ZAKOPOWER!!! Ryglice 28.09.2011r. XIII Dożynki Powiatu Tarnowskiego

[slider3d_gallery 1 /]

W niedzielę 28 sierpnia w Ryglicach odbędą się 13 dożynki organizowane przez Powiat Tarnowski. W tym roku współorganizatorem jest gmina Ryglice. Gwiazdą imprezy będzie zespół Zakopower. Podczas dożynek rozstrzygnięty zostanie konkurs “Najlepszy Produkt Ziemi Tarnowskiej” i wręczone nagrody jego uczestnikom.

Dożynki będą podziękowaniem za plony, które w tym roku nie były najlepsze. W powiecie tarnowskim część zbóż zniszczyły ulewne deszcze, rolnicy nie mogli wjechać w pola z powodu grząskiego terenu. Mimo tego podziękują za to, co udało się im zebrać pól i będą prosić o dobre plony w przyszłym roku.

Dożynki rozpoczną się o godz. 15.00 Msza św. w kościele pw. św. Katarzyny w Ryglicach. Od 16.30 na Rynku w Ryglicach odbywać się będą obrzędy dożynkowe: przeglądy wieńców, występy zespołów artystycznych, wręczone zostaną także nagrody w konkursie „Najlepszy produkt Ziemi Tarnowskiej”.

Przypomnę: wśród laureatów znalazły się: “sarnina po szlachecku” (z Galicyjskiego Gospodarstwa Agroturystycznego “U Kazika” z Ciężkowic); wino białe półwytrawne Solaris 2010 z winnicy “Zawisza” Mariusza Chryka w Brzozowej; “prołziok – nierówny placek” z gospodarstwo agroturystycznego Jolanty Kramarczyk “Wimika” z Kowalowej oraz “masło rzuchowskie” z gospodarstwa ekologicznego Pawła Czai z Janowic. W kategorii produkt turystyczny – agroturystyka I miejsce zajęło gospodarstwo agroturystyczne SPA “Odnowa” z Biadolin Radłowskich. Jury wyróżniło także botwinkę po polsku i pstrąga wędzonego z dwóch gospodarstw agroturystycznych z Kończysk.

Dożynki powiatu tarnowskiego w Ryglicach zakończy występ zespołu Zakopower, który zagra m.in. „Pójdę boso”, hit tegorocznego lata królujący na listach przebojów . Początek koncertu ok. godz. 20.30.   źródło http://www.powiat.tarnow.pl/

Informacje dla uczestników :

regulamin_korzystania_z_rynku_ryglice (1)

Zmiana regulaminu zgodnie z wytycznymi instytucji opiniujących wydanie pozwolenia

na imprezę masową

regulamin korzystania obiektu – płyta Rynku w Ryglicach

W trakcie trwania uroczystości odbędzie się konkurs wiedzy o gminie Ryglice:

konkurs_wiedzy


Rozmieszczenie parkingów

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/zakopower-ryglice-28-09-2011r-xiii-dozynki-powiatu-tarnowskiego/

116 Komentarzy

Skip to comment form

  • Mecenas on 5 września 2011 at 21:22

  Szanowna Pani Burmistrz
  Myślę że to już czas – najwyższy czas
  Otworzyć butelkę wytrawnego wina znanej marki “Mamrot’ i zaśpiewać sobie piosenkę Polskiego zespołu

  „Znowu w życiu mi nie wyszło
  Uciec pragnę w wielki sen…”

  • IP - 32 on 2 września 2011 at 20:21

  http://www.youtube.com/watch?v=oA_YabEOV8c&feature=related ……wypijemy troszkę i pójdziemy spać 😉

   • Klara on 2 września 2011 at 21:08

   IP 32 -Abstynentem jesteś może?

    • IP - 32 on 3 września 2011 at 17:47

    Jasne, że lubię piwo. Jednak przed pracą i w pracy jestem abstynentem w 100 %. Filmik przedstawia artystę, który w wywiadzie mówi, że wypijemy troszeczkę przed snem. Udzielany wywiad, jak można zauważyć jest raczej po koncercie. Nic nie sugeruję, ale Pan Radny z Zalasowej na ostatniej sesji dość mocno skrytykował artystów podczas koncertu.

  • z.w on 2 września 2011 at 16:12

  wiadomo może kto będzie gwiazdą wieczoru na V Festiwalu Kultury Pogórzańskiej?

   • Anonim on 2 września 2011 at 21:12

   Trwaja negocjacje z Lejdy gaga, a jesli nie to podobno Jean Michael Jarre, jak sie dogadaja:)

    • Anonim on 3 września 2011 at 14:46

    Największą gwiazdą jak zwykle będzie Połoskowa.

     • Anonim on 3 września 2011 at 20:31

     a tak na serio to wiadomo już coś?

      • fanka on 4 września 2011 at 20:06

      ja słyszałam że “Beyer Full” , ale to takie pogłoski tylko, nie wiem dokładnie…

  • Rygliczanin on 1 września 2011 at 21:53

  Krytycy sztuki sami w tych Ryglicach,większość w gumofilcach ale co tam.Powiem krótko “PIER…..NIE IDZIE WAM JAK ZWYKLE ŚWIETNIE”

  • Do Grocha i Zielińskiego !! on 31 sierpnia 2011 at 20:10

  Ile za koncert? Ile za dożynki? Ile kasy z to ? Plotek dziesiątki. Jesteście już mocno rozpoznawali na gminie. Pytacie urząd o to i o owo. Wszystko oficjalnie, legalnie. Wyjaśnijcie to. Na blogu umieśćcie kopię umów z Urząd- Zakopower.

  • Daria on 31 sierpnia 2011 at 18:14

  Nie ukrywam się pod jakimś niedorzecznym nickiem, bo nie wstydzę się swoich poglądów. Byłam na niejednym koncercie, w tym na Zakopowerze i mam jeden wniosek. To była za trudna muzyka dla was. Jak widzę ludzie z naszej gminy nie potrafią docenić psychodelicznego dźwięku np. kobzy. A napicie się łyka wina po koncercie , nie oznacza , że wszyscy byli pijani. Pijani muzycy nie byliby w stanie zagrać tak dobrego koncertu. EKSPRESJA i IMPROWIZACJA NA SCENIE NIE RÓWNA SIĘ BYCIA PIJANYM! Tak zapewne jak niektórzy sugerują , przy weselnym zespole ludzie bawiliby się do samego rana. Ale zaproszenie takiego zespołu byłoby tylko potwierdzeniem niskiego poziomu kulturalnego gminy. Pani Burmistrz widocznie zbyt wysoko oceniła mieszkańców naszej gminy.
  A ludzie , którzy dali się ponieść muzyce ,bardzo dobrze się bawili . Muzycy mieli bardzo dobry kontakt z publicznością, byli otwarci. Mój wniosek na koniec jest taki, że osobom lubiącym coś wartościowszego niż kawałki puszczane w Radiu Eska, lubiącym prawdziwą muzykę, a nie wytwory komputerów tudzież weselne przyśpiewki po czterech głębszych koncert się podobał.

   • IP - 32 on 31 sierpnia 2011 at 19:08

   Zgadzam się z Darią. Z dobrą muzyką bywa tak (przynajmniej u mnie tak jest), że jakiś utwór, czy repertuar może się w pierwszej chwili nie podobać. Jednak jego wartość (jeśli faktycznie takowa jest) z czasem, z utworu na utwór wzrasta. Tak właśnie jest w przypadku Zakopowera. Przebój “Pójdę boso” to póki co emanacja ich twórczości. Nie byłem do końca koncertu i nie byłem na emanacji 🙂 (siła wyższa i oczywiście nie żałuję). Wiem, że zazdroszczą nam tego koncertu okoliczne gminy. Do KG – nie jestem po drugiej stronie mocy. To Tyskie tak działa.

   • normalna on 31 sierpnia 2011 at 19:46

   Dario, nareszcie jakiś normalny komentarz. Ja tez jestem zachwycona koncertem. Wiedziałam, czego oczekuję, znałam wcześniej muzykę Zakopower, nie tylko “Boso”. Przeżyłam niezapomniane chwile. Podziwiam Sebastiana, bo ma fantastyczny głos, jest wszechstronnie utalentowanym muzykiem i wokalistą. Gratulacje dla Organizatorów, ktorzy jakby wyczuli wcześniej, ze zapraszają Gwiazdę, która w czasie dożynek bedzie “nomber łan” na polskiej scenie muzycznej. Ludzie kochani – nie samym chlebem człowiek zyje. Nie sprowadzajcie wszystkiego do kilometra asfaltu,. Czasem trzeba zaszaleć i wyluzować sie. Jeszcze się taki nie urodził, żeby każdemu dogodził. Wieszacie psy na pani Burmistrz , po prostu tylko dlatego, żeby się “przyczepić”. Gdyby zaprosiła artystów z niższej półki, to powiedzielibyście, że to uwłacza waszej godności i poziomowi intelektualnemu.

    • Anonim on 31 sierpnia 2011 at 19:58

    Poczytaj melomanie na wiadomościach tarnowskich to się dowiesz od innych , nawet tych którzy tylko po to tu przyjechali i nie koniecznie byli po Tyskim. Jestem fanem tego zespołu, ale to co odstawili w Ryglicach to poniżej poziomu traktowali ten występ jak biesiadę w stodole i tyle na temat. Swoją drogą dzisiaj w RDN tłumaczył sie starosta przed dziennikarzem.

     • Daria on 31 sierpnia 2011 at 20:11

     Daria to żeńskie imię, więc melomanko 🙂 Niestety poziom tudzież gust muzyczny osób pracujących dla wiadomości tarnowskich, nie odbiega zbytnio od gustu mieszkańców naszej gminy i dużej częsci polaków wogóle.
     A starosta zapewnie tłumaczył się za opóźnienie koncertu.
     Chciałabym usłyszeć , dlaczego uważasz traktowali ten koncert jak “biesiadę w stodole” (co zresztą z racji obchodzonego święta nie byłoby nawet nie na miejscu, gdyby nie negatywny wydźwięk tego wyrażenia)? Chodzi mi o podanie konkretnych zachowań zespołu.

   • metal on 31 sierpnia 2011 at 21:14

   wiesz co Daria … chyba mało widziałaś. Od ponad 20 lat bywam na różnych koncertach. W zdecydowanej większości można powiedzieć że autorzy widowiska są na różnym stopniu wzbudzenia ale liczy się to co dają na scenie. natomiast tłumy zdegustowanych ludzi wracających do domu po 20 minutach koncertu mówią same za siebie. Jestem fanem ostrego rocka ale z otwartym pyskiem podziwiałem artystów uprawiających fado w małych knajpach w Portugalii. A koncert Zako…cos tam był nudny bez iskry. Polecam Ci Kazika ten to potrafi rozpalić do czerwoności nawet zataczając się na scenie a Karpiel-Bułecka to się powinien ograniczyć się do MTV i bułecek z piekarni. Staram się zawsze dostrzegać plusy ale na koncertach to powinno obracac jelitami a tu … niestety kicha.

   • do Darii on 31 sierpnia 2011 at 22:16

   …. umyj ząbki i się połóż.odróżniamy gówno od perfumerii i nie rób z nas błaznów.Władze potwierdziły ,że zespół nie powinien w tym stanie wystąpić na scenie.Robisz z siebie idiotkę czy chcesz zostać bohaterem lokalnym.Dużo Ci kochana brakuje do dobrego smaku artystycznego.Potraktowali nas jak wiochę ale to właśnie przez takie jak Ty mądre osoby tak się dzieje.Cóż tam winka się napili, cóż tam bełkotał przepitym głosem -to taki hit ,nie śpiewał bo nie dał rady ? nie taki nastrój robił.Jeżeli ciepło Ci było w pewnych okolicach ciała to się ciesz sama a nie na forum.

    • Daria on 31 sierpnia 2011 at 22:45

    Niestety wszelkie próby kulturalnej dyskusji na tym forum kończą się w ten sposób, Niby o tym wiedziałam, ale człowiek zawsze ma nadzieję 🙂
    Do metala: oczywiście, że nie można porównywać klasy muzycznej Zakopowera do Kazika. Miałam okazję być na koncercie, ale na szczeście nie był pijany, bo mimo, że jest “mistrzem” nie spodobałoby mi się to. To zupełnie inna liga. A atmosfera koncertu w dużym stopniu zależy też od publiczności. Na koncert Kazika raczej nie przychodzą panie sprzedające w warzywniaku, których jedną radością jest plotkowanie i wychowywanie dzieci 😉
    W każdym razie nadal uważam, że w porównaniu z większością popularnej dziś muzyki Zakopower gra dobrą, oczywiście nie genialną, ale dobrą prawdziwą muzykę..
    I mam wrażenie , że osoba pisząca w ostatnim komentarzu, sugerująca mi , że koncertu nie uważam za okropny, beznajdziejny wybryk pijanych gwiazdek tylko ze względu na urodę Karpiela -Bułecki sprawiła, że cały wieczór uśmiech będzie gościł na moich wargach. I życzliwie życzę zastanowić się nad kompleksem osoby czującej się gorzej z powodu mieszkania na wsi 🙂

   • Anonim on 4 września 2011 at 09:11

   niski poziom to właśnie pokazał zakopawer to ciećwierze a nie zespół

  • lusblus on 31 sierpnia 2011 at 08:54

  A mnie sie koncert podobal!!! Dawali chlopaki czadu, byla ekspresja, luz i power. Szkoda tylko, że koncert byl tak późno zaplanowany i jeszcze ta obsuwa czasowa z powodu zakorkowanych drog – na minus.
  Nie żaluję, ze tam byłem!

  • Anonim on 31 sierpnia 2011 at 00:04

  Na nadzwyczajnej sesji działy sie podobno rzeczy nadzwyczajne.

  • Anonim on 30 sierpnia 2011 at 18:37

  Na innych forach czytałem ze ostatnio Zakopower zaprezentował się podobnie jak u nas, więc nie tylko my bylismy rozczarowani.

   • zawiedziona on 30 sierpnia 2011 at 20:26

   no coz znowy mialo byc tak cudownie a wyszlo inaczej ciekawa jestem czy nasi na stanowiskach czegos sie przez to nauczyli

    • O co znowu chodzi on 30 sierpnia 2011 at 20:40

    A czego mieli się nauczyć, skoro fatalny wystep Zakopowera nie był ich winą? CZEGO? Napisz, bo jestem ciekawy.

     • zawiedziana on 30 sierpnia 2011 at 20:50

     a na przyklad tego ze takie gwiazdki biora kupe kasy i maja w czterech literach nas sluchaczy robia z nas idiotow a sa zespoly ktore zagraja fajna muzyke i ludzie pospiewaja potancza do bialego rana a tak to co kasa poszla my mamy kaca moralnego i wiem jakie bylo halo o te dozynki i jak mowila wladza jakie to wazne dla nas a co my z tego mamy nic wielkie ZERO

      • Ooo on 30 sierpnia 2011 at 21:01

      Szkoda, że nie przesłałaś listy tych marnych i dobrych zespołów do gminy, to by dobrze wybrali. Na pewno taką listą dysponujesz. Ty byś na pewno zaprosiła jakiś “zespół, który gra fajną muzykę”. Wszyscy od dawna wiedzą, że Zakopower to “gwiazdka”, która tylko bierze kupę kasy, a nas słuchaczy ma w czterech literach i robi z nas idiotów. Tylko dlaczego mają nr 1 na liście przebojów całe lato i są znani w całej Polsce? Wiedziałaś wczesniej, że tak będzie? Nie krytykuj po fakcie, bo nie masz do tego prawa.

      • zawiedziona on 31 sierpnia 2011 at 08:43

      z tego co pisze ooopisze to wychodzi ze pojadl za darmo popil za darmo i jeszcze pewnie kase wziol a jak mi wiadomo zyjemy w wolnym kraju i mamy wolnosc slowa wiec mam PRAWO KRYTYKOWAC

  • BBM on 30 sierpnia 2011 at 12:26

  Wg zdjęcia nr 146 (strona Ośrodka Kultury w Ryglicach) pani Burmistrz dobrze bawiła się na koncercie. Niewiele brakowało a zamiast pójść BOSO (co można zauważyć na zdjęciu), Zakopower puściłby ją z torbami. Niby Karpiel-Bułecka, a okazał się totalnym…burakiem.

   • samotnik on 30 sierpnia 2011 at 22:34

   jakiś porąbanych obrońców nicości się nazbierało no ale takich nie nauczysz obiektywizmu.Tacy nigdy nawet na torturach nie przyznają racji opozycji co najgorsze mimo tak szczerze to wiedząc ,że nie maja racji.Co innego zauroczenie , szczere oddanie ,absolutne zawierzenie a co innego bicie brawa tylko dlatego ,że tak wypada.Nasi radni niestety biją klachę nie zważając że publiczność już zamknęła drzwi. Nasi radni obudzą się z ręką w nocniku.

  • bezznieczulenia on 29 sierpnia 2011 at 23:40

  Dajmy już spokój z dożynkami, były minęły. Chciała Pani Nowojakościowa mieć dożynki i już je miała. Teraz niech się Pani zastanowi kto zadbał o sprawną organizację całej tej imprezy. Czyż nie STRAŻACY i PRACOWNICY ZAKŁADU GOSPODARKI KOMUNALNEJ. Czy jak jest już po dożynkach to nie są potrzebni. Jutro decydująca sesja, okaże się czy Pani jest burmistrzem-GOSPODARZEM czy dla Pani burmistrzowanie to tylko dożynki.

  • Anonim on 29 sierpnia 2011 at 22:56

  zakopower jedna wielka plama porazka i kicha!!!!!jak można było tak upokożyc tyle ludzi na raz!!!bo to co odstawili było upokazające dla ludzi stojących i czekających godzine na wielką”gwiazde” ledwo stojaca na nogach i bełkoczącą do mikrofonu…wstyd i to za taką kase.Organizatorzy powinni złożyc jakąs reklamacje albo cos w tym stylu….wielkie mi to gwiazdy

  • samotnik on 29 sierpnia 2011 at 22:55

  No to jesteśmy mądrzejsi o jedno doświadczenie .Mam pytanie do Pana Wójcika za jakie pieniądze -czy inne jak my mamy w kieszeni-przejechał się karetą po rynku.Mam pytanie do Pani Burmistrz ile kosztowały nas te dożynki i ile jej odpalili Ci , którym dała tyle zarobić.Czy tylko “Filipów ka”u nas ma wizę na zarabianie?Strażakom trochę kasy by się nie sprzedało?Co to za zespół i czy lekką ręką wypłaci się należność mimo nie wykonania usługi w jakości jaką należałoby pokazać na dożynkach powiatowych.Jakiś ochlajów zaprosili a ludzie oczekiwali tylko dobrego zespołu i zabawy do rana za górna półka 8000 zł.Kto nadzoruje wydatki na takiej imprezie.Czy były zapytania o cenę bo na stronie Gminy na pewno nie.Ile kosztuje ta scena bo plotki zaczynają się od 30 tys w górę.Gdyby Burmistrz była czysta to takie rozliczenie byłoby upublicznione ale wiemy ,że nie będzie jak i moje pytania i wątpliwości pozostaną bez odpowiedzi.jedno jest pewne Pani Połoska przez te dożynki straciła elektorat o połowę.Ta kareta ludzi dobiła a zespół postawił na baczność.Co na to nasi radni? wszyscy radni -tak dużo długów, tak nie ma pieniędzy aż tu jest kasa i to duża na szpan , na popis.To nie pomnik który będzie stał set lat to pieniądze pozamiatane dziś przez ZGK i wrzucone do worków.Szkoda słów.Widziały gały co brały a teraz możemy sobie pogdybać.Już miałem kończyć ale pomyślałem że jutro mam pojechać na rehabilitację niestety do Zalasowej -ile panie Wójcik gabinetów rehabilitacji można otworzyć za taką kasę jak wydaliście na dożynki?może warto było zaoszczędzić?

  • jola on 29 sierpnia 2011 at 22:23

  bardzo dobrze że coś się dzieje w Ryglicach . popieram i wiecej różnego rodzaju akcji. a pieniądze co tam, są po to żeby też od czasu do czasu się też i zabawić ….

   • takie tam on 29 sierpnia 2011 at 23:19

   niech się dzieje ale rozsądnie po gospodarsku.Zobaczymy może uda się zdobyć umowy lub faktury w końcu to nasze pieniądze.Takie rachuneczki wysłać do telewizji i równolegle fajne jakieś ujęcia z dróg np.Poprzednika się mieszało z błotem ale takiej samowolki i trwonienia kasy publicznej to za 20 lat nie zrobił nigdy.

  • Anonim on 29 sierpnia 2011 at 21:24

  niech radni i Pani Burmistrz zastanowi się kto by przygotował całe dożynki (sprzątanie, koszenie parkingów, wstawianie znaków, rozkładanie krzeseł i wiele innej pracy) i po nich posprzątał gdyby nie było zakładu komunalnego????

   • Anonim on 29 sierpnia 2011 at 21:39

   Pani burmistrz się nie zastanowi bo ma to gdzieś a własciwie nie bo jakby nie ZGK to zarobil by ktoś jakiś koleś PISior

    • bezznieczulenia on 29 sierpnia 2011 at 23:10

    Radny Sępek stwierdził na sesji, że jest za przekazaniem całego sprzętu ZGK do Tuchowa bo “gmina jest od urzędowania a gospodarką niech się zajmie kto inny”. Oddajcie więc wszystko i urzędujcie, organizujcie dożynki i pozujcie Sępkowi do zdjęcia. Szkoda, że głupota nie boli, bo może byłaby szansa na prawdziwych gospodarzy.

  • IP - 32 on 29 sierpnia 2011 at 21:13

  Ile kasy za koncert? Słyszy się że 60, 80 a nawet 100 tyś. Jutro Sesja Rady można by zapytać. Najlepiej to by było jakby skopiować umowę z zespołem i na blogu umieścić. Chyba tajności tu nie ma? Chłopaki zróbcie to.

  • junkers on 29 sierpnia 2011 at 21:10

  Dzisiaj głównym tematem w naszym powiecie była wpadka organizatorów z gwiazdą wieczoru a właściwie z 17 osobową grupą Zakopower. Górole się ochlały i nie chciały grać. Na scenie wino pić i potykać sie o kable to przesada, część ludzi myślała że to efekty specjalne.

   • Anonim on 29 sierpnia 2011 at 21:40

   nic nowego nie piszesz

   • Ciekawe on 29 sierpnia 2011 at 22:30

   Dlaczego wpadka? Sukces organizatorów, bo zaprosili znany zespół, który niestety dał d… i okazał się nieprofesjonalny. To będzie ich kosztować więcej niż nasze 100 tys.

    • junkers on 29 sierpnia 2011 at 22:39

    Jasne jak umowa to zawiera to super. Organizatorzy powinni to wyegzekwować, taka masa ludzi oczekiwała godzine to hańba. Moi znajomi z rodziny przyjechali specjalnie z Krakowa, dobrze że ja nie byłem 🙂

    • niby jaki on 29 sierpnia 2011 at 22:40

    jak sie oferuje odpowiednie pieniądze to każdy zespół można zaprosić .jaki to sukces bo nie kumam. o połowę taniej wzieli czy co?

     • Taki on 29 sierpnia 2011 at 23:08

     Jak zaprosisz Zakopower na swoje imieniny, to będzie Twój sukces. Spróbuj.

      • Piotrek on 29 sierpnia 2011 at 23:21

      To nie to samo zaprosić zespól nie za swoja kasę daj budżet to na Piotra zagra Metallica. No a jak by takie baciary zaprosić to za 20 tyś zagrali by sobota i niedziela i dopiero była by zabawa .

  • Uwaga ! on 29 sierpnia 2011 at 15:21

  Jutro tj. 30 sierpnia nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej.

   • zobaczymy on 29 sierpnia 2011 at 18:17

   prawdopodobny koszt dożynek jak pisze rachunek to 100 tys.zł przepuszczone w 1 dzień w niedzielę a teraz sie okaze jaką rada podejmie jutro uchwałę czy tez lekka ręką przekaze majatek wart 500 tys do sąsiedniej gminy.

    • Zobaczymy2 on 29 sierpnia 2011 at 22:18

    Nie znasz sie na marketingu. Teraz gmina zarobi dużo więcej, dzięki kontaktom, turystom, gościom. Ile osób zdecyduje się tu spędzic wakacje, wybudowac dom a może załozyc biznes. Gdyby nie dożynki, nigdy by naszej gminy nie zauważyli. Myślę, że przy okazji dożynek wiele osób się spotkało, wiele spraw popchnięto do przodu i załatwiono, na poziomie rodziny, sasiadów czy nawet władz gminnych.

   • Anonim on 29 sierpnia 2011 at 20:19

   KTO TYCH PARTACZY ZAPROSIŁ NA KONCERT CAŁY ZAKOPAWER NIEDAŁO SIĘ SŁUCHAĆ ŻENADA . ZA TAKĄ KASĘ

    • antyAnonim on 29 sierpnia 2011 at 20:25

    Nika Cię na siłę tak nie trzymał…

  • Anonim on 29 sierpnia 2011 at 09:07

  Koncert bardzo pozytywny z każda minutą się rozkręcał ;))

   • mieskaniec Jonin on 29 sierpnia 2011 at 20:44

   Ludzie czy widzieliście dobry koncert!!!!!!!!!!

   to była ŻENADA!!!!!!!!!!!!!!!

   tego wycia nie dało się słychać za 800 zł załatwić można było zespół muzyczny który by grał do białego rana ludzie by się bawili i byli by bardziej zadowoleni niż po czymś takim a resztę pieniędzy można było dać na drogi bo to jest masakra w Naszej cudownej gminie!!!!

   NOWA JAKOŚĆ spełnia swoje obiecanki

   będzie nowocześnie!!!!!!! buhahaha!!!!!!

    • Wiesiek on 29 sierpnia 2011 at 20:54

    Przecież byli schlani na maksa i ledwie wyszli na scenę . Zadajcie sobie pytanie dlaczego opóźnienie było 1 godzinne bo ktoś dal w palnik i o mały włos by wo gule nie zagrali . Więc nie dziw się że tak to brzmiało jak brzmiało
    taka prawda z tym Zakopowerem nie potraktowali wieśniaków poważnie .

    • Jestem-za on 29 sierpnia 2011 at 22:23

    A ja sie cieszę, że można było w naszych małych Ryglicach zobaczyć znany zespół Zakopower i samemu ocenić, jakiej jest on jakości, jaką gra muzykę, jak traktuje publiczność. To było wydarzenie kulturalne. Jak wszyscy, nisko oceniam ten zespół i na pewno nie wybiorę sie nigdzie indziej na ich koncert. Ale przeżycie pozostało.

   • Anonim on 29 sierpnia 2011 at 21:35

   Ile kosztowało wyżywienie dla radnych ? bo przecież goście pojechali wcześniej ? Jak można zamówić dwieście obiadów dla 20 ludzi? o przypomniałem sobie że był sołtys z jonin-noooooooooooo to mozna .

    • sivoo on 30 sierpnia 2011 at 07:58

    A skąd to panie anonimie wie pan ile obiadów zamówiono. A jeżeli nawet zamówiono te 200 to faktycznie lepiej by wyglądało gdyby zamówiono 20 a dla 21 brakło.

     • Anonim on 30 sierpnia 2011 at 10:37

     A może warto tak jak na weselu zwrócić się o potwierdzenie obecności na obiedzie a nie wydawać pieniądze na 200 obiadów nie pytając czy uczestnik będzie. Czy to są inne pieniądze niż te pary młodej przeznaczone na podjęcie gości obiadem ?

  • Anonim on 29 sierpnia 2011 at 06:08

  Pani Burmistrz. Dziękujemy. Wiemy, że jest Pani dla nas i z nami. Gmina
  Ryglice potrzebowała takich dożynek. Jesteśmy dumni! Prosimy zapomnieć, co było nie tak.Jesteśmy z Panią. Jeszcze raz dziękujemy.

   • rachunek on 29 sierpnia 2011 at 07:24

   Obłuda i kłamstwo znowu wychodzi na pierwsze miejsce i dla tego mam pytanie . Jeżeli poprzednik zadłużył gminę to czy stać było ją na przepuszczenie ponad 100 tyś zł?Co to za promocja jeżeli goście zaproszeni nie mieli gdzie usiąść? I tak nie było przedstawicieli wielu gmin, choć by Skrzyszowa? Szczyt głupoty to przyznanie powiatowi tarnowskiemu tytułu zasłużony dla Gminy Ryglice , to tak jak by Joniny przyznały gminie że jest zasłużona dla Jonin. To wynika z podziału administracyjnego , a powiat wykonuje zadania które do niego należą i nic ponad to. Chyba Burmistrz już na zawsze pozostanie pracownikiem Starostwa , bo na więcej Ją nie stać. Ciekawe czy będzie stać burmistrz aby podać wszystkie koszty tej imprezy? Zaproszeni znamienici goście szybko opuścili Ryglice uśmiechając się pod nosem ze sztucznej atmosfery i braków w czytaniu ze zrozumieniem przydługiego wystąpienia pani Burmistrz

    • Z_A_W_I_E_D_Z_I_O_N_A on 29 sierpnia 2011 at 08:25

    No właśnie, a na plac zabaw w Zalasowej funduszy nie było….

     • obciach on 29 sierpnia 2011 at 13:47

     Czyżby w gminie nie było kandydatki na starościną dożynek , że wybrano przedszkolankę z Zalasowej i to taką której dzieci w przedszkolu nie lubią. Bo jako rolniczka to pierwszą nagrodę by dostała za wysokie pokrzywy i inne osty pokaźnych rozmiarów wychodowane na gruncie rolnym otrzymanym od teściów. Dobrze żeśmy się jej pozbyli z Kowalowej.

      • wołek on 29 sierpnia 2011 at 15:41

      chyba ktoś cię trochę niedoinformował i mijasz się z prawdą

      • Z przedszkola_ on 29 sierpnia 2011 at 15:55

      To dziwne, bo ja wiem, że Pani Lesia jest bardzo lubiana przez dzieci z Zalasowej!! 🙂

    • śmieszny on 29 sierpnia 2011 at 18:39

    no i ta biała kareta z białym zaprzęgiem to przecież do ślubu nie na dożynki.Pani doradcy próbują Panią ośmieszyć więc na przyszłość niech Pani bardziej zastanowi się nad tym co Pani propnują albo poprostu zmienić doradców.

     • stylista on 29 sierpnia 2011 at 19:15

     to fakt ktoś pomylił imprezy moze sie nie dogadali, czerwona sukienka to tez nie na dozynki dla osoby na takim stanowiskuBurmistrz na dozynkach powinna wyglądać dostojnie ,trzeba było ubrac coś w jednym stonowanym kolorze było by elegancko i prosto a tak to jak na wiejskiej zabawie.no cóż są gusty i bezguścia

      • Brawo on 29 sierpnia 2011 at 22:11

      Pani Burmistrz wyglądała bardzo dobrze, połączyła elegancję z nutką ludowości. Ubrała się właśnie “jak na wiejską zabawę” – bo co to było, rozdanie nagród Nobla?

   • z Ryglic on 29 sierpnia 2011 at 11:55

   Jak miło było słyszeć słowa ” przepiękny rynek, jedyna tego rodzaju fontanna” tylko dlaczego Jezior tak gnoił dokonania Karasiewicz że jeszcze dzisiaj urzędnicy muszą tłumaczyć się na Policji. Czyżby kłamstwa kampanii uwierały dzisiejszą władzę?.Dobrze że następuje refleksja – ale zło wyrządzone innym w celu promocji własnej osoby wcześniej , lub później odbije się czkawką. Mieli rządzić nasi a dalej Ryglice to folwark Krasów , Wojtkiewiczów i Chmur i CHrząszczy. Niestety z naszą Burmistrz nikt poważny się nie liczy.

  • Anonim on 28 sierpnia 2011 at 22:47

  Z godzinnym opóźnieniem ale grają

   • BoWiem on 1 września 2011 at 11:52

   Na stronie zepołu ZAKOPOWER jest podana godzina wystepu 21! Jak zmedalowany powiat tarnowski wydrukowal plakaty…

  • zły on 28 sierpnia 2011 at 10:58

  Pada jak zwykle podczas imprez w Ryglicach, zmienił się burmistrz ale deszcz dalej pozostał , to chyba chodzi o ludzi nie władze.

  • bez zmian on 26 sierpnia 2011 at 22:11

  było korytko z Karasiewicza i dalej bez zmian zarobki w gminie po 10 tysięcy a rszta chołoty zapierdziela za marne grosze i mają zakopałera na pocieche. a i jeszce gości z powiatu mogą pooglondać cuda wianki .tak się wszyscy kręcą koło siebie cała ta śmietanka towarzyska.

  • Anonim on 26 sierpnia 2011 at 22:08

  A ja z całej mocy popieram decyzje Pani burmistrz o kandydowaniu do sejmu . Niestety nie mam dobrych wieści dla kandydatki same Andrzeje ,Władki , Tadki , Marki nie przegłosują tej bakałarki . Poważnie mówiąc kto zna Połoskową poza Ryglicami ? No może parę osób słyszało jak się z niej i nas przy okazji śmieją , popierać i wymienić na lepszy model .
  Bakałarz wyjaśnienia /
  bakałarz [średniow. łacina baccalarius], osoba, która na średniowiecznym uniwersytecie uzyskała najniższy stopień akademicki bakalaureat;

  dawniej w Polsce nauczyciel szkoły elementarnej; żartobliwie — nauczyciel, belfer.
  http://encyklopedia.pwn.pl/haslo.php?id=4007682

   • Z ZK on 26 sierpnia 2011 at 22:15

   No to Panie Grzegorzu ostatnia szansa ZGK to dla Pana test albo dla ludzi pan jest , albo Pan to władza albo podwładny . Jak to jest dowiemy się po dożynkach mam nadzieje że jednak Pan to władza

  • bolek on 26 sierpnia 2011 at 21:53

  A ja przy okazji wyborów zrobił bym referendum i wywalił ta jakość do kosza . Tak żeście obiecywali takich uczciwych poczciwych grali wstydu nie macie , jeszcze tylko Wojtanowski jak dotąd zachowuje twarz reszta nic nie napisze ……

  • Styl od łopaty on 26 sierpnia 2011 at 21:46

  A ja z całej mocy popieram decyzje Pani burmistrz o kandydowaniu do sejmu . Niestety nie mam dobrych wieści dla kandydatki same Andrzeje ,Władki , Tadki , Marki nie przegłosują tej bakalaki . Poważnie mówiąc kto zna Połoskową poza Ryglicami ? No może parę osób słyszało jak się z niej i nas przy okazji śmieją , popierać i wymienić na lepszy model .

   • bezznieczulenia on 26 sierpnia 2011 at 21:57

   Co to jest bakalaka?

    • Anonim on 26 sierpnia 2011 at 22:04

    http://encyklopedia.pwn.pl/haslo.php?id=4007682

     • bezznieczulenia on 26 sierpnia 2011 at 22:13

     Dzięki, ale chyba zbyt wysoko ją oceniasz bo to jednak jakiś tytuł, no chyba że chodziło o średniowiecze.

      • do wykopków przygotowany on 26 sierpnia 2011 at 22:22

      No wiesz co nie chcę zaniżać poziomu dyskusji staram się jak mogę nie wypisywać wulgaryzmów a ty mnie jeszcze krytykujesz. masz racje bez zmian bi kto by miał je wprowadzić jak wszyscy z tego koryta chlipią , no ale jak mi mówiła znajoma podobno na koszt jakiegoś anonimowego sponsora będzie można się nażreć na dożynkach do woli a jakościomierz odwiedzi ministra finansów ten sam anonimowy sponsor płaci . To się nazywa gest .

      • bezznieczulenia on 26 sierpnia 2011 at 22:59

      Niektórzy to mają szczęście do sponsorów a innym piwo się skończyło a wieczór taki piękny. Pozdro.

  • Anonim on 26 sierpnia 2011 at 19:40

  Panie Jakościomierz zmienił się nieznacznie regulamin konkursu wiedzy o gminie i dożynkach, proszę poprawić link na blogu.

  • BBM on 26 sierpnia 2011 at 17:08

  Lepszym pomysłem byłoby chyba zorganizowanie dożynek w godzinach “do południa”. Może przynajmniej obeszłoby się bez zakazywania wszystkiego. Co Ci biedni ludzie będą robić bez piwa na płycie rynku? Pozostaje chyba tylko upicie się u Lisa. Może przynajmniej on jeden zarobi na tych dożynkach Połoskowych…przepraszam…Powiatowych.

   • Anonim on 26 sierpnia 2011 at 17:58

   Że co ? Ze piwa nie będzie. Oj tam, oj tam. Niewierze w to. Jak Ryglice Ryglicami na imprezach piwo było zawsze. Jak nie będzie piwa kuflowego, nie zagłosuję na nikogo z PISu.

    • BBM on 27 sierpnia 2011 at 09:18

    pkt. 6b Regulaminu “na terenie Rynku zabrania się palenia tytoniu, spożywania alkoholu, odurzania się”.

  • Anonim on 26 sierpnia 2011 at 12:01

  Jak ograniczyć – maksymalnie dopłaty gminy Z NASZYCH PODATKOW.
  Przestańmy robić zakupy we wszystkich sklepach, wyłączmy prąd i gaz, telewizja , rado i gazety nie dla nas. Pozostaną media Grocha, nie łączyć z
  kanalizacją.

   • Też anonim on 26 sierpnia 2011 at 14:05

   Słuchaj Anonimie uważnie. Media Jakościomierza jakie są to są. W mediach tych widzimy najczęściej nagą prawdę bez żadnej cenzury, np. o naszej Pani Burmistrz.. Ja nie chcę by w Sejmie RP był poseł, który nie zna prawa i łamie prawo, Nie zagłosuję na kandydata na posła, który nie zna i który łamie prawo. Słyszy się, że P. Połoska będzie kandydować do sejmu z ramienia PISu. Na blogu Jakościomierza są co najmniej 2 nagrania, gdzie nasza burmistrz wypowiada się w kwestii nagrań rady miasta i zebrań sołeckich, że takie nagrania są nieetyczni i nielegalne. Burmistrz, kandydat na posła, poseł ma prawo znać. Nie zagłosuje na tą kandydaturę. Zawiodłem się.

    • Anonim on 26 sierpnia 2011 at 16:03

    Daj kurze grzędę jeszcze wyżej siądzie-mówi staropolskie przysłowie. Zastanawiam się tylko kto zaufa jej ponownie i odda swój głos. Myślę, że niezłym prztyczkiem w nos byłby wynik gorszy od tego w porzednich wyborach.
    Nie głosujmy na tę kandydaturę.

     • IP - 32 on 26 sierpnia 2011 at 20:09

     To nie jest dobre rozwiązanie. Msza nie zadziała.

     • bezznieczulenia on 26 sierpnia 2011 at 21:02

     Mówisz, że sytuacja jest beznadziejna. Nie wierzysz w cuda? A pani jest pewna wygranej.

     • IP - 32 on 26 sierpnia 2011 at 21:32

     Hmmm? Cuda się zdarzają. Co by nie powiedzieć sytuacja jest niezwykle rozwojowa. Po dożynkach może będzie coś więcej wiadomo. Pozdro.

     • bezznieczulenia on 26 sierpnia 2011 at 22:06

     Oj już nawet pomarzyc nie można. Benkowi jakoś to się wytłumaczy, a ona niech idzie do Jarka. Grześ może odzyska twarz, a może i inną część ciała. PO i tak wygra wybory i wszyscy będą zadowoleni. Andrzej reaktywuj blog i do roboty. Tylko rynku szkoda, ale odbudujemy i ZGK też.

  • Anonim on 25 sierpnia 2011 at 20:27

  No i wychodzi na moje. To ty będziesz jadł i pił za moje. Właśnie z moich PIT-ów część przekazywana jest do gminy w której mieszkam. Dlatego tak
  wielu pytało o Twoje Jakościomierzu.Skoro tak bardzo znasz się na podatkach zafunduję Ci bilet do Warszawy. Warunek- musisz mieć nagranie z Ministerstwa Finansów. Dla Ciebie to nic trudnego. Powodzenia.

   • ryglice on 25 sierpnia 2011 at 20:39
    Author

   A powiedz mi anonimie co za darmo będzie można zjeść i czego się napić na tych dożynkach ?

   • Do anonimowego płatnika PiT on 25 sierpnia 2011 at 21:23

   Jak sam piszesz tylko część a reszta skąd , poczytaj najpierw to http://www.ryglice.pl/bip/index/open/id/66/title/
   Uchwa%C5%82a%20Nr%20IV/11/10%20Rady%20Miejskiej%20w%
   20Ryglicach%20z%20dnia%2031%20grudnia%202010%20roku a potem to http://biurose.sejm.gov.pl/teksty_pdf_05/i-1160.pdf a potem będziesz wiedział i nie będziesz pisał bzdur .

  • Anonim on 25 sierpnia 2011 at 19:15

  Naprawdę! Nie chcę pić ani jeść na koszt Jakościomierza. Wielokrotnie
  proszono o PIT za 2010 rok. Pokaż, na twoje konto przeleję całą kwotę podatku. Słowo harcerza!

   • ryglice on 25 sierpnia 2011 at 19:38
    Author

   Najpierw się podpisz a potem pogadamy na ten temat . Tak zupełnie na marginesie powiem Ci że podatki jakie płacimy to nie tylko te wykazane na PiT ale podatek od towarów i usług WAT wszelkiego rodzaju akcyzy choćby za energie elektryczna , gaz popatrz dokładnie na rachunek pisze jak byk podatek akcyzowy , mam wyliczać dalej ? Zastanów się bo nie za bardzo rozumiesz skąd państwo a w tym i nasza gmina bierze pieniądze .

    • OBJD on 25 sierpnia 2011 at 21:00

    I z alkoholu jeszcze akcyza. A w gminie się pije, jak zresztą wszędzie, a na dożynkach to dopiero poleci woody i piwska.

    • OBJD on 25 sierpnia 2011 at 21:08

    I jeszcze z alkoholu akcyza 😉

  • takie tam on 25 sierpnia 2011 at 12:04

  czy nas na to wszystko stać jak pisze XIII to jeszcze wiele gmin stoi w kolejce czemu akurat w trudnym okresie wybrano czy tez sami wybraliśmy taka imprezę toż to przecież tylko koszty i krytyka nas czeka bo nie mamy warunków ani ludzi do przeprowadzenia takiego przedsięwzięcia.

   • Anonim on 25 sierpnia 2011 at 12:21

   Wiem że Karasiewiczowi parę razy chcieli dożynki dać , ale się nie zgodził. Koszt dożynek paro-godzinnych jest porównywalny z kosztem figur w fontannach w Ryglicach i planowanej w Zalasowej , które są , lub będą niemymi świadkami naszej historii i przetrwają wiele zawirowań , bo są dziełem znanego artysty rzeźbiarza . Po dożynkach pozostanie tylko kac i wstyd.

    • takie tam on 25 sierpnia 2011 at 12:48

    A przed chwilą Anonimie Cie nie za bardzo lubiłam.Fajnie to ująłeś wszak dzieło sztuki przetrwa czasy wszelkie a ,że nie wszyscy doceniają piękno samo w sobie to już inna bajka.Natomiast ten kac i wstyd jest nieunikniony i to za taka kasę wyrzuconą w błoto zdeptaną w trawie i roślinności pieczołowicie chronionej na płycie rynku.Co na to nasi radni czy to już nie podlegało pod ich sugestie i zarządzanie.?Czy może Pani Burmistrz nie chce się słuchać? Tego przeciętny zjadacz chleba nie wie.Dobrze ,że mamy bloga i czasem czegoś się dowiemy bo z informacji Gminy to raczej ciężko coś wydedukować..Szyfrem piszą jak to fajnie Ktoś raz skomentował.

   • Wójcikowiec on 25 sierpnia 2011 at 14:49

   Pewnie Nas stać. Wg radnego Wójcika pieniądze wydane przez Karasiewicza są takie same jak w naszym portfelu i za te pieniądze mozna wyudować dom natomiast za pieniądze wydane przez nową Panią Burmistrz już nie. Wg Radfnego Wójcika są to inne pieniądze i penie nic ze nie nie mozna zrobić prócz dożynek. Polecam wypowiedz radnego Wójcika z ostatniej sesji.

   • nowy on 25 sierpnia 2011 at 19:39

   Karasiewicz potrafił zarządzać i dobrze gospodarzyć dbał o ludzi, a nowa P.Burmistrz lubi brylować robic sobie wszędzie zdjęcia byle się pokaząc i to nie ważne za jaka cenę i to właśnie ta różnica moi drodzy.majatku jeszcze zostało dużo zawsze można to sprzedać ,zlikwidować no i pstryknąć sobie zdjęcie i do gazety lub na stronę.Co zrobić skoro naszą Burmistrz tylko to cieszy co ześmy sobie wybrali to mamy.

    • zbulwersowany on 25 sierpnia 2011 at 20:31

    a ja jestem ciekawy co na to P.Wojtanoski.Panie tak nas Pan namawiłes zebyśmy na Połoskowa głosowali,tak sie pan w pierwszym szeregu do zdjęć z nia ustawiałeś tak miało być dobrze no i co.zafundowałeś nam Pan 2 godziny występu za 6o tys.nie można było zamówić kogoś za 6 tys. a ile ludzi Panie ma 600 zł emerytury i nie ma za co wegla kupić na zimę ,a ile dróg po powodzi jeszcze w gminie do zrobienia a Pan zgadzasz sie na takie wydatki.ciekawe jak Pan na tych dozynkach ludziom w oczy spojrzy.

  • Anonim on 25 sierpnia 2011 at 08:25

  To jakościomierz nie jest sponsorem medialnym Dożynek Powiatowych w Ryglicach? Kamera i Blog to jeszcze nie wszystko. Trzeba mieć jeszcze to coś!

   • Koleżanka z pokoju obok on 25 sierpnia 2011 at 09:11

   Przyszłam do pracy, podpisałam listę, zrobiłam sobie kawę i pierwsze: na bloga. Co nowego? Nie podpiszę się, więc mogę anonimowo wypisywać bzdury. Oczywiście, jak zwykle dodam jakiś złośliwy komentarzyk. Ach, dzięki internetowi czuję, że mam władzę!

    • mieskaniec Jonin on 25 sierpnia 2011 at 20:57

    oj koleżanko grubo się mylisz!!!!!!!!! hahaha internet nie daje Ci anonimowości !!!!!!!!!!! pierwszy lepszy informatyk powie jak się nazywasz i skąd jesteś!!!!!!!!!!

    a co do dożynek !!!

    to zostanie brud, smród i wielkie ubóstwo!!!!!!!!!

   • były radny on 25 sierpnia 2011 at 09:12

   Do anonima . Komentarz sponsoringu przez jakościomierza brzmi kpiąco myślę że sponsoring dożynek powinien być częściowo pokryty z diety radnych tak jak dawniej. Bo teraz żrecie i pijecie na koszt podatnika czyli też Jakościomierza więc radzę trochę umiaru w komentarzach w stosunku do ludzi którzy was utrzymują.

   • jadzia on 25 sierpnia 2011 at 11:53

   pokaż się kto jesteś i ile dałeś bo zapewne tylko zjesz ile się da a twoje komentarze już nikogo nie bawią także możesz zmienić nick i sposób komunikacji bo na razie anonim czy cymbał na jedno wychodzi.

  • Anonim on 24 sierpnia 2011 at 13:43

  Kompromitujesz się komentarzem. Umiemy czytać ze zrozumieniem.
  “ułatwieniem” wyważasz otwarte drzwi. Jaki Jakościomierz, taki BLOG!

   • bezznieczulenia on 24 sierpnia 2011 at 13:55

   Tylko nie umiecie zamieszczać ważnych informacji tak aby nie trzeba było wyważać otwartych drzwi. Jaki urząd taka strona.

   • Mało-Rozgarnięty on 24 sierpnia 2011 at 20:12

   Gdzie na stronie urzędu jest opis dożynek, oprócz rozmieszczenia parkingów, regulaminu korzystania z rynku i plakatu?
   Mimo czytania ze zrozumieniem nie znalazłem 🙁

  • ryglice on 24 sierpnia 2011 at 11:21
   Author

  Mam nadzieję że troszkę wam ułatwiłem dostęp do informacji, te na http://www.ryglice.pl dziwnie jakoś ukryte. Życzę wszystkim miłej zabawy i do zobaczenia na placu celebry .

Komentarze zostały wyłączone.