To i Owo

 

to i owo

 

Na tej stronie wszytko jest na temat,  jednak specjalnie dla  Was dodaję zakładkę

“To i Owo”

Zapraszam do dyskusji, niech wszystko będzie na temat.

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/to-i-owo-2-2/

3 917 Komentarzy

Skip to comment form

 1. Czy ktoś może tutaj byłby zainteresowany pomocą w zbiórce podpisów pod listą Konfederacji w wyborach do parlamentu europejskiego lub chciałby się podpisać? Myślę że mógłbym podjechać dziś wieczorem lub jutro. Najlepiej napisać do mnie na FB.

 2. Są może planowane jakieś zmiany taryf za wodę i ścieki w najbliższym czasie?

  1. Jak można się przekonać nasza spółka była niezadowolona z faktu, że nie uzyskała zgody na podwyższenie stawek i oddała sprawę do sądu. Co stanie się gdy zostaną zlikwidowane Wody Polskie? https://www.inforlex.pl/nowosci/orzeczenia/tresc,or,t,WSA.2023.005.015040137,wyrok-wsa-w-warszawie-z-dnia-10-maja-2023-r-sygn-v-sawa-26623?sort=t&order=d&str=56&pozycja=3

    • Tuchowska xx on 14 kwietnia 2024 at 08:26
    • Odpowiedz

    Czy to możliwe że Niewiadomski nie może się ujawnić ani kandydować bo jest zatrudniony w sądownictwie? Może stąd ta znajomość paragrafów i wiedza o tym o czym zwykły mieszkaniec ma nie usłyszeć? Panie Niewiadomski proszę napisać coś więcej o takich sprawach bo widać że jesteśmy kompletnie nieświadomi tego co naprawdę się dzieje.

     • Oj ciemny narodzie on 14 kwietnia 2024 at 09:52
     • Odpowiedz

     Nowa rada czyli większość lubczańska nawet 5% nie ogarnia zagadnień samorzadowych. Ale będzie ha ha ha

   1. Czyli Wody Polskie sztucznie regulują ceny nie biorąc pod uwagi sytuacji poszczególnych spółek? No to nieźle…

    1. Wody skutecznie do tej pory blokowały nadmierne podwyżki.

     1. Jeżeli jest ekonomiczne uzasadnienie dla podwyżki to powinna ona nastąpić. Sztuczne blokowanie to tylko zamiatanie problemów pod dywan, a problemy te nie znikną tylko wrócą później ze zdwojoną siłą.

   2. Niewiadomski jest pasjonatem prawa.

 3. Mam pytanie czy w miejscowości Ryglice w ostatnich latach był robiony Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego ??

  1. Nie było nowego studium

   • Do Junkers on 30 marca 2024 at 19:26
   • Odpowiedz

   Boguś, Średni najtrudniejsze zadania zostawia Olszówce.
   Z tego co się słyszy to nawet Lubcza będzie głosować przeciwko Augustynowi.
   W Ryglicach to chyba nie ulega wątpliwości że wygra Olszówka (każda inwestycja to wtopa,).

  2. Studium jest nowe, aktualne. W poprzedniej kadencji przez Karasiewicza robione.

  • Polska Wielkanoc on 29 marca 2024 at 06:48
  • Odpowiedz
 4. Widzę kilka unieważnionych przetargów w Dorzeczu Białej z powodu ofert cenowych przewyższających kwotę jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. To norma czy zaczyna brakować pieniędzy?

  https://platformazakupowa.pl/pn/dorzeczebialej/proceedings

  1. Myślę, że nie ma zbyt wielu firm chętnych do takiej roboty. A te co są to dają takie ceny, żeby zminimalizować ryzyko podwyżek cen i coś na tym zarobić. Kontrakty są długoterminowe, ceny nieprzewidywalne, koszty pracy w górę, ludzi do pracy nie ma. Co się dziwić.
   Inwestor daje tyle ile może, a potem i tak musi to wszystko zabrać z naszej kieszeni. Więcej zapłaci wykonawcy to potem my więcej zapłacimy w rachunkach.
   Proste.

   1. Może to i lepiej bo zbyt ambitne inwestycje często kończą się późniejszymi problemami z utrzymaniem tego co powstało.

  • Do Burmistrza on 5 marca 2024 at 16:38
  • Odpowiedz

  Mam ogromną prośbę do Pana Augustyna aby w końcu zrobił coś dobrego dla naszej Gminy i zrezygnował z kandydowania na stanowisko Burmistrza. Wyjdzie to nam wszystkim na dobre.

 5. Gdzie się podział Niewiadomski?
  Już możesz się ujawnić. A nawet powinieneś.

  1. Przecież startuje w wyborach

   1. noo z ostatniego miejsca :))))

   2. No nie obrażaj. Z najważniejszego okręgu w gminie startuje.

    1. Jaki to okręg?

  2. A ja się pytam gdzie podziali się radni z Ryglic – chyba również mogą się ujawnić? Gdzie to zaplecze sportowe wraz z boiskiem, dokończone ogrodzenie cmentarza? Gdzie chodnik na podkarpackiej? Wybudowano przedszkole – w kiepskiej lokalizacji przy stacji paliw – inwestycja niedopilnowana. I Ci radni chcą naszego zaufania na kolejną kadencję????

   1. Ciężko o ludzi do roboty, kto miałby ten chodnik i ogrodzenie budować? Bardziej się opłaca siedzieć w domu, dostać 500+ i parę stówek zasiłku, od czasu do czasu iść na darmową wyżerę typu dożynki niż pracować w dzisiejszych czasach.

    1. Chociaż z drugiej strony się nie dziwię ludziom bo jak gdziekolwiek pojawią się pieniądze to wszelakiej maści prezesi i inni oficjele patrzą tylko żeby jak najwięcej ugrać dla siebie a nie rozsądnie gospodarować budżetem tak żeby każdy kto robi dobrą robotę mógł dobrze zarobić

     1. Co Ty chłopie bredzisz. Nie o ludzi do pracy przy budowie chodnika chodzi, bo takich firm chętnych do pracy w każdym przetargu zawsze było po kilka.
      Chodzi o to, że te tematy nie zostały podjęte i kontynuowane przez 5 lat rządów Augustyna i obecnej rady. Pozwolenia już pewnie wygasły i duże pieniądze wydane na dokumentację przepadły.

      1. A to przepraszam i dziękuję za wyjaśnienia. Rzeczywiście jeżeli są potencjalni wykonawcy a nie ma kto dopiąć tematu i przygotować przetargów to należy winić administrację i osoby nią zarządzające.

      2. Chociaż powiedzmy sobie szczerze że opisane przeze mnie wyżej zjawiska też mają miejsce. Kilka razy rozmawiałem z ludźmi prowadzącymi działalność w branży budowlanej i mówią “Panie, nie ma kim robić”. A o przykładach niegospodarności w administracji publicznej, spółkach komunalnych, fundacjach otrzymujących dotacje ze środków publicznych można by rozmawiać godzinami.

       • Anonim on 7 marca 2024 at 15:25

       To burmistrz i radni i nie podejmują tematu.
       Bo tylko od nich zależy jaki jest budżet i co się w nim znajdzie i co kiedy będzie robione.
       Sory ale taka prawda.

      3. Pod względem inwestycji drogowych WO byłby na pewno lepszym burmistrzem bo jako radny powiatowy pokazał że potrafi skutecznie domykać takie tematy. No i zadbał o to żeby zdobyć potrzebne wykształcenie, co jest niezwykle ważne. Ja powoli próbuję się orientować o co chodzi w samorządzie ale mnogość zagadnień jest niezwykle duża.

       • Anonim on 7 marca 2024 at 19:53

       Chyba pod każdym względem WO będzie lepszy. A tak na marginesie to ktokolwiek będzie lepszy niż średni.

   2. Jak to gdzie są, wiszą co kawałek na płocie i przytulają się do Augustyna.
    A ja pytam dalej.
    Pani Bochenkowa, gdzie chodnik na Tuchowskiej, jego dalsza część, koło biedronki aż do granicy z Uniszową?
    Panie Pawlik gdzie nowy most i kładka na Wyrwy?
    Panie Kupiec i pani Bochenkowa, gdzie nowy most na Pszennej do altany? Pozwolenie już chyba przepadło. Pieniądze na projekt poszły w błoto. Komu służy ta altana, coś tam się dzieje?
    Pani Bochenkowa i pan Marcinek, gdzie chodnik na 11 listopada, że o ogrodzeniu cmentarza już nie wspomnę, czy pozwolenie też już wygasło?
    Panie Marcinek, gdzie obiecywany chodnik na Mickiewicza?
    Dlaczego nic nie zrobiliście w Ryglicach?
    Dla Was ważniejszy był chodnik w Joninach, remiza w Joninach, wiata w Joninach, oświetlenie i wodociąg do Dudowicza w Joninach? I kolejne setki tysięcy na pustą szkołę w Joninach. Kolejne miliony wydane na remizy, które będą generować coraz większe koszty utrzymania, po to żeby lepić w nich pierogi.
    Sprzedaliście najlepsze grunty w Ryglicach i chwalicie się przedszkolem, które w tym miejscu jest porażką. To było dobre miejsce na budowę rehabilitacji, właśnie koło ośrodka zdrowia. Logika tak nakazuje. Inwestor tam nie chciał? Pomyślcie dlaczego. I pomyślcie dlaczego Augustyn tak naciskał, żeby tamtą drugą działkę sprzedać właśnie pod rehabilitację.
    Wyobraźcie sobie jakie piękne przedszkole ze żłobkiem i placem zabaw można było wybudować na tej działce. Były na to dotacje i inne gminy dobrze je wykorzystały.
    Przez 5 lat Augustyn pluł Wam w twarz i śmiał się prosto w oczy. Przez 5 lat Szczepan Marcinek wraz z bratem stał po stronie Augustyna i popierali go we wszystkim. Pan Marcinek zapomniał, że został wybrany w Ryglicach i dlatego wraz z Augustynem działał na szkodę Ryglic? Dał się wykiwać?
    A mógł być przewodniczącym rady i o wszystkim decydować. Tylko od niego to zależało. Wystarczyło przejść na drugą stronę i stworzyć nową większość z Bochenkową, Pawlikiem, Kupcem i kilku innymi. Moglibyście wtedy o wszystkim decydować . Cóż pewnie jest na to za cienki. A chciał być burmistrzem. Władek zastanów się z kim się teraz układasz. Stracisz głosy przez Marcinka.
    Nie wiem jak nazwać to co teraz odwalacie, brak słów. Wotum zaufania. Pełne poparcie. Honor zakopany głęboko.
    Pani Turczynowa i pani też z nimi? Stać panią na więcej.
    Nie o mieszkańców Wam chodzi oj nie.

    1. Widać, że znasz temat Ryglic. Jeśli chodzi o Ryglice to Władek ma akurat tu dobrych kandydatów , mocnych.

     Jezior kontra Bochenkowa
     Zieliński walka z Kupcem
     Filip na Turczyn
     Kupiec na Pawlik

     Tu od Władka 3 osoby raczej wskoczą do rady

     1. A skąd masz takie infofo??

       • Rynek on 7 marca 2024 at 13:59

       Jak skąd skąd? Z gminy. Kandydaci są już zgłoszeni i zatwierdzeni

      1. Tutaj można znaleźć pełną listę kandydatów:

       https://wybory.gov.pl/samorzad2024/pl/komitet/33244

       • Nadzieja on 7 marca 2024 at 21:55

       Średnia wieku kandydatów od WO 47 lat. Jest nadzieja.

     2. Kupiec? Kupiec przecież idzie od Augustyna

       • ? on 7 marca 2024 at 21:40

       ta ostatnia na liście ,z Lubczy to ta była dyr szkoły ?

       • Anonim on 8 marca 2024 at 08:22

       Nowy Impuls. Tu jest nasza nadzieja.

       • LUSI on 8 marca 2024 at 09:37

       Tyle, że nowy impuls beż kandydata na burmistrza i bez doświadczenia samorządowego. Ale niech dzialają

       • Anonim on 8 marca 2024 at 12:42

       Żeby mieć doświadczenie to trzeba je zdobyć. Więc dajcie im szansę. Będą mieć inne spojrzenie niż stara koteria.

     3. Ciotka co idzie z Rynku tyle lat w samorządzie i nieogarnia zbytnio tematu. Były radny AJ powinien ją rozjechać. Wyborcy bierzcie pod uwagę kompetencje kandydatów. Nie dla celebrytek!

       • Brudny on 7 marca 2024 at 22:17

       Rozjechać głosami w wyborczym pojedynku. Nie pojazdem mechanicznym, bo jeszcze ktoś może źle zrozumieć

     4. Prawda jest taka, że ostatnie 5 lat rządów to można o kant c…. rozbić totalnie zero inwestycji pro społecznych dla mieszkańców gminy, ale za to mieliśmy totalny kabaret a najlepszy to chyba sprawił Pan Maruś Dudowicz…. ludzie zastanówcie się kogo ponownie chcecie wybrać, osobę, która praktycznie jedzie na stratach własnej działalności, co lepsze po joninach nawet chodziły słuchy, że przewodniczący ma ludzi zatrudnionych na czarno 🙂 Osobę, która chce jechać na wycieczkę i oglądać jak się kredyty bierze w innych gminach lub jak się zaciąg obligacje? My już wiemy, że drzewo jest łatwiejsze do obróbki niż przyswajanie wiedzy zwłaszcza prawno-ekonomicznej, więc podziękujemy. Budujemy i remontujemy remizy po prostu super i pięknie tylko jest jedno pytanie po co i dla kogo ? Te remizy są dziś piękne i ładne bo są nowe, ale puste. Czy ktoś z was wpadnie w końcu na pomysł aby pobudzić tam życie ? Żeby remiza była ośrodkiem rozrywki każdej z miejscowości ? Spotkania, imprezy zabawy a przede wszystkim nauka związana z miejscem, w którym przebywają….
      Lecimy dalej do Stadionu w Joninach tutaj to w ogóle jest już wesoło Serce Jonin miejsce sportu i rekreacji błotnej… Po co wy inwestujecie kosmiczne pieniądze w to miejsce skoro to tonie w błocie i chaszczach… Wy chcecie promować turystykę ? Gdzie ten turysta ma rower zostawić? Oprzeć o słup altany ? Ma ze sobą mieć gumiaki czy boso dojść do tej altany ? Tor na rolki wy to chyba nigdy w życiu na rolkach nie jeździliście… No i Ci rodzice niosący dzieci na rękach jak snopki żeby je postawić na tym betonie bo błoto po kolana… No jest się czym pochwalić naprawdę jest.
      Chodniki w Ryglicach totalne zero, może zaczniemy rozbierać istniejące ? Przynajmniej będzie się czym pochwalić.. Na ten temat nie ma co dyskutować wyżej pięknie opisane tylko powiem wam jedno od 2 czy 3 latach słyszy się o remoncie ulicy Podkarpackiej od stadionu joniny + 1,0km w stronę ryglic. Może warto się zainteresować chodnikiem ? Chyba, że znów wolicie ciąć nowy asfalt a później wypełniać i podnosić studzienki, które po roku będą 20 cm poniżej warstwy ścieralnej ? Najlepsze grunty i działki sprzedane pod prywatne inwestycje, kiedy powiecie ludziom wprost, że to nie są inwestycje gminne tylko prywatni koledzy średniaka, którzy będą zarabiać na tym pieniądze ? Radni z Ryglic, średniak was ograł i waszymi rękami sprzedał działki dla koleszków…. Powinni was mieszkańcy Ryglic wywieść na furze gnoju za to. Szkoda pisać w jakiej zacofanej gminie mieszkamy dlatego też masę osób młodych wyjechało, ale możemy być spokojni Pablo Augustino wybuduje blok mieszkalny i może dzięki znajomością z Pisiorami ściągnie nam tych co dostali wizy oczywiście legalne bo PIS wszystko robił legalnie w zamian Franek ich obmyje z winy w Jońskim Jordanie. Pablo czekamy na twoją wieże obrotową na Kokoczu z której będziemy podziwiać twoje posiadłości 🙂 I będziemy zasiadać w tejże wspaniałej tężni, która tak naprawdę nie ma nic wspólnego z inhalatorium a jedynie co robi to szkodzi ludziom (nie wierzysz to sprawdź https://www.salsano.eu/teznia-budowa/) Co dużo mówić gmina zadłużona, perspektyw dla mieszkańców brak, to co lepsze to sprzedane… Szkoda opisywać dalej.
      Pora wymienić tych sprzedawczyków co byli przeciwni a teraz startują ze średniakiem.

      Z innej bajki czy ktoś coś słyszał o Carycy Katarzynie, że podobno jakieś przekręty w gminie robiła, bo chodzą takie słuchy po gminie 🙂 ? No i podobno gmina ma budować jakiś Dworek na brzezinkach ala dom weselny, chyba że to pałac Pabla będzie?

       • Wyborcy litości on 8 marca 2024 at 12:12

       Ta kadencja to porażenie jakieś, ale śmiem twierdzić, że znajda sie wyborcy co nadal to popierają .

       • Anonim on 8 marca 2024 at 13:06

       Następna kadencja dla Augustyna to całkowita klęska dla gminy. Ponieważ na kolejną, trzecią już nie będzie mógł kandydować to będzie garnął wszystko pod siebie i własne biznesy. W tym jest najlepszy.

       • Brudny on 8 marca 2024 at 13:29

       Anonimie masz rację Średni to głównie prywaciorz

       • mz on 8 marca 2024 at 13:59

       Wydaje mi się że tężnia powinna być w miejscu zacisznym , osłoniętym od wiatru . W naszych warunkach też bliskość jakieś większych skupisk skoro to ma być dla ludzi .Ustawienie jej na Kokoczu to chyba raczej jakieś szaleństwo ,palenie pieniędzy.

       • mamy dość! on 8 marca 2024 at 14:09

       Skruch jak widać popiera prywaciorza a sam nie inny . Dorzecze nas doi że hej

       • Wypadek w Zalasowej on 8 marca 2024 at 18:52

       Kiedy rozliczą wypadek smiertelny z bramką w tle w Zalasowej?
       Zamieciony pod dywan przez średniego?

       • Anonim on 8 marca 2024 at 19:17

       Pani dyrektor z Woli
       proponuję hasło: SZKOŁA BEZ POLTYKI.
       Niech pani zajmie się szkołą a nie bawi w politykę.

       • mz on 8 marca 2024 at 20:48

       Tak jeszcze apropo tężni. Mam żal do radnych że żadnych zastrzeżeń nie zgłaszali.

    2. Jestem bardzo zdziwiona roszadami.
     Wszak kandydaci znani, ale żeby tak się wymieszać?
     Piszecie o Ryglicach, a gdzie Zalasowa i jej kandydaci ?
     Chociaż największe zaskoczenie w Lubczy gdzie były przewodniczący jak pamiętam idzie z aktualnym burmistrzem.
     Całościowo kiepsko,

     1. Przecież wszystko masz na stronie PKW

 6. Poczytajcie na temat tych niby tanich mieszkań, które wam wójt serwuje.
  Wszyscy poniesiemy koszty.
  https://businessinsider.com.pl/nieruchomosci/skorzystali-z-programu-mieszkanie-plus-jestem-oszukany-przez-panstwo/8pt67jk
  Trzeba być chyba niespełna rozumu, żeby na wsi w bloku mieszkać.

  1. Tak to jest gdy zamiast pozwolić ludziom samemu swoimi zarobionymi pieniędzmi”głosować” gdzie chcą mieszkać to zabiera się im podatkami ile się da i organizuje się im życie, no bo przecież politycy wiedzą lepiej czego ludzie potrzebują niż oni sami.

  2. Wszystko co robi Śreniak i jego ludzie to cyrk !
   W tej kadencji przez 5,5 roku ich własnym pomysłem było przedszkole – barak w którym ściany wilgotnieją.
   Kiedy inne samorządy budują kompleksowe budynki: żłobek z przedszkolem dla całej gminy,
   nam się proponuje jakiś wypierdek na terenie zalewowym ,
   gdzie nie da się zresztą bezpiecznie podjechać bo droga ma 3 m.

   1. To, że teren zalewowy to pikuś w porównaniu z tym co jest kilka metrów dalej. Stacja paliw, punkt wymiany butli gazowych, myjnia samochodowa za ogrodzeniem maleńkiego placu zabaw, parkingi, sklepy i nie wiadomo co jeszcze. Okna przedszkola wychodzą na ścianę stacji paliw, która zasłania wszystko. Cały dzień szum, huk i trujące opary.
    Takie warunki naszym dzieciom zafundowali rygliccy radni oddani lubeckiemu przybłędzie.
    Tym powinien zając się prokurator, bo to jest narażanie zdrowia i życia naszych dzieci.
    Gdzie tam są zachowane jakiekolwiek względy bezpieczeństwa.
    Pomyślcie co będzie w razie nie daj Boże jakiego wybuchu albo pożaru.

    1. Jak to co? Przyjdzie powódź i zagasi.
     Ludzie przestańcie narzekać i zacznijcie działać. Już niedługo wybory. Jak realizowane są inwestycje, jak pilnowane są przez urzędników i radnych sami widzicie opisując to tutaj. Już za miesiąc będziecie mogli zadecydować czy polityka bylejakości ma być kontynuowana.
     A już kompletnie nie rozumiem radnej, która na sesjach była ignorowana, obrażana a teraz idzie pod ramię do wyborów z Augustynem. Gdzie godność, honor? Czy aż taka bieda zagląda do talerza?

     1. to nie radna, to ……. jest takie coś czym myło się podłogi…..
      Żadne inne skojarzenie nie przychodzi mi do głowy

       • Anonim on 4 marca 2024 at 20:01

       Każdy mże kandydować od kogo chce. Po prostu przekonała się, że Augustyn nie taki zly jak jej opowiadali. I sukcesy takze ma i je widac w całej gminie

       • Anonim on 4 marca 2024 at 20:03

       Stanaszek teraz widzi, że jednak można coś zrobić gdy się chce i w końcu popiera kogo trzeba

       • Brudny on 4 marca 2024 at 22:26

       Blichtr i nachalny pijar – oto co nam przekazuje Średni . Mądrzy tego nie kupują. Stąd zapewne wysyp młodych kandydatów do rady. Nigdy tak wielu młodych nie kandydowało.

       • ? on 4 marca 2024 at 23:23

       Są gdzieś publikowane te listy kandydatów ?

       • Anonim on 5 marca 2024 at 11:49

       A jak przez całą kadencję mówiła naokoło że średni to pijocyna i do roboty pijany przychodzi to już nie pamięta? Jak namawiała pracowników by zadzwonili na policję że średni pijany jeździ do roboty a w gminie to wódką czuć to taka wiarygodność osoby?
       Żadnego chonoru tylko kasa i świecznik.

 7. Bardzo rozbawił mnie tekst załączony do deklaracji podatkowych. Ja się pytam kto to pisał? “W związku z polepszeniem…..” to skoro się polepszyło to po co prosicie? W jakiej formie mam zgłaszać i gdzie? W jakim celu? Czy moje dane będą bezpieczne? Gdzie deklaracja RODO?
  Czy Średni to pisał – przynajmniej na decyzji podatkowej widniał Jego podpis, a karteczka była dołączona?
  Może i podatki w górę – ale ile przy tym zabawy 🙂

  1. Jaki wójt taki urząd i jego urzędaski.

  2. Urząd funkcjonuje jeszcze dzięki temu, że był dobrze prowadzony wcześniej przez wiele lat.
   Są jednak nowe wyzwania, zmienia się prawo, wchodzą nowe programy ,
   a nowe nabytki, z tego co widzie,
   działają jak średni, aby na odwal.

  3. Przykre ,ktoś logicznego zdanie nie jest w stanie zbudować . Burmistrz nie opierdzieli bo nic głupiego w tym nie widzi.

 8. Widzę, że cisza na blogu. Więc zadaję pytania. Co sądzicie o takim rzeczywistym, zgodnym z konstytucją rozdziale państwa od kościoła? Czy konkordat powinien być zniesiony? Czy jesteście za płaceniem podatku na kościół? Czy religia powinna być wycofana ze szkół? Czy politycy powinni brać udział w uroczystościach religijnych? Czy państwo powinno przekazywać publiczne pieniądze na utrzymywanie ośrodków religijnych? Czy symbole religijne powinny zniknąć z przestrzeni publicznej? Czy konkordat powinien zostać zlikwidowany? Kiedy kościół tzw. hierarchiczny zacznie postępować zgodnie z naukami Chrystusa?

 9. Przed chwilą pojechałem celowo na Rynku w Ryglicach żeby coś wrzucić do puszki WOŚP a tu ani jednego wolontariusza. Czemu tak ?

  1. Bo to sa wlasnie Ryglice. Juz od kilku lat nic sie nie dzieje w zwiazku z orkiestra. Przykre to…

  2. Bo ludzie już mają dość żebraka w czerwonych gatkach wykorzystujących dzieci?

   1. nie nie nie ludzie nie maja dość tego dżentelmena bo On tym sprzętem zrobił robote na Państwo nieudaczne.

    • inspiracje on 28 stycznia 2024 at 17:41
    • Odpowiedz

    Czy stąd WOŚP czerpała inspiracje? Poniżej link do filmu “Pomoc zimowa” czyli jak to kiedyś w Niemczech było…

    http://www.youtube.com/watch?v=3NdhcKQ5uW8

  • Dziś dzień żebraków on 28 stycznia 2024 at 10:10
  • Odpowiedz
  1. Brawa dla Owsiaka, jego Orkiestry oraz wszystkich wolontariuszy.
   Nikt tak nie jednoczy Polaków tak jak ON.

 10. Człowiek zazdrosny wymyśla plotki.
  Człowiek głupi opowiada je wszystkim.
  Kompletny idiota wierzy we wszystko co usłyszy.
  Człowiek normalny nie w…..dala się w życie innych.

   • Ale co się stało? on 27 stycznia 2024 at 19:32
   • Odpowiedz

   wyskoczyłeś jak Filip z konopi

 11. nAsz gminny Tępak loto po partiach i prosi zeby go gdziesik przyjeli.
  Ani Ania ani Psl ani nikt matole nie będzie z tobą robił bo z tego nic.

  Do powiatu liste szykuje ino z nazwą mają problem.
  Może KWW Abstynenci ….

 12. Aż się popłakałem ze śmiechu

  1. Uważaj żeby nie popuścuć przy okazji.

   1. No kleks nie jest mile widziany

  2. W dziwnym kraju żyjemy, mamy “chore” prawo:
   – PAD chroni 2 prawnie skazanych przestępców w stosunku do których nie ma cienia wątpliwości co do ich winy,
   – PAD stosuje prawo łaski w stosunku do tych osób – nie wnikam czy przed czy po prawomocnym wyroku – robi to w stosunku do wysoko postawionych urzędników, którzy wykorzystując swoje stanowisko (władzę) posuwają się do czynów haniebnych – dla takich powinno być bezwarunkowe więzienie,
   – wygląda na to że nawet nie trzeba mieć w tym kraju kasę ale dobrego kumpla i możesz bezkarnie robić wszystko – i tak cię kumpel ułaskawi,
   – prezydenckie prawo łaski powinno mieć zastosowanie w stosunku do osób skazanych, wobec których zachodzą przesłanki, że wyrok jest niesprawiedliwy – np. zostały popełnione rażące błędy podczas dochodzenia – patrz Komenda.

  3. .

  • autopromocja gminna cd on 21 grudnia 2023 at 19:52
  • Odpowiedz

  Burmistrz na staruszkach się z kwiatkiem promuje .Płytkie to , ludziom brakuje możliwości leczenia na poziomie ,często opieki dobrej a w tym temacie nic a nic a właściwie gorzej bo dojechać autobusem to ciężko gdziekolwiek . Naprawdę powodów do samozadowolenia nie ma.. Wybierając liczyło się na większą klasę niż poprzednika a tu klon się okazał..

 13. Kilka dni temu blog nie działał. Przy pomocy informatyka zaradziłem problemowi, ale niestety są kolejne próby destabilizacji.

  1. Adaś – biorą się za pisowców haha. TVP też nie działa. Chociaż u Ciebie więcej demokracji i swobody.

   1. U mnie swobody 100% macie a mimo to takie kwiatki. Hm?
    Porobione są solidne zabezpieczenia. Nich próbują dalej.

    1. I chwała Ci za to. Może jesteś “JESZCZE” po złej stronie – ale latka lecą …….może wrócisz na “łono” PSL?

     1. Zielińskiemu to trzeba oddać, że mamy tu wolność. gdyby w tvp mieli takich ludzi dziś pisy by nadal rządzili

     2. Powrót do PSL wykluczony. Po krótkiej przygodzie z partią (może nie wszyscy wiedzą, ale byłem sekretarzem Gminnego Koła) trzeba było zrezygnować. Powód: wyrzucenie mnie z grupy dyskusyjnej na fb. Ogólnopolskie konto PSL, grupa zamknięta i dyskusje o charakterze wewnętrznym partii. Nic na zewnątrz tylko, jak to się mówi – pralnia brudów. Miałem w pewnym momencie spore o ile nie największe spośród wszystkich członków zainteresowanie tym co pisałem na forum grupy. Polubienia, komentarze, itd. Dyskusja żyła.
      Po jakimś czasie prowadzący konto, dziś znana osoba, często ją widzimy w telewizjach i Sejmie kulturalnie poinformowała mnie, że po pogłębionej analizie moich tekstów kolegialną decyzją usuwają mnie z grupy dyskusyjnej. Pozostało podziękować i opuścić PSL.

       • To PO on 23 grudnia 2023 at 08:51

       Brawo P. Adamie. PSL pod kierownictwem Indyka Koniaka vel Tygrysek to PO

       • Anonim on 10 stycznia 2024 at 18:28

       A czy PiS nie podobnie Cię traktuje? Przed wyborami byłeś aktywny i angażowałeś się w kampanię Średniego. A po wyborach – tak mi się wydaje – “podziękowano”.
       Średni obecnie “lansuje” się w mediach – oczywiście za naszą kasę. Tu wydaliśmy tyle milionów, tu wydaliśmy tyle milionów – kto wydał? Ja wydałem i Kowalski wydał – na nikomu niepotrzebne remizy, altany, – czy to nie marnowanie publicznych pieniędzy?

      1. Hm? Jeśli idzie o ostatnią kampanię samorządową i zaangażowanie w niej na rzecz PiS (akurat wówczas PiS dał logo i wsparcie kandydatowi i/a obecnemu burmistrzowi), i po niej podziękowanie to i owszem podziękowano. Zaangażowanie moje ani na moment nie zmalało od tamtego czasu.

       Aaa. Masz pewnie na myśli odwdzięczanie się za zaangażowanie jakimś stanowiskiem, miejscem pracy. Już tu pisałem, bo pisano tu podobne teksty do Twojego. Były oferty, ale podziękowałem.

  2. Atak siłowy na gminnego bloga. jprdl co to kutwa ma być?! Znasz zapewne IP kompa z którego idzie atak . Na Policje zgłosić

   1. TVP info przestało nadawać 😁 To teraz powinni wyłączyć kolejną szczujnię TVN 24. Będzie w końcu spokój, porządek i zgoda w tym kraju…

  3. Widze że Adam to kolejny chłop poszkodowany politycznie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)