Zebrania sołeckie 2019 /terminy, nagrania/

Więcej TUTAJ

Lubcza – nagranie   12,  3,  4,   5

Wola Lubecka – nagranie 1, 2, 3,  4

Bistuszowa – nagranie  1,  2,  3

Uniszowa – nagranie   1,  2,   3

Ryglice – nagranie 1, 2, 3, 4, 5

Joniny – nagranie 1, 2, 3, 4

Kowalowa – nagranie 1, 2, 3, 4

Zalasowa – nagranie 1, 2, 3, 4, 5

az

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/zebrania-soleckie-2019-terminy/

269 Komentarzy

Skip to comment form

 1. Na zebraniu w Kowalowej sporo na temat szkół. Gdy chodzi o przejęcie szkół przez gminę to nie zauważyłem, by inicjatorzy przejęcia użyli argumentu moim zdaniem jednego z najważniejszych. Nauczyciele przejętych szkół zaczną zarabiać więcej od września a dobrze opłacany pracownik to zazwyczaj dobry/lepszy pracownik.

  1. Pan lepiej zdradzi kim jest Niewiadomski. Bo to chyba jest tandem TePsa plus Szabla.

   1. Z niejakim Niewiadomskim (to raczej nick) mam taki sam kontakt jak i urząd czyli tylko poczta elektroniczna. Chyba jedyna moja przewaga nad urzędem to taka, że znam adres IP komputera Niewiadomskiego o ile w ogóle to komputer Niewiadomskiego. Znając życie to Niewiadomski zakamuflował się, że zwykłymi sposobami nie da się dowiedzieć, kto to jest. Też chyba nie łamie prawa, by można było zastosować nadzwyczajne środki celem stwierdzenia, kto to jest. 🙂

   2. Takie moje spostrzeżenie:
    Dziwnie się składa ale jest tak, że jest bardzo mało komentarzy lub ich nie ma wcale, lecz kiedy zaczyna pisać jakowyś niewiadomski to szybko pojawiają się komentarze Zielińskiego i Liberała.
    Czy to nie jest aby taka trójca święta w jednej osobie.
    Coś mi tu tym cuchnie.

    1. ten N stawia konkretne pytania ,czy on niski wysoki, blondyn czy łysy czy to jak pisze sz trójca to mnie nie intersuje ,to istotne jest o co pyta i ze go zbywają. Choć ja odnoszę takie niepokojace wrażenie ze jakieś dogadanie z poprzednikiem nastąpiło .

     1. istotne jest to, że jedna i ta sama osoba robi dym.

    2. Nie uważam bym robił jakąś zadymę. Zakończyliśmy jakiś okres – myślę raz na zawsze, i tak jak w kraju po upadku komuny wszyscy uznali, że to już koniec. Tym dla których liczy się dobro Ryglic jako miejscowości a i jako gminy i poszczególnych miejscowości zależało chyba na czymś więcej jak tylko zmianie osoby burmistrza. Wszyscy dokładnie wiemy (kto chce to wie) kto kręci tą gminą, bo od wielu wielu lat mimo zmian burmistrzów pewne sprawy idą tym samym niezmiennym torem. Zarówno w kadencji burmistrz Połoska jak i obecnie, po wygraniu wyborów zrezygnowano z dokonania zmian, które doprowadziły by do zakończenia wypracowanych przez lata schematów i sieci zależności. Mimo, że przed wyborami i w kampanii wszyscy o tym mówili wydaje się, że nikt nikt nie ma na tyle odwagi by te zapowiedzi zrealizować. Nikt o nic nie pyta. Już wszystko jest OK, bo teraz to my mamy władzę. Już nic nie jest ważne, wchodzi się w te same “łach” poprzedników i utrwala tą samą ponurą rzeczywistość. Nie bez znaczenia jest ty skład rady, w której brak jest mocnych w sprawach samorządu i intelektualnie ludzi, a “moc jaką mają” wynika jedynie z funkcji jaką między sobą rozdzielili.
     Trudno się dziwić gdy ktoś interesuje się pewnymi informacjami i, że nasuwają się pewne pytania, jeżeli od lat nie publikuje się w sposób systematyczny na stronie BiP informacji które winny być tam umieszczone z mocy prawa. Lata temu był porządny samorządowiec, który został uciszony bo stanowił potencjalną konkurencję. Niestety ta sytuacja nauczyła “władzę” że tak można, bo mieszkańcy wolą się “nie wychylać” i dają przyzwolenie na takie działania. Z kogo później wybierać i na co liczyć gdy wybór jest taki…..

     1. komuny był iluzoryczny

      1. A koniec 26 lat rządów byłego burmistrza to nie iluzja? Niemal 100% struktur tej gminy ma odciśnięte piętno tych rządów, a urzędnicy mają poczucie, że nie trzeba być dobrym a wystarczy tylko być wiernym urzędnikiem. Obecna zamiana to pozory i nie widzi tego tylko ten, kto w zachowaniu tych pozorów ma mniejszy czy większy inserat. Iluzoryczność zmian każe mieć obawy o to, że stare nie odejdzie nigdy, bo choć generał przeniesiony w stan spoczynku, to żołnierze wciąż wiernie “warują” na posterunkach. Potrzebna odprawa i zmiana warty.

       • anonim on 22 marca 2019 at 17:40

       Pan AJ niszczyli ale decydujący cios ze strony sądu przyszedł i to chyba dało ludziom najwięcej do myślenia . Co do całej sytuacji to zupełnie nie rozumiem co sie dzieje bo jakby kontynuacja a burmistrz na pewno nie jedno wie o pracownikach swoich .Szkoda że Pan Andrzej ma już dość ale to jego decyzja , wielki szacunek za to co robił .

      2. To był jedyny rozsądny człowiek w tamtych czasach i gdyby go słuchano wiele ciekawych pomysłów mogło stać się rzeczywistością która nas otacza. Niestety nie słuchano i z góry wszystko wyśmiewano nie proponując nic sensownego w zamian. Ryglice funkcjonowały i wciąż funkcjonują w sposób doraźny, wedle wymuszonej przez mieszkańców (naturę, wybory i inne czynniki i siły nieopisane) realizacji zadań spełniających te żądania. Trudno posądzać któregokolwiek z burmistrzów o jakąś wizję ROZWOJU mającą prowadzić gminę do jakiegoś celu -choćby odległego ale jednak celu. Niestety naszą rzeczywistość zdominowała wizja jednego człowieka realizowana czasem wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi jednak zawsze opatrzoną “wolą ludu”.

   • Liberał z Jonin II on 21 marca 2019 at 09:14
   • Odpowiedz

   A może to dobry sposób na brzydkich, nie medialnych polityków. Przyszłe władze i opozycje można by wybierać wirtualnie spośród NIEWIADOMYCH ANONIMÓW, którzy gwiazdorzą w sieci.. Zróbmy wybory gdzie rywalami będą ja Liberał , Niewiadomski, junkers, i piętnastu braci anonimów. Może zachęciło by to do startu dawne gwiazdy tego blogu z Frankiem nacjonalistą i Jotem 23 na czele. Zwycięzca by se siedział na dupie przed komputerem w swojej chałupie i robił to samo co robią politycy obecnie. A oni przeważnie puszczają bąki w urzędowe stołki i pouczają tysiąc razy lepiej wykształconych urzędników, co mają robić. Gorzej by było w telewizji i na konferencjach prasowych, ale przecież można by do tego użyć masek .
   PS
   Dobry pracownik to lepszy pracownik ale raczej dotyczy to budowy czy zbierania truskawek. Nauczyciel, który sam ledwo zipał na studiach i niewiele umie np z matematyki, nie zostanie lepszym nauczycielem tego przedmiotu nawet jak mu się 1000 zł podwyższy pensji. Po raz kolejny zatrolluję więc, że w oświacie raczej selekcja i wymiana na lepszych jest niezbędna a nie podwyżki po równo każdemu.

   1. Moim zdaniem dotyczy to każdego pracownika. Oczywiście powołanie powołaniem, ale zniechęcić też się można, gdy misja jest niedoceniana. W każdej grupie pracowników są jednostki wybitne i przeciętne. Tutaj to już może dyrektorzy powinni mieć baczenie na wyniki pracy podwładnych. Zresztą z tego co się słyszało często to akurat dzieci z Jonin osiągały i chyba nadal osiągają wysokie wyniki w nauce a dzięki wyższym zarobkom nauczycieli może być jeszcze lepiej.

    Do Anonima z 21 marca 2019 at 21:55

    Bez przesady z tą świętą czy też sieciową trójcą. 🙂

    1. Jakby nie żony władzy w szkołach to parcia by nie było na zmiany. władza wolałaby mieć środki na drogi np. niż dawać zarobić więcej nie swoim. Motywacją było to że żony uczą w szkołach. Główną motywacją. Prywata prywata i raz jeszcze prywata!

 2. Chyba ten filmik zainteresuje Pana KN i to chyba bardzo nawet

  1. tu na blogu nie widać odpowiedzi które by wymagały jakiejś szczególnej pracy

   1. Właśnie to samo miałem napisać. Zwykle kopiuj wklej co można zrobić w przerwie na kawę. Władza chyba przesadza lub przerażona

    1. jawność to ważna rzecz

      • Smutny obraz z zebrania on 19 marca 2019 at 06:58
      • Odpowiedz

      A sugerowanie przez władzę by ludzie poszli pod czyjś dom dyskwalifikuje .

       • przecież on 19 marca 2019 at 07:11

       tak teoretycznie to ktoś może pytać o sprawy o których wie że jest coś nieuczciwie zrobione , straszenie go źle wygląda

       • Anonim on 19 marca 2019 at 07:37

       I po to m.in. ustawodawca dał możliwość pytania anonimowego.

       • urzędnicy on 19 marca 2019 at 08:03

       tak zapier..lają że odpowiedzi na pytania dezorganizują robotę 🙂 duże koszty tego odpisywania i nie będzie na drogi 🙂 przejęli władzę chyba urzędnicy:)

   2. Burmistrz trochę ma racje. To wszystko zależy ile pan tych pism do urzędu wysyła. Jeżeli to jest jedno pismo w miesiącu, to uważam, że jest to do przeżycia i nikt nie powinien mieć pretensji. Ale jeżeli jest to np 3 pisma tygodniowo, to już może urząd sparaliżować. I powiem tak, jeżeli na pismo odpowiada urzędnik, który nic nie robi, to strata żadna, ale jeżeli odpowiada urzędnik, który musi odstawić swoje czynności, to wtedy rzeczywiście jest to działanie na szkodę gminy.

    1. ze strachu ten paraliż od 3 pism tygodniowo ,niech burmistz nie słucha wyfarbowanych urzędników bo mu ściemniają

     • Niemniejjednak on 19 marca 2019 at 09:33
     • Odpowiedz

     pytanie np. o wykształcenie urzędników jest zasadne i łatwe do udzielenia odpowiedzi a urząd nie odpowiada tak jakby coś do ukrycia było.

     1. Jednak można sparaliżować urząd:
      http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_pap/167713/

       • Anonim on 19 marca 2019 at 11:49

       Skrajności są zawsze złe

      • Niemniejjednak on 20 marca 2019 at 09:29
      • Odpowiedz

      Fajne tu znalezione

       • Anonim on 20 marca 2019 at 10:52

       Oj chyba nie dla wszystkich fajne.

  2. Pytania urzędowi może zadają sami sobie by mieć pretekst do zatrudnienia ludzi. Na wykształcenie nie odpisali a sami siebie do sądu nie pozwą. Może to tak jest? To pytanie i opinia .

  3. ładnie przeżywają w gminie tego KN

  4. Ten filmik chyba zainteresował sporo osób, bo coś dużo odsłon. Inne części o wiele mniej jakoś

   1. mam takie ze ktoś chce coś ukryć nie wzruszam sie tą katorżniczą robotą w gminie

    1. Robią w gacie i spódnice. To pewne. A szef jeszcze ich pogrąża takimi wypowiedziami jak w Kowalach

    • Niemniejjednak on 20 marca 2019 at 19:31
    • Odpowiedz

    Dziwisz się? Podsyłają sobie ludziska z ciekawości

 3. http://ryglice-okolice.pl/wiadomosci/item/8966-unijne-pieniadze-w-gminach

  Co z pozyskiwaniem w naszej gminie piniedzy unijnych? Czy gmina spała? Sekretarz wiadomo zajety wygłupianiem i chórem a nie swoją robotą. Seweryn niech idzie do kultury i tam sie wygłupia. Tak mowi w tarnowskiej

   • Czas po rozum on 11 marca 2019 at 20:05
   • Odpowiedz

   A głupie ludzie przez ce lata POpierały a na Jeziora pluły. Oj glupie wy głupie.

  1. Taki był klimat ,BMW ,dbanie ale o stan własnego konta

   1. No właśnie tak. Dbanie o swój tyłek i konto. A gmina na koncu i udawac jakim to sie jest niezastapionym. widac własnie w rankingu

    1. Paweł wywal Gucia weź Zielińskiego

     1. wez kogos co cos umie

    2. Złapał pana Boga za nogi ta fuchą w gminie , ktoś zdolny by się odpłacił milionami dla gminy , żenujących dyskusji o kawałku rurociągu jak w Bistuszowej by nie było bo dawno by ludzie mieli wodę .Stracony czas przedakcesyjny i początkowych lat w Unii. A teraz będzie raczej mniej kasy stamtąd.Cała nadzieja w polskim rządzie.

     1. Szanowni Państwo mimo, że na przestrzeni ostatnich 8 lat mieliśmy dwóch burmistrzów, poziom pozyskania środków unijnych pozostawał niemal niezmienny. Jesteśmy jedną z najsłabiej radzących sobie gmin powiatu tarnowskiego w pozyskiwaniu i realizacji programów z udziałem środków unijnych. Warto by sobie odpowiedzieć z czego to wynika? Tylko właściwa odpowiedz na tak postawione pytanie, może wskazać nam gdzie popełniamy błędy, i pozwoli je skutecznie wyeliminować.
      Jakiś czas temu pisałem już,że od niepamiętnych czasów, na wszelkiego rodzaju zebraniach słyszeliśmy, że jako gmina piszemy programy, aplikujemy o środki, mamy odpowiednie kadry.
      Czy jednak tak jest w rzeczywistości?
      Jeżeli tego wstydliwego faktu nie była nawet w stanie zmienić zmiana na stanowisku burmistrza, to o czym to świadczy?
      Czy naprawdę mamy odpowiednie kadry?
      A możne problem leży dużo głębiej?
      Szanowni Państwo nasz plan na rozwój pisany jest i uaktualniany na kolanie, owszem mamy dokumenty tak się nazywające, ale te pisano na zamówienie, z dala od Ryglic, i mimo, że jest zalega w trzeciej szufladzie biurka sekretarza.
      Zwykle realizujemy projekty o małym znaczeniu i skali, przystępując do nich w końcowej fazie, lub odgórnie narzucane przez Urząd Marszałkowski, czy Wojewódzki. Bez planu i odpowiednich ludzi, nawet przenosząc wójta Skrzyszowa do Ryglic skazani jesteśmy na porażkę.

       • Anonim on 11 marca 2019 at 21:20

       popieram wypowiez. nie stac nas na miernoty. a cały czs tak jest. burmistrzowie sie zmieniali. sekretarz trwa. niech pracuje ale na innym stanowisku. tu trzea zdolniachy pracowitego a nie byle kto i byle jak

       • anonim on 11 marca 2019 at 21:27

       Panie N jeżeli jest pan biegły w temacie samorządu może porówna pan koszty funkcjonowania administracji ? Może z podobnymi gminami z okolicy ?Bo jakoś mam przeświadczenie że w takim rankingu byśmy już w ogonie nie byli .

      1. Moi drodzy, zrobić uczciwie takie porównanie jest niezwykle trudno. Już samo pytanie “może porówna pan koszty funkcjonowania administracji?” rodzi kolejne o to jak szczegółowe ma to być zestawienie. Bardzo trudno też o wszystkie dane, nawet dysponując, planem finansowym i sprawozdaniami może okazać się, że wydatki na administracje znajdują się w rożnych działach gdyż różna jest ich klasyfikacja budżetowa. Myślę, że o taką uczciwą analizę mogły by się pokusić uniwersytety. Jak widzieliśmy w kampanii i ostatnio w Lubczy pan Adam Zieliński ma z nimi bardzo dobry kontakt więc może zainteresuje którąś z nich tak postawionym pytaniem.

     2. Warto pamiętać, że kiedy inni walczyli o środki unijne w naszej gminie toczyła się wojna domowa. Sprawa AJ – BK, temat kokocza, wojna TP – Rada, wojna o zbiornik itp. A jak powszechnie wiadomo konflikt wewnętrzny nie sprzyja sukcesom na arenie międzynarodowej. Trudno się więc, że byliśmy jako gmina osłabieni w walce o te fundusze. A czy te nasze wojny były słuszne, czy konieczne? Trudno to oceniać. Trudno też winić urzędników za błędy burmistrzów. Bardziej widziałbym tutaj problem w zbyt małej ilości osób zaangażowanych w pisanie projektów i pozyskiwanie funduszy. Bo skoro jakiś projekt przynosi takie miliony dla gminy, to czy nie opłaci się przyjąć kilku pracowników, którzy te miliony pozyskają? Myślę, że winę ponoszą również mieszkańcy tej gminy. Przez lata BK był dobry, PA, zły. Później stwierdzili, że może TP będzie dobra. Okazało się, że się nie podoba. Ostatecznie znowu stwierdzili, że BK dobry a PA i TP złe, żeby po kolejnych latach stwierdzić, że może PA będzie dobry a BK zły.
      Takie niezdecydowanie naszych mieszkańców, trochę wzmacniało te wewnętrzne konflikty, tak sądzę. Choć nie mówię, że to źle. Jak politycy przekonają się, że wyborcy są jak chorągiewka na wietrze, to będą się bardziej starali. Tak sądzę. Brak jest też wspólnego zaangażowania polityków w walce między podziałami o dobro gminy.

       • anonim on 11 marca 2019 at 23:06

       projektów nie pisze burmistrz ,zreszta to jest dalszy ciąg wcześniej trzeba wiedzieć co się chce.Takich przemyśleń brakło . Trzeba też uważać żeby nie pozyskiwać środków na rzeczy o wątpliwej potrzebie ,nie brać kasy i nie dokładać tylko dlatego bu akurat dają

       • Anonim on 11 marca 2019 at 23:08

       i to jest bardzo mądry wątek tej dyskusji…..

       • anonim on 12 marca 2019 at 10:27

       Warto zauważyć, że kiedy wchodziliśmy do UE gmina była już dość mocno zadłużona i zadłużenie rosło poprzez inwestycje, na które nie było środków UE.
       Na co wówczas wzięliśmy kredyty: budowa ośrodka zdrowia w Zalasowej, budowa sali gimnastycznej w Zalasowej, budowa szkoły podstawowej w Woli Lubeckiej, budowa szkoły i sali gimnastycznej w Ryglicach, budowa Perły Lubczy, budowa Pałacu pod Dębami w Zalasowej, gruntowny remont szkoły w Lubczy z termomodernizacją i budową dachu, budowa szkoły w Bistuszowej i jeszcze kilka remontów szkół remiz i pozostałych budynków. Zadłużenie wzrosło i za pozostałą możliwość zadłużania wykonywano drogi chodniki, a na inwestycje UE nie było środków.
       Wykonano też wodociąg i kanalizacje w Zalasowej, drugą salę gimnastyczną w Zalasowej, salę gimnastyczną na Woli Lubeckiej i LLubczy.

      1. Wszystkie termomodernizacje wykonywaliśmy z kredytu, w oparciu o ustawę z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów. Zgodnie z jej zapisami, na spłatę części kredytu zaciągniętego na przedsięwzięcie termomodernizacyjne przysługiwała premia termomodernizacyjna w wysokości 20% wykorzystanej kwoty kredytu. Całkowita kwota nie mogła jednak przekraczać 16% kosztów poniesionych i dwukrotności oszczędności energii wynikających z audytu energetycznego.
       Braliśmy więc kredyty i robota szła, “gmina piękniała”, portfele firm pęczniały a długi rosły. Nikt nie zastanawiał się czy można inaczej.
       Było przecież prosto, jakieś tam dofinansowanie w postaci premii było bądź nie było, i można było się pochwalić, że robimy.
       O jakość i zgodność z normami nikt się nie martwił, swoi robili, swoi nadzorowali i swoi odbierali.
       Kto się cokolwiek interesował tym co na gminnym podwórku się dzieje, zapewne pamięta problemy z termomodernizacją szkoły w Lubczy, która była dość głośna. Pytanie czy podobnie lecz cicho było w innych przypadkach?
       W 2009 r. na stronie RIO w Krakowie opublikowano “Wystąpienie pokontrolne Miasto i Gmina Ryglice kontrola kompleksowa” w którym sformułowano 70 wniosków pokontrolnych. Smutny to dokument, ale dobrze obrazujący skalę nieprawidłowości w naszym urzędzie. Link do wystąpienia pokontrolnego. http://www.bip.krakow.rio.gov.pl/?a=2366

       Cnd.

    3. A czy KN ma wiedzę na temat swoistej wymianki. Latorośl burmistrza dostaje się na KUL a młody Gucio wchodzi do urzędu?

  2. Ten ranking jest po prostu nierzetelny.
   W poprzedniej kadencji nasza gmina z projektów UE w samą Lubczę
   zainwestowała składając wnioski blisko 30 mln zł.
   ( sala gimnastyczna , wodociąg i kanalizacja, odnowa centrum wsi) .
   Aby móc pozyskać te pieniądze trzeba było oszczędzać na wkład własny., stąd w różnych latach jest różny poziom pozyskiwania kasy z UE. To prosta matematyka.

   • listonosz+ on 12 marca 2019 at 20:35
   • Odpowiedz

   Oglądam zebranie zRyglic i jestem zdumiony zachowanim radnego SZ.M.radny bełkoczac coś na temat podwyżki śmieci o kompromisie itp.i po tym niezrozumiałym bełkocie zwraca się do Gościa trzeba było protestować u poprzedników w tamtej kadenci///Co za Pogardliwa i Chamska Postawa takiego świętoszka [władza uderza w lubeckie główki ].

 4. Dziś spotkania z mieszkańcami w Joninach i Ryglicach .
  W Joninach zapewne nauczyciele będą dziękować mieszkańcom, że dali im niemal 100% podwyżki.
  O to czy wyniki w nauczaniu dzieci wzrosną o równowartość jestem spokojny, bo to nie idzie w parze.

  W Ryglicach, równie dobrze można by spotkanie Zarządu Miasta z mieszkańcami zorganizować na składzie kamienia, który jest pozostałością po goleniu Ryglic jakie odbyło się na koniec minionej kadencji.
  Może jeszcze sprawa PSZOK który patrząc na specyfikacje zamówienia i projekty, zdaje się nie być tym o czym zapewnia burmistrz a czymś co wynika choćby z nazwy “Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Ryglicach “.
  Jeszcze taka mała dygresja do pani Witek która zapewne będzie obsługiwać nagranie. Bardzo dziękujemy za komentarz jaki dodawała pani w czasie zeszłotygodniowych zebrań wiejskich, mam nadzieję, że miastu pani go oszczędzi .

  • Szukajcie a znajdziecie on 9 marca 2019 at 20:08
  • Odpowiedz

  A może Niewiadomski to kobieta. Emeryt policji. Wszak blogowała już kiedyś z AJ

  1. ktoś uczciwy bo tego deficyt

 5. Cos mi się wydaje że ktoś z jakichś służb przeszedł na emeryturę i wrócił do Ryglic i dobrze bo cholernie dobre i trafne analizy się tu pojawiają . Ciekawe tylko czy jest w tym jakiś cel czy to jest taka sobie z nudów. A Andrzej ma szacunek tylko ludzie gonie okazują bo mają układy z byłym i tak trzeba było. Pozdrawiam z Londynu

 6. Moje krótkie podsumowanie zebrań sołeckich .
  Myślę, że pierwsza informacja zainteresuje zwłaszcza panią radną Krystynę. Otóż jak usłyszałem, do konkursu Kapliczki Małopolski została niemal rzutem na taśmę zgłoszona szósta figura kapliczki pięciu figur, zlokalizowanej przy ulicy tuchowskiej w Ryglicach.
  Ta szósta figura znajduje się nie gdzie indziej jak w Lubczy, która goli wszystko do gołego.

  Jedne z ciekawszych zebrań odbyły się w Bistuszowej i Uniszowej, gdzie tematem przewodnim była woda. To bardzo przykre, że ci ludzie wciąż słyszą obietnice, których nikt nie spełnia.
  Drodzy mieszkańcy, czas powiedzieć wam prawdę, której nie miał odwagi powiedzieć wam nikt od wielu lat. Inwestycje w postaci wodociągu mogą być realizowane jedynie w obszarach gdzie jest lub równolegle jest budowana kanalizacja. Ponadto aby otrzymać dofinansowanie musi być odpowiednia ilość mieszkańców, odbiorców na km sieci.
  Obiecywanie nic tu nie zmieni, odwleka tylko w czasie szukania innej alternatywy dla zaopatrzenia w wodę w tych rejonach gmin.
  Na stronie wfos-iu można znaleźć programy dzięki, którym można rozwiązać te problemy, trzeba tylko chcieć to zrobić. Bo skoro gmina dopłaca do wody z wodociągu to dlaczego nie opracować jakiegoś programu zaopatrzenia w wodę pozostałych mieszkańców. Oczywiście dla gminy łatwiej z wielu względów przenieść to na spółkę więc czemu nie, zamiast zakładu komunalnego spółka komunalna. Mamy nowe władze, i myślę nowe spojrzenie na gminę, warto usiąść i zastanowić się jak realnie i w relatywnie krótkim czasie rozwiązać ten ogromny problem. Możliwości nie zaczynają i nie kończą się na Dorzeczu Białej, istnieje wiele rozwiązań lepszych niż obietnice trzeba ich tylko wspólnie z mieszkańcami poszukać. https://www.wfos.krakow.pl/oferty/stacje-uzdatniania-wody-studnie-glebinowe-modernizacja-ujecia-wody-zbiorniki-wody-pitnej-3/

  1. Ja jestem ciekaw czy naprawdę jest tak że duża oczyszczalnia Tuchowie to jest najlepsze wyjście ,czy dla Gminy Ryglice trzy mniejsze oczyszczalnie nie byłyby lepszym. naturalnym i tańszym szczególnie w eksploatacji pomysłem

   1. Otóż ze względu na specyfikę naszej gminy rozwiązania te powinny się uzupełniać wszędzie tam, gdzie z przyczyn technicznych lub ekonomicznych budowa sieci jest niemożliwa. Niestety nasza gmina nie ma, żadnego planu a całość działań opiera się często na działaniach koniecznych lub wymuszonych przez mieszkańców. Taki sposób zarządzania doprowadził do sytuacji, gdy pewne obszary gminy znalazły się po za jakimikolwiek rozsądnymi możliwościami przyłączenia do sieci zbiorczego zaopatrzenia w wodę i sieci kanalizacyjnej. W wielu przypadkach winę ponoszą sami mieszkańcy, ale mądry projektant przewiduje i takie sytuacje, prowadząc sieć w taki sposób, by możliwa była jej rozbudowa o obszary już zurbanizowane lub przeznaczone- planowane do zagospodarowania.

    1. Tez mam poczucie straconego czasu

  2. POprzednik zaofał niektóre rejony gminy. Robil tam gdzie wiecej domostw by mieć głosy. Tak było też z drogami. Naszczęście PiS usunął legalnie tego pana z ważnego stanowiska.

   1. Zacofał miało być. Cywilizacyjnie zacofał

   2. Rozsadek w decyzjach skończył się wraz ze zniszczeniem Andrzeja, którego głos rozsądku zbyt przeszkadzał i należało go uciszyć. Powinno się przywrócić człowiekowi szacunek bo dołożono wszelkich starań by go tego szacunku w oczach mieszkańców niesłusznie pozbawić. Słabość radnych i wierność lecz mierność urzędników była siłą burmistrza i mamy co mamy.

    1. Tak z obserwacji wynika że ludzi często łączą nieczyste interesy ,kasa zdobyta w wątpliwy sposób .Taka gmina .zaszokowani trochę zmiana ale na razie wszystko po staremu. A to niszczenie to znak firmowy słusznie minionych czasów.

  3. Niewidomski – słowa słowa słowa, puste frazesy, nie robisz NIC DLA LUDZI poza gadaniem.
   taka sama papka i kit ,którymi chciał oszukać ludzi twój idol Andrzej.
   Historia była taka że oN doszedł do pełni władzy i nie wymyślił nic.
   poza WIELKĄ KŁÓTNIĄ W RADZIE , ATAKIEM NA TP
   LIKWIDACJĄ ZAKŁADU, DONOSAMI, itd
   To była historia destrukcji. Ludzi ocenili to w wyborach 2014 jednoznacznie.! Nie dali mu poparcia także ostatnio.
   Cała reszta która sie wtedy udała była wynikiem pracy innych ludzi. Tacy jak on i ty nie umiecie nic przeprowadzić pozytywnego.
   Dziś próbujesz naśladować ten styl……..

   1. to nie były donosy tylko obywatelski obowiązek, przegrał bo mamy mafię w sądach,

    1. przegrał bo to były brednie i kłamstwa a ludzie mu tego nie zapomną.

     1. Wedlug Ciebie wyrok dla Karasiewicza w I instancji to był kit? Dostał słusznie za przekrety przy inwestycjach. Kto go bronił w odwolawczym wszyscy wiemy. Kto był wówczas przy wladzy też wiemy. Tyle i tylko tyle to wszystko mówi.

      1. powiedz co wszystko mówi? moim zdaniem to jednoznacznie mówi że masz krótki horyzont widzenia jak tak myslisz

       • Anonim on 8 marca 2019 at 15:42

       Bogdan dobrze wiesz co robią pieniądze w przypadku dochodzenia sprawiedliwości. Akurat to dziedzina życia w naszym kraju to jedna wielka mafia. Jest takie stare powiedzenie: “Szukasz sprawiedliwości? Nigdy nie idź do sądu” .
       Pawlak w kultowym filmie dobrze to podsumował.
       Tylko On jechał z granatami, a dzisiaj jeździ się z kasą.

    2. tak jest mamy mafię w sądach, puknij Ty się w czoło bo inaczej tego nie można skwitować.

     1. Junkers jest super. Czytajjak super. Na TVN nie podali toi może nie wiesz

      https://dziennikpolski24.pl/juz-ponad-50-osob-zamieszanych-w-afere-korupcyjna-w-sadzie-apelacyjnym-w-krakowie/ar/13723276

       • Anonim on 8 marca 2019 at 11:27

       Po tym postępowaniu w Ryglicach ludzie się utwierdzili w przekonaniu że sprawiedliwość to puste słowo a od komuny nic się nie zmieniło w tej sprawie .

      1. a jasne że tak, wiem że jestem super to nawet nie podlega jakiejkolwiek dyskusji 😉 Powiem tak w nosie byleś i guzik widziałeś, najnowsza afera to jest nie w Krakowie ale Warszawie przy ul. Srebrnej a już Ci to bardziej zobrazuje żebyś taki nie był “ciemnogród” teraz liźniesz troche “świata”
       Rozmawiałem z byłym szefem prokuratury apelacyjnej tylko z innego województwa niż mazowieckie i powiedzial prosto z mostu, śledztwo powinno być wszczęte z automatu i to jest jedno złamanie procedury a kolejne to Austriaka nie można tyle razy przesluchiwać w tej samej kwestii i to jest drugie złamanie procedury.
       Zeby dopowiedzieć do końca to najprawdopodobniej to zakończyło by się umorzeniem chyba żeby wyszły jakieś nowe okoliczności co jest prawdopodobne,
       to jest rozmowa nie jakaś historyczna tylko z dnia wczorajszego.
       Adaś będzie wiedział gdzie było to spotkanie bo z nim rozmawiałem i przed i po spotkaniu.
       Anonimie przeczytaj uważnie bo drugi raz nie będe powtarzał.

       • Ziemkiewicz on 8 marca 2019 at 15:22

       Wyjaśnia co i pewnie dla wszystkich jest oczywiste . Totalni jednak kłamią licząc ze da to im punktu przy wyborach .

       https://fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-srebrna-pulapka-ktora-nie-pykla,nId,2873360

       Ps. Inteligencję Ziemkiewicza też każdy może zakwestionować bo kto zabroni ,demokracja w końcu !

   2. Szanowni anonimie i Pis+.
    W pełni Cie rozumiem, choć wielu zapewne ciężko zrozumieć, dlaczego mimo, że w ich ocenie przez 26 lat wiele zrobili dobrego, mieszkańcy naszej gminy po raz drugi ocenili te dokonania inaczej. Wylewacie tu, i nie tylko tu żale, że zarówno w 2011 r. jak i obecnie wasi następcy korzystają z waszej pracy przypisując sobie nie swoje zasługi. Muszę Wam jednak przypomnieć, że samorządowiec to lider społeczności której jest przedstawicielem, a burmistrz jest liderem liderów. Nie wybieramy Was z pośród siebie zmuszając was do kandydowania, to Wy przekonujecie nas do oddania głosu na Was i wasz pomysł w jaki sposób podnieść jakość życia w naszej gminie. Przekonujecie nas wówczas, że nie o pieniądze i zaszczyty wam chodzi, ale o to by nam służyć i nas słuchać. My nie oczekujemy, że będziecie nam służyć za darmo. Za te 26 lat ci co tak upominają się o szacunek, domagając się wręcz by następca nie przypisywał sobie ich rzekomych zasług, za swoją prace pobierali bardzo dobre uposażenie. Zwykły mieszkaniec gminy mógł i wciąż może o takiej wypłacie jedynie pomarzyć. To była i jest wasza praca, więc jakiej wdzięczności się domagacie? Uważacie, że z wdzięczności za wykonywaną pracę za którą otrzymywaliście wynagrodzenie powinniśmy przymykać oko na to jak ją wykonujecie? Szkoda, że tylko pan Jezior miał odwagę za którą zapłacił wysoką cenę. Jeszcze trochę czasu potrzeba by ludzie przekonali się i zrozumieli kto tu był czarnym charakterem.

    1. złego ludziom poprzednik zrobił .P. Andrzej choć przy tym wymiarze sprawiedliwości przegrał dla mnie jest bohaterem bo się złu przeciwstawił .Ale wielu nawet przy głosowaniu poparła zło. Choć czasem to zło lubi wracać ,karta się odwraca .

     1. poprzednik czyli p. Karasiewicz oczywiście że popełniał błędy zresztą jak każdy natomiast na przestrzeni tych wielu kadencji które piastował zrobił mnóstwo dobrych rzeczy często z kategorii niemożliwych i ludzie to pamiętają a tylko garstka pieniaczy jest która chce wymazać to z historii lub ewentualnie sobie je przypisać. Mamy dokładnie taki sam scenariusz w naszym Państwie co też jest zmieniana nasza historia.
      Pan Jezior nie jest dla mnie żadnym bohaterem bo niby czemu ma być, bohater robi donosy do urzędów ? jeżeli tak to macie system wartości zachwiany żeby nie powiedzieć dosadniej “zj….y” teraz obecny Burmistrz musi wyłożyć dodatkowe środki na wykonanie dokumentacji projektowej i wykonanie kładki za kościołem bo istniejąca musi być rozebrana z powodu donosu do Nadzoru Budowlanego, koszt inwestycji to około 100tyś.
      To jest ten bohater co wyciąga kase z naszego budżetu ??
      Więcej nie będe przytaczał bo nie ma sensu,
      miłego dnia

       • anonim on 9 marca 2019 at 08:18

       czujesz że jesteś odpowiednią osobą do pouczania i systemie wartości ,no ciekawe

      1. tak jestem odpowiednią osobą ale nie do pouczania tylko napisania jaka jest prawda i żeby była jasność to nie czuje się bohaterem.
       O czym myślisz mówiąc ciekawe hmm….. ciekawy to może być film a nie moja osoba

       Odnośnie wspomnianych kładek to kilka Biur Projektów przystąpiło tylko “przestrzelili” budżet UM i teraz jest konkurs ofert:
       https://bip.malopolska.pl/umryglice,a,1569006,opracowanie-dokumentacji-projektowo-kosztorysowej-dla-budowy-kladek-dla-pieszych-w-miejscowosci-rygl.html
       Pieniądze które się “zmarnują” na projekt i wykonanie kładki mogly by iść np. na wodociąg.
       Takich numerów nie robią bohaterzy.

      2. Z niedowierzaniem czytam wasze komentarze, zwłaszcza pana Bogusława, którego przyznam, nie bardzo rozumiem. Wielokrotnie wspomina pan o zakładzie karnym w którym pan przebywał, o sadach, prawie, zasadach. Czytam to i nie mogę rozgryźć, o co panu chodzi w tym pisaniu? Panie Bogusławie, popełnił pan ogromny błąd, którego jak sądzę pan nie zrozumiał i nie wyciągnął żadnej nauki. Pisze pan o tym tak jakby uprawiał pan buraka cukrowego a nie marihuanę, i trafił do aresztu za zbyt małą w nim zawartość cukru. Na pana miejscu, był bym bardzo ostrożny w wypowiedziach o sądach i prawie bo doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie sprawiedliwość i równość wobec niego zatriumfowały w pana przypadku. Pańskie wypowiedzi w których podważa pan sens, rzetelnego i zgodnego z prawem realizowania publicznych inwestycji, bardzo mnie dziwią bo w pańskiej profesji zgodność z normami i projektem to podstawa. Mam ogromna nadzieję, że aby było taniej nie wykonuje pan tych prac bez projektu, pozwoleń, wedle własnego widzimisię.

       Nie dajmy się zwariować. Kto ma się wstydzić, ten kto wytyka błędy i zgłasza nieprawidłowości, czy ten kto je popełnia?

       • czyli on 9 marca 2019 at 08:35

       takie kładki gmina można robić jak popadnie ? sam pan w to nie wierzy i chyba tak na oko konstrukcji nie robi

      3. drugi raz się nie będe rozpisywał, odpowiedz na Twoje pytanie jest powyżej. Ja nie robie na oko i ta kładka też nie była na oko ale musi być rozebrana

       • anonim on 9 marca 2019 at 12:13

       Junkers.Ta kładka jest już dawno rozebrana.

       • Anonim on 9 marca 2019 at 12:29

       i nie chodzi o kładkę jako kładkę tylko o jej zamocowanie nad rzeką które nadzór ocenił jak ocenił. Wykonanie kładki to jedno a zamocowanie to drugie. lecz nie każdy to widać widzi i rozumie

      4. jeżeli zdemontowana to jeszcze gorzej dla korzystających a dokładnie chcących korzystać ale niemogących.
       Jak nie chodzi o kładkę, proszę przeczytaj w specyfikacji to wtedy zrozumiesz żebyś pierdół nie pisał.

    2. Powiedz niewiadomski przez ile lat Ty jesteś wśród tych liderów, przez ile kadencji miałeś wpływ na to co się wydarzało, ile razy miałeś okazję coś zmieniać , ile razy postawiłeś na złego konia, ile już razy mówiłeś, że się zawiodłeś?
     Teraz tak szybko przekreślasz tego, którego dopiero co promowałeś?
     Czy na pewno masz prawo negować wszystkie dokonania tego, do którego odejścia się przyczyniłeś?
     Dlaczego ktoś miałby Tobie teraz zaufać?
     Dlaczego ktoś miałby na Ciebie postawić?
     Stawiasz diagnozę, ale nie dajesz recepty. Czy nadajesz się na “lekarza”, czy chcesz nim być?

      • Andrzej Jezior on 9 marca 2019 at 09:17
      • Odpowiedz

      Piszę kolejny raz nie jestem Niewiadomskim. Martwi mnie to że mimo wycofania się z życia gminnego po ostatnich wyborach moja osoba jest tutaj w centrum uwagi. Jest wiele ważniejszych i istotniejszych spraw gminnych którymi należy się zająć. Co do uwag kolegi Lisaka to odpowiem tak prawo w naszym kraju obowiązuje wszystkich. Nie przestrzegane prawa to bezprawie. Do czego prowadzi? Ro niech każdy sobie odpowie. Kto zagwarantuje że inwestycje wykonane bez projektu i bez pozwoleń nie były przedpłacone. Kto płaci za nie wykonane prace. A tak bylo. Wiem że kolega wychowany jest na haśle Robta co chceta. Ale tak można u siebie ale też nie ze wszystkim bo sie o tym przekonałeś na wlasnej skórze.

      1. Panie Andrzeju nie ukrywam że przeszło mi to przez myśl że to Pan jest KN ale jak Pan mówi że nie to ja wierzę że tak jest., z życia publicznego to nie Pan się wycofał tylko Pana wycofali bo przecież Pan startował w wyborach.
       Ma Pan racje i nie sposób mi się nie zgodzić że prawo obowiązuje wszystkich począwszy od ul. Srebrnej do każdego Kowalskiego czy Nowaka.
       Nieszczęsna kładka była i służyła ludziom tylko w innym miejscu czyli domniemywam że parametry nośności – wytrzymałości miała zachowane ale teraz po donosie musi zostać zdemontowana.
       Panie Andrzeju mam pytanie tylko proszę nie brać tego osobiście do siebie tylko chce znać Pana zdanie,
       hipotetycznie syn buduje czy stawia garaż na samochod i nie zrobił stosownego zgłoszenie czy innych dopuszczeń zg z obowiązującym PB i wtedy też Pan “podpowie” delikatnie ujmując NB ??
       W kwestii robta co chceta to prawda że tak było na początku lat 90-tych jak ja wtedy stawiałem pierwsze kroki mając 18 lat ale to się z czasem cywilizowało ale jeszcze daleka droga przed nami.
       Chcę Panu wyjaśnić że nic się nie przekonałem na własnej skórze po prostu nic mnie to nie zmieniło i nie zmieni mojego podejścia do życia, należało to przeżyć po prostu jak ból zęba 😉 no i gmina jest bardziej rozpoznawalna 😉

       • Anonim on 9 marca 2019 at 12:04

       Jeśli Niewiadomskiemu nie chcą ujawnić wykształcenia urzędników to może Pan AJ się za to weźmie. Jeśli prawo tutaj wyznacza jak postępować, to dlaczego nie sposób się dowiedzieć jaką szkolę skończył ten czy tamten urzędnik i burmistrz?? Co ukrywają akta osobowe pracowników gminy?????

       • Anonim on 9 marca 2019 at 12:26

       Uzależnienie od narkotyków powoduje wiele nieszczęść , nie mija jak ból zęba . Gdzie my żyjemy jeżeli można wyrażać zadowolenie z przyłożenia ręki do czyiś nieszczęść i nikt nie protestuje ?

      2. wszystkie uzależnienia powodują pewne kłopoty mniejsze lub większe z czym się pewno zgodzisz natomiast ja pisałem o tych siedmiu miesiącach jak byłem tymczasowo aresztowany że należało ten areszt przeżyć jak ból zęba (w tym kontekście)
       Doprecyzuj czy Ty mnie pytasz gdzie my żyjemy ? ja nie wyrażam zadowolenia ani jego braku a nieszczęścia to wystarczy jak spojrzysz przez okno to zobaczysz jak jedni robia drugim i tego nie widzisz ?? ogarnij się.
       Protest to sobie możesz robić tylko oczywiście uzyskaj na niego zgodę bo to przecież nie dziki zachód 😉 Zrób manifestacje, ściągnij media to mi tylko wyjdzie na korzyść.

      3. Panie Andrzeju.
       Cokolwiek bym tu napisał i tak zostanie to uznane za nieprawdę, bo jak słyszę na “mieście” ludzie twierdzą, że w Ryglicach oprócz pana nie ma ludzi z taką wiedzą i ilością czasu. Nie jest moim celem wciąganie pana osoby w cokolwiek, jednak nie sposób mówić o Ryglicach uczciwie nie wspominając pana osoby. Po cichu liczę też, że być może, postanowi pan powrócić do pisania o lokalnych sprawach. Wszyscy pamiętamy pana pisanie, bo było to zawsze rzetelne i uczciwe przedstawienie sprawy, w oparciu o fakty i poparte dowodami. Jest wielka obawa “władzy” by to nie wróciło, ale i wielkie oczekiwanie w społeczeństwie by ktoś to robił. Myślę, że my w Ryglicach nie musimy dziś być po niczyjej stronie i o niczyje względy zabiegać. Wydaje się, że jeżeli nic się nie wydarzy w obecnym układzie sił w radzie, tą kadencję trzeba jakoś przetrwać i ponieść przy tym minimum strat. Naszym ważnym zadaniem jest by mówić głosem rozsądku, którego często trudno szukać przy ul. Rynek 9. Musimy sobie zdawać sprawę, że wkrótce wyczerpią się wszelkie możliwości kredytowania gminy i przez długie lata, pozostaną w sferze marzeń jakiekolwiek inwestycje w Ryglicach.

       • Anonim on 9 marca 2019 at 20:50

       Panie Niewiadomski dla mnie raczej już Wiadomski.
       Co było już się nie wróci. Jest to zapewne jeden z moich ostatnich komentarzy. Nie ukrywam, że mam pewną wiedzę na temat samorządu ponieważ do 2014r. był to mój tz. konik. O tamtego czasu pewnie wszystkich rozczaruję, ale nie oglądnąłem żadnej sesji oraz żadnego zebrania, które były umieszczane w internecie. Tak jest też obecnie. Dlaczego? bo po prostu nie mam czasu. Życie zorganizowało mi inne zajęcia, teraz moim oczkiem w głowie są moi wnukowie. Mam też co robić w domu i wokół domu. Startowałem w ostatnich wyborach aby pomóc Pawłowi wygrać wybory. Bardziej robiłem jemu kampanię niż sobie. Prawdą jest wiele uwag, które tu opisujesz. Czytając twoje komentarze, niekiedy mam wrażenie jakby były pisane moją ręką, ale tak nie jest. Wiem, że twoim konikiem jest polityka( skończyłeś przecież w tym kierunku studia) i to polityka w wymiarze samorządowym. Wiesz, że w przeszłości wiele nas różniło i różni do dzisiaj. Życzę Ci abyś tym pisaniem pod pseudonimem miał dobry wpływ na mieszkańców i urzędników, chociaż to niewiele zmieni. Wiesz dobrze, że pisanie pod swoim nazwiskiem nie miałby takiego oddźwięku ponieważ nie masz zbytniego poważania w naszej społeczności.

       • Andrzej Jezior on 9 marca 2019 at 20:51

       Powyższy komentarz zapomniałem podpisać.

       • Anonim on 9 marca 2019 at 21:01

       No to Panie Niewiadomski już wszystko jasne. Hehe no i Jezior gratulacje , ale zaorałeś kolegę ” nie masz zbytniego poważania w naszej społeczności” …….

       • Anonim on 9 marca 2019 at 21:34

       Niewiadomski się nie ujawni bo nie ma odwagi, tyle w temacie

       • Andrzej Jezior on 9 marca 2019 at 22:16

       Niewiadomski jest z Ryglic. Piszę bo już mam telefony z różnymi domysłami. Wiedzę zostawiam sobie.

      4. Pan Jezior nie jest Panem Niewiadomskim Panie Niewiadomski bo tak mi Pan Jezior pisał w komentarzu. Bardzo się uśmiałem o burakach ale sorki mało rentowne no i dziwie sie że Pan Jezior nie odpisał mi odnośnie postu z garażem no ale cóż.

       Jeszcze jedna kwestia odnośnie mojej osoby że od dziecka coś ze mną było nie tak to teraz podeśle Ci dowód że mam zakuty łeb 😉

       • Andrzej Jezior on 10 marca 2019 at 08:42

       Odpisałem Niewiadomskiemu po raz ostatni to uczynię też to na Twoje życzenie, chociaż dobrze znasz moje zdanie na te tematy ponieważ dyskutowaliśmy już na Mesendżerze. Odpisuje ponieważ hipotetycznie ktoś by pomyślał, że ten garaż jest u mnie postawiony.
       Zostałem wychowany w duchu dekalogu, który jest dla mnie drogowskazem i dewizą życiową. Poza tym od małego wpajano mi pewne wartości i powiedzenia. Choćby takie “Uczciwością i racą ludzie się bogacą, Kłamstwo ma krótkie nogi” itp. Tak jak Ci już pisałem zostałeś wychowany w pewnym okresie, gdzie wpajano pewne hasła i wprowadzano je w życie. Było takie słynne hasło wypowiedziane przez Przywódcę Narodu” Pierwszy milion trzeba ukraść”. Tak to narodziła się matka wszystkich afer czyli FOZZ i niestety ale przykład poszedł z góry i mamy co mamy. Ja tak nie potrafię uczciwość ponad wszystko taki jestem i mnie nic nie zmieni.
       Hipotetycznie napiszę o przypadku budowy pewnej hali produkcyjnej na gruntach rolnych i sposobów ominięcia zapłacenia wysokiego odrolnienia.
       Uczciwością i pracą ludzie i pokolenia się bogacą. Tyle i aż tyle.

      5. tak hipotetycznie przecież napisałem Panie Andrzeju, dobrze że Pan żyje wg dekalogu bo to przecież indywidualna sprawa ale jak dobrze pamiętam to tam nic nie pisało żeby donosić na bliźniego??
       Pan został wychowany za komuny gdzie donosy były normą dlatego Panu współczuje ale nic na to nie poradzę bo nie nam było decydować kiedy się należy rodzić 😉
       Niech się Pan zastanowi i doprecyzuje czy pisze Pan hipotetycznie czy o konkretnej “pewnej” hali bo jeżeli o konkretnej to nie ma takiej możliwości żeby zrobić taki “wymyk” co utwierdza mnie w tym że Pana wiedza jest słaba w tej materii.
       Pozdrawiam i miłego popołudnia życzę.

      6. Myślę, że odpowiedz na pana pytanie, czy pan Jezior doniósł by na syna jest z tych na, które odpowiedz jest tak oczywista, że nie ma co pisać. Pan Jezior udowodnił, że jest z tych co wyznają zasadę wedle której uczciwym należny być zawsze i uczciwości należy wymagać od wszystkich -od syna też- wiec jestem przekonany, że taki garaż by nie powstał. W dekalogu nie pisze, żeby donoście na bliźniego, tylko żeby tak żyć i postępować by nie było takiej potrzeby. Myślałem, że ktoś taki jak pan choć taką elementarną wiedzę ma. Widzę jednak, że zrozumienie otaczającego pana świata sprawia panu ogromny problem.
       Lub taki jest wymóg na potrzeby sprawy.
       Trudno pana rozgryźć, raz mi pana żal a zaraz potem wydaje mi się, że pan z mojego współczucia drwi.

       Kolejne zebranie, dość dobitnie pokazuje co ludzie myślą o poprzedniku. Niemal na każdym z zebrań pojawia się temat jakości wykonania dróg i inwestycji gminnych w ogóle. Trudno znaleźć usprawiedliwienie takiego stanu rzeczy, nie sposób przecież tłumaczyć tego dobrymi chęciami, bo tymi podobno piekło wybrukowano. Dziś słyszeliśmy historię ulicy Tuwima, ale tak wykonanych ulic w całej gminie jest dziesiątki. Powoli ludzie dostrzegają, na jak wielkie skróty pozwalano sobie przy realizacji gminnych inwestycji i zaczynają rozumieć, że to się nie opłaca.
       Potwierdziło się to co słyszy się od jakiegoś czasu na „mieście”, mam tu na myśli stadion jaki miał by być zlokalizowany w okolicach cmentarza wojskowego.
       Nie wiem, kto jest autorem tego pomysłu, ale ktoś tu chyba kompletnie oszalał.
       Solidnie natomiast wyglądają działania burmistrza, który zdaje się pilnować tego co dla poprzednika chyba nie miało większego znaczenia. Jak powiedział burmistrz, sprawa wyegzekwowania kary jaką za bezprawne wycięcie drzew, ukarany został biznesmen planujący uruchomienie kopalni na Kokoczu, jest i będzie dopilnowana.
       Kolejnym tematem jaki pojawił się na wszystkich zebraniach, a o którym dotąd nie wspominałem , jest zmiana myślenia dotycząca oświetlenia ulicznego. Zmiana będzie polegać na zastosowaniu nowej generacji oświetlenia LED, które pozwoli zaoszczędzić znaczne środki przeznaczane na wymianę żarówek sodowych i konserwację lamp. W połączeniu z oszczędnościami energii, które mogą oscylować w granicach 50 do nawet 80% pozwoli to rozwijać system oświetlenia ulicznego w naszej gminie.
       To pozytywna zmiana o której już się mówiło a której nie doczekaliśmy się w realizacji.

       • anonim on 10 marca 2019 at 18:13

       Panie Andrzeju przestań Pan dyskutować z człowiekiem pozbawionym zasad i moralności, który dla pieniędzy zrobi wszystko.

      7. Widzę że Pan Andrzej ma adwokata Pana Konstantego no i dobrze ale myśle że sam sobie poradzi. Troche Pan się tak zrobił jak to mogliśmy oglądać w telewizji że po kontrowersyjnej wypowiedzi Pana Kaczyńskiego jego najbliźsi współpracownicy tłumaczyli co Pan Prezes miał na myśli.
       Panie Konstanty ja nie potrzebuje współczucia i muszę powiedzieć że nie wiem w którym momencie mi Pan współczuł natomiast nigdy z Pana nie drwiłem i w dalszym ciągu lubie czytać Pana komentarze.

       Anonimowi nic nie będe odpisywał bo to jego sprawa jak mnie ocenia.
       Miłego wieczoru

       • Anonim on 11 marca 2019 at 05:42

       Junkers ale z kim Ty to piszesz i o czym, Adrzejowi już podziękowano z powodu obywatelskich wyczynów które wykonał wobec gminy to teraz może pisać co chce o sobie i jego dekalogu.

       • Anonim on 11 marca 2019 at 07:33

       Podziękowano też dwukrotne sprawcy eksperymentów na organizmie gminnym.

       • Anonim on 11 marca 2019 at 10:47

       Eksperymentator teraz eksperymentuje jako trol internetowy i na dodatek bez pracy i emerytury

       • dekalog on 11 marca 2019 at 13:55

       moze nie tylko dla AJ ważny ,miejmy nadzieję ,a ty który tak lekceważącą piszesz o jego dekalogu jesteś biedny

      8. Chyba nas trochę wczoraj burmistrz oszukał bo o Ryglicach nic tu nie piszą.
       https://www.tarnow.net.pl/articles/s/i/249956

      9. do dekaloga 13:55
       czemu uważasz że lekceważąco traktuje dekalog, bzdury ty piszesz z zresztą to nie twoja sprawa czy ja lekceważę czy nie.

       • dekalog on 13 marca 2019 at 09:12

       to było do gościa z 5/42 nie do Ciebie

      10. jasne, ok i miłego dnia wszystkim

     1. Ktoś pisze do niewiadomskiego ,a odzywa się Jezior, jeśli to nie pan to po co się pan odzywa?

       • Romek Niewiadomek on 9 marca 2019 at 17:10

       Ktokolwiek to jest to robi pożyteczną robotę. Emeryt z doświadczeniem samorządowym to pewne. Trzeba mieć sporo czasu na pisanie i “dręczenie” urzędu. Cudzysłów celowy. Edukowanie urzędu to jest.

      1. Trudno mówić o edukacji w sytuacji, gdy przez lata funkcjonowała minimum jawności a publikowanie informacji uważane było za zbędne. Wystarczy spojrzeć na stronę BiP która jest tak uboga w informacje, że aż trudno uwierzyć, że ktoś był za nią w jakimkolwiek stopniu odpowiedzialny.
       Jeżeli urzędnik ma problem z udzielaniem odpowiedzi na temat wykonywanej przez siebie pracy, to świadczy to o tym, że jest bardzo słaby i nie jest pewny, czy jego decyzje są dobre i zgodne z prawem. Szuka się wtedy możliwości nie udzielenia odpowiedzi, angażując do tego radców i doradców, licząc, że ktoś się zniechęci i odpuści.
       Lata kiepskich praktyk, braku odpowiednich procedur, lub nieprzestrzeganie istniejących, doprowadziły do tego, że każde pytanie o jakiekolwiek publiczne sprawy odbierane jest jak atak na urząd.
       O traktowaniu tego jako lekcji, nikt nawet nie pomyśli.

       • Anonim on 9 marca 2019 at 20:26

       Nie chce mącić atmosfery Waszej grupy wzajemnej adoracji frustratów , którzy najpierw popierają burmistrza x , aby za kilka tygodni mówić że trzeba to jakoś przetrwać. Trudno zgodzić sie z twierdzeniem że nasza gmina coś ukrywa. Już wiele lat wcześniej wprowadzono narywanie sesji a blogi działają jak nigdzie dookoła.. Zebrania wiejskie są nagrywane a urząd udziela informacji. Trzeba być wyjątkowo złośliwym żeby tego nie dostrzegać . Poza tym przestań wrzucać urzędników do jednego worka. Takie uogólnienia są po prostu niesprawiedliwe. Tak jak w każdym zawodzie są dobrzy i źli. Z tego co widze dostajesz odpowiedzi na swoje pytania wiec skąd wiesz jak są one traktowane. A może lubisz po prostu marudzić, ????

      2. A gdzie wyczytałaś, że chodzi o burmistrza?
       Doskonale wiesz, że to rada decyduje i od tego wiele zależy.
       Jak nie wszystko.
       Naszymi radnym chcą sterować dawne siły, nie po to jednak by coś dla nas robić, lecz po to by powrócić do władzy.
       Na stronie BiP brak podstawowych informacji, sprawozdania z wykonania budżetu zastąpiono informacjami o wykonania budżetu, taka mała zamiana ale robi różnice.
       Jeżeli fakt nagrywania posiedzeń rady i zebrań, uznajesz za wynik działań urzędników to jesteś wyjątkowo obłudna w tym co piszesz.
       Mówisz, że taka ocena jest niesprawiedliwa.
       Ma mnie to skłonić do milczenia, czy może do pisania ad personam?

       A może wczoraj, lub kilka dni temu mówiłaś mi to Ty, lub twoja koleżanka, lub może, ktoś kto udziela porad śmieje się z Ryglic na prawo i lewo.

       W szafach może nie trupy ale wiele brudu, jest więc potencjalne zagrożenie zarażenia nowych starą chorobą.
       Lekarstwo jest proste.
       Należy posprzątać, a tam gdzie już za późno, bo zaraza wdała się w organizm, potrzebne radykalne lecenie w postaci amputacji chorego organu, leczenie zachowawcze tylko przedłoży agonie

       • anonim on 9 marca 2019 at 20:37

       Ludzie mają nie wiedzieć za co te wygórowane apanaże . Kombinują komisje że ktoś musi dopytywać o ich skład (!). jakiś spec od pieców wychodzi zarabia więcej niż prezydent ,nikt nie wyjaśni,nie dementuje to pewnie tak .To nie dziwi że tak chcą ,ale jak dla mnie po to nastąpiła zmiana w wyborach żeby było inaczej .Jeden głos dołożyłem do tej zmiany.

       • Piwosz on 9 marca 2019 at 21:51

       Nadal polecam naszemu anonimowi Niewiadomskiemu napić się piwa w ten wietrzny weekend. Jak większość ludzi wyrasta Pan w filozofii kartezjanskiej która tylko falsyfikuje dlatego nie podaje Pan rozwiązań tylko zadaje Pan bezsensowne pytania. Gdyby poznał Pan filozofię Goethego która falsyfikuje ale również weryfikuje byloby to bardziej cool 😀 trzeba pokazywać rozwiązania weryfikować a nie tylko obalac. Niestety Europa idzie filozofia kartezjanska dlatego każde badania naukowe obalaja to co było ale nie podają nowych rozwiązań. Panie Niewiadomski nie idź ta droga 😀

      3. Przeczytaj swój komentarz i zastanów się co napisałeś. Piwo nie koniecznie sprzyja pisaniu o filozofii, za to filozofowaniu zdaje się tak.

       • Anonim on 9 marca 2019 at 22:25

       Ten blog nie jest tylko dla Ciebie . Nie masz racji i w ogóle marszcz freda.

       • Piwosz on 9 marca 2019 at 22:26

       Napisałem to o czym się uczyłem. Ty natomiast nie masz o tym zielonego pojęcia dlatego splyciles w swojej odpowiedzi mój komentarz. Potwierdzając swoją niewiedze :***

       • takie on 9 marca 2019 at 22:31

       filozoficzne wypowiedzi świadczą że “sie uczyłem” konkrety mogły by dać odpowiedź co z tego uczeni wyszło dla praktyki

       • Anonim on 9 marca 2019 at 23:50

       Do anonima piszącego o frustratach na tej grupie i że urząd nic nie ukrywa.

       Jak nie ukrywa skoro ukrywa, bo nie daje jasnej odpowiedzi w temacie wykształcenie? Może frustratami są ci co dpisują i podpisują urzedowo te niepełne odpowiedzi urzedu do KN.

  4. taki mamy w Uniszowej na Podlesiu wodociąg w 21 wieku (można odtworzyć tylko przez FB) https://www.facebook.com/danuta.merchut.9/videos/123914282015914/?t=1

   1. Wyślij Benkowi i Wojtanowskiemu niech zobaczą swą nieudolność ….

    1. przecież Oni czytają bloga tak że spox 😉

 7. Zapewne mało kto z państwa wie, że na zebraniu w Woli Lubeckiej burmistrz podał bardzo istotną z punktu widzenia nie tylko Wolan informację. Sprawa dotyczy ciągnącej się od kilku lat kary za bezprawną wycinkę drzew na działkach należących do pana Bokoty. Zgodnie z tym co podał pan burmistrz Augustyn, od kilku lat mamy jako gmina prawomocny wyrok sadu w tej sprawie. Jak to nazwał burmistrz “odszkodowanie” opiewa na na kwotę 400 tys. zł. plus odsetki. Jak słyszymy, wyegzekwowanie tych należności, gmina powierzyła Urzędowi Skarbowemu w Dębicy.
  Jednak jak dotąd należności te nie zostały wyegzekwowane.
  Pan burmistrz informuje, że nie zostało ustanowione zabezpieczenie wierzytelności na majątku dłużnika w postaci zabezpieczenia na działkach na Kokoczu. Dowiadujemy się również, że powstała nowa spółka będąca właścicielem ziemi na Kokoczu, przez co wierzyciel chce uniknąć uregulowania kary.

  Postanowiłem zobaczyć jak to wygląda i przedstawić Państwu do wiadomości.
  Zgodnie z tym co czytamy z dokumencie z dnia 16 sierpnia 2016 r. spółka JABO-MARMI dokonała podzielenia przez wydzielenie. W drodze tego podziału , wydzielone i zawiązane zostały 4 nowe spółki . Jedną z powstałych spółek jest KOKOCZ Sp.zo.o do której wniesiono działki znajdujące się na Kokoczu. Jednak wbrew temu o czym mówił pan burmistrz do zobowiązań ciążących na nowo powstałej spółce wpisano potencjalne zobowiązania wynikające z postępowaniem administracyjnym dotyczącym wycinki drzew na Kokoczu . Jest to intencyjne wniesienie zobowiązania zabezpieczonego na mieniu spółki.
  Link do zródła http://jabo-marmi.com.pl/wp-content/uploads/2016/08/Plan-podzia%C5%82u.pdf

  1. Pole do popisu dla prawników było ,chyba ze tzw. woli politycznej brakowało ? Jeżeli tak to powinna się ta wola pojawić . Ogólnie państwo nie działa . pajęczyna co bąk się przeciśnie itd.

   1. Niestety nie wiemy na jakim etapie jest postępowanie w tej sprawie, do jakiego sądu i z czym, na mocy jakich przepisów wystąpił burmistrz…
    No cóż, trudno mieć pretensje do prawników, że nie dostali polecenia zajęcia się tą czy inną sprawą. Po za jakakolwiek dyskusją jest fakt, że po drugiej stronie nie mamy do czynienia z dyletantami. Tak jak pisałem trudno oceniać całą sprawę nie mając kompletu dokumentów na biurku, a takowych na pewno nie znajdziemy w sieci, pozostaje mieć nadzieję, że ludzie zajmujący się tą sprawą dokonają właściwej analizy zgromadzonego materiału i podejmą adekwatne do sytuacji działania. Dobrą wiadomością jest fakt, że w dokumentacji wydzielenia spółki zapisano ewentualne zobowiązania z tytułu kary za wycinkę drzew.

    1. czy jest prawomocny wyrok ?

  2. Dobra robota Panie Zieliński.

   1. Ja również chcę powiedzieć panu Zielińskiemu, pnie Adamie dobra robota. Dziękuję!!!

    1. Nie dziękuje się samemu sobie, taka uwaga.

 8. Po obejrzeniu zebrania Bistuszowa stwierdzić trzeba, ze ludność tamtejsza o Benku byłym zbyt dobrego zdania niema . Dobrze ze odsunięty i to na stałe już teraz

 9. Zebranie, zebranie i po zebraniu w Uniszowej.
  Frekwencja mieszkańców duża jak i zaproszeni przez sołtysa goście czyli Burmistrz, Przewodniczący Rady, Radny Powiatowy i Radny Uniszowej i Bistuszowej.
  Głównym tematem była woda a tak naprawdę jej brak na Podlesiu no ale Burmistrz rozważa kilka wariantów i wody popłynie w 2020 roku bo na ten moment ludzie “łapią” do beczek z rynien a to jest troche słabe jak na 21-wiek.

  1. Konsekwencje rządów POprzednika.

  2. A drugi i to z terenu braku wody wieloletni radny i przewodniczący rady Pan Wojtanowski też nie POpisał się jak na 21 wiek. Oj nie.

 10. Zebrania będą testem na popularność nowej władzy. Byle tylko nie było manipulacji przy obróbce nagrania. Wszak urząd bedzie w posiadaniu nagrania. Pewna doza nieufności jest zawsze w takich przypadkach.

 11. Już jutro odbędą się cztery zebrania wiejskie, kolejno w Lubczy, Woli Lubeckiej, Bistuszowej i Uniszowej.
  Zastawia mnie fakt czy tak jak dotychczas będą one nagrywane i prezentowane na stronie urzędu. Będzie to wielki test czy dokonaliśmy słusznego wyboru. Według wielu nagrania powodują obniżenie frekwencji na tych istotnych dla mieszkańców zgromadzeniach może i tak , ale dają możliwość odwołania się do słów i obietnic złożonych mieszkańcom. Ci którzy interesują się sprawami własnej społeczności i uczestniczą zebraniach pamiętają jak to wyglądało w latach 2000-2010 za czasów burmistrza Karasiewicza, gdzie co zebranie opowiadało się zupełnie nową bajeczkę. Takie to były czasy, obiecywania, zwodzenia pokrętnych tłumaczeń a na kolejnym zebraniu, gdy upominało się o realizacje obietnic z poprzedniego zebrania słyszało się, „że ja nic takiego nie obiecywałem”. Nagrania szybko obnażają kłamstwa a wręcz im przeciwdziałają, stanowią swoistą barierę przed posługiwaniem się nimi. Oby ten niewątpliwy postęp jaki dokonał się w samorządności w naszej gminie był kontynuowany. Jeśli stanie się inaczej oznaczać to będzie, że znów chce się załatwiać publiczne sprawy za kurtyną w tajemnicy przed resztą społeczeństwa. Ma nadzieję, że pan Olszówka dopilnuje by nie zaprzestano nagrywania zebrań, bo jak pamiętamy dzięki nim skutecznie walczył o prawdę i swoje dobre imię.
  Mam nadzieję,że pan Adam Zieliński,który był pomysłodawcą tego rozwiązania postara się dziś dowiedzieć czy będą nagrania czy nie? Nie jest wszak tajemnicą , że jest jednym z ojców chrzestnych sukcesu wyborczego obecnego burmistrza więc zapewne może uzyskać informację na ten temat. Wprawdzie nie burmistrz a sołtysi są organizatorami zebrań ale urzędem i sprzętem do rejestracji dysponuje burmistrz.

  1. Ileż to godzin przedyskutowano na temat rozwoju przy okazji zbiornika w Joninach , wdzięczny był temat do wciskania ludziom kitu . Łza się w oku kręci :}

   1. Zbiornik w Joninach Kopalnia na Kokoczu -co by to było gdyby można było teraz obejrzeć te zebrania i skonfrontować z rzeczywistością. Pamięć ma to do siebie, że po latach trudno precyzyjnie umiejscowić w czasie i miejscu wypowiedzi, obietnice,działania które zwłaszcza po latach obnażają niekompetencje, kłamstwa. Było tego bez liku i dziś można by dokonać analizy działań wskazać błędy i zaniechania ale również obnażyć kłamstwa. Myślę, że nie łza by się w oku zakręciła lecz twarz spłonęła ze wstydu.

  2. Do KN

   Chyba przesada z tym ojcem chrzestnym sukcesu PA. Pomogłem na ile mogłem i pomógłbym każdemu kandydatowi PiS w takim samym stopniu. Najwyżej mogę sobie przypisać patronat nad nagrywaniami choć tutaj trzeba uczciwie powiedzieć, że rozszerzenie nagrywań o zebrania sołeckie należy do Krzysztofa Grocha. Rozszerzył mój pomysł.

   Mam informację, że jutrzejsze zebrania będą nagrywane z urzędu.

   1. Oj tam, nie kryguj się tak.
    Jesteś ojcem sukcesu NicniewiemPawełka.

   2. Bardzo dobra wiadomość. Sesje to przedstawienia wedle scenariusza, ani to komedia ani akcja, gra aktorów też nie powala. Zebrania to samo życie, scenariusz pisany na kolanie-sól demokracji.

    1. Niewątpliwie. Przyzna Pan, że sesje kadencji 2010 – 2014 w jakimś sensie i w niemałym procencie spełniały warunek scenariusza pisanego na kolanie czy raczej braku scenariusza.

     1. Panie Adamie. Trudno powziąć takie wnioski oglądając sesję na video, bo nie czuć atmosfery jaką zapewne Pan czuł uczestnicząc w sesjach, bo myślę, że stąd taki wniosek. Ja oglądając te „widowiska” raczej nie zwracam uwagi na potyczki słowne jakie toczą radni i burmistrzowie, kontem oka upewniając się, że kamerzysta ich skadrował odpowiednio. Dla mnie to niemal jak wędkarstwo, siedzę, patrzę i czasem wyłowię jakąś zabłąkaną przypadkiem informację. Piękna mowa, modelowanie głosu i budowanie niby powagi we mnie osobiście nie wywołuje poczucia uczestnictwa w czymś wielkim. Ja tego nie kupuję.

      1. Było chwilami dość ostro i spontanicznie. Używając nomenklatury wędkarskiej to w porównaniu z sesjami następnej kadencji to jak łowienie ryb w górskiej rzece a łowienie z łódki na stawie w pogodny dzień. Nie oceniam tutaj co lepsze, ale wszyscy wiemy, że spór jest niezbędny by był rozwój. Wszyscy też wiemy, że zarówno sejm czy rady są swoistego rodzaju teatrum. Źle jeśli jest tylko jeden reżyser, bo się może zrobić gnuśnie.

       Jak już tak o sesjach i nagraniach piszemy to kolejny pomysł rozszerzający. Sesje idą na żywo. Może ciekawym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie możliwości udziału w tych sesjach osób oglądających sesje? Krótko mówiąc. W wolnych wnioskach i zapytaniach chętna osoba za pośrednictwem sieci i urządzenia mobilnego zabiera głos. Coś na kształt telekonferencji.

       Coś mi się wydaje, że bylibyśmy pierwszą gminą w kraju z takim rozwiązaniem. Czy byłoby to wykorzystywane? Możliwe, że bardzo rzadko lecz możliwość taka by mogła być. Stwarza ona szansę uczestnictwa w obradach na żywo np. rodaków na emigracji.

       • Anonim on 3 marca 2019 at 09:03

       Dopisanie odpowiedniej frazy w statucie i mamy i się chwalimy. Paweł sie chwali jak to demokratyzuje gminę. Ciekawe czy dziś jak przed laty bedzie chciał utajniac zebranie na Woli

  • Analityk procesu on 13 lutego 2019 at 18:29
  • Odpowiedz

  Ja myślę że z tymi szkołami to jest tak. Tak jak ktoś tu pisał że stowarzyszenie na woli już wypowiedziało umowę na prowadzenie szkoły i zasugerowano że ktoś ich do tego zmusił. Ja mam trochę inna teorię, wcale nie gorszą. Według mnie to były użył swoich wpływów i che by wypowiedziano tą umowę po to by nowy nie miał wyjścia i musiał przejąć na powrót szkołę. Oczywiście będzie to musiała przegłosować rada i tu znów były liczy na bunt i postawienie nowego w sytuacji dość kiepskiej bo jak przejmie szkołę to będzie że robi to dla żony i zysków. Jak go rada zblokuje t albo prosić by stowarzyszenie dalej prowadziło szkołę albo likwidacja , w obu przypadkach nowy ma przeje…ne. Więc tak na logikę to może wpędzić nowego w niezłe tarapaty i być może o to chodzi. A dobro uczniów mają w tej samej części ciała i stary i nowy .

  1. Analityk lecz się!. jaki wpływ Karasiewicz ma na Joniny, gdzie szefem jest przewodniczący rady ? A u nas tez jak mówią wypowiedziano umowę.

  • FAKE NEWS? on 13 lutego 2019 at 07:25
  • Odpowiedz

  Skąd się wziął na forum TEMAT SZKÓŁ i tak szeroko jest opisywany. Nie jest to jakiś FAKE NEWS? Czy jest gdzieś jakaś oficjalna informacja o tym? Czyżby już w tak małej gminie dało się jak w wielkim świecie fakami kreować rzeczywistość?

 12. a ja nie popieram pomysłu przekształcenia szkół bo
  1. jest drogi i nie będzie na co innego
  2. jest niesprawiedliwy względem dzieci z dużych szkol
  3. zyskuje tylko garstka nauczycieli , z czego część i tak idzie na emeryturę
  4. teraz te małe szkoły działają dobrze, po co psuć

  1. wszystkie gminy sąsiednie oddają szkoły stowarzyszeniom, tylko my zawracały kijem Wisłę, oj będzie śmiech

   1. To nie będzie śmiech, to będzie płacz mieszkańców gdy za rok będzie ok. 30 mln. zadłużenie gminy. Zostanie tylko łatanie dziur na zimno.

    1. z tego jak ja rozumiem to każda inwestycja nawet unijna wymaga pieniedzy gminy to skąd brać ?

  2. Widać że ktoś tu został najety żeby wrzucać tematy zastępcze. Wnioski unijne, pensje urzędników, wykształcenie…… wszystko tylko nie przejęcie szkół.

   1. Powiedz mi gdzie padły oficjalnie zapowiedzi przejęcia szkół od stowarzyszeń ? Wygląda to zgoła odmiennie jak starasz się to przedstawić. Mam jakieś dziwne przeczucie, że jest to wprowadzanie poczucia zagrożenia do świadomości mieszkańców przed zbliżającymi się zebraniami by je w ten sposób storpedować.

    1. Popytaj na Woli i w Joninach. Chyba że tego nie masz w umowie .

    2. niewiadowski jeśli faktycznie zależy ci na tej gminie to zajmij się bardzo ważnym tematem szkół, jeśli tego nie zrobisz to jesteś tylko zwykłym wynajętym zadymiarzem

   2. Stara pisowska metoda, przykryć ważny temat tanimi sensacjami.

    1. Niewiadomski jest wynajęty.

     1. Przez kogo? Ziobrystów może i samego pana Zbyszka

       • Anonim on 12 lutego 2019 at 20:32

       A może przez Narodowców co to pana z góry średnio szanują

    2. Panie Bernardzie, każdym wpisem potwierdza pan słuszność decyzji jaką podjęli mieszkańcy w czasie wyborów. Z przykrością muszę przyznać że w 2014 roku popełniłem błąd i oddałem mój głos na pana. Zapewne nie jestem jedynym z podobnymi odczuciami. Posługuje się pan jakimiś wyświechtanymi hasłami o pisowcach opłacaniu wszystkich w około Zieliński Siemek, Niewiadomski, a kto pana opłaca ? Ja już panu podziękowałem przy urnie a mieszkańcy uczynili to już po raz drugi, więc czas chyba korzystać z życia po za polityką to co było To se nevrátí.

     1. Bernarda już nie ma i razcej nie będzie, więc lepiej przyjrzyj się swojemu nowemu władcy , a kogo Twój nowy pan opłaca to wszyscy wiemy .

  • Świetny pomysł on 11 lutego 2019 at 09:05
  • Odpowiedz

  Popieram pomysł o przejęciu szkół przez gminę. Skoro państwo polskie chce sprawować nadzór nad edukacją, to niech ma odwagę tę edukację finansować. Oddawanie szkół prywatnym stowarzyszeniom, które chcą tylko czerpać z tego korzyści, to nieporozumienie.

  1. Zgadzam się z tobą. Ten pomysł Augustyna dobry.

  2. Leśnik bedzie niepocieszony

  3. Szanowny panie państwo polskie finansuje edukacje i nikt nie mówi, żeby oddawać szkoły w których jest wiele klas i uczniów. Chodzi raczej o takie do których ze względu na wyludnianie się miejscowości i niż demograficzny uczęszcza kilkanaście dzieci. Takie szkoły są ciężarem dla gminy ze względu na specyfikę finansowania oświaty i archaiczny twór jakim jest karta nauczyciela. Nie jest niczym złym gdy lokalne społeczności prowadzą lokalną szkołę, a wręcz jest to na plus. Buduje się w ten sposób społeczności, kształtuje lokalny patriotyzm, daje mieszkańcom realny wpływ na to co się w ich miejscowości dzieje.

  4. Widać że albo nauczyciel z Woli albo sam PA dodał posta :):)
   Państwo cały czas finansuje edukacje, tyle tylko że jeżeli gminy nie są w stanie z tej dotacji nazwijmy to”wyżyć” bo szkoła jest nie rentowna, musi dokładać ze swoich. Dotacja jest przyznawana na jednego ucznia, jeżeli w szkole jest mało dzieci do subwencja na szkołę jest mała i gmina musi dołożyć ze swoich. Stowarzyszenia dostają zdecydowanie mniej pieniędzy na utrzymanie szkół z czego po prostu mniej zarabiają nauczyciele, dzieci nic na tym nie tracą. I ktoś kto pisze że stowarzyszenia czerpią korzyści z prowadzenia szkół jest po prostu głupi. A jeżeli szkoła ma dobrego menadżera, który potrafi jeszcze ściągnąć środki unijne z projektów to tylko pogratulować.
   Douczcie się ludziska trochę a potem piszcie komentarze, bo nie wszyscy w tej gminie są debilami, którzy będą wierzyli w takie durne komentarze.

  5. Ja słyszałem, że stowarzyszenia czerpią korzyści. Rozumiem, że może w takich Joninach, Woli lub Bistuszowej, to oni to robią z dobrego serca. Ale są stowarzyszenia, które mają pod sobą dziesiątki szkół i nieźle na tym zarabiają. Wy piszecie, że jak szkoła jest ciężarem dla gminy to należy ją oddać. Gdyby iść tym tokiem rozumowania, i oddawać wszystko co jest dla nas ciężarem, to nic by nie zostało…

   1. Pewnie że są stowarzyszenia które robią to dla kasy ale my rozmawiamy o naszych szkołach i o naszych stowarzyszeniach które zapewniam Cię nie czerpią z tego żadnych dochodów. Trzeba zachować zdrowy rozsądek czy zabierać dużym szkołą należne im środki po to by utrzymywać małe szkoły, a tak to się odbywa niestety. Czy może lepiej tak jak to zrobiono w naszej gminie zmobilizować mieszkańców w celu prowadzenia placówki która jak wszyscy zgodnie mówią jest dla społeczności bardzo ważna ? Mieszkańcy mają swój wkład w dobro swoich dzieci i funkcjonuje to bardzo dobrze więc po co to zmieniać na rzecz tego by o dobro wykształcenia zamiast nas dbał ktoś z urzędu ?

    1. Czemu nie chcecie zrozumieć , że gmine po prostu nie stać na prowadzenie tych szkół. Dzisiaj walczą o podwyżki dla dwóch żon, a za dwa lata zamkną szkołę bo gmina się wydoi z kasy. I jeszcze raz dla opornych: dla dzieci nie ma różnicy czy szkołę prowadzi stowarzyszenie czy gmina, ale będzie miało różnicę jak za chwilę będą musiały jeździć do Lubczy bo ich szkoła zostanie zamknięta.

  6. Ktoś, kto mówi, że dla dzieci nie ma różnicy jak się pracownikom obetnie pensję, nie miał chyba nigdy własnej firmy. Ja mam firmę i wiem, że jak obetnę pensję wszystkim pracownikom, to firma nie będzie funkcjonować lepiej lub tak samo, tylko gorzej. Podobnie może być w szkołach. Nauczycielom, którzy zarabiają minimum, może nie zależeć tak bardzo na pracy i mniej się będą starać. Dobrze opłacany pracownik czuje się doceniony i pracuje nawet ponad swoje siły. Tworzenie gorszych i lepszych szkół w gminie, dzielenie nauczycieli na lepszych i gorszych, nie było dobrym pomysłem wg mnie.

   1. Owszem,.. dlatego należy zlikwidować te małe, słabe szkoły i dzieci uczyć tylko w normalnych dla nich warunkach psycho- społecznych, a nie w enklawach .
    Stan w którym finansujemy z budżetu gminy małe szkoły jest nieuczciwy wobec dzieci z dużych szkół. Koszty utrzymania 1 dziecka w małej szkole to od 15 tys zł wzwyż.
    Na Każde Dziecko powinno byś tyle samo, gdy tymczasem dzieci z dużych szkół dostają pół mniej na swój rozwój.

   2. To wcale nie jest tak że Ci nauczyciele jakoś drastycznie mniej zarabiają, mają za to mniej dzieci i lepsze możliwości że tak to nazwę ogarnięcia zagadnień. Powodem dla którego jest taki lament/ bo szkoły funkcjonują bardzo dobrze/ jest o to że w tych placówkach nie obowiązuje karta nauczyciela i to o te niczym nie uzasadnione przywileje toczy się gra.

 13. ktoś tu napisał oburzony że po przekształceniu nauczyciele będą zarabiać więcej a robić mniej , Niezłe posumowanie dla tych dużych szkół 🙂 A nasi rodzice za 1000-1200 emerytury muszą przeżyć.

  1. A nauczyciele chcą 1000 podwyżki bo wiecznie im mało.

  2. Teraz bedziesz szczuł na nauczycieli tu ?
   Nawiasem mówiąc na przekształceniu szkół kadzy straci także oni .
   Najbardziej my bo nic nie bedzie robione z nowych rzeczy.
   Ale też nauczyciele bo nowy burmistrz zamknie te szkoły a ich wywali .

    • mieszkaniec on 10 lutego 2019 at 22:47
    • Odpowiedz

    W tej chwili gmina dopłaca do oświaty rocznie ok. 4 mln, po przekształceniu będzie to ok 5 mln. W Ryglicach możemy zapomnieć o jakichkolwiek inwestycjach. Grupa radnych dążąca do dalszego zadłużania gminy /obecny dług to 22 mln/ to ludzie nieodpowiedzialni. Czas chyba by opozycja przejęła władzę w radzie dla dobra gminy. Pani Krystyno w Pani ratunek dla Ryglic, na Marcinku nie można polegać. Jeżeli dba o Wolę czy Lubczę ze szkodą dla rozwoju Ryglic to niech nie liczy na nasze poparcie.

    1. Pani Krystyna też łapkę podnosi tak jak wszyscy. Zbyt cienka w uszach żeby się postawić. już raczej radni z Zalasowej coś zrobią. A Marcinki to największa porażka.

     1. Jak Pani Krystyna coś robiła to było źle, jak nic nie robi też źle, weźcie się ogarnijcie rygliczanie bo póki, przez wasze nieustanne narzekanie to nawet kandytata na burmistrza nie umiecie wystawić.

    • poplątanie on 10 lutego 2019 at 22:51
    • Odpowiedz

    jakby zamknął to by były oszczedności a dzieci do innej muszą iść

    1. To dobra myśl. Zamknąć te 2 małe szkoły i będzie lepiej i dla dzieci i dla nauczycieli i dla budżetu.

     1. Dla budżetu napewno, dla nauczycieli niekoniecznie a dla dzieci to tak na dwa razy.

    2. Powinni wreszcie zlikwidować karte nauczyciela i wszystkie przywileje. Nauczyciel powinien być takim samym pracownikiem jak wszyscy. Który pracownik ma 14 pensję, płatny urlop na poratowanie zdrowia, 2 miesiące wakacji, ferie i wolne koło świąt? Nauczyciel na karcie musi mieć zapewnioną odpowiednią pensję nawet wtedy kiedy na nią nie zapracuje. Małych biednych gmin nie stać na takie wydatki i żeby nie likwidować szkół szukają innego wyjścia takiego jak oddanie ich stowarzyszeniom. Dzieci na tym nie tracą. Tracą przywileje nauczyciele. I tu jest pies pogrzebany.

     1. Tuchów oddał kilka szkół parę lat temu i nie zamierza tego zmieniać, bo Tuchowem rządzą mądrzy ludzie.

 14. Jak jest tu jakiś kolega Siemka albo sam zainteresowany to proszę mu przekazać – “niemieckie media w Polsce”, jak mniemam chodzi mu o TVN – wcale nie jest niemiecki proszę Pana :))) Jak chce cos powiedzieć (chociaż nie wiem po co) to niech wcześniej to sprawdzi.

   • ja cie nie mogę on 10 lutego 2019 at 21:31
   • Odpowiedz

   znalazł się jakiś obrońca szczujni

   1. Siemek to Ty? Bo pałasz tu nienawiścią jak na fb

    1. Ciekawy pogląd, wytykając merytorycznie błędy i śmieszności opozycji Siemek sieje mowę nienawiści 🙂 . Jak jest to mowa nienawiści to zgłoś do FB i go zablokują : ). Mnie wyglądasz na kogoś kto żyje filozofią Kalego. A opozycja najbardziej boi się śmieszności, czego niestety nie potrafi się wyzbyć. To chyba palec Boży bo o taką głupotę ich nie podejrzewam.

  1. Do Siemy. Weź się skup jak potrafisz i wymień te media które należą do kapitału Polskiego i te należące do Niemców, Szwajcarów i nie zapomnij o tych w których udziały ma Soros. TVN powstał za kasę ukradzioną z FOOZ a teraz wykupili ją Amerykanie.

    • Tekst o mediach on 11 lutego 2019 at 20:41
    • Odpowiedz

    https://www.odkrywamyzakryte.com/prawda-o-polskich-mediach/

   1. Oho, widze Siemek uaktywnil się i tu. Ktoś kto studiował na katolickim uniwersytecie taka nienawiść sieje między ludźmi podsycajac ich. To ma być promotor gminy? Kpina.
    Jak mu tak wyjdzie promowanie gminy jak granie w Kościele to ja bardzo dziękuję. Gmina zejdzie na dno jeszcze bardziej.

    1. Gdzie tę siemkową promocję można zobaczyć? Pewnie tylko na liście płac.
     Paweł nie płać Siemkowi za szczucie z naszych pieniędzy bo pis ma na to specjalne fundusze to niech mu płaci. Asfalt mu zrobisz za 100 tysięcy to wystarczy.
     Ogarnij się Paweł bo ludzie nie takie głupie i źle się to skończy. Tam gdzie chodzi o kase sentymentów nie będzie i tak samo cię wykopią jak każdego innego.
     Za te kilkanaście tysięcy rocznie więcej dla żony w szkole stracisz o wiele więcej.
     A gminę pogrążysz na długie lata.
     Miej choć trochę honoru człowieku.
     Chyba na chleb ci nie brakuje.

     1. Dokładnie, zgadzam się. Ludzie juz powoli zaczynają się budzić z tej sielanki, którą obiecywał przed wyborami.
      Zadłuży gminę jak Połoska i pójdzie gdzie indziej. Chociaż gdzie może iść, jak już wszędzie był….

       • Anonim on 12 lutego 2019 at 21:01

       Woda już tryska w basen.

 15. Czy ktoś z Państwa wie jaką szkołę prócz podstawowej ukończył Burmistrz?

   • Jako agent na pewno średnie on 10 lutego 2019 at 12:03
   • Odpowiedz

   Jakie wymagania musisz spełnić, by móc myśleć o pracy w charakterze agenta ubezpieczeniowego? Poza posiadaniem co najmniej wykształcenia średniego, musisz mieć również zdolność do wykonywania czynności prawnych. Wspomniana ustawa o pośrednictwie ubezpieczeniowym wyklucza, by zawód wykonywały osoby karane za przestępstwa umyślne. Dodatkowym wymogiem jest konieczność uzyskania licencji, którą wydaje Komisja Nadzoru Finansowego. Uzyskanie licencji poprzedza konieczność zdania egzaminów organizowanych przez zakład ubezpieczeń. Takie rozwiązania mają zagwarantować, że agent ubezpieczeniowy będzie rzetelnie wykonywał swoją pracę.

   1. Oki. Lecz czy może wiesz jaką jaki zawód i gdzie ta szkoła byla. Np. kiedyś kandydat na prezydenta Polski chwalił się wyższym a go nie posiadał

     • Jako agent na pewno średnie on 10 lutego 2019 at 12:21
     • Odpowiedz

     Nie interesuje mnie to. Wygrał w demokratycznych wyborach na koniec kadencji będe go oceniał jako burmistrza rządzącego 5 lat gminą, nie przez pryzmat wykształcenia. Jeśli będzie lepszy niż magister inżynier były i była Pani magister to będe postulował żeby kolejny burmistrz nie miał nawet podstawówki. wykształcenie nie równa się wiedza i doświadczenie, czasem wystarczy mieć to coś 😀

     1. Też będę go oceniał jak i Ty. Dodam do oceny czy podane w dokumentach wyksztalcenie jest zgodne z prawdą. Chyba nikt nie lubi byc oszukiwany.

       • Jako agent na pewno średnie on 10 lutego 2019 at 12:34

       Mam pomysł w dobie mediów społecznościowych zapytaj Pana Burmistrza na fb i będzie najszybciej później wrzucisz screena z konwersacji i wszyscy będziemy wiedzieć. Powodzenia

       • & on 10 lutego 2019 at 12:39

       Dobry pomysł.

       • Anonim on 10 lutego 2019 at 16:18

       Prawda jest taka, że wyższe wykształcenie daje wiedzę, która jest niezbędna i jest podstawą na takim stanowisku. Paweł próbuje ukryć brak podstawowej wiedzy paplaniną zupełnie nie na temat i głupkowatym śmiechem. Sęk w tym, że większość słuchaczy ma takie samo pojęcie w większości tematów i daje się nabierać. On nawet nie wie jak bardzo brakuje mu podstawowej wiedzy. Widać to aż zbyt dobrze na każdym kroku. Źle to rokuje na przyszłość.

       • Anonim on 10 lutego 2019 at 19:36

       Taki wesoły Pawełek. A może on zbyt dużo i często rozweselacza używa? Ta praca może być dla niego baaaaaaardzo stresująca.

  1. Szkoła rolnicza?

  • Śmieszkujący on 10 lutego 2019 at 10:29
  • Odpowiedz

  Ja tak z innej beczki. Burmistrz kazał soltysom dowiedzieć się komu brakuje wody. W lutym??? Kiedy po roztopach każdemu wody w studni przybyło? Niech może zapyta w czerwcu, lipcu?
  Widać, ze nigdy nie miał problemów z wodą, bo kompletnie nie zna się na rzeczy.

  1. To dobrze że się o to troszczy. Szkoda że nie będzie miał za co tej potrzeby spełnić jak przekształcić szkoły.

    • Smieszkujacy on 10 lutego 2019 at 11:40
    • Odpowiedz

    No praca żony ważniejsza niż brak wody u mieszkańców, to chyba oczywiste?!

    1. Czy Augustynom chciwość całkiem rozum odebrała? A gdzie radni z Lubczy, gdzie mędrcy gminni Marcinki? Skąd weźmiecie potem te 10 milionów na wodociągi, którymi Paweł się chwalił? Za co zrobicie te obiecane baseny i stadiony?

     1. A widziała świnia niebo ??? Tak i my zobaczymy realizację obietnic wyborczych. Ja rozumiem że ludzie mieli dośc Benka, bo co za dużo to nie zdrowo, ale żeby od razu PA?? Mam nadzieję, że za pięc lat wystartuje ktoś, komu będzie zależało na gmnie a do tego będzie nas godnie reprezentował, “bez pomiętych gaci”.

       • Anonim on 10 lutego 2019 at 23:18

       Za pięć lat takich rządów gmina będzie bankrutem i kto wtedy mógł coś zrobić.

 16. Zebrania powinny mieć 1 temat. Przekształcenie szkół Bo to dotyczy każdego A nie tylko Woli i Jonin.

  1. W kampanii nic nie wspominano o szkołach

   1. Nie wspominano bo to prywatny interes burmistrza i radnego Augustyna. Obie małżonki pracują w szkole na Woli. Jeśli gmina na powrót przejmie szkoły to obie panie będą o wiele więcej zarabiać za o wiele mniej pracy, choć i teraz się nie przepracowują bo w klasach po kilkoro dzieci. Zapłacimy za to my wszyscy. Interes prywatny najważniejszy i o to chodziło. A że zabraknie na wiele innych podstawowych potrzeb mieszkańców to co to pana burmistrza obchodzi.

    1. Ja piernicze. Jeśli faktycznie się im uda, to będzie masakra. Ludzie myśleli, że Augustyn dla dobra gminy startuje na burmistrza, haha. Ciemny lud kupił, a oni się teraz śmieją, bo będą robić to co się im żywnie podoba. Szok.

     1. Płacz Bistuszowo! Sytuacja radnego Oleskiewicza jest tragiczna. Jeśli zagłosuje za przejeciem szkół przez gminę nie będzie kasy na salę. Jeśli zagłosuje przeciw burmistrz mu tego nie zapomni i sali się będzie.

       • Masakra on 9 lutego 2019 at 17:41

       Między młotem, a kowadłem….

       • Anonim on 9 lutego 2019 at 18:58

       A żona byłego radnego z pod Tuchowa też chyba nauczycielka. Jenyy

       • anonim on 10 lutego 2019 at 22:12

       Chodzą głosy, że jeżeli radni przegłosują przekształcenie szkół na Woli i w Joninach, co będzie rocznie gminę kosztowało ok. 800000 zł, jeden z radnych opuści klub radnych na znak protestu. W konsekwencji na nastepnej sesji opozycja przejmie stanowiska w radzie.

       • Anonim on 10 lutego 2019 at 22:41

       Oleśkiewicz już pokazał na co go stać, oszukał ludzi i udaje że nic się nie stało.
       Zrobi tak jak mu każą. Gość bez kręgosłupa i tyle.

       • Anonim on 10 lutego 2019 at 22:42

       800 000,00 zł. rocznie to jedna szkoła chciałeś powiedzieć.
       Ale Jonin nie przekształcą bo to nie pasuje przewodniczącemu rady.

       • Anonim on 10 lutego 2019 at 22:57

       Dudowicz wie, że po przejęciu przez gminę braknie pieniędzy na szkoły i wtedy pierwsza szkoła w Joninach pójdzie do likwidacji. Nie chce ryzykować bo ludzie by mu nie darowali.

       • Anonim on 10 lutego 2019 at 23:08

       Mogli wprowadzić firmy sprzątające, to nie, bo niby oszczędności niewielkie. No niestety niektórzy umieją sobie policzyć i widzą co sprzątaczki w szkołach robią. W zupełności wystarczyłoby po jednej sprzątaczce i jednej woźniej na etacie, a reszte niech zrobią firmy sprzątające. I bajek ile będzie mniej, tak to tylko siedzą i obgadują wszystko i wszystkich.

    2. O ile ploty po wsi dobrze niosą to stowarzyszenie już wypowiedziało umowę o prowadzenie szkoły zanim jeszcze, rada zdążyła przegłosować czy biorą szkołe na Woli pod gminę czy nie. To się nazywa szacher macher. A głupi radni nawet nie wiedzą co się dzieje hahahaa

     1. Za długo głosowali hehe

     2. Radni dostali wyższe diety to zadowoleni i zwolnieni z myślenia. Teraz zabiorą ich na balangę do Szklarskiej Poręby, Gucio ich tam wyszkoli i przegłosują wszystko co Paweł chce.

       • 1 2 3 on 9 lutego 2019 at 20:36

       A Szczyrk to kiedy? Bo już się pogubilem w tych “wyjazdach służbowych’ :/

       • Anonim on 10 lutego 2019 at 15:54

       Szklarska Poręba raczej , Szczyrk byłby za blisko, jeszcze zobaczył by ktoś i wyszło by jak pilnie się szkolą.

     3. wypowiedzieli mając pewnie gwarancje ze gmina weźmie prowadzic a nie zlikwiduje

       • Anonim on 9 lutego 2019 at 20:23

       Kazali im wypowiedzieć to wypowiedzieli. Teraz Augustyny tam rządzą, to chyba jasne.

       • anonim on 10 lutego 2019 at 07:49

       może te przekształcenia nie dawały wielkich oszczędności ale były po to żeby się na czyjejś zonie zemścić ? wcale to by nie dziwiło,tak było przez lata

       • Anonim on 10 lutego 2019 at 09:19

       Ale to przecież nie problem iść do gminy i poprosić o ujawnienie oszczędności na prowadzeniu szkół przez stowarzyszenie. Szczena Ci opadnie jak zobaczysz jaka to kasa. I gdyby ktoś chciał si emścić na czyjejś żonie, to Jeziorowa już daaaawno by nie pracowała, a nadal pracuje i ma się dobrze.

       • anonim on 10 lutego 2019 at 10:52

       Takiej zemsty przez proste zwolnienie nie dawało się zrobić ,gdyby się dało to pewnie dawno by nie pracowała ,przejście na firmy sprzątające dawało by taką możliwość .Klasę człowieka każdy sam oceni a krzywdy wrócą.

       • Anonim on 10 lutego 2019 at 19:14

       Jeziorowa jest woźną, a nie sprzątaczką. Zwolnienia miały obejmować sprzątaczki.

 17. Widać jakby terminy nie wszystkim odpowiadają. A gdyby tak zrobić jedno wielkie całodzienne zebranie sołectw całej gminy w jednym miejscu? Minusy są takie, że dojazd. No, ale komu zależy na małej ojczyźnie to dojedzie. Plusy to oszczędność czasu i strun głosowych władz, bo z tego co zauważyłem ( w latach 2010 – 2014 byłem na około 50 zebraniach) to jedno i to samo jest mówione, gdy idzie o sprawy ogólnogminne. 🙂

  1. W punkt

  2. G*wniany pomysł. Na jednym zebraniu poruszanych jest kilka problemów wsi. Gdyby poruszyć tematy z wszystkich miejscowości, mogłoby zabraknąć całego dnia.

   1. Nie liczyłem, ale tak na oko to raczej suma czasów wszystkich zebrań nie przekracza 12 godzin. Zauważ, że odpada czas na mówienie o gminie dla każdej z miejscowości z osobna.

    1. Teraz to pewnie nie będzie mówienia o sprawach gminy, bo wszystkie przedstawił Pan Bernard na ostatnim zebraniu. A nie sądzę, aby Pan Augustyn miał jakieś plany, tak sam od siebie…

    2. Nieprawda, ma plany. Zamierza na powrót przejmować szkoły prowadzone przez stowarzyszenia. Nie ma dla niego znaczenia to, że rozłoży budżet. Liczy się tylko to, żeby obydwie panie nauczycielki z Woli Lubeckiej mniej pracowały a więcej zarabiały. To pierwsza i najważniejsza decyzja budzetowa Augustyna. Rada zapewne podniesie łapki w górę za takim rozwiązaniem.

      • Anty szkoły on 8 lutego 2019 at 22:38
      • Odpowiedz

      Mam pomysł. Niech Paweł wszystkie szkoły przekształci w stowarzyszenia będziemy mieć chodniki asfalt wsiooo…. Myślę że anonim będzie zadowolony wtedy dzieci będą się kształcić w gminie za darmo. To nic ze mieszkańcy Jonin i woli lubeckiej zebrali podpisy za przekształceniem szkół przez Gminę.

       • Anonim on 8 lutego 2019 at 22:42

       http://bochnia.naszemiasto.pl/artykul/pawezow-rodzice-uratowali-szkole-teraz-zabierze-im-ja-gmina,4062204,art,t,id,tm.html. W pawezowie odbierają szkoły stowarzyszeniom 😀

       • Anonim on 8 lutego 2019 at 23:03

       Ale to właśnie na Woli i w Joninach mają być budowane chodniki. zastanawiasz się skąd na to kasa się bierze.

  3. Teraz tylko wyznaczyć geometryczny środek gminy i tam zagonić wszystkich żeby nikt nie był pokrzywdzony 🙂 A na poważnie to pomysł może nie najgorszy, każdy zawsze na tych zebraniach chce jak najwięcej ugrać dla swojej miejscowości, a na takim ogólnym może bardziej ludzie by się jednoczyli i próbowali coś wywalczyć dla całej gminy. Tyle że jest to sprzeczne z samą ideą takich zebrań. Są to zebrania sołeckie czyli powinny dotyczyć tylko jednego sołectwa.

   1. Tą ideę łatwo zachować dając odpowiedni czas na zebraniu sołectwom. Zresztą najważniejszym by było właśnie zebranie danego sołectwa. To oczywiste. Oczywiście nie upieram się. Czasami wrzucam jakiś pomysł “pod obrady”. 🙂

     • Anonimowa K on 9 lutego 2019 at 06:46
     • Odpowiedz

     Nie nie, nie kombinujmy. Zebranie sołeckie wiec dla jednej wsi i koniec kropka.
     Przybliży ktoś sytuację szkół? Bo nie jestem w temacie.

  4. ramki ,fiołkowe

  • Zszokowany on 7 lutego 2019 at 19:55
  • Odpowiedz

  Z tego co wiem, w Kowalowej zebranie zawsze było po mszy o 10.30 . Się Pan Karasiewicz potrafił dostosowywać do wolnego czasu mieszkańców, a teraz…

  1. Bo zapewne 10 15 to pierwszy termin. Odczekuje się i 10 30 start

   1. O 10.30 zaczyna się msza ;)))

    1. aaaa

  2. Pan Augustyn dostosował się lepiej , bo msza św. trwa do godz. 10-tej.

   1. A co z tymi, którzy chodzą na 10.30? Nie można było zrobić zebrania o 11.30? Pan Bernard dawał radę i dostosowywal sie do mieszkancow. Teraz mieszkancy musza sie dostosowywać do jednej osoby – PA.

    1. A może by tak zrobić referendum o której godz.ma się odbyć zebranie wiejskie u nas w Kowalowej? W tym celu znowu musimy podać termin zebrania ,które zdecyduje o referendum,ale o której godzinie ?Mam wrażenie że się zaplątałem o własne nogi.

     1. są różne zdania o której się msza kończy czy zaczyna ,sprawa nie jest prosta

       • Anonim on 7 lutego 2019 at 22:13

       To może księdza zapytajcie jak nie wiecie kiedy msza.

       • Kowalowianin on 8 lutego 2019 at 10:22

       7:00, 9:00, 10:30. Msze trwają niecałą godzinę.
       Zatem proponuje zrobić zebranie o 11:30, aby wszystkim pasowało.

       • Anonim on 8 lutego 2019 at 10:27

       Sołtys jest najważniejszą osobą na zebraniu. On zaprasza gości i termin ustala

       • Problemowaty on 8 lutego 2019 at 11:14

       Właśnie obraziles Augustyna 😂😂😂

    2. Powiem ci coś ciekawego, jak pójdziesz tym razem na 9:00 a nie 10:30 to ksiądz z kościoła cię nie wygoni.

      • Kowalowianin on 8 lutego 2019 at 17:01
      • Odpowiedz

      Ja na 10.30 nie chodzę w ogóle. Po prostu to z troski o innych.

   2. A to nie sołtys ustala termin? Prawda jest tez taka że sołtys może nawet nie zaprosić Burmistrza.

    1. Gdyby ustalal sołtys byłoby jak w poprzednich latach o 11.30 raczej. No w sumie, bo co nowego powie… ze wykonuje wszystko co załatwił poprzednik? Albo ze do Szczyrku se z radą na wycieczkę jadą?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)