Nie takie Prawo i Sprawiedliwość straszne, jak je malują

Do poczytania i przypomnienia, bo tekst od dawna w sieci. Niektórzy wolą, gdy coś przeczytają w Wyborczej. Na łamach innych gazet i portali tekst też się ukazał.

Przyjemnej lektury. az

————————————-

Poznajcie wyborców PiS: cenią demokrację, mają udane życie, nie znoszą pouczania.

“Jeśli sądzisz, że wyborcy PiS to polityczni frustraci, ludzie, którym się życie nie udało albo ofiary transformacji, to się grubo mylisz. Nie są wcale gorsi od Ciebie! Nasi socjologowie wreszcie pojechali w Polskę i z wyborcami PiS porozmawiali…”

“Z badań w Miastku jednoznacznie wynika, że powody sukcesów Prawa i Sprawiedliwości nie są ekonomiczne. To nie jest partia populistyczna w tradycyjnym rozumieniu tego słowa, nie gromadzi ludzi rozczarowanych poziomem własnego życia. Mieszkańcy Miastka popierający Kaczyńskiego w większości nie narzekają na materialną sferę egzystencji. Mało tego, patrzą w przyszłość z optymizmem, a w przeszłość – bez żalu. Widzą zmiany, jakie w ostatnich 27 latach zaszły w ich najbliższym otoczeniu. I potrafią je docenić.”

Więcej: Gazeta Wyborcza

az

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/nie-taki-pis-straszny-jak-go-maluja/

120 Komentarzy

Skip to comment form

 1. Naukowo przebadane

 2. Michniki puścili taki tekst? Piekło zamarza

  • Pisior Ryglicki on 30 czerwca 2022 at 21:20
  • Odpowiedz

  No nie taki pis straszny .nie nie

 3. Rządzący aktualnie naszą Ojczyzną, jak nigdy/żadni w wstecz dość dobrze realizują przedwyborcze obietnice. Raczej trudno się z tym nie zgodzić. Emerytury stażowe to kolejna kwestia i wkrótce się okaże czy zapowiadana obietnica zostanie zrealizowana.

  https://www.money.pl/emerytury/emerytury-stazowe-kaczynski-zdecyduje-czy-znajda-sie-w-nowym-ladzie-6620749517966048a.html

  1. Słowni są tylko czy ta słowność nie zaprowadzi nas ku bankructwu kraju

   1. się “jebać pis” ? , to właśnie kultura którą tu armia czerwona przyniosła ,może twoi przodkowie ?

   2. Nie zaprowadzi. Nie

    • Nie bój nic on 9 grudnia 2022 at 09:28
    • Odpowiedz

    Nie zaprowadzi

 4. Nareszcie

  • Porządek on 20 lutego 2021 at 12:04
  • Odpowiedz

  https://www.money.pl/pieniadze/reforma-krus-rolnicy-slono-zaplaca-kolodziejczak-uderzenie-w-twarz-6609214680316033v.html

  Bardzo dobrze się stanie. Oczywiście powinno to być zrobione mądrze ale osobiście znam kilku “rolników”, którzy prowadzą naprawdę ogromne firmy. Poza tym rolnik, który tak naprawdę ma kilka hektarów pod szklarnią i oprócz tego kilkadziesiąt hektarów upraw raczej nie może się skarżyć. Dlaczego ma być traktowany inaczej? Większość i tak sprzedaje poza kontrola US, większość – jeśli nie wszyscy pracownicy zatrudnieni są na czarno – nikt tego nie kontroluje. Jeden Tir pomidorów wyjeżdża z fakturą , a 5 innych na tą samą fakturę. Później jest tylko lament, że emerytura po tylu latach pracy wynosi 1250zł. No a ile ma wynosić? Ile tych składek jest odprowadzonych? Nie jestem zwolennikiem tego Rządu i nigdy nie będę ale mam nadzieję, ze to akurat się w końcu zmieni.

  • 😐😒🤐🤔 on 2 lutego 2021 at 15:28
  • Odpowiedz

  Słuchać nie można …

  https://www.facebook.com/100297545251279/posts/133684755245891/

  1. ja popieram spacery ale bardzo nieładne to wystąpienie,

   1. Premier Morawiecki: chcecie rozliczyć Prezesa Kaczyńskiego to proszę bardzo
    – ostatnie 5 lat:
    ilość milionerów wzrost o 78 % bezrobocie spadek o 33 % zadłużenie zagraniczne spadek o 28 % koszty obsługi długu spadek o 8 % oszczędności Polaków wzrost o 110 mld PLN czyli wzrost o 214 % depozyty bankowe gospodarstw domowych przekroczyły pierwszy raz w historii 1 bilion PLN wydatki na armie wzrost o 36 % ilość żołnierzy ogółem wzrost o 56 % do 150 000 żołnierzy ilość żołnierzy zawodowych wzrost o 16 % do 111 000 żołnierzy ilość żołnierzy Wojsk Specjalnych (Husaria XXI wieku) wzrost o 36 % do 3400 żołnierzy ilość dywizji wzrost o 33 % wzrost realnych wynagrodzeń: 19,5% ceny nieruchomości w miastach wzrost o 29 % cena 1 ha ziemi rolnej wzrost o 22 % ilość przedsiębiorstw wzrost o 306 100 firm czyli wzrost o 16 % wyniki finansowy przedsiębiorstw (zyski firm) wzrost o 39,1 mld PLN czyli wzrost o 36 % rentowność netto biznesów wzrost o 1,5 pkt proc czyli wzrost o 52 % emigracja netto to powrót 150 000 Polaków do Polski wzrost wydatków na osoby niepełnosprawne o 78% zatrudnienie wzrost o 12,4 % czyli o 700 000+ nowych miejsc pracy emerytury wzrost 31 % renty wzrost o 62 % skrajne ubóstwo spadek o 35 % dochód rozporządzalny ludności wzrost o 38 % pensja minimalna wzrost o 950 zł czyli wzrost o 53 % renta socjalna wzrost z 740 zł do 1200 zł czyli wzrost o 62 % nakłady na onkologię wzrost z 7,8 mld do 11,2 mld PLN czyli wzrost o 44 % nakłady na psychiatrię wzrost z 2,4 mld do 3,4 mld PLN czyli wzrost o 42 % nakłady na służbę zdrowia wzrost z 80 mld do 106 mld PLN czyli wzrost o 33 % wzrost eksportu o 50% eksport w listopadzie drugi raz w historii przekroczył wartość 100 mld PLN / msc wskaźnik dzietności wzrost o 11 % wzrost urodzeń dzięki 500+ aż o 200 000 względem prognozy GUS z 2015 r skumulowana inflacja 8,9 % skumulowany wzrost PKB 17,9 % najniższe podatki w III RP kupno 150 ton złota z tego połowę sprowadzono do Polski rezerwy walut i złota wzrost o 205 mld PLN nie pozwolili ukraść 200 mld PLN złodziejom VATu czy akcyzy a potem przekazali tę kasę dzieciom (500+), emerytom (13+,14+, itd…)

    1. Nie sadzę, że coś rozumiesz z tego co kopiujesz, bo gdyby tak było nie robiłbyś tego. Napisz jak w ostatnich latach rósł dług wewnętrzny i dlaczego i skąd naprawdę są pieniądze na cały socjal. I zrób analizę jak wzrost socjalu wpłynął na ceny i co za tym idzie. Czego pochodną są te wzrosty. Ekonomia się kłania, a tu jest tylko propaganda. Nie pisz o wzroście dzietności bo go nie ma i nijak 500+ nie wpłynęło na wzrost dzietności, a porównywanie aktualnych danych do starych prognoz fałszuje rzeczywistość. Pokaż stan faktyczny.

     1. Ale was bolą sukcesy pisu. Cieniasy

       • anonim on 3 lutego 2021 at 15:18

       Sukcesy pisu to zasługa Jarka PMM BS i innych , jak głosuję na nich mimo tego że u nas pis nic nie pokazuje. Raczej to ludzie którzy jak zwykle siedli na falę a jak się wiatr zmieni i inne poglądy będą dawały korzyści to no problem.

   • planowane nowe podatki on 18 lutego 2021 at 17:07
   • Odpowiedz

   Być może już wkrótce zostanie wprowadzony podatek od majątku – oszczędności, (który to już z kolei podatek od oszczędności – lokat?). Może pojawi się podatek katastralny dla niepoznaki nazwany solidarnościowym lub co gorsza wywłaszczeniowym. Nie będzie cię stać na ten podatek państwo (PiS) zabierze Ci dom lub mieszkanie i pójdziesz pod most lub do przytułku. Podobno rozważany jest też podatek od samochodów – często rupieci za 2 tys. zł do dojeżdżania do pracy bo komunikacja zbiorowa w małych miejscowościach najczęściej nie istnieje. Państwo (PiS) bardzo potrzebuje pieniędzy obywateli i już wkrótce do życia będzie musiała nam wystarczyć nie miska, a łyżka ryżu.

   Link do informacji:
   https://wolnemedia.net/podatek-od-nieruchomosci-i-oszczednosci/

   1. Być może myślisz ,ale ja mam wątpliwości.

     • ekspert do wymyślania nowych podatków on 19 lutego 2021 at 16:31
     • Odpowiedz

     Jeszcze jedna ciekawostka. Rząd szuka eksperta do wymyślania nowych podatków:

     Link do informacji:
     https://wolnemedia.net/rzad-szuka-eksperta-do-wymyslania-nowych-podatkow/

    • bykowe - nowy podatek PiS'u on 19 lutego 2021 at 16:24
    • Odpowiedz

    Planowany kolejny podatek, tak zwane “bykowe” czyli dodatkowe podatki dla singli, osób bezdzietnych, niezamężnych i nieżonatych:

    Link do informacji:
    https://wolnemedia.net/czy-miliony-polakow-zaplaci-podatek-od-bycia-singlem/

    1. Zdaje się w Niemczech mają bykowe i jałówkowe

 5. Gospodarka przede wszystkim!

  Kilkadziesiąt minut ciekawego wykładu.

  1. A ty żeś coś z tego zrozumiał ?

   1. Każdy normalny zrozumiał że Misiewicze i Pisiewicze to są goście nie to co kasiewicze z PO partii olewaczy

    1. .

     1. 1. Weź kredyt pod hipotekę domu.
      2. Ciesz się życiem. Kup super furę, jedź na zagraniczne wakacje, zafunduj bombelkom super gadżety, naucz je że wszystko mają dostać.
      3. Ciesz się sukcesem !!!!
      4. Po twojej śmierci zostawiasz dzieci z długiem, które nie potrafią nic robić tylko wołać daj.
      5. Tracą dom. Nie podejmują pracy bo im się należy – nic nie potrafią.

       • ? on 2 lutego 2021 at 10:57

       A co twój wywód ma do 500 plus , mam wątpliwości czy bogaci powinni dostawać ale ogólnie taki program powinien byś już dawno .Na zagraniczne wakacje ludzie za to nie jeżdża ale minimum maja ,minimum godności.

  2. Te wklejki admina dla tych co w internety nie umjejo ? Jeżeli PIS ma sukcesy to raczej nie dzięki takim działaczom jak w gminie Ryglice .

    • wybrałem PiS on 1 lutego 2021 at 17:51
    • Odpowiedz

    Dobre są te wklejki bo ja np . bardzo dużo z nich juz skorzystałem i tak naprawdę dzięki adminowi zagłosowałem na PiS

    1. Nie masz pewnie dostępu do telewizji a inne portale masz zablokowane .No żartowniś.

      • wybrałem PiS on 1 lutego 2021 at 18:35
      • Odpowiedz

      Mam dostęp ale mimo wszystko gdyby nie admin to o wielu rzeczach bym nie wiedział. Nie jest niczym złym że ktoś powiela informację. Wiecej ludzi je zobaczy. Czy tak ciężko to pójąć?

   1. Do ?

    Od jakiegoś czasu równolegle publikuję na swoim fb i na blogu to samo, gdy o tematy polityczne chodzi. Po co? Bo tak chcę to raz a dwa jestem aktywnym (głównie sieć) członkiem PiS. Dziwię się, że to komuś jakby nie w smak. Poza tym każdy może też robić różne wklejki, także te o zabarwieniu antypisowskim. Blog przede wszystkim jest blogiem społecznościowym a cenzura tutaj nie ma zastosowania.

    A co lokalni działacze PiS robią takiego, że PiS jako partia na tym nie korzysta? Uważam, że jest wręcz odwrotnie. Możesz rozwinąć temat?

    1. Lokalni są ok. Mowa o powiatowych.

    2. Chodzi o to że wklejki to pozorowanie aktywności a brak cenzury np jak w stosunku chamskiego wpisu dot radnej to nie żadna pożyteczna sprawa tylko sposób na zniechęcenie ludzi do jakiejkolwiek działalności . Gdyby było logowanie to co innego .Ogólnie pojecie “cenzura” kojarzy sie z blokowaniem jakiejś nieprawomyślności . Inne słowo powinno się użyć np. sprzątanie .No ale to moje zdanie .

      • Telekomunikacja Polska on 2 lutego 2021 at 18:52
      • Odpowiedz

      TP daj se spokuj już. Nie umiałaś ogarnąć zagadnienia mediów w gminie i teraz piszesz gorzkie teksty. Ile Ty masz lat, że trzeba Ci tłumaczyć filozofię sieci i mediów ?

       • ? on 2 lutego 2021 at 20:33

       Widzisz TP ? a smoki też ? i wytłumacz tą “filozofię “

       • Anonim on 2 lutego 2021 at 20:36

       No i potwierdzone , że TP.

       • ? on 2 lutego 2021 at 22:55

       Niech ci będzie, ale gdzie ta filozofia ? ciekaw jej jestem

  3. Wykład PiS w gospodarce mega sprawa. Ludzie Platformy chyba szczęka w dół

  • ****** *** ? on 19 grudnia 2020 at 02:47
  • Odpowiedz

  Dajemy radę proszę was.

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Polska-bije-rekordy-eksportu-i-ma-potezna-nadwyzke-8020665.html

 6. .

  • Piękne słowa on 11 grudnia 2020 at 15:16
  • Odpowiedz

  Rzadko zabieram głos w sposób ostry i polemiczny, ale wczoraj w Sejm Rzeczypospolitej Polskiej była taka konieczność. Mamy bowiem w Polsce opozycją totalną – wobec polskich interesów i polskiej racji stanu. Ci ludzie nie chcą z nami rywalizować, ale chcą zniszczyć wszystko, co definiuje Polskę.

  I stąd frontalny atak na Jarosława Kaczyńskiego, który ich plany obnażył, a potem pokrzyżował. Wizja Polski premiera Jarosława Kaczyńskiego to wizja, która stawia polską rację stanu na pierwszym miejscu. Wizja Jarosława Kaczyńskiego to równe szanse każdego Polaka. Przeciwko niej jest wizja wielu błędów, przeinaczeń, patologii i złej woli. I obojętności na potrzeby i krzywdy Polaków.

  Opozycja totalna mówi: chcemy rozliczyć Prezesa Jarosława Kaczyńskiego za ostatnie 5 lat! No to świetnie, rozliczmy podstawowymi parametrami. Bezrobocie, pierwsza zmora III Rzeczpospolitej: spadek bezrobocia o 33% w ciągu 5 lat, dane od września 2020 versus wrzesień 2015. W tym okresie wynagrodzenia wzrosły średnio o 32,5%. Zadłużenie zagraniczne spadło o 20%. W sejmie wymieniałem te dobre informacje bardzo długo, bo jest ich wiele. Za to opozycja powinna wnioskować dla Jarosława Kaczyńskiego nie o votum nieufności, ale o votum zaufania i głosować w tej sprawie razem z Prawo i Sprawiedliwość. Nigdy tego jednak nie zrobią, bo dla nich dobre reprezentowanie polskich interesów to wada. Ich interesy bowiem, z niewiadomych mi przyczyn, są gdzie indziej.
  🇵🇱✌️

  1. tak, tak a na 13 bm. do Warszawy już jadą górale, stoczniowcy i kto jeszcze ………………….?

   Tak mówią górale:
   https://www.facebook.com/BacaArturBacowski/videos/1141090366306598

   Co mam napisać piękne słowa? nie to są przykre słowa.

    • Pla pla pla on 11 grudnia 2020 at 19:42
    • Odpowiedz

    Głupi baca jakiś. Niech doradza innym rządom może posłuchają tej paplaniny

    1. proponuje iść na Krupówki i im to powiedzieć tylko wcześniej zadzwoń na 112 to taka koleżeńska rada 😉

      • przecież on 11 grudnia 2020 at 20:56
      • Odpowiedz

      Każdy zdaje sobie sprawę że dopóki pandemia nie zelży to ruch nie wróci do normy.

       • junkers on 11 grudnia 2020 at 21:13

       nie, nie prawda ja sobie nie zdaje sprawy bo zamykanie i otwieranie nie załatwi sprawy. Jest już manipulacja w postaci że MZ podaje ilość zarażonych a nie sanepid i to już jest manipulacja czyli po prostu ilość zachorowań kontrolowana. Idioci zrobili nakaz chodzenia w maskach ale tylko przez kilka dni i tu widać że oni chodzą jak dzieci we mgle. Pytanie kiedy narciarz wróci zeby podpisać pomoc tym właśnie co pozamykał a stoki SE OTWORZYŁ i pytanie jak wróci do Belwederu to stoki zamkną.
       Ja dzwonie do dwóch urzędów i słysze jak ten ………….. podpisze to my jesteśmy gotowi i roszę sobie wyobrazić że druki są gotowe a ten ……………………….. nie podpisał bo na nartach.

       Przepraszam i mi się w głowie nie mieści że urzędnik państwowy tak może nazywać prezydenta to jest po prostu szok.
       Taki obóz rządzący ma szacunek u swoich pracowników, masakra.

       • Pla pla pla junkers on 11 grudnia 2020 at 21:29

       W innych krajach identyczne obostrzenia . Nie słychać górali innych krajów. Siedzą cicho i stosują sie do wytycznych swoich rządów.

       • statystyki on 11 grudnia 2020 at 21:43

       Dużo ludzi umiera i to jest statystyka ,jakby podpis miał to zahamować to rozumiem , A co do teho co nie przytoczyłeś miślisz że o tobie tak nikt nie mówił z pracowników ? naprawdę ? i powód mieli

  2. Co brałeś? Kaczyński oraz tzw. totalna opozycja to dno. Polska nie wykorzystuje swojej szansy.

  • Brawo partia rządząca on 8 grudnia 2020 at 15:33
  • Odpowiedz

  Misiewicze i Pisiewicze dają radę 😛😛😛😛😛

  https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/gospodarka-wloch-porownanie-z-polska-pod-wzgledem-pkb-na-mieszkanca/fdeebfj

  1. k***a szkoda że zarobki nie doganiają

   1. Pewnie jesteś średnim pracownikiem. Ja tam nie narzekam.

    1. Pewnie jesteś z rodziny pisiorów.

   2. W 2073 Polska dogoni poziom życia w Europie Zachodniej…. Powodzenia 🙂

  • Ku przypomnieniu on 5 grudnia 2020 at 01:33
  • Odpowiedz

  O wyborcach PiS. Poczytajta głównie czytelnicy GW i oglądacze TVN 24

  • GóWno on 3 października 2020 at 10:24
  • Odpowiedz

  Ale że GóWno opublikowała taki raport …. Koniec świata

   • ???? on 3 października 2020 at 11:08
   • Odpowiedz

   I co powiecie gminne Platfusy. Wasza gazeta chyba

 7. Święte słowa

  • Liberał z Jonin II on 1 czerwca 2020 at 11:55
  • Odpowiedz

  PiSu wyborcy nie są tacy znów okropni jak ich przedstawiają

  • Miotacz gazu on 9 maja 2020 at 13:01
  • Odpowiedz

  Szacun dla władzy

  1. Platformie marzy się rozchuśtanie emocji w narodzie. Niedoczekanie wasze psubraty. Z Zalasowej był ktoś i zarobił pałą w KODziarski łeb?

   1. Mamy popierniczoną opozycję. Dążyli by jutro nie było wyborów a gdy to osiągnęli szukają prawnych możliwości zaskarżenia rządu o brak wyborów jutro. Co o nich myśleć?

    1. Koalicja się rozpada bo sami nie wiedzą o co w tym wszystkim chodzi. Opozycja tylko to wykorzystuje.

     1. Niech się rozpada. Będą wcześniejsze wybory i PiS już bez przystawek itp. Gowinów poprowadzi kraj

  • Straszliwa Siła on 3 maja 2020 at 09:43
  • Odpowiedz

 8. Przedziwne czytać takie teksty w Wybiórczej. W koncu coś sensownego puścili

  • Fałszywa pandemia on 30 kwietnia 2020 at 08:13
  • Odpowiedz

 9. Warty uważnego przeczytania memoriał napisany przez Witka Paluszaka, Wiceprzewodniczącego Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Poczty Polskiej

  TRYPTYK DLA MYŚLĄCYCH

  Zdecydowałem się napisać tych kilka słów sprowokowany zaciekłym atakiem na jeden z fundamentów funkcjonowania Państwa Polskiego, POCZTĘ POLSKĄ.

  Część I DO POLITYKÓW

  Szanowni zatroskani o los i bezpieczeństwo pracowników Poczty.
  Gdzie Państwo byliście kiedy dokonywano depolonizacji Poczty, wyprzedawano jej majątek, zwalniano tysiące pracowników (blisko 40 tyś ludzi straciło pracę, a ci którzy pozostali w zatrudnieniu, zostali wpędzeni w skrajną biedę bo zarabiali mniej niż godność ludzka na to pozwala), likwidowano Urzędy Pocztowe, zastępowano je kramami na bazarkach, sklepach rybnych itp.?
  Dlaczego wysoko podnosiliście ręce za niszczącymi Pocztę rozwiązaniami dążącymi do sprywatyzowania i sprzedaży Poczty operatorowi niemieckiemu DHL?
  Dlaczego chcieliście wymazania z mapy Polski niebiesko-żółtych barw pocztowych?
  Bo ten nieprzyzwoity ,,czerwono-żółty mazgaj” nie jest przypadkowy, choć z powagą Urzędu nie ma nic wspólnego.
  Z czapek listonoszy i budynków Poczty zniknęło Godło RP i to też nie był przypadek.
  Wyjaśnię, że nie oczekuję od Was odpowiedzi bo wiem, że mierzi Was wszystko co Polskie.
  Teraz zapragnęliście do końca zeszmacić Pocztę idiotycznym twierdzeniem że jest zagrożeniem dla zdrowia i życia mieszkańców………..

  Część II DO OBYWATELI POLSKI

  Absurd, jakim posłużyli się ci zatroskani politycy, jest tak samo głupi jak oni sami.
  Otóż, od momentu wprowadzenia obostrzeń, czyli zamknięcia przedszkoli, szkół, galerii handlowych itd., wrota przed obywatelami zatrzasnęły Urzędy Miast, Urzędy Gmin, Starostwa, ale czy to oznacza że wygasiły swoją działalność? No nie, przeniosły tylko ciężar kontaktu z mieszkańcami na drogę korespondencyjną. I jak Państwo myślicie, kto te miliony przesyłek urzędowych rachunków emerytur i rent Państwu do domostw dostarcza?
  Przymusowy areszt domowy nałożony na Państwa sprawił, że chętniej niż zwykle zamawiacie towary do swoich domów.
  Kto, jak nie Kurierzy w milionach sztuk codziennie je Państwu dowożą.
  W tym miejscu nadmienię tylko, że Poczta aby utrzymać miejsca pracy musi poprzez świadczone usługi na te miejsca pracy zarobić, bo nie jest w sferze budżetowej jak instytucje państwowe, nie otrzymuje dotacji jak instytucje kultury, nie żyje z odsetek jak banki i nie jest finansowana z podatków obywateli jak samorządy.
  A jednak daje radę, czasami pewnie trochę ułomnie, czasami popełnia błędy, ale daje radę, bo Pracownicy Poczty to też tylko ludzie. Od zawsze mieli wpajaną służebność wobec Rzeczypospolitej Polskiej i jej Obywateli.
  Dlatego też Poczta przyjęła na siebie realizację kolejnej zamówionej i opłaconej usługi dostarczenia pakietów wyborczych od zleceniodawcy.
  Nie stać nas bowiem na rezygnację z możliwości zarabiania pieniędzy.
  Zatem proszę Państwa o odrobinę zrozumienia i szacunku dla 80 tys. Pracowników Poczty Polskiej.

  Cześć III DO PRACOWNIKÓW POCZTY

  Szanowne Koleżanki i Koledzy
  Jest nas blisko 80 tys.
  Mamy różne zainteresowania, zdolności, zapatrywania, poglądy polityczne, preferencje.
  Pomimo wielu wewnętrznych, moim zdaniem niepotrzebnych podziałów, które są wynikiem prostackiej propagandy, niewybrednych ataków i chamskich zachowań anonimowych ,,zatroskanych”.
  Jednak to wszystko odkładamy na bok w momencie kiedy przychodzimy do pracy.
  Każdy z nas zatrudniając się do pracy na Poczcie powinien mieć wiedzę i świadomość że nie jest to zwyczajna firma zwykły zakład pracy.
  Poczta to historia, to tradycja, to służba, z której powinniśmy być DUMNI, którą powinniśmy szanować pielęgnować i przekazywać następnym pokoleniom.

  Dlatego proszę, zadbajmy o to, aby Poczta Polska miejsce Naszej służby odzyskała należne miejsce w hierarchii i świadomości społecznej obok takich instytucji jak Państwowa Staż Pożarna Policja, Wojsko Polskie, bo to jest naprawdę znamienite grono i warto w nim się znaleźć.

  Witold Paluszak
  Pozdrawiam

  1. licytacje kto jest przedstawicielem ważniejszego zawodu mnie denerwują ,jakieś kompleksy ludzie leczą.Ktoś pracuje uczciwie ,dla pożytku innych może nosić dumnie głowę czy sprząta czy jest pocztowcem czy ministrem.

 10. W końcu dopuścili

  1. I bardzo dobrze.

 11. Czy burmistrz Ryglic wydał nasze dane osobowe PKW łamiąc tym samym prawo?

  1. ALE GŁUPOTY WYPISUJESZ. JA NP ZGADZAM SIE BY PROCEDURA WYBORCZA SZŁA JAK IDZIE

   1. Twoja zgoda nie ma tu nic do rzeczy. Obowiązującego prawa należy przestrzegać.

    1. Tak samo jak i Twoja niezgoda. Walec normalności jedzie i rozgniata głupotę

     1. Walec głupoty jedzie i rozgniata pisowska ciemnotę

 12. w sondzie na blogu głosują w większości Platfusy stąd wynik na nie . Ich Kidawa nic nie znaczy u narodu

 13. Informacja dla kogoś, kto pisze z bramki proxy chyba z Izraela. Komentarze Twoje nie pojawiają się pod aktualnym postem. Z jakiś przyczyn pojawiają się pod postami innymi nawet z przed kilku lat lub zupełnie ich brak. Są natomiast widoczne w obszarze – najnowsze komentarze – jako, że niby są. Wczoraj dwa takie przypadki.

 14. A czy nasz wielce mądry politolog admin jest za wyborami w maju? Niczym w sondzie – tak, nie , nie wiem

  1. Dzień dobry.
   Tak się zastanawiam odpisać czy nie odpisać. I tak źle i tak nie dobrze. Ale ok. Nic się chyba nie stanie jeśli ktoś stwierdzi, że odpisuję samemu sobie. 🙂

   Jestem za wyborami w maju z trzech prostych przyczyn. W kraju są problemy z powodu wirusa, zagraża też nam susza i wysychanie rzek więc po co nam jeszcze trzeci problem w postaci kryzysu politycznego? Państwo musi być silne chcąc rozwiązywać skutecznie problemy. I trzeba wiedzieć, że przecież wcale nie jest aż tak bardzo pewne, że wygra PAD. Może przecież być druga tura a wtedy wszystko jest możliwe. Wybory to wybory.

   1. Co Ty wypisujesz jaki trzeci kryzys ?? susza jak będzie to co nam pomorze Prezio ? będzie nosił wode w wiadrach żeby zażegnać suszy ?

    1. Susza jak będzie (oby nie) to przecież łatwiej rządzącym zarządzać kryzysem, kiedy w tyle głowy nie mają wyborów. To chyba oczywiste.

    • koniec kropka on 23 kwietnia 2020 at 18:47
    • Odpowiedz

    Wg tego sondażu drugiej nie będzie i bardzo dobrze. Polacy to mądry naród i koniec kropka

    https://wiadomosci.wp.pl/wybory-2020-najnowszy-sondaz-ogromne-poparcie-dla-andrzeja-dudy-malgorzata-kidawa-blonska-na-ostatnim-miejscu-6502983433889921a

    1. Patrząc na wyniki sondażu nie zgadzam się z drugą częścią wypowiedzi.

  1. Maska, której używa JO do złudzenia przypomina maskę, jakiej używa się np. w pracy na stolarni. Maska taka nie nadaje się do używania w świetle obowiązujących przepisów epidemicznych. Dlaczego? Dlatego, że taka maska chroni użytkownika i owszem, natomiast nie ogranicza nijak tego co wydycha użytkownik. Krótko mówiąc osoba używająca takiej maski zaraża otoczenie jeśli jest nosicielem wirusa. Zanim zaczniecie hejtować zapoznajcie się z rodzajem masek i przepisami. 🙂

   Oczywiście pomoc JO przyda się.

    • za Tobą on 22 kwietnia 2020 at 19:00
    • Odpowiedz

    Dobrze zauważone. Owsik to jest wielkie nic i wielkie ego . Wrzuć Zielony ten temat na ogólnopolskie media i będzie jazda po masce owsika . Wiemy że Twoje posty są szeroko zauważane . Szacun

    1. W dobie sieci czasami wystarcza kilka sensownych kliknięć. Może jutro z rana to zrobię. 🙂

     1. Każdy ma prawo do opinii. Natomiast Panu Owsiakowi należy się szacunek nie za to, że wspomaga służbę zdrowia ale za to, że potrafi przyciągnąć młodych do siebie i w ten jeden dzień w roku pociągnąć za sobą taką grupę ludzi. Wielu mu tego zazdrości.

       • Anonim on 22 kwietnia 2020 at 22:38

       Na Tuchow zrobili teraz zrzutke bez Owsiaka i jego fundacji. Wyszlo bardzo dobrze i bez trzymania pieniedzy na koncie

       • .... on 22 kwietnia 2020 at 22:57

       Dzieci co do puszek zbierają to szkoły ich organizują a nie żaden Owsiak,a na Woodstock- picie i narkotyki to faktycznie on,tylko czy to chwalebne ? On i rodzina ciągnał z tego ogromne zyski i już mają duży majątek ,zgodnie ze statutem przejdzie ten majątek na jego rodzinę , Taki synuś zdaje sie pułkownika komunistycznej milicji jako idol ….

    2. Fajnie tak pisać sobie a potem odpowiadać? Posty Zielińskiego są szeroko zauważane ? Weź się ty otrząśnij kawalerze i przypomnij sobie jak ci robili operacje na kinol i używali sprzętu Owsiaka to nie miałeś nic przeciwko. Nie spotkałem jeszcze takiego samochwały co pisze sam ze sobą żeby napisać to co nikomu by nawet przez myśl nie przeszło. Nikt prócz Ciebie samego by tak nie napisał wielki inteligencie. Powinieneś sobie zdawać sprawę że literówki nie wystarczą by zatrzeć ten sam styl budowania zdań który jest jak odcisk palca. Wrzuć pan na luz panie Zieliński bo jest pan śmieszny i dlatego nikt poważny nie chce mieć z panem za wiele do czynienia. Nic więcej prócz to co się opłaca.

     1. Ha, ha, ha . Na zatoki a nie na kinol operacja była w poliklinice wojskowej (udana i super jest, i polecam wszystkim ten szpital w Krakowie) i nie zauważyłem tam serduszek. Powiem Ci tak ktosiu. To co ja tu piszę to jakieś zaledwie 10% pisania. Męczy mnie pisanie z anonimami. A że sobie uważasz, że sam ze sobą piszę no to cóż ja na to poradzę.

       • Anonim on 22 kwietnia 2020 at 20:36

       Ubawiłem się że hej tym 10% pisania tutaj to może jest prawda bo często się pan podpisuje J23 albo dodaje sobie pan jakieś przydomki typu pasterz ale nie tylko jest wiele innych podpisów. Natomiast na fb to dostaje pan taka wpie…dol że hej ale nawet tego pan nie rozumie . Pisze pan sam ze sobą sugerując że to niby jakiś doceniający pana obywatel a to jest nawet gorsze niż pisanie anonimowe . Taka prawda panie Zieliński i nie tylko ja to widzę.

      1. No to mamy słowo przeciwko słowu. Idę teraz spać a jutro z rana może zerknę (ale pewnie nie, bo i po co) ile pan lub pani napisaliście komentarzy z kompa z którego jest i ten komentarz. Czy nie lepiej pisać nieanonimowo? Dobranoc.

       • Anonim on 22 kwietnia 2020 at 22:31

       Panie Zieliński, a po co te śmieszne wycieczki typu “zerknę kto pisał “, przecież raczej większość tu piszących zdaje sobie sprawę z tego że widzi Pan nasze IP, jak również to że nikomu nie może Pan ich podać, chyba że na żądanie Sądu. A nawet jeżeli komuś Pan je zdradza “po koleżeńsku” to lepiej żeby to nie wyszło na światło dzienne.

       • Anonim on 23 kwietnia 2020 at 09:36

       Gdyby nie jaja Admina, wielu tu piszących miałoby gości o 6 rano.

       • junkers on 23 kwietnia 2020 at 16:31

       Do:
       Anonim on 23 kwietnia 2020 at 09:36

       Jasne jaja Admin, tak już po wszystkich przyjdą o 6:00 próbujesz robić stracha ludziom i nic więcej.
       Nie ukrywam że troche się uśmiałem 😉

       • anonim on 23 kwietnia 2020 at 17:25

       Tak wielu tu pisze ? Człowiek nie wiedział że to takie niebezpieczne .

 15. My nie żyjemy w Miastku , artykuł znany od dawna , coś od siebie może ,Inteligencji PJK nie trzeba reklamować. Raczej niech pisowcy własną pracą na miejscu przekonują .

  1. No to chyba przekonują skoro takie poparcie w gminie mają od lat.

  2. Oj tam, wiadomo jaka tu u nas inteligencja jeśli takiego inteligenta na burmistrza wybrała :):)

  3. Artykuł nie dla reklamy Jarka tylko tylko dla elyt 3 rp ryglickiej. I jak ujrzą ze gw takie pisze to moze otrzeźwienie nastąpi

  • i się mu stało on 22 kwietnia 2020 at 07:09
  • Odpowiedz

  Tak dla przypomnienia… Przerażające!!!

  Geplaatst door Iwona Pietrasik op Woensdag 15 augustus 2018

  • 60 plus on 22 kwietnia 2020 at 06:52
  • Odpowiedz

  Opis Gminy Ryglice. Tu PiS od zawsze pod 70%

  1. Bo to ciemnota. Jedynie ci co PO chwalą jaśnieją niczym jaśnie państwo. Degeneracja inteligencji co zresztą widać słychać i czuć

   1. Kogo uznajesz za inteligencję?

     • Anonim2 on 23 kwietnia 2020 at 09:09
     • Odpowiedz

     Zwolenników PO. Myślą że są inteligentni i niech tak zostanie, zawsze lepiej żyje się w nieświadomości.

     1. Straszne masz kompleksy, jak widać z tego wpisu.

      • terefere on 23 kwietnia 2020 at 17:56
      • Odpowiedz

      ale mi się spodobało ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)