Zebranie mieszkańców sołectwa Kowalowa 21.09.2011r

Zebranie mieszkańców sołectwa Kowalowa 21.09.2011r

Szanowni Państwo nie ma co pisać tego trzeba posłuchać i wyciągnąć wnioski zwłaszcza rodzice dzieci z Kowalowej i Jonin powinni pilnie obejrzeć to nagranie.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/zebranie-mieszkancow-solectwa-kowalowa-21-09-2011r/

125 Komentarzy

Skip to comment form

  • Mieszkaniec 991 on 24 października 2011 at 14:19

  Zbliżają się wybory w Kowalowej oczywiście na sołtysa . Nasz obecny sołtys wyemigrował szukając Lepszego Jutra gdzie indziej , Jak na razie mamy jednego kandydata na sołtysa zresztą byłego sołtysa z przed lat p.Wójcika i chyba jedynego bo nikt się nie chce pchać na to jakże zaszczytne stanowisko , ale jest jeszcze czas i można się zapisać by wprowadzić świeży powiew : zefirek w Kowalowej .
  Pan Wójcik jest znany w środowisku wiejskim Kowalowej , wieloletni sołtys ,radny ,kierowca wozu bojowego,komendant straży działacz wielką gębą i strasznie obraźny po przegranych wyborach obraził się nie na żarty na wieś nawet bidulek do kościoła jeździł do Tuchowa ale teraz jak wygra to powróci na łono wsi i będzie go słychać po mszy przez megafon , tęsknię za tym .
  Pan Wójcik człowiek czasowy kawaler z powołania idealna osoba na sołtysa zajmie sie odpowiednio szkołą bo żony niema nauczycielki alei żadnych dzieci oficjalnie nie posiada to i raczej się nie zajmie , stego co wiem to zajmie sie pocztą polską bo to mu jest bliższe no i drogi w tym był najlepszy jak wspominają mieszkańcy on to zrobił dróg nie mało .
  Nie jestem zwolennikiem ani przeciwnikiem p.Wójcika jestem mieszkańcem 991 i będę każdemu nowo wybranemu sołtysowi patrzył na ręce mimo to życzę p.Wójcikowi powodzenia w życiu rodzinnym .

   • nie i już on 24 października 2011 at 20:10

   Wyjechałem jakiś czas temu na zachód i dziś wiem, że dzieki temu mam lepsze dziś i jutro tu w Polsce. A tu za gr. robil nie bedę. Taka tez jest prawda o wyjazdach.

    • ano tak on 25 października 2011 at 08:47

    Niema w Kowalowej rodziny z której ktoś nie wyjechał lub wyjedzie ale tu nie oto chodzi jeśli ktoś myśli wyjechać to poco startuje na sołtysa i robi zamieszanie , cierpi jego żona a przy okazji reszta nauczycielek , nie da się złapać kilku srok za ogon , wie o tym na pewno p. Wójcik który pełnił swego czasu wszystkie publiczne funkcje jednocześnie w Kowalowej ile wtedy urobił na kopaniu rowów , kamieniu i na remizie to jego , może mu ruszy handel końmi .
    Coś sprawa szkoły umilkła na forum ,
    Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę dlaczego p.Burmistrz tylko w Kowalowej na zebraniu wiejskim poruszyła temat szkoły , czyli robienia zespołu szkół z Joninami , czyżby te tematy nie nadawały się do dyskusji w Joninach , czy p. Cieślikowscy już sprawę przedyskutowali i poco angażować mało zainteresowanych życiem wsi mieszkańców Jonin , czy chciała sprowokować dyskusję o najgorszej szkole w gminie .

     • Z zalasowej on 25 października 2011 at 14:47

     Czesiek jest uparty to prawda , ale nie mówcie że jest nieuczciwy , bo to nie prawda. Przy drogach pracował z powinności jaką wtedy wykonywało wielu sołtysów. Czego nie można powiedzieć o soltysie z Jonin.

      • Aleksandra on 25 października 2011 at 17:32

      Znam Czesława i myślę, że to dobry kandydat.Zna problemy ludzkie i wsi.Nie boi się pracy także tej społecznej nie zawsze liczy tylko na zyski jak inni sołtysi (czytaj np Joniny, Zalasowa) .Powodzenia Cześku.

      • Jonek on 30 października 2011 at 21:42

      Może z perspektywy Zalasowej p. Wójcik jest uczciwy ale w Kowalowej choc kto wie jakie lody kręcił i z uczciwością to niema nic wspólnego .

  • myśliwy do moderatora on 8 października 2011 at 15:49

  Dlaczego nie ukazał się mój komentarz [myśliwy do anonima]!!!?Czy mam go jeszcze raz napisać!!!?DLACZEGO nie ma nawet wzmianki z jakiego powodu ten komentarz został usunięty!!!?

   • ryglice on 8 października 2011 at 16:20
    Author

   Do “myśliwego” komentarze są wyłączone na czas ciszy wyborczej, nikt niczego nie usuwał. Takie było założenia wracamy do starych zasad komentowania w niedzielę po 21 . A tak nawiasem mówiąc ciekawe to, mimo że komentarze się nie pojawiają ty odpisujesz Anonimowi na komentarze których nikt oprócz mnie nie widzi . To wskazuje że piszesz sam/a ze sobą .

  • Stokrotka on 5 października 2011 at 22:47

  Moim skromnym zdaniem żeby coś osiągnąć to trzeba jedności, a w Kowalowej jej niema , a podobno wszystkim zależy na szkole. Pan dyrektor zamiast działać woli przez ten rok siedzieć i czekać, tylko nie wiadomo na co?

   • ........................ on 6 października 2011 at 22:18

   no dyrektor nierobi nic zachowuje sie jak w tym kawale baca ;baca siedzi na konarze drzewa i go podrzyna przechodzi turysta i mówi baco bo spadniecie po chwili baca spada z konarem który podrzynał i mówi prorok czy co . no a morze dyrektor zamierza te szkołe kupic jak bedzie zlikwidowana ? przez to nic nie robi

   • kontroler on 7 października 2011 at 18:38

   Pytanko.. na jakiej podstawie pracuje dziewczyna d.s. drogownictwa w naszej gminie?/Kto kierował sie jakimi wyborami bo nie kumam… przeczytajcie wymagania formalne…a..szkoda gadac..

  • zatroskany on 4 października 2011 at 23:05

  Ja się pytam o co w tym wszystkim chodzi .Czy chcemy gonić Europe zamykając szkoły bo są nieopłacalne?A co w Polsce jest opłacalne?Huty,fabryki,kopalnie ,cukrownie ,sprzedane w prywatne ręce,kolejne rządy napchały sobie kieszenie i teraz kiedy niema już co sprzedać trzeba zamknąć szkoły,a później sprzedać w prywatne ręce szkołę odnowioną i wyremontowaną tak jak w Kowalowej.I dalej się pytam czyim kosztem,czy kosztem naszych dzieci!?Myślę,że tu jeszcze o coś innego chodzi,a mianowicie o to aby utrudnić dostęp do edukacji.Przeczytałem niedawno w internecie,że masoneria i elity rządzące mają za zadanie tak pokierować młodymi umysłami,żeby było jak najmniej ludzi wykształconych,a jak najwięcej ludzi nie wykształconych,takich którzy będą na nich pracować i takich którymi się da łatwo manipulować. APROPO jeszcze nauczania to miał dużo racji pan który mówił,że jest trudne.W moich latach kiedy chodziłem do szkoły podręczniki były z roku na rok i wszystkie szkoły miały ten sam program nauczania i wszyscy uczniowie uczyli się tego samego,a teraz każda szkoła,a nawet każdy nauczyciel ma możliwość wyboru podręczników i stąd mamy taki {kogel mogel czyli poplątanie z pomieszaniem} w naszych szkołach.I popatrzmy co się dzieje z uczniem dajmy na to z Kowalowej który miał inny program nauczania gdy idzie do gimnazium np.do Ryglic gdzie co by tutaj nie mówić jest jakaś ciągłość nauczania.Zadajmy sobie jeszcze pytanie czy to,że dziecko z Kowalowej jak musi wstać o 5.30 rano,żeby się ubrać,ziejść śniadanie i dojść do gimbusa,gdy jego rówieśnik z RYGLIC śpi sobie w najlepsze przez dobre 1,5 godziny nie ma wpływu na wyniki w nauce?Pozdrawiam wszystkich mieszkańców z Kowalowej i wszystkich nauczycieli!!!Życzę dużo zgody,wzajemnego zrozumienia i szacunku!!!ZATROSKANY MIESZKANIEC KOWALOWEJ!!!

   • ............................... on 5 października 2011 at 21:39

   do zatroskanego słuchaj sie przyjacielu zatroskany juz czuje ze grozi naszym dzieciom analfabetyzm , tak sie dzieje i bedzie sie dzialo dalej jak narod bedzie wybierał takich ludzi nie odpowiedzialnych, kadencja sie konczy wybory sie zblizaja przecierz oni powinni byc rozliczeni z obietnic kture składali przed 4 laty a oni dalej kandyduja to prawo powinno byc zmienione no bo tak kto ma pieniadze ten ma media a kto ma media ten ma WŁADZE

    • .................. on 6 października 2011 at 21:27

    ciekawa jestem ile płaci nalepka i pancerz za mieszkanko wode ogrzewanie pewnie grosze a zyja sobie jak lordy nie obchodzac ich nic , czy my podatnicy im tego nie sponsorujemy przecierz pancerz mieszka juz ok. 30 lat .mogły by sobie obydwie pancerz i nalepka jakis kiosek fonnąć na peryferiach i nie obciążać i tak nadwyrężonego budżetu gminy

  • Anonim on 4 października 2011 at 21:35

  Kto chce likwidacji szkoły w Kowalowej popiera kandydatów PISu.
  W wyborach do Sejmu Kowalowa glosuje na:
  Bernarda Karasiewicza.

   • anonim on 4 października 2011 at 23:48

   Kowalowa głosuje,ale już napewno nie na PO,bo za czyich rządów jak nie platwusów obywatelskich zaczęto likwidować szkoły!!Co do P.KARASIEWICZA to też potrafi tylko obiecywać tak jak platforma i tak jak ci obiecywace co to obiecali obiecać i obietnicy nie dotrzymali bo obiecać nic nie kosztuje!!!

    • do anonima on 5 października 2011 at 19:56

    To po co Karasiewicz wywalczył pieniądze unijne u platformy na remont szkoły z ociepleniem i nowym dachem dla Kowalowej żeby szkołę likwidować? Puknij się w durną pisowską łepetynę.

   • JAN on 5 października 2011 at 22:10

   PIS jest zdecydowanie przeciwny likwidacji małych szkół.Pani burmistrz nie jest członnkiem PIS więc mówi czasami cos innego. Chcecie szkoły to tylko ratunek w PIS

    • ................... on 6 października 2011 at 13:18

    A chccecie premiera wariata, który kłoci sie z innymi pastwami, przeciwnika Unii, który moze ”załatwic” brak funduszy unijnych?? To głosujcie na PIS…Co wy myslicie ze jak sie KAczor dorwie do wladzy to pomysl zamkniecia szkoły w Kowalowej nagle zniknie??haha To samo zrobia bo nie ma pieniedzy…..a PIS ich nie wyczaruje….To jest najgorsze wlasnie w tej partii ze tak potrafia manipulowac ludzmi…Ale mlody napewno nie zaglosuje wiec to tylko starzy maja takie myslenie….Pozdrawiam

    • Anonim on 6 października 2011 at 21:20

    Dzięki PO młodzi nie tracą roku na poborową służbe wojskową.Rolnicy za PISu sprzedawali zboże po 300 zł za tone ,dzisiaj sprawna polityka rolna Platwormy Obywatelskiej doprowadziła do cen zbóż w granicach 800-1000 zł. PO konsekwentnie wykonuje swoje obietnice ,przecież nikt nie obiecywał że wszystko wykonają w 4 lata.

     • Anonim on 6 października 2011 at 21:42

     do anonima nie pisz GŁUPOT bo zboze jest drogie bo w 2010 r była kleska nieurodzaju nietylko w polsce a nie zasługa PO widze ze nie masz nic do czynienia ze zbozem oprucz chleba dobrze ze sa krojone bo bys sobie nie poradził , głosuj na po to bedziesz za nidługo jezdził hulajnoga

      • ................ on 7 października 2011 at 10:13

      No tak przeciez to Tusk jest winny ze byla powódz 😛 Że dzisiaj pada to przecież texz jego wina…..Jak jest kleska wiadomoz e trzeba znalesc pieniadze wiec ktos musi na tym stracic….

      • Jarosław on 10 października 2011 at 21:55

      POLACY w wyborach pokazali że PO ma pozycje lidera.Czas skończyć z zasiłkami dla pseudo- bezrobotnych,sprywatyzować szpitale i zlikwidować KRUS.
      Rolnicy zakładajcje własne firmy , kto już tak zrobił jeździ mercedesami a nie hulajnogami.

      • ............................ on 12 października 2011 at 22:13

      do jarosława zastanów sie co piszesz przemysl to 5 razy a kto na krusie zeruje ? przeciez to jest rolnicze ubezpieczenie a nie pseudo rolników który kupi sobie 1 ha ziemi a ziemia leży odłogiem potem płaci 3 lata ubezpieczenie i zakłada firme i defakto zamiast zapłacic do zusu na 1miesiąc 900 zeta płaci 300 z groszem na kwartał , i tu jest luka w prawie KRUS powinien takich PSEUDO rolników kontrolować czy uprawiają tą ziemie a co do firmy to co założe firme i co będe zamiast siac zboże to może bezpieczniki posieje do twojego mercedesa . niema zakładu i nie bedzie zeby chleb wypiekali bez naszej pomocy no chyba że z trocin ale one też są w cenie . wniosek jest jeden ;OD MYSZ PO CESARZA WSZYSCY ŻYJĄ Z GOSPODARZA

  • Anonim on 2 października 2011 at 16:35

  Mamo jak skończysz czytać to zrób mi kanapke.

  • Anonim on 2 października 2011 at 15:47

  Ale kłótnia. Zobaczymy jak to bedzie gdy rada bedzie podejmować decyzję o zmianach w szkolach : Joniny , Kowalowa. Widzcie o tym, że to problem ogólnopolski.

 1. To prawda Panie Zbychu jak można niszczyć szkołę do której się chodziło,
  Twoja mama też tu pracowała i to są pańskie słowa:,,wychowała nas na dobrych
  i uczciwych ludzi”-pamiętamy te słowa!!! ale przecież gdzie jak nie w tej szkole Pan się wychował!!!!
  A dzieci do Jonin nie oddamy, są jeszcze inne miejscowości też nie daleko…….
  My też chodziliśmy do tej szkoły i wyszliśmy na ludzi i uczyli nas ci sami nauczyciele,
  bo liczą się chęci trzeba chcieć się uczyć!!!!!!!!!!!!!!
  A co do Ciebie Kostek to zabieraj się do Jonin jak nie potrafisz walczyć o sprawy naszej wsi…..
  A co do Pani Burmistrz i władz Gminy to gminą żądzą same układy!!!
  Pani Burmistrz, Stepek i o ile się nie mylę Zbychu startowali z jednej listy we wyborach, dyrektor szkoły w Joninach żona Zbycha, sołtys wsi Kowalowa szwagier Zbycha.
  A jeśliby zlikwidowali szkołę w Kowalowej, to jego żona i tak dostanie prace bo to siostra Zbycha!!!!!!!! I tak koło się zamyka:-)

  • a....... on 29 września 2011 at 07:58

  Ale wszyscy zastanowcie sie łącznie z nauczycielami……Jaki poziom może być w szkole skoro Pani nauczająca klasy 1-3 nie potrafi rozwiązać zadań….porażka. I tak samo niestety jhest w wyzsyzch klasach………..to się w głowie nie miesci

   • Anonim on 29 września 2011 at 18:16

   A posłuchaj tego nagrania jeszcze raz. TO RODZICE NIE POTRAFIĄ ROZWIĄZAĆ ZADAŃ, nie nauczycielka. Nauczycielka zadaje zadania domowe, takie ma prawo, a nawet obowiązek. A rodzice nie potrafią pomóc dziecku. Tu chodzi o to, a nie o nauczycieli…

   A w dodatku, czemu czepiacie się rysowania? Każdy psycholog wam powie, że przez rysowanie dziecko się otwiera, wyraża swoje myśli. Ale gdzie…widzę że wszyscy tutaj obecni to wykształceni pedagodzy. Wstyd mi za Was po prostu. WSTYD.

    • ........... on 30 września 2011 at 08:24

    haha no nie moge 😛 Rysowanie swoja droga ale nie zeby zakladac osobny zeszyt do tego i wiekszosc dniw szkole skupialo sie na rysowaniu 😛 Ale widze ze tu jakis obronca Krystyn sie odezwal…
    Odłsuchaj jeszcze raz jak mąż P. Krystyny mowie ze zona nie potrafi rozwiazac zadan i musi sie pytac kolezanek 😛 Od tego jest nauczyciel w szkole zeby te najtrudniejsze zadania rozwiazywaz z dziecmi a do domu dawac takie które utrwala te wiadomosci….a jak Pani nie wie jak rozwiazac zadanie to zrzuca problem na rodziców….Wisz dlaczego w naszej skzole nic sie nie zmieni?? wlasnie przez takich ludzi jak ty o bardzo niskim poziomie wiedzy i mowliwosaci rozwoju…..wstyd

  • Anonim on 28 września 2011 at 22:29

  To Typowe “Tonący brzytwy się chwyta “

  • iskierka on 28 września 2011 at 20:58

  iskierki ten wpis został zmieniony takich wpisów nie chcemy zachowaj kulturę .

   • Z zalasowej on 28 września 2011 at 21:36

   Kowalowianie robicie chlew z ważnych dyskusji. Wymyślacie jak by tu kogo poniżyć opanujcie się ! To wstyd żeby dorośli ludzie na oczach dzieci wywlekali takie oskarżenia. Jak Was będą szanować inni ? kiedy Wy siebie wzajemnie nie szanujecie.

  • t on 28 września 2011 at 14:42

  masakra!! aż przykro ze jestescie tacy………bez mózgu!! iskierki takie mądre i takie niby wykształcone, że masakra!! moga się pochwalić dyplomami studiów -hahaha- żenada te ich całe występy, wstyd się przyznać ze się zna te iskry!! ja bym się na oczy nie pokazał ludziom gdyby ktoś z mojej rodziny był w tym zespole bo wstyd jak nie wiem!!!! a jak takie mądre są to niech też może wychowują swoje dzieci!! No i dlaczego syn tak “poważanej” kramarczykowej nie przeszedł z klasy do klasy? hahahahahahahaha……… Za co tą wies tak ukarano takim zespołem ludowym? I takimi ludżmi? wstyd przed innymi jak zaczynają wyć na scenie!!! jakoś kto chciał to po szkole w kowalowej uczył się dalej i zdobywał wiedze i dyplomy i jakoś było dobrze! aha i jak jesteście tacy wygadani to podpiszcie się z imienia i nazwiska…………

   • Anonim on 28 września 2011 at 15:31

   Widzę że jesteś dobrze zorientowany , morze masz jakieś pikantne szczegóły , poczytamy . Takich jak syn Kramarczykowej w Kowalowej jest więcej może nam przybliżysz coś niecoś . Ale to nie jest na temat dyskusji i nie zmienia faktu ze nasza szkoła schodzi na psy , syn Kramarczykowej jest tu przykładem i nie tylko jej syn \ córka . Może wiesz jak Kryśki radziły sobie na studiach , napisz będzie wesoło i nie zapomnij się podpisać z imienia i nazwiska

   • Anonim on 28 września 2011 at 17:39

   Masz rację człowieku jak ktoś chciał to się uczył. Ja skończyłam studia po szkole w kowalowej bo się chciało uczyć. Myślę że jakby panie zajęły się swoimi dziećmi a nie udzielaniem społecznym to dzieci by się lepiej uczyły. Ja od 1-3 miałam Panią Poznańską to umiałam. I do dziś pamiętam że była wymagająca ale skuteczna Była dyscyplina i dobrze przekazana wiedza to była nauczycielka która miała powołanie choć nie miała studiów. Teraz to dzieci nie mogą zdać egzaminów do gimnazjum. Taki jest nasz poziom. J. polski pomylił się z plastyką a reszta nauczycieli zapomniała o dokształceniu się , a dużo się zmieniło. Zainwestujcie trochę w młodych i dużo lepiej wykształconych.

    • bercik on 2 października 2011 at 00:56

    tak masz racje była skuteczna bo jak sie udarła to dzieciom długopisy z rąk wypadały

     • matka on 2 października 2011 at 13:59

     do bercika masz racje bo kiedys wchodziłam do szkoły po dziecko to poznanska jak sie udarła to głuchy na boisku by usłyszał

      • a.. on 3 października 2011 at 15:30

      o tym tez sie nikt nie interesowal jak dzieci nie chciały chodzic pzrez P. poznańska do szkoly jak uciakaly jak plakaly…..

   • do t on 28 września 2011 at 18:08

   Powinieneś się wstydzić nie masz za grosz skrupułów skąd w Tobie tyle nienawiści, jak możesz pisać takie rzeczy o niewinnym dziecku. Widać że jesteś człowiekiem biednym, niedowartościowanym, a przy życiu utrzymuje cię tylko mówienie o innych, bo twoje życie jest miałkie i rozpaczliwie puste.

   • dot on 28 września 2011 at 22:29

   nie trzeba być psychologiem zeby stworzyc obraz twej osoby, zazdrosnik, frustrat, nieudacznik życiowy, który tez zadnej sorbony nie skonczył.Prostak!!!!
   Jak nie masz nic do powiedzenia po prostu milcz, lepszy pozytek bedzie,
   zal mi twojej matki, wspólczuje co przechodzi majac takiego nieudacznika.

   • młody buntownik on 29 września 2011 at 08:56

   Takie przypadki są częste wśród nastolatków. Często jest tak, że szkoła nie spełnia ich oczekiwań.

  • Anonim on 27 września 2011 at 22:15

  ludzie burmistrzowa chce zrobić zespól bo to są układy na zebraniu w joninach nic nie mówili o zespole tylko u nas a jeśli by doszło do tego dyrektorem została by cieślikowska bo zbyś się za nią wstawi nasi uczniowie musieli by dojeżdżać do jonin to jest jakaś bzdura żeby mieć we wsi szkołe i ja zburzyć takie dzieci z gór przyją na przystanek i bd czekać we mrozie deszczu to jest chore. u nas jest 100 dzieci i ona chce aby zrobić zespół albo wziąć ją w stowarzyszenie czy to jest mądre już na sesji coś tam burmistrzowa mówiła że bus bd podjeżdżać na parking pod kościołem to jet chore a dyrektorka niech zrobi u siebie stowarzyszenie a nie burzyć tego co trwało przez tyle lat NIGDY NIE ODDAMY SZKOŁY DO JONIN PO NASZYM TRUPIE PANI BURMISTRZ I PAŃSTWO CIEŚLIKOWSCY PS ładnie to robić panie zbyszku tej szkole co sie do niej chodziło?

  • strazak on 27 września 2011 at 17:44

  Sławek oszukałes nas wszystkich, tak się nie robi, wyszedł brak szacunku do ludzi, skoro planowałes wyjazd po co kandydowałes, po co nas naraziłes na taki dyskonfort braku sołtysa kiedy sytuacja we wsi jest kryzysowa. Rezygnuj i to natychmiast okaz chociaz troche szacunku ludziom. Dziś juz przejrzałem na oczy cały czas podburzałes przeciw Kramarczykowej sterowny Kryskami, bo Kramarczykowa cos robiła i widziała juz dawno problem szkoły, zazdrosciły jej wiec jej z bani, przeszkadzało wszystko a najbardziej Iskierki bo one są przebojowe maja to cos co zabrakło Kryskom i ból im wilki!

   • .................. on 27 września 2011 at 20:36

   Popieram……….i mam nadzieje ze więcej osób przy tym przejrzało na oczy…….P. Jola problem szkoły a konkretnie jej likwidacji zauwazyla juz dawno………ale Panie bojąc sie o posade zrobily co zrobily…….stad ”wybrany” nieobecny sołtys, stąd P. stepek w radzie………

  • Zdziwiony on 27 września 2011 at 16:15

  Czy ja dobrze słyszałem? Pan przewodniczący rady miejskiej mówi dosłownie, że “tak został przetarg ustawiony”. Myślałem, że nie wolno ustawiać przetargów?

  • Anonim on 27 września 2011 at 08:49

  wypowiedzi na temat słabego poziomu że to jest przez nauczycieli to jakaś bzdura nie tylko nauczyciel w początkowej fazie nauki jest ważny tylko są ważni rodzice którzy codziennie pomagają lub zachęcają do nauki dziecko. jeśli taki dziecko nie będzie przypilnowane tylko będzie ono robić co chciało gry komputer itp. to nawet najlepszy nauczyciel nie pomoże dziecku w tym aby dziecko nauczyło się np danej regułki.
  rodzice są najważniejsi w początkowej fazie nauki zapamiętajcie to

   • Ptskaty on 27 września 2011 at 09:02

   Nie no nauczyciele to święte krowy bo tak się utarło że lepiej dać im spokój bo jak nie to się odbije na dzieciach. No i w taki sposób właśnie maja taki a nie inny status społeczny. Mam jeszcze taką uwagę że jak dziecko jest super zdolne coś osiąga to to jest zasługa nauczyciela i chętnie się pod tym podpisuje. Jak coś jest źle i dziecko sobie nie radzi to wina rodziców jakieś rozdwojenie jaźni.

    • ............. on 27 września 2011 at 10:23

    Otóż to…a statystyki mówią same za siebie od kilku lat…..Sam fakt, ze tyle komenatrzy pojawia sie na tym blogu, świadczy o istnieniu problemu, wiec nie pozwólmy by on znów zaniknal

     • Anonim on 27 września 2011 at 17:26

     do pyskatego
     jest w naszej szkole bardzo dużo zdolnych dzieci ale niestety komputer internet gry odciągają takiego od nauki i niestety inteligencja nie wystarczy aby mieć dobre wyniki ona nie nauczy się za ucznia. rodzice które dzieci są zdolne ale porostu nic nie robią mają zawsze największe pretensje że ich dziecko ma słabe oceny

      • Mieszkanka Kowalowej on 27 września 2011 at 20:40

      Jak Wy nauczyciele nic nie rozumiecie ze tu nie chodzi o dzieci, tylko Wasz marny poziom nauczania!!! Pożniej sa problemy w szkołach srednich, gdzie dzieci z miast umieja 2 języki perfekt a nasze jeden i to słabo……Gdzie język polski jest na wysokim poziomie a u nas na poziomie plastyki. Jak Można tak uczyc dzieci??????Wstyd! Juz i tak sie z tego gmina smieje….wiec czas na nowoczesne zarzadzanie ta szkoła i nauczycielami. rozumiem ze tu niektórzy boja sie o swoje cieple posadki i wysokie pensje a czas z tym skoczyc i dopuscic do nauki i wychowania dzieci mloda wykwalifikowana kadre!!!

      • Anonim on 27 września 2011 at 20:50

      szanowna mieszkano trzeba było iść na studia pedagogiczne i uczyć w naszej szkole to by się pani przekonała jak to jest naprawdę. a jak są tacy rodzice co ledwo pokończyli 8 klas i teraz wymagają od swoich dzieci wysokiego poziomu i dzieci ich nie osiągają to mają pretensje do nauczycieli. często wypowiadają sie przeciw nauczycielom ich sami uczniowie bo łatwo to napisać to co sie nam nie podoba w komentarzu ale w cztery oczy powiedzieć tej osobie to nie ma już kto

    • marynarz on 2 października 2011 at 00:46

    pyskaty tos prawde napisał bo jak budzik został biskupem to ta co w szkole mieszka powiedziała ze znia do szkoły chodził

     • .......... on 3 października 2011 at 14:42

     Tak tylko powiedziec cos na nauczyciel albo prosto mu w oczy wiaze sie pozniej z mszczeniem na dziecku

      • ............................ on 3 października 2011 at 22:13

      w naszej szkole od dawna powinien byc załozony monitoring z zapisem równierz głosu i poziomem decybeli mysle ze dzisiaj nie było by tego problemu bo niebyło by połowa nauczycieli wraz z dyrektorem ale jeszcze nie jest za pózno jeszcze sie mozemy postarac , a co do mszczenia to jest prawda słyszałam to od kilku osób

  • Anonim on 26 września 2011 at 21:47

  Trudno wyobrazić sobie ,że w Kowalowej nie ma nawet szkoły ,a na wyniki pracuje nie tylko nauczyciel.Dzieci które chcą się uczyć osiągają sukcesy i niejednokrotnie lepiej sobie radzą od uczniów z niby lepszych szkół.Statystyki to nie wszystko a bezpodstawne krytykowanie nauczycieli napewno nie pomoże naszym dziecom .Wspólnie można wiele dobrego zrobić szukajmy tego co nas łączy a nie licytujmy się złośliwościami.

   • ............... on 27 września 2011 at 07:43

   Problem nauczania w Kowalowej istnieje od wielu, wielu lat i ni emożna pozwolic na to zeby teraz znów zaniknał…..!!!!!! Trzeba w koncu cos z tym zrobic i rozwalic ta klike….Gdzie nie wykształceni pedagodzy zajmuja sie rzeczami o któreych nie maja pojecia

    • ..................... on 2 października 2011 at 14:03

    popieram taką wypowiedż

   • Anonim on 27 września 2011 at 08:24

   zostawmy szkołę tak jak jest teraz nie jest najgorzej .Burmistrz nie zrobi z tym nić .

   • niezadowolony on 1 października 2011 at 23:46

   ja bym zrobił tak z tymi niby pedagogami z kowalowej przeegzaminował bym ich wszystkich w celu sprawdzeniu ich wiedzy do nauczania w tejże podstawówce no bo jak się czyta te komentarze i jeden z pedagogów ma problemy z zadaniami w 3 klasie no to kto tym dzieciom ma to wytłumaczyć wożny na przerwie nierozumiem za co tacy pedagodzy biora kase

  • Anonim on 26 września 2011 at 20:58

  Kto teraz będzie taki głupi, aby chciał kandydować na sołtysa lub radnego .Jak wybudują Orlika to nie tylko będziecie mogli aktywnych ludzi oczerniać ,ośmieszać,ale zamiast piłki będziecie ich kopać.Teraz po każdym zebraniu będzie ubaw.

  • bolo on 26 września 2011 at 17:42

  widzę ze tu jolcia działa prężnie ogłosiła stan alarmowy i wszystkie iskiereczki w jej obronie szkoda tylko że dwie trzy osoby piszą to samo

   • Anonim on 26 września 2011 at 19:36

   To zawsze wiecej od ciebie. Bo ty byłeś sam jesteś i zawsze będziesz.

    • ryglice on 26 września 2011 at 20:02
     Author

    Drodzy mieszkańcy Kowalowej , zastanówcie się nad tym co mówiła pani burmistrz posłuchajcie tego dokładnie, załóżcie słuchawki i posłuchajcie . Bardzo was o to proszę, te kłótnie nic nie dają tylko was dzielą a o to chodzi bo ludźmi skłóconymi łatwo się zarządza. Jeżeli się nie zjednoczycie to wasze małe dzieci będą musiały być wożone do Jonin czy tego chcecie ? Wasza szkoła jest w waszych rękach, a nauczyciele i dyrektor jak są dobrymi nauczycielami to znajda sobie miejsce gdzie indziej, skoro mogą być wożone wasze dzieci to nauczyciele z Kowalowej chyba mogą dojeżdżać do pracy. Państwo Kaczmarczykowie to jest wasza szansa na ocalenie szkoły ,może dziś wydaje wam się że tak nie jest ale wkrótce się o tym przekonacie. Tylko ludzie odważni tacy jak Kramarczykowie będą mieli na tyle odwagi żeby na wzór Bistuszowej i Pana Wojtanowskiego przejąć i uratować szkołę w Kowalowej.

     • Sympatyk on 26 września 2011 at 20:42

     O la la… Jakbym słyszał Karasiewicza skądinąd fana Kramarczykowej. To właśnie on był Mistrzem manipulacji i kłócenia środowisk. Dzięki temu rzadził tak długo. Jasne jest, że wsie nie powinny być skłócone , bo w jednosci siła. Ale Kramarczykowa do tego nie doprowadzi, to pewne.

      • Anonim on 1 października 2011 at 07:56

      Skłócona wieś ,Ja nie jestem pewny czy Kowalowa jest skłóconą wsią . To co powiedział na zebraniu Kramarczykowa to już dawno było wiadomo tylko nikt tego nie powie publicznie że sołtysa mamy ślamazarę z syndromem indyka , dyrektor szkoły co się zawsze wychwali na zebraniu w szkolnym , wolno mu ale nie potrafi zapanować i wyeliminować złych nauczycieli ,angielski ,polski ,nauczanie początkowe 1,2,3 *Sikorska może być , zresztą ostatnie zebranie szkolne pokazało nam że został włożony kij w mrowisko , histeria i brak profesjonalizmu wszak panie były w pracy wszystko nam mówi o tych osobach . Jest zasada bardzo ważna może najważniejsza…. Wszystko, co powiesz, może zostać wykorzystane przeciwko Tobie….O tym że w szkole robi się cicha opozycja przeciwko dyrektorowi wiedzieli nieliczni i teraz to wyszło . Karasiewicz był dobrym gospodarzem z wszystkimi chciał żyć w zgodzie i to go zgubiło ,Jezior trzeba to sprawdzić może zapisał się w księdze guinessa ilością pozwów do prokuratury ale co jest najważniejsze minęło parę
      miesięcy i pozwy płyną dalej tylko teraz na innego Burmistrza .

     • swojak on 27 września 2011 at 07:00

     Kiedy będzie zebranie z Jonin ?

      • Anonim on 6 października 2011 at 10:16

      Popieram poprzednią wypowiedz, też uważam, że Kowalowa nie jest sklócona, ale faktem jest, że zaistniał problem w postaci reformy kowalowskiej szkoły. Nie mogąc uczesniczyć w zebraniu wiejskim ciesze się, że jest możliwosc jego odsłuchania w internecie, wielki ukłon dla Pana, który tym się zajął. BRAWO. Zebranie w szkole: Panie dyrektorze dziekujemy za ciekawy wykład P.psycholog bardzo wazny dla nas rodziców, tylko taka prosba moze by ja Pan poprosił aby zrobila co niektórym nauczycielkom wykład jak trzymac emocje na uwięzi, bo to co te osoby sobą zaprezentowaly na zebraniu, to porazka także Pana. Sluchając zebrania wiejskiego zadziwia mnie jeden fakt, kiedy Kramarczykwa powiedziala o rozmowach na temat niezadowolenia z piastowania urzedu przez dyrektora, wymieniajac przy tym nazwiska, że Pan Stepek, Pan Sikorski, siedzący obok Wolskinie zaprzeczali . Dlaczego? Odpowiedz chyba jest prosta i jedna. Pan Kisiel probował ratowac sytuacje rodzinna, ale Pan już swoje 5 minut miał w Kowalowej i w szkole i samorzadzie nie mnie oceniać zy udane. Pan Sikorski chcial chyba osmieszyc nas rodziców, ze nie potrafimy rozwiązac zadania w trzeciej klasie ,ale osmieszyl tylko swoją zone. My wyszlismy wąłsnie z tej szkoły skoro nie potrafimy rozwiązac zadania to reszte prosze sobie dopowiedziec….. Wracając do zebrania szkolnego to smieszne było czytanie wyników nauczania w jakiejs tam skali od 2002r, co Pan przez to chcial osiągnąc nie bardzo rozumie. To ze sie Pan chwali to dobrze, skoro Pan wygrywal konkursy na dyrektora, nie bedzie dla Pana wygrac kolejnego niekoniecznie w Kowalowej, jest w Tarnowie tyle innych szkół, gdzie Pan bedzie sie mogł realizowac, czego zyczę z serca. I to niejest tak, ze Pan wierzy, ze szkola w Kowalowej bedzie bo byla od lat. Pani Burmistrz szuka oszxzednosci i to też jest zrozumiałe, kazdy dobry menadzer tak robi, tylko zebyśmy się nie obudzili z ręka w nocniku kiedy zapadną decyzje wtedy prózny bedzie płacz nad rozlanym mlekiem. Tak jak z zakaldem komunalnym. Tu apel do rady rodziców, organizujcie spotkania z nami, rozmawiajmy, opracowujmy jakies koncepcje zeby coś miec w tzw przyslowiowym ,,zanadrzu,, . Moze tak jak mowiła jedna Pani na zebraniu szkoła integracyjna, moze to jest jakis pomysl nie ma takiej w Gminie Ryglice. jeszcze wróce do prelekcji pani psycholog umacnianie wartosci naszych dzieci, to jest bardzo wazne powiedziałabym,ze wazniejsze od wyników nauczania i tu rola nas rodziców i nauczycieli, nie moze byc tak ze nauczycielka wrzeszczy na dziecko przy innych dzieciach wyzywajac od gówniar. prosze pani tak to mozna na swoje dziecko krzyczec wtedy gdy konczy taze szkole z paskiem a nie radzi sobie w Tarnowie tylko trzeba było ja przenosic. Jest jeszcze taka instytucja jak Rzecznik Praw Dziecka. Porazka tej szkoły jest fakt, ze juz dwoje dzieci odeszło na rzecz szkoły w Joninach, gdyby tu byo tak dobrze nikt by dzieci nie przenosił, pamietam czasy kiedy matka walczyła o komputery w szkole bo miala porównanie z inną i nie chce pisac jak Pan sie wtedy tłumaczyl. Dobrze ze jest w Kowalowej p.Kramarczyk,p. Osetek co mówią czego chcą, dzieki temu dzieci mogły jezdzic na basen, maja obiady i dach na szkole i nie boja się jak wiekszosc z nas odezwac sie, bo my sie boimy ze dzieci beda cierpiały, takie niestety jest przekonanie wśród rodziców, lepiej sie nie odzywac, bo też tak nas wychowali rodzice, co powiedział nauczyciel bylo swiete a po wywiadowce jak coś było nie tak jeszcze przyszedł ojciec i w skóre przylozył, niepytajac ani nie sluchjac tlumaczen dziecka. Dzis tak nie moze byc nie bójmy sie walczyc o naszą szkołe, poza nia narzekamy na rysowanie na jezyku polskim od lat, na panią Karpiel, która gdy rodzice wyrazili swoje niezadowolenie z jej nauczania to sie rozplakała, tu tez potzrebna rozmowa z psychologiem. Zastanawiam się czy Pan nie widzi problemu w szkole, czy Pan go nie chce zauwazyc , od dawna wiadomo ,ze w wszkole jest podzial na ,,młode,, i ,, stare,, ojj jakież było niezadowolenie gdy Pan Słabego zrobił mocnym…dyskutowano….dyskutowano…. Sołtysie dwóch srok za ogon nie złapiesz i tu rola radnych soleckich zeby zebrali podpisy o odwołanie Kity, sołtys musi być tu na miejscu! Nadawałby sie moze i Stepek ale ona ma juz swoje stanowisko radnego, tylko zadziwiajace jest ze na zebraniu ani slowem sie nie odezwał w obronie szkoły a zapomniał co pisał w ulotce KATEGORYCZNIE SPRZECIWIAM SIĘ PRYWATYZACJI SZKOŁY, ale fakt nie wspominał ze sprzeciwia się jej przeniesieniu do Jonin z których pochodzi bo nic nie było w ulotce. Kostek jak ma troche honoru i zalezy mu na dobru wsi to powinien zrezygnowac z radnego, wybierzmy kogos mlodego wyksztalconego, nieskazonego ukłądami ze swierzym spojrzeniem na probelmy wsi. Pani Jolu Pani tez nie musi na sile naszych dzieci uszcesliwiac angielskim na wakacjach czy jakims teatrzykiem mimo to 5 za odwage, g9rzej z dyplomacja.Na dzis koncze ale cdn Na razie tez anonim- cykor.

  • Mieszkaniec on 26 września 2011 at 13:14

  A ja się cieszę że temat szkoło w Kowalowej wreszcie wypłyną na szersze wody ,tak długo był tłumiony i nie były podejmowane żadne publiczne dyskusję .
  Pisanie że Kramarczyki chcę przejąć władzę , to jakieś bzdury , raczej chcą zwrócić uwagę na temat , który stoi kołkiem w gardle od paru lat .
  Mówi się od lat że sołtysem rządzi ta nauczycielka co to jak jej mąż powiedział ma problem z zadaniem , A krąg zależności jest nie mały .
  Popieram ludzi którzy się nie boją i robią swoje .
  Pozdrawiam mieszkańców Kowalowej , więcej wiary we własne siły , razem możemy więcej .

   • Mieszkania Kowalowej on 26 września 2011 at 15:53

   Najwazniejsze, ze ktos poruszyl ten problem, bo zawsze wszystkie Panie nauczycielki sie tego wlasnie baly, zeby to nie wyszlo na światło dzienne…..mam nadzieje tylko ze sprawa zostanie w koncu doprowadzona do konca….tak jak nalezy…

  • Nauczycielka on 26 września 2011 at 10:20

  Przykro patrzeć, jak mieszkańcy Kowalowej dzielą się na dwa obozy.
  W każdym sporze strony wierzą święcie, że mają rację. Rację ma gmina, że szuka oszczędności w obliczu kolejnego zbliżającego się wielkimi krokami kryzysu. Każdy z nas ich szuka. Rację mają mieszkańcy sprzeciwiający się wożeniu dzieci do Jonin. Trzeba się jednak cieszyć, że nie ma mowy o zamknięciu szkoły. Czego nie mogą powiedzieć mieszkańcy tylu innych małych miejscowości w Polsce.
  Jeśli chodzi o same wyniki szkoły to owszem, liczb nie da się oszukać, ale tylko osoby mające pojęcie o procesie kształcenia i mające doświadczenie w pracy z dziećmi powinny się na ten temat wypowiadać. To tak, jakby nauczyciel wypowiadał się na tematy związane z rolnictwem, a nigdy na roli nie pracował.
  Szkoła to nie “przechowalnia” dzieci, ani miejsce gdzie dziecko zostanie “wychowane” wyłącznie przez nauczyciela. Pierwszymi i najważniejszymi osobami w życiu dziecka są rodzice właśnie, a zadaniem nauczyciela jest wspierać ich i pomagać w tym wychowywaniu, wskazywać ewentualne błędy i proponować ich rozwiązanie. Rodzice natomiast powinni z tych rad korzystać, a nie obrażać się, że coś się im “wytyka”, bo to droga donikąd.
  Zaden samorodny talent nie rozwinie się, jeśli po pierwsze nie zostanie odkryty, a po drugie kszatłowany i wspierany w szkole właśnie. Uczennice zakwalifikowane do Diamentu nie zostały tam skierowane na chybił-trafił, tylko dlatego, że zostały świadomie wytypowane.
  Proszę przyjść do szkoły i zobaczyć jak się w środku zmienia z roku na rok. Nowe meble w klasach, pomoce dydaktyczne zakupione z “pozyskanych funduszy” właśnie.
  Czyżby stwierdzenie, że “dyrektor nie jest z Was i nie czuje ducha Waszej wsi” oznaczało, że na pracę w szkole zasługuje tylko ktoś z Kowalowej? Interesujące podejście. Takie…nowoczesne.
  Dzieci z Kowalowej zasługują na najlepsze. Nie są oczywiście gorsze od innych, a wręcz przeciwnie. Trzeba dać im szansę na rozwój w możliwie jak najlepszych warunkach i pod okiem nauczycieli nie tylko “wykwalifikowanych”, ale z pasją. A tacy w Kowalowej proszę wierzyć- są.

  W tym sporze potrzebna jest rozważna i spokojna dyskusja na ARGUMENTY, w której strony przestaną choć na chwilę upierać się przy swoim i otworzą się choć na chwilę na racje innych. To nie jest czas i miejsce na wylewanie żalów i podsycanie istniejących między mieszkańcami waśni. Tym sposobem do niczego nie dojdziecie, a jak to mówią: gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Oby nie skorzystał ktoś, kto dba tylko o swoje interesy i portfel, a w poważaniu ma kultywowane przez nas tradycje i wartości.
  Dziękuję za uwagę.

   • zdziwiony. on 26 września 2011 at 10:29

   Dobrze panie Arku. Dobra szkoła Dyrektorem stoi , jeżeli o wychowanie młodych idzie to Kowalowskie Dzieci należą do lepiej wychowanych w tej gminie.

   • Mieszkania Kowalowej on 26 września 2011 at 10:56

   Jest w tym tez troche racji co Pani pisze, ale skoro nauczyciele są tutaj tacy świetnie ( pomijajac to ze P. Nauczycielka nie potrafi rozwiązać zadań w 3 klasie – to juz przechodzi sama siebie ) to skad na przestrzeni tylu lat wyniki w nauczaniu sa coraz gorsze?? Nie sztuka jest pracowac tyle lat i miec doswiadczenie…..ale trzeba rowniez sie ciagle kształcic i nabywac ”nowej’ wiedzy. Cóż z pieknej sali i nowych ławek kiedy nie ma odpowiedniej kadry zeby te dzieci korzystajace z tych pomocy odpowienio wyksztalcic…..W tejk szkole trzeba przedsiębiorcy…skoro od kilku lat obserwuje sie zly poziom nauczania to czemu nikt z tym nic nie robi?? czmu dyrektor nie sprawdzi w czym tkiw bład?? niech spojrzy na sowja kadre… i szuka problemów u siebie a nie u innych………..

    • bokser on 2 października 2011 at 00:37

    bo dyrektor wszystko zamiata pod dywan po co mu sie narazac ma dobra pensje górale mu domek postawili w sąsiedniej wiosce chce se spokojnie odpocząc w wekend. zwolnic w trybie przyspieszonym 4 nauczycieli z kowalów z dyrektorem na czele

  • ................ on 26 września 2011 at 09:41

  § 29.
  1. Sołtys i Rada Sołecka są bezpośrednio odpowiedzialni przed Zebraniem Wiejskim i mogą
  być odwołani przed upływem kadencji, z powodu:
  1) niewykonywania swoich obowiązków,
  2) naruszania postanowień Statutu Sołectwa,
  9
  3) nieprzestrzegania uchwał Zebrania Wiejskiego,
  4) nieracjonalnego gospodarowania mieniem przekazanym Sołectwu,
  5) popełnienia przestępstwa,
  6) naruszania zasad współżycia społecznego,
  7) nie zatwierdzenia sprawozdania, o którym mowa w § 36 ust. 2.
  2. Z wnioskiem o odwołanie Sołtysa może wystąpić 1/20 mieszkańców Sołectwa,
  uprawnionych do głosowania w Zebraniu Wiejskim,
  3. Wniosek, o którym mowa w ust. 2, winien zawierać uzasadnienie oraz podpisy
  uprawnionych. Wnioski bez uzasadnienia pozostawia się bez biegu.
  4. Wniosek, o którym mowa w ust. 2, kieruje się do Burmistrza.
  5. Burmistrz zwołuje Zebranie Wiejskie, na którym wniosek zostanie poddany pod
  głosowanie, w terminie 30 dni od daty wpływu wniosku, o którym mowa w ust. 2.
  6. Odwołanie nie może nastąpić zaocznie, chyba że osoba, której wniosek dotyczy, została
  prawidłowo zawiadomiona i nie stawiła się na Zebranie bez usprawiedliwienia.
  7. Głosowanie w sprawie odwołania Sołtysa winno nastąpić po wysłuchaniu jego wyjaśnień.
  8. Odwołanie następuje w głosowaniu tajnym. Głosowanie przeprowadza komisja
  skrutacyjna.
  9. Odwołanie Sołtysa nie jest równoznaczne z odwołaniem Rady Sołeckiej.

  Sprawa Sołtysa…statut

  Wszystko lezy teraz w rekach mieszkańców

   • Anonim on 26 września 2011 at 10:22

   Czy nieobecny może wykonywać swoje obowiązki? Tu to już sama burmistrz powinna reagować – wieś bez sołtysa hi hi………… wstyd! To pasuje Połoskowej bo nikt nie dba o Kowalową Radnym się nie przejmuje bo on jest jej posłuszny.

  • chłopka on 25 września 2011 at 20:36

  mnie nie zadziwia poziom radnego ( chociaż marny) ani społeczeństwa jestem załamana poziomem naszych reprezentantów-WŁADZY.To nas wszystkich poniża w oczach Europy.Oddajcie władzę nam chłopom i robotnikom chciałoby się rzec wszak pomysły będą zapewne odpowiedzialniejsze , pomyślimy o ludziach i na dodatek koszty będą 2 x niższe bo za 10 tys.zł miesięcznie , które Burmistrz zarabia to 3 miesiące chętnie popracuje każdy .

   • Zdzichu on 26 września 2011 at 07:23

   Prosze, proszę. Jola niesie kaganek oswiaty na wieś. Ja mam tylko jedno pytanie .Jaki to poziom? Chyba pisząca(y) nie zna Joli aż tak dobrze.

  • Anonim on 25 września 2011 at 19:53

  Pani Jolu wielki szacunek dla Pani i pozostych za to co robicie. Uwazam ze te negatywne wypowiedzi sa efektem zwyklej zazdrosci i nieudolnosci niewyksztalconeo zacofanego spoleczenstwa. Pani swoim dziLaniem moze nie w sposob bezposredni ale jednak edukuje tych ktorzy w zyciu nic nie osiagneli. Z najwyzszymi wyrazami szacunku dla Pani i meza mieszkancy gminy

   • Anonim on 25 września 2011 at 20:01

   Trzymajcie się ciepło drodzy Państwo. Jutro odwiedzę Cię Mariusz w pracy, się pogada.

   • ANONIM on 27 września 2011 at 20:16

   Dzięki Państwu Kramarczykom wieś tylko zostanie skłócana i podzielona! Wszyscy są zacofani a Kramarczykowie to XXX wiek. ! Kto się chciał wyuczyć to się wyuczył…Z tego wynika, że nikt z tej gminy nie jest kompetentny tylko Kramarczykowie!!!

    • Anonim on 27 września 2011 at 22:02

    no kramarczykowie są tak kompetentni że szkok jolcia skończyła socjologie i teraz wie jak manipulować ludźmi wie jak w człowieka wpoić pewne zasady i jeszcze jedno to że ktoś ma dużo kasy to nie znaczy że jst mądry inteligenty i kompetentny po prostu funkcjonuje taki stereotyp który mówi że człowiek bogaty = mądry. to jest po prostu bzdura i tacy ludzie nam imponują i myślimy ze oni to coś a to przecież wielka ściema, jedynie pozytywnie wypowiadają sie osoby które nie znają joci od tej drugiej strony i że prawdę zasłaniają im pieniądze

     • Anonim on 4 października 2011 at 20:25

     czegoś głupi ? bom bidny ! czegoś bidny ? bom głupi !

  • Mieszkanka Kowalowej on 25 września 2011 at 13:00

  Jednym słowem mówiąc nasz wieś jest zacofana i dalej bedzie jezeli bedzie niszczylo sie takich ludzi jak P. Jola Kramarczyk, jak Pan Mariusz, którzy maja nowatorskie myslenie na poziomie XXI wieku. Nie mozemy sie cofac trzeba sie dalej rozwijac a nie jak twierdzi P. Sikorski ze sie mu nie oplaca – przy okazji sam wkpuje swoją żonę ze nie umie rozwiązać zadań- pewnie najlepiej dac dzieciom do domu niech sie rodzice martwią . I stad sie bierze tak niski poziom naucznia w tej szkole, a zabieRA GŁOS W TEJ SPRAWIE Pan Kisiel który był dyrektorem tej szkoły to co ma powiedziec?? Ani dziecka nie ma w tej szkole ani wnucząt, więc przecież nie musi sie starać zeby tutaj się cos zmienilo…..po co?? Kiedy tak mu jest dobrze. Ludzie przestancie myslec tylko o sobie? Pomyslcie o tych wszytskich zdolnych dzieciach? Które moglyby sie rozwijać a nie idąc do szkoły śrdeniej brać korepetycje- sama to wiem z własnego doświadczenia. Czas aby skonczyly sie uklady miedzy soltysem a nauczycielami, koligacje rodzinne i biznesowe. Pan sSikorski wspomina, ze w rzadzie jest zle to i w naszej wsi dobrze nie bedzie, no i racje ma ale to jego wina bo sam przyczynia sie do tworzenia takich uklaow….Joniny sa mniejsza wsia i zawsze mialy wyzszszy poziom niz w Kowalowej….potrafią?? potrafią bo sie im chce i maja WYKWALIFIKOWANA KADRE….a nie nauczycieli którzy na języku polskim zadają dzieciom rysować..porażka…
  A co do Pana Radnego to zdecydowanie nie ten poziom, trzeba sie umiec wyslawiac i wiedziec wiele spraw a nie mowic ze Pani nie bylo w gminie i ze dowie sie na piatek kiedy zebranie bylo w srode…..Tak P. jola miala ”prywatyzowac” ta szkole heh a za czasów kiedy ona byla radna szkoła została odremontowana a za czasów P. Stepka zostaje likwidowana..sami sobie mozecie dospiewac….A P. jola wyprzedzila was wszytskich chcac zalozyc Stowarzyszenie i uniknac takiej sytuacji jak teraz która ma nastapic…..
  Jesli chodzi o zarobki P. dyrektora to działa on z upoważnienia burmistrza, a co oznacza i musi sporzadzic oswiadczenie majatkowe dostepne dla kazdego, wiec kazdemu moga byc znane jego zarobki – wiec nie ma w ogole o co robic problemu.
  Apeluje pozwolcie dzialac takim ludziom jak Państwo Kramarczykowie którzy maja pomysly, sa oczytani, a nie jak P. sikorski który tylko wie ze sie pieniadze z Unii koncza, jakos na temat solarów i wiatraków juz nie miał zdania…
  Nie bójmy sie nowosci i zmian a napwewno zylo sie nam bedzie lepiej.
  Z całym szacunkiem dla P. Joli i dla P. MARIUSZA

   • lukas on 25 września 2011 at 18:38

   pani postradała rozum zęby takich głupków jak kramarczykowie popierać kompletna z pani idiotka żal mi pani

    • lukasowi on 25 września 2011 at 18:53

    Jeżeli twój wpis miał być po to by obrazić Kramarczyków , a nie umiesz nawet napisać dlaczego tak myślisz , to się zastanów bo te inwektywy świadczą jedynie o tobie. Można się nie zgadzać z poglądami innych , ale elementarnym obowiązkiem jest uzasadnić swój pogląd. Obawiam się że nie zrozumiesz o czym tu piszę do ciebie , jestem twoim ziomkiem więc nie pisz głupot bo wstydzę się za Ciebie.

    • Anonim on 25 września 2011 at 19:59

    On ledwie umie czytac a pisanie sprawia mu tyle trudu ze przez cale popoludnie nie byl w stNie napisac wiecej. Pewnie po tygodniu ciezkiej pracy zdola cos jeszcze napisac. Lecz nie liczylbym na cuda. Polity aktywny to ten o ktorym mowia i bez watpienia najlepszym politykiem jes Kramarczyk

  • Anonim on 24 września 2011 at 23:52

  Już to widzę jak walczycie kto niby? soltys co go nie macie, radny co się wyslowić nie umie i zna sie moze na pozarnictwie a nie na szkolnictwie, dyrektor co nie jest z Was i nie czuje ducha Waszej wsi, Ci co juz mowią,ze dzieci w szkole nie mają to im wsio ryba, kto się odezwie w Waszej slusznej sprawie, jak Ci co coś chcieli zrobić toscie ich zgnoili i dalej to robicie. Wam nikt nie bedzie dobry, ani Ksiadz, ani Nalepka ani Iskierki aniKramarczykowa ani Poznanska ani Chmura bo Oni cos warci , coś dla wsi chceili zrobić to im w łep i to tak zeby nie wstali a jak mają sile się podniesc to im n….ć zeby smierdzieli.

   • HM on 25 września 2011 at 07:36

   racja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ZASTANÓWCIE SIĘ.

   • zatroskany on 25 września 2011 at 08:45

   Przeczytajcie statut miejscowości Kowalowa . Nieobecność sołtysa jest jednym z powodów do odwołania Go i zrobienia nowych wyborów na sołtysa. Zacznijcie działać , a nie tylko wywalajcie żale na siebie. Bo każdy ma trochę racji ale zacietrzewienie może tylko was zdegradować do roli posłusznych baranów , którymi z perspektywy Ryglic lepiej rządzić. Była propozycja by Kostek został sołtysem , a Kramarczykowa Radną. Trzeba wrócić do tej koncepcji. Zostaną ograniczone wpływy niektórych niedouczonych nauczycielek . Straż będzie dobrze funkcjonowć i znajdzie się miejsce dla wszystkich grup artystycznych w remizie bo po to ją wybudowano.Jesteście czwartą miejscowością tej gminy , a dorobek w dziedzinie kultury ludowej plasuje was na pierwszym miejscu. Jeżeli domownicy są skłuceni to sąsiedzi się cieszą czytaj Nowa jakość , która nic u was nie będzie inwestować. W Jedności Siła.

  • sroka on 24 września 2011 at 18:01

  jeżeli trzeba zmienić Dyrektora i kilku nauczycieli to nie jest powód do przenoszenia uczniów.W szkole można wygospodarować sale dla zespołów jeżeli tylko chcą się rozwijać..Można zagospodarować część szkoły -podobno Burmistrz brakuje pomieszczeń. Jest wiele możliwości jeżeli będzie dobra wola rządzących to wiele można zrobić.NIE ODDAJMY SZKOŁY.SZKOŁA TO NASZA DUSZA.WALCZMY.NIECH SIĘ NIE ŚMIEJĄ Z NAS ŻE MY TAKIE ĆMOKI i wszystko z nami zrobić można.Kramarczykowa dostała naszą odpowiedź w wyborach więc niech robi sobie teatrzyki a ręce od szkoły precz!!.Myśmy o szkołę walczyli i bynajmniej nie burmistrz Ją budowała więc Wieś będzie decydować !!!Ludzie obudźcie w sobie ducha walki.

   • daro on 24 września 2011 at 21:10

   popieram drugą część wypowiedzi z zwalnianiem dyrektora i niektórych nauczycieli bym sie powstrzymał

   • Anonim on 24 września 2011 at 23:24

   może troszkę za późno , Sikorska z kociną i tą siermięgą z Zalasowej nie wspominając Króla nie powojują długo . Czas na nowa jakosc w Kowalowej Byly swiente krowy za karasiewicza to teraz beda mialy lepiej hahahahahaha

    • Anonim on 27 września 2011 at 22:04

    dobrze buraku że ty w tym wszystkim jesteś idealny

     • Anonim on 9 października 2011 at 22:43

     jestem kartofel nie burak

  • anonim on 24 września 2011 at 10:07

  to co sie działo na zebraniu wiejskim to całkowita kompromitacja wsi i jej przedstawicieli. postawa radnego kostka była żenująca nie wypowiedział się w ogóle na temat reformy jaką chce wprowadzić pani burmistrz sam obiecywał gdy startował w wyborach że szkoła nie będzie likwidowana i ma poparcie pani burmistrz. warianty które przestawiła są tylko po to żeby szkoła w joninach przetrwała bo są układy o których nie wiemy, drugą propozycja jest po to by pani kramarczyk przejęła szkołę i zrobiła czystkę i wyrzuciła uczniów i nauczycieli którzy jej nie pasują. następnie wykłócanie się państwa kramarczyków o to że nie mają pomieszczenia do przeprowadzania prób to jest śmieszne przecież jej stowarzyszenie jest zarejestrowane ja numer jej domu więc niech tam ma te swoje ,,próby” a propozycja pani burmistrz była do przyjęcia tylko pani jola chce przejąć całą gminę, władzę itp. następnie przedstawianie zarobków pana dyrektora to przesada pani burmistrz mówi że jest to obciążenie dla gminy ale dlaczego nie powiedziała jak dużo ona zarabia na tak małą gminę to jest dopiero obciążenie. następnie o to że nie zwolnił ani jednego nauczyciela ale ile pani obcięła godzin??? niech pani wie że już większość jest przeciwna pani rządom wie pani że ma burmistrz jest związany mandatem związanym i w każdej chwili można zorganizować plebiscyt o wotum nieufności. władza powinna być wymieniona zmiana sołtysa i radnego powinna nastąpić jak najszybciej bo jest źle prowadzona polityka przez nasze władze. jeśli pani będzie zamierzać zlikwidowanie szkoły będziemy protestować przeciw temu poruszymy wszystko aby nasza szkoła została taką jaką jest oraz bez usuwania dyrektora. mam jeszcze jeden prośbę aby pani kramarczyk przemyślała to co robi przestała być dwulicowa i zmieniła swoje zachowanie a najlepiej było by gdyby zlikwidował swoje stowarzyszenie i wyjechał gdzieś daleko wraz z tymi swoimi iskiereczkami.

   • Anonim on 24 września 2011 at 13:28

   …..no tak wszyscy są be, radny, sołtys, Burmistrz, Kramarczykowa tylko dyrektor szkoły cacy ……się pan ośmiesza….

    • anonim on 24 września 2011 at 16:22

    gdyby pan/pani znała całą prawdę od razu py pan/pani zmieniła zdanie

  • .......... on 24 września 2011 at 09:28

  A ja sie pytam GDZIE JEST NASZ SOLTYS?? który ma dbac o dobro naszej miejscowosci???? Nie sztuka zostac wybranym a pozniej wyjechac!!!!!! Czemu tym sie nikt nie zajmie?????!!!!!!!

  • Mieszkanka Kowalowej on 24 września 2011 at 09:25

  Co to likwidacji szkoły w Kowalowej to faktycznie nie najlepszy pomysł, ale ja bym tutaj zlikwidowała na sam początek pewnych nauczycieli, którym jak sie okazują mylą sie przedmioty których nauczają?? Ty tak powinien wyglądać język polski zeby na tej lekcji rysowac?? Skonczylam podstawowke 10 lat temu i nic sie ku temu nie zmienilo…no może po za tym, ze teraz dzieci muszą mieć osobny zeszyt do rysowania…..śmiech na sali..pozniej te dzieci ida do szkoły sredniej i nie wiedza o podstawach ale co tu sie dziwic….To samo tyczy sie do zajec korekcyjnych gdzie nauczyciel prowadzący te zajeci przychodzi na nie w butach na obcaise zamiast cwiczyc razem z dziecmi…….Problem tkwi w samym zarzadzaniu szkoła……w tej kwestii rozwniez nic sie nie zmienilo.P.Dyrektor jak nie umial pozyskiwac funduszy i dbac o dobro szkoły tak sie niczego nadal nie nauczyl…..porazka w Joninach zawsze mieli wyższy poziom w nauczaniu wiec niech sie nikt nie dziwi ze chca wprowadzi takie rozwiazanie a nie inne……..

   • No nie on 24 września 2011 at 13:34

   Komentarz usunięty na prośbę autora.

   • Anonim on 24 września 2011 at 14:00

   Nauczyciel realizuje program. Nikt nie wymyśla sobie rzeczy, których w programie nie ma. Pomyśl trochę, zanim napiszesz.

    • Anonim on 9 października 2011 at 22:46

    Program może realizuje ale czy siebie realizuje !!

  • Anonim on 23 września 2011 at 22:15

  Pani Burmistrz zaczęła mówić o szerokopasmowym Internecie, ale nie skończyła, stwierdziwszy, że więcej nic nie powie bo jest nagrywane. Zupełnie tego nie rozumiem. Takie mówienie można odebrać jako próbę podburzenia uczestników zebrania przeciwko kamerzyście. Można też odebrać jako, że jest coś do ukrycia przed mieszkańcami, którzy nie są obecni na zebraniu. Zupełny brak profesjonalizmu daje się zauważyć u tej Pani.

  • Kowalowa on 23 września 2011 at 21:00

  zastanawia mnie tylko jedno czy my mieszkańcy nie tylko Kowalowej ale całej gminy powinniśmy sobie pozwolić na to żeby Burmistrz Gminy jednym pociągnięciem pióra likwidowała wszystko co jej poprzednik w ciągu 20 lat wybudował.Został zlikwidowany już ZK,sprzęt z ZK wartości ok1 ml zł został przekazany nie odpłatnie do Tuchowa przecież na zakup tego sprzetu były zapewne brane jakieś kredyty które nasza gmina musiała spłacac ,teraz zabiera się za likwidacje szkół.Mydli nam oczy orlikiem białym jakimiś projektami z których to niewiadomo co wyniknie bo jak zlikwiduje nam szkołe to nam powie ze i orlik niepotrzebny.Posłuchajcie nagrań z zebrania w Ryglicach,Zalasowej i naszego .W Ryglicach mówi ze bedzie robić wszystko dla Ryglic, w Zalasowej że tylko Zalasowa na wszystko zasługuje no i U nas to samo tylko dla nas wszystko.Przecież to są czcze obietnice i nie dajmy się jej omamić.

   • !!! on 23 września 2011 at 21:34

   spóźnienie na zebranie to lekceważenie nas mieszkańców ,chyba nie musiała się P. modlic ze znajomym redemtorystom na nowennie właśnie w ta środę jak było zebranie ,a poza tym kobieta w p.wieku żeby była pierwszy raz w życiu na nowennie to trochę nieładnie jak na katolika

  • Anonim on 23 września 2011 at 20:34

  A co pani pisała na ulotkach i radny z Kowalowej też ! : ja pani przypomnę byliście PRZECIW likwidacji i prywatyzacji szkół !!! A teraz co ? Najlepiej mniejsze szkoły zamknąć , zaorać wieś posadzić rzepę i bez wydatków !!! A to taka piękna szkoła w takim pięknym i zacisznym miejscu ! I tak wspaniale utrzymana bo jest również wspaniały dyrektor , nauczyciele i zdolni uczniowie !!!

   • swojak on 23 września 2011 at 21:04

   Krętactwo i tyle. Na szczęście to nie Pani będzie decydowała o naszej szkole tylko radni a oni sa już dzisiaj mądrzejsi,ja polegam na mądrości Przewodniczącego , to przyjaciel Kowalowej , szkoda mi Go że musi siedziec i słuchać tych bredni nie widząc co z sobą począć

  • Anonim on 23 września 2011 at 20:21

  Przepraszam, ale dlaczego z całej gminy dostało się tylko 3 osoby do Diamentu, i w tym 2 osoby z Kowalowej… Czy to z tego niskiego poziomu ???

   • Anonim on 23 września 2011 at 22:25

   NAUCZYCIELKO to nie Twoja zasługa to tzw samorodki i to nie Wy nauczyciele przyczyniliście się do ich sukcesu to ich talent, zdolności i praca, więc daruj sobie!O czym mowa skoro zadanie w kl 1do 3 sprawia wam takie trudnosci!!!! i musicie dzwonić po koleżankach, żeby je rozwiązać. ŻENADA,

    • Anonim on 24 września 2011 at 14:03

    Człowieku, co Ty w ogóle wypisujesz?! W jakim świecie żyjesz? Po co szkoły skoro nie rozwijają dziecka? Pomyśl że trochę bo wstyd.

  • psycholog on 23 września 2011 at 20:20

  Zabranie z Kowalowej Szkoły i kierowanie się tylko i wyłącznie względami ekonomicznymi to wielki błąd, to absolutne zniszczenie wsi leżącej na granicy Gminy zawsze jakoś odpychanej i izolowanej.Trochę zmian próbowała tam wprowadzić Pani Kramarczyk ale jak wiemy i Swoi i z Urzędu nie szczędzą sił żeby Ją zniszczyć.Szkoła to jest jedyny bastion kultury i życia publicznego.Wieś powinna zostać dostrzeżona , dofinansowana, zagospodarowana.Czy Kowalowa nie zasługuje na jakieś małe centrum, pomnik,fontannę czy nawet mały plac z ławeczką i klombikiem?Wszystko dla Ryglic i Zalasowej? Bistuszowej a teraz jeszcze za sprawą Zbyszka Joninom.Kowalowa przylega do drogi łączącej dwa województwa, łączącej administracyjnie wsie z Urzędem Gminy.Co na to Radny? bo o Pani Burmistrz nie wspomnę Ona nie zna jak na razie problemów wiejskich w ogóle a chce do Warszawy by nas tam reprezentować.

  • Anonim on 23 września 2011 at 18:46

  Jak mają byc wyniki nauczania dobre skoro nauczycielka kl 3ciej jak mówi jej mąz nie umie rozwiazac zadania. To czego ona moze nauczyć dzieci?! Ja pytam czego? Ja tam bez studiów ale zadania w podstawówce rozwiązuje bez dzwonienia po kolegach.
  Wstyd panie nauczycielki!

   • no no no on 23 września 2011 at 18:55

   Faktycznie w Kowalowej na zebraniu było sporo o edukacji. Warto tego posłuchać. Burmistrz z ponad 30 letnim stażem jako pedagog dużo mówiła, oj dużo.

   • nauczyciel on 23 września 2011 at 19:01

   jakim prawem p.Burmistrz mówi o zarobkach nauczycieli na zebraniu wiejskim przecież pani nie ma pojęcia ile zarabia młody nauczyciel po studiach i jakie to tez mamy dodatki czy nasze pensje są tak wysokie jak pani jestem pewna że nie poza tym jakim prawem przelicza sobie pani koszt utrzymania nauczyciela w szkole a sama sobie funduje przejażdżki karocami za ogromne pieniądze czy to nie są koszty utrzymania pani jako burmistrza przez podatników.Według mnie są o wiele za wysokie w stosunku do jakości

    • murarz on 2 października 2011 at 14:15

    do nauczyciela ile macie godzin w miesiącu około 50 a ja na budowie 300 a kasa taka sama ile macie wolnego wakacje przerwy swiateczne ferie przecierz w tv mówili ze pedagog pracuje 500 godz rocznie

   • barman on 2 października 2011 at 00:08

   no bo to było tak przychodziły do tej szkoły uczyć po sąsiednim ogólniaku a potem robiły niby te mgr a wiesci krążą takie ze nie liczyła sie wiedza tylko …………..no i mamy jakich mamy wykszałconych pedagogów i to wszystko pozostawia wiele do życzenia wstyd mi za nich

  • Anonim on 23 września 2011 at 17:30

  Czy jeśli postawię tezę, iż to, że mało dzieci to także a może gównie wina nauczycieli, bo nie kreują lub słabo kreują wśród swych wychowanków postawy prorodzinne itd, dużo by tu pisać, to narażę się na śmieszność? W myśl cytatu „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” chyba da się obronić tę tezę.

   • Anonim on 23 września 2011 at 18:18

   Nauczyciele? A rodzina to co? Podstawą podstaw jest rodzina. Oczywiście najlepiej jest zwalić na nauczycieli.

    • Anonim on 23 września 2011 at 18:38

    Problem jest złożony. Powiem tak: rodziców też kiedyś nauczali , wychowywali nauczyciele. Widzisz to jest tak, że postęp, odpowiednie zachowania kreowane są przez bardziej światłych (najczęściej właśnie nauczycieli). Więc jeśli dzisiejsi rodzice nie umieją jak sugerujesz wychować swych dzieci no to … Dopowiedz sobie dalej sam(a).

    • ............ on 26 września 2011 at 08:18

    Po to rodzice zawierzaja wychowanie swoich dzieci nauczycielem zeby je WYCHOWYWALI i kształcili a nie zostawiali rodzicom rozwiazanie zadan w domu.

     • Anonim on 27 września 2011 at 20:53

     pan/pani się z choinki urwała chyba raczej każdy wie ze od wychowania są rodzice a nie nauczyciele

  • Anonim on 23 września 2011 at 15:59

  Co nasze dzieci maja jeździć do Jonin w imię czego do dupy z taka władzą i takimi pomysłami

   • rodzic on 23 września 2011 at 18:29

   odnoszę wrażenie ,że było to zebranie nauczyciela z rodzicami wykład ze środka sali tyłem do Przewodniczącego ,radnego i sołtysa to tak jakoś nie elegancko rzec można a Pan Panie Wojtanowski dlaczego to nieodpowiadał jak pani pytała czyżby uczeń nie przygotowany był.

    • chłop on 23 września 2011 at 19:13

    Kostek bier sikire i tnij te krzoki przy drogach bo przecież ty głosowołes za zlikwidowaniem ZK przecież był wam niepotrzebny był sprzęt do wycinania gałęzi to daliście do Tuchowa to teraz bierz sie chłopie do roboty zwołaj swoich kolegów radnych i róbcie może zaczniecie trzeźwo myśleć jak troche popracujecie a P.Burmistrz będzie was nadzorować

Komentarze zostały wyłączone.