Zebranie mieszkańców Ryglic 13.10.2013.

Zebranie ciekawe i poruszono sporo tematów, także dotyczących całej gminy. Szkoda tylko, że było mało osób. Zebrania jesienne są ważne, bo można na nich zgłaszać wnioski, pomysły do projektu przyszłorocznego budżetu gminy.    AZ

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/zebranie-mieszkancow-ryglic-13-10-2013/

26 Komentarzy

Skip to comment form

  • paździoch on 23 października 2013 at 21:48
  • Odpowiedz

  Ale nudy na blogu

  • Anonim on 20 października 2013 at 22:32
  • Odpowiedz

  na lubczy tez pytano o te kilometry erbasowo ściekowe. co to ma być? co taka cisza w temacie?

  • Info. on 15 października 2013 at 21:40
  • Odpowiedz

  Można już oglądać zebranie, link u góry.

   • Anonim on 16 października 2013 at 08:12
   • Odpowiedz

   Prezes Dorzecza mówi, że do odbioru ścieków z terenu gminy Ryglice spółka co roku dopłaca. Może dlatego oczyszczalnia w Zalasowej zatruła faunę i florę bo brak kasy. A mieszkańcy płacą w tej Zalasowej za to że odprowadzane są ścieki do “oczyszczalni”. To na co idą te ich opłaty?

  • samorząd a referendum on 15 października 2013 at 10:01
  • Odpowiedz

  Pozwolę sobie przytoczyć opinię prof. Stępnia na temat referendum odwoławczego oto Fragmenty.JEDNĄ Z NAJSKUTECZNIEJSZYCH METOD UPRAWIANIA PRYMITYWNEJ POLITYKI JEST UMIEJĘTNE WSKAZYWANIE WROGA. WARSZAWSKIE REFERENDUM JEST TEGO PRZYKŁADEM. Ilość głupstw, jaką wypowiadają niektórzy politycy osiągnęła już wydawać by się mogło, pułap możliwości. Najłatwiej zrozumieć to na przykładzie . Żeby referendum było ważne potrzeba 389 430 głosujących. Załóżmy, że w referendum wzięło by udział 389 429 osób czyli 1 mniej wynik nie był by ważny mimo że za odwołaniem było 100% glosujących. A teraz załóżmy że w ostatniej chwili zagłosowała by 1 osoba w obronie dotychczasowej prezydent. Jej intencja szła w przeciwnym kierunku niż organizatora referendum a mimo to głos przeciw odwołaniu okazuje się głosem za odwołaniem . Dlaczego ? Bo dzięki temu jednemu głosowi referendum stało się ważne, a ponieważ głosów za odwołaniem jest więcej , to zadecydowała frekwencja.
  Dlatego też nawoływanie do nie brania udziału w referendach w Łodzi (Kropiwnicki z PiS) przez Kaczyńskiego i w Warszawie przez Tuska (HGW. z PO) to są błędy ustawodawcy a to oni te prawo ustanowili.

   • Anonim on 15 października 2013 at 11:17
   • Odpowiedz

   Kilka uwag do tego co piszesz. Wybaczyć można Kaczyńskiemu, Gronkiewicz też oraz innym politykom nawołujących tak lub siak. Gdy ingerują w te kwestie prezydent, premier RP, marszalek Sejmu, to jak dla mnie nie jest ok. Zresztą komisja europejska jak słyszymy ma w tej materii wyrobiony pogląd. Coś się wydaje, że sprawa warszawskiego referendum tam trafi.

   • Anonim on 15 października 2013 at 12:02
   • Odpowiedz

   c.d.
   Oczywiscie opinia KE nic nie spowoduje w sensie prawnych konsekwencji. Tutaj chodzi głównie o wydźwięk sprawy. Wydźwięk jest negatywny dla rządzących krajem.

   • Anonim on 15 października 2013 at 12:19
   • Odpowiedz

   c.d.
   Pomyłka. Chodzi o Radę Europy a nie o KM.

   • Liberał z Jonin on 15 października 2013 at 21:24
   • Odpowiedz

   Nasuwa mi się prosty wniosek po tym referendum (prosty a nie FILOZOFICZNY BO NIE MAM WYKSZTAŁCENIA W TEJ DZIEDZINIE – pozdrowienia dla gościa bardziej interesującego się moim podkoszulkiem niż zebraniem- patrz niżej na odpowiedź na mój komentarz)) Otóż wnioskuję, że w politycznej piaskownicy ilość bawiących się powinna być nieparzysta!!! Polska polityka nie uznaje remisów. Są tylko samozwańczy zwycięzcy! Oczywiście jedyną porażkę w ostatnim czasie poniósł niejaki Donald bo w potyczce z niejakim panemJarosławem G. w partyjnych wyborach uzyskał wynik bodajże 80-20.. Toć to klęska bo Towarzysze z Polski Ludowej wygrywali przecież 99.5 do 0,5. I to jest norma dla polityka. Uzyskasz 1 procent możesz czuć się zwycięzcą!!!

  • J23 on 14 października 2013 at 00:50
  • Odpowiedz

  Wychodzi na to że Ryglice nie odstają od reszty miast, a nawet stolicy w zrozumieniu samorządności przez zwykłego obywatela (patrz referendum w Warszawie). Umiemy się wypowiadać tylko na blogach, jeżeli trzeba zabrać głos publicznie, to brak odwagi, czy chęci. A może przekonanie, że szkoda się szarpać, bo i tak zrobią swoje. To niebezpieczne, utraciliśmy poczucie wpływu na cokolwiek.

   • Liberał z Jonin II on 14 października 2013 at 16:49
   • Odpowiedz

   Konstytucyjne terminy wyborów są po to aby właśnie przestać się szwędać po pseudozebraniach gdzie odbywa się tylko knajpiana gadanina. Normalny człowiek powinien wybrać i przez 4 lata nie żałować kogo się wybrało. Niestety zniechęciły mnie do uczestniczenia we wszelkich wyborach takie bleblania wiejsko-miejskie bo mam wrażenie, że kogo by się nie wybrało to i tak dzień po wyborach będzie się narzekało. No ale małe frekwencje w referendach czy zebraniach to wg mnie właściwy trend. Ludzie zaczynają mieć w d… politykę i oto chodzi. Niestety 2014 rok to rok wyborczy. Znowu dziesiątki tysięcy politykierów będzie bawiło się za publiczne pieniądze mając o sobie mniemanie, że zbawią świat swoimi przywódczymi zdolnościami. Nie widzę niebezpieczeństwa, że “utraciliśmy poczucie wpływu na cokolwiek” Wprost przeciwnie. Aby się przekonać, że tak jest proponuję się spytać tego kto był na zebraniu na co wpłynął.

    • Do Liberała II on 14 października 2013 at 17:33
    • Odpowiedz

    W zapoconym podkoszulku leniwie przy kompie siedzisz i uświadamiasz wszystkim swój
    poziom indolencji. Po pierwsze spotkania z mieszkańcami to obowiązek wybranych. Po drugie właśnie na tych spotkaniach publicznych są podejmowane uchwały na mocy których wydatkowane są nasze pieniądze. Po trzecie przepis referendalny , a wybory to dwie różne sprawy , łączy je jedynie przywilej demokratyczny wypowiadania się na temat , który służy obywatelowi nie pozbawionemu praw publicznych. Jeżeli ten przywilej nie wykorzystujesz to pisz tu o przyrodzie , lub o cenach ziemiopłodów bo może to jest twoja mocna strona.

     • jak on 14 października 2013 at 18:22
     • Odpowiedz

     Ktoś chromoli zebrania wiejskie to musi mieć zapocony podkoszulek ?. Tak insynuują “bywalcy zebrań wiejskich” . no brawo

     • Liberał z Jonin II on 14 października 2013 at 18:23
     • Odpowiedz

     indolencja jest to inaczej niedołęstwo, nieudolność, niezaradność, nieporadność; ślmazarność; bierność.
     człowiek indolentny to niezdarny; niemrawy, zobojętniały.
     Tak sobie myślę na jakim poziomie indolencji jestem.
     PS
     Po co wzmianka o tym podkoszulku. Wykazuję istotnie bierność i nieporadność w praniu i prasowaniu ale moja żona to najukochańsza kobieta pod słońcem.Wody proszku i żelazka nie oszczędza.
     A co do zebrań – gardzę nimi bo mi wolno. Ale chodzić na nie też każdemu wolno. To taki polityczny efekt placebo dla naiwnych.

      • Do Liberała II objaśnienia. on 14 października 2013 at 19:33
      • Odpowiedz

      Indolencja jest to inaczej niedołęstwo, nieudolność, niezaradność, nieporadność; ślmazarność; bierność. Człowiek indolentny to niezdarny; z naciskiem na NIEMRAWY i ZOBOJĘTNIAŁY w porywach NIEUDOLNY – ponieważ nie rozumie idei demokracji. Podkoszulek może być wyprasowany lecz cuchnie od niezdrowej podniety jaką powoduje ” wszechwiedza i nieomylność w ferowaniu osądów”. Jednak dość często bywają u ciebie przebłyski zdrowego rozsądku zawarte w niektórych komentarzach należało by sięgnąć po dobrą lekturę z zakresu filozofii i jesteś do uratowania.

      • Anonim on 14 października 2013 at 19:37
      • Odpowiedz

      Zgadza się w 100% – jest do uratowania.

      • Trujące grzyby on 14 października 2013 at 21:37
      • Odpowiedz

      Moim zdaniem w PL idzie bój o model sprawowania władzy. Najogólniej rzecz biorąc w tych szerokościach geograficznych są dwa takie modele, tj. Europy wschodniej z wpływami nie małymi Rosyjskiej “demokracji” i model Europy Zachodniej, gdzie obywatelskość jest bardzo dojrzała (np. Niemcy ponad 80% frekwencja przy urnach, udział obywateli w przeróżnych organizacjach, itp.). Toczy się bój o to, który model się u nas zakotwiczy na dobre, czyli na dłużej, nawet całe dziesięciolecia. Trzy najważniejsze osoby w państwie, czyli Prezydent, Marszałek Sejmu i Premier namawianiem do pójścia na grzyby w czasie referendum zatruły atmosferę. Grzyby bywają trujące. Owszem nie pójście do referendum jest swego rodzaju wyborem. Jednak gdy władza odgórnie nakazuje takie działania, jest to moim zdaniem złe działanie. Gdy się zważy, że ta sama władza jest pracodawcą dla rzeszy urzędników no to … dalej chyba już pisać nie potrzeba.

      Swego czasu pewna nauczycielka poprosiła mnie o zbieranie podpisów dotyczącego wstrzymania by 6 latki szły do szkoły i referendum o przywrócenie dawnego modelu szkolnictwa 8 klasowego. Generalnie nauczyciele są za tym by taki model powrócił, jednak nie dopisywali się (ta nauczycielka się nie podpisała) do list poparcia dla zmian z obawy przed …. ?? No właśnie przed czym?

      • J23 on 16 października 2013 at 01:49
      • Odpowiedz

      Ogólnie cały system demokracji europejskiej i nie tylko jest do kitu. Politycy potrzebują wyborców raz na 4 lata, aby usprawiedliwić swoją obecność na stanowiskach, które i tak sobie porozdzielają wedle uznania. Mało tego, nikt nie realizuje żadnego programu politycznego, żadnych celów czy założeń, które przed wyborami zadeklarował. Otóż ja, jako wyborca, dokonałem wyboru właśnie w oparciu o taki program wyborczy. Udzieliłem wybranym swoistego kredytu zaufania. Skoro po wyborach, przekonuję się że ci wybrani przez mnie ludzie, to banda cwaniaczków i złodziei którzy nie realizują żadnego programu, a wręcz działają na moją szkodę to miast czekać kolejne lata aż minie im kadencja i zrujnują mnie dokumentnie, mam prawo przeciwstawić się ich niecnym działaniom i przepędzić na 4 wiatry. Takiej demokracji chcieli założyciele ruchu oburzonych, niezadowolonych ( zależy jak to przetłumaczyć), który jakiś czas temu narodził się w europie. Protesty odbyły się w wielu europejskich stolicach jak w Madrycie czy Paryżu, gdzie przybrały formę gwałtownych zamieszek ulicznych. Już się wydawało, że coś drgnie w temacie, ale nagle przerażone, władzuchny zdały sobie sprawę, że zaczyna się im tlić tak skwapliwie i nikczemnie przez lata wypracowany model demokracji. Uwaliły ten ruch całkowicie, dzisiaj już nie ma protestów przeciwko europejskiemu modelowi demokracji, czyli politycy znów bezkarnie mogą nas robić w jajo bez żadnych konsekwencji. A nam pozostaje się tylko temu przyglądać. Ot, europejska demokracja.

  • Małgosia on 13 października 2013 at 22:56
  • Odpowiedz

  tak jakoś coraz coraz mniej aktywności, mniej zainteresowania -a to świadczy ,że juz w nic nie wierzymy co się plecie (czytaj obiecuje)

  • Anonim on 13 października 2013 at 22:00
  • Odpowiedz

  Było też o naszych gminnych oczyszczalniach ścieków, które raczej nie oczyszczają nic a to co z nich wypływa to szkoda słów (fuj jaki odór) Prezes Dorzecza mówił ze oczyszczalnia w Ryglicach zakupiona od Ciężkowic jakby z odzysku. Inna rzecz, że takie archaiczne oczyszczalnie to trzeba obsługiwać odpowiednio często itd.

  • ciekawe on 13 października 2013 at 20:10
  • Odpowiedz

  jak ktoś zniesmaczony(bardzo) wygląda? ,chyba tak jak by zjadła cytrynę. a ludzie nie chodzą bo nie chcą być nagrywani.

   • bywalec zebrań on 13 października 2013 at 20:37
   • Odpowiedz

   Zebrania jesienne takie właśnie są, że mało ludzi. Tak samo było rok temu. Zaś wiosenne bardzo duża frekwencja.

  • Anonim on 13 października 2013 at 19:44
  • Odpowiedz

  A tak ogolnie lepiej podysutować pod budką z piwa niż na na zebraniu. Bezpieczniej! Żenada Rygliczanie daleko wam do współczesnych standardów.Bardzo zniesmaczona osoba!!

   • ... on 13 października 2013 at 20:42
   • Odpowiedz

   Najliczniej i najaktywniej jest na zebraniach na Lubczy. Tam są naprawdę aktywni ludzie i młodzieży dużo i wypowiada się młodzież. To przykład dla reszty miejscowości. Podobnie było w Zalasowej do 2010 roku.

  • Obecna on 13 października 2013 at 17:15
  • Odpowiedz

  Frekwencja mała bardzo. Z ciekawszych spraw to to , że będziemy mieli e-urząd. Będzie reorganizacja pracy urzędu miejskiego, remont w budynku, itd. Policja z Tuchowa będzie jakiś czas mieć posterunek w Ryglicach.

   • wyborca on 13 października 2013 at 20:49
   • Odpowiedz

   Byli wszyscy radni z Ryglic, ale już nie siedzieli przy stole prezydialnym jak ostatnio a miejsca były. Ciekawe czemu? Zebranie merytoryczne nie ma to tamto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)