Rozwój Gminy

/Podstrona w budowie/

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/rozwoj-gminy/

78 Komentarzy

Skip to comment form

 1. Admin bawi w Krynicy. Nie połam nóg. Co zrobiłeś Średniemu, że tak na Ciebie szczuje?

  1. Nieprawdopodobny nius! Ale ja mam lepszy. Pierwsza diva Ryglic ma ponoć info z pierwszej ręki i opowiadała że Panisko Niewiadomski przebywa w Japonii ?

   1. Chyba tej pomiędzy Skrzyszowem a Szynwaldem

   2. Taka nuda że przydałby się jakiś kolejny wpis o historii bloga . Tradycja taka walki o wolność ,demokrację i stołek dla sąsiada jajościomierza.

 2. Długo milczałem, gdy często w niezbyt kulturalnych słowach “czepialiście” się Pana Zielińskiego, ale przyszedł chyba czas, bym się na ten temat wypowiedział.

  Wprawdzie nie znam wszystkich okoliczności (bo i skąd), ale myślę, że dość dobrze odczytuję otaczającą rzeczywistość, a ta od 14 lat nieodłącznie wiąże się z jakimś blogiem.
  Rozpoczął to Pan Andrzej Jezior i jak się można przekonać, już wtedy Pan Zieliński bardzo aktywnie uczestniczył w dyskusji.
  Później powstał blog ” jakościomierzea” i tu jak pamiętam, Pan Zieliński również był bardzo aktywny. Zresztą, jak wielokrotnie podkreślali obaj panowie, to właśnie Pan Zieliński był pomysłodawcą nagrywania posiedzeń RM ( były to czasy, gdy nie było to obowiązkiem gminy) i zebrań wiejskich.
  Wiem, że zdania w sprawie zasadności tych nagrań są podzielone i oczywiście są argumenty przeciw, ale są też bardzo istotne plusy tych nagrań. Minusem jest z obawy o późniejszą krytykę zdecydowanie mniejsza aktywność mieszkańców, choć kamera coraz mniej ich deprymuje.
  Zdecydowanie na plus jest to, że burmistrzowi ciężko się jest wyprzeć swoich słów, które można mu przypomnieć w dowolnym czasie. Znacznie trudniej jest więc manipulowanie mieszkańcami, choć w przypadku pana burmistrza Augustyna ta reguła się nie sprawdza, o czym sam na własnej skórze się przekonałem,
  Patrząc na 10 – letnią historię bloga nie sposób nie odnotować, że cały ten czas pan Zieliński jest jego redaktorem i udostępnia wszystkim bez wyjątku przestrzeń do dyskusji. Patrząc z perspektywy czasu, nie wielu z nas byłoby w stanie przez tyle lat ( myślę, że bez żadnych profitów ) poświęcając swój czas prowadzić takie forum. Zapewne jeszcze mniej znalazłoby w sobie tyle determinacji by mimo krytyki i często brzydkich tekstów wciąż to robić. Oczywiście w zależności od punktu siedzenia ocena tego bloga jest różna i zmienna, ale, mimo że wielu chciałoby zaprzeczyć, jedno się nie zmienia, to tu toczy się dyskusja o sprawach gminy i to jest niewątpliwie wieka zasługa pana Zielińskiego.

  Czy to zbyt mało?

  1. Trochę to megalomanią zalatuje jak anonimowo jednocześnie jak ktoś z autorytetem takie epistoły wypisuje .

 3. Na ulicy Łyczków będzie prowadzonych kilka inwestycji (przedszkole, stacja paliw, rehabilitacja, blok mieszkalny) co sprawi, że zwiększy się tam ruch nie tylko na czas budowy ale i później. Obecnie droga ta jest tak wąska, że nadaje się tylko na dojazd do kilku domów (jak w obecnej chwili ma to miejsce). Czy wie ktoś czy burmistrz pomyślał o tym i zaplanował jej rozbudowę?

  1. W Twoim zapytaniu są niestety dwie wielkie sprzeczności, mianowicie : burmistrz i myślenie.
   Zadaj pytanie inaczej, może wtedy ktoś będzie w stanie Ci odpowiedzieć 🙂

  2. Człowieku: paliwo takie drogie, że nie będą tankować, blok będzie dla biedy więc ci nie mają samochodów a w przedszkolach dzieci to raczej samochodów nie posiadają. Czego nie rozumiesz?
   Koloryzowane. A tak serio burmistrz z nadwyżki planuje tam już autostradę.
   To powyżej mogłoby być śmieszne – ale każdy scenariusz jest realny – i to jest przykre.

  • Do Adama on 20 stycznia 2022 at 20:14
  • Odpowiedz

  A czy nasz moderator posiada jakieś ciekawy pomysły na rozwój gminy? Z tego co tu Junkers pisze podróżował po Europie, dużo widział – może ma jakieś ciekawe spostrzeżenia. Ciekaw jestem zdania Admina co do kierunku rozwoju. Turystyka, przemysł, handel, a może rekonwalescencja?

  1. Daj spokój i nie podpuszczaj go bo znów wyskoczy z oranżadą. A tak na poważnie to co z niego za “admi” przecież on nawet tego bloga sam nie wymyślił tylko przejął po Krzyśku. Czym tu się chwalić? że od czasu do czasu wrzuci informacje o sesji? Pamięta ktoś kiedy ostatnio coś opisał i wyraził swoje zdanie na lokalny temat bo ja nie? Nikt go nie bierze na poważnie bo przy bliższym poznaniu każdy widzi że jedyne o czym ma pojęcie to to jak skopiować i wkleić link.

   1. Piszą o Zielińskim, że jest jednym z ojców obecnej władzy w gminie jaki on niedobry a admin im tak .

    Zaś co do gminy też popierałem drużynę spod szyldu PiS i wyobraź sobie, że moje i innych poparcie nie wystarczyło, bo jednak wygrała JEDNOŚĆ.

    Normalnie jak to przeczytałem to śmialiśmy się w domu cały wieczór

    1. I słusznie powiedział. Za stan gminy odpowiada grupa która wygrała wybory a że wygrała Jedność więc oni bez watpienia odpowiadają za aktualny stan spraw na gminie

    2. Za sprawą jednego człowieka tzw Jedność miała mniejszość – koszt to sala gimnastyczna. PiS tym samym zdobył większość i ponosi odpowiedzialność za to co mamy. Jaki jest stan faktyczny finansów Gminy wie chyba tylko Pani Skarbik co wielokrotnie podkreślała na zebraniach rady. Ocenę pozostawiam mieszkańcom.
     Jedność może i wygrała ale koszty zdobycia większości w radzie oraz późniejszych decyzji raczej nie zachęcają do śmiechu.
     PS. Jeżeli wspólnie z rodziną czytasz ten blog to tak z czystej ciekawości – jeden komputer na całą rodzinę ????

     1. Nie można mówić- Jedność może i wygrała .. Nie Nie nie. Jedność po prostu wybory wygrała i odpuściła z jakiś przyczyn. Przypominam że to rada dyktuje burmistrzowi co i kiedy ma robić . Nie odwrotnie. Dla mnie stan obecny gminy jest jaki jest z powodów niskonsumowania wyników wyborów rzez zwycięski komitet o nazwie Jedność

       • Anonim on 22 stycznia 2022 at 10:52

       Takie wydatki jak ta hala w Bistuszowej … . tak dla sukcesu prezesa wydatek który jest rozrzutnością . Dziwna szkoła ,bez boiska normalnego , na powietrzu . Głupie to.

       • Sutener on 22 stycznia 2022 at 13:43

       Podobno wymuszenie było na jednym z radnych Jedności by przeszedł na drugą stronę. Udane. Obietnica hali.

       Pytanko. Czy gdyby większościowa Jedność zażyczyła sobie tej hali to by nie powstała? Tak powstałaby , bo burmistrz musi realizować wytyczne rady. Jedność dała d…y.

       • Anonim on 22 stycznia 2022 at 18:54

       To nie Jedność dała d….tylko jeden radny się sprzedał. Nie oceniam go, chociaż ten syf co zostanie to jego zasługa.

       • Anonim on 22 stycznia 2022 at 20:36

       Podobnie mądry był prezent dla Woli i jej wybitnego przedstawiciela. Helikopter gaśniczy im w końcu kupią. Plus armia urzędników i po kasie gminnej .

   • Do Admiana on 22 stycznia 2022 at 19:10
   • Odpowiedz

   Panie Adamie wpier……się w sprawy gminne, mieszkając w Tarnowie. Nie mieszkasz tutaj, nie masz zielonego pojęcia z jakimi problemami borykają się mieszkańcy . Nie podałeś nawet jednego pomysłu. Bo masz to gdzieś. Wspierałeś średniego licząc na rewanż. Przeliczyłeś się. Więc daj sobie spokój i przestań mieszać. A najlepiej zamknij blog.

   1. No chwilowo nie mieszkam w Ryglicach, ale raczej mam pojęcie o sprawach rodzinnych stron.

    Pomysły różne proponowałem. Widać nie czytasz wszystkiego o czym tu się pisze. Może wkrótce je tu podam raz jeszcze.

    Poproszono mnie to wspierałem. Inna rzecz, że gdyby nie poproszono to też bym wspierał. Powód chyba znany. Rewanż mówisz? A cóż niby takiego mi brakuje żebym musiał coś chcieć i to od Burmistrza? Na szczęście nic. Owszem współpracownicy w kampanii mieli obiecane (nie wiem czy wszyscy), że będą zagospodarowani po wygranych wyborach w pracy na rzecz gminy. Niektórzy dostali propozycję dalszej współpracy a niektórzy nie dostali. Może jeszcze dostaną. Kadencja trwa przecież. 😉

    Kto wie czy blog nie przejdzie w inne ręce. Ale to się jeszcze zobaczy, jak to będzie.

    Gdzie zauważasz to mieszanie niby?

    1. Adamku. Zagospodaruje wszystkich na 100% . ha ha. Calusieńką gminę zagospodaruje 🤣

  • Fab Lab on 18 stycznia 2022 at 09:39
  • Odpowiedz

  Chciałem nawiązać do pomysłu powstania Fab Lab. Pomysł bardzo dobry natomiast formuła i miejsce nietrafione (dotyczy CNC). Na rynku lokalnym jest bardzo duże zapotrzebowanie na pracowników obsługujących maszyny do obróbki mechanicznej (manualne czy CNC). Mam w związku z tym kilka pytań.
  – kto będzie w późniejszym okresie ponosił koszty utrzymania maszyn (serwis, narzędzia oprzyrządowanie)?
  – kto będzie płacił niemałe pieniądze instruktorom?
  – co z kosztami oprogramowania wspomagającego (licencje itd.)?
  – za materiał kto zapłaci?
  – co z BHP, zostanie zatrudniony kolejny pracownik?
  Fajnie by było gdyby przy szkole zawodowej w Ryglicach powstał taki warsztat wraz z możliwością szkolenia młodzieży wraz z odpowiednią kadrą oraz finansowaniem przez powiat. Brak odpowiedniej kadry i nadzoru będzie prowadził do licznych awarii, uszkodzeń, wypadków. A koszty naprawy takiej maszyny idą w 10 a nawet setki tys zł.
  Chyba, że dostajemy kasę kupujemy i niech stoi.
  Co innego maszyny do szycia, drukarki 3D – niech się bawią. Ale maszyny to inna bajka i inne koszty.

  1. Przecież o środki na to zadanie stara się Stowarzyszenie Razem dla Jonin . To ich zmartwienie jak to utrzymają min. przez 5 lat

 4. Kilka miesięcy temu w Zalasowej było spotkanie z Ekspertami z Krakowskiego Parku Technologicznego i Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego na którym to spotkaniu byłem i nie ukrywam że były przez Nich poruszane ciekawe wątki a UM oczywiście to nagrywał, myślałem że później będzie to nagranie upublicznione i na spokojnie każdy by sobie coś dla siebie wybrał no ale niestety nie zostało to wrzucone do sieci. Po kilku tygodniach ja spotkałem się z p. Burmistrzem i przy okazji wspomniałem że dobrze by było to upublicznić i oczywiście zgodził się p. Burmistrz że jasne tylko było teraz tyle spraw bieżących że to mu umkło ale to wrzucą do sieci co nie nastąpiło do dzisiaj.
  W połowie bieżącego miesiąca było drugie takie spotkanie tylko już w bardziej kameralnej scenerii bo w UM a zapraszani przedsiębiorcy byli telefonicznie o czym sami mówili jak i również mówili że to nie jest produkt dla ich działalności, najprawdopodobniej jedynymi firmami które mogły by sobie coś dla siebie przypasować to nasza spółka i Sławka Siwka no ale niestety chyba nie mieli do nas telefonów.

  Moim zdaniem p. Burmistrz dlatego tego nie upublicznił bo będzie miał szanse zrobić takie z dwa spotkania i umieścić artykuł na fanpage jak to On pomaga przedsiębiorcą – “ściema”

   • Mieszkaniec on 18 stycznia 2022 at 06:40
   • Odpowiedz

   Nie będzie nagrania, bo ludzie by zobaczyli osoby, których Średni nie życzy sobie by się pokazywały. Są foty na fb gminnym z tego poprzedniego spotkania i osoby te są wycięte. Strasznie małostkowy te nasz Średniak. Ty też byłeś , bo Cie widziałem.

   A i to spotkanie co teraz było to jakieś 10% tego co kiedyś. Chodzi o liczbę uczestników. Słowem inicjatywa choć dobra to źle organizowana.

   • Że jak? on 18 stycznia 2022 at 07:59
   • Odpowiedz

   Nierozumie. Dzwonią tylko niektórych przedsiębiorców?

  1. przecierz takie spotkanie mogłoby być ciekawe dla tych co planuja jakąś działalność , i trzeba publikować

   1. Oczywiście że tak, jak już wcześniej pisałem i wiem to od osób z tego spotkania że takie programy nie są dla nich. Wczoraj przypadkowo spotkałem się na siłowni z Michałem Kubiczem który ten program wdraża, ćwiczyliśmy 1,5 godziny i później 1 godzine rozmawialiśmy na ten temat no i w tym przypadku niech UM w Ryglicach się nie wysila z tym filmikiem bo już wiem na jakiej zasadzie to działa tak że dziękuje bardzo Urzędowi za zaangażowanie.

    PS Sławkowi Siwkowi też przekażę informację.

 5. Jak wiemy sprawa budowy nowego przedszkola, wydaje się już przesadzona, jest to więc chyba dobry moment, by rozpocząć dyskusję na temat zagospodarowania dotychczasowego budynku.
  Czas popatrzeć na to wszystko szerzej i spróbować znaleźć pozytywy mogące wyniknąć z tej sytuacji. Jako mieszkańcy powinniśmy głosem naszych radnych kreować, a nie tylko opiniować i krytykować projekty dotyczące naszej miejscowości. Skoro już podjęto za nas decyzje o budowie przedszkola, to teraz my jako mieszkańcy powinniśmy poszukać lepszego niż to proponowane przez burmistrza wykorzystania budynku, gdzie dziś jest przedszkole. Burmistrz proponuje, aby tam właśnie utworzyć żłobek, co wiązałoby się z przeprowadzaniem wymaganej przebudowy klatki schodowej i pociągnęło kolejne koszty.

  Moją propozycją jest, by po wybudowaniu nowego budynku znalazło się w nim zarówno przedszkole, jak i żłobek co byłoby znacznie tańsze w utrzymaniu i znacznie efektywniej wykorzystane. Budynek po przedszkolu powinien zostać rozbudowany o dużą salę mogąca posłużyć jako sala kinowa i sala widowiskowa, a sam budynek przedszkola zmodernizowany do roli centrum kultury. Myślę, że jest to bardzo dobra lokalizacja i na terenie obecnego placu zabaw można by taką salę zbudować. Dodatkowo mamy już gotowy parking, są też plany pozyskania przez gminę gruntów w bliskim sąsiedztwie, które w przyszłości mogłyby posłużyć w celu dalszego rozwoju Ryglic.

  Być może ktoś z Państwa ma inny warty przedyskutowania pomysł i zechce się z nim tu podzielić.
  Zachęcam Państwa do dyskusji, tak by inni nie decydowali za nas.

  1. Bardzo dobry pomysł, pod warunkiem, że zmieni się dyrektor i w końcu będziemy mogli ten twór zacząć nazywać Ośrodkiem Kultury bo farbowanym liskiem to juz każdy rzyga.

   1. Jest to pani ogólnie nielubiana .

  2. Prosty i genialny pomysł aż się wierzyć nie chce że w gminie nikt komu za to płacimy grube pieniądze o tym nie pomyślał. Jestem blisko gminy i jej spraw i do dziś nie słyszałam o takim pomyśle. Pana komentarz daje do myślenia i może przy okazji takiej rozbudowy poszerzyć to o bibliotekę i planetarium. Ciekawie to zaprojektować architektonicznie i mieli byśmy w końcu centrum kultury z prawdziwego zdążenia.

  3. Za co i po co my płacimy Augustynowi i radnym jak tu ktoś anonimowy co rusz podsuwa takie pomysły? Choć to odległa przyszłość to jest to jakiś realny do zrealizowania pomysł.
   W sumie to nie ciekawi mnie kim jest Pan Niewiadomski ale skoro za darmo przedstawia takie pomysły to ciekaw jestem co by zaproponował gdyby mu zapłacić?

  4. Pomysł dobry już kiedyś wrzucony Burmistrzowi. Cały problem w tym, że kasy na przedszkole w tym miejscu nie będzie, bo nawet w Warszawie wiedzą, że pieniędzy nie wyrzuca się w błoto.

   1. Przewidywałam że tak właśnie będzie. Teraz wszyscy będą twierdzić że choć nikt o tym nie słyszał oni już dawno to proponowali. Teraz każdy się będzie podpinał pod pomysły Niewiadomskiego.

    1. Takie te pomysły niezbyt oryginalne . Tak sobie rzucać łatwo . Diabeł w szczegółach tkwi i nic takie proste nie jest .

     1. Dla was przez 30 lat wszystko jest za trudne. Nic nie jest dobre i oryginalne chyba, że to wy to wymyśliliście nawet gdyby to była największa głupota. Jedyna propozycja dla nas to trochę kamienia i przykrycie kolejną warstwą asfaltu błota bo tak robił Beniu. Jesteście wszyscy żałośni ale wasz czas się powoli kończy. Panie Niewiadomski szkoda dawać pomysły tym nieudacznikom. Przyjdzie czas że nowi ludzie będą słuchać Pana rad.

     2. Jestem ciekaw argumentacji tego braku orginalności i trudności w ich zrealizowaniu. Chętnie dowiem się czegoś nowego.

       • Anonim on 17 stycznia 2022 at 19:28

       Gdyby był pusty budynek to pewnie 80 na 100 by miało taki pomysł . Miejsce jakieś ,sala duża potrzebne ale czy Gok potrzebny to wątpię . Lepiej pasjonatów jak tacy są wspierać , za koszty funkcjonowania goku to pewnie by wiele ciekawych rozwijających rzeczy zrealizował

       • ps on 18 stycznia 2022 at 00:03

       A na Gok bydynek starej szkoły byłby najlepszy .

  5. Bardzo dobry pomysł, fajna lokalizacja na Ośrodek Kultury (dalej nie mogę się przekonać do CKPiT), tylko nie ma możliwości by dostawić salę na miejscu placu zabaw z tego względu, iż wszystkie okna, które wychodzą z sal gdzie można zrobić pomieszczenia OK są od strony właśnie placu zabaw, czyli pozbyliśmy te pomieszczenia światła dziennego. Od strony cmentarza wojskowego pewno jest też za mało miejsca. Więc jest to skomplikowane by wybudować tam salę widowiskową. Ale byłaby to super inwestycja.

   1. To jest szukanie problemu którego nie ma. Wystarczy odsunąć budynek sali o kilka metrów,a połączyć całość przy pomocy przewiązki. Powstała pomiędzy budynkami przestrzeń zapewni dostemp światła.

    1. Jak napisałem w poprzednim poście jest to bardzo dobry pomysł. Nie szukam problemów tylko napisałem, że nie jest to taka łatwa sprawa. Jeżeli tylko byłaby taka możliwość i wszystkie aspekty prawne i techniczne (odległości od granic działek, odpowiednia długość i szerokość budynku itp) pozwoliły na jej realizację to warto byłoby się nad nią zastanowić. Ale obawiam się, że są to tylko nasze pobożne życzenia i nic z tego nie wyjdzie.

  6. Za Pani Połoskowej to budowa Centrum Kultury z salą kinową planowana była na działce widocznej na zdjęciu poniżej cmentarza wojskowego. Poza tym wszelkie inwestycje rozwojowe Ryglic powinny być lokalizowane na terenie powyżej cmentarza. Tam powinno być centrum sportu i inna infrastruktura zaplanowana wspólnie z mieszkańcami i urbanistami. Potrzebny jest plan zagospodarowania przestrzennego, którego nie mogę się doprosić od 15 lat.

   1. Oczywiście były (są) takie plany i z tego, co wiem, one się nie zmieniły. Jednak jak wiemy, nic się w tym kierunku nie dzieje. Tak jak napisałeś, jest to jedyny sensowny kierunek rozwoju Ryglic i zgadzam się, że potrzeba dyskusji mieszkańców, urbanistów i władz, by jak najlepiej ten teren wykorzystać. O ile wiem, to do tej pory nie było dyskusji, aby centrum kultury powstało w wyniku rozbudowy i modernizacji przedszkola, bo Rygliczanie nie planowali budować nowego. Skoro jednak za nas zdecydowano, to warto podjąć dyskusje jak wykorzystać istniejący budynek. Patrząc na teren, o którym mówimy widać, że jest tam dostatecznie dużo miejsca, by rozbudować istniejący budynek i zlokalizować tam centrum kultury, a może i bibliotekę z prawdziwego zdarzenia. Zdecydowaną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że działka jest własnością gminy i w momencie, gdy rozpocznie się budowa nowego przedszkola, można zacząć projektowanie centrum kultury tak by jeżeli tylko pojawią się środki muc o nie aplikować.

 6. Na pewno pamiętacie, jak Pan Andrzej Jezior proponował, żeby w Ryglicach na “altanie” zbudować mały wyciąg narciarski i zrobić stok do nauki jazdy na nartach. Wielu, w tym szczególnie władza się z tego śmiało a okazuje się, że w wielu miejscach w Polsce takie stoki nie tylko powstają, ale z powodzeniem działają. Gdyby jeszcze rozszerzyć inwestycję o tor saneczkowy i rynnę zjazdową można by w ten sposób przyciągnąć miłośników narciarstwa oraz dzieci i młodzież z okolicznych szkół. Lokalizacja to oczywiście sprawa do dogadania i przemyślenia tak by w przyszłości można było poszerzać ofertę, ale sam pomysł, gdyby go zrealizować byłby niewątpliwie znacznym przyczynkiem do rozwoju Ryglic. Okazuje się, że i tutaj można liczyć na znaczne o 70% wsparcie ze środków Unijnych. Trzeba tylko chcieć zbudować coś więcej niż kawałek drogi i garaż.

  1. Z Połoskowej był rozwoju początek. Wrocil BK a teraz Średni i wszystko wróciło na stare pociotkowe tory

   1. Kto jeszcze pamięta kto był wówczas w Radzie Miejskiej. Kto pamięta kto był w Komisji Rozwoju i Budżetu.

 7. A może to co inni nie chcą? Spalarnia zwłok? W obecnym czasie jest duże zapotrzebowane.

 8. To o czym tu piszecie to wszystko brednie w sytuacji jakiej znajdują się gminne finanse..
  Powtarzam – jedynym zadaniem burmistrza i rady – to ratowanie budżetu !!!
  Już niedługo dojedzie do konieczności likwidacji dopłat do kanalizacji i wody, ( 0,5 mln zł) ,
  zwiększenia kosztów obsługi odpadów, a podwyższenie podatków jak sami wiecie juz się odbywa.
  Wyłącznie zbilansowanie wydatków bieżących pozwoli na nowe plany inwestycyjne
  a u nas idziemy w odwrotnym kierunku….

  1. Dlaczego uważasz, że finanse Gminy są w “rozsypce”? Masz jakieś dowody? A plany na ten rok?

   • Brednie? on 13 stycznia 2022 at 01:39
   • Odpowiedz

   Jak to brednie? Inne gminy budują spalarnie z powodzeniem. Geotermia też stosowana. Rydzyk wyznaczył szlak.

   1. Jak ktoś poruszył temat o. Rydzyka to fakt z tymi geotermią ale i prawda jest taka że w woj. Świętokrzyskim o. Rydzyk mógł uruchomić kopalnie a na Kokoczu niestety bo to nie Rydzyk tylko Bokota. Śmiem twierdzić że Rydzyk takową by uruchomił i nawet nikt by nie “pierdnął”

     • Jak to jest on 13 stycznia 2022 at 23:32
     • Odpowiedz

     Junkers, bo u nas wszyscy by wszystko chcieli, ale jak przyjdzie co do czego to każdy ma cykora. Tak samo było z Kokoczem, a dzisiaj byłby przemysł a tymczasem będzie obrotowa knajpa. Czy w Lubczy naprawdę nie ma ludzi twardo stąpających po ziemi ?

     1. Zapewniam Cię że nie każdy ma cykora, wiem co mówie.

      • annonim on 14 stycznia 2022 at 10:19
      • Odpowiedz

      Jaki przemysł ,kopalnia kamienia ? Tam pełno domów w okolicy

    1. Jakim Świętokrzyskim Juner?

     1. Ile mamy województw Świętokrzyskich ??

  • Rynek 23 on 11 stycznia 2022 at 19:07
  • Odpowiedz

  Z tego, co wiem Gmina Ryglice, jest właścicielem kilkunastu działek w nie najatrakcyjniejszej lokalizacji, ale za to dającej pewność, że proponowana inwestycja nie będzie przeszkadzać sąsiadom. Skoro mamy takie tereny i chcemy ściągać turystów czemu nie zbudować np. wioski Smerfów będącej atrakcją dla rodziców z małymi dziećmi? A może wioskę z torem Zygzaka McQueena? Taka inwestycja przyciągnęłaby nie tylko turystów, ale również mieszkańców okolicznych miejscowości z dziećmi.

  Poszukać inwestora dać teren i niech się zadzieje. Co Wy na to ?

   • Rynek15 on 11 stycznia 2022 at 19:45
   • Odpowiedz

   Kilku burmistrzom proponowałem zrobienie miasteczka rowerowego do nauki jazdy rowerem, małym elektrycznym samochodzikiem, hulajnoga eleltr. Ze skrzyżowaniami rondami itd. I co? Jak grochem o ścianę.

    • Rynek 23 on 11 stycznia 2022 at 20:15
    • Odpowiedz

    Prawda jest taka, że wszyscy dużo mówią o turystach ale mają na myśli tych co przyjadą do ich lub związanych z nimi pensjonatów. Inwestycje też są prowadzone tak żeby coś na tym zarobić, jak nie samemu wprost to przez znajomych.

    1. Turysta co tu pieniądze zostawia jakieś znaczące to utopia.

 9. Jak nie ma znaczenia czy Burmistrz ma wykształcenie czy nie to jakie ma znaczenie czy ktoś pisze anonimowo czy jawnie? Zastanów się. Jak ktoś tu pisał ma znaczenie czy jest napisane uczciwie i mądrze cy głupio i oszczerczo. Ja wcale nie muszę wiedzieć kim on jest jak jemu nie zależy na zaszczytach bycia pomysłodawcom. Ważne by ktoś władze choć spróbowały a nuż się uda a nie z góry zakładać że się nie da.

  1. Tak sobie bazgrolimy anonimowo ,admin nieanonimowo ale za to tak że żadnych zdecydowanych sądów nie widać. Jest pewna sytuacja ,zaszłości . Liczą się ci jawnie działający . Marzyć możemy o kimś odważnym i mądrym i na tym się kończy.

   1. Przecież nikt nawet nieanonimowo nie jest w stanie wcielić w życie nic czego nie zaakceptuje władza. Ja choć jestem ciekaw kim jest Pan Niewiadomski to nie stawia bym mu warunku ujawnienia się. Jest to jeden z nielicznych głosów rozsądku w tej naszej popapranej gminie.

  2. Rozmawiałem z p. Konstantym i wcale mu nie zależy na publice i byciu ojcem pomysłu tylko na rozwoju gminy.

   1. A czego tu być ojcem.

 10. Może i lider jest potrzebny, ale uważam, że można trochę więcej “wyciągnąć” z naszego społeczeństwa. Patrząc nawet na bloga, jest wielu ludzi, którzy mają ciekawe, warte uwagi pomysły na naszą gminę. Trzeba się spotkać i porozmawiać.

  Powiem Wam, że dyskusja o geotermii i spalarni powoduje duże zainteresowanie. Pisze wczoraj ktoś na forum pod tematem XXXIX sesji: Może i lider jest potrzebny, ale uważam, że można trochę więcej “wyciągnąć” z naszego społeczeństwa. Patrząc nawet na bloga, jest wielu ludzi, którzy mają ciekawe, warte uwagi pomysły na naszą gminę. Trzeba się spotkać i porozmawiać.

  Spotkania oczywiście jak najbardziej, ale macie też możliwość zakładania kont dyskusyjnych. To nic nie kosztuje. Jedyny koszt, wysiłek, ryzyko sam nie wiem nawet jak to nazwać to ujawnienie się choć i to możecie ominąć, bo przyjmiecie sobie jakiś pseudonim i w zasadzie tylko ja będę wiedział kim jesteście. Przykład Niewiadomski. Mam też propozycję założenia nowej podstrony na blogu o nazwie Rozwój Gminy. Zrobione. Czyli jakby temat zaczął żyć i nadajemy mu bieg medialny. Tu piszmy nieanonimowo na temat przyszłości gminy. Wyobrażam sobie, że tutaj właśnie osoby nieanonimowe będą społeczeństwu przedstawiać swoje pomyły i efekty swej pracy na rzecz no choćby tej geotermii czy spalarni. Z tego co widzę po zapoznaniu się z grubsza na temat realizacji tych projektów są one jak najbardziej do podjęcia.

  1. Średni pomysł wam podprowadzi.

   1. Niech podprowadza. Tu nie chodzi o to, czy zrobi to ten czy tamten. Tylko niech zrobi. Niech ta gmina się rozwija dając przyszłość naszym dzieciom. Jaka perspektywa czeka tych młodych ludzi, którzy chodzą do podstawówki? Dlaczego tak wiele osób wyjechało za granicę?
    Uważam, że jest wiele młodych osób, które patrzą na rozwój gminy trochę inaczej – mają pomysły, może czasem abstrakcyjne – a le trzeba sobie postawić cel i małymi kroczkami do niego dążyć. To jest nasz czas. I jeżeli nic nie zrobimy, to nie liczmy, że odmienimy sytuację.
    Należy rozmawiać, rozważać propozycję – a samorząd jest od tego żeby pomagał, wspierał nas w realizacji naszym marzeń, celi.

    1. Dobrze wiedzieć, że są jeszcze tak zdrowo myślący ludzie.
     Masz zupełną rację, że nie ma znaczenia to czyj to pomysł i kto go wcieli w życie, byle by się nasze Ryglice rozwijały, a młodzi stąd nie uciekali.
     Jestem podobnego zdania – Ryglice mają młodych kreatywnych ludzi, ale trzeba dać im szansę i zacząć słuchać tego, co proponują choćby na pierwszy rzut oka, była to abstrakcja. Konkretne i oczekiwane zmiany mogą przynieść tylko takie nietuzinkowe pomysły, bo remonty dróg i budowa chodników, choć potrzebne nic znaczącego nie wnoszą. Ważne byśmy wyciągali wnioski i nie popełniali błędów, jakie przywiodły nas do stanu, jaki mamy. Przez całe lata ci będący u władzy nie chcieli korzystać z pomysłów mieszkańców, bo nie były to ich pomysły, więc je wyśmiewali. Na drugim biegunie byli ci, co bali się, że rządzący ukradną im ich pomysły i czekali na swój czas, a w międzyczasie wraz z wyczerpaniem się dostępnych środków szansa na ich realizację bezpowrotnie minęła.

     1. Pan rzucił pomysł geotermii , dobra to byłaby rzecz ,ale to raczej nic oryginalnego . Jakieś szczegółowe dane że dokopanie się realne i ekonomiczne to byłby konkret . Wyżej apel o nieanonimowość . Ja tak sobie czasem coś napiszę , nie mam aspiracji. A admin drugi anonimowy , nie dodaje to powagi z całym szacunkiem . Niestety widzimy naokoło ludzi którzy coś tam głoszą ,a postępują zupełnie inaczej..

      1. Nie ma potrzeby strzelać w ciemno i gdybać, ekspertyzę wstępnie oceniającą potencjał geotermalny terenu naszej gminy można wykonać BEZPŁATNIE!!

       “Zapraszamy jednostki samorządu terytorialnego, zainteresowane wykorzystaniem potencjału geotermalnego, do kontaktu z Państwowym Instytutem Geologicznym – Państwowym Instytutem Badawczym. Eksperci Instytutu bezpłatnie przygotują dla Państwa wstępną opinię na temat występowania i możliwości zagospodarowania wód termalnych na wskazanej lokalizacji.

       Opinia będzie zawierać następujące elementy:

       istniejący stan rozpoznania geotermalnego;
       możliwości ujęcia wód termalnych (m.in. stratygrafia warstwy wodonośnej, przewidywana szacunkowa głębokość otworu, wydajność, temperatura i mineralizacja wód termalnych);
       zauważone na tym etapie najpoważniejsze konflikty mogące uniemożliwiać realizację inwestycji geotermalnej;
       ocena potencjału geotermalnego, w szczególności dla wykorzystania w ciepłownictwie.”

       https://www.gov.pl/web/nfosigw/wody-termalne-dla-samorzadow

       • Anonim on 11 stycznia 2022 at 16:35

       Widać że wszyscy chcą poznać tożsamość Pana Niewiadomskiego i najważniejsze są nie pomysły tylko to żeby się autor ujawnił. Niech Pan nie będzie głupi i tego nie robi. A gdyby kiedyś przyszło to Panu na myśl to nie Pan sobie przypomni jak za takie właśnie pomysły zniszczyli Andrzeja Jeziora tylko dlatego że nie były to ich pomysły.

       • Anonim on 11 stycznia 2022 at 16:41

       Sądząc po czasie reakcji i rzeczowej odpowiedzi na wątpliwości ma Pan wiedzę na temat tego co Pan pisze co tylko świadczy o tym że nie jest to chyba pisanie dla samego pisania.

       • Anonim on 11 stycznia 2022 at 17:03

       Mam rozumieć że nie zgadza się pan z tym że nieanonimowaść nie ma znaczenia .

       • Anonim on 12 stycznia 2022 at 09:10

       Mam wręcz nadzieję, że Pan Burmistrz czyta bloga i wyda polecenie jednemu ze swoich podwładnych. Pan Niewiadomski dał gotowca. Takich gotowców tutaj jest więcej. Niech wypali 1 z 10 pomysłów.
       Prośba również do Radnych, którzy czytają bloga. Poruszajcie takie kwestie. W Urzędzie pracuje dużo młodych, również kreatywnych ludzi – no i chętnych do pracy. Może warto ich wciągnąć w takie projekty, ich analizę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)