Informacja publiczna

Ponieważ wiele osób kieruje do mnie pytania (osobiście lub poprzez forum) dotyczące różnych spraw gminy, postanowiłem utworzyć na blogu nową zakładkę Informacja publiczna, która pozwoli pytającym uzyskać interesującą ich informację. Jak może Państwo zauważyliście, odsyłam te osoby z ich pytaniami do radnych, sołtysów lub radzę im, aby pytali urząd w drodze dostępu do informacji publicznej. Może korzystają z tych podpowiedzi, a może nie.

Od dziś niemal każdy z Państwa, kto zechce uzyskać jakąś informację od urzędu w drodze dostępu do informacji publicznej lub od radnego, a nie będzie chciał upublicznić swoich danych czy nawet adresu IP urzędowi, będzie to mógł uczynić poprzez wykorzystanie bloga oraz adresu e-mail lepszejutroryglic@onet.pl

Widzę to tak:

Państwo zadają/przesyłają pytanie najlepiej osobiście do mnie lub na forum, ja wypełniam odpowiedni wniosek i wysyłam do urzędu lub radnego. Czekamy określony ustawowo czas i publikujemy odpowiedź. Jeżeli pytający nie chce publikować pytania ani odpowiedzi, bo chce np. tylko dla siebie daną informację, to ich nie publikujemy.

Zastrzegam sobie prawo do decyzji czy pytaniu zadanemu anonimowo na forum nadać urzędowy bieg oraz prawo do decyzji o terminie wysłania pytania. W żaden sposób nie będzie ingerencji w treść wysyłanych pytań.

Adam Zieliński

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/informacja-publiczna/

197 Komentarzy

Skip to comment form

  1. Orientuje się ktoś może jak wygląda procedura wyłaniania prezesów spółek komunalnych takich jak na przykład “Dorzecze Białej”? Są to stanowiska kadencyjne?

  2. .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)