Polityczne To i Owo

Dla lepszej przejrzystości na blogu komentarze, linki, cytaty związane z tzw. wielką polityką proszę dodawać w nowej zakładce – Polityczne To i Owo. Pojawiające się komentarze o polityce w innej niż ta zakładce, będą przenoszone.

Najbliższe dwa lata to czas wyborów. Przyszły rok to wybory do Parlamentu Europejskiego i wybory samorządowe. Na rok 2015 przewidziane są wybory do Sejmu RP oraz wybory Prezydenta RP. Nie bójmy się odważnie dyskutować.

____________________

09.11.2015 – uzupełnienie tekstu.

Najbliższe 3 lata to czas braku wyborów ogólnopolskich wyznaczonych kalendarzem wyborczym. No cóż, odpoczynek społeczeństwa od wyborów a dla polityków czas pracy. Kampanie odrywają od pracy. 

____________________

28.10.2018 – uzupełnienie tekstu.

Najbliższe 2 lata to czas  wyborów ogólnopolskich i europejskich.

____________________

07.08.2020 – uzupełnienie tekstu.

Najbliższe 3 lata to czas  braku wyborów ogólnopolskich i europejskich, i czas pracy. Pracujemy, aby Polska była Polską.

Adam Zieliński

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/polityczne-to-owo/

5 717 Komentarzy

Skip to comment form

 1. Pewnie, że tak …

 2. Śmiać się czy płakać?

  1. Hm?
   A jeśli ktoś nie toleruje tvp to niech sobie wygoogluje tą informację w innych mediach. Chyba nawet na tvn podawali.

   https://www.tvp.info/59631923/smolensk-christopher-miller-byly-szef-pentagonu-polska-delegacja-zostala-zamordowana-przez-putina

   1. Co wy macie z tymi teoriami spiskowymi? “wycieczka” została zorganizowana “na kolanie”, tyle osób odpowiedzialnych za państwo na pokładzie jednego statku powietrznego, złamane wszystkie możliwe procedury, kapitan w takich warunkach z takimi osobami na pokładzie nie powinien nawet myśleć o lądowaniu a co dopiero podejmować próbę i to na takim “lotnisku”. Oczywiście teoria o zamachu jest wygodna dla osób odpowiedzialnych za organizację “wycieczki” oraz za stan w tamtym czasie jednostki wykonujących loty.

    1. Z Smoleńskiem najpewniej będzie, jak i z Katyniem. Długie lata kłamstwo, kłamstwo i w końcu prawda

     1. Gdyby stosowano procedury ten samolot by nie wystartował. Tutaj sprawa jest oczywista.
      Mnożą się hipotezy o zamachu a ja się pytam gdzie są dowody? Jeżeli wybuchła bomba to gratuluję wyczucia osobie detonującej ładunek na takiej wysokości, przy złym podejściu we mgle mając na podjęcie decyzji 2-4s. Błędy, błędy i jeszcze raz błędy ludzi (szkolenie załóg, przygotowania, kontrolerzy na lotnisku itd.).
      Ale od tamtego czasu wiele się zmieniło. Należy pochwalić zachowanie kapitana statku powietrznego, który transportował Prezydenta Dudę na spotkanie z Prezydentem USA. Usterka, powrót – może PAD się spóźnił ale żyje.

  2. Skład nie idealny ale o niebo lepszy od obecnego. A tekst idealnie opisujący obecną sytuację. Śmiać się należy z tego co wyprawia niejaki pan Macierewicz.

   1. Ale to nie ich zasługa. Ktoś coś nie zrozumiał.

    1. A czyja?

     1. PO PSL

  • Wyborca PiS on 22 kwietnia 2022 at 09:44
  • Odpowiedz

  Czy ktoś wie z jakich środków będą spłacane te obligacje?

  https://www.bgk.pl/aktualnosc/pierwsza-miedzynarodowa-emisja-obligacji-na-rzecz-funduszu-przeciwdzialania-covid-19/

 3. .

 4. .

   • Czytuś on 12 kwietnia 2022 at 06:58
   • Odpowiedz

   Le Pen i jej partia to takie polskie PiS choć sporo gorsze. PiS przynajmniej nie chce wyjścia z UE a ich PiS chce i nawet z NATO chcą wyjść. Co się dzieje z Francją????

   1. ciągle o łepen ona jest kandydatką a Macron ani sankcji ani broni ,on jest władny ratować ludzi na Ukrainie

     • Dżuma czy Cholera? on 14 kwietnia 2022 at 02:08
     • Odpowiedz

     Nie ma dobrego wyboru. Le Pen chce współpracy NATO – Rosja. Przecież w obecnej sytuacji to jakaś aberracja

 5. Pan Tusk przyjacielem Orbana?

  Dziwny jest teeenn świat …

  https://www.tvp.info/59482875/donald-tusk-do-viktora-orbana-jako-premier-mamy-wspolne-wartosci-wspolpraca-z-rosja-nie-jest-grzechem

  1. .

  • Tak, Nie, Nie wiem on 4 kwietnia 2022 at 16:43
  • Odpowiedz

  Węgry maja konstytucyjną większość z Fidesz. Czy PiS też to osiągnie za rok?

  1. zdecydowanie NIE. Mamy wolne media. Zbyt głośno o przekrę……………..o rewolucyjnych “projektach”.

   • Demokracja on 8 kwietnia 2022 at 19:40
   • Odpowiedz

   A w Francji ma szansę wygrać Le Pen. Jej ugrupowania to coś jak nasze PiS.

   Jeżeli by patrzeć Przez pryzmat kasy to dla Polski lepiej. Ona mówi,że Brukselka bezprawnie wstrzymuje nam kasę. Rozumiem Orban wygrał bo rzekomo Fides przeją główne media na Węgrzech, ale Francja za Le Pen? Ciekawe jak np. TVN będzie tłumaczył gdy wygra francuskie PiS.

  • Pis brawo brawo on 2 kwietnia 2022 at 19:14
  • Odpowiedz

  Brawo

   1. Inflacja w Europie jest przez pół mniejsza. Tak, Pis słabo rządzi, nieudolnie.

     • €€€€€ on 3 kwietnia 2022 at 09:19
     • Odpowiedz

     Nie, nie . Są kraje gdzie jest większa niż u nas.

    1. Taka Belgia ma 11,9 % a Polska 11 % inflacji. Rzeczywiście Polska ma o połowę więcej. Twój matematyk na gałąź pójdzie jak się dowie jaką porażkę zawodową poniósł 🙂

  • Znalezione w sieci on 1 kwietnia 2022 at 09:31
  • Odpowiedz

  Śmiać się czy płakać?

  “Drogi Wielce Szanowny Pisie” i reszto współrządzącej prawicy, miało być tak dobrze to dlaczego jest tak źle ? Dlaczego jest taka bryndza i serwatka skoro miał być kawior z szampanem ? Dlaczego kurs złotego względem euro jest najniższy od 2009 roku i wynosi obecnie 4,84 ? Dlaczego wszystko drożeje ? Nie możecie przecież wszystkiego ciągle zwalać na Opozycję, ponieważ rządzicie samodzielnie już od prawie 7 lat, ani też na pandemię, bo ta panuje w całej Europie i świecie. Oczywiście teraz jest wojna, podczas której bardzo dziwnie się zachowujecie, a która jak myślicie przykryje wasze wszystkie szwindle i łajdactwa. Dlaczego ignoranci oraz ewidentni zdrajca polskiej racji stanu Kaczyński i Ziobro siedzą jeszcze na wice-premieowskim ministerialnym stołku !? Przecież to dzięki nim Polska nie otrzymała do tej pory ani centa z Unijnego Funduszu Odbudowy, a kary za niewykonywanie prawa unijnego sięgnęły już miliarda złotych !? Co się takiego dzieje, że nie dajecie sobie z niczym rady oprócz kłamliwej i taniej propagandy oraz nabijania sobie, swoim pociotkom oraz znajomkom kabzy. Na te i inne pytania zawiązane z waszą “radosną i twórczą działalnością” mam nadzieję odpowiecie już wkrótce.

  1. .

  • A wybory coraz bliżej on 20 marca 2022 at 17:09
  • Odpowiedz

  Będzie trzecia kadencja chyba

  https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art35897761-sondaz-co-drugi-polak-dobrze-ocenia-dzialania-rzadu-w-zwiazku-z-wojna

  1. Oby nie.
   Tam pisze, że co drugi Polak – ale za to większość Polek źle ocenia :)….

   1. Oby tak.

    Jest nowy sondaż na WP. 2/3 Polaków popiera i chwali działania rządzących w tematach związanych z wojną na Ukrainie.

    1. Chyba Pan żartuje !!! Gdyby nie zwykli obywatele, wolontariusze, ludzie o wielkim sercu a nie “elita”, to byłby większy burdel niż w polskim “ładzie” ( a ten jest zaiste ogromnych rozmiarów).
     Nie wiem kto pisze te sondaże, albo kogo wypytuje o opinie (chyba mohery wychodzące z sumy), ale wśród rozmów międzyludzkich jest jedna wielka krytyka na całokształt działań rządu. Kolejna marna propaganda. Ludzie myślący (a jak się okazuje jest ich coraz więcej) nie dadzą się na to po raz kolejny nabrać.

     1. Hm?

      Mam zgoła odmienne wnioski z obserwacji działań rządzących. Oczywiście przyjdzie czas weryfikacji przy urnach, ale jak na dziś trzecia kadencja raczej pewna. Krótko mówiąc w szeregach opozycji absolutny brak zaplecza zdolnego do rządzenia naszym krajem.

       • Anonim on 24 marca 2022 at 19:07

       No cóż, jak się w większości obserwuje prorządowe media, a w tym to mamy krainę miodem i mlekiem płynącą, to nie dziwne, że ma Pan taki osąd.
       Niestety muszę się z Panem zgodzić, że opozycja nie na dobrego zaplecza, ale ci, którzy rządzą dziś mają o wiele bardziej niszczycielską siłę.

      1. No cóż. Widocznie Pan(i) musi być w posiadaniu wiedzy na temat co oglądam, słucham, czytam. Tak sobie myślę, że może Pan(i) pracuje w Multimedia (mój dostawca Internetu i TV) lub w jakiś inny sposób wie, jakie media śledzę. Problem jest tylko taki, że chyba tam podali Panu(i) złe informacje o moich preferencjach, przyzwyczajeniach względem przyswajania informacji. Akurat prorządowe media (zakładam, że mowa tutaj głównie o tvp) nie są przeze mnie najczyściej oglądane.

       • Anonim on 24 marca 2022 at 21:58

       No cóż. Jeszcze długa droga przed Panem. Nie trzeba być ani alfą ani omegą ani pracować w Multimedia, by zauważyć Pana preferencje medialne. Btw, nie jest Pan szczególnie ciekawą osobą aby śledzić pańskie poczynania. Proponuję zejść na ziemię. Dobranoc.

      2. Dziękuję za “dobranoc”. Noc była dobra.

       A to może warto nieco inaczej podejść do zagadnienia czyichś medialnych preferencji? Nakieruję trochę jeśli wolno. Jakie preferencje medialne mają twórcy przekazów w prorządowych mediach? Co oni oglądają? 😉

       Może i nie jestem zbyt ciekawą osobą, ale przynajmniej nie anonimową.
       Miłego dnia.

  2. na 100%

    • TVP liderem on 5 kwietnia 2022 at 16:14
    • Odpowiedz

    I nie mówcie że badanie skręcone

    https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/programy-informacyjne-fakty-wiadomosci-wydarzenia-marzec-2022-rok

    1. A no cóż. Pilot swego rodzaju kartą wyborczą a oferta w kraju spora i dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)