Zebranie sołeckie Zalasowa 18.09.2011r.

Zebranie sołeckie Zalasowa 18.09.2011r.

Szanowni Państwo

W dniu wczorajszym to jest 18.09.2011r w sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Zalasowej odbyło się zebranie mieszkańców Zalasowej .Tak jak zapowiadałem będę nagrywał wszystkie zebrania w naszej gminie , nie dla siebie ale dla was. Mimo że po tym co wydarzyło się na zebraniu w Ryglicach urząd zlecił opracowanie prawne zagadnienia, mimo że na spotkaniu w gabinecie pani burmistrz ustaliliśmy ponad wszelka wątpliwość  że obywatel może nagrywać zebranie. Na tymże spotkaniu omawiana były również sprawa statutów i błędów jakie one zawierają, a mianowicie chodzi o punkt w którym stwierdza się że w zebraniu może uczestniczyć tylko osoba na stałe zameldowana w danym sołectwie. Jest to niezgodne z obowiązującym prawem, narusza konstytucyjne prawo, zawarte  art. 61 Konstytucji RP, który między innymi stanowi: „Każdy obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. Prawo to obejmuje również uzyskiwanie informacji o działalności organów samorządu gospodarczego i zawodowego, a także innych osób oraz jednostek organizacyjnych w zakresie, w jakim wykonują one zadania władzy publicznej i gospodarują mieniem komunalnym lub majątkiem Skarbu Państwa. Prawo do uzyskiwania informacji obejmuje dostęp do dokumentów oraz wstęp na posiedzenia kolegialnych organów władzy publicznej pochodzących z powszechnych wyborów, z możliwością rejestracji dźwięku lub obrazu. Art. 54 Konstytucji RP stanowi, że każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Dotyczy to zarówno posiedzeń rady miasta jak i posiedzeń zarządu miasta a przez analogię i zebrań  soleckich, jest to oczywiste, gdyż skoro istnieje bezpośredni dostęp do tych posiedzeń w postaci wstępu na nie, to brak podstaw, aby nie utrwalać i udostępniać materiały dokumentujące te posiedzenia. Niestety nasza władza przeczy sama sobie, próbuje ograniczać prawo konstytucyjne, powołując się na zapisy w statucie. Szanowni Państwo Konstytucja RP to prawo nadrzędne nad wszelkimi innymi prawami regulowanymi w drodze ustaw i uchwal które musza być zgodne z konstytucją . Czy zatem statut sołectwa w oparciu o który odbywało się wczorajsze zebranie miał prawo odebrać mi moje prawa które wynikają wprost z konstytucji i są podstawą ustroju demokratycznego? Odpowiedz brzmi NIE.  Jak większość z Państwa wie obowiązek meldunkowy to dziś tylko fikcja, pozostałość PRL-owskiego systemu, który dzięki takiemu obowiązkowi miał rozeznanie o miejscach pobytu obywatela. Dziś istnieją o wiele bardziej precyzyjne możliwości ustalenia tożsamości i miejsca pobytu a w dzisiejszych dowodach brak nawet miejsca na dane meldunkowe. Dziś wzorem komunistycznych władz, z tego przepisu próbują zrobić użytek  demokratyczne władze. To skandal takie traktowanie obywatela , w imię czego te działania, czy to jest ta jawność o której na polecenie pani burmistrz pisze sekretarz gminy? Panie sołtysie powinien pan się cieszyć, że to co pan miał do przekazania ludziom, może dotrzeć do tych co na zebranie nie poszli, i do tych co po pierwszych pana słowach wyszli . Ci wszyscy co chcą, mają możliwość zobaczyć posłuchać co i jak było. Ja również mam do pana prośbę niech pan nie opowiada ludziom o administrowaniu czymkolwiek w intrenecie bo nie ma pan zielonego pojęcia o tym o czym pan mówił. Miałem przygotowane kilkanaście pytań do pana i pani burmistrz nie chciałem jednak wtrącać się do dyskusji, w której  pięknie żeście mówili ale czy prawdę? Po to właśnie te nagrania których tak się boi obecna władza, niech  ludzie ocenią sami. Mam nadzieje że podołam logistycznie i wszystkie zebrania będą nagrane do zobaczenia na zebraniu w Kowalowej .

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/zebranie-soleckie-zalasowa-18-09-2011r/

37 Komentarzy

Skip to comment form

  • Anonim on 25 października 2011 at 18:14

  http://www.ryglice.pl/hotnews/index/open/id/22

  • artu 34 on 2 października 2011 at 14:14

  Jestem rdzennym zalasowianinem to po pierwsze .Jeżeli sołtys opowiada głupoty to czemu radni na to nie reagują przecież to jego opozycja to po drugie po trzecie może i w pewnych sprawach sołtys rozmija się z prawdą ale wydaje mi się że kieruje się interesem Zalasowej, na efekty musimy poczekać. jak zresztą już widać kopanie wirtualnych fos nie jest jego priorytetem .Jeśli chodzi o zlikwidowanie zakładu komunalnego i połączenie ze spółką dorzecze białej to też jestem przeciwny ale podobno było to zawarte w umowie, pewnie związanej z projektem ;DORZECZE BIAŁEJ ‘ nie znam szczegółów . JA NIE OBIEKTYWNY ; Te dwa ostatnie zebrania wyglądają całkiem przyzwoicie, nikt nie robi cyrku z tresowanymi małpkami a z ludzi ciemniaków z ciemnogrodu jak to odbywało się 2,3,4,5 lat temu .po jednym wpisie ktoś chce zarzucić mi brak obiektywizmu . Szkoda że spółka [ZIELIŃSKI/GROCH ] nie działała wcześniej bo wtedy mieli byśmy zabawę Nie jestem po żadnej ze stron oceniam według tego co widzę słyszę od znajomych i staram się oddzielać rzeczy prawdziwe od głupot które ludzie opowiadają .pozdrawiam ARTU34.

  • komu? on 1 października 2011 at 13:27

  Po długotrwałym przekładzie bełkotu sołtysa z Zalasowej stwierdzam jednoznaczne kłamstwa wypowiadane w sprawie budżetu na 2011 rok. Otóż stwierdzenie cytuję” pan Karasiewicz wykreślił z budżetu ” należy czytać Pan Karasiewicz ujął w projekcie budżetu natomiast Pani Połoskowa nie przedstawiła radzie miejskiej tych propozycji . Bo Budżet na 2011 rok uchwalono 2 miesiące po tym jak Karasiewicz już nie był Burmistrzem. Olszówka w tej kwestii KŁAMIE. Jeżeli uda się jeszcze rozwikłać treść wypowiedzi tegoż pana to wypłyną dalsze kłamstwa. Operując słownictwem typu wykreślił z zarządzenia /projekt budżetu składany na ręce przewodniczącego RM. do 15 listopada roku poprzedzającego rok budżetowy/ stwierdzam że zmianę zarządzenia można dokonać tylko i wyłącznie dokumentem tożsamym czyli następnym zarządzeniem .

   • Smichu warte on 2 października 2011 at 14:33

   Jest następne kłamstwo , a mianowicie sołtys skłamał że inne gminy zapłaciły podwójnie , w tej sprawie jest wyrok sądu że gminy zostały uniewinnione. Gazeta Krakowska wydanie tarnowskie pt. “Dostaną zwrot za karę.”

  • artu34 on 29 września 2011 at 22:45

  Zebranie które obejrzeliśmy w tym roku roku ma swoje wady ale w porównaniu do tego co działo się na poprzednich zebraniach [ZA CZASÓW ICH POPRZEDNIKÓW] wygląda to całkiem przyzwoicie bardziej merytorycznie wbrew całej tej krytyce i tak można powiedzieć że robimy krok naprzód niema co dziwić się pewnemu oporowi co do kamery ze strony władzy przecież to bardzo niewygodne. Jakich zachowań żądacie od radnych Zalasowskich przecież to tylko marionetki a pociągającego za ich sznurki już dawno niema . Olszówka to człowiek bardzo bezpośredni i w wielu poglądach radykalny ale i tak uważam że na stanowisko sołtysa najbardziej utrafiona osoba , Każdy kto chodzi na zebrania w Zalasowej co roku może sobie sam wyrobić opinie na temat sołtysów . A jeśli chodzi o sprawę zjazdu sołtysów Olszówka jest restauratorem gorszym lepszym nie mi to oceniać ale jako przedsiebiorca musi jakoś zarabiać to rekompensata za zajmowanie się sprawami wsi za darmo w dzisiejszych czasach niema nic . pozdrawiam artu34.

   • do artu on 30 września 2011 at 14:11

   ARTU co ty bredzisz o przygotowaniu merytorycznym? Kto był przygotowany Władek który stulał że powódź była w tym roku czy Połoskowa, która stulała że wszystko zrobi (czyli co) i że zakład komunalny zlikwidowała żeby dać wszystkim prace np jednoosobowe firmy sprzątające buhahaha no to ja zachęcam wszystkie bezrobotne panie do działania i ciekawe czy tak wszyscy dostana pracę. Proszę zastanów się ARTU Pozdrawiam.!!!!!

    • do artu on 1 października 2011 at 13:41

    Średnia miesięczna wypłata dla sołtysa dużej miejscowości to około 1000zł na rękę dieta za udział w sesjach ok.200 zł plus ok 800 zł prowizja od zebranych podatków , nie mówiąc o dochodach z tytułu ubezpieczeń , czy dostarczenia niektórych pism urzędowych. Jeżeli ktoś myśli że ten typ człowieka robił by coś dla idei to jest w błędzie!

   • do artu 34!! on 30 września 2011 at 14:35

   czegoś jednak w twej wypowiedzi mi brak.Długo myślałem i już wiem.Nie masz za grosz obiektywizmu.Władek to dopiero wlazł do kieszeni Burmistrz ,że ani mu uszów nie widać.podlizuje się i wieś zaprzedał jak lis.Nie mów ,że darmo pracuje bo wiemy ,że ta prowizja nie jest znowu taka nijaka.Zresztą sam obleciał pól wsi ,żeby na niego głosowali to pewnie wiedział czego chce.Burmistrz oprócz urody już niestety troszkę przykurzonej wiekiem nie ma zbyt wiele do zaoferowania.Każde zdanie to niczym pamiętniki Wałęsy-coś wie , nie za bardzo albo chce albo musi.Podpuszczanie jednych na drugich to jej specjalność.Wie ,że od zarania dziejów Zalasowa nie lubi Ryglic to jeszcze wypuszcza nas delikatnie co powiemy.Cała mowa jest tak naprawdę o niczym a nasycona zawiścią i złośliwościami.Nie wiem czym się tak zachwyciłeś i na pewno nie jesteś z Zalasowej i nie mieszaj w garnku jak do pieca nie dokładasz.

  • zniesmaczony on 22 września 2011 at 15:05

  Cytat z Pani Burmistrz: “Zalasowa, to wieś, która ciągnie pozostałe wsie, w ryglicach tak nie jest, w ryglicach trzeba się tłumaczyć, że się nie jest wielbłądem chociaż widać że się nie jest.

  Cóż za obrzydliwa manipulacja, ciekawe co mówi w Ryglicach na Zalasową i ciekawe co na to mieszkańcy Ryglic bo ja jestem oburzony. Karasiewicz nigdy w tak prostacki sposób nie uprawiał taniej wazeliny i to kolejny powód dlaczego oddam na niego głos !!!!!!

   • smutny on 22 września 2011 at 19:46

   W Ryglicach mówi ,że Zalasowa dostała wszystko od Karasiewicza wiec teraz figa dla Zalasowej tylko to co się musi.Taka zresztą była teoria walki wyborczej-odebrać Zalasowej dojście do rozwoju- to hasło było oczywiste i nie skrywane bynajmniej. Tym kupiono setki głosów.

  • Groch on 22 września 2011 at 07:09

  Zebranie w Kowalowej będzie można obejrzeć dziś wieczorem polecam wszystkim nieobecnym Kowalowianom. Materiał bardzo ciekawy zwłaszcza jeśli chodzi o szkolę, ale nie tylko zapraszam wieczorem do oblężenia relacji z zebrania w Kowalowej

  • Anonim on 21 września 2011 at 20:24

  “Tadek zadzwoń no zadzwoń ” Wyjaśniam że towarzysze troszeczkę przesadzają w Ryglicach nie ma już milicji , jest Policja. Co za nie subordynacja były I sekretarz POP nie usłuchał młodszego towarzysza he he.

   • Anonim on 22 września 2011 at 20:09

   Czy przyjechała policja by usunąć kamerzystę z zebrania? Bo to ciekawe nawet wszystko jest. Nagrywania, spory, łamanie prawa, wzywanie policji hehhehe. Swoją drogą to chyba prowadzący zebranie powinien najpierw zarządzić głosowanie w sprawie usunięcia kogokolwiek z zebrania sołeckiego. W Ryglicach głosowano w tej sprawie. W niedzielę zebranie w Lubczy. Ciekawe jak tam się potoczą wydarzenia. Może lepiej by policja już tam była, by nie musieć dzwonić w trakcie zebrania.

    • ciekawy on 22 września 2011 at 21:04

    Pani Burmistrz czy jak Pani przejdzie juz do tego sejmu to tez nie będzie mozna nagrywac obrad sejmu,to dopiero zacznie się tam walka

     • Anonim on 22 września 2011 at 22:07

     Jestem pewien, że nasz kamerzysta nagra tą walkę w Sejmie RP.

 1. Spór pomiędzy p. Olszówką a kol. Grochem wygląda na celowo zrobiony, by być może wystraszyć Krzysztofa. No nie udała się ta próba. Wszyscy za stołem prezydialnym wiedzą, że nagrywanie jest legalne, a jednak siedzą, przysłuchują się i milczą. To nie jest ok. Władza ma obowiązek szanować i bronić prawa obywatela. Wielki minus dla tych Państwa za stołem za bierność podczas sporu.

  Panie sołtysie Zalasowej, pomagam Krzyśkowi w prowadzeniu bloga i niech Pan uwierzy, że nie warto byłoby brać w tym udziału, gdyby ta działalność nie miała sensu. Co do szkalowania to proszę zauważyć, że kultura wypowiedzi na tym blogu z porównaniu, chyba z byłym już blogiem radnego Jeziora, jest o niebo wyższa. Liczymy się z prowokacjami itp. działaniami. Póki co nie ma ich, co cieszy i nie zniechęca. Po wyborach rusza (mamy nadzieję) nowy projekt naszego autorstwa mający na celu podniesienie standardów organizacyjno-wykonawczych w naszej gminie.

  • samotnik on 21 września 2011 at 14:27

  Zebranie wiejskie w Zalasowej po dokładnej analizie i (dzięki Groch Jesteś Wielki) nasuwa bardzo skomplikowane społecznie zagadnienia.Samo prezydium śmieszy -tumani.Na takim zebraniu prezydium to Sołtys , Radni , Burmistrz.Wszyscy zaproszeni goście powinni zasiąść w miejscu wyznaczonym ale nie za stołem prezydialnym.Coś Pan Sołtys nie doczytał w statucie.Generalnie Zalasowa po 1990r. rozwijała się jako miejscowość i jako społeczeństwo 2 x szybciej od pozostałych i zapewne jest to zasługą wielu zacnych Zalasowian ale też głównie mieszkańców ,którzy potrafili wykorzystać ten okres Transformacji Ustrojowej na piątkę z plusem.Zalasowianie to bardzo specyficzni ludzie, wspaniali patrioci lokalni,społecznicy co zresztą potwierdziła nawet Pani Burmistrz ,która Zalasowej raczej nie darzy gorącym uczuciem. Do tej układanki nijak się ma niestety obecny Sołtys.Nie dlatego,że go nie lubię ale on po prostu przespał okres zmian i dalej tworzy zamknięty krąg komunistycznych intryg , nie zmieniając też sposobu bycia i traktowania ludzi.Nie umie powiedzieć kto sprząta centrum wsi to opowiedział jak to naprawił ławkę.No Drodzy Państwo takie opowiastki to na spotkaniach Pisowskich jeżeli się spiskuje jak by tu komu ucho ugryźć ale nie na Zebraniu Mieszkańców.Muszę wspomnieć takie bardzo śmieszny styl typu “Żebyście Państwo jedno wiedzieli ,że jak …….to……. niczym groźny tatuś bo prostak nie chce powiedzieć.Ten watek podlizywania się takiego głupawego Pani Burmistrz to Pani Burmistrz tamto.Ale Sołtys to tylko Sołtys wiele mu przystoi – i nie o nim zamierzałem napisać.Powaliła mnie kultura bycia a raczej jej brak u Pani Dyrektor Szkoły.Nie znam Pani ale żenada i jeżeli Pani Burmistrz czasem przegląda te strony to powinna zobaczyć też to video i zastanowić się komu powierzyła funkcję tak bardzo ważną !!!!!Sama Burmistrz już aż nadto świadoma ,że wpadła w dołki ,które sama kopała , zaszczuta traci grunt pod nogami.Nadrabia brak formy jak tylko potrafi.Jest zagubiona .Ani mi jej żal ani nie powiem ,że dobrze Jej tak.Polityka to nie zupa ogórkowa,która każdej gospodyni dobrze wychodzi. To,że tylko jeden kobiecy głos z sali rozsądnie bronił Pana Grocha to już zostawiam na inne rozważania.Dziwi mnie,że Pan Wojtanowski i Pan Burza jako rodzące się gwiazdy polityki nie wyrazili jednak w tej ważnej sprawie swojego zdania.Zachowali się jak gówniarze.

   • apropo on 21 września 2011 at 20:42

   JAK TO MÓWIĄ SAMOTNIKU BABA ZE WSI WYJDZIE, ALE WIEŚ Z BABY NIGDY.

    • Anonim on 21 września 2011 at 21:23

    A ty jesteś skąd? Miastowy?

   • Anonim on 21 września 2011 at 21:00

   samotniku! Brak odwagi do podpisania się?! Pokaż swoją kulturę i odwagę!?

    • Darek on 22 września 2011 at 00:39

    Tobie anonimie też odwagi zabrakło więc nie krytykuj innych skoro sam masz w gaciach. A gość ma racje w 100% bo co to za przedstawiciele władzy, uczeni, magistry, dyrektory i inne “mondroki” które jak trzeba głos zabrać by prawo objaśnic “nieuconemu” schowali się wszyscy pod sukno stołu prezydialnego trzęsąc tam 4 literkami i czekając na rozwój wydarzeń.

   • beznadzieja on 21 września 2011 at 21:07

   nie chce mi sie nawet komentowaC tego zebrania-wielka beznadzieja
   P.Burmistrz dlaczego Pani nie odpowiedziała na pytanie o wywóz śmieci-odpowiedż powinna być krótka -zlikwidowałam Zakład Komunalny

    • Jurek on 21 września 2011 at 21:30

    no właśnie było o karze za halę,było o placu zbaw a nikt nic nie powiedział o zlikwidowanym ZK i bezpłatnie przekazanym sprzęcie do Tuchowa.czy nie należało o tym powiadomić mieszkańców ,myślę że mają prawo wiedzieć
    Panie przewodniczący i Panowie radni czy to aby jakaś wstydliwa sprawa ,przecież podjeliscie taką decyzję ,czy nie powinien któryś z was wstać i poinformować ludzi o tym

   • ;) on 21 września 2011 at 22:52

   A najśmieszniejszy jest sołtys Władek. No bo przeciwny nagrywaniu, dzięki któremu cały świat poznał jakie ma zasługi dla Zalasowian.

   • do samotnikaprzez małe "s" on 17 października 2011 at 21:41

   Ale twoja kultura?!Zaczynasz od wyzwisk?! Stuku puku w główkę!

  • Z Zalasowej on 21 września 2011 at 11:47

  Aż wierzyć się nie chce, że mamy takiego sołtysa!!! po obejrzeniu tego zebrania mam wrażenie, że komuna powraca……..

  • Wiesiek on 21 września 2011 at 11:43

  Szkolenie sołtysów za które płaci Olszówka z własnej kieszenie? Kto jest w stanie w to uwierzyć 150 sołtysów + starosta ,radni powiatowi ,burmistrz i cała reszta to około 200 obiadów . Ciekawe kto organizował to szkolenie,bo pewnie ten płacił no i tu sołtys nie kłamie bo ani gmina ani powiat mu nie dali dał mu (jak myślicie kto mu dał te kasę?) napiszcie kto waszym zdaniem . W sprawie ulicy sportowej okazuje się że pan Groch zgłaszał w dniu 25 lipca przełom na tej ulicy panu Jałosze który ma taki wpis w swoim kajecie . Jeszcze sprawa tablicy z mapą ulic w Zalasowej o której mówi sołtys, panie sołtysie tę tablicę pokonały warunki atmosferyczne i czas czyli sprawa sił natury kogo więc nazywa pan wandalem ? Kultura naszej gminy pani burmistrz i panie sołtysie to ,Zalasowianie , W Kuźni u kowala , zespoły taneczne ,śpiewacze, kolo artystyczne Pracownia w Pałacu . To ludzie Pan Nalepka , Pan Kula, Pan Stańczyk, Państwo Kramarczykowie , Pani Ania Wenc-Zabawa , Państwo Matug , Pan Madeja , Kola Gospodyń ,hafciarki. Proszę się zastanowić skąd są ci ludzie którzy reprezentują naszą gminę na konkursach, festiwalach, wystawach, jaki macie pomysł na kulturę że z tymi ludźmi walczycie, kim chcecie ich zastąpić kiedy już dopniecie swego i zniszczycie to co budowali sami ludzie przez lata. Tak wystarczy otworzyć drzwi do pałacu pod dębami a wszystkie problemy znikną , pytam tylko czyje problemy, czy nie czasem sołtysa z konkurując do organizacji wesel.Kiedy już uporacie się i zniszczycie to co w zamian, za jakie pieniądze, pod czyim kierownictwem,

   • Romek on 22 września 2011 at 00:28

   No właśnie… skąd wział pieniądze? Bo przeciez jak go ktoś zna to nie pomyśli ze zrobił to bezinteresownie. Co innego naprawic ławkę a co innego wydać ok. 200 obiadów. Skąd ta kasa? A moze sam powinien to wyjaśnić. Skoro tego nie uczynił, to coś śmierdzi. I nie są to bynajmniej resztki po biesiadzie.

   • Anonim on 25 września 2011 at 14:42

   Jeżeli kultura w Zalasowej ma tak wyglądać jak w/w ludzie to dziękuję!
   Ile imprez zorganizował sam Pałac? Albo koło gospodyń, albo stowarzyszenie, nie wspominając o szkole i ludziach tam działających, którzy społecznie- nie mają odsiadek, tak jak pracownicy Pałacu- współorganizują środowiskowe imprezy! Trochę trzeźwego myślenia! Pozdrawiam!

   • zniesmaczony on 25 września 2011 at 14:44

   Przestańcie o tych weselach, bo się niedobrze robi. Każdy idzie i wybiera lokal, jaki sam chce.

  • ciekawy on 21 września 2011 at 10:01

  Sołtys zagaduje zebranych zgrabnymi opowiastkami między innymi, “zwróciłem się z pismem do pani burmistrz ” ,Zgłosiłem wniosek o skutki powodzi w 2011roku i komisja elegancko odebrała i będą pieniądze na drugi rok ” .Jak można tak mijać się z prawdą w 2011 roku na terenie gminy Ryglice , a szczególnie Zalasowej nie było powodzi oj Wstyd. Już wiem dlaczego mu kamera przeszkadza. Sprawozdania szczegółowe z posiedzeń rady sołeckiej trwa dłużej niż posiedzenia tej rady. Jak się nie ma nic konkretnego do powiedzenia to się pepla byle co. Głosowania odbywają sie w sposób naruszający wszelkie reguły demokracji cytuję ” kto jest za dziękuję , kto jest przeciw dziękuję” Pytanie kto liczy? bo nie ma możliwości się wstrzymać.

  • Anonim on 21 września 2011 at 09:17

  Porażające zainteresowanie na blogu zebraniem w Zalasowej! Wniosek dla prowadzącego. Panie kończ, wstydu sobie oszczędż!

   • zalasowiak on 21 września 2011 at 13:15

   A skąd ty możesz wiedzieć jakie jest zainteresowanie zebraniem? Pewnie liczysz komentarze i wyszło ci że niewiele. Otóż nie każdy kto to czyta lub ogląda zamieszcza własny, więc nie wyciągaj idiotycznych wniosków! Powiem więcej, rozmawiałem już z kilkunastoma ludźmi którzy odwiedzili stronę i zapoznali się z jej treściami. A napewno jest ich o wiele więcej. dlatego jak nie masz nic konkretnego do napisania to nie pisz, bo szkoda czasu na tak jałową dyskusję. Chyba że jesteś z obozu tych co to wypędzają ludzi z kamerą i masz tu ukryty cel polityczny, wtedy zasługujesz na pogardę. Załóż własny blog i walcz na argumenty.

    • ale cyrk on 21 września 2011 at 16:44

    Jest zainteresowanie tym blogiem bo już się śmieją z sołtysa że pieniądze na powódź co to była w tym roku, otrzyma w 2012 r. Oczywiście że może wyleje staw plebański , jak będą topić tych co te głupoty o ” eleganckich komisjach” i powodziach opowiadają.

  • Anonim on 20 września 2011 at 14:49

  Ilu było uczestników zebrania skoro za stołem prezydialnym zasiadało 12 osób ? Widać że niektórzy z prezydium poddani zostali socjotechnicznym zabiegom , polegającym na zakwalifikowaniu ich do grupy osób , które zgadzają się z reprezentowanym stanowiskiem burmistrza i sołtysa. Posadowienie ich eksskatedra w stosunku do zebranych powoduje przyjecie tej roli , co wykluczyło ich na wstępie od zabierania głosu w imieniu zebranych. Poddani w ten sposób manipulacji socjotechnicznej przyjęli role potakiwaczy , Na przyszłość Panowie i Panie nie dajcie się w to wrobić ! Wy reprezentujecie wyborców nie rzadko opozycyjnie nastawienie do kłamstw i manipulacji pozwoli Wam zyskać zwolenników. Przykład Dyrektorzy obecni i emerytowani , odebrano wam plac zabaw dla waszych wychowanków , wasza szkoła jest niedoinwestowana , a wy bijecie brawo –wstyd.

  • zalasowiak on 20 września 2011 at 12:00

  Chwała Panu Panie Groch za to co Pan robi. Że pomimo upokorzeń i udowadniania niedouczonym ludziom co jest czarne a co białe tworzy Pan te nagrania aby do nas dotarły. Dziwnym jest fakt że sołtys organizując zebranie wiejskie przytacza tak niedorzeczne argumenty, mówiąc że nie ma Pan prawa w nim uczestniczyć, bo nie jest Pan mieszkańcem Zalasowej. Z tego co widzimy połowa członków zebrania zasiadająca za stołem prezydialnym też Zalasowianami nie są, dlaczego więc sołtys nie powyrzucał ich wszystkich? Jeśli nawet nie ma Pan prawa zabrania głosu, to ma Pan prawo je utrwalać na nośnikach audio czy wideo, nie biorąc udziału w dyskusji, tak jak to czynią reporterzy sejmowi czy inni utrwalający nagrania z obrad rad miejskich itp. Prawo jest po Pana stronie! Nade wszystko moim zdaniem naruszono ustawę o danych osobowych podając Pana dane bez Pańskiej na to zgody, co jest wykroczeniem. Sprawa jest udokumentowana. Co do krytykowania i posądzania sołtysa o nieuczciwość… A kimże jest pan sołtys że uważa się za nieskazitelną osobę i na jakąkolwiek krytykę niezasługującą? Nawet najwyżsi rangą urzędnicy w tym państwie, (a nie sołtys zalasowski ) są krytykowani i muszą się ze swojego postępowania gęsto tłumaczyć. Czyżby pana sołtysa to nie dotyczyło? Tak mu już władza w głowie zamąciła że nie przyjmuje żadnych uwag pod swoim adresem i nie raczy się z nich wytłumaczyć? Dziwne to pojęcie samorządności w Zalasowej. Mieszkańcy to widzą i myślę że sołtys wiele stracił w ich oczach po tym zebraniu, nie umiał się odnaleźć w całej sytuacji która go przerosła. Żywię jednak nadzieje że to się zmieni, bo wbrew opinii samego sołtysa, relacjonowanie takich zebrań przynosi jemu samemu tylko korzyści. Pod warunkiem że będzie działał transparentnie i będzie otwarty na wszelkie przejawy krytyki. Wszak to ona czyni ludzi doskonalszymi, przez wskazywanie ich własnych błędów, których to w przyszłości mogą uniknąć.

  • żenada on 19 września 2011 at 22:34

  Interpretacja co do norm prawnych Pana Olszówki wskazuje na całkowitą ignorancję prawa. Przytoczony artykuł ze statutu miejscowości mówi o uczestnictwie czynnym to znaczy że w sprawach dotyczących podejmowanych uchwał mają prawo do głosowania mieszkańcy tej miejscowości. Natomiast nie ma w statucie określeń kto może być obecnym na zebraniu wiejskim. Według tej interpretacji pan sołtys powinien wyprosić Panią Burmistrz bo jest mieszkanką Ryglic i pana Wojtanowskiego bo jest mieszkańcem Uniszowej. Buraczana interpretacja prawa może świadczyć o braku przygotowania do pełnienia funkcji sołtysa co nie wyklucza tą osobę do prowadzenia uprawy buraków. Wstydzę się że jestem reprezentowany przez osoby o takim poziomie elementarnej wiedzy , ale przede wszystkim brakach w wychowaniu i dobrego obyczaju. Natomiast wady wymowy nawet dla zagrodowego polityka w XXI wieku są niedopuszczalne zostaje tylko powtórzyć za Kmicicem “kończ Waść i wstydu oszczędź.

Komentarze zostały wyłączone.