Dorwać się do rządzenia ! Ale co dalej?

Sytuacja przed  ostatnimi wyborami  samorządu gminnego i sołeckiego w Zalasowej przedstawiała się następująco: Burmistrz i Jedność  czyli blok wyborczy wyborców  z przewodniczącym i prominentnymi stanowiskami zajmowali działacze z Zalasowej. O ile budziło to  wiele kontrowersji być może uzasadnionych w innych miejscowościach o tyle burzenie tego stanu rzeczy przez  rodzimych oponentów  było co najmniej niesmaczne. Jak się po wyborach okazało radny Tadeusz Sępek , oraz później wybrany sołtys Olszówka odegrali w tym dziele najważniejsze role. Tuba pomówień  dotycząca rządzących gminą ostro brzmiała w sklepiku jego właściciela a i fotograf weselny nie omieszkał  używać czarnego  pi:aru dotyczącego ponoć  zadłużenia gminy przez ekipę rządzącą i powtarzać wszystkim to aż do znudzenia. Widać dobry ekonomista bo jako cenę za poparcie  dla Połoskowej otrzymał zatrudnienie w GOK-u , jednak i w Nowej Jakości się na nim poznali ponieważ po roku wykluczyli go z tego grona. Co prawda  „wart Pac pałaca a pałac Paca”. Dalej w swoich działaniach na niwie gospodarczej w Zalasowej realizowali ale tylko w  nikłych procentach  plany poprzedniej ekipy i tak z opóźnieniami ,  chodnik i termoizolację szkoły  bo pożal się Boże fontanna ani w tych procentach nie przypomina tej  którą zamówiono. Na początku ochoczo otwierali skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną  w centrum , oraz zjazd w kierunku Tuchowa, niestety błędy w wykonawstwie sygnalizacji powodujące korki od strony Ryglic  zostały usunięte przed miesiącem , zamiast wykonać kryty rów  tuż za skrzyżowaniem co by poszerzyło tę niebezpieczną część drogi dla pieszych udających się na Podlesie zafundowano barierkę ochronną zawężając jezdnię.Oczywiście początki rządzenia  Nowej Jakości skupione były na tropieniu błędów poprzednika i przy odbiorze technicznym wybudowanej  nowej hali z zespołem boisk i parkingów przy szkole  w Zalasowej  z uporem maniaka próbowano  wrobić w karę pieniężną  Byłego burmistrza i jak się później okazało kary nie było. Tutaj na tym blogu ta historia była opisywana. Ważną rzeczą z tego odbioru jest to że rozebrano parking a kort nie nadaje się do normalnych rozgrywek. Ale powodem tego artykułu jest zgoła co innego  otóż wakacje mają się ku końcowi liczne rzesze gości i rodzin odwiedzających Zalasowę  tak ją zastało:  Na stronie sołtysa czytamy między innymi „Swoją pracę opieram na prawdzie i uczciwości. Jestem otwarty na potrzeby wszystkich mieszkańców. Chcę służyć naszej Zalasowej.Najważniejsze cele mojego działania: współpraca z p. Burmistrz i p. Starostą, współpraca z organizacjami wiejskimi”.

To właśnie z tych haseł wynika jednoznacznie że jest wprost przeciwnie , o ile współpraca z burmistrzem opiera się na chęci zastąpienia Jej na stołku o tyle światła i skrzyżowanie to współpraca ze starostą. O współpracy z organizacjami wiejskimi  niech świadczy wygląd cmentarza . Większość mieszkańców dokonała dobrowolnych wpłat po 10 zł na wykaszanie przestrzeni pomiędzy grobami i alejek jednak nie ma odzewu ze strony sołtysa. Jakby tego było mało to połowa sierpnia  paręset  metrów od centrum pobocza na ulicach są zarośnięte poważnie utrudniając  bezpieczną jazdę.  Fakty zamieszczone w fotoreportażu. Ze sprawozdań sołtysa dowiadujemy się że rada sołecka się gromadzi , hejnał się naprawi a o inne potrzebne rzeczy wystąpiono z pismem do burmistrz. Czy na takim postawieniu sprawy przy jednoczesnej gotowości startu Olszówki na włodarza gminy możemy liczyć na reakcję burmistrza , chyba nie ! Też  trudno się dziwić  . Co prawda nie ma już  „swojego” burmistrza na którym psy wieszano tym bardziej będzie można sekować obecną burmistrz przeto ma się już doświadczenie. Szczytem hipokryzji będzie wspólne obchodzenie dożynek no i oczywiście msza na rozpoczęcie. Dla bystrego obserwatora i wielu ludzi z tej miejscowości sprawa jest prosta jak się okazało najlepiej umieją zadbać o interesy , swoje interesy Ci którzy obelżywie kłamią aby dostać się na stołek , jak już ten stołek obejmą to nie umieją rządzić ,ale drugi raz to już nie przejdzie.  Tak to już bywa jak dobry pieniądz zostaje  wyparty przez gorszy.

Materiał  nadesłany  na email podpisany  jako Obserwator
cmentarz 4 cmentarz1 cmentarz2 cmentarz5 cmentarz6 cmentarz 3 drogi 2 WP_000586

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blogger.com

Stały odnośnik do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/dorwac-rzadzenia-dalej/

120 komentarzy

Przejdź do formularza komentarza

  1. mnie w przeciwieństwie do autora cmentarnych fotek burzenie starego układu było bardzo smaczne.to tyle

    • najstarszy syn proboszcza w dniu 18 sierpnia 2014 o 18:37
    • Odpowiedz

    Probosz pazera chyba czyta tego bloga bo na cmentarzu coś się dzieję …
    http://zapodaj.net/11020f16cfe0c.jpg.html
    http://zapodaj.net/89fb2f0beadd6.jpg.html

    • Joniok w dniu 18 sierpnia 2014 o 18:09
    • Odpowiedz

    Czy aby nie za puźno to postępowanie pani Teresko http://bip.malopolska.pl/umryglice/Article/get/id,949708.html

    • ¿¿?¿¿ w dniu 15 sierpnia 2014 o 20:05
    • Odpowiedz

    Tytuł artykułu bez sensu. Proboszcz i rada parafialna dorwali się do władzy? Czy Cmentarz już wykoszony? Zapomniane Kirchoły już lepiej wyglądają. Czy Władek jest w radzie parafialnej ??????????

    • Inna Amelka w dniu 15 sierpnia 2014 o 16:09
    • Odpowiedz

    Projekt szukania dziury w całym uważam za rozpoczęty 🙂

      • kibic w dniu 16 sierpnia 2014 o 10:51
      • Odpowiedz

      Inna Amelko
      a co w tej gminie jest bez dziury ?

    • Amelka w dniu 15 sierpnia 2014 o 15:46
    • Odpowiedz

    to cmentarz parafialny w Zalasowej to widocznie parafianie słabo na ofiarę dają , sołtys to w sumie powinien coś zadbać w temacie no ale teraz pora nowej kapani wyborczej to nie ma czasu , jak wejdzie do magistratu to od razu wszystko będzie inaczej , ma podobno pomysły -jak zawsze zresztą , węch też ma , pieniądze najlepiej czuje,

      • Anonim w dniu 15 sierpnia 2014 o 16:42
      • Odpowiedz

      Amelka by chciała mieć taką ławkę u siebie w ogrodzie?

    • Anonim w dniu 15 sierpnia 2014 o 09:58
    • Odpowiedz

    na poniemieckich cmentarzach na zachodzie polski jest lepiej

    • Anonim w dniu 15 sierpnia 2014 o 07:36
    • Odpowiedz

    Analizując komentarze można tylko stwierdzić, że młodzi krytycznie odnoszą się do otaczającej rzeczywistości.
    Pisząca wcześniej ekipa Byłego „wymiękła”.
    Władek został rozjechany przez młodych. Ciekawa sytuacja robi się w Zalasowej już teraz. Jeszcze ciekawiej zapowiada się jesień
    Tak na prawdę to nie widać żadnego konkretnego kandydata na burmistrza. Chętni może są ale…. to………( Każdy niech sobie dopowie).

      • ale to ... w dniu 15 sierpnia 2014 o 07:43
      • Odpowiedz

      ciarachy

    • Anonim w dniu 13 sierpnia 2014 o 20:47
    • Odpowiedz

    Co do świteł – nie pamiętam kiedy od strony Rylic jechałem na zielonym. Widać światła od Tuchowa – świeci się po kierunku czerwone- od Ryglic też czerwone i kamera nie działa więc jadę. Zaznaczam, że problem zgłaszałem do powiatu. System nie działa – moja propozycja – radny Sępek oraz sołtys Olszówka (wraz z rodziną na etatach) do kierowania ruchem.

    1. A nie przypadkiem jest to zadanie (kierowanie ruchem) dla radnego powiatowego z Zalasowej? Nie masz aby jakiej obsesji?

        • Anonim w dniu 13 sierpnia 2014 o 21:23
        • Odpowiedz

        Nich to k…. naprawią albo zliwidują

        • Anonim w dniu 13 sierpnia 2014 o 22:45
        • Odpowiedz

        Kamera od strony Ryglic została zmieniona. Około miesiąc temu było poprawiane ustawienie kamery, ponieważ odbierała sygnał ruchu przy poruszaniu się pojazdu przy osi jezdni. Obecnie problem jest od strony Lubczy. Sprawa została zgłoszona do firmy obsługującej sygnalizację.

      • Anonim w dniu 13 sierpnia 2014 o 21:28
      • Odpowiedz

      Dobrze, że nie jednocześnie są zielone. Jednak niebezpieczeństwo takie jest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Optionally add an image (JPEG only)