak nie zna sie faktów łatwo pomówic

      • Znający temat on 2 grudnia 2013 at 10:29
      • Odpowiedz

      Ludzie o czym wy mówicie???? Widać że żaden/a nie ma pojęcia jak funkcjonują ochotnicze straże pożarne na terenie gminy Ryglice!!!!!!!! Chciałbym sprostować pewne kwestie odnośnie zakupu nowego samochodu dla OSP Ryglice. Po pierwsze: całkowity koszt zakupu tego sprzętu wynosi 619.488 zł. Po drugie: trzy lata temu OSP Ryglice dostało dwunastoletni samochód marki Renault BEZPŁATNIE I NA WŁASNOŚĆ od komendanta PSP w Tarnowie!!!!! Po trzecie: komendant gminny nigdy nie pobierał i nie pobiera żadnego wynagrodzenia tak samo jak każdy szeregowy strażak!!!!!!! Więc zamiast pisać brednie i pomawiać ludzi którzy poświęcają własny czas, często kosztem rodziny i pracy zawodowej, zacznijcie bezinteresownie pomagać innym tak jak oni to robią a zobaczycie jaki to jest ciężki kawałek chleba, kiedy całą noc spędzisz przy widłach wyrzucając spalone siano ze stodoły a rano musisz iść do pracy!!!!

     1. Jeśli już, to warto by rozpatrywać informację w kategoriach prawdziwości. Bo chyba nie jest pomówieniem, że druhowie mają płacone. Niech mają, powinni mieć nawet wiecej. Należy kończyć z taniochą w aspektach bezpieczeństwa, ochrony zdrowia, mienia, itd. Mamy być silnym a nie słabym społeczeństwem. Informacja, że mają płacone (jeśli w ogóle mają) mogłaby być na stronie BIP i OSP przecież.

      • Znający temat on 2 grudnia 2013 at 11:24
      • Odpowiedz

      Żaden ze strażaków nie pobiera ekwiwalentu “do kieszeni” pieniądze wypłacane przez gmine za udział w akcjach są przekazywane na konto jednostki. Wszyscy strażacy z terenu naszej gminy zrzekli się pobierania pieniędzy. Z tych funduszy jest zakupowany bieżący sprzęt i opłacane rachunki za media.

     2. Aha. Wiec jak już czytamy nic nie mają płacowe (może wprowadzić jakąś dietę. Czy przepisy pozwalają?). Pisaliśmy niemal w tym samym czasie.

   • Czytelnik on 4 grudnia 2013 at 19:35
   • Odpowiedz

   Może ktoś z Ryglic zrobi zdjęcie tego arcydzieła myśli techniczno – konstruktorskiej i urzędniczej i zamieści na tym blogu, aby czytelnicy na własne oczy zobaczyli to “coś” za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jeśli faktycznie tyle kosztowało to zapewne warte jest zobaczenia.

   1. Tu zobaczysz, chwilowo służy za baldachim.
    http://www.ryglice.pl/page/open/title/Nowy%20samoch%C3%B3d%20dla%20OSP%20Ryglice%20przekazany%20Stra%C5%BCakom

    1. Jak rzesz q….a coś takiego może kosztować kilkadziesiąt tysięcy????????????????. Może razem z autem???!!!!!!!

     1. Nie. Z tą różową zawartością. ha ha

     2. Ten różowy kolor to ze względu promowanie ideologii gender?

 4. warto obejrzeć jak działają , jak golą przecież nie krezusów , jakiś element nieprzyzwoitości i kamyk do tego żeby młodzi uciekali za granicę . jakaż to hipokryzja była budować pomnik emigranta
  polecam
  http://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/jak-kreci-sie-egzaminacyjny-biznes-na-prawach-jazdy,375704.html

  1. Nie jest tajemnicą, że te całe MORDy to piepsz ona maszynka do robienia pieniędzy, podobnie jak fotoradary, cło od samochodów zakupionych w UE, która podobno jest bezcłowa, podatek od oszczędności i dziesiątki innych wynalazków złodziejskiego państwa. Pod pseudonimem zwiększenia bezpieczeństwa na drogach wprowadza się totalne absurdy, czego przykładem niech będzie nowy egzamin teoretyczny, którego nie zdawali nawet kierownicy ośrodków egzaminacyjnych. To chyba o czymś świadczy. Radosna twórczość osłów na Wiejskiej zdaje się nie ma granic ani końca, za wszystko i tak zapłaci obywatel. A co do bezpieczeństwa, to niech się k… wezmą za budowę normalnych dróg, a te, co są utrzymują w należytym stanie. Co prawda, idiotów na nich też nie brakuje, ale chyba nie tędy droga by ich wyeliminować.

  • Anonim on 30 listopada 2013 at 18:27
  • Odpowiedz

  Sesja pokazuje racjonalne działanie naszych radnych. Kilku dziesięciominutowa dyskusja o podatkach czy nie pobierać kwota 146000 czy może zmniejszyć kwota 12000. proponuje przypomnieć sobie sesję likwidacji zakładu komunalnego i przekazania majątku. Po drugie fontanna w Zalasowej. Wielkie halo. JAK DAWALIŚCIE MAJĄTEK DO TUCHOWA TO JEST OK. Panie Przewodniczący Pani Kukla Panie Marcinek i Panie Kumięga GDZIE BYLIŚĆIE MOŻE WAM PRZYPOMNIEĆ BO PAMIĘĆ MACIE DOBRA ALE STREASZNIE KRÓTKĄ.
  To nasi radni obcym za darmo oddają a swoim zabierają.

   • biznesmen gminny on 30 listopada 2013 at 22:16
   • Odpowiedz

   Nikt z radnych nawet nie zająknął się na temat podatku od nieruchomości wykorzystywanych na działalność gospodarczą. Mundurowym się nie dziwię bo nie mają pojęcia o czym mówię ale są w radzie przecież przedsiębiorcy. Przedsiębiorca-radny Wójcik dzieli włos na czworo o 50 groszy chyba tylko po to żeby zaistnieć, bo to żadna ulga i nieodczuwalna dla podatnika.
   Natomiast 146 000 podatku za rok to znaczy że 1/3 podatników zapłaciła za to straszydło koło remizy zwane wiatą. I to znaczy że 5 lat trzeba żeby z tego podatku zapłacić własny wkład gminy w budowę tych stodół za remizą zwanych placem targowym.

 5. Odkąd pamiętam to z Jonin radni zawsze byli de best .Chyba jedna wieś która wie czego chce i nie podzielona. A przepraszam jeszcze Wojtanowski trzyma Bistuszową w całości.

   • Anonim on 29 listopada 2013 at 23:40
   • Odpowiedz

   o to sie Liberał zapewne ucieszy gdy przeczyta o de besciakach

   • dzięki on 30 listopada 2013 at 14:51
   • Odpowiedz

   DZIĘKI, chociaż przy obecnej burmistrz jest to wielka sztuka

  • Anonim on 29 listopada 2013 at 22:22
  • Odpowiedz

  na forach tarnowskich piszą o dzisiejszym programie Czarno na Białym – było o MORD

   • Słuchacz on 30 listopada 2013 at 11:02
   • Odpowiedz

   Oglądałem ten cały program – Coś niesamowitego ! co tam się dzieje, w tych ostatnich kilku latach !!!

    • rak korupcji on 30 listopada 2013 at 17:52
    • Odpowiedz

    Prawda jest taka, że od dawien dawna bylo można ułatwić sobie zaliczenie egzaminu na prawko w Tarnówku. Piszą na innych forach o Tarnowie jako biegunie korupcji. ZUS, ul. Krakowska , węzeł do autostrady, mord i …..

    • jakiś on 30 listopada 2013 at 19:51
    • Odpowiedz

    link do tego programu jak by można było to bym prosił

  • TU POLICJA on 29 listopada 2013 at 21:58
  • Odpowiedz

  Zgromadzenie na blogu jest nielegalne, proszę o opuszczanie forum. Żartuję. Znajomy wysokiej rangi policjant mówi, że fora bardzo pomagają w wykrywaniu przestępstw. A co, myśleliście inaczej?

  • zalasowianin on 29 listopada 2013 at 21:25
  • Odpowiedz

  Sępek zawsze bywał za niskimi podatkami od nieruchomości ale teraz kiedy dostaje pieniądze z budżetu jako sprzątaczka to toczy spory z Dudowiczem z Jonin , który jako jedyny upomina się o nasze kieszenie.

  • Strażak on 29 listopada 2013 at 21:17
  • Odpowiedz

  To się Olszówka dowiedział od burmistrz z kąt pieniądze na auto dla straży. Komendant Siedlik na sesji Rady Miejskiej nie dopuszcza do głosu Burmistrza i odpowiada za Nią. To są jaja , a Wojtanowski prowadzi sesję. Brawo Wiesiek – Wiesiek na Burmistrza! Tak poza nawiasem to na 619, 000 zł 100 tyś dotacji z komendy głównej a Pół miliona zapłaciła gmina bo wzięła na to kredyt.

  1. mi sie wydaje że kupno nowego auta to sukces ale w dużym cudzysłowie
   ciekaw jestem ile przebiegu rocznie ma auto strażackie?
   i jeszcze jedno te sprawozdania z działalności burmistrza mogłyby być dziesięć razy krótsze bez trzeciorzędnych rzeczy ,zabieranie czasu niepotrzebne mz

   • Anonim on 30 listopada 2013 at 21:07
   • Odpowiedz

   No to faktycznie brawo Siedlik

  • z Tarnowskiej w Ryglicach on 29 listopada 2013 at 21:06
  • Odpowiedz

  Ostatnia uchwala sesji odnośnie kontroli realizacji zadania pod nazwą budowa chodnika w Ryglicach na Ul Tarnowskiej. Ciekawe będą się kontrolować a pieniądze z powiatu przepadły bezpowrotnie. Wstyd patałachy.

   • przykrywka on 29 listopada 2013 at 21:09
   • Odpowiedz

   Na sesji pani prowadzi wojnę z Radą Miejską , a tu na blogu wszyscy zajęci Karasiewiczem . Od razu widać że to ktoś bardzo ważny.

   1. tako ,nieśmiało sie sprawiedliwość przebija ,to dobrze chyba i ludzie sie cieszą

   • Anonim on 30 listopada 2013 at 21:10
   • Odpowiedz

   A wiedzą chociaż co sprawdzać? Bo może nie do końca….

  • A sesja on 29 listopada 2013 at 17:44
  • Odpowiedz

  leży odłogiem, nikt nie komentuje, bo spory kilkuletnie ważniejsze. Skończy sie to kiedy????

   • A sesja on 29 listopada 2013 at 21:57
   • Odpowiedz

   A sesja jest kolejnym pokazem bufonady i arogancji p. burmistrz i jej lekceważącego stosunku do wszystkich.

  • matrix on 29 listopada 2013 at 13:29
  • Odpowiedz

  Natknąłem się na takie coś http://lepszejutroryglic.cba.pl/ Czy to kolejny blog o Ryglicach? Czy to blog p. Adama Zielińskiego?

  1. Tak, w budowie. Może z czasem go rozbuduję. az

  • ciekawe! on 28 listopada 2013 at 22:04
  • Odpowiedz

  Uważam że te nadmierne zainteresowanie oraz opluwanie byłego burmistrza i urzędników bierze się ze strachu dzisiejszych włodarzy i kompleksów ponieważ żaden z Nich nie dorasta byłemu do pięt. Jeżeli teraz chcecie podnieść swoje ego poprzez negację innych to znaczy że macie niską samoocenę i brak pomysłów. Dochodzi tu jeszcze katastrofalne rządzenie gminą likwidacja zakładu komunalnego wzrost zadłużenia gminy i zatrudnienie nowych urzędników , których następnie zwolniono i wypłacono odprawy. Co do winnych i kary to przypominam że przy akcji kierowanej przez strażaka zginęło dwóch druhów i nikt nie poniósł konsekwencji.

   • reasumując on 28 listopada 2013 at 22:50
   • Odpowiedz

   Powodem tego że w kryminałach pełno ludzi jest niska samoocena sędziów i prokuratorów .nie mamy prawa oceniać bo sami jesteśmy bez winy bo brat przeciw bratu .Takie dwracanie kota ogonem. pokazywanie na innych żeby uwagę odwrócić. Odpis wyroku może chyba otrzymać każdy za opłatą . umieść go gdzieś człowieku i broń ale tych szczegółów które tam są . Wiecej pokory życzę .

    • Anonim on 29 listopada 2013 at 09:32
    • Odpowiedz

    To nie sędziowie i prokuratorzy to nieudacznicy mają niską ocenę , to Ci którzy nie dostaną nigdy zarzutów i nie będą na językach innych PONIEWAŻ nic w życiu nie osiągnęli i nie są zdolni do jakichkolwiek decyzji poza wyrażaniu krytyki. Po czynach ich poznacie !

     • Anonim on 29 listopada 2013 at 10:25
     • Odpowiedz

     Lenie i asekuranci nie pomylą się nigdy.

     • czyli tak on 29 listopada 2013 at 10:46
     • Odpowiedz

     “to Ci którzy nie dostaną nigdy zarzutów i nie będą na językach innych PONIEWAŻ nic w życiu nie osiągnęli ” Czyli zarzuty synonimem sukcesu !!!. Filozofowanie na tym blogu sięgnęło zenitu.
     Już się czuje gorszy bez zarzutów i mam pretensje do rodziców bo nie dość żę sami nie mieli to mnie nie wyszkolili. Jaja normalnie.

      • mieć zarzuty on 29 listopada 2013 at 11:59
      • Odpowiedz

      to brzmi dumnie:)

   • Wyborca on 29 listopada 2013 at 11:34
   • Odpowiedz

   Czepiający się ma wiele racji. Urzędnik sfery publicznej powinien świecić przykładem i nie mieć złej prasy. Moim subiektywnym zdaniem jest zła prasa i proszę z tego powodu nie nazywać mnie głupim, tylko wyrażającym własną opinię, to tak na zaś. Wyroki nieprawomocne, więc niech się odwołują by mieć prawomocne. Należy założyć, że nie są zadowoleni z nie prawomocnego wyroku i odwoływać się będą podobnie jak były burmistrz. Tyle w temacie. Miłego dnia.

    • Anonim on 30 listopada 2013 at 14:20
    • Odpowiedz

    Raczej odwoływać się ni będą, raczej zadowoleni z nie prawomocnego.
    Wkrótce 13 pensja to będą mili na wpłaty na cele charytatywne.

   • Anonim on 28 listopada 2013 at 11:09
   • Odpowiedz

   W tych ok 200 poszukiwanych mogą znajdować się potencjalni drogowi zabójcy, ale korumpujący o tym nie myśli choć może sam kierowca i juz z dróg na pewno korzysta.

  1. zaglądnijcie na strone wpolityce Karasiewicz i artykół creme de la creme

    • znów będzie on 28 listopada 2013 at 16:09
    • Odpowiedz

    przypowieść o chlebie i kiełbasie czy coś równie infantylnego

    • Czytelnik on 28 listopada 2013 at 22:07
    • Odpowiedz

    ********************************************
    Komentarz usunięty. Powód – na prośbę/życzenie zainteresowanej osoby. az

  2. Czemu wypowiada się wicedyrektor, a nie dyrektor?

    • no właśnie on 29 listopada 2013 at 20:39
    • Odpowiedz

    przecież dyrektor ma większe doświadczenie z prawem

    • Anonim on 30 listopada 2013 at 18:28
    • Odpowiedz

    Bo jest urlopowany. Oglądnij Czarno na Białym w twn24 i będziesz wiedział Klosie.

  • Anonim on 28 listopada 2013 at 08:47
  • Odpowiedz

  Kupcie Temi , piszą o osądzonych urzędnikach w sprawie wiadomej. Czemu szkoda nie piszą z imienia i nazwiska którzy maja zasadzone grzywny do zapłaty. Jest równierz o urzędnik z magistratu w Tarnowie. Zakichana urzędnicza sitwa czy tu czy tam podległa i uległa zawsze aktualnemu politycznemu naciskowi. A ty czlowieku urób na nagrody dla takich i na wszystko i jeszcze na sądy i więzienia.

   • Anonim on 28 listopada 2013 at 11:34
   • Odpowiedz

   Masz rację. Urzednik jak każdy w dzisiejszych czasach potrzebuje pracować. Bywa , że etyka schodzi na drugi plan. Jest niezwykle ważne, by politycy i wysocy przełożeni w urzedach byli po prostu uczciwi. Czy to jest jeszcze mozliwe?

   • Anonim on 28 listopada 2013 at 12:51
   • Odpowiedz

   Jeżeli jesteś bez winy pierwszy rzuć kamieniem……………………

    • Anonim on 28 listopada 2013 at 14:24
    • Odpowiedz

    Na tej zasadzie nie można by nic krytycznego napisać, bo każdy ma jakieś winy. Cóż człowiek się zirytował. Jak chcesz to opiszę problem czystym językiem literackim, bez mocnych slów, ale bądź pewien że bardziej zaboleć może.

     • Anonim on 28 listopada 2013 at 16:53
     • Odpowiedz

     Dobry sposób na takie cuda niewidy jest kabaret albo wierszyk rymowany w stylu:

     Urzędnicy mówią (myślą), że wybieleni
     A tak naprawdę są ledwie uniewinnieni

     Grzeją w stołki dupki
     Myślą, że my głupki

     A my czytać umiemy
     I wszystko wiemy

     dziękuję za uwagę.

      • armagedon on 28 listopada 2013 at 17:58
      • Odpowiedz

      to z tymi oszustwami naokoło jest , a tych bez winy też sporo skruchy nie słychać tylko starym zwyczajem ‘ Idzie i idą w zaparte” . Tak że jak polecą kiedyś kamiennie to nie powinno być zdziwienia .

     • Anonim on 28 listopada 2013 at 17:55
     • Odpowiedz

     Jeśli to jest ta Twoja riposta to masz racje głupota nie boli. Jedynie co Ci dobrze wychodzi to, to że anonimowo się kompromitujesz. Co do krytyki poczytaj co to znaczy. Co do ostatniego wersa to skoro wszystko wiesz dlaczego uważasz że masz winę? Czekam na kolejną głupią odpowiedź. Na mądrą pewnie Cię nie stać.

      • Anonim on 28 listopada 2013 at 18:49
      • Odpowiedz

      Mawiał nasz Papież Jan Paweł II często – Prawda Was wyzwoli. Otóż, jeśli czytam tu na blogu, że urzędnicy uniewinnieni całkowicie, (czego im życzyłem bardzo) i nie ma pod tym podpisu tylko anonimowo a następnie czytam w innych gazetach już nie anonimowe teksty, że jednak są zasądzone niewielkie kwoty na cele charytatywne co niektórym osądzonym, to po prostu się sprzeciwiam relatywizowaniu faktów. Nazwij to czepianiem się a nie głupotą, bo głupotą nie jest dążenie do wyjaśnienia. Z wszystkich tych gazet nawet nie wynika czy ci urzędnicy co mają płacić są w ogóle z naszego terenu. Przecież ja też nie twierdzę, że to z naszej gminy (pisze ogólnie, podobnie jak i te gazety) a Ty się już oburzasz, wyzywasz. Więc zróbmy tak: dążmy by redakcje gazet pisały wszystko co do joty i po sprawie, a jak sami wiemy jak jest, to tak piszmy a nie relatywizujmy. Widzisz, ja podpieram się gazetami, nie znam wyroku, nie czytałem go. Więc może gazety też relatywizują i wprowadzają mnie i Ciebie, nas wszystkich w błąd. Zatem proszę przedstaw wyrok sądu i udowodnij, że się mylę i że gazety kłamią. Nie uważam, że wiem wszystko (nigdzie tak nie twierdzę i nie stwierdzę nigdy, ostatni wers dotyczy wszystkiego co z gazet), ale wiem na tyle dużo iż wiem, że jakieś tam winy mam, jak każdy człowiek słaby i grzeszny.

      • jeszce sie okaże on 28 listopada 2013 at 19:03
      • Odpowiedz

      że ci co nas oszukują bedą nam papieża cytować i baldachimy nosić , taki świat dzisiaj

      • Anonim on 28 listopada 2013 at 19:08
      • Odpowiedz

      Ktoś kto siebie nie oszukuje, nie jest też w stanie oszukać nikogo. Może taki świat jutro?

      • Anonim on 28 listopada 2013 at 20:58
      • Odpowiedz

      Człowiek może być albo winny i skazany wyrokiem albo nie winny i uniewinniony lub słowo które cytują media, a którego nie rozumiesz postępowanie umorzono. I jedno proste pytanie: czy jeżeli postępowanie umorzono (bez względu na okoliczności, fakty idp) czy oskarżony jest winny? Odpowiadam: jest nie winny i nie figuruje w rejestrach jako karany. Więc po co pluć po urzędnikach, po co po raz kolejny niszczyć im życie, bo to co przeżywają znają oni sami i ich rodziny. Zadajmy sobie pytanie, czy wszystko to co robimy jest idealne, bez jakiegokolwiek POWTARZAM JAKIEGOKOLWIEK błędu? Oczywiście każdego można zlinczować, a zwłaszcza urzędnika. Ale pójdę dalej. Zadaj sobie pytanie – czemu nie jestem urzędnikiem? Bo albo do tego nie masz kwalifikacji, albo jeśli uważam się za inteligentnego, mądrego, przedsiębiorczego, kreatywnego TO TAM NIE PRACUSZ BO ZA MAŁO PŁACĄ!!!!! No chyba że kwota około 1700,00 zł. netto jest Twoim marzeniem i punktem OSIĄGNIĘCIA chwały.

      • i trafił się obrońca on 28 listopada 2013 at 21:22
      • Odpowiedz

      uciśnionych ,prosze pokazać komu z ogłaszajacych oświadczenia wychodzi 1700 zł ,bardzo jestem ciekaw .a ze odpowiadają za to co wymusił na nich pewnie pryncypał to inna sprawa i jemu niech dziękują za swoje problemy . taka prawda oczywista

      • Anonim on 28 listopada 2013 at 21:24
      • Odpowiedz

      Jeśli myślisz, że wyprowadzisz mnie z równowagi nazywając głupkiem lub podważając moje kwalifikacje, itd., to mam dla Ciebie uśmiech, o taki 🙂 Po pierwsze, nie nazywam ich winnymi tylko osądzonymi. Po drugie media wyraźnie piszą o tym, że niektórzy muszą zapłacić kwoty na cele charytatywne, co by nie mówić jest to kara wymierzona przez Sąd. Różnimy się. Ty uogólniasz, ja się zbytnio czepiam może. Więcej już w tym temacie nie dyskutuję. Dobranoc.

      • Anonim on 28 listopada 2013 at 22:04
      • Odpowiedz

      Po pierwsze: nikogo w moich wypowiedziach nie nazywał głupkiem.
      Po drugie: skoro ja uogólniam a Ty się czepiasz to: osądzony oznacza prawomocność orzeczenia sądowego….. i tutaj media też chyba mówią że wyrok nie jest prawomocny (to tak do tych szczegółów). Czepiając się szczegółów to czy media wyraźnie piszą o karze czy wpłacie? To chyba nie to samo. Podaj tutaj link lub cytat w którym będzie że za popełnione przestępstwo zostali ukarani…… np. jak twierdzisz zapłata na cele charytatywne. Dla przykładu karą dla niektórych jest sama praca :-). Co do wyższego komentarza nie wiem o jakie oświadczenia Ci chodzi. No chyba nie o majątkowe burmistrzów, wójtów, starostów itd. Bo Ci urzędnicy są powołani, wiec chyba znasz różnice. Ty też możesz nim możesz być……

 6. Pani burmistrz publicznie wypowiada się, że stawki podatku od budynków od 6 lat były takie same, to oznacza, że poprzednik nie zdzierał zbytnio z mieszkańców… Drodzy włodarze naszej gminy określenie budżet nie oznacza ponoszenie kosztów… a jeżeli gmina ma problem z kosztami bo jest ich za dużo to powinno się tym zainteresować RIO…
  Gmina jeżeli zabranie jej środków to podnosi podatki, opłaty itd lub bierze kredyt, który spłaca z wpływów od mieszkańców… WIĘC PYTAM SKĄD TAKI KOWALSKI MA WZIĄĆ NA OPŁATY JAK GOSPODARKA W NASZEJ GMNINIE JEST W OPLAKANYM STANIE, LUDZIE PRACUJĄ ZA MINIMALNĄ PENSJĘ W WIĘKSZOSCI… powodzi się jedynie urzędnikom, nauczycielom bo widać odrazu jak się ubierają, co kupują itd. nawet przedsiębiorcy są obciążani za duzo kwotami podatku od środków transportu a defacto gminy nie sta, żeby zrobic porządne drogi, które wytrzymywały by ciżar tirów itd. Trzeba się opamiętac…

   • Liberał Z Jonin II on 27 listopada 2013 at 23:44
   • Odpowiedz

   Na szczęście (dla Ryglic i setek podobnych gmin) Janosikowego nie zlikwidują. Jakby Janosikowe zlikwidowali to i urzednicy i nauczyciele w Ryglicach od razu by się inaczej ubierali.i co innego kupowali.

   1. Ten Janosik to cosik nieprowdziwy chyba. Prowdziwy Janosik by ulzuł przedsiembiorcom , emerytom a nie belfrom i uzędnikom , Co płowis Liberoł na takowo ryposte.

     • Liberał Z Jonin II on 28 listopada 2013 at 00:12
     • Odpowiedz

     Masz rację. Prawdziwy Janosik, ten z Tierchowa zabierał bogatym i biednym aby “ulzyć”… sobie. A aby ulzyć sobie musiał jedynie dać jakieś zagrabione świecidełko piknym góralkom. Prawdziwa historia Janosika dla fanów Kwicoła i Pyzdry jest szokiem bo biednym raczej niewiele dał.

     1. O jejku, jejku no taka, taka prawdziwa historia. Ale przeta wiadome ze janosikowe to jest to filmowe stosowane tutuk. A tero co powie?

    • Anonim on 28 listopada 2013 at 08:16
    • Odpowiedz

    13 i 14 (świecidełka) od Janosika.
    http://www.temi.pl/temi/tarnow/28-tarnow/215-urzednik-z-trzynastka-nauczyciel-z-czternastka#comments

     • Anonim on 28 listopada 2013 at 11:27
     • Odpowiedz

     Trochę więcej niż świecidełka,raczej bogate korale jeśli nie biżuteria.

    • Anonim on 28 listopada 2013 at 10:07
    • Odpowiedz

    He he , Ale Libretto 2 wywołał temat świecidełkowy, dobre dobre

   • Anonim on 28 listopada 2013 at 11:36
   • Odpowiedz

   Fre ma 100% racji

  • ciekawe on 27 listopada 2013 at 20:27
  • Odpowiedz

  Komentarz usunięty. Osoba zainteresowana zwróciła się telefonicznie do administracji z prośbą o usunięcie komentarza. Osoba ta informuje, że sprawę skieruje do odpowiednich organów. Przychylamy się do prośby. Jednocześnie informujemy, że każdy kto czuje się pomówiony, obrażony, itp. ma prawo zwrócić się o usunięcie takich treści. Zawsze przychylamy się do takiej prośby/życzenia. Administracja, az

   • Anonim on 27 listopada 2013 at 20:43
   • Odpowiedz

   No to chyba autor tekstu odpowie za pomówienia. Nawet nie wie jak nazywa się ten ośrodek.

    • Anonim on 27 listopada 2013 at 21:29
    • Odpowiedz

    W ścisłej współpracy z tarnowską Prokuraturą Okręgową, która nadzoruje śledztwo w tej sprawie, dokonano zatrzymań osób powiązanych z korupcyjnym układem. Przez ostanie dwa dni policjanci zatrzymali 19 uwikłanych w nielegalny proceder osób. W grupie tej znajduje się jeden z pracowników tarnowskiego MORD-u, dwóch właścicieli szkół nauki jazdy z terenu Brzeska
    i Tarnowa, pośrednik przekazujący korzyści majątkowe oraz wręczające je osoby.

  • Anonim on 27 listopada 2013 at 15:18
  • Odpowiedz

  Dudowicz radny z Jonin wiele ciekawego wnosi w obrady.

  • Panie i Panowie on 27 listopada 2013 at 14:06
  • Odpowiedz

  S E S J A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)