45 Sesja Rady Miejskiej w Ryglicach

Zapis video posiedzenia Radu Miejskiej w Ryglicach

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/45-sesja-rady-miejskiej-w-ryglicach/

132 Komentarze

Skip to comment form

    • paździoch on 7 lutego 2014 at 13:47
    • Odpowiedz

    Doszły mnie słuchy że ścieki mają podnieś na 50 zeta od dup… trzeba bedzie w krzaki latać

    1. Jest nowy wpis u Jeziora na stronie. Nie rozumiem go – nie wiem czy się chwali czy żali. Startował do wyborów razem z Połoskową sam się podpisywał pod likwidacją komunalnego. A teraz co????? Panie Andrzeju to Pan nam wciskał kity, że będzie lepiej niż za Karasiwicza. Nie jest, a wręcz przeciwnie jest tragicznie. Budujecie sobie place targowe (oświetlony całą noc a na ulicy można się zabić – bo ciemno i chodników nie ma), organizujecie imprezy za sporą kasę. Ze śmieciami daliście ciała, woda w górę, ścieki w górę. Dziękuję za taką politykę. Odejdź i nie rób więcej błazna z siebie.

      1. Pewnie trzeba traktować to jako informację dla mieszkańców, a nie żale, czy chwalenie się. Tak to odbieram.
        Czy odejście Jeziora coś zmieni. Woda i ścieki nie stanieją, bo na to gmina ma mały wpływ.” Dopłaty z gminy do wody iścieków spowodują, że pieniądze inwestycyjne zmaleją.
        Budujecie sobie place targowe”. Można tak samo napisać pod kątem poprzednika 'Budujecie sobie pomniki na rynku”. Za poprzednika było na pewno więcej imprez plenerowych i jakoś nikt nie narzekał, tak jak to jest teraz.
        Tego typu wpisy jak wyżej większość mieszkańców odbiera jako wpisy osób, którym przedtem było łatwiej bo mieli łatwiejszy dostęp do władzy, a była to niemała grupa ludzi. Demokratyczne wybory zadecydowały o zmianach, takie wybory już niebawem. Nie wolno nam napędzać ludzi do konfrontacji bo czym to się kończy widzimy na Ukrainie.

      2. nie ma bo sie tak ludziom podobało a nie że Jezior kazał , tak sobie tłumacz , wolnym wyborem :0

  1. Jeżeli ta strona traktowana jest jako Hydepark to napiszę tak: W naszej gminie po wyborach samorządowych wszystko się zmieni, mieszkańcy zapłacą grosze za śmieci, wodę, kanalizację, zlikwidowane zostaną podatki. Będą budowane nowe szerokie drogi do Tarnowa i Tuchowa, wybudowany zostanie kryty basen, oraz nowe hotele dla gości oraz wiele innych udogodnień. To wszystko po wyborach jak wywalimy obecne władze.

      • bezznieczulenia on 6 lutego 2014 at 21:36
      • Odpowiedz

      Teraz mamy epokę jak z Hitchcock`a to i Hydepark nie straszny.

    1. Z pewnością za śmieci zapłacili by mniej miejsca pracy i wpływy z tego tytułu pozostał by w gminie . Tylko ekonomo-matoły mogli zlikwidować ZK.

      1. Za mało wiedzy ekonomicznej i samorządowej. Proponuję wpisać w wyszukiwarce zapytanie o informację. „Czy gminny zakład komunalny może wystartować w przetargu na zbiórkę i wywóz śmieci z terenu gminy. Ustawa pisze, że zadania wywozu śmieci mogą być tylko z przetargu.
        Zakład generował w wielu przypadkach koszty bo utrzymywany był w większości z naszych podatków i subwencji.

        1. Drogi Anonimie ! Zapewne słyszałeś o możliwości przekształcenia zakładu komunalnego w spółkę prawa handlowego jeżeli nie to poczytaj sobie tutaj jak zrobili to inni i z jakim skutkiem http://www.kpwgogolin.pl/o-spolce/przeksztalcenie-samorzadowego-zakladu-budzetowego-w-spolke-prawa-handlowego. Pisaliśmy o tym w czasie gdy ważyły się losy ZK niestety nikt nie słuchał, nikt nie zastanawiał się nad dalszymi konsekwencjami likwidacji ZK . Pani burmistrz i radni zafascynowani byli osobą pana Chmury który wbrew dokumentom przekonywał, że zakład komunalny przynosi straty i należy go zlikwidować a majątek przekazać do Tuchowa. Jak by tego było mało osobie likwidującej ZK powierzono nową misje, opracowanie i przygotowanie naszej gminy do wejścia ustawy śmieciowej ! Z jakim skutkiem widzimy i odczuwamy na własnej kieszeni sami. Opowiadanie dziś znów, że Zakład Komunalny musiał być zlikwidowany bo nie mógł by wziąć udziału w przetargu jest kiepską obroną najgorszej decyzji jaką podjęła obecna władza. Niestety tej idiotycznej decyzji nie da się obronić.

        2. Może o ile uległby przekształceniu tak jak zakład komunalny w Jodłowej, który działa do dziś

      • miesznka jak w życiu on 6 lutego 2014 at 21:52
      • Odpowiedz

      Na stronie są treści poważne, czyli nagrania sesji i zebrań (choć niektórzy sesje traktują jak cyrk), różne linki, i są treści mniej poważne i niepoważne i zabawne i pomówienia i plotki, była nawet raz modlitwa i przekleństwa są i inne wszelakie tu znajdziesz ….. itd. Co by jednak nie mówić Hydepark wartością jest i basta. Okoń.

  2. Co to jest wodomat ? Uroczyście otwarto „studnię ” na środku wsi z której tubylcy będą czerpać wodę za dokonaną wpłatę finansową . To może teraz centralna łazienka do mycia i Garkuchnia. Cywilizacja wg. pomysłu Nowej Jakości. He he .Wodę za darmo można czerpać na Brzezinkach natomiast ta proteza to wstyd XXI wieku. Proszę o sprostowanie jeżeli się mylę.

    1. tam nie jestem malkontentem, robię sobie kremiosła ,kupuje dwa wiadra i witaj IX wieku .
      jakieś ciuchy z epoki by się przydały jeszcze….
      trąbmy sukcesy , poświęcajmy
      jest okazja do fety !

      • bezznieczulenia on 6 lutego 2014 at 21:02
      • Odpowiedz

      oj tam, oj tam, to może być atrakcja turystyczna tylko trzeba dobrze rozreklamować, żuraw trzeba dobudować, ktoś zrobi kremiosła, bo pewnie stare zbutwiały, można jeszcze cebrzyki w Żurowej nabyć i wypożyczać i publiczne pranie brudów lokalnych urządzać na przykład, byłoby taniej niż w sądach i ciekawiej, sukces murowany

      1. Kremiosła może sa jakie w spichlerzu

        1. apropo

          http://www.youtube.com/watch?v=UTvIgXuLz5A

        2. Kremiosła czy nosidła? Bo słyszałem od babci tą drugą wersję.

          • bezznieczulenia on 9 lutego 2014 at 18:44
          • Odpowiedz

          Kremiosła albo kremiesła to była chyba taka nasza lokalna nazwa, która pochodzi prawdopodobnie od słowa koromysło. Moja babcia nosiła na kremiosłach w wiadrach wodę w pole do podlewania.

          http://pl.wikipedia.org/wiki/Koromys%C5%82o

    2. WODOMAT TO KAPRYS …kosztował blisko 100 tyś, które zaraz wszyscy zapłacimy w kosztach funkcjonowania Dorzecza Białej. …zgotujemy sie wszyscy jeśłi pogłoski o wzroście cen wody i kanalizacji okazą się prawdą,

      1. Brak wody, brak higieny to choroby zaraza, śmierć. Nie da sie przeliczyć tego na kasę. 100 tys.?
        Gzieby tyle to kosztowało? Przesadzasz, a jak nie to pokaż papiery.

    3. Będę złośliwy i napiszę. Życzę studni aby wyschła to wtedy zmieni zadanie o wodomacie.

  3. Widać brak pomysłów administratorów na funkcjonowanie tej strony.
    „Grupa” komentujących wymiękła. Jakie są powody, niektórzy czytający zadają sobie takie pytanie.

    1. Główna idea bloga jest taka i wciąż niezmienna – Otwarte, bez cenzury forum dyskusyjne dla wszystkich i niemal o wszystkim. Chwilowe mniejsze zainteresowanie może wynikać z wielu przyczyn. Jak wiadomo społeczeństwo to „dynamiczny twór”. W każdej dosłownie chwili może się zdarzyć coś, co ożywi bloga i niekoniecznie musi to być coś o negatywnym, sensacyjnym zabarwieniu. Oczywiście należy się zgodzić z opinią, że jeżeli administracja sobie odpuści, to z czasem blog obumrze. Przykład – blog radnego p. Jeziora. Ale i poprzedni blog w przypadku, gdy ten obumrze, ma szansę na powrót stać się blogiem, na którym się żywo dyskutuje. az

        • woda = google on 7 lutego 2014 at 12:29
        • Odpowiedz

        Jestem siecioholikiem i google to moje podstawowe narzędzie wszelkich poczynań, są jak woda. Wpisałem w nie wodomat. Polecam zrobić to samo. I co??? …. i niekoniecznie musi to być coś o negatywnym, sensacyjnym zabarwieniu. Wodomat podleje tego bloga????

        1. Więc ożywmy nieco dyskusję na blogu. Głośno było o Pogórzańskiej Penelopie, tzw. pomniku emigranta. Czy o „wodomacie” może być równie głośno? Były wówczas i są dziś głosy sprzeciwu i podziwu.

        2. Polskie Radio pr 1 dziś o wodomacie, zapewne wiadomości tv główne też wkrótce podejmą temat

            • mieszkaniec gminy on 8 lutego 2014 at 12:59
            • Odpowiedz

            Pomysł WODOMATU to świetny pomysł ! Krytykują go chyba egoiści , którzy nie mają problemu z wodą.

          1. Strzał w dziesiątkę ten wodomat. Gdy będzie zwłaszcza suchy rok wybory wygra TP. zobaczycie wszyscy

          2. A jakże wodomat to wspaniała rzecz! … Tylko dlaczego po jego hucznym otwarciu nie można wody nalać? Wszak nadal niektórzy borykają się z brakiem wody. Czyżby to była kolejna atrapa?

          3. w świecie jest to rozwiązanie które na dłuższą mete funkcjonuje ?
            wątpię bardzo ,bo to bardzo niewygodne
            nie mówiąć już o tym że kosztuje
            trudno co chwile jeździc po wodę , a pić myć sie w przechowywanej dłużej w zbiorniku ?
            to niech pomysłodawcy tak robią
            ps. Afryki moje pytanie nie dotyczy

          4. A cennik za H2O jest gdzie, widział kto może?

            • urwał-mać on 8 lutego 2014 at 20:40
            • Odpowiedz

            Z jednej studni (źródła ) na wsi to czerpali wodę moi pradziatkowie bo już dziadek miał wodę w ścianie. Nie pie…..dolcie że to jest dobry kierunek rozwoju tej gminy. Wiem pewnie że producent tego gówna nieźle zarobi na naiwności i głupocie ryglickich rządzących. Jakiż by trzeba było suszy żeby ludzie zużyli wody za 100 tyś zł to jest 25000 metrów sześciennych czyli około 5000 szt samochodów strażackich. Licząc że 50 samochodów dowożono do rolników na rok to za te pieniądze można by 100 lat dowozić wodę. EKONOMIA BARANY !

          5. wystarczyłby hydrant z wodomierzem tak jak w zalasowej dla potrzebujących
            w cenie hydrantu, a nie za jakieś szalone pieniądze,
            które zaraz Dorzecze z nas ściągnie, zobaczycie jakie będą za chwile rachunki

            • Pomnik Suszy on 9 lutego 2014 at 09:42
            • Odpowiedz

            Jak widać wodomat jak i kiedyś pomnik obśmiewa się , Może by wodomat określać jako – POMNIK SUSZY 🙂

          6. He he pomnik INTRYG I OBIETNIC by sie przydał jeszcze Pomnik suszy – niby śmieszne a nie śmieszne

          7. Liberalny? Temat wodny dość ciekawy. Czekamy, czekamy na wywód wodny.

            • CBA, cba ??? on 9 lutego 2014 at 15:35
            • Odpowiedz

            100 tyś. zł. za wodomat??????????????????????????? jeden?????? mowa jest o kilku na terenie gminy. faktycznie taka cena??????????? toż to wątek dla CBA a nie tylko dla lepszeryglice.cba.pl

            • 6 gr. za litr H2O on 10 lutego 2014 at 08:42
            • Odpowiedz

            http://www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/ID/BMAZ-9G5CPN

          8. a ile kosztuje woda z hydrantu w Zalasowej?

          9. Za wspólne pieniądze zrobili remonty generalne oczyszczalni i ujęć wodnych w Tuchowie i Ciężkowicach zrobili także kanalizację i wodociągi , a w Ryglicach wodopój , oj marnują się pieniądze załatwiane na Dorzecze przez poprzednika. Nikt nie liczy się z władzą , która nie ma pojęcia o co w tym wszystkim chodzi i jeszcze jest w konflikcie z mieszkańcami i radnymi.. Znowu Ryglice zostały wydymane na własną prośbę zachciało się burmistrza jak w serialu Wilkowyje to za widowisko trzeba teraz płacić.

          10. Spółka powstała za czasów poprzednika i przy jego wielkim poparciu. Zmarnował lata 90-te wtedy można było zrobić wodociąg za grosze ze środków Kościelnej Fundacji zaopatrzenia wsi w wodę.(amerykańskie pieniądze na polską wieś). Nie zrobił. Można było budować kanalizację z dotacji z woj.funduszu ochrony środowiska w Tarnowie zrobił ale nie wiele i zamiast kontynuować, zaprzestał(nawet za dotację nie miał kto podziękować Prezesowi).
            Potem wielka chryja, wszyscy robią, a my co. Zaczęły się wielkie plany i szukanie środków, jeszcze jak unia postraszyła karami to trzeba było coś postanowić. Mamy spółkę pomysłu Poprzednika, kanalizację z Bistuszowej do Ryglic( wiele przepompowni aby to przepchnąć). Mamy rurociąg tłoczny z Ryglic do Tuchowa, przy pomocy pomp o dużej mocy. To wszystko z pomysłu poprzednia. w związku z powyższym nieładnie przypisywać winę obecnej władzy.

            • ??????????? on 11 lutego 2014 at 09:31
            • Odpowiedz

            Gdyby Jezior i spółka nie zniszczyła strony internetowej z poprzednich kadencji to można by zweryfikować te bzdury, o funduszach kościelnych i pieniądzach z ameryki. Dobrze że są stare gazety ” W Paśmie Brzanki” i w latach 90-tych to Z Europejskiego Funduszu Pomocy Wsi Polskiej gmina zrobiła gazyfikację , telefonizację , drogi i szkoły w Woli , Salę w Zalasowej i Ryglicach. 2 Oczyszczalnie i kanalizację . Niestety Wodę nie dało się do gminy sprowadzić bo najbliższe wodociągi kończyły się na granicy Tarnowa i w centrum Tuchowa. Swoją drogą to pierwszy raz słyszę że kościół dał coś chłopu , a i z Ameryki to nam nic za darmo nie dali.

            • wymazali? on 11 lutego 2014 at 11:03
            • Odpowiedz

            Ciekawy spór. Ludzie chyba żyją w większości i wiedzą jak było. A www gminy powinna być zarchiwizowana, jej treść znaczy się.

          11. To dla tych co piszą, a nie wszystko wiedzą.
            http://pl.wikipedia.org/wiki/Fundacja_Wspomagania_Wsi

          12. W latach 90-tych były już społeczne komitety gazyfikacji, które powstały w latach 80-tych gazyfikacja była ze składek i wykonana czynem społecznym. Wójt tylko nadstawił pierś do orderów. Telefonizacja podobnie społeczny komitet telefonizacji z Wackiem Cupem na czele, pieniądze składkowe, Wójt tylko nadstawił pierś do orderów. Szkoła na Woli za pożyczone pieniądze, aby ją wybudować wstrzymano na 10 lat budowę szkoły w Ryglicach. Kanalizacja z dotacji WFOŚ w Tarnowie. I niestety kościół dawał nie chłopu ale ludziom poważne środki , szczególnie na wodociągi. Mamy wody dość pod ziemią w paśmie Brzanki nie trzeba było czekać na wodę z Tarnowa czy Tuchowa, tylko słuchać między innymi Pana Tulika.

            • Trudno uwierzyć on 11 lutego 2014 at 13:52
            • Odpowiedz

            Jakoś trudno uwierzyć żeby Wójt tylko i wyłącznie po te ordery pierś wystawiał. Przecież musiała być jakaś organizacja, koordynacja i udział urzędu przecież w tym wszystkim, w tym budowaniu podwalin ku cywilizacji. Co do wody, że w Paśmie Brzanki, to jak na moje rozeznanie nie byłby trafiony pomysł.

            • Jedność on 11 lutego 2014 at 15:12
            • Odpowiedz

            Większość tych społeczników było w Gminnym Kole „Jedność” ale właśnie NJ. chodząc od domu do domu oczerniała ich a po tym żeby wszystkie zasługi tej olbrzymiej grupy ludzi wymazać z ludzkiej pamięci. Sprawiedliwość dziejowa jeszcze się o nich upomni. A odnośnie zasobów wód podziemnych gdyby były to by wodociąg był zbyteczny.

          13. sami mieli dość tej jedności , ludzie ambitni potrafiący coś zrobić , nie po drodze im było z byłym

          14. Trudno uwierzyć ale tak jest . Trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać.
            Zasoby wód podziemnych występują w trzech różnych horyzontach wo
            donośnych, uwarunkowanych tektoniką i litologią. Czwartorzędowy horyzont wodonośny o wydajności eksploatacyjnej 8-30 m3/h wiąże się z glacifluwialnymi utworami piaszczystymi i piaszczysto-żwirowym wypełniającymi Pradolinę Wisty (tzw. Rynnę Podkarpacką), położoną na północ od progu Pogórza oraz aluwialnymi w sterasowanej dolinie Białej i w większych płaskodennych dolinach rzecznych Szwedki i Wątoku.
            Główny zbiornik czwartorzędowych wód podziemnych (GZWP) o charakterze porowatym
            znajduje się w aluwiach Doliny Białej. Jego powierzchnię ocenia się na 53 km2, średnią głębokość ujęć na 6 m, a szacowane zasoby dyspozycyjne na 7 tys.m3/ dobę
            Program ochrony środowiska dla gminy Ryglice str. 67.

            http://www.ryglice.pl/Upload/docs/Gmina_Ryglice_POS.pdf

          15. Sam chyba miałeś byłego dość bo jesteś interesiarz i nic z tego nie miałeś. Pytanie czy wiesz co to był czyn społeczny. Podejrzewam że nie. Natomiast wiesz co to jest kasa i tylko ona się dla Ciebie liczy

            • Trudno uwierzyć on 11 lutego 2014 at 20:03
            • Odpowiedz

            Nie kwestionuję występowania zasobów wodnych. Pytanie dlaczego wobec tego inne okoliczne gminy nie pociągły wody z tych zasobów.

          16. Woda w Paśmie Brzanki.
            Wody podziemne należą do typu szczelinowego, głębokość zwierciadła waha się od 5 do po-
            niżej 20 m pod powierzchnią wierzchowin. Największy zbiornik tego typu występuje w Paśmie Brzanki. Jego wydajność eksploatacyjna obliczona została od 0,5-12 m3/h. Pełni on
            istotną rolę w zaopatrzeniu w wodę pobliskich gmin. Str. 68 Programu ochrony
            Tutaj trzeba postawić znak zapytania. Bo gminy nie biorą z stamtąd wody tylko robią to nieliczni mieszkańcy. Moża było mieć wodę dawno i to jakiej jakości.

          17. Czyn społeczny i dobry jest i potrzebny w okolicznościach gdy faktycznie jest niezbędny. Po wojnach, kataklizmach, itd. W sytuacji jak teraz ważne jest by ludzie odpowiedzialni za sprawy społeczne solidnie byli wynagradzani. Tak jest w krajach wysoko rozwiniętych. Musi być profesjonalizm i dobre opłacanie tego. Moje zdanie.

          18. c.d.
            Czyn społeczny w latach 90 to była wielka sprawa oczywiście i nie wolno tego negować i ja też nie neguję. Ludzie się organizowali, było ok.

            • Trudno uwierzyć on 11 lutego 2014 at 21:04
            • Odpowiedz

            No nie wiedziałem o takim zbiorniku. A w którym miejscu on się znajduje? NR działki może poda?

            • interesiarze on 11 lutego 2014 at 21:24
            • Odpowiedz

            mają kłopoty z prawem , panie dzieju

            • Do interesiarza on 12 lutego 2014 at 14:52
            • Odpowiedz

            Napisz kto taki mam kłopot z prawem w związku z tym że chciał się wzbogacić. Ja znam Tych co srali po byłej władzy żeby osiągnąć korzyści. Bez wątpienia jest to Andrzej Jezior, który dzięki temu załatwił prace synowej, a za prace otrzymuje wynagrodzenie. Czyli coś za coś. Władza za prace. Kolejna osoba to Tadeusz Sępek, który dzięki sraniu na byłą władzy mam zatrudnienie w Pałacu pod Dębami. Przykładów jest wiele. Napisz teraz Ty z uzasadnieniem o tym interesiarzu który mam kłopoty z prawem za przyjmowane korzyści. Bo ja o takim nie słyszałem ale może nie jestem w temacie.

          19. władza był ,ale ale sie zbył. i dobrze.
            ps.nie jesteś w temacie
            bez odbioru

          20. Oj nie wiem czy się tak znowu zbył do końca. Ostrożność w osądzie nie zawadzi.

          21. W urzędzie w Ryglicach pracuje Pani, której tata jest radnym, w szkole w Zalasowej uczy Pan, którego tata jest radnym, w szkole w Lubczy uczy Pani, której mąż jest radnym, w ośrodku kultury pracuje Pani,. której brat jest radnym, itd. itd. I co z tego? Takie małe społeczeństwo.

            • Przesłanie on 14 lutego 2014 at 16:36
            • Odpowiedz

            No i co z tego, przeważnie każdy jest czyimś rodzicem, dzieckiem czy innym krewnym. Większość zdecydowana wspomnianych przez Ciebie osób otrzymała swoją pracę wiele lat temu i bez żadnych koneksji. Wspomnianych przez ciebie radnych też nie wybrano ze względu na miejsce zatrudnienia ich krewnych. Co zatem autor miał na myśli?

    2. No już nie opowiadajcie. Co miesiąc przy sesji zainteresowanie wystarczająco duże. To nie super expres gdzie sensacja goni sensację. Jest ok.

      1. Jak mnie wybierzecie, to obiecuję zainstalować wódkomat i piwomat! Ceny, zapewniam konkurencyjne, produkcja własna 🙂 W dalszej perspektywie rozważam też winomat….

          • bezznieczulenia on 9 lutego 2014 at 19:20
          • Odpowiedz

          Już mi się podobasz, masz mój głos.

    • może tak on 27 stycznia 2014 at 20:43
    • Odpowiedz

    róbmy budżet

    http://www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/ID/PPRA-9FRC37

  4. Tutaj:

  5. do bezznieczulenia
    No dobrze, ale też była mowa o przesunięciach środków w czasie roku budżetowego w przypadku, gdy wpłyną skądś pieniądze, a to jak wiemy się zdarza. Jedna i druga strona o tym mówiła często i to jest normalna praktyka, że budżet jest ciągle zmieniany w zależności od potrzeb. Ja rozumiem tak: jeśli za budżet odpowiada rada, to i rada będzie decydować jak przesuwać środki i na nie doszacowane inwestycje przesunie jak zajdzie potrzeba środki i tym samym je doszacuje. Tu chyba chodzi o to, kto ma władze nad kasą i jak rada dobrze będzie myśleć, tej władzy nie wypuści. Czy dobrze rozumuję?

      • bezznieczulenia on 22 stycznia 2014 at 18:45
      • Odpowiedz

      Masz rację, że to normalna praktyka, że budżet jest zmieniany jak pojawią się środki. Ale dopiero wtedy do budżetu wprowadza się kolejne zadania. A nie wtedy kiedy tych środków nie ma, albo nie ma ich tyle żeby wykonanie zadania było realne, bo to są puste obietnice, które w tym momencie nie mają pokrycia. I to nie jest normalna praktyka.
      Nie ma też żadnej gwarancji, że dodatkowe środki się pojawią.

      1. Ble, ble, ble dywagacje gminne.

  6. Co 15 głów to nie jedna choćby burmistrzowska. Rada postawiła na swoim i jest normalnie, bo to burmistrz jest władza wykonawcza.

      • śmiechu warte on 21 stycznia 2014 at 22:22
      • Odpowiedz

      Bajzel a nie budżet TP i tak zrobi co będzie chciała. Przypominam że jest to rok wyborczy a absolutorium za wykonanie tego budżetu będzie udzielała rada wyłoniona w wyborach na jesieni b.r. Wielce prawdopodobne że TP nawet nie będzie odbiorcą absolutorium za 2014 rok. Znowu z Jeziora zrobiła ” chłoptasia w krótkich spodenkach” . Tylko Wojtanowski siedział cicho bo wie o co w tym wszystkim chodzi. Klub NJ. chciał pokazać jaki ma wpływ na politykę , a znowu wykazał się brakiem kompetencji ale co wymagać od mundurowych te kawały o policjantach są wzięte z życia i dowodzą ograniczeń umysłowych.

      1. Bajzel? uzasadnisz?
        Niby czemu zrobi co będzie chciała? Wątpię w to. Absolutorium będzie oczywiście udzielone bo i czemu by miało nie być? Jeśli TP nie będzie odbiorcą absolutoriom, tym bardziej ono będzie udzielone. Gdzie tu widzisz spryt TP? Wojtanowskiego przerasta sytuacja, albo udaje i wyczekuje, to gracz dość sprytny, ale nie aż tak. Więc, o co w tym wszystkim chodzi? Klub NJ nie pokazał siły? Jedynie z czym się można zgodzić i nie mieć pytań to z tymi dowcipami z życia wziętymi, ale to też dotyczy głownie mundurowych z dawnych lat.

          • śmiechu warte on 22 stycznia 2014 at 11:44
          • Odpowiedz

          Szczątkowe zaakcentowanie zamiaru wykonania planu budżetowego w Joninach i w lubczy celem uciszenia Dudowicza i Cieślikowskiego oraz Marcinka ma pozyskać ich przychylność do NJ. Wszyscy widzą co tłumaczy jeden z radnych że te inwestycje są nie skosztorysowane i brak w większości pozwoleń , oraz projektów. Z tego wynika że podzielą los chodnika na Tarnowskiej w Ryglicach. Budżet tworzony na wnioski podczas sesji bez wyceny jest zbiorem pobożnych życzeń , ta sesja przypomina zebranie wiejskie a nie posiedzenie organu uchwałodawczego bajzel to łagodne określenie. Pokazano z jaką beztroską Jezior szasta pieniędzmi podatnika , którego jest deponentem i ma prawo by jego pieniądze były szanowane. Pytanie jest co radni robią na komisjach? Widać że kierowana przez Jeziora NJ nie ma żadnej perspektywy zapewne skończy się to końcem tej formacji.

          1. Nie doceniasz radnych z Jonin. Na sesji też przytaczali że sesje budżetowe mogą trawić i kilkanaście godzin. Ciekawe co przypominały sesje w dawnych czasach? Imperatyw? Synonim dyktatu. Czy może raczej bezwolność 15 dietetowców?

          2. Które zadanie jest doszacowane w budżecie, jeszcze o takim nie słyszałem. Mało jednak wiecie o pracy w samorządzie, a także o budżecie. To są wszystko tak zwane przymiarki. Krótko jesteście na tym świecie i wszystko wydaje się Wam, że można poukładać. Spytajcie mamy i taty jak planowali inwestycje w domu to od razu wiedzieli za ile zrobią.

            • bezznieczulenia on 22 stycznia 2014 at 17:45
            • Odpowiedz

            A co znaczy według Ciebie zwrot doszacowane i powtarzany w kółko na sesji zwrot „nie doszacowane”.
            Widać nie wiesz nawet co znaczy to określenie.
            Poprawnie należałoby powiedzieć: oszacowane, czyli została określona jego cena, wartość, koszt itd.
            Można również coś oszacować zbyt wysoko, czyli przeszacować.
            Można oszacować zbyt nisko, czyli nie doszacować.

            I właśnie nie doszacowane są zadania, które NJ wprowadziła do budżetu, bo kwoty, które na nie przeznaczono są zbyt niskie. A jak się te zadania oszacuje to się okaże, że za takie pieniądze jakie są zapisane w budżecie nic się nie zrobi.
            I to cała prawda o budżecie.

          3. „I właśnie nie doszacowane są zadania, które NJ wprowadziła do budżetu, bo kwoty, które na nie przeznaczono są zbyt niskie. A jak się te zadania oszacuje to się okaże, że za takie pieniądze jakie są zapisane w budżecie nic się nie zrobi.
            I to cała prawda o budżecie”.
            Mamy właśnie na blogu rzeczoznawcę(kosztorysanta) z papierami, który wyliczy nam dokładnie ile trzeba pieniędzy na zadania zgłoszone przez NJ. Do dzieła czekamy.

            • bezznieczulenia on 22 stycznia 2014 at 19:44
            • Odpowiedz

            Cała NJ czeka? Przecież to Jezior mówił, że zadania są „nie doszacowane”. Widać ma wiedzę na ten temat. Albo prawdę powiedział przez nieznajomość znaczenia tego określenia .

      2. Jeszcze się zdziwicie w czasie tego roku.

          • piękne zdanie on 22 stycznia 2014 at 19:47
          • Odpowiedz

          Też. Sprecyzujesz?

    1. a co z halą sportową w Lubczy ?

        • Wyborca on 22 stycznia 2014 at 16:06
        • Odpowiedz

        Jest takie powiedzenie: „Obiecanki cacanki, a głupim radość”!

  7. Radny Sępek dwoi się i troi, aby pomóc Burmistrzowej na sesji. Nic za darmo, etat gminny i kasa z pałacu. To jest żenada, tak nie powinno być.

      • Mieszkaniec on 21 stycznia 2014 at 18:52
      • Odpowiedz

      A co ma robić jak mu się pod dup.kiem pali? Dziś ma etat jutro może już nie. Sprzedał Karasiewicza i Zalasową za przysłowiową czapkę gruszek. Długo na podziękowanie nie musiał czekać. Z Vice przewodniczącego szybko się Jego pozbyli. Po co im ktoś, kto szybko i tanio się sprzedaje dla osiągnięcia tylko i wyłącznie własnych korzyści.

      1. A bo to pierwszy raz? Zalasowianom się chyba na umysły coś rzuciło ze na takich ludzi głosowali. Kto wogóle tam głosauje?

  8. Nagranie + http://andrzejjezior.blog.onet.pl/ = pełny obraz budżetu.

      • kiełbasa wyborcza on 21 stycznia 2014 at 17:53
      • Odpowiedz

      Czytając blog Pana Jeziora o podziale budżetu na 2014 rok, można się wywnioskować jaka będzie kiełbasa wyborcza w poszczególnych miejscowościach i tak:

      1. Zalasowa – kanalizacja i fontanna
      2. Ryglice – tradycyjnie chodnik, tym razem przy ul. Tarnowskiej i parking przy cmentarzu
      3. Lubcza – plac zabaw przy szkole
      4. Ryglice, Kowalowa, Joniny, Lubcza – wodociąg

      Reszta miejscowości musi się obejść bez kiełbasy wyborczej, bo pieniędzy w budżecie zabrakło!

        • bezznieczulenia on 21 stycznia 2014 at 18:00
        • Odpowiedz

        Jeżeli ten parking będzie taki jak ten koło remizy to ja dziękuję za tą kiełbaskę

        1. Obawiam się że jeszcze gorszy

            • bezznieczulenia on 22 stycznia 2014 at 20:22
            • Odpowiedz

            To tylko obawa, czy znasz projekty. Znów pieniądze pójdą w błoto?

        • w222222 on 21 stycznia 2014 at 23:11
        • Odpowiedz

        Po co lubczy plac zabaw przy szkole, jak nie ma tam jak dojść…

        1. Europoseł Augustyn już się tym zajmie tylko odpowiednio głosujemy 🙂

        2. Przy szkole w Lubczy to jest dosłownie cyrk na kółkach, szczególnie rano. Wtedy kilkadziesiąt samochodów wąską, można powiedzieć jednopasmową drogą wiezie dzieci do szkoły. W międzyczasie dzieci do szkoły dowozi duży autobus, a droga wąska. Dodatkowo chodnikiem idą dzieci pieszo do szkoły. Czasem trudno się minąć z autobusem lub samochodem, więc niektóre samochody wjeżdżają na chodnik z dziećmi. Pod szkołą nie lepiej. Samochody parkują na wąskiej drodze, gdzie popadnie. W międzyczasie dojeżdżają i odjeżdżają inne samochody, wśród których chodzą idące pieszo do szkoły dzieci. Między nimi wszystkimi manewruje kierowca autobusu dowożącego dzieci do szkoły. Ruch jak na skrzyżowaniu w Tarnowie. Aż dziwne, że jeszcze żadne dziecko nie zginęło pod kołami autobusu lub samochodu. Właśnie tu przydało by się podjąć jakieś działania zmierzające do rozwiązania tego problemu, a nie jakiś tam plac zabaw, który notabene już jest pod szkołą w Lubczy.

          1. Ta droga i parkingi były robione w poprzedniej kadencji. Za jakże słusznego i wszechwiedzącego burmistrza. Sołtysem był P.Marcinek, a radnym też Marcinek ten od obwodnicy Lubeckiej.

          2. Obecni radni i sołtys nie widzą co się dzieje na drodze do szkoły i że trzeba się tym zająć. Chyba, że poczekamy, aż zginie jakieś dziecko to wtedy się tym zajmą.

            • w222222 on 22 stycznia 2014 at 19:06
            • Odpowiedz

            Nie ma rzetelności w wykonywaniu obowiązków względem mieszkańców i tyle. Szkoła dla ma lej wsi jest na tym samym miejscu (wazna) jak centrum wsi itd a nawet ważniejsze, kto akceptował takie projekty i rozdysponowanie miejsc parkingowych?? Druga sprawa to brak oświetlenia przez miejscowość, jak tak można postępować w dobie XXI? Obeccna burmistrz na zebraniu wiejskim rok temu obiecywała oświetlenie. Pieniądze które przeznaczone zostały na projekt, który później stracił ważnośc zostały wyrzucone w błoto, jaka jest kontrola urzędu, czy podatnicy i ich ciężka praca na terenie gminy zasługują na to, że pobierane im podatki a następnie przekazywane gminie są niewłaściwie inwestowane?? Ludzie obudźmy się w jakiej my gminie żyjemy….

            • piękne zdanie on 22 stycznia 2014 at 19:24
            • Odpowiedz

            I jakże prawdziwe. / Nie ma rzetelności w wykonywaniu obowiązków względem mieszkańców i tyle /

            • bezznieczulenia on 22 stycznia 2014 at 19:31
            • Odpowiedz

            Do anonima.
            To, że coś nie zostało zrobione podczas poprzednich kadencji nie przesądza o tym, żeby tego teraz nie robić. Zwalanie problemu na poprzedników niczego nie rozwiązuje. Kiedyś tam pewnie nawet asfaltu nie było, parkingu nie było a nawet szkoły nie było. I to też była wina poprzedników patrząc takim tokiem rozumowania.
            Dosyć dziwne rozumowanie. Co złe to nie my tylko oni, tak?

          3. Po prostu trzeba zrobić coś raz, a dobrze. Gdzie byli poprzednicy jak tą drogę z tym chodnikiem budowali. Wtenczas było protestować i mówić, że droga za wąska. Tera oczy się otwarły. Ile razy można w to samo inwestować.

            • Lubczanin on 22 stycznia 2014 at 21:25
            • Odpowiedz

            Jak czytam o tyj drodze i chodniku to mam ciarki. Wystarczy dzieci wysadzic na parkingu kolo kosciola. Dzieci chyba przejda 200 m same. Moze poprzednikow wina ze samochodem do szkoly wjechac nie mozna?

          4. Do szkoły nie tylko rodzice wożą dzieci. Nauczyciele też dojeżdżają. Pod samą szkołą jest skrzyżowanie. Autobus jak wjedzie na plac przy szkole to musi tyłem wycofywać na tym skrzyżowaniu bo inaczej się nie da. Cofanie autobusem wśród idących dzieci i jadących samochodów to nie taka prosta sprawa. O potrącenie dziecka nietrudno. Ostatnio podobno była nawet stłuczka pod szkołą. Co będzie następne, śmiertelne potrącenie dziecka? Może to autobus powinien dzieci wysadzać na parkingu pod kościołem. Droga mogła by być jednokierunkowa od kościoła dojazd, a wyjazd w stronę cmentarza lub „zakonnic”. Można by ją też nieco poszerzyć, ale z tym trudniej bo z jednej strony chodnik, a z drugiej organistówka i trochę też przeszkadza ukształtowanie terenu.

            Co do odpowiedzialności radnych za ten stan rzeczy to niektórzy z nich pełnią tą funkcję do dzisiaj. Niech się tłumaczą czemu nie dopilnowali inwestycji.

          5. Żałuje, że w Lubczy sam naciołem sie na obietnice tych obecnych radnych. MOŻE trzeba było wybrać innyhch ludzi, z werwą, szacunkiem dla drugiej osoby. W życiu różnie jest, ale trzeba żyć w harmonii z nasza małą lokalnoscią. Dlatego pytam dlaczego nasi radni nie w pełni piastują swoich urzędów? Ludzie mogą wybrać innych przedstawicieli,a teraz okręgi jednomandatowe całkowicie przyczynią się do innego wyniku w wyborach.

  9. Podobno wczoraj na naradzie w Krakowie prowadzona była kampania wyborcza. Prezentowany był kandydat na Burmistrza Tuchowa obecnie pracownik urzędu w Ryglicach.
    Prezentacji dokonywała…………..

    1. Podobno w tym roku będzie zalew w Joninach. Dajże spokój albo pisz więcej jak wiesz ……..

  10. Budżet, budżetem pytanie jakie będzie wykonanie. Burmistrz wizerunkowo nie osłuchowo, poza gminą ok. Gospodarczo na terenie gminy klapa i zapaść.

    1. O wizerunkowo b. dobrze. pod tym względem brak konkurencji w gminie i nawet szerzej.

      1. Bo burmistrz stawia na turystykę! No już głupiej postawić nie można. Co tu turysta ma robić? Oglądać osuwiska i paryje, czy wąchać smród z zalasowskiej oczyszczalni ścieków? Wybór zaiste rozwojowy. To też efekty widać.

        1. Kazek nie wiesz o czym piszesz, nie jesteś na bieżącą. Przyłączasz się jedynie do bijących pianę. OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW W ZALASOWEJ JUŻ NIE ISTNIEJE.

    • bezznieczulenia on 20 stycznia 2014 at 22:26
    • Odpowiedz

    Rada zamieniła środki na autopromocję i zamrożoną w rezerwach kiełbasę wyborczą p. burmistrz i na kiełbasę wyborczą radnych.

    1. Jaśniej proszę chyba za dużo „i”

        • Mieszkaniec on 21 stycznia 2014 at 11:03
        • Odpowiedz

        Za dużo to ty chyba nie myślisz. Oglądnij sesje a zrozumiesz. Nie trzeba być ekspertem żeby wiedzieć co ile mniej więcej kosztuje. Co do Radnego Sępka to chyba zapomniał z kim szedł do wyborów. Trzeba mu przesłać ulotkę na której reklamuje się z Nową Jakością czyli Wojtanowskim, Jeziorem i Kuklą. A o tej trójcy to już nie wspomną bo to zupełna kompromitacja.

        1. Oj tam oj tam. nie wydaje Ci się że ostanie „i” powinno być „na” Nie czepiam się bo każdy może się pomylić.

          1. Tak czy siak, ale bardziej mi bedzie smakować kiełbasa oświetleniowo – chodnikowa niż koncertowo – karocowa. Nie twierdze tez, że koncerty zbyteczne, ale …. Tylko trzeba jeszcze przypilnować realizacji budżetu, co nie?

        2. c.d
          a dokładniej nie powinno być „i” przed „na”

        3. A co zarzucasz teraz trio? Na moj gust dobrze jest. Rada rządzi burmistrzem a nie odwrotnie i będzie odpowiadać w razie kłopotów. No jak to widzisz?

  11. Pedagodzy powinni na lekcjach WOSu (są jeszcze takie lekcje?) zalecać młodzieży oglądanie sesji.

  12. Oceń radnego z naszej gminy.
    http://radny.co.pl/Adam-Papuga,gmina-Ryglice,_t2z

  13. W 3 części ->od 11.20 min. Pan Wójcik „odrobinę” przegiął na temat naszych strażaków.

    1. Godna uwagi wypowiedź Pana Jeziora (również część 3 – >14 minuta)

      1. szczególnie że ta cześć ma niecałe 9 min

        1. Hm, mówisz chyba o 4 części.

          1. Chyba że specjalnie chcesz uwagę odwrócić to ok
            Część 3 -> trwa 49:06
            Część 4 -> trwa 9:00

    2. Cz. 5. 1 min., 40 sek. po wystąpieniu radnego z Lubczy. Kilka minut konsultowania budżetu. Pracowali jak pszczółki. Mi się podoba. W tej samej części głosowania. Przeciwko 13 poprawkom cała Zalasowa i radny Wójcik. Czyli Zalasowa po stronie TP. Gdy przychodzi do głosowania całego budżetu 6 cz. Tylko radny Wójcik konsekwentnie przeciwko budżetowi.

  14. PANIE I PANOWIE !!!!

      • koszt pracy on 20 stycznia 2014 at 17:06
      • Odpowiedz

      45 sesji * 15 radnych * 400 zł = 270 000 zł. I tak zaniżone. Uwzględnione minimum kosztów. Przewodniccy zapewne więcej, zastępcy, dodatki za prace w komisjach. 300 jak nic.

      1. W całym kraju to idzie w miliony. Takie koszty demokracji
        Kto wie ile bierze europoseł bo zbliżają się wybory.

        • inaczej trochu on 20 stycznia 2014 at 17:27
        • Odpowiedz

        Ponad 300 tysięcy wyjdzie w skali 4 lat. Radni mają nie od sesji tylko co miesiąc płacone. Można jeszcze doliczyć po 300 zł. na miesiąc dla sołtysów.

        1. To nie jest wypłata, tylko zwrot pieniędzy zainwestowanych przez radnych w sprawowanie stanowiska radnego. Radny musi jeździć samochodem nie tylko na sesje i komisje, ale jeszcze w wielu innych społecznych sprawach i załatwieniach mieszkańców. Dlaczego ma płacić za paliwo ze swoich. To pieniądze również na zwrot za rozmowy telefoniczne wykonywane w interesach mieszkańców. Kto chce zostać radnym i pokrywać te koszty ze swoich dochodów. Diety w Ryglicach są jednymi z najniższych w powiecie.

            • wyborca on 20 stycznia 2014 at 18:50
            • Odpowiedz

            Zgadza się. Nie zmienia to faktu, że takiego rzędu wielkości są te kwoty.

            • inny wyborca on 23 stycznia 2014 at 21:49
            • Odpowiedz

            Jakoś nie widziałem tych radnych co by w sprawach mieszkańców jeździli. Rozmowy telefoniczne wykupując odpowiedni pakiet można mieć za grosze bez ograniczeń.

          1. Jak piszesz ty nie widziałeś, jest to twoje subiektywne odczucie. Jeszcze w życiu mało widziałeś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)