Zebranie mieszkańców Woli Lubeckiej łamie prawo, policja umożliwia mi wejście na salę obrad

Szanowni Państwo dziś odbywały się 3 zebrania, w Joninach , Lubczy i Woli Lubeckiej . Zebrania w dwóch pierwszych miejscowościach przebiegały w bardzo kulturalny sposób , z pełnym poszanowaniem prawa . Niestety zebranie mieszkańców Woli Lubeckiej pokazało w jakim poszanowaniu jest prawo w tej miejscowości przez jej sołtysa  oraz przez  panią burmistrz Teresę Połoska . Szanowni Państwo uniemożliwiono mi nagranie tego zebrania wypchnięto dwukrotnie z lokalu który zamknięto przede mną na klucz . W związku z tym wezwałem Policję która wprowadziła mnie na  to zebranie jednak naruszając moja nietykalność cielesną zostałem po raz drugi wypchnięty z sali . Przebieg  interwencji został nagrany  kamerą reszta wypowiedzi jest nagrana na dyktafon . W chwili obecnej materiał jest analizowany przez stację TVN 24 która zastrzega sobie prawo pierwszeństwa publikacji dlatego na razie materiał jest niedostępny na blogu .  Proszę Państwa  takie traktowanie obywatela  przez urzędników znających dokładnie prawo jest niedopuszczalna i w związku z tym zastaną podjęte wszelkie działania prawne . O rozwoju sprawy będę informował Państwa za pośrednictwem bloga .

http://kontakt24.tvn.pl/artykul,zebrani-w-woli-lubeckiej-maja-prawo-gdzies-,145259.html

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/zebranie-mieszkancow-woli-lubeckiej/

47 Komentarzy

Skip to comment form

  • starsza on 5 października 2011 at 13:16

  Jestem mieszkanką Woli i bardzo bym chciała obejrzeć co było na zebraniu. Inne miejscowości mają nagrania a my nie. Winny temu sołtys p. Kumięga i krzykacze. Jeden krzykacz to nawet mój sąsiad. Objechałam już go mocno i chodzi taki czerwony jak indor teraz. Pewnie myśli o niedzieli.

  • ktoś wierzy ? on 27 września 2011 at 22:01

  Że nagrywanie jest bezinteresowne . Ludzie bywają naiwni ale bez przesady. A co do Kokocza to chyba nie ma co liczyć że tak szybko zapomnimy .

   • Anonim on 28 września 2011 at 23:41

   Czy jest interesowne czy nie, to pokazuje realny przebieg zebrania i wypowiedzi tych u władzy. O to chodzi zeby wszyscy mogli dotrzeć do tych nagrań i wiedzieć co się mówi i jak się postępuje. Co to wogóle za wnioski…. zawsze dla kogoś bedzie jakiś interes. W tym przypadku widac sołtys i jego świta mieli interes żeby zebranie utajnić. Boją się że wyjdą za bardo na jaw ich przekręty? I tak wyjdą, z a przyczyną Grocha czy bez jego udziału. I to niedługo.

  • ---- on 27 września 2011 at 20:57

  Niech się każdy zastanowi zanim postawi X na wyborach. Czy takich ludzi chcemy?

  • jadzia on 27 września 2011 at 14:15

  jeżeli sołtys Woli Lubeckiej chce w ścisłym gronie zrobić sobie tajne zebranie to przecież mu wolno i nawet należałoby się spotkać z Wolanami i porozmawiać ale te publiczne są niestety i na szczęście protokołowane i ostatnio kamerowane.Bardzo dobrze,że tak jest bo mamy wgląd na wszystko co dzieje się w całej Gminie.A może dla Woli np. przeznaczono wyższą pulę pieniędzy ??? a może może- nie ma tajemnic tam gdzie obowiązuje jawność.Powinniśmy być wdzięczni Panu Krzyśkowi,że robi nagrania gratis bo jakby to robił pracownik Urzędu to kolejne parę tysięcy poszło by do Bałtyku. Jeżeli już tak bardzo przeszkadza Wam Urzędnikom Groch bo nie wiem -brzydki, mały, nieporadny, prątkuje czy co to dajcie swojego kamerzystę -to ,że wszyscy chcemy żeby odtajnić sprawy Urzędu jest pewne.Zresztą ja jestem anonimowa zmora ale patrz drogi internauto na poprzedni blog ryglicki, patrz na ofertę wyborczą obecnie urzędującej Burmistrz-brak informacji ,mataczenie po za plecami ,brak informacji to zarzuty wobec poprzednika i OBIETNICA ,że po wyborach będzie inaczej -jawnie, przejrzyście,zgodnie z prawem o samorządzie. O co więc ta wielka wojna?Wstyd dla rządzących ,że nie potrafią sobie poradzić z taką błahą sprawą : nagrywać- nie nagrywać?Co ze sprawami na prawdę trudnymi to aż strach pomyśleć co za “kompetencja” teraz rządzi .

  • Anonim on 27 września 2011 at 09:24

  NADZÓR NAD DZIAŁALNOŚCIĄ SOŁECTWA
  § 40.
  1. Kontrolę nad działalnością Sołectwa sprawuje Rada Miejska oraz Burmistrz.
  2. Kontrola nad działalnością Sołectwa sprawowana jest według kryteriów:
  1) zgodności z prawem,
  2) celowości,
  3) rzetelności,
  4) gospodarności.
  3. Kontrolę działalności Sołectwa w imieniu Rady Miejskiej przeprowadza Komisja
  Rewizyjna lub inna Komisja Rady Miejskiej upoważniona do jej przeprowadzenia w drodze
  odrębnej uchwały.
  4. Burmistrz może upoważnić pracowników Urzędu Miejskiego do dokonania czynności
  kontrolnych w jego imieniu.
  5. Kontrolujący są uprawnieni do żądania niezbędnych informacji i danych dotyczących
  funkcjonowania Sołectwa oraz żądania nieograniczonego dostępu do urządzeń i mienia
  pozostających we władaniu Sołectwa.

  • IP - 32 on 26 września 2011 at 22:20

  http://kontakt24.tvn.pl/artykul,kamerzysta-sponiewierany-na-zebraniu-wiejskim-w-woli-lubeckiej-interwencja-policjii,143349.html z postów pod tym linkiem wynika, że utajniono zebranie. Jeśli nawet by to można zrobić (ale nie można) no to do momentu wszczęcia tych działań (poddanie wniosku pod głosowanie) zebranie było jawne. Organizatorzy coś jakby nie doczytali pewnych wytycznych.

  • BiP on 26 września 2011 at 19:14

  Przecież sołtys Woli Lubeckiej zgodnie z tym co pisze strona urzędu gminy Ryglice mieszka w Lubczy czy więc miał prawo być na tym zebraniu skoro tak przestrzega statutu to chyba nie
  Sołtys
  Jerzy Kumięga
  33-162 Lubcza

  tel. 14 65-42-506

  Rada Sołecka
  1. Augustyn Tadeusz
  2. Galus Bogdan
  3. Kantor Marek
  4. Stańczyk Andrzej

  http://www.ryglice.pl/bip/page/open/title/So%C5%82ectwo%20Wola%20Lubecka

   • Bareja on 26 września 2011 at 21:37

   No to jak? Sołtys Woli jest przeciwny wpuszczenia osoby z innej miejscowości na zebranie sołeckie przez niego zwołane a sam jest zameldowany w innej miejscowości ? aaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaahhha . !!!!!!

    • były radny on 26 września 2011 at 21:56

    Jakoś jak poprzednik rządził to sołtys Kumięga ściągał na niego ludzi ze Zwiernika , Lubczy , Krakowa , Wieliczki i Warszawy i jak byłem na tych zebraniach to nikomu do głowy nie przyszło żeby kogoś wyrzucać z zebrania , bić , popychać ubliżać zamykać salę obrad na klucz – osobiście Jezior przyjeżdżał i napuszczał wszystkich. Oj kołtuństwo nami rządzi . Zajmując stanowiska publiczne powinny jednak obowiązywać badania lekarskie zwłaszcza specjalistyczne , co tu ukrywać po prostu powinien się wypowiadać psychiatra o stanie niektórych osób.

   • coś nie ten!! on 27 września 2011 at 12:28

   tego!!! par 2 pkt 9 pisze ” Bistuszowa” to czyj to w końcu Statut.Nie doczytał Sołtys o jeden za dużo “punkt” nalany znaczy napisany?

  • bez sensu on 26 września 2011 at 15:42

  Śmiech na sali. To ma być lepsze jutro naszej gminy? Burmistrz jest święcie przekonana, że wygra te wybory… I tak jest już z siebie bardzo dumna, bo jest wyżej na liście niz Karasiewicz. Zaczynam się poważnie martwić co będzie dalej.

  • Miejscowy on 26 września 2011 at 14:35

  Pan panie Karasiewicz to zamierza zabrać publicznie głos? Przecież jest kampania oni za zamkniętymi drzwiami ustalają jak jeszcze bardziej Pana opluć . Słyszałem że wypowiedzi były tego typu: wszystkiemu winien Karasiewicz, sprzedał Kokocz i mieszkańców. Niechże Pan publicznie zabierze głos, poniżają ludzi w naszej gminie a Pan milczy bojąc się że ktoś powie że to Pan jest mocodawcą Grocha. Myślałem że Pan chociaż Pan się tą sprawą zajmie, niech Pan coś zrobi bo tracę wiarę w te nasze tak zwane elity .

   • Anonim on 27 września 2011 at 21:24

   Bernard Karasiewicz pisze:
   26 września 2011 o 10:01

   W sprawie Woli Lubeckiej i ewentualnej eksploatacji kamienia moje zdanie dla „miejscowych ” jest znane. W tej sprawie skierowałem list do Wolan , a także dziesiątki razy wyrażałem swoją opinię w środkach masowego przekazu łącznie z telewizją „Trwam”. Jako Burmistrz Ryglic podjąłem szereg działań zapobiegawczych uruchomieniu kopalni łącznie z podjęciem kroków zmierzających do uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania. Stosowanie obowiązującego ustawodawstwa , oraz środków podjętych przez ówczesną Radę Miejską uważam za wystarczające. Niestety sprawa kopalni stała się celem i środkiem walki politycznej . Natomiast odnosząc się do bieżącej sytuacji w gminie jako działacz Solidarnościowy który całe dorosłe życie poświęcił tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego uważam że nagrywanie wydarzeń w gminie jakimi są sesje rady , zebrania wiejskie i informowanie o tym szerokiej publiczności jest doskonałym środkiem komunikowania się zarządzających gminą z jej mieszkańcami. Żałuję że w czasie kiedy zarządzałem tą gminą nie znalazł się ktoś , kto w sposób zupełnie bezinteresowny używał by takich środków przekaz

    • IP - 32 on 27 września 2011 at 22:06

    Ależ znalazł się ktoś, kto robił podobną robotę. Różnica w tym właśnie, że nie robił tego bezinteresownie i technicznie był mniej sprawny. Najgorsze jest to, że nie był obiektywny i wielu dało się nabrać. To autor poprzedniego bloga. On, Oni, Ona są teraz u władzy. Hmmm? Będę pełen podziwu dla obecnej ekipy jeśli podołają wyzwaniu, jaki stawia przed nimi, trzeba to już tak nazywać, tworząca się opozycja. Lepsze Jutro Gminy Ryglice chyba ma zielone światło.

     • Instytut Mniemanologii on 27 września 2011 at 22:30

     Popiera IP-32 oraz J-23

      • J - 23 on 27 września 2011 at 22:51

      Fikcyjny instytut, fikcyjne poparcie.

    • Do Benka on 29 września 2011 at 17:40

    Panie Karasiewicz, jeśli wogóle to Pana tekst. Liczy sie pomysł. Za Pana rządów nikt na to nie wpadł. Wykonanie nagrywań to kwestia kilku zł. dla kogoś, kto to zrobi.

     • z pozoru wieśniak on 29 września 2011 at 18:21

     Nagrywania są ok. tylko , że za przeproszeniem jesteście niezwykle wiejscy (nie wszyscy rzecz jasna) i jest opór. Że obecna burmistrz także krytykuje nagrywania, to już świadczy o jej wiejskości. Nic nie mam do wsi. Wieś cywilizowana to najlepsze, co może być pod Słońcem.

      • Anonim on 29 września 2011 at 19:05

      W sumie tak to wygląda. Fajne to ze Słońcem.

  • Anonim on 26 września 2011 at 09:58

  Mamy pierwsze efekty po zlikwidowaniu Zakładu Komunalnego. Dziś godz 8 rano na rynku cały syf po wczorajszej imprezie. Gdzie jest Chmura ze swoją brygadą jeszcze się nie wyspali.

   • pouczający on 26 września 2011 at 12:34

   Kompletna błazenada po pierwsze budynek remizy jest własnością gminy odpowiada za niego burmistrz , a także za porządek tam panujący. Po drugie termin zebrania ogłoszony i zaproszenie na spotkanie dla mieszkańców uzgodnione z panią burmistrz. Po trzecie Burmistrz jest urzędnikiem państwowym z tej przyczyny jest chroniona prawem , ale też zobowiązana do przestrzegania prawa. Popełniła szereg błędów a mianowicie milcząco w obecności zebranych dopuściła do jego naruszenia co czyni Ją współwinną jego naruszenia. Przy sadowym rozpatrzeniu tego zajścia może dojść do wyroku sądowego i trzeba się będzie pożegnać z funkcją. Mówienie że jest się gościem we własnej gminie , we własnym budynku tylko ośmiesza Połoskową Przytaczam artykuł kodeksu karnego Art. 231. § 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego,
   podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

  • Anonim on 26 września 2011 at 04:58

  A ja mam nadzieję, że Wolanie przeciwni nagrywaniu trafią do kamieniołomu i pedagog, wychowawca burmistrz też, wraz swoim lipnym zapleczem.

   • też z woli on 26 września 2011 at 06:59

   Poziom i styl wypowiedzi świadzą o nas . Mam odmienne zdanie o całym zajściu. Wprawdzie nie znam szczegułów tego incydentu, uważam, ze mieszkańcy mają prawo do tego aby osoby pokroju Grocha nie wykorzystywały zebrania do swoich celów (jakiekolwiek by nie były). Tak swoją drogą to kim jest Groch i jakim prawem miesza i mąci w społeczeństwie. Czy nie stać nas na to by to co się nam nie podoba wytykać i zalatwiać w cywilizowany sposób tzn uczestnicząc czynnie i Jawnie w życiu społecznym miejscowosci i mieć wplyw na to co się tam dzieje nie jako Anonim, czy jakiś inny Niezadowolony. Czy tylko na tyle stać Grocha i jego popleczników. Chodzimy na zebrania, włonczmy się w życie wsi . Ja jakkolwiek nie podoba się mi to co się dzieje w Gminie nie chcę aby Groch był wyrazicielem mojego niezadowlenia bo niby kto dal mu do tego prawo?

    • IP - 32 on 26 września 2011 at 07:17

    Ależ Ty sie mylisz tutaj. Po pierwsze sam piszesz anonimowo. Po drugie Groch nic nie wyraża za ciebie tylko przedstawia suche fakty (nagrania). Po trzecie jest to jak najbardziej cywilizowany sposób działania. Ktoś np. nie może być na zebraniu czy radzie a dzięki nagraniu będzie wiedział co sie wydażyło. Groch i jak piszesz jego poplecznicy nie mieszają nikomu nic nie narzucają i stać ich na o wiele , wiele więcej. Nazwałbym to raczej pożądkowaniem życia publicznego w naszej gminie.

     • Anonim on 26 września 2011 at 07:27

     No … Jeśli robicie to (porzadkujecie) przez “ż” to róbcie tak dalej. Powodzenia!

      • IP - 32 on 26 września 2011 at 07:37

      Dzięki za wskazanie błędu. Nadajesz sie do porządkowania, zapraszamy 🙂 Miłego dnia !

     • Anonim on 26 września 2011 at 18:19

     Porządkowanie pisze się przez “rz”.

     • hehe on 26 września 2011 at 20:46

     Wszystko można napisać czy powiedzieć na temat tego bloga i mogą to być prawdy i półprawdy ale nie wmówisz nikomu, że autor tego bloga przedstawia “suche” fakty 🙂 hehe to tak jakbyś mi chciał wmówić ze Kościół nie uprawia agitacji politycznej. Autorzy bloga dążą do określonego politycznego celu wybierajc mniej lub bardziej udane metody a życie i wyborcy pokażą co dalej.
     p.s. pytanie ile w gminie wyborców korzysta z internetu bo jak narazie kapitał zbijany jest tylko na tej stronie w prawdziwym życiu to chyba nieco gorzej wygląda
     Panie Groch podziwiam odwagę ale szkoda że tylko to …

      • ryglice on 26 września 2011 at 21:01
       Author

      No cóż, jak sam “hehe” twierdzisz nie przekonam cię. No a już po takich słowach, że żebyś był przekonany to musiał bym ci wmówić że kościół nie prowadzi agitacji politycznej to widzę że to się nie uda. Pozdrawiam.

      • Anonim on 26 września 2011 at 21:07

      Jasne, że się nie uda bo takich ludzi jak “he, he” jest więcej tylko nie tracą czsu na czczą dyskusję.

       • ryglice on 26 września 2011 at 21:20
        Author

       A ilu jest sołtysów co nie mieszkają we wsi w której są sołtysami ?
       http://www.ryglice.pl/bip/page/open/title/So%C5%82ectwo%20Wola%20Lubecka

      • IP - 32 on 26 września 2011 at 21:21

      Pisząc suche fakty, miałem na myśli nagrania, które są robione od początku do końca zebrania rady, czy też zebrania sołeckiego. Pisanie tekstów wprowadzających do dyskusji i postów jest subiektywne, to jasne.

      Poddam przy okazji taki oto pomysł na urozmaicenie, czy też podniesienie standardów demokratycznych w społeczeństwie. Nagrywanie obrad Rad Parafialnych, ale tutaj to chyba brak regulacji prawnych, czy też kościelnych, że tak powiem. Jak się bawić to się bawić. Niech demokracja tryumfuje.

      • hehe on 27 września 2011 at 12:30

      Jakościomierzu czytaj uważniej proszę i łap sens wypowiedzi jeżeli komentujesz. Wtrącenie z Kościołem jako instytucją było tylko porównaniem i miało na celu pokazanie dwóch oczywistych faktów tj że Kościół uprawia politykę oraz drugi fakt iż ten blog nie jest obiektywny i nie prezentuje suchych faktów – pokazują to między innymi Twoje komentarze. Chyba jesteś okropnie przewrażliwiony bo sporo luźnych komentarzy oceniasz z marszu jako atak na twoją osobę.

   1. Sprecyzuj co to znaczy osoby “pokroju Grocha” ?. Powiem Ci tak. Jeśli chodzi o dzielenie ludzi na tego czy innego pokroju, to podział mógłby być taki: Są ludzie, którzy uznają takie podziały i je stosują oraz ludzie, którzy takich podziałow nie uznają i nie robią.

    • zdziwiony. on 26 września 2011 at 07:56

    Kpisz pan czy co? co to znaczy że mieszkańcy mają prawo aby osoby pokroju Grocha itd. Otóż wyjaśniam że nie tylko Groch ale każdy obywatel wolnego Świata ma wstęp na spotkania które dotyczą dzieleniu dysponowaniu i gospodarowaniu środkami publicznymi.Gospodarka finansów publicznych jest JAWNA . To zebranie między innymi temu problemowi było poświęcone. Obowiązkiem każdego obywatela nie tylko Grocha jest wytykanie błędów i chwalenie za sukcesy tej czy innej tzw. władzy.Jestem oburzony twoją wypowiedzią , obudź się człowieku nawet za komuny takich głupot jak na Woli nie robiono.

    • ryglice on 26 września 2011 at 08:23
     Author

    A kimże są ludzie z Woli że wolno im łamać prawo? Zachowanie sołtysa ludzi przed budynkiem ludzi na sali na której siedzi też pani burmistrz która ma gdzieś prawo zasłaniając się ze jest tylko gościem wszystko to jest nagrane dyktafonem . Członek zarządu powiatu, który nie zna prawa i nie wie na jakiej podstawie można utajnić takie posiedzenia, ci ludzie kandydują do parlamentu. Dlaczego nie chciano by nagrać zebranie czy Kokocz to tylko sprawa Woli Lubeckiej ? Wszyscy powinni wiedzieć jak się sprawy mają z Zespołem Przyrodniczo Krajobrazowym z udokumentowanymi złożami z brakiem przyjętego planu zagospodarowania przestrzennego dla Woli co będzie skutkować tym że to udokumentowane złoże będzie musiało być wpisane do tego planu. Na zebraniu był również przewodniczący rady który chciał się odezwać jednak widziałem to na własne oczy nie pozwoliła mu na to pani burmistrz . Panie Grzegorzu czas zabrać głos publicznie no chyba że mi się tylko wydawało że miał Pan inny pogląd na sprawę.

    • do też z woli on 27 września 2011 at 19:30

    Prawo w tym zakresie daje Konstytucja RP. Nie obraź się, ale masz chyba wiele wspólnego przeszłym systemem lub napisałeś to by sprowokować.

  • Dominik on 25 września 2011 at 21:30

  Kokocz wisi na włosku 10 h udokumentowanego złoża i brak planu zagospodarowania dla woli to koniec bo teraz będą musieli wpisać złoże do planu . Park jaki zrobiliście na kokoczu można obalić i dobrze o tym wiecie tylko kwestiom czasy jest jak właściciel zrobi gminie koło pióra ponoć już trwają przygotowania . Zamknęliście się na klucz, po co, by ustalić jak będziecie głosować w wyborach, czy co o czym tkanym było na zebraniu że mieliście prawo utajnić obrady? Jesteście żałośni i nie macie za grosz szacunku dla mieszkańców którzy w wyniku waszych działań zapłacą nie 40 tyś kary jak za halę sportową ale 40 mil za zablokowanie kopalni to kwestia czasu.

  • Zdziwiony on 25 września 2011 at 21:08

  Miejmy nadzieję że sprawa szybko trafi do prokuratury i to całe kołtuństwo dostanie za swoje.

  • Rozgoryczony on 25 września 2011 at 20:22

  Czy ta nasza Pani Burmistrz postradała zmysły , nie wie Kto to jest Urzędnik Państwowy i jak powinien się zachowywać?Wstyd dla Gminy , po prostu wielki wstyd.Ta Kobieta powinna zacząć myśleć o czymś więcej jak o dobraniu butów i torebki. Na całą Polskę i nie tylko usłyszą jakie u nas nie zaorane buraczysko.Nagrywanie zebrań to nic nowego w innych gminach już dawno to jest praktykowane i nikt nie robi z tego horroru.Można sprawdzić w internecie nawet kamerka uczestników podgląda.(-) ale nie w Ryglicach?

  • Anonim on 25 września 2011 at 20:21

  Gdzie Jezior co się dzieje z Kokoczem , co to wszystko znaczy? Trzeba było zaszczuć Karasiewicza żeby ciemne sprawy ukrywać na publicznym zebraniu za zamkniętymi drzwiami?

  • Mieszkaniec on 25 września 2011 at 19:44

  Niestety ze wzgledu na prace nie moglem uczestniczyc w zebraniu. Brak mi jakich kolwiek slow aby odniesc sie do tej sytuacji. Soltys uzywA bezposredniej przemocy pozniej jamis mieszkaniec a najwyzsza wladza nie reaguja a wrecz przeciwnie.
  Mam nadzieje ze zostana pociagnie i do odpowiedzialnosci i chyba sa ku temu parqgrafy. A tak apropo czy ktos wie co bylo taka wielka tajemnica tego zebrani?

  • z ostatniej chwili on 25 września 2011 at 18:37

  Kiedyś zasłyszałem wypowiedź starszego człowieka z Lubczy , który o mieszkancach Woli Lubeckiej wypowiadał się w sposób pogardliwy mówiąc cytuję ‘Kołtony wolskie” nie wiedziałem co to znaczy. Dzisiaj po latach wiem o co chodziło tej starszej osobie. Takie zachowanie mieszkańców może świadczyć o braku znajomości reguł demokracji. Winę za ten poziom edukacji ponoszą wcześniejsze władze bo nie drogi , remizę czy oświetlenie i chodniki , ale budowanie społeczeństwa obywatelskiego poprzez edukację powinno być głównym kierunkiem wprowadzanym w tej zacofanej miejscowości. Dlatego nie można całą winą za ten stan Świadomości obarczyć mieszkańców , czy pożal się Boże sołtysa . Jeżeli jednak obecni przy tym byli Burmistrz , Przewodniczący rady miejskiej i były Prezes Izby Rolniczej , którzy kandydują do parlamentu to z takim przygotowaniem i wiedzą nie powinni w ogóle sprawować jakichkolwiek funkcji bo stanowią zagrożenie dla naszego państwa.

   • nie inaczej on 25 września 2011 at 20:10

   Dokładnie, stanowią zagrożenie i to wielkie.

  • Anonim on 25 września 2011 at 18:05

  Że też qrwa mnie tam nie było.

   • ryglice on 25 września 2011 at 18:26
    Author

   Proszę nie używać wulgarnych zwrotów wysłuchałem ich dziś pod swoim adresem tyle że wystarczy na dziś .

Komentarze zostały wyłączone.