Zebranie mieszkańców Ryglic 2013 r.

Nagranie zebrania mieszkańców Miasta Ryglice, które odbyło się w dniu 03.03.2013 r. w remizie OSP Ryglice.  Na zebranie bardzo licznie przybyli mieszkańcy. Pojawiło się wiele konkretnych pytań, niestety udzielane na nie odpowiedzi były mało rzeczowe. Chciałbym zwrócić uwagę zwłaszcza na fakt nie umieszczenia w budżecie na 2013 r. podjętych uchwałą zebrania mieszkańców na jesieni  2012 , wniosków do budżetu na bieżący rok . Szkoda, że nie doczekaliśmy się odpowiedzi, co było tego powodem. Ponadto na zebraniu poruszonych zostało wiele ważnych dla społeczności naszej gminy spraw dotyczących choćby śmieci odprowadzania ścieków i zaopatrzenia w wodę. Polecam obejrzenie tego zebrania i zapraszam do dyskusji.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/zebranie-mieszkancow-ryglic-2013-r/

25 Komentarzy

Skip to comment form

 1. Powiem tak, oglądam w całości wszystkie sesje czytam co się tu pisze powiem nawet ze chyba jestem nałogowcem blogocholikiem. A własnie po co to mowie,- otóż odnoszę wrażenie graniczące wręcz z pewnością że mamy do czynienia w naszej gminie ze zmową . Tak ze zmową, przeanalizujcie sobie proszę kto opracowywał te regulaminy kto robił te kalkulacje dla ustawy śmieciowej ? Nie kto inny jak pan Chmura, gołym okiem widać jak to jest skalkulowane i ułożone by jak najwięcej wydusić z obywatela, wszyscy mu uwierzyli i powtarzają jego słowa mimo że okazało się jakim jest cyganem jak potrafił bez mrugnięcia okiem kłamać. Panowie i panie czas się obudzić i zacząć myśleć samodzielnie tak jak to robi pan Marek Dudowicz przestańcie słuchać Chmurów Jeziorów bo wodzą was za nosy i robią z was pośmiewisko. Pan panie Jezior to jest jakiś dziwny muszę panu powiedzieć bo wiem że ten blog dla pana to jak prasa codzienna od której emeryci tacy jak my zaczynają dzień, myli się pan w swych ocenach tego bloga. Pisze się tu niewygodną prawdę obnażając wasze poczynania, gdyby był pan uczciwy wobec samego siebie to by pan to widział i rozumiał. Niestety traci pan w oczach ludzi takimi wypowiedziami żadne pańskie wystąpienie nie powstrzyma tego co się zaczęło bo wszyscy mamy oczy, uszy i rozum a pan chyba o tym zapomniał. Mam nadzieje że doczekam kolejnych wyborów a wtedy z nieukrywana satysfakcja odeśle pana na polityczna emeryturę może nie dosłownie bo mam tylko jeden głos ale tak czy owak mój i nie tylko mój głos pan stracił.

 2. Na radnego A.J. nie ma znowu co tak nadawać. Z jego inicjatywy poszły szerokie zmiany. Jednym sie one podobały innym nie. Zabrakło mu może trochu wyobraźni a inni poszli krok dalej wykorzystując dostępne nowe technologie. Trzeba z tym żyć i robić dalsze kroki bo na tym polega rozwój. Z żywymi trzeba naprzód iść. Zamiast żywymi może być młodymi.

  1. Szerokie zmiany dotyczą likwidacji Z. komunalnego, zwiększenia administracji, zwiększenia obciążeń mieszkańców i urządzanie igrzysk za kasę podatnika. Temu panu już dziękujemy.

 3. Polskie kabarety powinny obowiązkowo przeanalizować wypowiedzi burmistrza Ryglic i zastosować w programach artystycznych. Wypowiedzi te to połączenie blondynizmu (nowy izm) PZPRu i urzędniczego schizofrenicznego, kakofonicznego optymizmu.

   • Też blondynka. . ... on 5 marca 2013 at 18:46
   • Odpowiedz

   Protestuję w imieniu blondynek. Nie jesteśmy takie!

  • ANESTOZJOLOG on 5 marca 2013 at 14:40
  • Odpowiedz

  Głos na zebraniu zabierali, chyba nawet w większości, osoby które postanowiły tutaj wrócić, osiedlić się. Proszę na to zwrócić uwagę i się OBUDZIĆ. RYGLICE OBUDŹCIE SIĘ. ANESTEZJOLOG.

 4. Za stołem prezydialnym bardzo dużo kobiet

  • tempa łośka on 4 marca 2013 at 15:47
  • Odpowiedz

  To jest ta transparentność pani burmistrz. Zaciemnić i zagmatwać wszystko tak, aby nikt nic z tego nie wiedział i przedstawić to jako swój sukces.

  1. W tym jest dobra, trzeba to przyznać.

 5. Jedna scena mi sie podobała jak Groszek zapytał na co dokładnie poszło to 30 baniek a pani burmistrz aż sie zrobiła purpurowa .:) Widocznie działa na nią jak czerwona płachta na byka ale to dobrze bo widocznie się jego obawia 🙂 A tak poza tym to podobno była duża frekwencja a w ogóle zgromadzonych nie pokazano ani razu nie wiem czemu dziwne to pytań w sumie też nie za wiele na blogu aż szumi a tu raptem 4 osoby zabierały głos dziwne to …………..

  1. “60 dróg do odcięcia geodezyjnego następne 60 w przygotowaniu i dalej geodeta to robi szybko.” koniec cytatu . następny ” 80 lat temu mieszkała na wsi biedota teraz wsie unijne czyli w europie mieszkają tylko bogaci.” dalej “wskaźniki przeliczają wskaźnik dopuszcza’ i “ceny regulują ustawy taryfy ustala instytucja , gmina ma obowiązek dopłaty biednym gmina tego nie udźwignie a w Tuchowie wszystkie szkoły się przekształciły” Nie da się ściśle w języku polskim opisać tego bełkotu i zarazem słowotoku mającego pierwiastki nowomowy . Tego nie można rozpatrywać w kategoriach prawda lub fałsz, to należy do przestrzeni kakofonicznej z której nic nie wynika.

  • Liberał z Jonin II on 4 marca 2013 at 11:24
  • Odpowiedz

  Takie zebrania wiejsko-miejsko-osiedlowe są rodzajem terapii psychicznej dla ludu. Lud sie tu może wygadać ponarzekać zwymyślać władze. Natomiast pożytku z tego żadnego nie ma. Władza wysłucha, naobiecuje i …dalej robi po swojemu. Dla wierzących więc takie spotkanie do dodatek do spowiedzi a dla niewierzących darmowa porada psychologiczna.

  1. To jest jeszcze inaczej. Władza tutaj jakby legalizuje swoje gabinetowe ustalenia. Przykład chodnik na tarnowskiej a na ul gdzie mieszka pan Tyński nie choć inicjatywa ludzi o chodnik kilkuletnia to się ich zbywa.

   1. Za bańkę to starczy pod radnego Dudowicza max nawojują 😛

   • nie, nie c.d. on 4 marca 2013 at 20:32
   • Odpowiedz

   Władza u nas bardzo arogancka i trzeba ją krótko trzymać za buzię.

  2. Do Liberała.
   Jeśli nawet masz rację to w naszym gminnym społeczeństwie coś drgnęło. Jest jakaś mobilizacja w ludziach. Już nawet nie mówię o ewidentnym sukcesie bloga, gdzie wiele mądrych treści się widzi i są liczne wejścia (są też głupawe wpisy, no cóż wolność , demokracja, jak tylko nie obrażają jest ok), ale rozmawia się o tematach gminnych na ulicach w miejscach pracy itd. Zapewne przyczynia się do tego także sprawa śmieci i kanalizacji , związanych z tym opłatami itd. Też sporo mówi się o szkolnictwie, gdzie też życie wymusi zmiany. Jest dobrze.

  3. mi sie tak wydaje ,zresztą co by to miało być ,ustalanie czegoś w zależności od tego kto głośniej krzyczy ? Radnych obdarzyliśmy zaufaniem to niech poznają sprawy dogłębnie , decydują i finał. albo ich wybierzemy drugi raz albo nie .

   1. Odsłuchaj zebranie. Pan Tynski nie krzyczał tylko przedstawiał fakt, że zbierał podpisy o chodnik i że od kilku lat o to się starali mieszkańcy ul Łokietka. Zdaje sie że nawet ta sprawa chodnika była zawarta w uchwle zebrania w 2012 r. I co ? 2 Ostanie zdania zgoda.

    1. ale mi chodzi o to żeby te małe pieniadze rozdzielać majac na uwadze cała wieś
     to ze ktoś chce chodnik to normalne i nie mam pretensji.Można by lepiej zapytać kto nie chce i ze 100 % pewnością założyc że wszyscy by chcieli . a jak dutków brakuje to trzeba robić tam gdzie najpotrzebniejsze
     a poza dyskusja jest chyba że wzdłuż drogi do Tarnowa .Tak sie zastanawiam tylko ,moze głupio czy te chodniki nie mogłyby być węższe czyli więcej na długość za ta sama kase bo znowu ruchu pieszych dużego to nie ma na nich

     1. Oczywiście, że na Tarnowskiej potrzebny. Potrzebny też na Łokietka. Usiłuję tu ukazać pewne zjawisko. Takie mianowicie: jest inicjatywa oddalona mieszkańców Łokietka i tą inicjatywę władza w moim odczuci źle traktuje. Takich przypadków jest mnóstwo, i było mnóstwo, gdzie np. robi się drogi w pierwszej kolejności do osób bo pracują w urzędzie, itp. Po prostu są równi i równiejsi w przyznawaniu środków na inwestycje.

     2. Oczywiście, że się dzieli ludzi na ważnych i mniej ważnych. W planie na wiosnę remont drogi na Gadziusa, gdzie mieszka urzędniczka od dróg.

     3. Urzędniczce od dróg nie przedłożono umowy o pracę. więc??

   2. Czasem jest tak, że i krzyknąć trzeba.

 6. No może i nie jest najlepszą ale wygląda ładnie mi sie podoba 😀

 7. Może i to czepianie się jest. Ale będę się czepiał z taką samą intensywnością jak i pani Burmistrz opowiada nieprawdę mieszkańcom w pewnych tematach.

  Pani Burmistrz mówi, że spichlerz to najlepsza modernizacja 2012 r. w ogólnopolskim konkursie na modernizację roku. Co oczywiście jest nieprawdą, oto dowód.
  http://www.ryglice.pl/page/open/title/Spichlerz%20w%20Ryglicach%20Modernizacj%C4%85%20Roku%202012
  Jak coś to spichlerz pretenduje do takiego miana.

  To proszę Państwa, może wydawać się nam mało istotne, podobnie, jaki mówienie przez panią Burmistrz o środkach z Unii, że za 2 lata 3 tys. na mieszkańca. Owszem 3 tys., ale nie za ostatnie 2 lata. Posiłkowanie się tu Gazetą Krakowską jest także naciąganiem. Ranking był za rozdanie unijne 2007 – 2013 a brane było pod uwagę do 2012 r. i to nie do końca 2012 r. tylko do 3 kwartału. Ja właśnie chcę by u władzy były osoby solidne i nie mówiły nieprawdy, nie naciągały rzeczywistości, bo to świadczy o tym, że się nie szanuje mieszkańców. No chyba, że szanowna nasza pani Burmistrz tak często się myli.

  2 film z zebrania 38 minuta. O spichlerzu i o rankingu małopolskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)