BRAK APLAUZU

Trochę to trwało, nim zgromadziłem potrzebne dokumenty tyczące się incydentu na zebraniu mieszkańców Ryglic, dnia 17 lipca 2011 r. Przyczyna: niepotrzebna, niezrozumiała opieszałość naszego urzędu (odpowiedzi na zapytania) i moje zwlekanie trochę też, bo to i dożynki i temat zakładu komunalnego i nadzwyczajna sesja. Teraz jest odpowiednia chwila na ten temat, a co się odwlecze to nie uciecze. Gromadziłem te dokumenty, by mieć z Krzysztofem Grochem dowody w ewentualnym procesie sądowym.

Dla przypomnienia co działo się na zebraniu w kwestii nagrywań: głosowania, by rejestrujący dźwięk zebrania Krzysztof Groch opuścił zebranie, by zaprzestał nagrywania, by mógł zostać, ale nie nagrywał przebiegu zebrania sołeckiego. W moim przekonaniu i nie tylko moim, to nie Krzysiek złamał prawo a organizatorzy.

Stoję na stanowisku, że sądzenie się to ostateczność i że należy robić wszystko, by unikać sądów, bo szkoda czasu i wyczerpujące są takie działania. Dlatego nie prowadzę już tej sprawy. Ktoś zapyta, ale dlaczego, czemu rezygnować? Co takiego się stało? Odpowiadam: dlatego, że Krzysztof nie zastosował się do uchwał zebrania, czyli nie zaprzestał nagrywać i nie skasował nagrania. Co więcej, upublicznił te nagrania w sieci. Zatem osoby, które uważają, że zostało złamane tutaj prawo, niech idą z tym na drogę sądową. Jeśli to zrobią wówczas znów będę się tym zajmował. Niech teraz druga strona wykaże, że zostało złamane prawo i że jest “poszkodowana”. W moim przekonaniu Krzysztof prawa nie złamał, lecz podniósł standard w naszym życiu publicznym. Ponadto został przy tym brzydko potraktowany i ci, którzy go tak potraktowali publicznie (pewnie z braku wiedzy), powinni go publicznie przeprosić. Póki co tego nie robią i chyba o tym nawet nie myślą. Nie przysparza im to aplauzu/aprobaty.

Proszę nie uważać, że wtrącam się w nie swoje sprawy, bo to Krzysztof był poszkodowany i to jego sprawa. To nie tak, bo to także moja sprawa i Twoja czytelniku. Gdyby ktokolwiek inny znalazł się w podobnej sytuacji na zebraniu, co Krzysztof, też zajmowałbym się tą sprawą. Pozdrawiam czytelników bloga.

Zapraszamy tutaj: http://nk.pl/#profile/40177453

Adam Zieliński

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/brak-aplauzu/

38 Komentarzy

Skip to comment form

  • Anonim on 11 września 2011 at 08:21

  Nie przeproszono Jakościomierza więc sprawa trafiła do Pozarządowego Centrum Dostępu do Informacji Publicznej. http://www.informacjapubliczna.org.pl/

  • TEMI on 9 września 2011 at 13:00

  W artykule” Przeciwpowodziowo” i turystycznie czytam że gmina Skrzyszów już zaczyna wyprzedzać gminę Ryglice w kwestii budowy zbiornika retencyjnego . Do tej pory najbardziej były zaawansowane prace przy powstaniu zbiornika w Joninach , teraz okazuje się że Skrzyszów jest pilniejszy. Brakło Gienia Mazura , i byłego burmistrza co w takim razie robi Cieślikowski i Dudowicz z Jonin bo o ” wybitnej gospodyni gminy ” nie wspomnę.

  • zwykły on 8 września 2011 at 10:25

  Kolejna odsłona likwidacji Zakładu Komunalnego to likwidacja przez totalny bałagan. Gdzie inwentaryzacja majątku i przekazanie przez osoby odpowiedzialne na rzecz urzędu? Czy pomiędzy przekazaniem , a darowizną do Tuchowa wszystkie składniki majątku dotarły? ile kosztują odprawy dla pracowników po likwidacji ZK? Jakie są koszty likwidacji i jakie będą wydatki na utworzony referat przy Urzędzie?Jaki jest wzrost wydatków na administrację 2010 do 2011 ? Za te wydatki odpowiada Burmistrz natomiast Rada Miejska ma obowiązek kontroli panie Jezior zna pan adres do prokuratury na co pan czeka? Można pojechać karetą za 6 tysięcy 300 metrów i końmi z Łańcuta bo nasze śmierdzą Nowej Jakości.

   • żenada on 8 września 2011 at 11:23

   Do Przewodniczącego Rady miejskiej na jakiej podstawie gmina pobiera opłaty cmentarne brak jest stosownej uchwały- znowu bezprawie . Dobrze jest zebrać podatki , wypłacić wynagrodzenie pani burmistrz i diety radnym , a gdzie odpowiedzialność za finanse publiczne. Te wpłaty będą do zwrotu , najważniejsze to likwidować , likwidować żeby nie było śladu po poprzednikach . Pospieszne pozbycie się samochodów do wywozu śmieci chyba wynikało z tego żeby nowa jakość nie była materiałem do wywozu.

    • tuchowiacy on 8 września 2011 at 18:19

    Grzesiu dzięki ,ze pamiętasz o Tuchowie dobrze ze nam przekazałeś ten sprzęt.Jesteś super chłop,ale gdybyście pozbywali sie szkoły w Bistuszowej to tez o nas nie zapomnij

    pozdrawiamy tak trzymaj koledzy

   • olo on 8 września 2011 at 17:42

   Gmina bogata, zatrudniła dodatkowych urzędników no bo było ich mało. Podobno jeszcze zatrudni nowych doradców, bo Chmura nie wydala. Zieliński juz się decyduje a Groch jeszcze się wacha , no jeszcze 2-3 radnych ma obiecane

    • przyszły urzędnik on 8 września 2011 at 18:50

    P.Burmistrz ma jeszcze pewne zobowiązania powyborcze to Groch z Zielińskim się nie załapią spokojnie mogą się jeszcze wahać -jeszcze my w kolejce stoimy. Chmura jako doradca P.Burmistrz musi mieć swojego doradcę który by za niego myślał.

   1. Bardzo mi ciężko się śmiać, bo mam zakwasy po wczorajszym meczu. Dobrej nocy ;).

   • zbulwersowany on 10 września 2011 at 16:33

   w sprawie ZK -jestem zbulwersowany postępowaniem .Połoskowej,nawet nie napisze ze Burmistrz bo droga pani jak mozna niszczyć to co jest zrobione i dać sąsiedniej gminie majatek za darmo.przeciez pani nie ma pojęcia o gospodarce i gospodrzeniu postawić na p.stołku każdego lepszego rolnika bez studiów i wykształcenia to lepiej by gminą zarządzal.Drodzy radni a co wy na to czy wy nie macie nic do powiedzenia,przecież wy pochodzićie sposród nas ,wielu z was sie tu urodziło i wy nie pilnujecie tego co mamy,że jak dorwaliście się do stołków to juz o niczym nie myślicie tylko o sobie.jesteśmy już pośmiewiskiem sąsiednich gmin i nie tylko a to dopiero 9 m-cy jej rządów.mam nadzieję ze sie w końcu obudzicie

  • IP - 32 on 7 września 2011 at 21:41
  • Anonim on 7 września 2011 at 07:17

  17 maja 2011 r. weszła w życie Ustawa z dnia 20 stycznia 2011 r. o odpowiedzialności majatkowej funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa (Dz. u. z dnia 16 lutego 2011 r.).
  Warto też pod tym kątem analizować poczynania NJ.

  • żenada on 6 września 2011 at 18:43

  I stało się wbrew logice , wbrew części radnych , a już na pewno na szkodę mieszkańców czytaj gminy Pani burmistrz przekazała nieodpłatnie majątek na rzecz spółki prawa handlowego w blasku fleszy i zgodnie z obowiązującym prawem zawierając stosowny akt notarialny. Hurrra Nowa Jakość niech żyją radni , którzy podjęli stosowne uchwały .Po 9-ciu miesiącach nastąpił poród głupoty , która nie jest wcześniakiem , ona jest normalnym planowym owocem zauroczenia i miłości części mieszkańców do wybawicielki dla której można było zgnoić dobrych gospodarzy. Po to ciężko pracował ojciec i dziad żeby synek /córka/ pił i jadł.

   • czy oszukana? on 6 września 2011 at 20:18

   P.Andrzeju niech Pan napisze ze to nieprawda nieważne czy ta tym blogu czy na swoim.Słuchałam Pana wypowiedzi na sesji i byłam przekonana ze Pan tym się zajmie,że majątek gminy zostanie ocalony a po cichutku łudziłam się ze ZK pozostanie.Miałam nadzieję ze rada podejmie stosowną uchwałę aby zapobiec wyprowadzenia tego majątku z gminy.Jeżeli tak się nie stało to ja również czuje się oszukana

    • do oszukanej on 8 września 2011 at 16:35

    nie czekaj na odpowiedź od Jeziora bo jej nie będzie oszukał nie tylko ciebie ale nas wszystkich którzy daliśmy się mu nabrac ,a występ na sesji to tylko następna jego gra .

   • z księgi Koheleta on 7 września 2011 at 06:44

   “….Gdy dobra się mnożą, mnożą się ich zjadacze.”

  • Anonim on 6 września 2011 at 14:17

  No i doczekaliśmy się. Mamy w gminie “wielką trójkę”- p Groch, p. Zieliński i p.Jezior. No to jest volta. Być radnym z ugrupowania, które wygrało wybory i być w opozycji do Burmistrza- lidera tego ugrupowania, trzeba mieć duże poczucie humoru. Jakich Wy macie doradców? Jakich analityków? Nie widzicie w jaką siłę rośnie Pani Burmistrz? Panie Andrzeju! Niech Pan uwierzy- 13 to naprawdę jest więcej niż dwa! Zostaje Panu tylko “rynek”- i to nie cały- żart świadomy. To co Pan pisał przez 5 lat, proszę wybaczyć szczerość, ale nie jest to lektura porywająca. Trochę śmiechu, niestety z autora. Trzeba zweryfikować swoje postępowanie. Czas ucieka. Za trzy lata
  będą wybory i z czym Pan pójdzie i do kogo?

   • Jeden z "wielkiej trójki" on 6 września 2011 at 16:45

   Nie volta, lecz wolta. http://slowniki.gazeta.pl/pl/wolta

  • Piwosz on 4 września 2011 at 21:54

  PO w trosce o Wasze Lepsze Jutro http://bernard-karasiewicz.pl Lepsze Jutro to z hasła wyborczego Zielińskiego http://www.lepszejutroryglic.pl/ z wyborów samorządowych. Ciekawe, o czyje lepsze jurto tu chodzi ?

   • do Piwosza on 4 września 2011 at 22:45

   Chyba spodobało się to hasło Zielińskiego

    • Anonim on 4 września 2011 at 23:08

    Jak mi się zdaje Zieliński miał hasło Lepsze jutro Ryglic

    • Anonim on 5 września 2011 at 00:30

    Tylko Zieliński jest w tym wszystkim normalny. Stonowany, wyciszony, ugodowy, wyksztalcony i niespotykanie ufny. Wierzy wszystkim i we wszystko.

    • IP - 32 on 5 września 2011 at 00:50

    kto q…wa klika i klika bez namysłu ?

    • zatroskany on 5 września 2011 at 08:03

    W trosce o Wasze lepsze jutro. To hasło traktuje wszystkich jednakowo.Pytanie czy hasło ma wpływać na twoją przyszłość czy człowiek , Którego obdarzysz zaufaniem ? Wybór należy do Ciebie takie przymioty jak odpowiednie przygotowanie, nienaganny życiorys i pomysł na przyszłość powinny determinować wyborcę.Jednak najważniejszą rzeczą jest to że nie oddam głosów na osoby , które już przed wyborami skazane są na grzanie ław w opozycji. Bo wtedy pozbawiam się wpływu na losy mojego kraju.

     • IP - 32 on 5 września 2011 at 16:54

     Nie przesadzaj z pisaniem w ten sposób o opozycji. Obecna władza kiedyś była opozycją. Czyż nie? Dzisiejsza opozycja, jeśli chodzi o nasz kraj chyba raczej nie zdoła w październiku przejąć władzy. Choć różnie może być. W zdrowej demokracji opozycja ma wpływ na władzę i to wielki

      • zatroskany on 5 września 2011 at 18:12

      Problem naszej opozycji polega na tym że nic oprócz trumien , rozliczeń i wsadzania do więzień każdego kto się z nimi nie zgadza jest główną propozycją dla przeciętnego obywatela. Jeszcze aby to osiągnąć używają wiary co skutecznie odstrasza młodzież od kościoła. Propozycje gospodarcze w wydaniu opozycji to rozdawnictwo pieniędzy co pobrzmiewa populistycznie i grozi bankructwem państwa , które przeżyliśmy w latach 80 -tych. Przechodząc na nasze podwórko to gminą zarządza obecnie PiS czy nie widać marnotrawstwa np. Likwidacja ZK , prezenty w postaci majątku dla Tuchowa , a z drugiej strony urządzenie wystawnych igrzysk zwanych dożynkami na koszt podatnika , do tego jeszcze rozpasane wydatki na urzędników i to koniecznie takich którzy nic wspólnego nie mają z naszą gminą . Czy aby nie po to by można z nimi swobodnie lody kręcić?

      • IP - 32 on 6 września 2011 at 16:27

      Do Zatroskanego.
      Problem jest też w tym, że owych przeciętnych obywateli jakby nie ubywa. Zwykły obywatel najczęściej mocno zabiegany, zatroskany o najzwyklejsze egzystencjalne potrzeby, niejednokrotnie nie ma czasu na politykę i rozpoznawanie, kto lepiej mu się przysłuży, partia rządząca/rząd, czy też opozycja. Problem jest chyba w przeciętności w ogóle. Tzn. przeciętni obywatele oraz przeciętni politycy. I teraz tak: Czy to politycy (elita) odgórnie niejako narzuca tą przeciętność, czy też może przeciętni obywatele nie są w stanie wygenerować solidnych elit? Pewnie zamknięty krąg. To w polityce. Zastanawiam się czasem dlaczego jako prawie 40 milionowy naród nie mamy drużyny piłkarskiej odnoszącej sukcesy? Jesteśmy tutaj grubo poniżej przeciętnej. A sport, w tym przypadku futbol, gdy są sukcesy to jest biznes, praca, rozwój.

      • KS Ryglice (przekopiowany tekst) on 7 września 2011 at 20:25

      31 lat przyszło nam czekać na bramkę strzeloną Niemcom prze naszą reprezentację. Polacy zagrali dobrze, jednak nie udało się wygrać.

      Życzmy więc naszym zawodnikom, aby zagrali równie dobrze, lecz zdobyli u siebie 3 punkty.

   • wyborca on 6 września 2011 at 20:33

   dobrze ze Burmistrz Karasiewicz kandyduje do parlamentu bo będzie na kogo głosować

    • Tes on 6 września 2011 at 20:59

    No tak , teraz będziecie na niego głosować, a wcześniej obrzucaliście go błotem…. Mądry Polak po szkodzie… !

     • Liza on 6 września 2011 at 21:17

     Lub też i po szkodzie i przed szkodą głupi

      • Polak on 6 września 2011 at 21:31

      nie spierajcie sie ważne że na Niego zagłosujemy

      • Krysia on 6 września 2011 at 21:37

      P.Połoskowa też kandyduje z PISu tez pewnie jakiś głos dostanie

  • Ja on 4 września 2011 at 20:49

  Chciałem pooglądać zdjęcia z dożynek i zakopałera a strona ryglic ciągle nie działa. Gdzie jeszcze mogę pooglądać te zdjęcia? Może wy macie jakieś.

   • dla - Ja on 4 września 2011 at 21:37

   Na str. “Ośrodek Kultury Ryglice”

  • z Kowalowej on 4 września 2011 at 08:09

  Sołectwo Kowalowa już dziś zaprasza kamerki na zebrania.

   • Liza on 4 września 2011 at 17:59

   Jasne Kramarczykowa potrzebuje kamer

    • Anonim on 4 września 2011 at 19:36

    I Kramarczykowa i nie Kramarczykowa. Kamerek potrzebują wszyscy. Pewnie dla włodarzy są one niewygodne no, ale cóż na to mogą poradzić. Takie czasy. 😉

  • aplauz dla kolesi on 3 września 2011 at 23:18

  Tak trzymać chłopaki, kontrolerzy poczynań władzy. Wspierajcie się a efekty będą. Już są.

Komentarze zostały wyłączone.