Polityczne To i Owo

Dla lepszej przejrzystości na blogu komentarze, linki, cytaty związane z tzw. wielką polityką proszę dodawać w nowej zakładce – Polityczne To i Owo. Pojawiające się komentarze o polityce w innej niż ta zakładce, będą przenoszone.

Najbliższe dwa lata to czas wyborów. Przyszły rok to wybory do Parlamentu Europejskiego i wybory samorządowe. Na rok 2015 przewidziane są wybory do Sejmu RP oraz wybory Prezydenta RP. Nie bójmy się odważnie dyskutować.

____________________

09.11.2015 – uzupełnienie tekstu.

Najbliższe 3 lata to czas braku wyborów ogólnopolskich wyznaczonych kalendarzem wyborczym. No cóż, odpoczynek społeczeństwa od wyborów a dla polityków czas pracy. Kampanie odrywają od pracy. 

____________________

28.10.2018 – uzupełnienie tekstu.

Najbliższe 2 lata to czas  wyborów ogólnopolskich i europejskich.

____________________

07.08.2020 – uzupełnienie tekstu.

Najbliższe 3 lata to czas  braku wyborów ogólnopolskich i europejskich, i czas pracy. Pracujemy, aby Polska była Polską.

Adam Zieliński

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/polityczne-to-owo/

6 055 Komentarzy

Skip to comment form

  • PiS bis on 16 stycznia 2023 at 10:59
  • Odpowiedz

  .

 1. W nawiązaniu do wczorajszej dyskusji na forum.

  Tak wczoraj w Tarnowie było spotkanie opłatkowo noworoczne Zjednoczonej Prawicy (okręg 35) organizowane przez powiatowe struktury Prawa i Sprawiedliwości. Było bardzo dużo osób. Zabrakło krzeseł.

  1. Południowa Polska Prawicą mocna. Aż się żyć chce. Byłam. Partiotyczna uczta.

   1. A no mocna. I dobrze.

  • Unio dej siana on 14 stycznia 2023 at 06:47
  • Odpowiedz

  Dej siana

  https://vm.tiktok.com/ZMFosJ5dg/

  • Mowa miłości PO on 13 stycznia 2023 at 19:35
  • Odpowiedz

  Mowa miłości

  1. Wyjątkowo niesmaczny to przekaz.

   Przewodniczący największej opozycyjnej partii zapomniał chyba ubrać skarpetę na prawą nogę albo może jakiś przyrząd mierzący prędkość ma na lewej. Hm?

   1. Złośliwy komentarz. Nie na miejscu tak jak mem.

     • Między wierszami on 14 stycznia 2023 at 07:56
     • Odpowiedz

     Prawa noga oznacza Tuska z korzeniami prawicowymi a lewa złudna prędkość niby rozwojowa. Tak odczytuję ten złośliwy komentarz admina.

   2. Ja też będę uszczypliwy, starszy Pan wyjątkowo w jednakowych butach i nie widać żeby był rozklejony.

 2. Czy aby nie idzie w tym kierunku?

  1. Czyli teraz wszystko dobrze a nawet bym się pokusił że bardzo dobrze ?

   1. Nie jest źle, ale żeby było jeszcze lepiej potrzebna trzecia kadencjia.

    W tym spocie brakuje porównania wydatków na służbę zdrowia.

    1. Wielkość wydatków na służbę zdrowia nijak się ma do jakości działania służby zdrowia. Kasa idzie z naszych portfeli na publiczną służbę zdrowia a leczymy się prywatnie za ciężkie pieniądze. Kolejki do specjalistów na nfz po kilka miesięcy a nawet lat. Publiczna służba zdrowia to fikcja.

     1. Zgadza się mogłoby być lepiej, ale co by było, gdyby poziom finasowania nie wzrósł? A wzrósł bardzo w ostatnich latach

      Sam jakiś miesiąc temu byłem zmuszony iść do lekarza prywatnie. Koszt 180 zł. Skończyło się na jednej wizycie, bo następną już przejął NFZ.

      Szkoda, że nie ma opcji rekopensaty poniesionych kosztów. Od czego jest ta cała nasza opozycja? Od głupot w zasadzie. A szkoda. Dlaczego nie zaproponują ustawy rekompensującej koszty leczenia prywatnego? Zresztą nie tylko w służbie zdrowia mogliby skutecznie zadziałać, ale nie moją rolą jest podpowiadać opozycji. 🙂

       • Anonim on 12 stycznia 2023 at 10:44

       Wystarczy, że PiSowi podpowiesz 🙂

       • Anonim on 12 stycznia 2023 at 11:11

       Temat dobry bo dotyczy egzystencjalnych i ważnych spraw. PO przegrała wybory bo zabrakło tam myślenia typu coś dla ludzi. I dalej jak widać jest niezmiennie . Tylko dorwać się do władzy i ogłupiać lud.

       • Anonim on 12 stycznia 2023 at 11:40

       Nie ma pieniędzy na leczenie śmiertelnie chorych dzieci ale miliony są marnotrawione.

       • Poważny on 12 stycznia 2023 at 11:44

       Na co są marnotrawione? Poważnie pytam

       • Obserwer on 12 stycznia 2023 at 12:04

       Admin już podepowiedziałeś. Ale oni tego nawet nie zechcą zauważyć zresztą w pis nie lepsi.

       • Anonim on 12 stycznia 2023 at 12:55

       Na wieżę widokową na kokoczu 10 milionów ha,ha,ha

       • Fiu fiu on 21 stycznia 2023 at 14:40

       ADAM! Chołownia chyba czyta Twoje komentarze. Dziś 2050 ogłosili obietnice i obiecują rekompensatę za leczenie prywatne.

       • Anonim on 21 stycznia 2023 at 16:45

       Obietnice obietnice, ale czy to zrobią …

      1. Do Fiu fiu.

       Wszyscy tu piszemy chyba po to, by ktoś przeczytał. Jednak bardziej prawdopodobne jest, że o refundacji wiele osób mogło pomyśleć, a kto może i chce przekuwa to w punkt programu. Choć z drugiej strony w wczorajszym przekazie programowym Polski 2050 była mowa o dobrym jutrze to trochę podobne do lepszego jutra. Hm? No może i czytają. 🙂

 3. https://vm.tiktok.com/ZMFKk2yfa/

  1. Przewodniczący PO a raczej uzurpator (chyba wszyscy znamy okoliczności w jakich odbyły się “wybory” na przewodniczącego PO) niezbyt chętny przyjmować zaproszenia do dyskusji publicznych.

   Hm? No tak. Osłona medialna od 2015 roku jakby przestała istnieć. Zdecydowanie wzrósł poziom pluralizmu w polskich mediach a to jest wartość bezcenna i to wystarcza, by niektórzy mieli obawy przed konfrontacją.

   1. Tak Adaś tak za twoją o moją kasę z podatków publiczna się upartyniła. Pisowcy to smród i głupota, hucpa i wszystko co najgorsze. Jesienią się policzymy

    1. To tylko się cieszyć, że finansujemy pluralizm w polskich mediach.

    2. Prawdy się dowiesz tylko w tvp. W tvp takiej jaka ona jest

   2. Adaś jak ty pier…lisz to głowa mała. Nasłuchasz się tych bzdetów i bezustannie wypisujesz tę tępą propagandę bo tylko tyle możesz żeby cię ktoś zauważył. Nie masz żadnej konkretnej wiedzy o niczym o czym piszesz. Wszystko to cudze słowa cudze zdanie powtarzane przez ciebie żebyśmy myśleli jaki to ty mądry jesteś.

    1. Serio? Nic się mną nie przejmuj. 😉

    2. Zauważyć nie trudno, że jak się nie ma argumentów to się atakuje osobę w tym przypadku admina. Znam człowieka i wiem , że nic sobie z tego nie robi i niedba absolutnie o jakieś zauważenie.

     1. A niech sobie atakują byle nie z ostrym narzędziem w ręku chyba, że z ogórkiem ha, ha.

      Co do zauważenia to np. fakt bycia członkiem PiS był chyba spowodowany zauważeniem a następnie zaproszeniem do struktur. Ale to już dość dawne dzieje.

       • Anonim on 9 stycznia 2023 at 09:54

       Czyli, jeżeli KO lub lewica by zauważyła i zaprosiła to by nie liczyły się przekonania tylko fakt chęci nawiązania współpracy?

      1. Dziwne pytanie. Działaczom partii, które wymieniłeś(łaś) nawet by nie przyszło do głowy proponować mi członkostwo czy współpracę. Dlaczego? No właśnie z powodów przekonań ich i moich. Gdyby jednak się zdarzyła taka propozycja to bym podziękował, co też już mi się mi zdarzało, ale nie dotyczyło w/w ugrupowań.

    3. A ja śledzę bloga codziennie i wiele przekazów jest pisanych przez Adasia wcześniej niż się one pojawiają w ogólnopolskim przekazie. Ostatni przykład z Patriotami choćby. Na blogu dwa dni przed tym jak w tv

     1. Nie jest niczym nadzwyczajnym przewidzieć, jaki będzie przekaz dnia w Wiadomościach TVP lub w Faktach TVN. Akurat w tych dwóch stacjach to nadzwyczaj łatwe. Wystarczy tylko być na bieżąco. 🙂

      Nie dwa dni lecz może lekko ponad dobę.

    4. Bardzo nieuczciwa ocena Pana Zielińskiego, który od lat udziela się społecznie, prowadzi to forum właśnie po to, żeby każdy mógł pisać tu co myśli i jak widzi świat. Z tego, co wiem, to zwiedził trochę świata i chyba wie więcej, niż Mu imputujesz. Nie oznacza to oczywiście, że we wszystkim się z Nim zgadzam, bo tak nie jest, ale każdy ma prawo mieć swoje zdanie i Pan Zieliński nie jest jakiś wyjątkiem, zwłaszcza że jest tu przecież u siebie.

     1. Dodam, że mamy nieco inne spojrzenie na polską politykę, ale błotem się nie obrzucamy i nie oburzamy na siebie. Tzw. kultura polityczna musi być i jest.

      Pozdrawiam i miłego alpejskiego szusowania. Ja już w tym roku zaliczyłem Krynicę. Alpy to byłoby to. Znam nieco Alpy, ale nie zimowe.

    5. Cóż, nie zgadzam się z Panem Adamem w wielu tematach. Ale demokracja polega na tym że każdy może wypowiadać swoje zdanie. To jego forum i powinieneś być wdzięczny że możesz tutaj pisać.

  • Kutwa ... on 6 stycznia 2023 at 20:58
  • Odpowiedz

  … co się dzieje w Niemczech???

  https://wiadomosci.wp.pl/2009-dzieci-zniknelo-w-niemczech-bija-na-alarm-6852720511228832a

  1. Syf Kiła i Mogiła. Zachodnia Europa gnije. A Polskę by pouczali syfiarze

   • Pani z Berlina on 7 stycznia 2023 at 16:39
   • Odpowiedz

   Mieszkam w Berlinie sześć lat. Przez piętnaście lat w Warszawie nie spotkało mnie tyle plag, co tutaj. O mało nie zostałam napadnięta, dużo nie brakowało, a rozjechałaby mnie ciężarówka, gdy jechałam na rowerze, zalało mi mieszkanie. Na co dzień dobija mnie niemiecka biurokracja, wkurza, że żaden kierowca nie zatrzyma się, żeby przepuścić pieszego, irytuje, że wciąż w wielu miejscach nie można płacić kartą i że w metrze okropnie śmierdzi.

   https://www.onet.pl/styl-zycia/onetkobieta/zycie-na-emigracji-zostalam-w-jednych-dzinsach-i-w-jednej-parze-butow/1b62gbm,2b83378a

   1. Jako mieszkaniec Ryglic odpowiadam:
    – Mieszkam w Ryglicach bardzo długo, kilka razy dostałem po gębie, policji jakoś nie ma,
    – co prawda mamy chyba w dwóch miejscach pasy i już wielokrotnie samochody przejechały mi po palcach,
    – na rowerze boję się jeździć, niby mamy ścieżko chodniki – ale samochody ignorują rowery bo te mają ścieżki – a piesi przeganiają bo to chodnik!,
    – biurokracja – szkoda pisać – spróbuj założyć firmę – Niewiadomski coś pisał tutaj jak chciał dostęp do informacji publicznej hahaha – no i co z tym wykształceniem???,
    – co do płacenia kartą – bez komentarza. Nadmienić należy, że w Ryglicach jest chyba jeden nadajnik telefonii komórkowej – krowy mleka nie dają. W Zalasowej mocno oprotestowano budowę kolejnego 5G – ale tam podobno obawiano się że kury mleka nie będą dawać :),
    – co do metra w Ryglicach – nie stwierdzono i chyba w planach nie ma – podobno będą blok budować i przedszkole, – co do metra najbliższe w Warszawie i to jedyne w Polsce,
    Nie rozumiem po kiego …..ktoś wrzuca tutaj co się dzieje w Berlinie.
    Mało na swojego gów….???
    Zachód gnije, społeczeństwo się starzeje. Za kilka lat – a ten proces i u nas się zaczyna – czeka to i nas. Będziemy zmuszeni do przyjmowania uchodźców. Taka jest kolej rzeczy i nie unikniemy tego.

    1. Uśmiechnąłem się, czytając Twój komentarz, bo dziś wieczorem pisałem w podobnym duchu o tym wrzucaniu linków i rozpisywaniu się jak to dobrze, albo nie dobrze rządzą i która telewizja mówi prawdę. Wtedy zadzwonił telefon i zapomniałem, że już sporo napisałem, odświeżyłem stronę i wszystko mi znikło. Piszecie tu o wszystkim innym byle by tylko nie poruszać tematów gminnych, bo mówicie, że się nie znacie na sprawach budżetu i samorządu, ale rozpisujecie się o polityce i o tym jaki to jest zachód be. Bardziej interesują Was bzdety i skrajności opisywane przez chcących wzbudzić zaciekawienie mieszkańców krajów i miast Europy którzy najwyraźniej nie poradzili sobie w nowym miejscu i starają się przekonać wszystkich, że to wina tego miejsca niż to, co się dzieje pod nosem. Rozpisujecie się o inflacji, a nie ogarniacie budżetu gminy i zupełnie on Was nie obchodzi. Staracie się udowadniać innym, że ta czy tamta telewizja kłamie, a nie obchodzi Was, że burmistrz kłamie jak z nut, nie obchodzi Was, że nasze gminne inwestycje to karykatura i kpina z mieszkańców. Nikt nie liczy kosztów i nikt nie pisze o tym, ile kosztować będzie utrzymanie tych inwestycji, ile zapłacimy za prąd, ogrzewanie, ubezpieczenie i co zyska na tym zwykły Kowalski. Piszecie o wojnie i uchodźcach, ale nikt nie pisze ile publicznych środków płynie i do kogo. Rozpisujecie się o płotach na granicy, a co z płotem na cmentarzu?

     • Pan z Berlina on 8 stycznia 2023 at 09:29
     • Odpowiedz
 4. W nawiązaniu do komentarzy o TVN.

  Też warto sobie przypomnieć zdarzenie sprzed kilku tygodni. Po incydentalnym uderzeniu rakietowym w Polskę Niemcy zaoferowały nam HIMARSY. Rządzący zasugerowali i słusznie zresztą, by raczej ową broń skierować na Ukrainę. Kilka dni w TVN trwała wzmożona akcja krytykowania rządzących za taki pomysł. Czołowi politycy opozycji “grzali” temat mocno, że rząd nie dba o bezpieczeństwo obywateli i takie tam opowieści wręcz przygłupawe. Znaleźli się nawet “eksperci” mówiący, że taka broń na Ukrainie spowoduje wejście NATO do wojny.

  Nie dalej jak wczoraj słyszymy, że Niemcy w porozumieniu z USA przekażą m.in. HAIMARSA Ukrainie.

  Taka to ta TVN oraz pokrewne “duchem” media. Byle tylko mieć jakiś pretekst do atakowania rządzących. Bardzo podobnie było choćby z budową płotu/muru na wschodniej granicy, gdzie mocno krytytykowano budowę a nic nie wspominano, że inne europejskie kraje od dawna mają podobne płoty. I wiele by tu jeszcze wymieniać przykładów i pretekstów. Dobrze, że są media i politycy inaczej postrzegający sprawy obrony kraju.

  1. Proszę jeszcze napisać jak dbają o nasze interesy w UE, jak płaszczą się przed byle jakim urzędasem w Brukseli. Jak wybrali hańbę, a pieniędzy i tak nie będzie. Proszę napisać jak ukraińcy plują nam w twarz celebrując Banderę i innych oprychów mordujących w sposób bestialski Polaków . Proszę napisać jak zrujnowali budżet bezmyślnym zamknięciem gospodarki i bezmyślnym finansowaniem sprawców Wołynia.

  2. Zazdrość bierze jak w innych krajach w ważnych sprawach jednomyślność . Patrzcie oto Finlandia

   https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103086,29043038,finowie-oddziela-sie-od-rosji-murem-parlament-jest-jednomyslny.html

  3. Panie Adamie czas wyjaśni wszelkie wątpliwości. Co do rządu uważam, że krytyka jest słuszna. W przypadku przekazywania broni należy zachować daleko idącą ostrożność (jeżeli chodzi o broń dalekiego zasięgu). Co do płotu kompletna klapa. Czym różnią się uciekinierzy wojenni z Syrii od uciekinierów z Ukrainy? Rozumiem akcję prowokacyjną ale “ludź” jest “ludź”. Kolejna sprawa wykonawców – nie obowiązywała ustawa o przetargach itd. Kto i za ile wybudował ten pseudo mur???
   A co do przekazywania HAIMARSA możesz wrzucić jakieś linki najlepiej z TVN? Bo obawiam się że wprowadzasz ludziska w błąd.

    1. A jednak wprowadzasz w bład:
     https://pl.wikipedia.org/wiki/M142_HIMARS,
     https://pl.wikipedia.org/wiki/MIM-104_Patriot,
     Znajdź 3 różnice.
     Chodziło o system Patriot, pisałeś o Himarsach.
     Jestem za Ukrainą. Ale Ukraina powinna pokonać Rosjan na swoich ziemiach. Nie zapominajmy, że jednak Rosja to kraj który posiada atom i Putina. To mieszaka wybuchowa. Widzę, że oglądasz Bartosiaka to wiesz o co chodzi. To my jako kraj powinniśmy być mocni i niezależni – dlatego najlepiej się odciąć od USA, Korei itd. Powinniśmy być niezależni. Ukraina w chwili obecnej jest uzależniona od USA. Jeżeli Biden powie pokój – to będzie pokój. I Ukraina będzie zmuszona oddać terytorium i spuścić głowy. Same chęci nie wystarczą, potrzebna jest broń amunicja itd.
     Dlatego kupowanie gotowców od USA, Korei itd nie jest do końca dbaniem o bezpieczeństwo kraju. Kraby są bardzo dobre co potwierdza Ukraina. A my kupujemy gorsze u koreańczyka.
     Polecam również historię realną na yt.

     1. Oczywiście, że chodziło mi o system PATRIOT. HIMARSY od dawna tam są. Moja pomyłka.

      Dzięki za zwrócenie uwagi. 🙂

      “Historię realną” też oglądam.

       • Anonim on 6 stycznia 2023 at 20:30

       A tak na poprawę humoru polecam kanał:

     2. Wyjątkowy odcinek:

       • Anonim on 7 stycznia 2023 at 18:27

       Bardzo dobry odcinek taki futurystyczny. Należy zwrócić uwagę na Chiny, jaką drogę obrali i kto w obecnej chwili stanowi tę drugą siłę.
       Ale proponuję zejść na ziemię :). Bardzo dobry odcinek:

    • Taka sobie różnica on 6 stycznia 2023 at 19:22
    • Odpowiedz

    Uciekinierzy wojenni z Ukrainy przekraczają legalne przejścia graniczne a z Syrii o ile są oni z Syrii ciągnąą ku nam lasami i bagnami nacą najczęściej.

    1. Nie, to należy od nastawienia osób decydujących. Zapewne przez oficjalne przejścia i tak by ich nie wpuszczono.
     Nie ufaj mediom. Proponuję przeczytaj https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5043747/polski-sor-uwaga-bedzie-bolalo
     dobra relacja ratownika z granicy.
     Rząd nie był w stanie ogarnąć kilku tysięcy Syryjczyków a Polacy ogarnęli 2 mln Ukraińców.
     Nawet kościół namawiał do pomocy i pewnie by pomógł. To również biedni ludzie, ofiary wojny. Może nie wszyscy. Ale czy wszyscy Ukraińcy, którzy do nas dotarli to ofiary wojny? Czy tutaj wszystko jest ok?
     W przypadku Syryjczyków – stali się narzędziem w ręku totalitarnego systemu- i moim zdaniem tego egzaminu nie zdaliśmy jako ludzie.

      • Taka sobie różnica on 6 stycznia 2023 at 19:55
      • Odpowiedz

      W takim samym celu powstały mury w innych krajach Europy. Więc może trzeba pisać że Europejczycy nie zdają egzaminu.

       • Anonim on 6 stycznia 2023 at 20:12

       Konflikt na Ukrainie (i nie tylko ten) pokazał co znaczy być człowiekiem. Ile znaczy ludzkie życie. Postawa Polaków wobec narodu ukraińskiego coś pięknego. A jaka jest różnica pomiędzy uciekinierem z Ukrainy a Syrii? A mury wcześniej czy później zostaną zburzone – historia lubi się powtarzać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)