Zebranie mieszkańców Jonin 06. 04. 2014

 

Na zebraniu poruszona sprawa zalewu oraz reformy szkolnictwa w naszej gminie. Niezwykle żywa dyskusja, bardzo ciekawe pytania zadawane włodarzom przez mieszkańców. Zebranie warto obejrzeć. az

Część 1.

Część 2.

 

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/zebranie-mieszkancow-jonin/

21 Komentarzy

Skip to comment form

 1. W skrócie historia
  Po przemianach politycznych w kraju, 20 lat rządzenia Karasiewicza z Jednością. Pod koniec rządzenia radny Jezior przechodzi do opozycji i boksuje się z Burmistrzem, w zasadzie boksują się do dziś. Następny etap to przejęcie władzy przez całkiem nowych ludzi. Kolejny etap to filmowanie sesji i zebrań. Wkrótce wybory, czyli kolejny etap. Nie spieprzcie tego mieszkańcy. Macie, jak mało, która gmin, podane jak na tacy te filmy właśnie. Niech to będzie kontynuowane. Niech może w waszych programach wyborczych będzie punkt – rejestracja wideo sesji i zebrań sołeckich. Nie spieprzcie tego!!!

  1. radni to ludzie ,znani z ycia nie jakiegoś nagrania ,co takie nagranie mogłoby pomóc w wyborze to naprawde nie wiem

   1. Dlaczego rozdzielasz aspekt życia od aspektu, że wypowiedź jest nagrana. Czyż jedno drugiego nie uzupełnia? Poza tym sesja, to chyba nie jakieś tam nagranie? Jeśli uważasz, że jakieś tam, to i sesja jakaś tam. Cos nielogiczny jesteś.

     • abcd ....uwz on 7 kwietnia 2014 at 22:44
     • Odpowiedz

     Powinno się uzupełniać. Jeśli co innego przed szkłem a co innego poza, to do domu oglądać jak uczciwi obradują.

     1. P R O S T E I LOGICZNE HIPOKRYCI WEK!!!!

   • poza kamerami on 7 kwietnia 2014 at 22:05
   • Odpowiedz

   Nagrania z sesji pełnią rolę informacyjną i edukacyjną i są dobrym pomysłem dwóch zdaje się osób, jeden z nich zaczął a drugi kontynuuje.
   Nikt rozsądny tego nie neguje, nikt uczciwy nie ma nic do ukrycia.
   Inna sprawa, że coś innego słyszymy od naszych włodarzy przed kamerami a zupełnie co innego poza nimi.
   Poza kamerami trwa festiwal nienawiści,kłamstw, podstępów i kombinowania jak osiągnąć własny cel. Nie liczy się dobro gminy ani mieszkańców tylko własna kariera.
   To jest właśnie kwestia braku uczciwości, kultury zachowania i szacunku do mieszkańców i współpracowników.
   Nie takich ludzi potrzebujemy, to jest obrzydliwe.

 2. Informacja. Wczorajsze zebrania sołeckie można już oglądać w sieci. Brak 1 części z Jonin – będzie najpóźniej jutro. Kultura wypowiedzi wskazana i WYMAGANA. az

 3. Oj ci ekolodzy, ekolodzy. Tituszki dobre he he

 4. Spór pomiędzy Burmistrzem a radnym Dudowiczem, to zderzenie dwóch filozofii ekonomicznych – budżetówki z prywatną przedsiębiorczością.

  1. To nie dwie filozofie, ale kompletna tragedia.
   Zebranie wiejskie to nie dialog Burmistrza z Radnym, bo to wypacza sens tego zdarzenia.
   Mieszkańcy winni mieć alternatywne propozycje do glosowania, a nie pusty dialog, kosztem czasu na tak zwane wolne wnioski.
   Opowieści o zbiorniku, turystyce to tylko zastępcze tematy.
   Zbiornik da miejsca pracy???. ILE I DLA KOGO.
   Jesienne wybory winny to całe towarzystwo odsunąć daleko od spraw społecznych.

    • za slabi on 7 kwietnia 2014 at 13:45
    • Odpowiedz

    Może się zdarzyć że nie odsuną. Duet Burmistrz – Przewodniczacy Rady mogą przetrwać bo tak zwana opozycja jest podobnie slaba jak i w kraju PiS na obalenie rządu. Zobaczycie, że tak będzie.

    1. problem w tym co robić by tak się nie stało.
     to powinno być na forum

     • do za słabi on 7 kwietnia 2014 at 15:00
     • Odpowiedz

     „za słabi” mnie ubiegł.

     Burmistrz i Przewodniczący Rady mocno współpracują. To przecież widać. Przewodniczący Rady jest moim zdaniem bardzo dobrym samorządowcem a Burmistrz może tylko się od niego wiele nauczyć. Proszę nie zapominać, że ważny (dla wielu wyborców bardzo ważny), zwłaszcza podczas kampanii wyborczej jest wizerunek, aparycja, itd. Burmistrz ma te przymioty i wizerunkowo bardzo dobrze sobie radzi. Tak więc pokonanie w wyborach obecnej władzy łatwe nie będzie. Tym bardziej, że wciąż ewentualni kandydaci, poza PA nie ujawniają się.

     1. Mi się wydaje że Przewodniczący aż tak nie współpracuje z Burmistrzową jak to czasami się wydaje, raczej wypełnia swoje obowiązki we właściwy sposób.Na zebraniach mówi jako jedyny o rzeczach trudnych i niewygodnych.U nas w Lubczy bili mu brawo ludzie jak powiedział co należy zrobic z tymi szopami w centrum wsi będącymi w użytkowaniu radnych- aby Lubcza wygladała jak należy. To się bardzo spodobało

     2. Komentarz o współpracy, to mój tekst. Czasem piszę bez podpisu. Ta współpraca jest bardzo widoczna, gdy się ją obserwuje od wewnątrz. Przerwy podczas sesji, zebrań czy rozmowy, itp., których na filmach nie zobaczycie. Współpraca zawsze popłaca. az

     3. PA wybiera się do Brukseli i niech jedzie, a gmina na tym nic, a nic nie starci.
      Ale myślę ze po raz kolejny 25 maja zweryfikuje jego mnie manie o sobie w poziomie około 1,0 %.
      PA JAKO BURMISTRZ TO TRAGEDIA WIĘKSZA OD BK i TP razem wzięci.
      Skoro TP nie zmieniła kluczowych osób ( sekretarz, skarbnik ) to władza jest ta sama, te same układy i nic nie robienie. Dlatego muszą przyjść inni nowi z poza układu.
      25 lat samorządu w gminie jest mierzone pałacami z których nie ma dochodu i najdroższymi ściekami i wodą w regionie.
      Nie ma opozycji jest tylko wzajemna adoracja i grabienie

     4. sie zgodzę z powyższym , wyda się jakoś pieniądze publiczne ,zarabiając przy tym bardzo dobrze . I oczekuje sie wyrazów uznanie jeżeli nie uwielbienia . jakos nie wieżę w zmiany ,raczej kosmetyczne beda a TP od BK niewiele sie różni . a wojna o to kto przy konfiturach

     5. Bardzo śledzę wpisy Okonia AZ. Kiedyś faworyzowanie Jedności, zaś ostatnio interesujący komentarz o Przewodniczącym i Burmistrz. Nie ma dysonansu?

  1. a w temacie zalew o przemożnej sile ekologów. zreszta zobaczycie jakie jazdy były odnosnie ekologów

   1. Jak to jest że dożecze białej kopie , rozkopuje połacie ziemi w strefie chronionej i ekolodzy sie nie przypieprzają a do zalewu ciągle. dziś mówione było ze ta rybka co ja chronili to nawet nie jest pod ochroną. i dlaczego ci ekolodzy nie byli tu od nas tylko gdziesz z Zielonej góry. Może to takie TITUSZKI ekologiczne ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)