Burmistrz Ryglic wprowadza opinię publiczną w błąd?

 

 

Bernard Karasiewicz w gazecie Miasto i Ludzie z dnia 1 września opisuje postanowienie  S.K.O w sprawie eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że postępowanie przed S.K.O i Inspekcją Nadzoru Budowlanego ciągle trwa, a wyrok w tej sprawie jeszcze nie zapadł.
Wobec powyższych wiadomości nasuwa się pytanie skąd Burmistrz czerpie informacje o wyrokach które jeszcze nie zapadły ?
Ponad to wczorajszy wpis p.Karasiewicza na swoim profilu na fb budzi wiele kontrowersji.
Tak czy inaczej sprawa jest poważna i budzi podejrzenia korupcyjne.

Proszę o opinie w tej kwestii Szanownych Blogowiczów.

Paweł Wójtowicz

Jak zwykle zachęcam mieszkańców gminy do publikowania na blogu.

                                                                         az

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/burmistrz-wprowadza-publiczna/

39 Komentarzy

Skip to comment form

  • Bobrowa on 23 września 2017 at 17:45
  • Odpowiedz

  Podziwiam Pana Wójtowicza,że ma siłę i odwagę. Gmina wypada tu akurat bardzo źle.UKŁAD MIESZKANIEC -URZĄD PADŁ . Kto teraz zaufa urzędnikowi ,ilu ich mamy zresztą w Gminie godnych zaufania- u jednej ręki wyliczyć tym bardziej,że stara gwardia się wykrusza.Młodzi trzęsą portkami o stołek a wiedza skromna.Specjaliści drzewa rąbią a prymityw rządzi a kto nie czuje sie pewnie musi sie układać no to jest sielankowo a co to dla Urzędu jednego Wójtowicza wykpic żeby innych postraszyć , ale czasami to ten sie śmieje kto………

  1. Padł układ Urząd -Mieszkaniec ! A kiedy w ogóle taki układ istniał ? Oczywiście układ Mieszkaniec -kandydat istnieje raz na cztery lata ale bardzo krótko, Pryncypał następnego dnia po wyborach zapomina Kto jest jego pracodawcą. Myślę że niebawem Pracodawcy odpowiednio rozliczą Swojego pracownika..

    • anonim on 23 września 2017 at 21:00
    • Odpowiedz

    jak widać na przykładzie tego co robi obecnie rzad RP widac że uczciwość nam sie opłaca

    1. ,, Prada Nas wyzwoli “

      • Anonim on 24 września 2017 at 17:49
      • Odpowiedz

      Ten PRADA:)

  • Piękne czasy on 16 września 2017 at 19:56
  • Odpowiedz

  Niedługo po tym, jak Polska odzyskała niepodległość, za przestępstwa popełnione z chęci zysku przewidywano karę śmierci przez rozstrzelanie.
  W czasie, kiedy premierem był Wincenty Witos, marszałkiem sejmu Wojciech Trąmpczyński a ministrem sprawiedliwości Jan Morawski, taką karę przewidywały ustawy z roku 1920 i 1921 o odpowiedzialności urzędników za przestępstwa popełnione z chęci zysku.

  Ustawa z dnia 18 marca 1921 r. o zwalczaniu przestępstw z chęci zysku, popełnionych przez urzędników (Dz.U. 1921 nr 30 poz. 177 1921.04.06)

   • nadole on 17 września 2017 at 12:45
   • Odpowiedz

   i tak powinno byc nadal

    • Anonim on 17 września 2017 at 15:39
    • Odpowiedz

    Unia nie pozwoli

 1. Poczytajcie z kim nasz Pan Burmistrz KOD-uje.
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/piekne-opracowanie-postaci-kod-2016-12

   • Ciekawe on 8 września 2017 at 22:47
   • Odpowiedz

   Czym różnią się opisywani tutaj nie dawno ormowcy od Naszego Burmistrza. Jak czytamy w wypowiedzi ,,mieszkańca Gminy ” To właśnie Burmistrz że tak powiem ,,PODAŁ” Go do nadzoru budowlanego.Godna naśladowania postawa gospodarza Gminy..Żenada i porażka.

    • na temat on 9 września 2017 at 22:27
    • Odpowiedz

    Gdyby ,,Mieszkaniec Ryglic” wypuszczał ścieki do pobliskiej rzeki jak twierdzi B,K i wkur to widząc [ Zaangażowanie ]
    gminy w tą sprawę ,,Mieszkaniec” został by już dawno zlinczowany,Widocznie gmina nie posiada wystarczająco mocnych kwitów,a same pomówienia to za mało. Czy macie jakieś inne dowody?

    • Anonim on 11 września 2017 at 21:04
    • Odpowiedz

    Ponoć Nasz Pryncypał przebywa aktualnie w sanatorium. Ciekawe czy w tej placówce
    są klamki ?

    • Anonim on 11 września 2017 at 21:04
    • Odpowiedz

    Ponoć Nasz Pryncypał przebywa aktualnie w sanatorium. Ciekawe czy w tej placówce
    są klamki ?

   • anonim on 11 września 2017 at 21:13
   • Odpowiedz

   jak można na fb poczytać kasa w gminie potrzebna 🙂 jak to można skomentować ?

 2. Widocznie obiekty gminne nie zanieczyszczają środowiska nawet nie podpięte

  1. A które są nie podpięte? Napisz.

  • Paweł Wójtowicz on 8 września 2017 at 16:45
  • Odpowiedz

  P.Burmistrzu na Swoim profilu podaje pan informacje , że że opłaciłem w gazecie artykuł dotyczący mojej osoby.Zatem mam pytanie czy wygłaszane w radiu oraz opisywane w prasie na szeroką skale gloryfikacje pana osoby są bezpłatne? W razie potrzeby opłatę za artykuł mogłem uiścić, ale jak wiadomo informacje prawdziwe i rzetelne nie podlegają żadnym opłatom,

  1. Głupi jesteś i tyle!!! Wszyscy podpięci do kanalizacji na całym osiedlu, tylko ty robisz ofiarę z siebie. Wszyscy płacą za swoje ścieki, po to żeby od niepamiętnych czasów w naszych rzekach zobaczyć pstrąga potokowego.A TY CO??? Nadal twoje szambo leci po rzeki, i nie zgrywaj filozofa bo tak jest i wszyscy o tym wiedzą. Zastanów się chłopie nad swoim postępowaniem. Wiem kto ci tą “oczyszczalnie” robił i jak, bo widziałem. I nie miej teraz pretensji do całego świata, bo nikt ci tego nie odbierze. Chyba że jakiś głuchy i ślepy urzędnik. A z drugiej strony, kto przy zdrowych zmysłach buduje oczyszczalnie 5 metrów od domu, tuż przed oknami. Pamiętam jak kandydowałeś w wyborach na radnego. Pisałeś wtedy na swoich ulotkach że udzielasz sie społecznie, czy coś takiego (nie pamiętam dokładnie). Przez to twoje działanie na rzecz społeczeństwa ludzie (twoi sąsiedzi) nie mają dostępu do wody, której nie pozwoliłeś przekopać (wodociąg) przez swój grunt. Jak ci nawet nie wstyd ???

   1. jeżelibym miał wartościować to więcej plusów otrzyma głupi niż anonimowy. ot i wszystko

    • Dorzecze B on 8 września 2017 at 21:49
    • Odpowiedz

    Zobacz -Wkur.jak są podłączone Gminne Obiekty??????

    • Paweł Wójtowicz on 8 września 2017 at 21:51
    • Odpowiedz

    Kolego wkur : po pierwsze jeżeli chcesz dyskutować na dany temat i jesteś tak dobrze zorientowany w sytuacji to podaj Swoje personalia. Ja nie mam nic do ukrycia i biorą pełną odpowiedzialność za swoje słowa podaje imię i nazwisko,jak widać Tobie tej odwagi brak, a język jakiego używasz świadczy o Twojej inteligencji a raczej o jej braku.
    2.Oczyszczalnia od dawna jest odebrana pod względem technicznym i ekologicznym, robiły to osoby uprawnione i kompetentne(dokumentacja po wcześniejszym ujawnieniu się do wglądu)
    3.Co do rurociągu-Jeśli Burmistrz i Dorzecze naprawią wyrządzoną mi szkodę, (nie wywiązanie się z danego na piśmie zobowiązania) to woda na pewno popłynie. Wobec tego w tej kwestii proszę udać się do pobliskiego Urzędu Gminy. Ja byłem i jestem otwarty na wszelkie realne urzędnicze propozycje.
    4.Kwestia związana z wypuszczaniem ścieków do rzeki. jest to zwykłe kłamstwo, gdyż analiza odprowadzanych ścieków wskazuje iż spełniają one wszystkie wymagane ustawowo normy, a sama oczyszczalnia funkcjonuje wzorcowo.

    1. Paweł po co tłumaczysz się i dyskutujesz z jakimś głąbem. wkur myślisz że jesteś taki ananimowy-wystarczy parę sekund bym poznał twoje imię nazwisko , adres,wagę, wzrost,i numer butów jakie nosisz.
     Zanim wypocisz kolejny chory tekst to palnij się pusty , buraczany łeb.

     1. A ty się podpisałeś?

      Jak kolega jest taki uczciwy to niech przedstawi publicznie na blogu dokumenty z NB dot. jego oczyszczalin.

      Niestety nie przedstawi bo ich nie ma i nikt mu ich nie wyda.

      Umiesz tylko obrażać ludzi bo innych argumentów nie masz

       • Otton on 9 września 2017 at 14:34

       zorro skoro twoim zdaniem tych dokumentów nie ma to na jakiej podstawie Benek twierdzi że N.B wydał decyzję ostateczną?
       Ktoś tu mocno kręci i podejrzewam że nie jest to sam zainteresowany.

       • zorro on 12 września 2017 at 13:17

       Jeśli zainteresowany jest uczciwy to jaki problem zbadać wodę zgodnie z obowiązującymi przepisami? O tym pisałem wyżej.

       Niech zapłacić 100 zł. za pobranie i zbadanie wody i przedstawi wynik.

       Jest kilka firm w Tarnowie co przyjeżdżają pobierają próbkę i badają.

       • Paweł Wójtowicz on 12 września 2017 at 18:53

       Zorro ja analizę ścieków wykonałem .Na podstawie tej analizy opracowano ekspertyzę ekologiczną mojej oczyszczalni, która mówi jasno że oczyszczalnia nie stanowi żadnego zagrożenia dla środowiska naturalnego, a funkcjonowanie analizowanej oczyszczali przesądza iż powinna być eksploatowana oraz wpisana do ewidencji .
       W tym sęk że Gmina nie bierze pod uwagę odbiorów technicznych przeprowadzonych przez uprawnionych inżynierów budowlanych ani analizy środowiskowej wykonanej przez eksperta przyrodniczego doktora nauk botanicznych z Krakowa.

       • Paweł Wójtowicz on 12 września 2017 at 19:06

       Ja nie jestem osobą publiczną by dokumenty dotyczące bezpośrednio mojej osoby rozpowszechniać na publicznym blogu. Ponadto nie mam pewności czy nie zostały by użyte w niecnych celach . Jak wspomniałem, osobom zainteresowanym nie odmówię wglądu w dokumentację, oraz chętnie odpowiem na nurtujące i związane z tematem pytania.

    • na temat on 13 września 2017 at 22:39
    • Odpowiedz

    Pochwal się wkur co ty zrobiłeś dla dobra gminnej społeczności . ,,Mieszkaniec Ryglic” udostępnił Swoje grunty wobec czego kilka gospodarstw domowych ma dostęp do kanalizacji. Jak czytałem nie musiał tego robić ,lecz zgodził się i może między innymi ty z tego skorzystałeś.Twoim zdaniem jest O K że za to teraz płaci wysoką cenę.A wstydu to ty nie masz że na swojego jak wnioskuję z wypowiedzi sąsiada tak wypisujesz .Ciekawe gdy byś ty został raz oszukany czy byłbyś nadal taki chętny do współpracy. Gmina, Dorzecze czy mieszkańcy ,jeśli tak bardzo chcą wodociągu to owe działki zainteresowanego chyba nie jedynym gruntem na osiedlu.

   2. milcz Waść wstydu oszczędź…..,

  • Ciekawe on 8 września 2017 at 16:19
  • Odpowiedz

  Gdzie jest Burmistrz czy Ktoś widział Go ?

  • mieszkaniec on 8 września 2017 at 00:34
  • Odpowiedz

  Kto śledzi wypowiedzi wypowiedzi Benka na fb zauważy że gość usuwa niewygodne wpisy
  zostawiając tylko te w które przyznają mu rację. Gdzie są poprzednie wpisy o odmiennych poglądach w tej sprawie ??
  Jednak musi być coś na rzeczy skoro B. zaciera niewygodne ślady.

 3. W najbliższym czasie burmistrz ze względu na swe nadprzyrodzone zdolności wizjonerskie otwiera w gminie gabinet gdzie będzie przepowiadał przyszłość ,jest nadzieja że swoją zobaczy w czarnych kolorach..

 4. A wydawać by się mogło że Karasiewicz ma więcej honoru .Czym on się szczyci że potrafi obywatela swojej gminy zniszczyć. Wstyd i porażka Benka oraz całego urzędu. Lepiej gdyby chłop.na fb chwalił się inwestycjami w Gminie a nie tym że przy pomocy całego urzędu oraz sztabu ludzi potrafi zniszczyć słabszego.

  1. do Ktoś,
   Oczywiście masz rację ale co z tego ? ? to żaden zaszczyt pobić słabszego, sztab ludzi zamiast służyć mieszkańcom pracuje nad tym jak dać w du…Wójtowiczowi.Wstyd bo powinni walczyć żeby dostał stosowne zezwolenia i byłby przykład dla innych ,że można mieć swoja oczyszczalnie .Uchwały Rady Gminy i dokumenty Statutowe Dorzecza są stworzone tez niestety tak ,że przeciętny Kowalski nie ma nigdy racji- przewidzieli ,że ludzie będą się bronic przed opłatami za przyłączenie do kanalizacji a ponadto są gospodarstwa w Gminie przy drogach publicznych , w terenie tzw skanalizowanym (nawet blisko Rynku ), które do dzisiaj nie podłączyły się do kanalizacji i nikt tego tematu nie podnosi.Zasada w naszej Gminie jest taka , albo siedzisz cicho albo dostajesz tak w tyłek ,że jednak wcześniej czy później ucichniesz, to jest taka Nasza Demokracja z Demokrata naczelnym z Zalasowej 🙂

   1. Podejrzewam że Gminny guru przebudził się i siejąc zamęt w jakich tylko się da mediach usiłuje prowadzić kosztem ,,Mieszkańca ” tanią i plugawą kampanie wyborczą.
    Myślę że jednak ,,Mieszkańcy “kolejny raz nie dadzą się zwieść oszustowi i nierobowi który wszystkie swe niepowodzenia,, zawdzięcza “byłej gospodyni.

 5. Karasiewicz to członek PO i wszystko na temat. Kurcze czy ja przypadkiem nie ubliżyłem mojemu małemu?

 6. prawników żeby zniszczyć chłopa .I satysfakcja na fb . Niegodne zachowanie

 7. Czy to pierwszy raz owija żółte w bawełnę.

 8. Słowo przeciwko słowu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)